Zdjęcie w tle
Kronos

Kronos

Osobistość
  • 134wpisy
  • 1317komentarzy
kleiner_trottel

@Kronos Te liczby przy uzupełnianiu sprzętu wyglądają nie za ciekawie. O czołgach dużo się mówi, ale czy orientuje się ktoś czy w przypadku pozostałych pojazdów albo artylerii to też są sprzęty z magazynów czy nowa produkcja?

Helio09.

@kleiner_trottel 

Te liczby są lekko zmodyfikowane przez propagandę. Marcin Strzyżewski wypowiadał się o tym na YouTubie.

Zaloguj się aby komentować

https://www.reddit.com/r/LiverpoolFC/comments/17ip9e8/news_in_colombia_are_reporting_that_luis_diaz/

Rodzice napastnika Liverpoolu, Luisa Díaza, zostali dzisiaj porwani w Kolumbii. Chłop miał za kilkanaście godzin grać w Premier League przeciwko Nottingham Forest.
Przejebane żyć w takim kraju.

#pilkanozna #lfc #kolumbia #kryminalne #premierleague

Zaloguj się aby komentować

https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1717618432529539243

Podobno Ukraińcy za pomocą 2 rakiet ATACMS zniszczyli 3 wyrzutnie rosyjskiego systemu przeciwlotniczego S-400.
Jeśli to prawda to za pomocą pierwszych 20 rakiet które dostali, zniszczyli już kilkanaście śmigłowców oraz teraz to. A Amerykanie mają ich ponad 1000 na zbyciu...

#wojna #rosja #ukraina #atacms
er6f

Mają, ale nie dają

Kronos

@er6f Jak widać już zaczęli.

damw

@Kronos w tym linku co dałeś jest info o complexach a nie launchers. Na chłopską logikę to nie to samo. Wyrzutnia jest tylko częścią zestawu i łatwo ją wymienić. Ale cały zestaw to trochę więcej sprzętu i $$$.

dziedzicpruski

@damw Na wschodzie wszystko nazywają kompleksem. Nawet jeśli ten kompleks jest jednoelementowy. Wystarczy pooglądać ruskie zajawki o broni. U nas raczej nazywa się to systemem.

Kolanin

@Kronos Pojawiły się informacje o stratach za 3 mld $ więc zniszczone były całe kompleksy a nie pojedyncze wyrzutnie. E ile w tym prawdy to sam nie wiem bo nie ma jak zweryfikować tych rewelacji a wrzutka o takim sukcesie przykrywa podsumowanie ofensywy Ukrainskiej i ostatnie noje pod Andrijwką.

Kronos

@Kolanin @damw W innych miejscach czytałem o wyrzutniach, wkleiłem akurat ten link bo był filmik.

Zniszczenie całego kompleksu jest mało prawdopodobne a dwoma rakietami wręcz niemożliwe. Radar, stanowisko dowodzenia, wyrzutnie, wozy amunicyjne - wszystkie te elementy są rozstawione w odległości od siebie, często wielu kilometrów więc nie trafi się ich jednocześnie. A żeby trzymać trzy kompleksy warte ponad miliard $ każdy, w pozycji marszowej obok siebie to nawet rosjanie nie są tacy głupi. Prawda?

L4RU55O

@Kolanin Żeby trafić w cały kompleks trzeba go trafić jakby jechał i wszystkie elementy są obok siebie albo ruscy są głupi i rozstawili wszystko obok siebie bo przecież nikt ich nie trafi i są daleko od frontu.


To jest możliwe.

Zaloguj się aby komentować

Sahelantrop

@Kronos Malowniczo eksplodujące na dołączonym filmie to nie ciężarówka z amunicją, ale załadowany TOS-1A „Sołncepiok.

Kronos

@Sahelantrop Wiem, ten filmik już krąży od kilku dni. Napisz to autorowi bloga (a może tu zagląda?).

Sahelantrop

@Kronos W sumie to mało istotne. Równie mało, jak to co zostało z tego Sołncepioka

Zaloguj się aby komentować

Sahelantrop

@Kronos Wreszcie ktoś jasno napisał, że te przekazane przez USA, okrzyknięte gamechangerem ATACMS, to w rzeczywistości medialna wydmuszka. Gdy rosjanie przesuną wrażliwe cele odrobinę w głąb terytorium, będzie się to nadawać najwyżej do zwalczania piechoty.

marianmarcin

@Sahelantrop w głąb terytorium ale swojego, bo inaczej atacmsy mają już zasięg. A co po sprzęcie znajdującym się 300km od frontu? Raczej nieprzydatny, dlatego jest to nowe ważne narzędzie

Sahelantrop

@marianmarcin Ka-52 może pokonać ponad 1000 kilometrów. Dolot do linii frontu spoza zasięgu ukraińskich ATACMS zajmie mu raptem pół godziny. Gdzie jego nieprzydatność? Albo magazyny amunicji, znajdujące się na przykład na Krymie i nieosiągalne obecnie dla ATACMS (nawet jeśli miałyby inna głowicę). One też są nieprzydatne? Mam nadzieję, że ukraińskie zapowiedzi, że otrzymają również nowsze rakiety, nie są wyłącznie grą by wkurzyć ruskich.

Zaloguj się aby komentować

Następna