Zdjęcie w tle
Wojna wna Ukrainie

Społeczność

Wojna wna Ukrainie

600

Miejsce poświęcone szeroko pojętym treściom związanym z wojenną zawieruchą wna Ukrainie.

Ukraina już nie odzyska straconych ziem i front jest już permanentny. Jak to się mówi "gg".

 

#wojna #ukraina

PaczeIok

@czysty_rigcz masz rację i jej nie masz.
Nikt nie wie co zrobi Ukraina
Jakie błędy popełni
I to samo z drugiej strony
Ruscy się okopali ale nadal mogą popełniać błędy.
Kij w rzyc ruskiej kurwi3

1
czysty_rigcz

@PaczeIok @Ragnarokk @AdelbertVonBimberstein Prawda zabolała. Jak to się mówi "spore ilości copium". Starczy napisać, to co wszyscy logicznie myślący ludzie wiedzą.

0
paulusll

@czysty_rigcz @czysty_rigcz A to rossija swoją wielką ofensywą nie odzyska Donbasu, Zaporoża i Chersonia ???Przecież były referenda, że to juz rosja. To mnie teraz zszokowałeś

0

Zaloguj się aby komentować

Ktoś tam ostatnio coś pisał że reanimowane przez kacapów czołgi T-54 i T-55 "może przebić wszystko, nawet nowoczesny karabin 12mm".

 

Mówimy o czołgu który ma 20 cm stali na wieży, 13/10cm na kadłubie i 6cm na burcie kadłuba.

 

Niestety ekspertem od broni nie jestem więc postanowiłem użyć googla. Z tego co udało mi się znaleźć: najpopularniejszy kaliber dla "anti-materiel rifle" czyli 12.7mm używając nabojów z pociskami przeciwpancernymi jedyne no może zrobić to zarysować lakier na takim 60 letnim czołgu. Załączam obrazek z linku: http://www.inetres.com/gp/military/infantry/mg/50_ammo.html

 

M2 to podobno dosyć stary, standardowy pocisk i są lepsze. Nie mam dokładnych danych ale na reddicie piszą że jeden z najlepszych (i drogich) nabojów SLAP M903 potrafi przebić do 31mm na dystansie 450 metrów. I mówimy tutaj i idealnie prostopadłym trafieniu, a nie trafieniem pod kątem który zmniejsza penetrację.

 

Więc nie, to że ukraińcy będą sobie rozwalać T-54 ze snajperek na ciężarówki można włożyć między bajki. Ruskie będą z tych czołgów waliły jak z artylerii, ewentualnie będą używane do rozminowania bojem i bez granatnika przeciwpancernego się nie obejdzie.

Jeśli ktoś ma informacje o amunicji do normalnych karabinów 12.7mm która potrafi przebić 10 cm stali niech mnie poprawi.

 

#ukraina #wojna #rosja #czolgi #szuryzm

2c3176ac-7aa1-4cc1-9b68-b2dfee517aa7
Helio09.

Pełna informacja o pancerzu:
205 mm turret front
130 mm turret sides
60 mm turret rear
30 mm turret roof
120 mm hull front at 60° (100 mm after 1949)[2]
79 mm hull upper sides
20 mm hull lower sides
60 mm at 0° hull rear
20 mm hull bottom
33–16 mm hull roof

 

Czyli jest miejsce gdzia ma 20mm, nie wspominając o jakości stali użytej na pancerz.

0
kodyak

@NrmvY nie no ja słyszałem że raczej chodziło broń 30mm natomiast zdaje sobie sprawę że czołg jest opancerzony najmocniej z przodu i nie każdy taki nabój przebije

1
paulusll

A rdza ? Zapomnieliście o rdzy! ona też może się przysłużyć

0

Zaloguj się aby komentować

Chaleengery 2 - Gotowe na wojnę

 

"Ukraińskie załogi ukończyły szkolenie na czołgach Challenger 2 w Wielkiej Brytanii i wróciły do ​​domu, aby kontynuować walkę z rosyjską inwazją."

 

"Będziemy nadal ich wspierać i robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać Ukrainę tak długo, jak to będzie konieczne."

