Zdjęcie w tle
hellgihad

hellgihad

Osobistość
  • 202wpisy
  • 1867komentarzy
hellgihad userbar
Kolejne kilka chapterów to swoisty crossover Dragon Balla z inną mangą autorstwa Toriyamy - Dr Slump.
Nigdy nie czytałem Dr Slumpa więc jak dla mnie to jedne z najsłabszych odcinków całej serii - Goku spotyka Aralkę która jest chyba robotem (?) a w międzyczasie generał Niebieski próbuje znaleźć samolot aby wydostać się z wioski.

#codziennydragonball (82/194)
hellgihad userbar
73e75374-be8f-48ef-ad38-542281bc2cd5
plemnik_w_piwie

@hellgihad fakt, te odcinki były słabe. ALE samego Slumpa polecam. Równo popierdolone XD

Zaloguj się aby komentować

Goku ściga samolot generała Niebieskiego chcąc odebrać mu złotą kulę i smoczy radar który również zaiwanił kiedy zrozumiał że jest on o wiele bardziej zaawansowany od radarów posiadanych przez Red Ribbon Army. Po szybkiej potyczce w powietrzu obaj bohaterowie rozbijają się w dziwnym miejscu zwanym Pingwinia Wioska.

#codziennydragonball (81/194)
hellgihad userbar
4464c989-464d-4aa6-a0fc-d53bdea32dc5

Zaloguj się aby komentować

Paczka Goku wraca na wyspę Kame Sennina aby się przegrupować. Niestety śledzący ich generał Niebieski oprócz paraliżu okazuje się posiadać jeszcze kilka ciekawych zdolności dzięki którym unieszkodliwia całą ekipę, po czym ucieka ze smocza kulą zostawiając za sobą tykającą bombę. Z opresji na szczęście ratuje ich Lunch która wraca w porę z przejażdżki.

#codziennydragonball (80/194)
hellgihad userbar
10aa0ee5-40ba-4d21-aa3c-dfc296e4c05c

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Ekipa Goku rzuca się do ucieczki z rozpadającej się bazy piratów. Dzięki zdobycznej łodzi podwonej trafiają z powrotem do podwodnego tunelu którym dostali się do bazy. Niestety zdobyczna łódź okazuje się płynąć na oparach i po kilku minutach kończy się paliwo. Goku więc postanawia włączyć turbo za pomocą Kamehamehy.
Tymczasem okazuje się że generał Niebieski również jakimś cudem przeżył katastrofę i nadal depcze im po piętach.

#codziennydragonball (79/194)
hellgihad userbar
5a123dc1-6343-407f-b7a9-19b5fc12ef3f
dotevo

zawsze mnie kusi aby wrzucić po polsku :D

b9fe1a69-8d47-4b3b-b8ad-17f8d5260a96
zuchtomek

@dotevo PSZUuuuuu xxdxdxdxd

dotevo

@zuchtomek ale z krzaków więcej zrozumiałeś? :D

Zaloguj się aby komentować

Ach ten Ubisoft, że to studio jeszcze nie padło to ja nie wiem.

#gry #heheszki
hellgihad userbar
9e078ffd-4e48-4413-9f12-f462853a8371
Thereforee

@hellgihad Influencerzy dostali specjalne paczki z grą na dniach. Oczywiście pudełko ma znaki kanji... i oczywiście są one nieprawidłowe. Jakieś tam kurwa kreski narysowali przecinające się. Pogratulować działowi marketingu Ubisoftu. Znając życie to im ten design wygenerowało AI, bo tak jest szybciej. Szmule leniwe.

Fingal

@Thereforee kisnę z tego niemiłosiernie. Czekam na polskiego asasyna, którym będzie Zawisza Czarny, jak nazwa wskazuje będzie on czarny, z polską flagą i jakimś krzyżackim symbolem w zbroi (bo kolorystycznie pasuje). A na pudełku będzie, że walczy w imię żeczpospolitej

Stashqo

@hellgihad To będzie kolejny, typowy dla ubi, rozwleczony, powtarzalny open world tpp z miałką fabułą i zadaniami rodem z DHL.

