Zdjęcie w tle
Wojna wna Ukrainie

Społeczność

Wojna wna Ukrainie

121

Miejsce poświęcone szeroko pojętym treścią, związanym z wojenną zawieruchą wna Ukrainie.

  Oddaj miasto, żeby bombardować miasto.

   

  Na kierunkach Krywy Rih i Chersonia wojska rosyjskie ostrzelały Antoniwkę, Żmijówkę, Berysław, Tokariwkę, Mykilske, Chornobajówkę, Bilozerkę i Weletenkę obwodu chersońskiego i miasta Chersoń, - mówi w porannym raporcie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

   

  At Kryvyi Rih and Kherson directions Russian army shelled Antonivka, Zmiyivka, Beryslav, Tokarivka, Mykilske, Chornobayivka, Bilozerka and Veletenske of Kherson region and Kherson city, - General Staff of Armed Forces of Ukraine says in the morning report

  ed9b0804-21cb-4c29-bc07-4f5c98abcda0
  zryyytyyy

  @walus002 tak myślałem że piekło mieszkańców Chersonia dopiero się zacznie. Ukraińcy się cieszyli ale niestety muszą uciekać.

  Zaloguj się aby komentować

  Niemcy nie powinny być pierwszym krajem, który wysyła najnowocześniejsze czołgi ponieważ w Rosji nadal można z Niemcami stworzyć dobrą atmosferę.

   

  Dobrą atmosferę xDDDDDDDDD

  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-merkel-niemcy-nie-powinny-byc-pierwszym-krajem-ktory-wysyla-,nId,6433367

  regisek

  nosz kurwa… głupia baba powinna wylądować na śmietniku historii a rudy Donek jeśli liczy na cokolwiek w Polsce i w świecie pod parasolem USA najwyższy czas by zrobił rachunek sumienia i zerwał się z niemieckiej smyczy

  Zaloguj się aby komentować

  Ruski mobik ćwiczy strzelanie butelką wody.

   

  Pamiętacie jak kacapy szydziły z ukraińskich cywili ćwiczących z kałachami ze sklejki?

  **potężna** Rasijskaja Armija nie ma nawet sklejki.

   

  https://webmshare.com/play/MYVwO

  Opornik

  @frk te gumowe AK były fajne. Najśmieszniejsze że mieli też gumowe saperki. Bo wiadomo, w dobie wojny nuklearnej najważniejsze żeby szeregowy umiał się napierdalać saperką.

  Zaloguj się aby komentować

  Wpis tłumaczony Deepl z kanału Generał SVR z dnia 25-11-2022

   

  Drodzy subskrybenci i goście kanału! Wczoraj prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w dyskusji kluczowej na Artificial Intelligence Journey 2022, "międzynarodowej" konferencji poświęconej sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu. Zainteresowanie prezydenta tym tematem nie jest przypadkowe. Jeśli najlepszy przyjaciel Putina Jurij Kowalczuk jest przewodnikiem prezydenta po świecie "mistycyzmu", organizując spotkania z astrologami, wróżbitami, wróżkami, amazońskimi szamanami i innymi szarlatanami, to brat Jurija, Michaił, jest kuratorem prezydenta w świecie pseudonauki. Michaił Kowalczuk, absorbując wielomiliardowe budżety, podpowiada prezydentowi, którą dziedzinę nauki uważa za obiecującą i gdzie skierować budżetowe pieniądze na jej rozwój. Sztuczna inteligencja" okazała się kopalnią złota dla Kovalchukes. Wykorzystując gnuśną ignorancję Putina w sferze IT, Kovalchuk już dawno temu przekonał prezydenta do zainwestowania środków budżetowych, oczywiście w ramach pozycji limitowanych, w rozwój technologii "sztucznej inteligencji". Michaił Kowalczuk, rozumiejąc potrzeby Putina i jego chęć poszukiwania możliwości przedłużenia życia, korzystając z jego niewiedzy, zachęcił prezydenta tłumacząc, że z pomocą technologii w niedalekiej przyszłości będzie można zdigitalizować "osobowość" człowieka (koniecznie za jego życia), a więc podobno osobowość człowieka będzie miała możliwość wiecznego istnienia w cyberprzestrzeni; wraz z rozwojem bioinżynierii będzie można stworzyć ciało do życia w świecie fizycznym. Michaił Kowalczuk przekonał Putina do tej bzdury i eksploatując ten temat ma imponującego kopa z przepływów budżetowych przeznaczonych na rozwój tej dziedziny. Wyniki badań w dziedzinie "sztucznej inteligencji", jak przekonuje Putin, wyprzedzają "o dziesiątki lat rozwój Zachodu" i są już bliskie przełomu w tej dziedzinie, do zrobienia pozostało, jak zwykle, bardzo niewiele. A prezes, z makaronem na uszach, z nadzieją "na cyfryzację" i z perspektywą życia wiecznego, z niekłamanym zainteresowaniem uczestniczy w takich wydarzeniach jak wczorajsze. Głęboko zakorzenione lęki i niekompetencja Putina w wielu kwestiach pozwalają braciom Kowalczukom wpływać i manipulować jego decyzjami dla własnych korzyści.

