Zaloguj się aby komentować
https://wit.pwr.edu.pl/aktualnosci/odra-5-komputer-kwantowy-dla-polskiej-nauki-425.html
i ta nazwa
#komputery #ciekawostki #technologia #polska
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Niemożliwe że nie lubisz #linux na pewno jakieś gówno zainstalowałeś serio jakie drivery co ty gadasz złe zainstalowałeś mówię ci złe distro inne spróbuj ja ci załatwię inne nie da się nie lubić linuksa co ty gadasz inne musisz spróbować bo różne są
Miroslop mnie zdenerwował, przesiadka na minta, ale FF tnie mi wideo na youtubie i dziwnie dzwięk brzmi, instaluje fedore xD
#komputery #technologia #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Z technologii to nie kupujcie ładowarek bezprzewodowych Samsunga bo są ch⁎⁎⁎we. Mają wentylator i są zdecydowanie za głośne biorąc pod uwagę co robią. Jako bonus, jeśli telefon (Samsung ze Samsungową ładowarką) jest naładowany ten szajs nie przestają kręcić wentylatorem, bo nawet jak nie ładuje to go włącza kiedy jest na nim telefon.
Nie ma to jak robić sprzęt który leży koło łóżka w nocy w ten sposób.
W sumie meh jakby to był szajs z allegro, od chińczyka czy jakiś noname, ale k⁎⁎wa na boga to jest oficjalny bubel producenta sprzedającego dziesiątki tysięcy telefonów za tysiące złotych.
#technologia #samsung #telefony

Zaloguj się aby komentować
Cena regularna CDA Premium: 24 PLN albo nawet 28 PLN na miesiąc.
----------------------------------------------------------
Za 18 PLN na miesiąc można mieć dostęp do CDA PREMIUM.
Gdzie?
Tu: https://prezent.cda.pl/
Za ile?
215,91 / ROK ~= 18 PLN/miesiąc
Kupujesz kod - w pliku PDF
Płatność dostępna TYLKO za pomocą PRZELEWY24.
Po zalogowaniu na konto CDA.PL kod z PDF realizujesz tu: https://www.cda.pl/kod
#cda #protip #cebuladeals #filmy #seriale
Co ma obecnie CDA w ofercie Premium?
Z tego co widzę, to zaczęli współpracę z Universal, Lionsgate, CANAL+ i innymi wytwórniami.
Z kilkumiesięcznym opóźnieniem lądują tam seriale i filmy z lektorem i napisami.
Co z TV?
Optymalnie wychodzi Polsat Box Go Premium za 35 PLN/miesiąc.
Jak ktoś lubi sport to trzeba dopłacić 20 PLN do pakietu z dostępem do kanałów Sportowych.
https://polsatboxgo.pl/pakiety
Dlaczego nie Pilot WP?
Mają drożej i mniej.
#technologia #internet #rozrywka #telewizja #sport
#protip #gruparatowaniapoziomu

Zaloguj się aby komentować

Freedom Ship - wizjonerski projekt, który narodził się w latach 90., dziś wraca do gry z nową siłą i nowymi możliwościami technologicznymi. To nie jest kolejny luksusowy statek wycieczkowy. To prawdziwe, samowystarczalne miasto, które nigdy nie cumuje w porcie, a jego mieszkańcy mogą podróżować...

W styczniu 2025 roku świat technologii stanął w obliczu zderzenia dwóch przeciwstawnych narracji. Z jednej strony Stargate: projekt zakładający wydanie 500 miliardów dolarów na centra danych i infrastrukturę AI...
Lekturka do #smacznejkawusi #technologia #ai #inwestycje #technofobia #bigtech

Mozilla has added support for Google's Play Integrity API, known for blocking users of custom ROMs from accessing banking apps, to Firefox for Android. It does not mean Firefox can no longer be installed or run on non-certified or rooted Android devices, but it might mean that users on...

