Zdjęcie w tle
sireplama

sireplama

Fenomen
  • 24wpisy
  • 3844komentarzy
Wiecie co? Chyba spróbuję się z tym blogiem, bo nie wytrzymię

Z pamiętniczka stołecznego pasażera / patowawa

Postanowiłem sprawdzić pętlę, przed przystankiem z którego ostatnio ruszałem. Pełna kultura, nikomu nie wadzę.

Pętla jak pętla, Marriota się nie spodziewałem i dokładnie to nie otrzymałem Wsiadam więc do autobusu z przodu, przed szybą czołową i zastanawiam się nad ostatnimi dniami. Czemu ten cholerny autobus się spóźnia, skoro stoi tutaj na petli i czeka?! Odpowiedz szybko się znalazła - kierowca wywalony na ławeczce pod wiatą przystanku, z komóreczką w dłoni, PALI FAJECZKĘ! Na przystanku!!!111onejeden! Ewidentnie rozkład mu koliduje z chilloutem.

Natomiast tym razem chciałem nawet pochwalić ZTM. Otóż siedzę w tym busie, łypię na smierdziela-kierowcę i widzę, że na pobliską stację podjeżdża SKM i KM. Ha! Sprytne... Z pociągów wyjdą pasażerowie, 2 minuty na dojście do pętli, 2 minuty zapasu do odjazdu - dobrze przemyślane, wydajne i propasażerskie. No jak nie ZTM!

Chyba to samo pomyślał kierowca i stwierdził, że propasażerskie rozwiązania nie godzą się z kredo kierowcy ZTM (ewentualnie moje ponure spojrzenie jak pali na przystanku zgorzkniło mu opierdalanie się) bo wywalił niedopaloną fajkę na chodnik (no bo jak?), wlazł do autobusu, odpalił i odjechał... dwie minuty przed czasem... taka odmiana.

Witki opadają. Zatrudniasz się na stanowisku, które wymaga od ciebie (celowo z małej) przewożenia ludzi, pomiędzy z góry wyznaczonymi punktami, w wyznaczonych godzinach. I spierdalasz to od startu! Nie trzymasz godzin, przez to nie zabierasz ludzi! Aż dziw, że był łaskawy na tyle by chociaż na przystanki zajeżdżać! Dżizysjprdl...

Typ w ogóle był jakiś naciśnieniowany. Wjechał na rondo objeżdżając je z lewej strony (sic! Co oni mają z tymi rondami?!), wymusił pierwszeństwo na typie, którego miał po prawej i prawie przejechał pieszego, który chciał wejść na przejście. Chyba by być kierowca w ZTM to żółte papiery są ważniejsze od prawa jazdy.

Na plus mu oddam, że przynajmniej po raz pierwszy od jakiegoś czasu nie spóźniłem się na tramwaj... zawsze coś...

#zbiorkom #komunikacjamiejska #autobusy #ztm #wtp #warszawa #patowawa

Czarnolisto -> #pamietniczekpasazera
Cybulion

@sireplama mieszkalem w gdyni na poczatku roku - petla przy szpitalu na redłowie. Chodnik ulożony z petów, autobus zawsze startował wg. Swojego widzimisie - rano przed korkami za szybko, po 14 za poźno. Byl tylko jeden ktory był bezbłędny, chyba 133 - elektryczny zdobywca ulic. Maly elektryk ktory po waskich ciasnych uliczkach redłowa zawsze miał pełne tempo, z górki to rozumiem bo się ładuje, ale to co robił na zawijasach i z jaka gracja popierdzielał w miejskiej dżungli to pozazdrościć. Myslalem na poczatku ze to jeden kierowca, ale nie, każdy na płycie redłowskiej miał 3-4 minuty zapasu już. Polecam jak sie lubi mocne wrażenia.

Zaloguj się aby komentować

Chyba bloga komunikacyjnego tu założę.

