Zdjęcie w tle
Książki

Społeczność

Książki

757
Newsy książkowe od Whoresbane'a! 

Wydawnictwo Vesper zapowiada drugi tom trylogii z uniwersum Aliena. "Obcy. Morze boleści" Jamesa Moore'a trafi do sprzedaży w lutym 2024 roku. Poniżej okładka i krótko o treści.

Jest rok 2496, po ponad trzystu latach od wydarzeń które doprowadziły do zniszczenia kopalni trymonitu na LV-178, planeta została zasiedlona przez ludzi i poddana terraformacji. Jednakże mimo użycia w tym celu najnowocześniejszej technologii coś poszło nie tak. Rozległe obszary powróciły do stanu toksycznej pustyni nazwanej przez inżynierów mających za zadanie rozwikłać problem Morzem Boleści.

Zespołem badawczym kieruje Alan Decker, który podczas prac terenowych ulega wypadkowi. Poważnie ranny zostaje ewakuowany na Ziemię, w trakcie podróży Deckera zaczynają dręczyć koszmary, w których potworne istoty chcą go zabić. Okazuje się, że jego wypadek doprowadził do odkrycia pod powierzchnią planety dawnej kopalni, a wraz z nią wraku statku obcych. Korporacja Weyland-Yutani wysyła go z powrotem na New Galveston wraz z grupą najemników, których celem jest dostarczenie na Ziemię żywego okazu ksenomorfa.

Na miejscu Decker orientuje się, że z obcymi wiąże go psychiczna więź, potrafi przeniknąć ich myśli i z przerażeniem odkrywa, że jest celem krwawej zemsty za czyny które popełnił Niszczyciel… jego odległy przodek którym była Ellen Ripley.

#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #horror #alien #obcy #jamesmoore
eaeef281-9c3c-4436-a93c-5e048a710d40
Neverius

Bardzo polecam Audible z Amazon jak ktoś lubi audiobooki:

https://www.amazon.com/Alien-Sea-of-Sorrows-audiobook/dp/B07B3S1WQ9


Out of Shadows też było dobre

Zaloguj się aby komentować

684 + 1 = 685

Tytuł: UFO na Bratysławą
Autor: Weronika Gogola
Kategoria: reportaż
Ocena: 5/10

Oto wjeżdża kolejny bardzo średni utwór literacki od Czarnego, tym razem o Słowacji. Losowe historie, zebrane i wydrukowane. To jest tak, że wchodzicie w internet, albo nie - otwieracie Chata GPT i polecacie mu wynaleźć 10 ciekawostek o Słowacji i wynikiem jest schemat na książkę. Czyli w przypadku Słowacji: a napiszę se rozdział o Meciarze, a napiszę se rozdział o Cyganach, a napiszę se rozdział o zabójstwie tego dziennikarza z Koszyc i włoskiej mafii, a napiszę se rozdział o Warholu, pójdę do Czarnego, oni wydrukują, a ja będę mieć w portfolio wydaną książkę.

Czytam reportaże już od ośmiu lat i wraz z wiekiem jestem coraz bardziej krytyczny. Wystarczy nie być dziennikarzem, ba, nawet nie podróżnikiem. Wystarczy, że pomieszka się kilka lat w danym miejscu lub pojedzie na Erazmusa, pojeździ po kraju i już można pisać reportaż. Nigdy wcześniej wydanie książki nie było prostsze.

#bookmeter #ksiazki #reportaz #slowacja
cc4af939-2d63-403a-99c9-0edd6532131a
Olsen

@DerMirker trochę z innej beczki. Jako fan reportaży, czy mógłbyś polecić takie swoje, powiedzmy, top 5?

cotidiemorior

@DerMirker ale w zasadzie co w tym złego? Ja nic o Słowacji nie wiem i dokładnie tego oczekuję po takiej książce - ciekawostek o tym kraju przemieszanych z informacjami o polityce czy historii od kogoś, kto coś wie.

