Zdjęcie w tle
xniorvox

xniorvox

Tytan
  • 29wpisy
  • 327komentarzy
  • 5obserwujących

Upadek z wysokiego konia boli bardziej. Jeszcze dwa lata temu Rosja była uważana za poważnego partnera, sprzedawała na lewo i prawo swoje surowce zarabiając grubą kasę, Putin był zapraszany na światowe salony i liczono się z jego zdaniem, a rosyjskiej armii obawiały się nawet kraje NATO. Dzisiaj partnerami dla Rosji są Iran, Erytrea, Białoruś i Korea Północna, na surowce nałożono embargo lub ceny maksymalne, za Putinem MTK wydał nakaz aresztowania, a z drugiej armii świata Ukraińcy zrobili złomowisko i pośmiewisko. I na tym bynajmniej nie koniec klęsk i upokorzeń.

 

Można powiedzieć: przed wojną Rosja stała nad przepaścią, teraz zrobiła wielki krok naprzód. Do dna jeszcze kawałek został, jeszcze Rosja leci, jeszcze sobie tłumaczy że na razie wszystko w porządku. Ale na ten wredny, tępy, zapijaczony i wykrzywiony od nienawiści kacapski pysk już na dole nieuchronnie czeka gleba.

 

#rosja #wojna #bekazkacapow

Zaloguj się aby komentować

https://www.youtube.com/watch?v=963CybRI2Bc

 

#ukraina #rosja #wojna

 

Ciekawy materiał od chłopaków z Binkov Battlegrounds, pokazujący możliwości odzyskania Krymu przez Ukrainę. W skrócie: najpierw trzeba odbić region Chersoński i Zaporoski, żeby w ogóle myśleć o ataku, a dostęp do półwyspu wiedzie przez wąskie gardła, trudny teren i prawdopodobnie silne ruskie fortyfikacje, ergo: łatwo nie będzie, potrzebne jest w chuj więcej zachodniego sprzętu, a bitwa o Krym będzie bardzo krwawa. Chyba że w międzyczasie Putin zostanie odsunięty od władzy.

Zaloguj się aby komentować

Nie zawsze się wygrywa. Dzisiaj ku przestrodze: Swiss Military Hanowa 06-5330.04.006 "Swiss Grenadier".

 

Trafił się w promocji za 108 EUR, a ja jestem słabym człowiekiem... Chciałem mieć zielony zegarek, a ten jest w wojskowym stylu, ma idealny dla mnie rozmiar 43 mm i szafirowe szkiełko, a do tego jest szwajcarem. Co może pójść nie tak? Zadowolony sobie zamówiłem.

 

Przyszedł, wyjąłem z pudełka i pierwsze rozczarowanie. Na szkiełku żadnej naklejki (tylko od spodu) i było ono zakurzone. WTF?

Wziąłem do ręki i drugie rozczarowanie: bransoletka brzęczy jak aluminiowe sztućce w zlewie, dekielek od spodu wydaje przy puknięciu jakieś dziwne dźwięki, a łączenie koperty z bransoletą wygląda jak uśmiech Tomasza Karolaka. WTF?

No dobra, ale rozmiarem pasuje, ładnie leży no i jest zielony, więc może nie będzie tak źle. W końcu to szwajcar.

Następnego dnia rano chciałem wziąć do roboty i zobaczyć jak się będzie nosił, zakładam na rękę i w tej chwili zdębiałem: która to godzina jest? Aha, zegarek stoi. Pochodził kilka godzin i po prostu bezczelnie sobie stanął. WTF?!

 

Ludzie. Casio za sto złotych to przy tym czymś kawał porządnego sikora, a Pagani czy Cadisen z Aliexpress wyglądają w porównaniu jak zegarki luksusowe. Ale flagą szwajcarską wali po oczach bez żadnej żenady i na opakowaniu dziesięć razy dumnie informuje, skąd pochodzi. Skomentować to mogę tylko w jeden sposób: https://www.youtube.com/watch?v=-L2o5OHTgKU

 

Na szczęście sklep porządny, nie będzie problemów ze zwrotem i odzyskaniem kasy. Ale omijajcie to gówno, dobrze radzę.

