Zdjęcie w tle
sireplama

sireplama

Gruba ryba
 • 140wpisy
 • 8960komentarzy
Przeczytałem kiedyś, że najbardziej irytujący dla innych i czepliwi sa panowie w średnim wieku.

Podobno to taki wiek, że nie masz już w sobie tej młodzieńczej niepewności, ale już taki, że oczekujesz... Ba! Wymagasz (!) od świata jakiegoś niezrozumiałego szacunku, jesteś drażliwy i zakładasz, że świat niewiadomo czemu dostosuje się do twoich wyobrażeń. Jednocześnie nie masz jeszcze w sobie takiego dziadkowego WJB.

Mija właśnie 60 minut mojego dzisiejszego dnia. Źle spałem, obudziłem się już podk***iony i czuję, że będę musiał w ten czwartek bardzo walczyć by nie być typowym panem w średnim wieku.

Najpierw poirytowały mnie śmieci pod koszem przy mojej klatce. No jakim trzeba być syfiarzem, żeby naśmiecić pod śmietnikiem?! W tym momencie ląduje na nim wrona i szukając żarcia zaczyna rozrzucać nasze śmieci... Hmm... Irytacja przestrzelona...

Potem, gdy przechodziłem przez park, zobaczyłem o 6 rano pijaczka chlejącego piwsko na ławeczce. Już mi irytatometer testuje skalę, ale sobie przypominam jak niedawno opieprzałem typa pod blokiem, że gdy mu żona nie pozwala chlac w domu, to niech z piwskami idzie chociaż do parku, a nie raczy się pod placem zabaw. No i ten dzisiejszy w sumie tak zrobił. Na pochwałę chlejus nie zasługuje ale w sumie irytacja przestrzelona...

Potem na chodniku leżał kot! Sic! Ale jak leżał królewicz! Rozciągnął się skubany na całą dostępną szerokość! Noż czemu ludzie nie pilnują swoich zwierzaków, tylko te latają po calym mieście?! Kot mnie zauważył, wyczuł nastrój, kulturalnie wstał i przesunął na bok... A mi się głupio zrobiło. Wygrzewał się w słońcu, mogłem go spokojnie obejść, czego się przyp***dalam?! Irytacja przestrzelona...
Swoją drogą śmieszny sierściuch - puchaty, że możnaby go używać jako miotełkę do kurzu ^^.

Dochodzę do przystanku, czekam na autobus. Podjeżdża typ w Audi i hyc, obok mnie, parkuje na chodniku przy przystanku... No jak trzeba mieć nas***e we łbie, żeby parkować na przystankach?! Ale właściwie, to ja stoję daleko (tak dziwnie skonstruowany jest ten przystanek). W sumie wiata ze znakiem jest 15m od typa, nawet ta tarka dla niewidomych już tu nie sięga, a typ zaparkował idealnie przy krawędzi jezdni spokojnie zostawiając 1,5m i nie drasnął nawet trawnika ... W sumie wzorowe parkowanie! Irytacja przestrzelona...

Piszę sobie tutaj ten pamietniczek trochę jako wyśmiewanie się z samego siebie, trochę jako #zalesie , a trochę żeby się tym wyciszyć i wyładować. Nie dajcie się dzisiaj i nie bądźcie panami w średnim wieku!

Miłego i spokojnego dnia Wam życzę!
4445f397-5d1a-45e9-8b7c-994133ecec73

Zaloguj się aby komentować

Pamiętacie jak Wam pisałem o debilnych kierowcach z #WTP, którzy potrafią zatrzymać się na środku ronda żeby wpuścić kolegę, który stoi na wjeździe na to rondo? Poprzednim razem kretyni zakorkowali się przez to i odczopowaly nas dopiero osobówki, które porozjeżdżały się wysepkami i trawnikami.

Przed chwilą, baran z którym jechałem, zatrzymał się na środku ronda, żeby wpuścić drugiego barana. Tamten zamiast patrzeć na drogę to wpatrywał się w oczy pierwszego i mu machał. Po czym wpieprzył się w tył Audi, która zatrzymała się by przepuścić pieszego!

Jak ci ludzie prawka zdobywają?

Powinni mandatem po równo ukarać obu autobusiarzy.