 

"Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu zaprezentowanych kompetencji i nie mamy wątpliwości, że nasi przyjaciele będą najskuteczniej wykorzystywać czołgi Challenger 2 w nadchodzących bitwach, gdy będą walczyć w obronie ojczyzny."

 

https://www.standard.co.uk/news/politics/ben-wallace-rishi-sunak-prime-minister-mod-moscow-b1070063.html

 

#ukraina #wojna

Hoszin

Ciekawe czy to będziemy widzieli jakieś większe zmiany na froncie.

1
666

ogurkin mowil ze tych zachodnich czolgow jest wiecej niz oficjalnie mowili. Mam nadzieje ze zachod zaoferowal wielosztuki Ukrainie

12
Kronos

Ciągle największym dostawcą czołgów dla Ukrainy pozostają rosja i Polska i są to w znaczącej większości czołgi poradzieckie.
Zachodnie to miły dodatek ale na razie uzbierało się ich może ze 300 z czego połowa to Leo 1 będący odpowiednikiem T-62 więc nie jest to jakiś game changer. Na znaczące ilości Leo 2, Chellengerów czy LeClerców nie ma co liczyć więc jedyna nadzieja że coś zachodniego się pojawi w przyszłości w większej ilości to Abramsy. Na razie jednak raczej będzie kontynuacja zbierania po świecie co się uda znaleźć, byle jeździło i miało armatę. Można tez mieć nadzieję że kolejna ukraińska ofensywa będzie sukcesem i znowu uda się zdobyć jakieś większe ilości sprzętu na wrogu tak jak jesienią.

1

Zaloguj się aby komentować

Transport T-62Mvs. Czołgi te najprawdopodobniej właśnie zakończyły proces modernizacji w 103. Zakładzie Naprawy Czołgów Pancernych na południowym wschodzie i wkrótce trafią na linię frontu na Ukrainie.

 

https://twitter.com/sentdefender/status/1640040354857594880

 

#wojna #ukraina

abf069e9-fc44-48e7-a54f-84d7a5d2c371
vredo

Nieuchronnie zmierza to wszystko do odpalenia ruskiego wunderwaffe, car-puszki.

13
kodyak

Znając radziecka modernizację dodali kilka kostek pancerzu i tyle, reszta jak moc silnika czy ciężar nie ma znaczenia

4
znany_i_lubiany

Teraz wiecie panowie po co te 500tyś mobików, T-72 ma automat ładowniczy i 3 członków załogi, tutaj jest potrzebne 4 członków załogi, czyli +1 na czołg dodatkowo. Mają orki zmysł strategiczny trzeba przyznać. /s

3

Zaloguj się aby komentować

 

Od 1:20 oglądamy

 

Słabo wyszkolony żołnierz i granat/pocisk moździerzowy?

 

#wojna

#rosja

#ukraina

BattlemoveR

Nawet Enty na Ukrainie stanęły do walki z orkami i bronią swojej ziemi. Swoją drogą, to chyba jakieś siły specjalne, rosyjski odpowiednik "Komando Foki", tylko tutaj mamy "Kamanda Wieloryby".

10
sraty-pierdaty

Wam też ten post psuje appkę? Xd

2
Mario_Puzon

@walus002 jeden najebany w koszulce w paski jak z więzienia i laczkach, drugi też najebany w wojskowych spodniach i gumowcach i nie dali radę drzewu. Przecież jak tam ukraińcy wpadną to nawet te klapeczki po ni nie zostaną

0

Zaloguj się aby komentować

Rosyjskie straty na dzień 27.03.2023r.

Dzisiaj o wiele luźniej. Między innymi 600+ żołdaków, BWP (6), artyleria (7).

 

Pewnie roztopy i wielkie błoto umożliwia jakąkolwiek akcję.

 

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskiestraty

bc840301-240b-46f9-9d13-91dd82537eb8
Benetti

Zawsze jestem trochę zawiedziony jak jest poniżej 1000

26
ewa-szy

Wszystko siadło, wczoraj wspominali, że Ukraińcy odepchnęli ruskich w Bachmucie i Awdijewce, nie jakoś przesadnie mocno ale dość, by siedli na dupskach i bali się mocniej ruszyć.