Co we łbach mają kierowcy ZTM? Typ wjeżdża na rondo, po to żeby się zatrzymać się przy pierwszym wjeździe, by wpuścić kolegę. Kolega stoi na wjeździe na rondo, na podporządkowanej - przypomnę. Legitne SORO z A-7 i C-12. Ten drugi typ wjeżdża na skrzyżowanie i za chwilę się zatrzymuje, blokując pierwszego, bo nie może jechać dalej, gdyż na rondzie stoją samochody. Samochody te stoją, bo jakiś kretyn w łamańcu zatrzymał się na jego środku, blokując zjeżdżających. BARANY WE DWOCH ZAKLESZCZYLI CALE SKRZYŻOWANIE!! Staliśmy tak w impasie z 1-2 minuty, aż w końcu osobówki, przejeżdżając po wysepce, jakoś z tego ronda zjechały.

Ja nie wiem jak ci ludzie mogą sami, bez opieki, poruszać się poza domem, a co dopiero jak prawko zdobyli.

Ps. Oczywiście autobus znowu 4 minuty spóźniony (pierwszy przystanek, 200m od "pętli").

#zbiorkom #komunikacjamiejska #autobusy #ztm #wtp #warszawa #patowawa
sireplama

Ps2. Dzisiaj widziałem jak kierowca ZTM przyjechał na pętlę rowerem. Niby normalna sprawa, niby nic dziwnego - ktoś trochę ruchu zażywa przed pracą, ale moja pierwsza myśl była taka - "Nawet oni nie używają komunikacji zbiorowej w Warszawie i wolą przyjechać rowerem niż autobusem" :]

rm-rf

A weź mi nie mów. Ostatnio widziałem jak jakaś baba zatrzymuje się na środku ronda bez żadnej sensownej przyczyny i macha tirowi by ten sobie wjechał. Ogólnie gościu za nią prawie w nią wjechał bo logiki w tym nie było za grosz. Oczywiście rondo dwa pasy więc kierowca z drugiego pasa mało się nie władował w/pod tira bo ta miała fantazję.

JaktologinniepoprawnyWTF

@sireplama Przyśniło Ci się bo nie ma zdjęć.

Zaloguj się aby komentować

Zasrane ZTM potrafi się spóźnić na pierwszy przystanek... tych amatorów powinno się zlikwidować.

#warszawa #komunikacjamiejska #ztm #wtp
Krzakowiec

Nie chcę się licytować "kto ma gorzej" ale zapraszam do Wrocławia ->pierwszy autobus Ci po prostu nie przyjedzie, drugi będzie spóźniony i okaże się trzecim, zaś prawdziwy drugi wyprzedzi Cię na przystanku na którym nie mogleś wsiąść bo trzeci był pełen xD

Dzban3Waza

@sireplama może i ZTM przyjedzie czasem po czasie ale za to czasem odjeżdża też przed czasem a kierowca nawet nie zna aktualnego rozkładu xD

MrBean

Oni się nie spóźnili tylko byli wcześniej. To ty się spóźniłeś. Tacy są szybcy.

Zaloguj się aby komentować

Hej, ma ktoś córkę prawniczkę? Mam pytanie.

Art. 14 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w punkcie 2A mówi:

Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym /.../

Czy samo posiadanie otwartego alkoholu wystarczy do "zastosowania" tego przepisu? Czy stan trzeźwości osoby poruszającej się z otwartym alkoholem powinien wpływać na sytuację?

#prawo #alkohol #przepisy #mandaty
Loczek18

Nie, to tak jak sadzić za sztyletowanie bo masz nóż w ręce.

evilonep

@sireplama @sireplama stary, mam to rozkminione już od przynajmniej 10 lat Ile ja tych mandatów dostałem... xD Samo posiadanie otwartego alkoholu nie jest jego spożywaniem, ale jest już usiłowaniem. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że lepiej przyjąć mandat za spożycie, bo ten jest stały w przeciwieństwie do usiłowania xD Tam są widełki i chyba pół kafla można wyłapać xD Raz taki dostałem Nie wiem jak jest teraz, bo już nie piję, ale patrząc na artykuł, który przytoczyłeś i jego datę to pewnie nic się nie zmieniło

Mikel

Znalazłem:


Art. 431.  [Nabywanie lub spożywanie napojów alkoholowych wbrew przepisom]

1. 

Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania,

podlega karze grzywny.