#warszawa #komunikacjamiejska #komunikacjazbiorowa #ztm #autobusy

Zaloguj się aby komentować

Uważam, że do wyborów nie powinny startować osoby, które są już posłami, senatorami, europosłami, radnymi itp. Oczywiście wyjątkiem byłaby sytuacja, gdy kończy się kadencja danego organu i polityk stara się o przedłużenie mandatu na drugą kadencję.

Co Wy na to?

#polityka

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Dzień dobry...

Cóż... trafiło jakimś niewyjaśnionym sposobem na mnie... tremę mam straszną i jeśli coś zrobię nie tak to błagam... bądźcie wyrozumiali.

Natchnienia dla nowej edycji wierszy postanowiłem poszukać w ostatnich burzach i gradobiciach, które nawiedziły Polskę i dla wielu osób były pewnie źródłem stresu jeśli nie życiowych tragedii. Stąd też proponuję rymy:

Burza - słońce - zanurza - tańce.
Temat: Kataklizm.

Skrócone zasady:
- Układamy cztery wersy, lub wielokrotność jeśli ktoś ma ochotę.
- Każdy wers musi kończyć słowem zadanym przez OPa dokładnie w tej kolejności, która jest we wpisie.
- Rymowanka powinna, przynajmniej luźno, nawiązywać do tematu zadanego przez OPa.
- Zwycięża osoba, która kolejnego dnia do godziny 20 zdobędzie najwięcej piorunów.
- W nagrodę wymyśla nowe zadanie, czyli temat oraz rymy i publikuje do godz 21 nowy wpis.

#naczteryrymy #tworczoscwlasna #poezja w kawiarence #zafirewallem

(społeczność nie może być zapomniana...)

Natchnienie...
Alerty obejmują województwo łódzkie, prawie całe mazowieckie, częściowo podlaskie oraz południowy wschód od województwa śląskiego po lubelskie. We wszystkich burzach, klasyfikowanych jako burze pierwszego stopnia, prognozowane są opady deszczu do ok. 25 do maksymalnie 30 mm, a także porywy wiatru do 85 km/h. Gwałtowna burza przeszła przez Wielkopolskę - miejscami sypnęło gradem. Lodowe kule o średnicy kilku centymetrów, pojawiły się między innymi w Gnieźnie. Kolnicę przykryły dywany gradu. - Przeszła przez naszą gminę nawałnica. Trwała może z 10 minut. Wiało okropnie i padał grad. Drzewa był powalone, zboża są połamane, kukurydza jest ścięta...

Zaloguj się aby komentować

Poważne dziennikarstwo by Mazurek:

 • Co pani uważa o problemie A?
 • Jest to skomplikowana syt...
 • Ale proszę odpowiedzieć na pytanie!
 • No właśnie, trzeba na ten problem spoj...
 • Nie usłyszę od pani odpowiedzi?
 • No przecież właśnie próbu...
 • Dobrze, zmieńmy temat. Co pani myśli i problemie B?
 • Ale panie redaktorze chciałabym odpowiedzieć na pierwsze ...
 • Ale co pani myśli o B?!
 • Ale...
 • PROBLEM B!!!
 • Uważam...
 • Ale proszę odpowiedzieć na pytanie!!

...

#dziennikarstwo #radio

Zaloguj się aby komentować

Mastalerek to jednak gnida pierwszego sortu. Skrót z wywiadu z Tok.fm:
— Co pan myśli o nieprawidłowościach związanych z Solidarną Polska i Funduszem Sprawiedliwości?
— Nie będę uczestniczył w kampanii wyborczej Tuska i Giertycha!
— Yyy... To znaczy, że uważa pan, że te oskarżenia są nieprawdziwe?
— Nie będę uczestniczył w kampanii wyborczej PO!
— Jeśli jednak to prawda to może to pan jakoś ocenić, chociażby moralnie?
— Nie będę uczestniczył w kampanii!

Debil po prostu...

#polityka #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować

Nad Warszawą był przed chwilką piorun a potem grzmot, który przewalały się po niebie z dobre 20-30 sekund! W życiu nie słyszałem tak długiego grzmotu!

#burza #pogoda #grzmot

Zaloguj się aby komentować

Czy poparlibyście CAŁKOWITĄ delegalizację papierosów itp. środków?

#papierosy #nalogi #spoleczenstwo #zdrowie

Czy poparłby Pan/Pani zakaz palenia papierosów?

