Zdjęcie w tle
xniorvox

xniorvox

Autorytet
  • 162wpisy
  • 1191komentarzy
RMF podaje:

Zakaz importu ukraińskiego zboża wprowadzony przez sąsiednie kraje kosztuje Kijów ponad 175 milionów dolarów miesięcznie - twierdzi Denys Marczuk, wiceprzewodniczący Ukraińskiej Rady Agrarnej.

I o jakieś smutne 175 milionów robią awanturę i wykłócają się z najbliższym sojusznikiem? Mądre to kurwa jest?

#wojna #ukraina #polska
MacGyver87

Gdyby, dokładnie 2,5 roku temu, odpowiednio zainwestować 70 mln zł, które pewien polityk "wydał" hehe, na wybory, które się nie odbyły to pewnie uzbierałaby się już połowa tej kwoty.

Idą wybory, rolnicy odwrócili się od PiSu, nie wszyscy ale część tak. Oni dla przejęcia władzy zrobią wszystko, kosztem wszystkich. Także to nie chodzi o pieniądze a o głosy wyborców.

Nemrod

@xniorvox Nie, nie jest. Arestowycz o tym mówił niedawno: że grane są interesy grupy kilku dużych graczy (z wyraźną domieszką zachodniego kapitału) przeciwko interesom całego państwa, które jest w stanie wojny.

Niewiedza_jest_blogoslawienstwem

@xniorvox w skali państwa 175 milionów USD miesięcznie to jest nic. Dla oligarchów, którzy w ciągu ostatnich 2 lat stracili wiele te 175 to jest bardzo dużo

Zaloguj się aby komentować

Słyszeliście o nowym projekcie Swatch x Blancpain? Znów się szał zrobił, kupić tego nie można, a na ebayu od cwaniaków kosztuje dwa albo trzy razy tyle.

Serio? Dwa klocki za niewymienialny i nienaprawialny automat, zaklejony na zawsze w plastikowej kopercie?

#zegarki
0cdd3b18-a4a3-4cc6-8369-ebbc74aee6c1
wu1ek

@xniorvox że zaklejony i niewymieniany to jeszcze bym zdzierżył, ot jednorazówka. Ale dwa klocki za marną próbę imitacji Blancpain, w plastiku? Widocznie na fali popularności poprzedniego Moonswatch dalej brną w ten model biznesowy. Co będzie następne, Swatchmariner 😂?

MaMajk

Nie kupuj - 'bul' minie

Zaloguj się aby komentować

Casio Duro, czyli: ładnemu we wszystkim ładnie

#zegarki #kontrolanadgarstkow #modameska
cc8b603b-89d7-437c-b227-a1d0a528370f
398cb367-54b9-4834-ae40-6fa8d7c63742
da8b1346-4a9b-49b9-befd-a06d7fe83877
27553902-8805-47c0-af5c-35c420e27a0f
Kubilaj_Khan

Ładny pepsi bezel.

Man_of_Gx

@xniorvox Przed piciem pepsi musisz ustawić niebieskie a do coca-coli czerwone czy jak?


Gx

Zaloguj się aby komentować

Ukraińcy dziękują papieżowi za misję pokojową, niedwuznacznie stwierdzając że jest on nieuczciwy i nieobiektywny. A co gorsza – mają powody tak twierdzić, mimo że z samej definicji głowy Kościoła powinno wynikać coś wręcz przeciwnego.

To jest dzień hańby dla urzędu papieża, państwa Watykan oraz katolików na całym świecie.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-ukraina-juz-nie-liczy-na-pomoc-watykanu-po-slowach-papieza,nId,7013298

#wojna #ukraina #rosja #kosciol
beetroot

Papież powinien być neutralny, nie może pochwalać wojny czy nienawiści.

Thomash80

Chuj mu w kakaowe oko kacykowi jednemu

wykopany

Jak wybrali nowego papaja to myślałem cool, chłop z Ameryki południowej, może conieco naprawi ten syf. No ale widzę że choooy, pedofile dalej kryci, zapowiadanego wyjścia do ludzi brak i w dodatku wyszedł z niego komuch tęskniący za ZSRR. Brawo!

