Taka sytuacja w temacie zamarzniętej dziewczynki, ktorej nikt nie pomógł. Wracam sobie z roboty w poniedzialek i nad przejsciem podziemnym stoi sobie jakiś chlopak z liną przywiązaną do barierki. Przejscie dość że ruchliwe i co chwila ktoś idzie, podchodzę do niego, jeden koniec przywiązany do barierek, drugi w rece jeszcze, mocno zdenerwowany. Tak pierwsza myśl, bedzie sie wieszał no to wszedłem tam do niego i zagaduje co robi, żeby nie odpierdolił czegoś głupiego. Zaczał się denerwować, zebym dał mu spokój nie robił scen boon tu jakies węzły ćwiczy do wspinaczki czy coś. Zacząłem cos gadać, ze w środku miasta to tak dziwne miejsce a on coraz bardziej jakby zdenerwowany, zebym sie odczepił nie moja sprawa, zebym dal mu spokój bo nie chce widowiska. Tak troche mi nie grało bo ślady butów odbite z drugiej strony barierki byly a kilka metrów w doł tam wiec cos nie gra tlumaczenie. Odszedl od tych barierek wkurzony, ja tak odszedlem zebym mial go na oku w razie czego i szybki telefon na Straz Miejska bo mieli najblizej a znam chłopaków. Byli za chwile doslownie i wiecie co? Chłopak pękł, okazało sie ze miał 21 lat cos mu w życiu nie poszło i chciał ze sobą skończyć. Zabrali go do szpitala. A co najlepsze?
Ze z daleka widziałem jak tam stoi z tą liną a ludzie szli i dosłownie spuszczali głowę. Przeszło doslownie ze 30 osób i nikt sie nie zainteresował. Kilka dni temu pisalem jak sie wyjebalem na lodzie i kobiety dwie zwialy na drugą stronę ulicy zeby tylko nie pomoc. Teraz też każdy udawał ze nie widzi chociaz stojacy ktos z liną nad tunelem to raczej niezbyt normalny widok. A potem lament przechodniów do dziennikarzy w tv ze łolaboga znieczulica. Niestety tak to wyglada u nas...

A najlepsze ze prawie chłopu uwierzyłem ze wspinaczkę jakąś ćwiczy ale pomyslalem ze zadzwonie, najwyzej debila z siebie zrobie bo potem bede se w brodu pluł jakby co. Jak widać było warto...
Pozdrawiam i zwracajcie większą uwagę i reagujcie, to tylko kilka minut waszego czasu a mozecie komus zycie uratowac...
#czujedobrzeczlowiek #depresja #samobojstwo #pieklomezczyzn

Zaloguj się aby komentować

O 17:00 zawyją syreny radiowozów w całej Polsce, na cześć policjantów którzy wczoraj zmarli.
Szkoda, że nie zawyły ku pamięci Natalki, która zmarła w wyniku ich skrajnej niekompetencji. Szkoda, że nie zostały uruchomione także ku pamięci Igora Stachowiaka, Dmytra Nikiforenki, Łukasza Łągiewki, Bartosza Sokołowskiego, a także Pani Natalii F. - zamordowanych na wrocławskich komisariatach.
008b3be4-1aac-40fc-87a0-f921b010a785
Felonious_Gru

@Furto ciekawe czemu akurat tym razem, już niejednokrotnie policjant ginął na służbie. Chociaż chyba rzeczywiście pierwszy raz w wyniku tak spektakularnej niekompetencji.

conradowl

Proponuję im by się zjechali wszyscy pod dom Kaczyńskiego i tam niech robią pokaz. Już kiedyś się tak zjechali.

Zginęło dwóch, bo nawet nie przeszukali gościa pakując do radiowozu. Złapali gościa ściganego listem gończym, miał kajdanki ale nie dokonano choćby kontroli osobistej. Sorry - szkoda ich, ale jakim cudem gość w kajdankach wyciągnął broń i strzelił w głowy dwóm policjantom?

Tak czy siak - to ich niedopilnowanie obowiązków jest przyczyną.

A Igor dlaczego zginął? I inni?


Niech jadą pod dom Kaczyńskiego - tam mają już doświadczenie w zbieraniu się w grupie.

ErwinoRommelo

MAMY TRADYCJE…

Zaloguj się aby komentować

Jeszcze w temacie policji, w ciągu tygodnia:

- w Andrychowie umiera 14-latka, ponieważ policja zwleka z rozpoczęciem poszukiwań

- w Koszalinie wychowawca w internacie czeka godzinę na przyjazd policji próbując uspokoić gościa, który wyszedł z więzienia i chce kogoś zabić

- dwóch policjantów we Wrocławiu przewozi przestępcę bez przeszukania go, a ten strzela w samochodzie do obu i ucieka

- Polsat ujawnia, że kilka miesięcy temu w areszcie wrocławskim zmarła kobieta, być może została pobita, a policja ukrywała to przez 2 miesiące

Coś jeszcze?

#wiadomoscipolska #policja
05d7c90b-d64e-478b-8374-367ff18cf541
GtotheG

@smierdakow nastąpiła selekcja negatywna najpierw do zawodu nauczyciela, a teraz policjanta. Niestety - niskie zarobki, niskie progi, niskie standardy, brak prestizu zawodu sprawia, ze trafiają tam życiowi nieudacznicy w tej chwili. Niektórzy zapłacą za to życiem niestety, jak w przypadku tych dwóch panów, którzy nie przeszukali zatrzymanego - co wydaje mi się jest podstawą tego typu interwencji.

Gilgamesz

A ta 14latka miała telefon to czemu nie zadzwoniła na pogotowie lub policję?

Zaloguj się aby komentować

Pamiętajcie o tym jutro rano jak będziecie wstawać skoro świt do roboty by je*ać w pocie czoła na emeryturę Granatnika i innych co się ustawili w życiu dzięki Partii.

A to wszystko w nagrodę za wysadzenie komendy nielegalnie przemyconą bronią, niewyjaśnioną śmierć wielu obywateli z rąk policjantów oraz robienie za osobistą gwardię Karakana.

Partia wymaga bezwzględności i posłuszeństwa ale też dba i chroni.

Psia twoja mać.

#jebacpis #zostaniecierozliczeni #polityka #wiadomoscipolska #putinowskapolska
8dc5342f-d905-458d-8401-42be3edf0c81

Zaloguj się aby komentować

Xax
Xax
Osobistość
Ostatnio sobie z ziomeczkami małe LAN-party zrobiliśmy.

Giereczki jakie ogrywaliśmy:
- Twierdza
- Warcraft 3
- Warcraft 3 na customowych mapkach (Legion TD war, Troll and elves i Footman frienzy)
- Soldat
- NFS MW (to stare ofc)
- Quake
- Artemis

#pcmasterrace #lanparty
dfb19a10-0163-467d-8e6a-b90c79695acc

Zaloguj się aby komentować

Powiem wam, że ja to nawet nie wiedziałem, że Marszałek Sejmu to powinien mieć tak dużo do powiedzenia. Przecież Pan Hołownia to jest prezydent, premier, rada kultury i rzecznik rządu w jednym. Dopóki nie zacznie kłamać i go nie złapią, a mam nadzieje, że tak nie będzie, to lepiej sobie obejrzeć jego wystąpienie niż wiadomości. Ładnie wszystko wytłumaczy, powie dlaczego tak a nie inaczej.
Jak na razie bardzo spoko to wygląda. A pomyśleć, że skreśliliśmy go bo popłakał nad konstytucją - nadal uważam, że było to niepotrzebne.
#polityka #sejm #holownia
zboinek userbar
7d2ba27d-0226-4fc0-adbd-33816ffbd2df

Zaloguj się aby komentować

Kwik pisowcow jest przepiękny. Nagle przejmują się absolutnie wszystkim, tak dbają o demokrację, o prawo, o dobro Orlenu, że aż chciałbym oddać na nich głos (lol nie).

Podziwiam taki stopień hipokryzji i braku akceptacji własnej przegranej.

#polityka #sejmowyspam

Zaloguj się aby komentować

Przegiolem?

#wroclaw #policja
87b03629-2ab2-44fe-9451-b5fdda660979
the_good_the_bad_the_ugly

@smierdakow klasycznie silni wobec słabych, słabi wobec silnych

KLH2

Bardzo trafne...

Yoghass

Czy Wy jesteście jacyś pojebani? Zginęło dwóch funkcjonariuszy na służbie, czyichś synów, być może mężów, ojców, braci… jebnijcie się wszyscy w głowę z tą waszą stadną mentalnością

Zaloguj się aby komentować

#okrupniknaprawiazycie
Witam, udało się! Zaczynam pracę w szpitalu. Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie. Życie zostało naprawione ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze tylko biegać zacząć i będzie Elegancja Francja Dawidy Bankowe

W ramach podziękowania kupię komuś z komentujących doładowane do telefonu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Okrupnik userbar
921c9859-27d2-43ce-b7c0-5a75838d8788
DeGeneracja

@Okrupnik Ooo nie! Okrutnik nasz będzie nie tylko nam serwował okrutne żarty

Gilgamesz

@Okrupnik jak doładowanie za 5 zł to bym chciał. Więcej jakoś głupio tak od obcych brać .

rain

@Okrupnik dopiero dziś trafiłam na Twój tag i przeczytałam wszystko od początku. Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę dalszych

Zaloguj się aby komentować

Różowa właśnie mi powiedziała, że nasza znajoma lvl 33 zmienia lekarza (jest w ciąży) bo powiedział jej, że jej otyłość uniemożliwia poprawne wykonanie wszystkich badań

Przed ciążą ważyła 90kg przy 160cm.

To już drugi lekarz, który jej powiedział, że jest grubasem.

#heheszki #bekazgrubasow

Zaloguj się aby komentować

Mogliście słyszeć, że Adrian nagle zmienił regulamin Sądu Najwyższego. Możecie nie wiedzieć o co chodzi. Zatem wyjaśniam.

  • Trzeba zacząć od 2017 roku. To wtedy Partia, uporawszy się już z Trybunałem Konstytucyjnym (dzięki czemu mogła sobie uchwalać dowolne ustawy) oraz prokuraturą (dzięki czemu mogła oddalać wszelkie postępowania), zabrała się za sądy. Zaproponowano trzy ustawy, które miały podporządkować politbiuru Sąd Najwyższy, sądy powszechne i Krajową Radę Sądownictwa czyli KRS. I choć piszemy dziś o Sądzie Najwyższym, to właśnie od KRS trzeba zacząć.

  • Otóż KRS nominuje sędziów. Cała idea trójpodziału władzy polega dokładnie na tym, że wymiar sprawiedliwości ma być maksymalnie niezależny od parlamentu, rządu czy Prezydenta. Dlatego aż do "reformy", piętnastu członków KRS wybierali sędziowie, a Sejm, Senat i Prezydent łącznie tylko siedmiu, a dodatkowo członkiem KRS zostawał Minister Sprawiedliwości. Krótko mówiąc: wedle starej ustawy, Partia mogła co najwyżej powołać osiem osób z 25-osobowej Rady. Czyli Rada była niezależna. 

  • To jest oczywiście podejście zachodnie, to znaczy lewacko-liberalno-wegańskie. Nasi rodzimi autokraci wybrali starą, dobrą kontrolę tyraniczną. Nowa ustawa o KRS pozwoliła Partii wybrać, uwaga, 22 z 25 członków. A żeby nie czekać aż pokończą im się kadencje (zapisane wprawdzie w konstytucji, ale to tylko papier przecież), to im je po prostu skrócono. W efekcie na początku 2018 roku powołano całkowicie nową Radę. Z około 10 tysięcy sędziów w Polsce, udało się wyłonić ledwie 18 kandydatów na członków. A i oni, jak się szybko okazało, nie zebrali wystarczającej liczby podpisów, więc byli nielegalni nawet wedle nowych putinowskich przepisów. 

  • Krótko mówiąc: na początku 2018 roku powstała neo-KRS. Organ całkowicie zależny od Partii, zapełniony aparatczykami Ziobry, pracownikami jego ministerstwa, ziomkami z Solidarnej Polski, kolegami ze studiów. I ta partyjna Rada zaczęła nominować sędziów. I o to toczy się istotna część sporu praworządnościowego z Komisją Europejską.

  • Niezależnie od tego, w styczniu 2020 roku Sąd Najwyższy wydał uchwałę trzech połączonych izb, w której stwierdził, że wybrani przez neo-KRS sędziowie nie są wybrani poprawnie, przez co ich orzeczenia są obarczone wadą. Zdanie to było później kilkukrotnie potwierdzane także przez sądy europejskie. Krótko mówiąc: neo-KRS tworzy neo-sędziów, a neo-sędziowie wydają neo-wyroki, które mogą być podważane, gdyż powołująca ich neo-KRS jest uzależniona od Partii. Wiem, że propaganda Nowogrodzkiej zrobiła wiele, by przedstawić ten problem jako wielce skomplikowany, ale tak naprawdę jest on dość prosty. Sędziowie mają być niezależni, a Prezes sobie ich podporządkował. Jako tacy nie są niezależni. Amen.

  • Wracając: czas leciał, a kolejni sędziowie SN przechodzili w stan spoczynku. Neo-KRS konsekwentnie nominowała na ich miejsce nowych neo-sędziów. Aż przyszedł październik 2023 roku, Partia dość niespodziewanie przegrała wybory i okazało się, że niektórzy wybrani przez Partię sędziowie mogą mieć kłopoty z lojalnością. I tutaj cały na brązowo wjeżdża Adrian, z drobną pomocą Pinokia. 

  • Otóż obaj podpisali (tzn. Adrian podpisał, a premier kontrasygnował) rozporządzenie zmieniające regulamin Sądu Najwyższego. Zmienili w zasadzie jeden drobiazg. Że od teraz, do uchwały SN potrzeba nie 2/3 sędziów, ale tylko 1/2. Czemu? Ano temu, że w niemal całym SN połowę lub więcej stanowią już neo-sędziowie. I teraz mogą się zebrać i wydać uchwałę, unieważniającą tamtą uchwałę z 2020 roku. Tym samym legalizując neo-sędziów, wybranych przez ziobrystów z neo-KRS.

Znowu: proste, żadna czarna magia.

  • Oczywiście, jak podnosi np. sędzia Wróbel, żaden zapis w regulaminie nie podważa wyroków TSUE i ETPC. Ale przecież nie chodzi o stan faktyczny, tylko medialny. Partia będzie mogła teraz na całego odwrócić kota ogonem i powiedzieć, że oto nowy rząd dokonuje zamachu na praworządność. Więcej, powiedzą, to zakłamane libki są, bo tyle o tej praworządności krzyczą, a teraz chcą legalnych sędziów represjonować. Już to przecież robią.

Podsumowując: niewiele to zmienia w stanie faktycznym, ale tworzy kolejny (który to już, piąty?) mit założycielski Partii w opozycji. Jedni aparatczycy (Wildstein) już grzeją, że wybory sfałszowano, inni (Cenckiewicz, Zybertowicz, Macierewicz), że władzę przejmuje ruska agentura, inni (wszyscy z Prezesem włącznie), że jednak agentura niemiecka, a jeszcze inni (zakładam, że głównie będzie to Ziobro), że odbywa się zamach na praworządność.

Ale wiecie. To normalna partia konserwatywna.

#polityka #putinowskapolska #wiadomoscipolska #jebacpis #zostaniecierozliczeni
(Tekst nie mój, źródło: Doniesienia z putinowskiej Polski na fb)
6f651a00-0c37-4991-8038-d32eb53ded5c

Zaloguj się aby komentować

Kto mógłby się tego spodziewać... No ale przecież jest cyfrowy obieg dokumentów, więc na pewno będzie ok...

#polityka
8b7f138e-e259-47ae-bb59-f8e35d92f0e0
Pan_Buk

Sama nazwa tej partii "Prawo i Sprawiedliwość" to jakiś nieśmieszny żart.

conradowl

Cholera, miliardy płyt na całym świecie się nie łamią, ale ta jedna, zapewne nie używana bo to tylko dowód w sprawie i nagrań też przecież nikt nie odsłuchiwał godzinami - ta się złamała.

Cóż za przypadek.

Strzelać do pisowców bo to jest mafia. I tyle.

adamec

Próbowaliście kiedyś złamać płytę dłońmi (nie młotkiem)

Co za kafary w tej PiSbolszewickiej prokuraturze muszą pracować!

Zaloguj się aby komentować

Gamtaro2
Gamtaro2
Osobistość
Za każdym razem jak czytam tutaj wpisy czy komentarze w stylu "Jeszcze nie utworzyli rządu i afera. Zatęsknicie za Matueszem i Kaczyńskim lewaki", to przypominam sobie co odwalał PIS.

Szczytem był Mejza, który pod logiem Polskiej Agencji Prasowej pokazywał jak uzdrawiał swojego wspólnika i w ten sposób udowadniał, że wcale nie oszukiwał chorych dzieci i ich rodziców. Ten facet zresztą znowu dostał się z list PISu do sejmu.

https://streamable.com/1okgpp

#polityka #bekazpisu
solly

ktos tu jakis czas temu napisal ze jesli po wcale nie jest lepsze od pisu to tylko pokazuje nam, jak w tych czasach zanikneli chociazby podstawowe wymagania od wladzy

aegthir-aggar

@Gamtaro2 szkoda ze juz nie rządzą, cały ten grajdołek został innym do posprzątania... jak komuś noga się obsunie to znów wjadą na białym koniu, tym razem z zdwojoną siłą... obym się mylił... przydałaby się nomen omen "trzecia droga".

Zaloguj się aby komentować

Für Deutschland!

#jebacpis #bekazpisu #polityka #wiadomoscipolska #putinowskapolska
8b32e1ab-e131-43f9-810c-5e217f964f7e
maximilianan

@Wyrocznia to była wyjątkowa sytuacja

banan

@Wyrocznia ludzie są tacy głupi że to działa, niesamowite

Pan_Buk

@Wyrocznia Dla mnie kiedy polityk skłamie w poważnej sprawie, to jest skończony. Morawiecki kłamał w tylu poważnych sprawach, że już nie biorę na serio jego słów.

Podobnie zresztą traktuję Tuska.

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry.

O tym jak Partia próbuje na wszelkie sposoby utemperować Marszałka Sejmu Szymona Hołownię, można zacząć powoli pisać książkę.

Tym razem swoich sił spróbował tymczasowy minister spraw zagranicznych Szynkowski vel Sęk. Otóż jak się okazuje aparatczyk ten niejako zarządał pilnego spotkania od Marszałka Sejmu. Rzekomo chciał przed posiedzeniem Sejmu przekazać informacje na temat „stanowisk państw, które ostatnio odwiedził, dotyczące proponowanych przez Parlament Europejski zmian traktatowych w UE”. Sprawa nie cierpiąca zwłoki, wiadomo.

Marszałek zareagował natychmiast:

Tryb, w jakim pan tymczasowy minister Szynkowski vel Sęk zwrócił się do mnie z prośbą o spotkanie, jest co najmniej zadziwiający. […] W tym trybie pożaru, nagłego wzywania marszałka Sejmu na dywanik przez ministra spraw zagranicznych - ja się w tym nie odnajduję.

Wypowiedź Marszałka można odebrać jako przypomnienie o obowiązującej precedencji stanowisk w Polsce w myśl której minister znajduje się na ósmym miejscu natomiast Marszałek Sejmu na drugim.

Jak widać lata traktowania numeru jeden (a także dwa) w Polsce jako swojego służącego wyrobiły w partyjniakach złe nawyki.

Pycha kroczy przed upadkiem.

Miłego dnia i smacznej kawusi.

#jebacpis #bekazpisu #polityka #putinowskapolska #wiadomoscipolska
15d7caf0-7aee-4570-ba2c-73dc95246d4e

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry.

Kroi sie niezła afera. Firma newag tworzyła usterki programistyczne że względu na przegrane przetargi które wygrała PESA odnośnie serwisowania. Mowa oczywiście o taborze kolejowym.

PESA zatrudnila hakerów którzy wyciągnęli z kodu jakieś dowody.

Na razie na goraco z make life harder ale wygląda ze newag właśnie leci pod rynnę

#gielda #pesa

Zaloguj się aby komentować

Następna