 

#zegarki #modameska #kontrolanadgarstkow

9ca719be-221e-4228-bd0e-475e699bebc7
0302bde3-07ad-4da2-b2cf-db05c189ebf7
4a793e0c-4736-4f88-845e-36fa4abb3317

Zaloguj się aby komentować

Co się dzieje w Bachmucie? Czy Ukraińcy będą bronić miasta, czy się wycofają? Czy chcą odwrócić uwagę wroga od przygotowań do natarcia w innym miejscu, czy utrzymać teren, a może zmielić jak najwięcej dobrze wyszkolonych i wyposażonych sił rosyjskich?

 

Nie wiemy.

 

Ale to nie problem. Grunt, że kacapy też nie wiedzą

 

Załużny, ufam Tobie. Do boju chłopcy, za wolność waszą i naszą!

 

#ukraina #wojna

1592d291-bbab-4f63-b504-2e60154e6050

Zaloguj się aby komentować

A taki chiński wynalazek, Pagani Design PD 2720 z bebechami Seiko VK67 (mechakwarc z płynącą wskazówką chronografu). Sam z siebie niedrogi, do tego kupiony od majfrendów w promocji Black Friday za jakieś 60 dolarów. Oryginalny pasek, jak to kitajskie "genuine leather", był do rzyci – wymieniłem na skórzany Fluco "vintage racing", myślę że fajnie pasuje. Tarcza nie jest biała jak na fabrycznych renderach, tylko lekko kremowa (kolor szampana czy jak to się nazywa). Szkiełko mineralne, wypukłe, obficie podlane antyrefleksyjnym sosem.

 

Udał mi się ten zegarek, bardzo zadowolony jestem, chociaż kolega w pracy mówił że miał taki sam i mu się popsuł. Więc pewnie jest z nimi jak z polonezami, gdzie jakość zależała od dnia tygodnia i kierownika zmiany w FSO.

 

A u Was co dzisiaj na nadgarstku?

 

#zegarki #kontrolanadgarstkow

36e0c855-2476-4053-a7e5-cb2ffcc745af
f2ca8a5f-f060-4004-a5d3-31f2beffdc46
fa8200fd-874e-4452-8363-77c867cc9de2
51407e8f-1001-4956-a19d-2d8bff373bab

Zaloguj się aby komentować

Znowu Eco-Drive Kupiłem go w zeszłym roku jako używkę z Ebaya. Oryginalnie został zakupiony w 2012 roku u jakiegoś jubilera w Hamburgu za niecałe 350 EUR (sprzedający dołączył paragon). Ma kilka drobnych rys i małą skazę na szkle, to wszystko – był rzadko noszony, a po latach wciąż działa. Słoneczny, bezobsługowy i bardzo wygodny, ta bransoleta leży jak marzenie i zapewnia dobry balans i wagę, poza tym podoba mi się gra świateł na indeksach, datowniku i kopercie.

 

Model J810-s075963 – ciężko dostać, zdaje się że nigdy nie był popularny i już wyszedł z produkcji.

 

#zegarki #kontrolanadgarstkow #citizen

a3d94c66-df68-4146-8178-04de48db08f2
3689cbf3-05e7-43b9-a377-7df129141adb
Kubilaj_Khan

Barszo ładny. Trochę cienki ale czasami to zaleta

1
xniorvox

@Astro Nie chciałbyś na pasku, jakbyś spróbował tę bransoletę. Jest naprawdę dobra.

0
Astro

@xniorvox dobra. Sprzedaj mi go i sprawdzę

1

Zaloguj się aby komentować

#ukraina #rosja #wojna #polska

 

Hej, ruskie onuce!