1025 Głosów
festiwal_otwartego_parasola

nie palę i nienawidzę tego smrodu, ale od zakazywania wolałbym dużo większe kary za smrodzenie w miejscach publicznych i poza wytyczonymi do smrodzenia miejsc i oczywiście za śmiecenie petami wszędzie. W Singapurze ten problem jest w ten sposób rozwiązany i ulice lśnią

Dudleus

Wszystko co szkodzi zdrowiu należy zdelegalizować

Zaloguj się aby komentować

Uważam palaczy za brudasów.

Pomijając kwestie zapachu jaki z siebie wydają, dzisiaj nawiążę do tego, że są zwyczajnymi syfiarzami.

Siedzę sobie na pętli autobusowej #ztm, czekam aż ruszy mój autobus. Nagle czuję smród fajek. Rozglądam się i zauważam, że to nasz kierowca jest źródłem tego upadlającego dymu! Uczciwie wyszedł z autobusu wprawdzie, ale stoi przy uchylonym oknie przy fotelu kierowcy i połowa tego co wydycha leci do środka! Ale nie o smrodzie miałem... Otóż nasz kierowca, kieruje się w końcu do autobusu i przy samych drzwiach do pojazdu robi ostatniego, głębokiego bucha, po czym rzuca kiepa na ziemię. Stał DOSŁOWNIE 2 kroki od kosza na śmieci! Kto wychowuje takich ludzi?

W ramach bonusu postanowił jeszcze objechać pobliskie rondo lewą strona, żeby nie było zbyt monotonie...

Boże słodki...

#warszawa #wtp #ztm #autobusy #zbiorkom #palacze #brudasy #komunikacjamiejska #komunikacja
Olmec

Wypraszam sobie! Jestem palaczem i nigdy nie śmiecę. Mało tego, myślę gdzie leci dym, i jak ktoś np. idzie za mną to się zatrzymuję, żeby nie smrodzić.


Dobra, wyjątki potwierdzają regułę. Z tym, że ja uważam, że w ogóle ludzie w większości są zjebani. Bo co powiedzieć o psiarzach co nie sprzątają po psach, albo ogólnie o syfie na chodnikach, o parkowaniu gdzie popadnie itp. itd.


Mamy w dupie wszystkich i wszystko, a palacze są tylko symptomem szerszego problemu.

AndrzejZupa

Mylisz pojęcia braku kultury ze skłonnością do nałogu.

wombatDaiquiri

@sireplama ludzie którzy nie dorośli do życia w społeczeństwie żyją w społeczeństwie odcinek 2137

Zaloguj się aby komentować

Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie, które zakazuje zawieszania krzyży w warszawskich urzędach. Decyzja wywołała falę oburzenia w niektórych środowiskach. Jest reakcja ratusza. "Warszawa nie ma zamiaru walczyć z tradycją ani jakimkolwiek wyznaniem. Jest dokładnie odwrotnie — dokument składający się z 16 standardów to zestaw zasad i wytycznych, które mają na celu przeciwdziałanie wszelkiej dyskryminacji i nierówności"

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/warszawa-usuwa-krzyze-z-urzedow-jest-reakcja-stolecznego-ratusza/1lkdnsl

#polska #wiadomoscipolska #warszawa #religia
#polityka
Jerema

Spisywać nicki, palić na stosie...

Intruz

Gówno mnie to obchodzi. Nie ma ważniejszych spraw ?

Zaloguj się aby komentować

Słucham dzisiaj w radio, że Poczta Polska przeprowadzi strajk ostrzegawczy. Luźno cytując pana związkowca: " Może być tak, że przyjdziemy do urzędu i zastaniemy puste okienka, listonosz może nie dostarczyć przesyłki a nawet i awizo, a kierowcy mogą zatrzymać się w przypadkowych miejscach i nic nie robić".

...

Źle się dzieje na Poczcie jak oni już z dekadę strajkują

Serio się zastanawiam czy ktoś zauważy ich strajk...

#polska #pocztapolska #poczta #protest
fretster

Dekadę? Chyba ze dwie spokojnie.

Laryngoskop

Ja, bo pierwszy raz od trzech lat zamówiłem coś, co może przyjść tylko pocztą polską. Mam nadzieję że za tydzień, kiedy wyślą moje zamówienie będzie już po strajku...

MementoMori

Podobno jest niecny plan że DHL ich kupi.

Zaloguj się aby komentować

Żeby być pisowcem to trzeba mieć jednak wujka za ojca ...

