Gdybyście się zastanawiali, dlaczego ludzie wolą stać na torach niż wyłamać rogatki. Nadawca publiczny...
#kolej

Gdybyście się zastanawiali, dlaczego ludzie wolą stać na torach niż wyłamać rogatki. Nadawca publiczny...
#kolej

@Felonious_Gru w tym kraju na drogach się nie myśli, jeżdżą jakby furmankami jeździli a koń robi co mu się podoba. Przed opuszczeniem rogatek światła zaczynają mrugać i to dużo wcześniej. Sam miałem raz sytuacje, że wjeżdżam na przejazd nie mrugały jak byłem w jego połowie się włączyły, dobre 20 sekund minęło zanim się zaczęły zamykać.
To samo jest z wjazdem na skrzyżowanie, po co myśleć że nie można zjechać jak można stać widły w gnoju na środku. O parkowaniu to nie ma co wspominać.
Zaloguj się aby komentować
#pracbaza Tydzień temu dzwoni do mnie kierownik z pracy w której rok temu skończyła się umowa i nie przedłużyłem jej głównie z jego powodu, czy nie chce wrócić, powiedziałem że nie. Teraz wprawdzie zarabiam trochę mniej ale pracę mam bliżej i się w niej nie przepracowuje. Można powiedzieć że się nawet opierałam ;) Dzisiaj dzwoni dyrektor techniczny czy nie chce wrócić, proponuje taką same pieniądze co poprzednio. Czyli mam wrócić do starej pracy w której przez pół roku będę zapierdzielał jak mały samochodzik żeby ponaprawiać maszyny które rozgrzebali mlodzi, są tą samą kasę, z tym samym jebniętym kierownikiem. Oni są bezczelni ;)
Zaloguj się aby komentować
Zacząłem się uczyć chińskiego*. Trochę dla beki, trochę dlatego, że chciałbym pojechać kiedyś do Chin na wycieczkę, trochę bo chciałbym bajerować chinki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Z jednej strony jest to bardzo dobry i logiczny język. Mają żelazną strukturę zdań i rzeczy typu "matka uderzyła córkę bo była pijana - kto był pijany" u nich po prostu nie działają. Wcale nie jest podobny do polskiego jak głosiły legendy. Może w wymowie bo mają dużo SZ Ś RZ Ź.
Struktura zdań: Ja być sklep człowiek (Jestem sklepikarzem)
Czas przeszły: Ja przeszłość iść do sklepu. (Poszedłem do sklepu)
Tryb niedokonany: Ja teraźniejszość iść do sklepu (Idę do sklepu).
Pytanie: Ty być ameryka człowiek pytanie (Czy ty jesteś amerikaninem) - tak! Mają słowo na pytanie aby wiadomo było czy się pytasz czy stwierdzasz fakt.
Problem się zaczyna przy znaczkach xD Dla porównania: w koreańskim każdy znaczek to jakaś głoska z której lepisz słowa tak jak u nas ABC to u nich jest ㅏㅂㅊ. Natomiast w chińskim każdy krzaczek to oddzielne słowo. Na dzień dobry muszę nauczyć się około 600 krzaczków aby móc iść do sklepu po bułki.
Czasami jeden znaczek składa się z 2-3 znaczków. Wtedy jest trochę łatwiej bo pierwsza część znaczka oznacza faktyczne słowo, a druga część znaczka oznacza wymowę. Więc jak widzisz znaczek który składa się ze znaczka TRAWA oraz znaczka KOŃ to nie znaczy to trawo-konia tylko znaczy jakieś warzywo które wymawiasz tak samo jak konia. To tak jakbyś chciał u nas napisać alkohol KONIAK więc rysujesz wódkę i konia bo koniak brzmi trochę jak Koń. Proste? No nie, ale trzeba jakoś z tym żyć.
Połowa biedy jak znaczek przypomina to co oznacza np. w znaczku kurczak połowa znaczka wygląda jak kura xD. Najgorsze, że przez tysiące lat oni sobie upraszczali rysowanie tego aby było szybciej i tak jak dawniej słońce/dzień to było kółko z kropką w środku tak teraz zostało prostokątem z kreską w środku. Tak samo księżyc/noc rysowali jako półksiężyc i dwie kreski jako cień to z czasem zmieniło się to w krzywą wieżę w Pizie.
Na koniec powiem tylko, że witasz się mówiąc TY DOBRO jako pozdrowienie gdzie DOBRO tworzysz pisząc żona i dziecko bo według chińczyków jak masz żonę i bahora to znaczy, że żyje ci się dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chiny #naukajezykow #jezykiobce
https://streamable.com/unscxr
*ten wpis powstał samodzielnie, bez udziału komisarza politycznego
@SzubiDubiDU Uczę się japońskiego hobbystycznie od dłuższego czasu i o ile sam język nie jest jakiś skomplikowany tak kanji czyli dosłownie chińskie znaczki to jest mordęga. Na szczęście w japońskim używa się też katakany i hiragany do niektórych słów i znaczków jest mniej do nauczenia. Dokładniej to ustawowo powinno się znać 2136 znaków. W większości są to te same znaki które są w chińskim i często nawet mają podobne znaczenie ale totalnie inną wymowę.