DiscoKhan

@DerMirker wszystko co trzeba wiedzieć o tym kraju w pigułce xD

2393d36e-66ac-4520-bc05-53cbddd7b2a3

Zaloguj się aby komentować

Cytat na dziś:

Czasomierze stoją na półkach. To nie klepsydry, chociaż wyglądają tak samo. Nie służą do gotowania jajek jak te, które można kupić jako pamiątki, przyczepione do niewielkiej tabliczki z nazwą wybranego kurortu wypisaną przez kogoś o wyczuciu stylu godnym ciastka z galaretą.

Terry Pratchett, Kosiarz

#uuk
Mr.Mars

Dzisiaj to za trudne.

Zaloguj się aby komentować

Właśnie skończyłem "Hyperion"-"Triumf Endymiona" Dana Simmonsa. Wcześniej był "Pielgrzym" Terrego Hayesa i to są pozycje, które były #hejto #ksiazki #czytajzhejto gorąco polecane i jak dla mnie dobra rozrywka. Dzięki. Jak to zwykle bywa z gusatami się nie dyskutuje i z polecenia "naciąłem" sie na "Obcy w obcym kraju" R. Heinlein (nudna jak dla mnie) czy już 3 podejście pod "V" T. Pynchona, ale tak to już jest w życiu, że nie zawsze pije się szampana.
Nie mam zbyt dużych ograniczeń co do gatunku. Odpada poezja, romans więc jak z muzyką i fimem, gdy coś jest dobre to warto przeczytać, zobaczyć czy też posłuchać.
Przeglądam #lubimyczytac w poszukiwaniu następnych ksiażkek, która wyląduja u mnie, ale z wielką chęcią wspomogę się Waszymi radami co zakupic/przeczytać i oczywiście już dziękuje i stawiam #wirtualnepiwo
Huxley

@banita77 Metro 2033 czytałeś ?

stolichnaya

@banita77


Cixin Liu, Problem Trzech Ciał

Jeff Vandermeer, Unicestwienie


Cormac McCarthy


J.M. Coetzee, Czekając na Barbarzyńców

Dino Buzzatti, Pustynia Tatarów


Gustav Meyrink, Golem

cotidiemorior

@banita77 lekkie sf - "Bobiverse", książki Andy'ego Weira, "Genezis" Bernarda Becketta, "Klara i Słońce", "Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć" (szczególnie opowiadania)

troszkę cięższe - jw. "Problem Trzech Ciał" (bez części 4, która jest dziwnym fanfikiem xD), opowiadania Teda Chianga, "Koniec dzieciństwa", "Ślepowidzenie", trylogia "MaddAddam"

inne - Murakami (na początek "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" - krótkie i najlepsze z tego co czytałem), Steinbeck, Edgar Allan Poe (jak lubisz starocie, to to jest super)

literatura faktu - "Egipt haram halal", "Ćpuny wojny", książki Davida Granna, "Zniewolony", "Pod sztandarem nieba"


I jeszcze z tego co wyżej - Jeff Vandermeer "Unicestwienie" aka "Anihiliacja" jest piękna, ale następne części są jakąś pisaniną zupełnie o niczym, a wyjaśnienie całości durne i po linii najmniejszego oporu xd

Zaloguj się aby komentować

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 30.11.2023

Wydawnictwo Vesper przedstawia layout i podrasowaną okładkę drugiego tomu serii Eony. "Conan. Księga druga" Roberta E. Howarda ukaże się w maju 2024 roku. Różnice są nieznaczne, poprawiono lewą rękę i dodano brodę.

#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #fantasy #eony #robertehoward #conan #conanbarbarzynca
f906a0ef-5aa3-4495-8661-f0da7d1b0c4e
ErwinoRommelo

Conan w krainie kreatyny.