  Only2Genders

  Putler wiecznie żywy xD, ciekawe jak Kaczynskiego przekonuja do zjebanych wydatkow budzetowych

  Zaloguj się aby komentować

  Treść jest wymagana.

  Nie umiem dodać tu zdjęcia,

  ale przypomniał mi się ten wspaniały gif, gdy pomyślałem jak będą ruskie marzły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  https://www.blasty.pl/upload/images/gif/2016/11/zimno-w-piachu-bedzie-ci-cieplo-gif_2016-11-23_21-16-19.gif

  MaD

  @lubieplackijohn przydatne info - 3 przeglądarki sprawdziłem, 2 komputry i 2 telefony - myślałem że to wina 3 świata, że nie mogę dodać avatara czy obrazu

  Zaloguj się aby komentować

  Wpis tłumaczony Deepl z kanału Generał SVR (reserve) z dnia 24-11-2022

   

  Drodzy subskrybenci i goście kanału! Prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi donosi się, że rządowy blok finansowy jest poważnie zaniepokojony "pożyczką", którą "zaciągnął" prezydent 24 lutego br. Mówią o reparacjach sięgających setek miliardów dolarów, które Rosja będzie musiała zapłacić w najbliższych latach. Każdy dzień wojny, każde zmasowane uderzenie rakietowe na Ukrainę tylko zwiększa "pożyczkę" i wpędza ten kraj w najgłębszy kryzys. Blok finansowy coraz częściej pyta: "Po co utrzymywać system finansowy na powierzchni, skoro wkrótce nieuchronnie się zawali?".

  tmg
  0

  "Blok finansowy" ? A co to takiego ciekawe ... pewnie ta prezes banku centralnego co się chciała podać do dymisji w lutym ale Fjutin jej nie pozwolił. I co to za bezczelne słowo "reparacje"? Jeszcze go nie zakazali to się dziwię ..

  Zaloguj się aby komentować

  Tłumaczenie za pomocą Deepl wpisu z kanału Generał SVR z dnia 24-11-2022

   

  Drodzy subskrybenci i goście kanału! Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w sesji Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym w Erywaniu. Głównym celem udziału Putina w szczycie było zachowanie CSTO co najmniej do listopada 2023 roku. Taką prośbę prezydent Rosji skierował do prezydenta Kazachstanu Kassyma-Jomarta Tokajewa i prezydenta Armenii Nikola Pashinyana. Putin poprosił przywódców Kazachstanu i Armenii, by nie zawieszali swojego członkostwa w CSTO do listopada przyszłego roku. Wiadomo już, że Tokajew obiecał "rozważyć" i "wziąć pod uwagę" prośby Putina, natomiast Pashinyan pozostawił prośby rosyjskiego prezydenta bez odpowiedzi. Szczyt CSTO w Erywaniu był dla Putina jednym z najtrudniejszych wydarzeń politycznych, w jakich prezydent uczestniczył w tym roku. Nie chodzi nawet o stanowiska przywódców Kazachstanu i Armenii, którym spieszy się do opuszczenia CSTO, im szybciej tym lepiej, ale o powszechne zrozumienie nieuchronności klęski Rosji w wojnie na Ukrainie, co automatycznie kładzie kres jakimkolwiek perspektywom istnienia organizacji. Łukaszenka, który uzależnił losy CSTO od sytuacji na Ukrainie, zapisał tylko to, co było po myśli wszystkich uczestników szczytu. Ale Łukaszenko zaskoczył Putina także inną uderzającą wypowiedzią, kiedy w obecności kilku osób powiedział: "Wołodia nie martw się, ja opuszczę CSTO jako ostatni". Potem pomyślał przez chwilę i dodał: "Albo pierwszy". Obecni śmiali się z tego, ale trzeba zrozumieć, że wypowiedź Łukaszenki to nie żart, ale spojrzenie na rzeczywistość przez człowieka o doskonałym wyczuciu zagrożenia.