 

Pamiętacie jak wasi na Kremlu pieprzyli o czerwonych liniach, konsekwencjach, adekwatnych i zdecydowanych krokach itp., czyli w niedwuznaczny sposób grozili zbrojnym odwetem za przekazywanie Ukrainie zachodniego, ciężkiego uzbrojenia? No to posmarujcie sobie żopy i obczajcie: m.in. dzięki Polsce, która naciskała na zgodę i współpracę Niemiec, a także szkoliła ukraińskich czołgistów, Ukraina dostanie teraz takich czołgów dziesiątki, jeśli nie setki. Polska będzie także dla dostaw tego sprzętu głównym hubem zaopatrzeniowym i sama dostarczy smaczną porcję. A oto w tej chwili na ukraińskiej ziemi Polska – oficjalnie, reprezentowana przez premiera – przekazuje Ukrainie pierwsze Leopardy, tym samym po raz kolejny ciężko naruszając strategiczne interesy Federacji Rosyjskiej.

 

I co nam zrobicie, tępe chuje?

920c57cb-276a-494e-aa2d-e8e5b4b3562f
ww-1

@xczar0 @MauvenVn zobaczył na youtubie i już wszystko wie xD. Mogę się tylko śmiać. Taka osoba będzie pouczać innych

2
Jira

@xniorvox ruskie śmiecie i ich czerwone linie xD

57c7d5bc-8727-45da-90e5-aacdb857cfdc
1
xczar0

@ww-1 no pewnie - zawsze mnie bawią tacy kanapowi eksperci podpierający się youtubem xD

1

Zaloguj się aby komentować

Rok temu, przed wybuchem wojny, gdy Putin koncentrował wojska i kazał NATO wypierdalać za Odrę, byłem przekonany że to znowu gra psychologiczna, straszenie i napinanie muskułów. Wiedziałem z prasy i z wypoka, że ukraińska armia od 2014 roku zrobiła duże reformy, kupiła sporo sprzętu i po doświadczeniach z Donbasu nie jest już chłopcami do bicia w dziurawych portkach, a do tego będzie bronić swojego kraju. Więc mimo miażdżącej przewagi liczebnej i sprzętowej ruskich, wcale nie jest powiedziane, kto wygra tę wojnę.

Po ataku 24 lutego się przeraziłem. Uznałem, że kacapy, mają cały aparat wywiadowczy i analityczny, więc skoro bezczelnie przekroczyli granicę i zaczęli strzelać, muszą być pewni swojej wygranej, ergo: mają ku temu powody. Aż mi się wyć chciało z rozpaczy i bezsilności.

Ale po początkowych buńczucznych zapowiedziach w kacapskiej telewizji, jak to operacja specjalna potrwa trzy dni i Kijów zostanie zajęty, zaczęły niespodziewanie docierać dobre wieści – że Ukraina się broni, że tu zbili, że tam rozwalili kolumnę pancerną, że odszczekują się Bayraktarami i Javelinami, że prezydent tut. Że pomoc ma sens i że cała Polska się uaktywniła.

W rocznicę rozpoczęcia trzydniowej operacji dziękuję Ukraińcom za wspaniałą, bohaterską postawę. Oby to była ostatnia danina krwi, którą narody Europy środkowej płacą kacapskim hordom.

Fishery

@xniorvox Malo kto przewidział że Ukraińcom załączy się berserk mode.

2
django

@xniorvox europa srodkowa, ukraina. z geografia to orłem chyba nie byles

0
xniorvox

@django Ale za to z ortografii byłem.

1

Zaloguj się aby komentować

W promocji był, a ja jestem słabym człowiekiem, który zawsze chciał mieć kwadratowy zegarek. No nic, obejrzę i najwyżej odeślę, pomyślałem. Ale i mowy o tym nie było – ładne metalowe opakowanie, porządnie owinięty folią, założyłem na nadgarstek i od razu się tam rozgościł, jakby nigdzie wcześniej nie mieszkał. I mimo że próbowałem, nie znalazłem ani jednego powodu żeby go odesłać; ładnie i estetycznie zaprojektowany (a przynajmniej mnie się podoba), porządnie zrobiony, koronka chodzi jak należy, datownik się przewija z przyjemnym, metalicznym cykaniem, sekundówka trafia w indeksy (!!), datownik pod kolor tarczy a nie biedacko biały, a nawet oryginalny pasek jest ładny i wygodny (!!).

 

Ej, wy tam w Seiko – popatrzcie sobie, jak robi tani zegarek firma od torebek, wisiorków i portfeli. A teraz marsz do kąta i wstydzić się!