 

A czołgi im się chyba po prostu kończą

11
Pan_Buk

@inty Nie w dniu 27 marca, tylko w okresie 24.03-27.03, jest napisane przecież.

1

Zaloguj się aby komentować

no i jak ten bachmut? zdobyty czy ci żołnierze nato z polski i ameryki znowu przeszkadzają?

#gownowpis #heheszki

Klopsztanga

@Rudolf jeszcze tylko 2 tygodnie

5
tomilidzons

@Rudolf już niebawem nowe T-55 wjadą na front, to wszyscy banderowcy/pedały/nazisci/lgbt spierdolą na sam widok tych nowoczesnych czołgów

1
Mikry_Mike

@Rudolf paaaanie, teraz to tylko maskirowka reżyserowana przez ruski psyop, by gejropa łyknęła to. A tymczasem desant z morski w czeskiej Pradze i szach mat, szachy 3D w 4K od Putina!

3

Zaloguj się aby komentować

Javelin zawsze na propsie

Film ze zniszczenia rosyjskiego BMP-1 przez FGM-148 Javelin

 

 

#ukraina #wideozwojny

SlavedWizard

Jak noz w maslo

1
krzysztof-wu

1szy film to nie javelin, zbyt szybko leci i nie ten kąt

6
marsjanin2012

Nikt nie wyszedl, trupki a moze tak piszczalo w uszach? Macie fotki z czolgu/bmp po otwarciu wlazu (i trafieniu PPK oczywiscie)? Chce zobaczyc jak wygladaja pacjenci po takim leczeniu.

0

Zaloguj się aby komentować

Dziś ukraińscy żołnierze ponownie zemścili się za Iłowajsk – wyeliminowali dowódcę 1. batalionu 247 pułku szturmowego dmitrija łysickiego – dziennikarz Jurij Butusow i inne źródła.

 

Obstawiam, że nie zmieścił się do okopu. Przyp mój

 

lysicki owodził batalionową grupą taktyczną 247 pułku, która w 2014 roku zaatakowała ukraińskie jednostki wychodzące się z okrążenia w Iłowajsku w rejonie wsi Horbatenko. W styczniu 2015 roku łysicki otrzymał tytuł „bohatera rosji”

 

Rozwinięcie sprawy Iłowajska.

W sierpniu 2014 regularne oddzialy armii ukrainskiej weszły do walki likwidując jedną za drugą grupy tzw separatystow. Udało się wyzwolić m.in Iłowajsk, gdy nieoczekiwanie weszły do walki regularne silne oddzialy kacapskiej armii, które okrążyły Ukraińców. Zawarto zawieszenie broni, oddzialy ukrainskie rozpoczęły wycofywanie się z Ilowajska po uzgodnionych dwóch trasach obstawionych przez kacapow. W pewnym momencie kacapy po prostu otworzyły ogień i rozstrzelały ukrainskie oddzialy. Dowodziła nimi ta tłusta kacapska świnia, która właśnie zdechła, kwicząc i wierzgając racicami.

 

JESZCZE RAZ.

gdyby nie przekupstwo, podzeganie i dziesiatki tysięcy kacapskich bandytów na terytorium Ukrainy, nie byłoby zadnych rewolucji.

 

Gdyby kacapy nie wspierały tzw separatystow masą uzbrojenia i własnym regularnym wojskiem, te "rewolucje" skończyłyby się błyskawicznie.

 

Porozumienia minskie zostały złamane przez kacapów już w momencie ich podpisania, co udowodniłem w moich wpisach.