  To, o czym dyskutowali uczestnicy szczytu poza komunikacją z Putinem, to przyjęcie przez Parlament Europejski rezolucji uznającej Rosję za sponsora terroryzmu i związane z tym zagrożenia wynikające z przynależności do tej samej organizacji.

  Czasy dla Putina są ciężkie, wszystko wokół niego zaczyna się sypać, partnerzy odwracają się plecami, dawni przyjaciele odrzucają prośby, a on osobiście dołożył wszelkich starań, by tak się stało.

  tomasz-frankowski

  Ale Łukaszenko zaskoczył Putina także inną uderzającą wypowiedzią, kiedy w obecności kilku osób powiedział: "Wołodia nie martw się, ja opuszczę CSTO jako ostatni". Potem pomyślał przez chwilę i dodał: "Albo pierwszy".

   

  Wszystko zależy od dostępności kaszy.

  freq-mod

  @tomasz-frankowski baćka spierdoli do losowego państwa NATO i podda się na lotnisku w momencie kiedy bratnia kacapia zacznie się walić. A on zna Putina lepiej niż własnego syna

  tmg

  Kartofel z rigczem sobie poczyna. Czyżby coś wiedział, że Putlera już się nie ma co bać? Takie żarty mogą się skończyć herbatką z polonem albo defenestracją

  Zaloguj się aby komentować

  Rosja robi zarąbisty deal. Zamienia bezwartościowe życie swoich obywateli na rozwalenie największego konkurenta w regionie xd

   

  Wszyscy krytykują Rosję, a moim zdaniem to jest outstanding move.

  Zaloguj się aby komentować

  Dobre zagranie, nie spodziewałem się tego po naszych geniuszach.

  Nawet zepsuty zegar 2 razy na dobę pokazuje dobrą godzinę.

  Że pochwalam nieudaczników z pis to naprawdę święto.

  4347eb4b-c044-4e0f-a3db-be8eead36dcc
  Nebthtet

  @cyberpartisan owszem, jesteś doskonałą ilustracją tego, co piszesz.

  cyberpartisan

  @Nebthtet może mniej oceniania obcych ci ludzi a bardziej skupienie na sobie?

  cyberpartisan

  No to chłopaczki i dziewczynki macie swoje patrioty na Ukrainie. Na waszym miejscu poczułabym jak by mi ktoś gownem po zębach zajebał. Ale tak to jest jak sie wypowiada nie mając pojęcia w danym temacie. Naiwniaki i do tego głupie.

  Zaloguj się aby komentować

  PE przyjął rezolucję, uznającą moskali za państwowego sponsora terroryzmu. W odpowiedzi kacapy zbombardowały ukraińskie miasta. Oni naprawdę mają gwóźdź wbity w mózg (⁠╯⁠°⁠□⁠°⁠)⁠╯⁠︵⁠ ⁠┻⁠━⁠┻

  jestem_na_dworzu

  @Pouek „Jest dokładnie odwrotnie - ponieśli koszty, nic im to nie dało i maksymalizują je nadal, na każdym kroku, z jakiegoś powodu” - czyli zgadzasz się z tym, co napisałem. W tym momencie nie mogą się wycofać, bo ponieśli koszty a zysków nie widać. Ugięcie się pod rezolucją byłoby „bezmyślnie głupie”. Cytuję:
  „Obrali pewien kurs i nie mogą się już cofnąć, bo nic im to nie da. Ponieśli wszystkie koszty i nie spróbują osiągnąć korzyści? Przecież to głupie.”