 

#zegarki

a126afe2-7fdc-4dd2-868c-1fbca074f1aa
bfa17b91-55c8-4763-a471-f89e09138fe1
be2d7d68-694c-4f7f-832f-313b8da1549b
fb5d0940-2074-40bf-b876-da6b0e945ec4
BillyFuckboy

@xniorvox bardzo sympatyczna kostka ja czaje sie na Franka Sinatre od Bulovy

1
xniorvox

@BillyFuckboy Ten jest ze znacznie niższej półki, kosztował 91 euro.

0
BillyFuckboy

@xniorvox nie szkodzi, nawet tym lepiej- fajny zegarek za niewielkie pieniadze

1

Zaloguj się aby komentować

Bardzo mi się podoba Royal Oak, niestety obecnie nie mam 26 tysięcy euro na zbyciu, więc kupiłem sobie zrzynkę z kraju kwitnącej taśmy klejącej: Cadisen C8193 za ok. 100 dolarów z dostawą. Tylko tarczę wybrałem papierową w stylu "meteoryt", żeby trochę się odróżniał od oryginału.

 

42 mm, płaskie szafirowe szkiełko, wodoszczelność (podobno) 100 m, odkręcana koronka w kształcie śruby, w środku automat Miyota 8215. Zmierzyłem że się spieszy ok. 8 sekund dziennie, czyli zupełnie dobrze jak na tę klasę. Mówią, że te Miyoty są głośne, ale ja tego nie stwierdziłem – może dlatego że gruba stalowa koperta dobrze ten hałas izoluje. Jak jest zupełnie cicho, to troszkę słychać rotor, ale nie jest jakiś upierdliwy.

 

Z wad, to nie ma mikroustawień bransolety przy zapięciu, więc jeśli masz pecha, to musisz wybierać między lekko ciasną lub lekko luźną. Ja akurat miałem szczęście, dopasowałem sobie idealnie, a zegarek leży jak złoto. Waży 180 gramów, więc kawał kajdana – jedni lubią, inni nie. Mnie się nawet podoba, że jest taki ciężki i rębny, taki proletariacki kuzyn szwajcarskiego księcia

 

#zegarki #kontrolanadgarstkow

05c9dd86-5c3f-40d4-91c8-498f32b7329a
ee301eb9-3a33-41ec-beed-78d1fafa9523
0195c210-48df-4bca-86f2-e207f060071a
xniorvox

@dfehgv-dwgcquy-wqrnj Nie, to moje zdjęcia i mój nadgarstek. Ale dziękuję za komplement

1
Pekci-Sajmon

Bardzo ładny czasomierz. Sam posiadam Cadisena c1032 w wersji z białym cyferblatem i mechanizmem Seiko NH36A. Trochę ceny tych zegarków poszły w górę, sam kupowałem jeszcze we wrześniu 2020 roku na AliExpress po przecenie kuponem za 137zł a cena regularna była chyba coś około 180zł, a teraz widzę że jest już ponad 300zł. Natomiast za zegarek z dobrym mechanizm, wykonaniem i szkłem szafirowym, nadal jest nieźle.

1
xniorvox

@Pekci-Sajmon Ceny gołego NH36 zaczynają się na Ali od ok. 160 złotych, więc zegarek nie może tyle kosztować. A 137 złotych za taki tłusty zegarek, ze stali, z szafirem, datownikiem i jeszcze dniem tygodnia to nie jest "nieźle" tylko zajebiście

1

Zaloguj się aby komentować

"Trójkąt Weimarski ma bogate tradycje, chcemy je kontynuować – oznajmił Olaf Scholz. (...)

Format weimarski i dyskusja w tym gronie są bardzo ważne, dlatego bardzo dziękuję, za to że mogliśmy spotkać się na tej konferencji w Monachium – dodał Macron."

 

"Absolutnie musimy zintensyfikować nasze wsparcie i nasze wysiłki na rzecz oporu narodu ukraińskiego i jego armii oraz pomóc im w rozpoczęciu kontrofensywy. Tylko ona może doprowadzić do wiarygodnych negocjacji na warunkach Ukrainy, jej władz i jej narodu – powiedział Macron, dodając, że obecnie nie czas na dialog z Moskwą."