Sędzia Sz to w ogóle nie jest związany ze "Zjednoczoną" "prawicą" a to, że uciekł na Białoruś to wina PO bo policjanci i agenci bezpieczeństwa przeszukiwali domy Zero zamiast go powstrzymać...

Wójcik, Tok.fm, 15.05.2024, 7:35

#polityka

Zaloguj się aby komentować

#zaglisujnamnie !

Teoretycznie #polityka Otóż gdybym był politykiem, to przedstawionym pod głosowanie pomysł likwidacji dni ustawowo wolnych od pracy. Wszystkich! Łącznie z niedzielami! Zero zakazów handlu.

W to miejsce zaproponowałbym 34 dni urlopu wypoczynkowego, 8 dni urlopu na żądanie i podwójną dniówkę za pracę w takie dni, oczywiście zachowujemy 40 godzinny tydzień pracy + pomysł nowoczesnej, że co drugi weekend wolny.

Poprzecie moja partię?

#zakazhandlu #praca #swieta #wolne #urlop
def

ja bym święta religijne wykluczył z dni wolnych, zostawiłbym jedynie święta narodowe

spawaczatomowy

@sireplama rozumiem, że szkoły będą nauczać zgodnie z grafikami pracy rodziców?

OlFunkyBastard

@sireplama po raz kolejny pokazujesz, że delikatnie ujmując brakuje ci wyobraźni. Bałbym się komuś takiemu powierzyć obsługi wózka widłowego, a co dopiero na niego głosować.

Zaloguj się aby komentować

Ludzie... pomocy!

Cieknie mi spłuczka w kompakcie Cersanita. Myślę sobie no ok, kupię jakiś nowy zawór spustowy na Allegro za cztery dychy i będzie luz, a i przy okazji śruby wymienię bo trzymają się siebie już chyba tylko na ostrym cieniu rdzy.

No i się zaczęło - zestawy naprawcze z takimi uszczelkami, inne zestawy z innymi, w jednych takie śruby z przekładkami, w drugich inne z innymi i jeszcze dodatkowymi uszczelkami. Te uszczelki pod zbiornik to w 2137 kształtach i rozmiarach. Jezu! To nie ma jakiegoś standardu?!

Co kupić jak wiem tylko, że mam kompakt Cersanita?!
Jak się tutaj modele tego sprawdza? Na stronie gazyliard kompaktów i każdy identyczny - różnią się chyba tylko deską no i może kołnierzem.

Ktoś się zna na tym? Pewnie porada "rozłóż i zobacz czego i ile jest" nie jest zupełnie zła, ale jak patrzę na te śruby i cieknący zawór to nie ma szans by to wszystko poskładać z powrotem, a sikać się chce, więc muszę mieć zawczasu zamienniki.

Help.

#mieszkanie #dom #remont #remonty #remontujzhejto #majsterkowanie #zlotaraczka
sleep-devir

Wyjmij bebechy z kibla i jedz z tym ale nie do marketu budowlanego bo tam za pracują ludzie z łapanki, tylko do typowego sklepu z armatura wodną. Na bank ci coś dopasują

Bezkid

@sireplama Idz z kiblem do castoramy\obi i pokaz ze chcesz takie uszczelki xD


A tak na serio to wez po prostu stare uszczelki, lub te ktore nie pasuja i postaraj sie takie znalezc lub spytaj o obsluge. Mozna kupic zestawy roznych rozmiarow po pare pln

Marekx95

@sireplama naprawa spłuczki to jest chwila roboty jak kupisz nową. A jak ci cieknie woda to zakręć zawór

Zaloguj się aby komentować

Uwaga Naukowy Bełkot postanowił trochę naprostować Mazurka.

Uwaga! Tl;dr - Mazurek g się zna na nauce, klimacie, robieniu reaserchów i swojej robocie.

#klimat #zmianyklimatu #youtube #nauka #uwaganaukowybelkot #kanalzero #mazurek

https://youtu.be/w84wXKNyWz4
Jajco

@sireplama pisowiec łże i się na niczym nie zna? Stare, znałem

sebie_juki

> Mazurek g się zna na nauce, klimacie, robieniu reaserchów i swojej robocie.


@sireplama nowe, nie znałem. Przy odrobinie rigczu wiadomo, że RM zna się na robieniu rautów dla polityków

Zaloguj się aby komentować

Następna