2. 

Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne.

Zaloguj się aby komentować

W sumie to nie rozumiem trochę tego grillowania konfy za te psy ale z drugiej strony to jednak debile z konfedorussyii to mają wybitną konsekwencje:

  • Co za różnica: zjeść świnie czy psa?! To wybór konsumenta.
  • Tak jak z jedzeniem świerszczy?
  • Łoooojjjeeeeeezuuuuuuju robaki chco jeść! Prześladujo mnie!!!!!

#polityka #bekazkonfederacji
Basement-Chad

Czekam z niecierpliwością na mięso z hodowli komórkowych. Będę codziennie jadł kotlet z labradora, a psiarze będą mogli mi skoczyć.

Dzemik_Skrytozerca

To kwestia także sanitarno-weterynaryjna. Dodatkowo, zwierzęta hodowlane na ubój są trzymane w izolacji.


Pies... wyobraźcie sobie oborę dla psów. Pastwisko - tylko dla psów. Ciągła opiekę weterynaryjna.


Psy nie zostały udomowione w celach hodowlanych.


Proszę, oto lista chorób do złapania od psów:

https://www.medonet.pl/zdrowie,choroby--ktorymi-mozemy-zarazic-sie-od-psa,artykul,1732211.html

anal__elf

'W sumie to nie rozumiem trochę tego grillowania'


@sireplama Moze załóż swoją grupe na discord, twoje niezrozumienie przekracza wszelkie pojęcie a tak wśród swojaków masz szanse sie odnaleźć.

Zaloguj się aby komentować

Hej, wie ktoś jak skonfigurować Remmine pod PopOS by połączyła się przez forticlient do widowsowskiwgo pulpitu zdalnego?

#linux #ubuntu #popos #forticlient #remotedesktop #pracazdalna

Zaloguj się aby komentować

Chwilę! To konsultacje społeczne co do Tempo30 w Warszawie nie były w sprawie czy Warszawiacy tego chcą czy nie ale żeby pochwalić niedorozwiniętych urzędników albo dodać jakieś nowe propozycje ulic do przyłączenia?!

Trzaskowski ale żeś podpadł

#warszawa #motoryzacja #urbanistyka
slonski_pieron

@sireplama lepsze jest to, że oni przeprowadzili ankietę wśród 512 osób ("losowo" wybranych) i na tej podstawie stwierdzili, że 70% mieszkańsów chce SCT. O tym, że kompletnie osrali zdanie mieszkańców i organizacji społecznych w konsultacjach i raporcie z nich nie wspomnę.

Zaloguj się aby komentować

Ktoś wie co to za zgromadzenie pod Centralnym w Warszawie? Co to za okazja?

#warszawa
Seele

@sireplama chyba dożynki. ale mogę się mylić.

Zaloguj się aby komentować

@hejto jak tam z poprawka działania czarnej listy? Bo dalej działa w ten bezsensowny sposób, że blokuje innym możliwość komentowania wpisów a nie ukrywa wpisy ludzi, których zablokowałem.

#hejto
Schovany

U mnie ukrywa działa aż miło

Zaloguj się aby komentować

@hejto Musicie zmienić zasady blokowania i czarnej listy.

@KasiaJ wrzuca straszny artykuł o tym, że zły Bajden będzie zabraniał zmywarek a ludzie to nawet myć się nie będą mogli bo globalne ocieplenie, a okazuje się, że USA chce wprowadzić klasy wydajności i ekologiczności tych urządzeń. Prostuję wiec. Chwilę później widzę kolejny wpis z ewidentnym kłamstwem. Chcę wytknąć i to klamstwo ale nie mogę - KasiaJ zabrania mi prostowania jej wypocin.

Co wam wpadło do głowy z pomysłem, że jak uważam, że ktoś pieprzy głupoty, to zamiast sprawić, że ja nie widzę jego wpisów to sprawiam, że nikt nie widzi jego wpisów?!