   

  Z tym Iranem, to jesteś niepoprawnym optymistą.

  Pouek

  @jestem_na_dworzu nie. Napisałem że maksymalizują koszty bez gwarancji odniesienia jakichkolwiek korzyści. Z tym Iranem - coraz mniej krajów chce z moskalami robić biznesy, albo ich działanie zaszkodziło ich interesom. Weźmy Turcję, która uderzyła w eksport rosyjskiej ropy przez Bosfor albo Armenię, która została wyrolowana przez OUBZ. Kraje afrykańskie też powoli zaczynają widzieć co się dzieje i domagają się wyjaśnień, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Chiny się dystansują. Syria? Jest właśnie rozjeżdżana tureckimi czołgami ganiającymi za Kurdami po tym jak kacapy się stamtąd zawinęły. Myślisz że po tylu blamażach ktoś będzie chciał się układać z ruskim pariasem jak równy z równym?

  jestem_na_dworzu

  @Pouek „nie. Napisałem że maksymalizują koszty bez gwarancji odniesienia jakichkolwiek korzyści” - nigdzie nie napisałem, że odniosą korzyści. Napisałem, że gdy teraz się poddadzą, to mają gwarantowane 100% kosztów, 0% korzyści. Brnąć w wojnę mają 100% kosztów i niezerową szansę na korzyści polityczne. Czyli lepiej niż rozłożenie rąk w bezradności.
  Iran jest na krawędzi wojny domowej, nie chodzi tutaj o postawę reszty świata wobec tego kraju. Władza w Teheranie może się zapaść. Zależy na tym Arabii Saudyjskiej i Izraelowi. Turcji chyba też. Pytanie, jak bardzo mistrzostwa w Katarze trzymają wszystko w zawieszeniu.
  Nikt nie będzie chciał, ale niektórzy będą musieli. Taka jest przykra rzeczywistość. Im dłużej trwa wojna, tym więcej jest szans dla Rosji na wyszarpanie czegoś dla siebie. Podkreślam, więcej szans, nie większa szansa. Duża różnica. Za jakiś czas gorąca wojna się skończy i zacznie rzucanie politycznych „zaklęć”. Wtedy nie ma znaczenia, co kto chce, tylko ile może wyrwać dla siebie. Takie Niemcy z niecierpliwością oczekują powrotu taniego gazu z Rosji, bo gospodarka bez niego im się wali.

  Zaloguj się aby komentować

  TLumaczenie za pomocą Deepl wpisu z kanału Generał SVR z dnia 23-11-2022

   

  Drodzy subskrybenci i goście kanału! Na drugi dzień prezydent Rosji Władimir Putin odbył spotkanie za pośrednictwem łącza wideo z przedstawicielami kierownictwa bloku wojskowego. Tym razem spotkanie miało charakter niezaplanowany i zostało zainicjowane przez przedstawicieli Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji. Tym samym podczas spotkania Putin został poinformowany o konieczności wycofania wojsk rosyjskich z kilku sektorów frontu. Wcześniej prezydent uznał konieczność wycofania wojsk na linii frontu w obwodzie ługańskim w okręgach Kreminna, Świętajno, Siewierodoniec i Łysyczańsk. Tym razem jednak przedstawiciele kierownictwa wojskowego nakreślili nowe tereny w obwodach zaporoskim i chersońskim, z których również należy zrezygnować i skupić się na wzmocnieniu obrony na "obiecujących" odcinkach frontu, które można było utrzymać kosztem mniejszych strat. Putin został poproszony o jak najszybsze podjęcie decyzji, gdyż potrzebny jest czas na jej realizację, jeśli zostanie podjęta. Opóźnienie, zdaniem wojskowych, grozi katastrofalnymi skutkami dla całego frontu.