 

"Podczas swojego wystąpienia kanclerz Niemiec Olaf Scholz wezwał międzynarodowych partnerów, którzy mają w swoich zasobach czołgi zachodnie, do pilnego wysłania tych pojazdów bojowych na Ukrainę. (...). Kanclerz stwierdził, że wszystkie kraje, które mogą wysłać czołgi na Ukrainę, powinny to zrobić teraz.

– Minister obrony Pistorius, minister spraw zagranicznych Baerbock i ja osobiście gorąco o to apelujemy. Niemcy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ułatwić partnerom te decyzje. Na przykład szkoląc ukraińskich żołnierzy do obsługi czołgów tutaj w Niemczech lub udzielając wsparcia pod względem zaopatrzenia i logistyki – powiedział Scholz."

 

Serce roście patrząc na te czasy. Jeszcze rok temu Francuzi i Niemcy byli wielce obrażeni na Polskę i wydzwaniali do Putina, że wysyłanie hord morderców, złodziei i gwałcicieli na Ukrainę byłoby pewnym nietaktem, a teraz proszę: nie czas na dialog z Moskwą, przekazujcie czołgi na Ukrainę, a Trójkąt Weimarski jest istotnym formatem europejskim, Trójkąt Weimarski zawsze był istotnym formatem europejskim.

 

Jeszcze rok temu gardłowano, że głupi rząd robi wujkowi Samowi "łaskę" i że droga do szczęśliwości wiedzie przez Paryż, Berlin i Brukselę, a tu proszę – jednak można mieć amerykańskie ciastko i zjeść zachodnioeuropejskie ciastko, czy też – jak kto woli – trzymać wiele srok za ogon i skutecznie wpływać na zmianę stanowisk zagranicznych władz. Niczym jakieś cholerne mocarstwo rozdające karty.

 

Zaznaczam, że ja z PiS-u nie jestem, nigdy na nich nie głosowałem i za politykę podatkową, za machlojki Orlenu, za zrobienie śmietnika z mediów publicznych i za wiele innych spraw bym im wszystkim najchętniej w twarz napluł. Ale polityka zagraniczna, jak dziwnie by to nie zabrzmiało, jest prowadzona wzorowo i w tej sprawie rząd i prezydent mają moje pełne poparcie. Tak trzymać, aż do zwycięstwa nad kacapskimi k...

 

#polska #niemcy #francja #ukraina #wojna #polityka

0da43612-17db-4aa0-beb3-a1f4f4e00d2d
nyszom

@xniorvox czy uważasz, że któreś z wydarzeń z Twojej wyliczanki miało miejsce z woli polskich władz? Że na przykład USA toczy tę wojnę dlatego, że Rosja jest naszym wrogiem? Czy może tylko dlatego, że to ich konkurent od dekad? Może Olaf i Emanuel zmienili zdanie ze względy na nasze namowy, a nie słabość Rosji i presję hegemona z za oceanu?

 

To nie jest cudowne, że jesteśmy uposledzeni i płyniemy z prądem decyzji podejmowanych za nas, a sternik liczy tylko, że ładnie wyjdzie na zdjęciu.

0
Rudolf

@nyszom także elegancko piłeczka odbita. pis nie dał nam niczego oprócz większego syfa

0
babcia_do_orzechow

@xniorvox
Gazoport w Świnoujściu to budował gabinet Tuska i Kopacz. Owszem, to gabinet Marcinkiewicza rozpoczął proces, ale gdyby to oni robili to pewnie byłaby Ostrołęka bis.

 

A przekop Mierzei Wiślanej to potrzebny jest Polsce jak świni siodło. Inwestycja czysto polityczna na potrzeby propagandy. To po prostu pieniądze wywalone w błoto.

 

Co do polityki zagranicznej to po prostu robią ws. wojny na Ukrainie to co USA każe. Do tego dochodzi silny nacisk społeczny. Gdyby nie te rzeczy to Kaczyński byłby drugim Organem.

0

Zaloguj się aby komentować