 

#rosja #ukraina #wojna

5ea936dd-e978-4f5d-87b4-03397ff553e8
Zoombie

@Walenciakowa niech mu ziemia gównem będzie

19
Paranoik7

Największa beka to jest właśnie z takich ludzi jak wy, którzy rwą dupę za kogoś w sprawie która ich ani nie dotyczy ani nie wnosi żadnych korzyści. A jest wręcz przeciwnie, najechało 5mln tego ścierwa do naszego kraju które ma pretensje i roszczenia bo im się wszystko należy nawet pierwszeństwo w kolejce w sklepie bo oni uciekają przed wojną... XD / Wystarczył miesiąc na urlopie w Polsce żebym przypomniał sobie i zrozumiał dlaczego moi rodzice 15lat temu postanowili wyemigrować ze mną zaraz po gimnazjum do skandynawii. Ludzie z którymi do dzisiaj mam kontakt albo nie mogą posłać dzieci do przedszkola bo nie ma miejsc bo wszystko przez upadline pozajmowane już nie mówiąc o socjalach gdzie we własnym kraju ma się mniejsze prawa niż obcy. / Ale i tak największą satysfakcje sprawiło mi to że osoba która znam z roboty, polak, flagi ukraińskie na profilowym itd totalny bezmózg, pojechał na święta do rodziny i dostał wpierdol od ukrów przy 8letniej córce tylko dlatego że zwrócił im uwagę o to że darli najebani mordę na przestanku autobusowym i pluli w koło XD Coś pięknego zobaczyć z boku u człowieka zmianę poglądów o 180 stopni w jednym momęcie. /// EDIT I żeby nie było że jakiś troll ruski kopiejki bla bla to niech sobie jadą do niemiec dalej mnie to tam ani nie grzeje ani nie ziębi, już nawet ten Wołyń byłbym wstanie przemilczeć, ale ojczyzny szkoda że nasi przodkowie tyle krwi przelali za to co teraz nazywa się Polską. Mój dziadek opowiadał mi jak mając 13lat tory kolejowe wysadzał za II wojny i jadł to co znaleźli w lesie z innymi partyzantami bo musieli przed niemcami w las uciekać i wszystko to żebyśmy my, nasze pokolenie mieli szczęście żyć lepiej niż oni. No to nieźle IV rzesza unijna i komuniści zapewnili polakom świetlaną przyszłość i high class live

1
loginnahejto.pl

@Walenciakowa > Obstawiam, że nie zmieścił się do okopu. Przyp mój

 

Generał Tuczenko xD

1

Zaloguj się aby komentować

Jednym z 'argumentów' skarpetosceptyków przeciwko pomocy walczącej Ukrainie, jest to, że niby nasi wschodni bracia nie rozliczyli się z przeszłością.

Problem jest z tym taki, że właśnie Ukraińcy chcieli się z nami rozliczyć i się z nami pojednać na długo przez wybuchem wojny. To nasz pisowski rząd odrzucił ofertę historycznej sztamy z Ukraińcami. A chwilę potem poszedł dodatkowo na wojenkę transportową z Ukraina. No, ale pis nie jest prorosyjski bo wysłał 5 czołgów i 8 samolotów xD

No, ale ja nie o maskowaniu poprzez pis swojej miłości w stosunku do moskwy.

 

Tutaj ciekawy artykół o tym, jak to w 2016 padły prpozycje pojednania ze strony Ukraińców, ale zostały one olane poprzez pisiorów. Widocznie pisowi bardziej opłaca się politycznie rozdrapywać stare rany niż pomóc im się zabliźniać.

 

https://wyborcza.pl/7,75968,20181590,list-ukraincow-do-polakow-przebaczamy-i-prosimy-o-przebaczenie.html

 

#jebacpis #ukraina #wiadomoscipolska

kodyak

@PrzegrywieNieOtwierajBuziNiepytany rzad pisowski dziala niestety w bardzo podobnym stylu do rosji. Ciagle roztrzasa przeszlosc i nie rozumie ze jestesmy w innym czasie w innym miejscu

4
Enzo

@PrzegrywieNieOtwierajBuziNiepytany Ty jesteś jakimiś fenomenem w negatywnym tego słowa znaczeniu na skalę internetu. Sympatyzujesz z Ukrainą a jednocześnie atakujesz partię która jest najbardziej proamerykańska i proukraińska na polskiej scenie politycznej czyli pis.

2
xniorvox

Problem jest z tym taki, że właśnie Ukraińcy chcieli się z nami rozliczyć i się z nami pojednać na długo przez wybuchem wojny. To nasz pisowski rząd odrzucił ofertę historycznej sztamy z Ukraińcami.