Na szczęście dla Ubi ludzie o tym nie dyskutują, zamiast tego skupili się na tym, że w grze jest murzyn i baba. Jest rozgłos, jest polaryzacja, ludzie kupią grę lub choćby abonament ubi żeby na własne oczy zobaczyć. Mistrzostwo marketingu.

hellgihad

@Stashqo A ja wiem. Rozgłos i polaryzacja rzeczywiście są, ale co z tego jeśli gra się okaże crapem z ocenami 3/10 czy nawet średniakiem 6/10?

Ktoś tam to kupi ale i tak już dośc słabej reputacji tej firmy to nie uratuje. No chyba że gra okaże się jakimś mega hiciorem, to wtedy miałoby to sens, ale nie sądze że tak będzie

Stashqo

@hellgihad Jestem w stanie pójść na dżentelmeński zakład, ze się sprzeda. Przecież poprzednie części, od Origins to były średniaki i znakomicie się sprzedały.


No, ale na nie jojczę, nawet gdyby tam było dwoje Japńczyków to bym nie grał bo szkoda mi czasu na gry, które ani wiele nie wnoszą ani nie porywają gameplayowo.

superhero

gram w stare settlery i the division 2, reszta gier ubisoftu to wypada krowie spod ogona

Zaloguj się aby komentować

Goku mimo kilku problemów z paraliżującymi umiejętnościami generała Niebieskiego ewentualnie wgniata go w ziemię. Pod wpływem walki podwodna jaskinia zaczyna się chwiać w posadach i ekipa jest zmuszona do szybkiej ewakuacji. Goku oczywiście zostaje w tyle żeby poszukać smoczej kuli

#codziennydragonball (78/194)
hellgihad userbar
45cb63dc-e37a-42f1-9328-389add192796
end-stage-capitalist

@hellgihad ewentualnie wgniata go w ziemię? Ktoś tu tłumaczy z angielskiego hehe

ZygoteNeverborn

ewentualnie wgniata go w ziemię.

@hellgihad Albo i nie wgniata. Eventually (w końcu) nie jest równoznaczne z polskim ewentualnie (alternatywnie).

hellgihad

@ZygoteNeverborn Masz oczywiście rację, chyba już mam jakieś naleciałości nawet i w piśmie ups.

Zaloguj się aby komentować

Generał Niebieski bez większego problemu radzi sobie z Kuririnem i z jakiegoś powodu jest odporny na zaloty Bulmy.
Goku jednak w porę znajduje drogę do celu i jak to zwykle bywa pojawia się z odsieczą dokładnie na czas

#codziennydragonball (77/194)
hellgihad userbar
fbc0694d-156a-44d4-8a62-04e721749666

Zaloguj się aby komentować

Goku odłącza się od ekipy zmylowny przez generała Niebieskiego. Tymczasem Kuririn z Bulmą zatopionym tunelem dostają się do małej jaskini z kufrem pełnym kosztowności.
Jakim cudem smocza kula się tam znalazła skoro z półtorej roku temu była w użyciu? Nie pytajcie xD

Generał Niebieski w końcu ujawnia swoją obecność i Kuririn szybko przekonuje się że nie jest to łatwy przeciwnik.

#codziennydragonball (76/194)
hellgihad userbar
188145a2-e492-4c2f-8b58-79e7bea5f747

Zaloguj się aby komentować

Bardzo ciekawy dokument badający zagadnienia skąd bierze się świadomość i co to w ogóle znaczy. Miejscami dość ciężkawy ale i tak polecam zobaczyć bo podchodzi do tematu w trochę bardziej naukowy sposób.

https://youtu.be/Soefy1SCTbM?si=Y5eTUjg5WhUCvK2M

#ciekawostki
hellgihad userbar
lurker_z_internetu

Problemem z większością hipotez jest to, że szukają odpowiedzi ze złej strony. Zaczynają od patrzenia na ludzką świadomość, jakbyśmy byli czymś zupełnie wyjątkowym w naturze. Jakbyśmy mieli coś, czego nie ma żaden inny organizm, często nazywa się to coś "duszą".


Nie ma w tym nic dziwnego, bo tak właśnie postrzegaliśmy siebie przez tysiące lat. Jako wyjątkowe stworzenia, dla których reszta świata jest tylko podwórkiem. Jest to centralny element chyba każdej religii świata. Co innego mieliśmy myśleć, bez dostatecznej wiedzy?