Zaloguj się aby komentować
#suseuspamuje
Hejka, żyje, jestem już wypuszczony z intensywnej terapii, miałem jednak dwie operację bo po pierwszej zbyt mocno krwawiłem.
Zaloguj się aby komentować
Ja bym powiedział że to kwestia wielkości firmy.
Ja tam nawet w stolicy nie mam problemu z rekrutacjami a pracuje za biurkiem, jako księgowy, raz złożyłem CV do korpo w odpowiedzi dostałem zestaw testów, po zobaczeniu pytań w stylu pociąg jedzie z prędkością X ile zajmie mu przewiezienie dokumentów księgowych zrezygnowałem z rekrutacji.
A w małych firmach ? Spotkanie, małe sprawdzenie wiedzy pytaniami branżowymi, omówienie tego co robiłem w przeszlosci, jak jest u nich, a później omówienie warunków i kilka dni na decyzję.
Zaloguj się aby komentować
Lubie ten swoj #dom. Nie kosztowal mnie duzo nerwow, ale pracy troche tak. Duza satysfakcje daje to, ze sami zaprojektowalismy caly od a do z (tzn architekt, ale wg naszych dokladnych wytycznych). Wnetrze calkowicie sami, a wlasciwie moja luba.
Mam nadzieje, ze do konca jesieni uda sie ogarnac ogrod.





@bartek555 ja to porzygałbym się od tego kremu i beżu ale jak się cieszysz to za⁎⁎⁎⁎ście. Ja też się, po swojemu zaprojektowanym i wyremontowanym, mieszkaniem cieszę a pewnie wielu by się też nie spodobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS. Ta zasłona koło toalety - ja bym to co tydzień musiał prać bo nie dawałoby mi spokoju xD
Podoba mi się okno na kibel. Dzieci będą miały frajdę. Żona też z przyjemnością zamacha... a jak znajomi na grilla wpadną, to i przerwy w rozmowie na sranko robić nie trzeba będzie, nie mówiąc już o obserwujących kotach i psach. A wieczorem, przy świetle w łazience, każdy żuczek, cma i nocny gość będa mógli kafelki podczas mycia rąk podziwiać, także szykuj swą piękna koszule nocną także.
Pełna lacznosc z naturą! Doceniam!
Zaloguj się aby komentować
Żona stwierdziła, że wydatek £2500 na nowy zegarek to niepotrzebna fanaberia. Ok, ma trochę racji. Na pocieszenie kupiłem sobie piłę. #diy #kurwaopie

Zaloguj się aby komentować
Małe #chwalesie Kupiłem sobie rok temu krokodyla i tak powoli go dłubie i przywracam do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#saab #hejtosaabclub #samochody

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gdybym miał powiedzieć za co Polskę cenię najbardziej, odparłbym - kible na autostradach
#polska #heheszki