Pierwsze na świecie podwodne centrum danych zasilane energią wiatrową rozpoczęło działalność u wybrzeży Szanghaju. W ten sposób Chiny próbują znaleźć rozwiązanie problemów energetycznych, jakie stwarza rozwój sztucznej inteligencji w tym kraju. Projekt demonstracyjny podmorskiego centrum danych...
Przypadkowo natrafiłem na artykuł
Odkrywamy sygnał z innej planety i co dalej?
Odkrywamy sygnał z innej planety i co dalej? Nowy protokół działania
No właśnie i co dalej, jak waszym zdaniem powinniśmy zareagować?
Alien Welcome! czy może jednak cisza i udawanie, że nic się nie stało, ale przynajmniej mamy potwierdzenie, że nie jesteśmy sami we wszechświecie?
Kto czytał Wspomnienie o przeszłości Ziemi, ten wie, że ufoludki niekoniecznie będą chcieli z nami współistnieć.
Jak sądzicie?
#technologia #gownowpis #ankieta
Cisza radiowa
36,400,000. To jest liczba inteligentnych cywilizacji, których możemy się spodziewać w naszej galaktyce - według słynnego równania Drake’a. Od ostatnich 78 lat wysyłamy w kosmos wszystko, co jest związane z naszą cywilizacją - nasze radio, naszą telewizję, naszą historię, nasze największe odkrycia. Wykrzykujemy swoją obecność co sił w płucach, zastanawiając się, czy jesteśmy sami we wszechświecie. 36 milionów potencjalnych cywilizacji, prawie wiek nasłuchiwań i nic. Jesteśmy jedyni.
Tak mi się wydawało jeszcze około 5 minut temu. Transmisja pojawiła się na każdej częstotliwości, którą nasłuchiwałem. Od razu wiedziałem, że taki sygnał nie pojawia się naturalnie - musiał zostać wytworzony sztucznie. Pojawiał się i znikał ze stałą amplitudą; szybko zrozumiałem, że to musi być swego rodzaju kod dwójkowy. Zmierzyłem 1679 impulsów na minutę podczas transmisji. Zaraz po tym nastała cisza.
Początkowo te liczby nie miały dla mnie żadnego sensu. Wydawały się być pomieszanymi, nic nie znaczącymi zakłóceniami. Jednak sygnał był tak idealnie stały i pojawił się na częstotliwościach, na których do tej pory nie zarejestrowaliśmy żadnej aktywności. Jeszcze raz przyjrzałem się zarejestrowanej przeze mnie transmisji, serce załomotało mi w piersi. 1679 bitów - to dokładna długość wiadomości nazwanej Arecibo, która została wysłana przez ludzkość 40 lat temu. Szybko zacząłem ustawiać częstotliwość i już po odczytaniu połowy informacji moje nadzieje się potwierdziły - to była dokładnie ta sama wiadomość. Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym. Liczby atomowe podstawowych pierwiastków z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor. Składniki kwasu DNA. Ktoś nas usłyszał i chciał nam odpowiedzieć, że gdzieś tam jest.
Wtedy do mnie dotarło, że skoro ta wiadomość została nadana 40 lat temu, to życie musi się znajdować najdalej 20 lat świetlnych od nas. To możliwe, obca cywilizacja tak blisko, że można by się z nią kontaktować? To przecież zrewolucjonizowałoby wszystkie dziedziny, w których kiedykolwiek miałem okazję pracować: astrofizykę, astrobiologię, astro...
Sygnał znów się pojawił.
Tym razem wolniejszy, jakby bardziej przemyślany. Trwał przez około 5 minut, z nową liczbą bitów, pojawiających się jeden po drugim. Chociaż komputer rejestrował wiadomość, ja też zacząłem ją notować na kartce. 0101 0101... Od razu wiedziałem, że to nie jest ta sama informacja, co przedtem. Miałem gonitwę myśli, umierałem z ciekawości co też mogą zawierać te numery. Transmisja zakończyła się na 248 bitach, zdecydowanie za mało żeby zawierać jakąś znaczącą wiadomość. Co można przesyłać innej, obcej cywilizacji w zaledwie 248 bitach? Na komputerze tak mały plik ograniczałby się tylko do... tekstu.
Może tak być? Naprawdę obca cywilizacja wysyła do nas wiadomość w naszym własnym języku? Kiedy zacząłem się nad tym zastawiać, uświadomiłem sobie, że to nie było całkiem niemożliwe- przecież przez ponad 70 lat nadaliśmy mnóstwo informacji w całkiem sporej liczbie języków. Zacząłem odszyfrowywać wiadomość pierwszym kodem, który przyszedł mi do głowy: ASCII. 0101 0101. To będzie U... 0100 0011 to C...
Kiedy skończyłem odszyfrowywanie, poczułem jak żołądek podchodzi mi do gardła. Słowa leżące przede mną wyjaśniały wszystko:
„UCISZCIE SIĘ, BO INACZEJ WAS USŁYSZĄ”
Autor: Bencbartlett
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie jak mówiłem o cudownym wynalazku od Donut - baterii ze stałym elektrolitem? I jak wtedy mówiłem, że to bzdura?
No kurła nie zgadniecie.
https://www.youtube.com/watch?v=j5oyVNjrUPI
#nauka #technologia #baterie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję (w sumie to nie potrzebuję ale chcę) zmienić soundbara.
Obecnie mam Denon HomeCinema co do mocy jakości itp jestem zadowolony ale środowisko i czasami brak działania (konieczny reset) powoduje że chce je zmienić.
Ma już parę lat więc zakładam że powstały już pewnie jakieś lepsze sprzęty i pytanko byście doradzili na co to zmienić bo nie jestem na bieżąco.
#pytanie #technologia #hejto
Zaloguj się aby komentować
Powiem wam, że jestem pod ogromnym wrażeniem jak #technologia pędzi do przodu.
Z 20 lat temu jak tankowałem za 100zł, to się stało i stało przy dystrybutorze. A teraz pyk, w pół minuty i już można iść płacić. Niesamowity postęp.
#gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Nie, bmw nie popierdolilo. te drzwi mozna otworzyc 2 przyskami, 1 klamka i GESTEM. a potem ludzie chodza i powtarzaja takie idiotyzmy.
#bmw #motoryzacja #samochody #technologia

Zaloguj się aby komentować
Polatane, hue hue.
Oczywiscie nie dla zabawy, tylko do sprawdzenia zanurzen ;)
#barteknamorzu #drony #ciekawostki #technologia

Zaloguj się aby komentować