Zaloguj się aby komentować

683 + 1 = 684

Tytuł: Dzika Rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989 – 1993
Autor: Rafał Księżyk
Kategoria: reportaż
Ocena: 7/10

Książka o muzyce eksperymentalnej, alternatywnej i (chyba?) nowofalowej na przełomie ustrojów. Trochę o kontrkulturze, Armii, Totarcie, Aptece, początkach raveów, scenie trójmiejskiej, warszawskiej, wrocławskiej i łódzkiej i tym podobnych rzeczach. Jako że nie pamiętam tych czasów, miejscami nudziłem się podczas lektury.

#reportaz #ksiazki #bookmeter
a05cc6ea-a398-47ea-8009-aebe89cc3c1d
George_Stark

O Panie! Apteka! Aż sobie zaraz zaaplikuję Wiesz, rozumiesz! Lepsze to niż Prozac.

Zaloguj się aby komentować

Newsy książkowe od Whoresbane'a! 

Dominik Broniek tworzy okładkę do "Pod cukrowym niebem / W nieobecnym śnie" autorstwa Seanan McGuire. Premiera 31 stycznia 2024 roku.

#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #mag #fantasy #seananmcguire
a318e33c-deb1-4c38-a29e-6efdac73e6a7

Zaloguj się aby komentować

Cytat na dziś:

Zdarzały się nieregularności. Kiedy występuje osobowość, muszą wystąpić nieregularności. To powszechnie znany fakt.

Terry Pratchett, Kosiarz

#uuk
Mr.Mars

Nieregularna osobowość.....


Tak też często bywa.

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj obchodzimy urodziny najważniejszej autorki w moim życiu - Maud Montgomery, tej od Ani z Zielonego Wzgórza/Anne z Zielonych Szczytów.

Montgomery urodziła się w Clifton (dzisiaj New London) na Wyspie Księcia Edwarda dokładnie 149 lat temu — 30 listopada 1874 roku.

Napisała kilkanaście książek dla młodych dorosłych (Ania nigdy nie miała być książką dla dzieci), setki opowiadań i wierszy. Zmagała się w życiu z wieloma problemami, w tym z chorobą psychiczną męża czy nieuczciwym wydawcą, z którym procesowała się przez lata.

Polubiłam ją za Anię, pokochałam za Emilkę, uwielbiam za Błękitny zamek.

Na pierwszym zdjęciu moja kolekcja, na drugim kilka moich najnowszych nabytków - Ania po węgiersku, szwedzku i litewsku

#ksiazki #ksiazkikatie
5c9c1ccc-1b2f-4703-8885-306b28e8b9ad
95c5b526-38bf-469b-98b3-7c90d86b7f7c
fb9091f7-be04-487c-9ba7-4069c5c71319
wolski

@KatieWee kolekcja super! Ja niestety musiałem przystopować z książkami bo już przesadzałem

DeGeneracja

@KatieWee O matko! Masz chyba jej całą bibliografię

Atexor

@KatieWee nie byłem fanem Ani z Zielonego Wzgórza, powiedziałbym "zbyt babska" jak dla nastolatka. Niemniej ostatnio znajoma z pracy poleciła mi na Netflixie "Anna, nie Ania". Również uważam je za mocno "babskie" i mimo paru średnich wstawek (rekord to był w jednym odcinku: uciskanie kobiet, uciskanie gejów i uciskanie czarnoskórego), to mi - około trzydziestoletniemu chłopu naprawdę mi się spodobał mimo tych rzeczy. Momentami mocno sielski, wsiowy, klimatyczny oraz uczuciowy. Szkoda, że nie ma kontynuacji po 2 sezonach, ale to już chyba klasyk w Netflixie, że tak przerywają z cliffhangerami.

Zaloguj się aby komentować

682 + 1 = 683

Tytuł: Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu
Autor: Jarek Szubrycht
Kategoria: reportaż, wspomnienia
Ocena: 8/10

#bookmeter #reportaz

Pozycja, której brakowało na rynku, czyli wspomnienia kuca z późnych lat 80. i całych 90. O tym, jak rozwijała się polska scena metalowa, koncerty, ziny, wymiana kontaktów. Napisana przystępnym językiem, tak aby normiki zrozumiały i się nie wystraszyły. Autor posiada dużo autoironii i można się pośmiać.

\m/
8573f034-1331-462d-9f56-d6cdf93a349c
tschecov

Co jest...dziś ją skończyłem...

Anyway wszystkiego najlepszego z dniem metalowca.

Zaloguj się aby komentować

681 + 1 = 682

Tytuł: Święto nieważkości. Morawy
Autor: Michał Tabaczyński
Kategoria: reportaż
Ocena: 2/10

Kolejna, bardzo, bardzo słaba książka z serii Sulina wydawnictwa Czarnego. O ile kiedyś można było liczyć na bardzo dobrą lub przynajmniej dobrą książkę reporterską, podróżniczą lub eseistyczną, to od dwóch-trzech lat, gdy poszli w ilość, jakość naturalnie spadła.

Na okładce otrzymujemy informację, że podczas kowidu autor pojechał na Morawy i odbywał tam piesze wędrówki, uprawiając - uwaga, słowo znane bodaj wyłącznie studentom polonistyki - flaneryzm, czyli przechadzanie się, włóczęgostwo, itp. Okej, zaciekawiłem się, też tak lubię zwiedzać, lubię kino drogi.

Tymczasem w książce nic z tego nie ma. Po prostu autor zadekował się w Brnie i pisze krótkie teksty o ludziach z nim lub z okolicą związanym, głównie o pisarzach, o których większość Morawian nie pamięta, a polskiemu czytelnikowi zupełnie nic nie mówią, jeśli nie wnika w ten temat. Jedyna dalsza podróż to Zlin i wątek wokół słynnej fabryki obuwia Bata. Żadnego planu, przemieszczania się, spacerów i wędrówek nie ma. Same teksty są chaotyczne, niepowiązane ze sobą, język nie porywa, ba, w ogóle nie zaciekawia.

Strata czasu i jeśli ktoś szuka informacji o Morawach, powinien szukać gdzie indziej.

#bookmeter #reportaz #ksiazki #czechy
fb9ad9c1-acbc-4d2f-aee8-9f6b0f7fc55b
krzysiek34011

Polecisz coś o Czechach?

Zaloguj się aby komentować

Cytat na dziś:

Miało wyraźne i atrakcyjne kobiece kształty i nosiło całkiem zwyczajną sukienkę. Jednak cierpiało także na nadmiar owłosienia, którego nie potrafiłyby usunąć wszystkie delikatne różowe maszynki z żyletkami na świecie. Poza tym sprawiała wrażenie, że zęby i paznokcie w tym sezonie nosi się długie.

Terry Pratchett, Kosiarz

#uuk
DiscoKhan

@moll kocur musi być, mrrrau!

moll

@DiscoKhan to raczej wilczór xD

conradowl

Protip - niebieskie maszynki dla mężczyzn są tańsze i golą tak samo źle

moll

@conradowl niestety nie masz racji, golą niewiele lepiej i są tańsze xD

conradowl

@moll ja jednorazowych nie używam, więc ale zgadzam się, za róż trzeba dopłacać

Mr.Mars

Nauka myliła się. Wygląd i cechy fizyczne nie mają znaczenia.


Wszystko siedzi w głowie. Można być każdym, kim się chce. Nawet zmieniać się ze trzy razy w ciągu dnia.

moll

@Mr.Mars kiedyś za takie coś trafiało się do wariatkowa, teraz zaś można wytoczyć pozew za dyskryminację

Mr.Mars

@moll Żyjemy w wariatkowie.

Zaloguj się aby komentować

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Trzeci news / 28.11.2023

Wydawnictwo MAG uaktualniło zarys planu wydawniczego na okres luty-marzec 2024 roku.

LUTY
---------------------------

Victor LaValle - "Samotne kobiety" (seria grozy)
Ray Nayler - "Góra pod morzem" (Uczta Wyobraźni)
Richard Swan - "Tyrania wiary"
Pierce Brown - "Czerwony świt"
Rebecca Roanhorse - "Gorejąca gwiazda"
Fredrik Pohl - "Gateway. Za błękitnym horyzontem zdarzeń" (Artefakty)

MARZEC
---------------------------

Jay Kristoff - "Empire of the Damned"
Michael J. Sullivan - "Epoka legend"
Seanan McGuire - "Come Tumbling Down / Across the Green Grass Fields"
Heather Fawcett - "Emily Wilde's Encyclopaedia of Faeries"
Robert A. Heinlein - "Luna to surowa pani" (Artefakty)
Hiron Ennes - "Łapiduch" (seria grozy)
Tui T. Sutherland - "Szpony mocy"

#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #mag #fantastyka #artefakty #ucztawyobrazni #grozamag #victorlavalle #raynayler #richardswan #piercebrown #michaeljsullivan #robertaheinlein #fredrikpohl #jaykristoff #rebeccaroanhorse #seananmcguire #robertaheinlein #hironennes #heatherfawcett #tuitsutherland
437502e0-c01b-476d-bc3d-59f90d4c6f14

Zaloguj się aby komentować

Nowa Fantastyka 12/2023

Opis pochodzi z facebookowego profilu czasopisma:

„Do sprzedaży trafił właśnie grudniowy numer "Nowej Fantastyki". Jego okładkę zdobi plakat nowego polskiego filmu SF "W nich cała nadzieja", który można - i warto - już obejrzeć w kinach. A w naszym magazynie możecie przeczytać obszerny wywiad z jego reżyserem, Piotrem Biedroniem.

Oprócz tego w numerze świętujemy 60-lecie "Doktora Who" - najdłużej tworzonego serialu SF w historii. Mamy też artykuł, w którym Jacek Inglot zadaje pytanie, czy religia Jedi stanie się wyznaniem na miarę nowej, przesiąkniętej popkulturą ery. na pograniczu gatunków zaś gości tym razem Jakub Szamałek, autor znakomitej "Stacji".

W dziale opowiadań proponujemy aż osiem tekstów, wśród nich opowiadania Clarka Ashtona Smitha, Amal El-Mohtar, Justyny Hankus i dawno niewidzianego weterana Klubu Tfurców, ukrywającego się pod pseudonimem Sohei.
Ponadto w numerze tradycyjnie proponujemy felietony Aleksandry Klęczar, Rafała Kosika, Łukasza Orbitowskiego i Witolda Vargasa, kolejne przygody Lila i Puta oraz garść świeżych recenzji.

"Nową Fantastykę" możecie kupić w szanujących się kioskach, empikach i w księgarni stacjonarnej wydawnictwa Prószyński i S-ka, przy ul. Rzymowskiego 28 w Warszawie. Niezmiennie najlepszą metodą zakupu jest roczna prenumerata - gorąco zachęcamy do niej i kusimy dołączanym prezentem książkowym. Przy okazji przypominamy, że w związku z likwidacją księgarni internetowej Inverso, obsługę naszej prenumeraty przejęła Gildia.pl. Linki do miejsc, w których możecie zaopatrzyć się w nasz miesięcznik w wersji papierowej i w formatach cyfrowych i audio znajdziecie tradycyjnie w komentarzu poniżej.

Zapraszamy do lektury. Bądźcie z nami!”

Spis treści:

PUBLICYSTYKA

 • DOBROCHOCZY Witold Vargas
 • BAŚNIE-NIEBAŚNIE Aleksandra Klęczar
 • JAK ZROBIĆ FILM SF ZA MILION ZŁOTYCH Wywiad z Piotrem Biedroniem
 • JEŚLI JESIENNYM WIECZOREM PODRÓŻNY Klara Cykorz
 • RELIGIA NOWEJ ERY Jacek Inglot
 • LUBIĘ ZARAŻAĆ ZAJAWKAMI Wywiad z Jakubem Szamałkiem
 • PRZYSZŁOŚĆ EDUKACJI Rafał Kosik
 • LIL I PUT Maciej Kur, Piotr Bednarczyk
 • SPIS TREŚCI ROCZNIKA 2023
 • MIĘDZY NAMI Łukasz Orbitowski
 • RECENZJE: KSIĄŻKI, KOMIKS

PROZA POLSKA

 • CACUSZKO Justyna Hankus
 • OSTATNI ANDROID, PIERWSZY CZŁOWIEK Sohei
 • LUDZIE O NAPĘDZIE SŁONECZNYM Michał Kłodawski

PROZA ZAGRANICZNA

 • KRÓLESTWO CZERWIA Clark Ashton Smith
 • ODBÓJ Reginald Bretnor
 • POWIEDZIEĆ PSZCZOŁOM Kat Howard
 • GRYF I WIKARIUSZ Frank R. Stockton
 • PORA SZKŁA, PORA ŻELAZA Amal El-Mohtar

#nowafantastyka #fantastyka #czytajzhejto #hejtoczyta #ksiazki
b20f335d-8696-4069-8d9d-bd6010093746
AdelbertVonBimberstein

W sumie kiedyś prenumerowałem, więc kupiłem sobie wydanie cyfrowe. Zobaczymy jak będzie wyglądać na Kindle.

cyberpunkowy_neuromantyk

@AdelbertVonBimberstein 


Daj potem znać, bo też mam Kindle'a.


Ale czasopisma to w sumie ostatni bastion u mnie, jeśli chodzi o czytanie papieru.

szukajek

W nich cała nadzieja

zfjecia krecili na terenie kopalni Bolesław śmiały w Łaziskach i w elektrowni łaziska a także plan zewnętrzny na hałdzie obok pra premiera miała miejsce w lato tez na tej hałdzie

cyberpunkowy_neuromantyk

@szukajek 


O, fajna ciekawostka.

GrandFaterAnona

@szukajek o kurde, slyszalem ze tam kino plenerowe bylo, bo kumpel z Mikolowa mi zdjecia wysylal ale nie wiedzialem co grali xD

MiernyMirek

@cyberpunkowy_neuromantyk to ci co ocenzurowali Komudę?

Zaloguj się aby komentować

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 28.11.2023

Wydawnictwo MAG ogłosiło wydanie książki "The Cautious Traveller's Guide to the Wastelands" autorstwa Sarah Brooks. Premierę zaplanowano na przełom czerwca i lipca.

Przedstawiono również plan na styczniowe dodruki:

Neil Gaiman - "Nigdziebądź"
Neil Gaiman - "Amerykańcy bogowie"
Brandon Sanderson - "Elantris"
James S.A. Corey - "Przebudzenie Lewiatana"
James S.A Corey - "Wojna Kalibana"

#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #mag #fantastyka #sarahbrooks #neilgaiman #brandonsanderson #jamessacorey
720c6429-ac4e-4542-b8b9-09af527c7cf7

Zaloguj się aby komentować

Newsy książkowe od Whoresbane'a!  

Dom Wydawniczy REBIS ogłosiło kolejny dodruk. "Złoty atlas" Edwarda Brooke-Hitchinga wróci do księgarń 5 grudnia 2023 roku. Wydanie w twardej oprawie obejmuje 256 stron, z ceną detaliczną 99 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.

Największe wyprawy, odkrycia i poszukiwania na mapach.

Wyśmienita rzecz. Rzetelnie przygotowana, napisana z ikrą i pięknie ilustrowana. Urzekająca!- „Times Literary Supplement“

Autor bestsellerowych albumów, od Atlasu lądów niebyłych (REBIS 2017) po Galerię szaleńca (REBIS 2022), na co dzień żyjący wśród starych map, obrazów i ksiąg, powraca z pasjonującą historią odkryć geograficznych zilustrowaną najrzadszymi, najpiękniejszymi mapami w dziejach kartografii. Fascynujące kompendium, pełne zaskakujących faktów, obficie czerpie z najnowszych badań.