@Afterlife mam jeden na swojej drodze, którą jeżdżę jakbym jeździł zgodnie z rozkładem stałe pory zatrzymania tam. Panie już mnie zaczęły kojarzyć i zagadują. Wychodzi idealnie w takim miejscu gdzie muszę się zatrzymać spuścić nadciśnienie i rozprostować nogi. Podobnie udekorowany jest, zawsze czysto.
Zaloguj się aby komentować
Lekko się wczoraj wkurwiłem;
W Niedzielę kapnąłem się, że nie opłaciłem sobie w tym miesiącu mixa w T-Mobile, spóźniłem się o dwa dni – no bywa. Byłem w drodze akurat, więc zjechałem do Maca, sprawdziłem SMSy od T-Mobile, no faktycznie jest powiadomienie, że numer został zawieszony i proszę opłacić 45 zł – co dziwne, bo płaciłem 35 zł, no ale uj może se coś doliczyli, albo coś. Nie miałem wtedy czasu na sprawdzanie. Podłączyłem się pod hotspot i opłaciłem te 45 zł.
Wróciłem do domu i okazuje się, że znowu nie mogę zadzwonić. Lekko poirytowany znowu zapłaciłem 45 zł i przez kolejny dzień było wszystko ok. Siedzę wczoraj w robocie i okazuje się, że znowu nie mogę dzwonić – pomyślałem, że muszę zapłacić jednak te 35 zł, jak dotychczas, no to bam, zapłacone. Wszystko działa elegancko… przez godzinę. No kurrrrrr wtf!? Jadę do t-mobile. A tu miły Pan mówi, że umowa mi się skończyła i że oni już mixa nie mają i może mi zaoferować abonament za 70 zł, ale pokombinujemy i będzie za 50. No chyba se Pan jaja robisz, pomyślałem. – A co z kasą, którą wpłaciłem? – No, można reklamacje pisać. – Zaraz wrócę mówię. Poszedłem dwa sklepy dalej do Plusa: - Panie, macie mixa? – Nie mamy. – Najtańszy abonament? – 40 zł. – Ok, pasuje, biorę. Umowa podpisana, numer przeniesiony, ale musze czekać aż tamci go zwolnią, a to może potrwać do 3 tygodni. No k⁎⁎wa!
Wracam do t-mobile, i mówię, że numer przeniesiony piszemy reklamację. Gość mi podyktował, co mam napisać i tyle.
Teraz jestem i w t-mobile i plusie, ale korzystać, póki co nie mogę z niczego xD
Ciekaw jestem, czy mi zwrócą teraz te wpłaconą kasę.
Co to w ogóle za polityka. Kończy Ci się umowa, a oni Ci wysyłają wezwanie o zapłatę i to w innej kwocie niż wcześniej, a później okazuje się, że kasa Ci nagle z konta wyparowuje, bo k⁎⁎wa nie masz z nimi już umowy xD CO to za gównosieć to ja nie wiem. Żeby nie było, smsa o końcu umowy nie dostałem, sprawdziłem.
#gownowpis #t-mobile #zalesie
@kubex_to_ja mnie zadziwiają ludzie płacący abonament, jak na kartę wychodzi taniej i warunki są podobne lub lepsze. Ja mam w tmobile na kartę 35 zł, no limit - dosłownie jest no limit, internetu to mam parę terabajtów do wykorzystania. Co 11 doładowanie wychodzi gratis jak się daje przez apkę. Poza tym zmieniłeś siekierkę na kijek, na zmieniałem z plusa na tmobile, bo była tragedia jeśli chodzi o jakość usług.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Kontrowersyjna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Przyszły nowe zabawki, udało mi się zjarać kevlar to będę testować wzmacniane Aisin.
Ładne takie
Teraz czekać na brak deszczu bo planuje targać pod domem ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Zapraszam niebawem na relacje z "k⁎⁎wa kto to tak dokrecił"
#mechanikasamochodowa

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Pytacie co w Koronie Polski Brauna? Stabilnie. Tym razem wykupuja billboardy by zniechecic ludzi do sluzby w wojsku polskim. #polityka

Zaloguj się aby komentować
Kolejne przygody z SLK 200, tym razem kłopoty z dachem. Szybko ustaliłem, że powodem zacinania się pracy mechanizmu była szyba kierowcy. Losowo nie chciała się opuszczać, a to wymagany krok przy zamykaniu/otwieraniu elektrycznie. Doszedłem, że na 99% przekaźnik w module komfortu się skleja po kilku użyciach.
Jako, że mam łeb do interesów nakupiłem samych przekaźników na alledrogo i alibabie za 200zł, po czym przy próbie wylutowania ścierwa wszystkie ścieżki się rozpadły i mogłem na spokojnie zamówić cały moduł komfortu za 299zł .
Działa.
#motoryzacja #samochody #zawszegratem

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować