Wesprzyj nas i przeglądaj Hejto bez reklam

Zostań Patronem
Tomki,
dziś będzie prawdziwe #chwalesie!
Dzięki mojej Żonie, która zignorowała moje męskie pierdolenie i wezwała karetkę żyje!

Dwa tygodnie temu, grając z dziećmi w nogę zwichnąłem kolano i wylądowałem w gipsie. Po dwóch tygodniach wystapił problem z oddychaniem i ostry ból w klatce piersiowej przy oddychaniu. Pomimo robienia zastrzyków przeciwzakrzepowych urwał mi się skrzep krwi z nogi w gipsie i trafił do prawego płuca. Potem wdało się zapalenie płuc, dalej poszedł zawał płuca… ot historia się ciągnie.

Niemniej - przed chwilą lekarz poinformował mnie, że zagrożenie życia zażegnane i kiedyś wyjdę ze szpitala (jestem na intensywnym nadzorze kardiologicznym).

zdecydowanie pijcie dzisiaj za mnie!
c65cfb68-c75b-41cb-90bc-ad2aa2736789

Zaloguj się aby komentować

Chciałabym podziękować Hejto za to, że dzięki temu portalowi udało mi się poznać miuość mego życia, i od shitpostowania w komentarzach jakiegoś typka co wstawiał zdjęcia swoich stup przy tagu #srajzhejto w dniu dzisiejszym stał się moim mężem xD

@Pimenista2 o Tobie mowa bedale. ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽

W życiu nie byłam równie szczęśliwa. Thank you from the mountain.

PS, jeżeli Hejto oficjalnie ma do sprzedaży jakiś kubeczek czy inny przydatny gadżet, to ja bym kupiła na pamiątkę.

#hejto #slub #wesele #chwalesie #zwiazki #czujedobrzeczlowiek #niebieskiepaski #rozowepaski
544ee549-bcaa-4246-be76-104326bd21d0

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Z niespełna ośmiu milionów mieszkańców Tadżykistanu jeden do dwóch milionów stale pracuje w Rosji. Pieniądze, które przysyłają, stanowią połowę PKB. Żaden inny kraj na świecie nie jest tak zależny od wynagrodzeń emigrantów zarobkowych.

Wielu tadżyckich emigrantów zarobkowych znajduje sobie w Rosji żony tamtejszej narodowości. Niekoniecznie im to przeszkadza w sumiennym odwiedzaniu rodzinnych wiosek raz w roku w celu zapłodnienia swoich tadżyckich żon, a zanim wrócą do Rosji, nierzadko przekazują im przy okazji chorobę weneryczną. Z czasem odstępy między odwiedzinami stają się coraz dłuższe, między przekazami pieniężnymi także, aż wreszcie dokonują ostatecznego kroku, zdobywają rosyjskie obywatelstwo i zostają na zawsze. Ponieważ w sunnizmie wystarczy, że mąż trzykrotnie powtórzy słowo talaq, by para się rozwiodła, wiele tadżyckich żon w ostatnich latach otrzymywało od mężów w Rosji SMS-y o treści: „Talaq, talaq, talaq".

W 2011 roku Muzułmańska Rada Tadżykistanu wprowadziła zakaz rozwodów przez komórkę.

___
Z książki Sowietstany.

#tadzykistan #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować

NASA ogłosiło, że prawie 47-letnia sonda Voyager 1 wróciła do pełnej sprawności po awarii, wskutek której sonda wysyłała bezsensowne dane w postaci zer i jedynek od 14 listopada 2023 r. Wiekowa sonda już nieraz stanowiła wyzwanie dla inżynierów NASA ze względu na rozmaite usterki, ale żadna nie była tak złożona jak obecna, gdyż NASA nie była w stanie nawet poprawnie się z nią skomunikować i sprawdzić, co mogło się zepsuć.

Jest to niemałe osiągnięcie, zważywszy na wiek sondy, jej prędkość oddalania od naszego Układu Słonecznego - 61500 km/h, a także odległość wynoszącą ok. 487 651 754 645 basenów olimpijskich lub 5 231 996 169 509 259 przeciętnych 15-centymetrowych bananów. Sygnał wysłany do sondy leci ponad 22h i 35 min. Na odpowiedź czekamy drugie tyle.

Podejrzewano usterki komputerów pokładowych, czy jednostki TMU (takiego Win-Rara i Gmaila do kompresowania i wysyłania danych na Ziemię). W marcu natrafiono na trop przyczyny usterki, kiedy to w ciągu losowych danych natrafiono na bardziej logiczny ciąg. W kwietniu go potwierdzono. Uszkodzony został fragment pamięci komputera FDS. Służy ona do przechowywania zbieranych danych, instrukcji wysyłanych z ziemi oraz sterowaniem przyrządami. W ostatnich tygodniach podzielono kod sondy na fragmenty i przesyłano go do sondy oraz wgrywano w różne miejsca w chipie,na wypadek dalszych uszkodzeń wokół wadliwych sektorów, a także uruchamiano kolejne, pozostałe przy życiu 4 instrumenty naukowe: do wykrywania promieniowania kosmicznego, cząstek niskiej energii, analizy fal plazmowych i heliosfery.

Niestety lata sondy nadal są policzone. Szacuje się, że paliwa starczy jeszcze na 2025, góra do 2036, kiedy to sonda i tak już znajdzie się już poza zasięgiem naszych radarów. W roku ok. 40270 r. powinna dotrzeć do gwiazdy Gliese 445 (będącej 17 lat świetlnych od Słońca), o ile jakiś UFO-rowerzysta nie wymusi jej pierwszeństwa.

A jak tam aktualizacje w Waszych trzyletnich Samsungch i Xiaomich ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

edit: w sumie ranga mi pasuje do wpisu xD

#kosmos #astronomia #ciekawostki #nauka
b7df2fc6-e990-41cd-955a-e7d64caaf30c

Zaloguj się aby komentować

#wybory #heheszkipolityczne #heheszki #polityka
c128478d-9883-4b3b-8651-136a82d98b90
Pan_Buk

@fadeimageone Powtórzę swój post bo widzę że trzeba:

Mnie trochę śmieszą posty o Europarlamencie i jak ludzie przejmują się tymi wyborami. Ludzie, czy Wy nie wiecie, że to jest fasadowa organizacja tylko udająca pozory demokracji? Ten parlament nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej, cała władza w Unii jest w rękach Komisji Europejskiej, a de facto w rękach Przewodniczącego Komisji Europejskiej. To Komisja Europejska ma inicjatywę ustawodawczą w Unii.

Artykuł o uprawnieniach Parlamentu Europejskiego to najkrótszy artykuł w internecie, niemalże pusta strona!

Zaloguj się aby komentować

#memy #heheszki #humorobrazkowy #porannyobrazek
e19f159c-8b48-4da4-95e6-d04480212442
tosiu

@mic333 ale wiesz, że te strzały ostrzegawcze nie były w niebo tylko w płot i cudem żaden nie dostał w plecy (co jest ostrym kryminałem)

DKK

Piękne i zarazem smutne podsumowanie.

Pan_Buk

@mic333 Szymczyk a nie Szymczak. Ciekawe czy spotkały go jakiekolwiek konsekwencje za zabawy z granatnikiem czy może prowadzi teraz szkolenia BHP?

Zaloguj się aby komentować

Kochani potrzebuję trochę motywacji xD ostatnio zacząłem podupadać na zdrowiu i muszę się ogarnąć pod z wagą i dietą, w związku z tym planuję od 12 czerwca do 11 lipca przejechać na rowerze 4km za każdy piorun pod tym wpisem. Wiem ze był juz jeden gagatek co miał biegać, a nie biegał i był taki gagatek co miał jeździć, a nie jeździł (informować też miał, a nie informuje) wiec będę codziennie wrzucał jakiś mały update.
#rower #odchudzanie

Tylko dajcie tak maks 100 piorunów, bo więcej kilometrów to pewnie nie wydolę.

Edit: dodałem zdjęcie rumaka, żeby udowodnić, że serious biznys i że będę jeździł.
6415b866-af69-4ec0-9e4e-8952c65056a1
KierownikW10

Pioruny zbieram do północy. Mnożę x4 i zaczynam kręcić.

Odczuwam_Dysonans

@KierownikW10 igrasz z ogniem!

Pan_Slon

@KierownikW10 nie rób tak, nie spalaj się, lepsze efekty przynosi spokojne robienie swojego i ew. wyskoczenie na "grubo" w trakcie przemiany

Zaloguj się aby komentować

Tak się bawili w Agencji Rozwoju Przemysłu:

  • fikcyjne etaty
  • puste faktury
  • finansowanie wieców polityków pis
  • Zatrudnienie tuż przed wyborami z 6-miesięcznym wypowiedzeniem aż 200 osób.

Dane tych osób powinny zostać upublicznione.
Żebyśmy wiedzieli kto jest pisowskim złodziejem i żeby do końca życia odczuwali skutki tego złodziejstwa.

i jak zawsze: ***** *** i konfederację też

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/masowe-zwolnienia-w-agencji-rozwoju-przemyslu-ponad-700-osob-stracilo-prace/yr7tg1b

#polityka #bekazpisu #zlodzieje #bekazprawakow
Pan_Buk

@GordonLameman Ale odprawy zostały wypłacone. A za 4 lata przyjdzie kolejna ekipa i zwolni koalicyjnych urzędników, którzy też dostaną odprawy. I tak to się kręci.

A my zagłosujemy na Zupełnie Nową Partię, żeby w końcu przecięła ten cykl rozkradania Polski i oczywiście nic to nie da, bo każdy kto idzie do polityki idzie się tam po prostu nażreć za nasze pieniądze.

GordonLameman

@LordWader

ej, ciebie też stamtąd wywalili?

Zaloguj się aby komentować

Fidesz Orbana przegrał z partią zrobioną dla jaj

Partia Viktora Orbana straciła władzę w XII dzielnicy Budapesztu na rzecz partii Psa o Dwóch Ogonach (MKKP).

W niedzielnych wyborach Kovacs, współprzewodniczący MKKP, otrzymał 53,6 proc. głosów. MKKP zdobyła również większość miejsc w radzie dzielnicy.

Partia Psa o Dwóch Ogonach powstała w 2014 roku, wcześniej działała jako stowarzyszenie. W wyborach parlamentarnych w 2022 roku uzyskała 3,3 proc. poparcia, co uprawniło ją do otrzymania finansowania z budżetu państwa.

Partia ma charakter prześmiewczy - w przeszłości obiecywała wyborcom m.in. życie wieczne oraz dwa zachody słońca dziennie, promowała ideę "mniejszych Węgier" (w kontrze do "wielkich Węgier", tj. w granicach sprzed utraty dwóch trzecich terytorium na mocy traktatu w Trianon) oraz proponowała ograniczenie emigracji lekarzy przez wprowadzenie obowiązku zabierania przez nich za granicę swoich pacjentów.

https://tvn24.pl/swiat/wegry-fidesz-stracil-wladze-na-rzecz-partii-psa-o-dwoch-ogonach-st7958831

#wiadomosciswiat #wegry #politykazagraniczna
b8f1dece-232f-4de0-a0d7-a60f447dbfad
Kocurowy

O jak rykłem z ich obietnic, zajebiste. Takie poczucie humoru uwielbiam xD

rain

@smierdakow każdy rozsądnie myślący człowiek wybrałby dwa zachody słońca dziennie a nie Orbana. To oczywiste.

Kaligula_Minus

@smierdakow humor z poziomu Pomarańczowej Alternatywy, która działała u nas w latach 80. Mnie się podoba

Zaloguj się aby komentować

Po ponad dziewięciu latach sąd wydał postanowienie w sprawie wniosku o służebność drogi koniecznej, złożonego przez sąsiada przeciwko mnie, gminie, i jeszcze jednemu sąsiadowi.
Na ogłoszeniu postanowienia byłem tylko ja i wnioskodawca.
Nie było żadnych niespodzianek. Sąd zasądził drogę konieczną o szerokości 8m przez 2 działki gminne i pole mojego sąsiada w kształcie pokrywającym się z planem zagospodarowania przestrzennego. Za pierwszą działkę gminną nie sąd zasądził opłaty, za działkę, którą niedawno sprzedałem gminie sąd zasądził wynagrodzenie 6k zł dla gminy i za zajęcie pola sąsiada 35k zł jednorazowo dla sąsiada. Koszty te ma ponieść wnioskodawca w terminie 30 dni.
Teraz pozostaje czekać na uprawomocnienie lub jakiś sprzeciw wniesiony przez którąś ze stron.
W sumie to największy wygryw ma chyba gmina. Nie spotkały jej żadne konsekwencje z tytułu narobionego bałaganu a jeszcze zarobiła 6k za służebność na działce, która i tak miała być drogą. Pozostali uczestnicy chyba nie mogą czuć się jednoznacznie usatysfakcjonowani. Sąsiad z zajętym kawałem pola dostanie kilka zł i obciążenie w księgach wieczystych. Być może będzie teraz chciał sprzedać gminie ten fragment i zarobić podwójnie, ale czy gmina nadal będzie zainteresowana zakupem? Wnioskodawca po 9 latach sprawy wciąż nie ma solidnej drogi, a dodatkowo będzie go to sporo kosztowało. Ja w sumie też jestem nieco zawiedziony, bo jeśli nie ma drogi, to nie mam możliwości kolejnego podzielenia pola na działki.
Poza tym następny sąsiad z działką bez drogi podobno już się szykuje do wniosku o drogę konieczną. Ciekawe co z tego wyjdzie
Tak na pamiątkę wydarzeń przejechałem dziś po polu talerzówką
#sluzebnoscwolfika
6d5f4d9e-1e9e-4b57-89b5-15246ebbc523

Zaloguj się aby komentować

u nas "widać zabory" a w Niemczech RFN/NRD.

Kacapskie wpływy i kacapska zaraza ciągnie się dziesięcioleciami, przyklejona jak wrzód na dupie.

#polityka #wybory #bekazkacapow #niemcy #mapy
b04ce2a5-984c-44e5-9c88-d84d47d68e58
awres

DDR nie chce być znów utopią socjalistyczną

bravenewworld63

SPD to pedały. Ostatnio zamontowałem takie do roweru i jeździ się super.

tyle_slow

Jak prawica zacznie orac ue, to nagle Ci wszyscy profederacyjni zaczna dostrzegac to o czym ostrzega konfederacja od lat.


Nie chcemy pana z ue na ktorego nie mamy wplywu, a ktory realizuje wlasna narodowa polityke...


Tak jak z imigrantami, obecne elity, przegranymi wyborami zbieraja plony swoijej polityki...

Zaloguj się aby komentować

Przeglądając fb taka ciekawostka wpadła mi w oczy. Oczywiście w komentarzach na fb szambo, ale tam nigdy nie jest dobrze. Ja uważam, że to bardzo dobra decyzja, a wy jak wy uważacie?

#wroclaw #religia
c06ffa44-d0cb-4028-9878-cc4e0830b040
JakTamCoTam

@Pawelvk jeżeli to decyzja samorządowa to może ma to sens.

jeremy-spring

Diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli tyle, ile jest w nagłówku to spoko.

Jak chcesz zabraniać ludziom na swoim biurku obrazka ze świętym (jak w Warszawie) to o jeden most za daleko.


Urząd nie wyznaje wiary, ale urzędnicy mogą.

Zaloguj się aby komentować

Zgadza, się ukradłem z Twittera ale warto było.
#polityka #heheszki #memy #heheszkipolityczne #tygodniknie
42cc031a-6f4d-4140-8700-345296b265db
sireplama

Oddać podkarpackie ruskim za pusty Królewiec. Tamto województwo i tak jest już skażone nie do naprawy

kotos

O no proszę. Myślałem że to wolnedyskusje a jednak nie. Spierdalam zatem skoro usuwacie moje wpisy. Pies was jebał

travel_learn_wine

@L4RU55O spoko, Podkarpackie ma jeden z niższych współczynników dzietności, wybiją się sami

Zaloguj się aby komentować

Zgłosiła się do nas radna sołecka i sołtys Czerlonki w gm. Białowieża, poprosiła nas o pomoc w nagłośnieniu tematu, bo nikt im nie chce pomóc.

Praktycznie codziennie, przez większość dnia na przystanku przesiadują imigranci, którym udało się nielegalnie przedostać przez granicę.

Ludzie boją się wyjść wieczorami na ulice, a przez to że przystanek jest ciągle okupowany dzieci boją się tam stanąć, by zabrał ich autobus szkolny.

Jak twierdzi radna i sołtys Białowieży, dzieję się tak przez organizację @PodlaskieOPH i inne im pomagające. Mają oni swój "alarmowy" numer WhatsApp rozsyłać na grupach imigranckich, sam numer przekazują też innym imigrantom, Ci imigranci którym pomogli.

Na WhatsApp następnie ustawiana jest mapka z pinezką wskazującą na ten przystanek (około 5 km od granicy). Zrobiono sobie więc tam nijako punkt zbiorczy. To tam imigranci wypełniają dokumenty o pełnomocnictwo i wniosek o azyl w Polsce, następnie czekają godzinami na @Straz_Graniczna z której zrobili sobie wręcz taksówkę do ośrodka.

Mamy też informację, że @PodlaskieOPH przywozi w te miejsce nielegalnych imigrantów z innych miejsc, być może zebranych z okolicznych lasów.

Według zgłoszenia @PolskaPolicja twierdzi, że nie może nic zrobić, bo są oni w miejscu publicznym, a @Straz_Graniczna robi co może, ale braki kadrowe i obłożenie zadań na granicy też robią swoje.

Będziemy do sprawy wracać. Wyślemy w tej sprawie zapytania do Rzeczników

https://x.com/Sluzby_w_akcji/status/1801903493994746320?t=lSjfc25QsSjBtN6pRmvBzg&s=19

#wiadomoscipolska
1d97dd59-b290-4762-bd97-a42ffd201e20

Zaloguj się aby komentować

Pijcie ze mno kompot.

Mój starszy syn (lvl10) właśnie po raz pierwszy samodzielnie wrócił ze szkoły do domu. Ogarnął MPK, przystanki na żądanie, właściwego busa itd.

Dumny jest jak diabli, ja z resztą też

PS. Tak tak, za naszych czasów to się wracało przez zaspy jeziora, w śnieżycy i jeszcze po drodze trzeba było kupić 3kg bochen chleba i mleko w szklanych butlach, koniecznie z kaucją.

#rodzicielstwo
quagmire_rod

@cododiaska gratulacje! Pamiętam jak sam pierwszy raz wróciłem ze szkoły super zajarany że taki jestem odważny.


Podchodzę do płotu, witam się z ojcem, bo coś robił przy bramie i mówię pełen dumy, że sam wróciłem


A stary na to: ty, a ty angielskiego to dzisiaj nie miałeś? XD

elmencho

Jasny gwint. 10 lat i wrócił sam ze szkoły? Mając 5lat to ja sam zerwałem się z przedszkola i poszedłem do domu do babci na obiad,bo dali mi w przedszkolu wątróbkę na obiad, której nienawidzę do dzisiaj. Jako 7 dmiolatek w pierwszej klasie podstawówki nosiłem klucz na szyi i nieraz musiałem po niego wracać do szkoły bo na wf systematycznie go zostawiałem na stoliku. Coś w tym wykuwaniu samodzielności idzie zdecydowanie nie tak.

Zaloguj się aby komentować

Następna