Zamiast tego, powinniśmy się skupić na ewolucji świadomości. Jak rzeczy które postrzegamy u nas jako jej część wyglądają u innych organizmów. Nawet nie koniecznie u organizmów posiadających dedykowany układ nerwowy, szukanie świadomości w samym mózgu jest ślepą uliczką.


Według mnie świadomość jest niczym innym niż swoistym oprogramowaniem działającym w chemicznie sprzężonej sieci komórek. Nie można oddzielić układu nerwowego od ruchowego, rozrodczego czy pokarmowego, również nasz biom i środowisko ma znaczenie. Przyczyną i celem istnienia tego oprogramowania jest zapewnienie sukcesu ewolucyjnego, tyle.


Ewolucja dotyczy całego organizmu, wszystko jest ze sobą powiązane. Nikt nie dorzucał nam żadnych dodatkowych klocków. Dlatego odpowiedzi o nas samych możemy znaleźć szukając na ścieżce ewolucji.

hellgihad

@lurker_z_internetu


No mniej więcej do takich samych wniosków dochodzą w tym filmie, ale podoba mi się, że próbują z wielu stron podejść do tematu, i zawsze wychodzi im coś podobnego do tego co opisałeś.

Jest to centralny element chyba każdej religii świata.

Z tym się nie zgodzę, większość religii wschodnich skłania się jednak do czegoś w stylu pola świadomości, gdzie człowiek jest tylko jej odbiornikiem albo ją jakoś przetwarza.

lurker_z_internetu

@hellgihad właśnie nie wiedziałem jak to jest w religiach wschodu, stąd moje "chyba". Dzięki za wyjaśnienie!

Zaloguj się aby komentować

Po przybyciu do kryjówki piratów Goku i jego ekipa zostają zaatakowani przez dośc problematycznego robota ochroniarza. Bulma i Kuririn ruszają na dalsze poszukiwania a Goku zostaje w tyle aby pozbyć się problemu.

#codziennydragonball (75/194)
hellgihad userbar
cec879d2-086f-4bf5-b1b5-c3f4a56c2545

Zaloguj się aby komentować

Dziwna zatopiona jaskinia okazuje się najeżoną pułapkami opuszczoną kryjówką piratów. Gang Goku przedziera się przez nią bez większych problemów ale oddział armii czerwonej wstęgi ma już mniej szczęścia i z całego plutonu na miejscu akcji pozostaje jedynie Generał Niebieski.

#codziennydragonball (74/194)
hellgihad userbar
cbf2021a-6a9d-4709-b0dc-4790494fe6a5

Zaloguj się aby komentować

Oddział armii Czerwonej Wstęgi trafia na wysepkę Kame Sennina sądząc że jest on naukowcem który opracował smoczy radar Goku. Jak można się spodziewać, zboczony dziadek szybko wyprowadza ich z błędu w dość bolesny sposób.
Tymczasem ekipa Goku z depczącym ich po piętach Generałem Niebieskim trafia do zatopionej jaskini głęboko pod powierzchnią morza.

#codziennydragonball (73/194)
hellgihad userbar
ddd31a42-9f16-4d23-8314-92dac8eec2d5

Zaloguj się aby komentować

Poszukiwania zatopionej smoczej kuli są o wiele łatwiejsze dzięki łodzi podwodnej i towarzystwie Kuririna który postanowił zabrać się z ekipą. Tymczasem armia Red Ribbon tym razem pod dowództwem generała Niebieskiego śledziła Goku od jakiegoś czasu i w końcu rzuca się do ataku aby przejąć smoczą kulę.

#codziennydragonball (72/194)
hellgihad userbar
9251e795-1200-40d8-8184-cf4b30278e62

Zaloguj się aby komentować

Po rozprawieniu się z pachołkami Red Ribbon Army, Goku przypomina sobie że wysepka Kame Sennina leży nieopodal miejsca ich poszukiwań więc razem z Bulmą postanawiają odwiedzić starych znajomych i zapytać czy dziadek Roshi nie pożyczy im łodzi podwodnej.
Kame Sennin zgadza się na to bez żadnych ścisk pysków czy innych zboczonych rzeczy, w zamian chce tylko zmniejszający zegarek Bulmy - zapytacie po co mu taki bajer na maleńkiej bezludnej wyspie? xD

#codziennydragonball (71/194)
hellgihad userbar
e7051e61-dc2f-470d-a670-859838028768
micin3

@hellgihad ja pierdolę, przypomniałem sobie, dlaczego gardzę chińskimi bajkami, tag na czarno (oczywiście nie Twoja wina @hellgihad bo szanuje w opór za codzienny content).

Glonojad

@micin3 to już Kaczora Donalda lepiej się czytało

5tgbnhy6

@micin3 w naszej kulturze, to jak ludzie sa zberolami, to sie chociaz z tym kryja x.x

Zaloguj się aby komentować

Po przybyciu do miejsca w którym powinna znajdować się kolejna smocza kula, okazuje się że znajduje się ona głęboko pod powierzchnią oceanu. Goku wyrusza na rekonesans, tymczasem Bulma natyka się na zwiadowców armii Czerwonej Wstęgi którzy zostali już poinformowani o dziwnym chłopaku który samodzielnie rozwala ich posterunki...

#codziennydragonball (70/194)
hellgihad userbar
457d8403-4efd-4c04-a9a9-1bc0720ee696

Zaloguj się aby komentować

Goku udaje się odnaleźć Bulmę która naprawia Smoczy Radar. W dodatku po wysłuchaniu relacji Goku stwierdza że w sumie są wakacje a ona się nudzi więc chętnie wyruszy razem z nim pomóc mu szukać 4 gwiazdkowej smoczej kuli. Goku jest śrenio zainteresowany ale dzięki nowemu wynalazkowi Capsule Corp - urządzeniu zmniejszającemu - Bulma będzie mogła podróżować razem z nim na chmurce Kinto.

#codziennydragonball
hellgihad userbar
959c5a7e-3610-4709-b63d-9af37d5aef39
superhero

treść 18+? kuter rybacki w pełnej galii?

hellgihad

@superhero Co tutaj jest 18+?

Zaloguj się aby komentować

W poszukiwaniu Bulmy Goku trafia do miasta zwanego... Zachodnie Miasto. Jak się okazuje jest to dość spora metropolia więc nasz bohater czuje się lekko zagubiony. Po kilku perypetiach udaje mu się jednak znaleźć policjanta który podwozi go do domu rodziców Bulmy.

#codziennydragonball (68/194)
hellgihad userbar
336e906d-6e27-4579-8063-9736606d4fdb

Zaloguj się aby komentować

468 + 1 = 469

Tytuł: Iron Maiden - Run to the Hills
Autor: Mick Wall
Kategoria: Biografia
Wydawnictwo: KAGRA
ISBN: 83-87598-56-9
Liczba stron: 375
Ocena: 6/10

Wygrzebałem na półce u znajomego, a że w sumie nie wiedziałem za wiele o niemal 50 letniej historii Iron Maiden, a zespół lubię i poważam, więc stwierdziłem że sobie pożyczę i obczaję. Ogólnie czyta się to nieźle, sporo miejsca jest poświęcone całkowitym początkom kapeli jeszcze kiedy grywali w jakichś małych londyńskich klubach, jest dużo wypowiedzi samych członków kapeli, zarówno obecnych jak i byłych, omówienie powstawania albumów i największych tras koncertowych i generalnie wszystko czego można by się spodziewać po takiej biografii.
Mimo wszystko jednak całość jest opisana jakoś tak zbyt kronikarsko, brakowało mi jakichś smaczków, historii zza kulis czy pikantnych ciekawostek z życia kapeli. W dodatku końcówka to już konkretne branzlowanie się do tego jakie to nowe albumy są przełomowe i jakie to Iron Maiden nie jest zajebiste (wydanie jest z roku 2005 więc obejmuje historię do "Dance of Death) i na topie, ciężko mi było przez to przebrnąć do końca.
Niemniej polecam, jak ktoś lubi Iron Maiden to fajnie sobie posłuchać starych albumów podczas lektury i spojrzeć na nie z perspektywy tego co akurat w momencie ich nagrywania działo się w kapeli.

#bookmeter

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/310470/iron-maiden-run-to-the-hills-oficjalna-biografia
hellgihad userbar
Następna