#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #rebis #historia #literatura #kartografia #mapy
5d2700a5-68cc-49fa-8253-d477117eaab0

Zaloguj się aby komentować

Cytat na dziś:

Niczego nie można się dowiedzieć, obserwując, co ludzie do siebie piszą – język jest tam tylko po to, żeby ukryć myśli.

Terry Pratchett, Kosiarz

#uuk
DiscoKhan

@moll tutaj jak nigdy kompletnie się z Praczetem nie zgadzam.


Ot, wczoraj zdarzyło mi się poplotkować z Rosjaninem żyjącym na Syberii, o czym taki facet myśli? Jedzenie jest do dupy odkąd Chińczycy kontrolują sporą część produkcji żywności i jak od nich pomidory kupował to w życiu nie jadł gorszych.


I z męskiego jest nawet morał i nauka, bo na Kitajców przejmujących kluczowe gałęzie gospodarki rzeczywiście trzeba uważać.

moll

@DiscoKhan popacz, a wczoraj mojego wiersza żeś nie zrozumiał

DiscoKhan

@moll kobiecy umysł to jest rzecz nieprzenikniona nawet dla największych filozofów, cóż ja biedny robaczek jestem w stanie zrobić z taką zagadką?

Mr.Mars

Jak nie można, jak można. Ludzie piszą i mówią niekoniecznie to, co myślą.

moll

@Mr.Mars plotom

Magister_Ludi

Słuchając co ludzie do siebie mówią mam takie same spostrzeżenia

Zaloguj się aby komentować

Witam szanownych tagowiczow,

Zamawiam wiecej niz mam czas przeczytac wiec decyzje o nastepnej ksiazce do zmolestowania ( tak, nigdy nie mialem zakladki, poprostu zaginam strone na ktorej skonczylem) podejmie hejtowe vox populi !

ps tak, Eisenhower z 2 reki i byl to prezent ktory pan Harold dostal od kolegi dobre 70 lat temu.

Dziena za glosowanko i pozdrawiam !

#ankieta #ksiazki
5def2973-df0f-403d-9b23-1ab30f6ccae7
7d5a2701-33f6-4941-b618-bda05925aaa6

Co ma byc czytane pierwsze?

PioterPan

dawać pompę na Klarka, bo to dobry Hard S-F. 111!!!!!!1!

ErwinoRommelo

@PioterPan nooo, ale patrz podlapali ckliwy temat ze pan Harold dostal od kolegi + zdjecie wyzej no i odrazu glos na Crusade in Europe…

Helio09.

Tylko nie zdziw się że w krucjacie są czołgi i samoloty a nie kopie i rycerze

ErwinoRommelo

@Helio09. :O to nie to z pierscieniem i niziolkami?

Helio09.

@ErwinoRommelo

Dokładnie o tym,

absolwenci West Point dostają pierścień a czołgiści do wysokich nie należą

pol-scot

@ErwinoRommelo jeśli masz zamiar przeczytać obie to co za różnica która pierwsza? Szukanie atencji...

ErwinoRommelo

@pol-scot no troche tak, sorry jak cos to dawaj na czarna bo Ja tej dopaminki z grzmotow potrzeboje.

pol-scot

@ErwinoRommelo wrzuć coś ciekawego to i pioruny będą

Zaloguj się aby komentować

Polecam (i mocno trzymam kciuki!) profil znajomej, która założyła insta i recenzuje sobie książki. Może akurat traficie na coś, czego nie czytaliście, a Was zainteresuje :)

Tak po prostu, podczas tego wszechobecnego zgiełku.

https://instagram.com/_booka.gram_?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

#ksiazki #czytajzhejto
ErwinoRommelo

Moze jestem boomer ale jesli szukam lektury albo contentu zwiazanego z literatura to ostatnie miejsce gdzie zagladne to bedzie instagram. Niech do nas na hejto wbije albo jakis reddit. A jak jaj dobrze na tym ig to z fartem ale nie pomoge konta niemam juz nawet.

Zaloguj się aby komentować

Następna