#hejto #moderacja
SlavKitchen

@sireplama Oh no, kolejna osoba odkrywa, że cenzura na hejto jest zła i czarna lista w obecnym kształcie jest do zaorania?

kris
kris

@sireplama jest to celowe działanie czarnolistowania - jeśli zablokujesz jakąś osobę, która w sposób, który Ci się nie podoba komentuje Twoje wpisy to nie chcesz, żeby dalej mogła to robić. Taką samą blokadę narzuca na Ciebie osoba, która Ciebie zablokuje

Oczk
Oczk

@sireplama a dobra, napisałem wyjaśnienie jak to widzę, ale wcześniej przekazałem adminom - to nie będę drugi raz tłumaczył tego samego :d

Zaloguj się aby komentować

Hej. Dobrze Wam chodzi hejto.pl na androidowym Firefoksie?
#hejto #firefox #android #adblock
Odczuwam_Dysonans

@sireplama u mnie jest OK i poza okazjonalnie spierdalającym feedem jak powiększę grafikę nie miałem raczej problemów.

Tyglys

U mnie śmiga elegancko

sireplama

@Odczuwam_Dysonans @Tyglys ech... Będę musiał chyba filtry raz jeszcze załadować

Zaloguj się aby komentować

Boże jak ja nienawidzę ZTM w Warszawie. Prądem po jajcach bym strzelał wszystkich od kierowców zaczynając, przez ułomów układających rozkład, po zarząd wszystkich 70 spółek, które założyli, żeby komunikacja w stolicy nie działała.
#ztm #wtp #komunikacja #autobusy #warszawa
ZohanTSW

A potem wycieczka do Wrocławia i im też po jajcach strzelać

nyszom

@sireplama ale w Warszawie komunikacja miejska działa całkiem dobrze (porównując do innych miast, nie tylko w Polsce), może poza kilkoma kierunkami, jak na przykład przejazd z okolic Siekierek na Ochotę

cweliat

@sireplama tez sie wkurwiam i za kazdym razem jak osigne prog bolu i przesiadam sie w auto, to jedna przejazdzka skutecznie cofa mnie do zbiorkomu na kolejne miesiace

Zaloguj się aby komentować

Część.
Potrzebuje awaryjnie nowy numer telefonu na jakiś tydzień, aż poradzę sobie z operatorem mojego main numer.
Kupiłem jakiś starter Orange za 5zl. Macie jakiś magiczne kody, które pozwolą mi jakoś wykorzystać ta fortunę przez tydzień, czy może, po prostu, przerzucić numer do Play?
#orange #telefony #promocje #operatorzy
Johnnoosh

W aplikacji orange na androida możesz włączać nielimitowane dzwonienie i smsy za 1 zł na 2 dni czyli 5 zł starczy na 10 dni.

Zaloguj się aby komentować

@hejto @Moderacja gdzie sprawdzić treść usuniętego wpisu?
#hejto #moderacjacontent #zarazusunewpis
Rafi

@sireplama jezeli to Twoj to po prostu napisz pw do ktoregos moda i podeslemy info

Zaloguj się aby komentować

Cześć.
Polecicie jakieś fajne kanały na YT o polityce i gospodarce?
Aktualnie oglądam m.in.: GTBT, PolitykaZagraniczna, ORB i O Pieniądzach.
Tylko błagam - nie jakieś tuby partyjne, a coś z zewnątrz.
Dzięki za porady
#polska #youtube #gospodarka
smierdakow

@sireplama ja lubię cotygodniowe podsumowania Podwójny Kontekst, to rozmowy Antoniego Dudka i Łukasza Warzechy, fajnie się uzupełniają, bo są z innych światów i wszystko z kulturką

Rebe-Szewach

@sireplama Potwierdzam. Raport o stanie Świata Rosiaka.


Podróż bez Paszportu

OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Podcast Ośrodka Studiów Wschodnich - OSW

Układ Sił

Nowy ład

didaskalia

Stosunki Międzynarodowe AMW


Crowd Media

Zaloguj się aby komentować

Pytanie laika - kto jest dowódcą jednostki w śmigłowcu szturmowym? Pierwszy pilot czy strzelec?
#wojsko #armia #smiglowce #sprzetwojskowy
Chougchento

Strzelec

sireplama

@Chougchento dziękuję:)

Zaloguj się aby komentować

Następna