 

@PrzegrywieNieOtwierajBuziNiepytany Mówi ci coś takie nazwisko: Wiatrowycz? To on w 2016 roku był szefem IPN, odpowiedzialnym za politykę historyczną Ukrainy. I żadna oferta "historycznej sztamy" z jego strony nie wyszła, wprost przeciwnie. Łżesz jak Rosjanin, trollu.

 

Ja wiem, że internetowa ciemnota kupi wszystko, co będzie podpisane "PiS zły" lub "PO złe", ale my się w tym miejscu pożegnamy. #czarnolisto

0

Zaloguj się aby komentować

Węgry uderzają w plany Ukrainy. Stanowcze "nie"

 

Węgry w żadnym wypadku nie będą wspierać transatlantyckiej i europejskiej integracji Ukrainy, dopóki zagrożone będą węgierskie szkoły na Zakarpaciu – napisał na Facebooku minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto.

 

"Podczas gdy 1300 szkół i przedszkoli na Węgrzech przyjmuje dzieci i uczniów będących uchodźcami z Ukrainy, 99 węgierskich szkół podstawowych i średnich na Ukrainie jest zagrożonych zamknięciem z powodu ukraińskiego prawa oświatowego" – stwierdził polityk.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wegry-uderzaja-w-plany-ukrainy-stanowcze-nie/2xs0mt5,79cfc278

 

#ukraina #wojna #wiadomoscipolska #bezsciemy

dsol17

@Krzysztof_Listonosz I to się nazywa dbanie o własny interes. W przypadku naszych pedofili będących u władzy i sfilmowanych w ukraińskim burdelu z nastolatkami (kasety ma SBU) to jest niestety niemożliwe.

0
Nemrod

@dsol17 ale też polskie szkoły na Ukrainie działają na podstawie umowy międzynarodowej i ukraińskie ustawy ich nie ruszyły, więc wyrąbane

5
TorrentFreak

@dsol17 naszych w sensie kacapskich, moskiewskich czy kurwa jakich? Nie myślisz chyba że ktokolwiek tutaj ma cię za Polaka.

1
96Stopni

te wegry to trzeba ogarnąc przy okazji ogarniecia kacapstwa

6
kodyak

@Krzysztof_Listonosz jest to oczywscie tylko wymowka, zeby nie popierac. Rownie dobrze mogli sie skrarzyc ze krawezniki sa nierowne.

2

Zaloguj się aby komentować

Pamiętajcie że jak widzicie wysrywy tego typa luckyradio to nie odpisujcie

Mr.Mars

@mrmydlo Spoko, dzięki za radę.

 

Jednak na twoje post też nie odpisujemy.

 

Zrobiłem wyjatek, żeby cię o tym poinformować i żebyś był świadom.

3
mrmydlo

@Mr.Mars ok dziękuję

0

Zaloguj się aby komentować

Kacapy zastosowały pod Awdiejewką taktykę przećwiczoną pod Ugledarem. Czyli dawaj przez pole, bez wsparcia arty, lotnictwa, walki elektronicznej. Odniosły podobne sukcesy, jak pod Ugledarem. Oni nie mogą być aż tak glupi? Mogą.

 

https://streamable.com/1q1ozv

 

#wojna #ukraina #rosja #wideozwojny

00f5c7c6-73c9-4832-baa0-a31a42ce8c74
af4636a9-76bd-49eb-bd96-57a06b90d4d2
kobiaszu

@Walenciakowa Małpy niczego się nie nauczyły

10
MacGyver87

Oni nie są tak głupi jak nam się wydaje. Są ciut głupsi

3
ToTrocheBardziejSkomplikowane

@Walenciakowa Podobno to standardowa praktyka ruskich, kilka mobilków + jakiś pancerz lecą na przód próbują zadać jak największe zniszczenia, jak się uda bo obrońcy zostaną zaskoczeni albo nie mają broni przeciwpancernej to za nimi idą bardziej doświadczeni i trochę więcej sprzętu.
Jak nie, to cóż, ponownie parę mobilków + jakiś pancerz.
https://youtu.be/zKvl45YLbak?t=534 od około 8:55

0

Zaloguj się aby komentować