  Mimo wcześniejszych zapewnień prezydenta, że rozumie potrzebę wycofania wojsk z omawianych wcześniej odcinków frontu w obwodzie ługańskim, nie podjęto ostatecznej decyzji. Putin najwyraźniej nie był teraz w nastroju do podejmowania decyzji, zwłaszcza pod presją, i ograniczył się do ostrej krytyki uczestników spotkania, którzy - zdaniem prezydenta - "nie umieją robić nic poza rozpieprzaniem i marnowaniem tego, co trzeba zachować i pomnażać". Prezydent poświęcił około pięciu minut na krytykę i wartościowanie, a następnie po prostu zamknął spotkanie bez żadnych merytorycznych komentarzy. Putin zawsze zwleka z podjęciem kluczowych decyzji, często nie trafiając w sedno, gdy na decyzję jest już za późno. Od 24 lutego tego roku popełnił już tyle błędów, że nowe niepowodzenie tak naprawdę niczego nie zmienia, a jedynie przybliża moment, w którym przyznanie się do przegranej wojny będzie ostatnim punktem jego prezydentury, a także życia.

  frk

  @tmg Jak przypierniczy mocniejsza zima, to oni się tam po prostu rozejdą w swoje strony.

  lexico

  @thisclaimer czytajac takie wpisy aż się uśmiecham.

  tmg

  @frk jest filmik na którym widać wywalony luzem stos rakiet do wyrzutni Grad. Podobno orki podziabały i spaliły skrzynie na ognisku a rakietki niech rdzewieją. Może nie rozejdą się całkowicie ale będą apatycznie siedzieć w tych albo zalanych albo zamarzniętych okopach lub łazic po okolicy w poszukiwaniu opału i żarcia. Wartość bojowa takiego wojaka to zero.

  Zaloguj się aby komentować

  Uwaga mocne [+18] #nsfw

  Dwie wersje do jednego nagrania.

  Ukraina twierdzi, że to ruskie dobijają swoich(dezerterów), a rosja wręcz odwrotnie, że to Ukraina dobija tych co się poddali.

  https://v.sadistic.pl/20221122/1669128116_b07_37.mp4?md5=TPNCLFAzVP1wUyj0MaWsPQ&expires=1669238755

  Wolvi666

  @Kefas A co ma do tego moja moralność. Gdybym musiał bronić kraju i wpadł mi w ręce ranny ork, który się poddał, to bym go nie rozstrzelał. Przepraszam, że rosyjskie działania wojenne wywołują taką u mnie znieczulicę, na los i bolączki małych biednych orków. Co by dało potępienie czynu Ukraińców sprzed paru miesięcy... nic.

  Kefas

  @Wolvi666 tym się różnimy od nich, że nie robimy takich rzeczy. Nie tylko międzynarodowe prawo wojenne tego zakazuje i jest traktowane jako zbrodnia wojenna. Ogólnie człowiek mający honor nie morduje bezbronnego człowieka strzałem w tył głowy, bez sądu.

  Wolvi666

  @Kefas No to się tutaj w 100% zgadzam z Tobą.

  Zaloguj się aby komentować

  Ruskie, coście dzisiaj odjebali, że takie zainteresowanie?

  74a60b47-06b0-4b98-9f21-f0fc70bf8ffe
  ec34a77a-c429-4733-83ad-1170ec0b0cc2
  28854f7a-141b-4c9a-93f3-d884c086062d
  a9680aac-c3f4-4f22-a7d9-ed322658dab4
  B3loza

  @muskutanin i zawsze operuje z bazy na krecie

  ivaldir

  @MaX Siódmy zeszyt Thorgala, imię króla krasnali. Potrzebowałem imienia dla maga w Baldurze i wpadło to, bo komiks lezał akturat obok kompa. Postać udała się wysmienicie, mimo iż olałem ją kompletnie (osiłek w zbroi + miecz here ) i robiła mi wszystkie walki. Potem gdzies zakładałem konto i moja zwykła ksywka była w postaci ksywa34, więc dałem ivaldir i była wolna. Teraz jak się da to używam tej, jak nie, to cos z czapy, byle bez numerków na końcu, bo nie lubie.

  Marvinn8686

  @ivaldir O Panie, podróż sentymentalna z tym Thorgalem

  Zaloguj się aby komentować