Zaloguj się aby komentować

Chińska śpiewaczka operowa Wang Fang przybyła do okupowanego Mariupola i odwiedziła ruiny teatru, w którym kilkuset cywilów zostało zamordowanych przez rosyjską armię w marcu zeszłego roku.

Zapewne złożyła tam kwiaty i zaśpiewała "Wieczny Odpoczynek" albo "Ave Maria", pomyślicie.

Otóż nie.

https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1699796242463953384

#wojna #ukraina #rosja #chiny
1bb2a92f-45d9-4471-a1ad-da28d0568668
Helio09.

A po Katiuszy zaśpiewała "Killing me softly"?

Znieczulica i głupota tej baby do kwadratu.

cotidiemorior

@xniorvox a to szmata

dauniel-obajtek

japońce w żaden sposób nie pomyliły się w swoim stosunku do chińskiej zarazy podczas II wojny odc. 2137

Zaloguj się aby komentować

Włączyłem telewizor i patrzę, że tu 60. minuta meczu i Polska remisuje z Francją. Świetny wynik, brawo biało-czerwoni!!

#mecz
Zielczan

@xniorvox to jest reprezentacja Fromborku

Zaloguj się aby komentować

Kiedy myślisz, że worek cebuli, butelka oleju i paczka czipsów to maks, co możesz dostać w zamian za wysłanie męża/ojca na wojnę...

https://belsat.eu/pl/news/07-09-2023-kamczatka-kobiety-i-dzieci-z-rdzennych-narodow-dostaly-porcje-ryb-za-zmobilizowanego-na-wojne-na-ukrainie-mezczyzne

BOGACTWO SKURWYSYNY!

#wojna #rosja #ukraina #bekazkacapow
0b2e03a7-ec39-4b9d-b56f-538e1779a3f2
Rebe-Szewach

za putina...@xniorvox

6d764594-69c9-4a98-9cb9-0c31f1694132

Zaloguj się aby komentować

Na Białoruś z oficjalną wizytą przybyła ważna figura światowej polityki: kacyk Gwinei Równikowej Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, sprawujący władzę w tym kraju od 1979 roku. Spotka się z Agroführerem Białorusi w celu podpisania dwustronnych dokumentów.

Wizyta ta jest kontynuacją białoruskiej polityki intensyfikacji współpracy z kontynentem afrykańskim – czytamy w komunikacie zapowiadającym program wizyty.

https://belsat.eu/pl/news/06-09-2023-na-bialorus-z-oficjalna-wizyta-przybyl-prezydent-gwinei-rownikowej

#bialorus #afryka #wojna #rosja #ukraina
c4719b20-7b99-4cca-b084-040f0c476af8
jimmy_gonzale

A to tam nie było przewrotu czy coś pomyliłem?

Zaloguj się aby komentować

Ruskie OUBZ trzeszczy i stęka. Nie tylko nie ma chętnych na wojnę z Ukrainą i Zachodem (oprócz podskakujących na sznureczkach Putina łukaszystów), ale dodatkowo Armenia nie przysłała żołnierzy na wspólne ćwiczenia, wymawiając się brakiem czasu, jednak znajduje czas na ćwiczenia z największym wrogiem – ze Stanami Zjednoczonymi

Polityka mojego kraju, polegająca wyłącznie na Rosji w kwestii gwarancji bezpieczeństwa, była strategicznym błędem - oznajmił premier Paszynian.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosja-traci-sojusznika-armenia-zapowiedziala-cwiczenia-z-usa,nId,7008751

#rosja #armenia #ukraina #wojna
krokietowy

@xniorvox Kolejna porażka Stanów Zjednoczonych.


Stany Zjednoczone zyskują kolejnego sojusznika którego terytorium będzie musiało być strzeżone przez amerykanów, co dużo kosztuje, a Rosja pozbyła się tego problemu i może skupić się na wojnie.


USA z niepokojem patrzy w przyszłość, bo Rosja zamierza podłożyć im również Kazachstan oraz Białoruś co pewnie zeżre im cały budżet wojskowy.

Zaloguj się aby komentować

Gazprom chciał oszukać Mołdawian na 800 mln dolarów. Zachodzę w głowę jak to w ogóle możliwe, ruscy i oszustwo? Kto to słyszał?

https://belsat.eu/pl/news/04-09-2023-prezydent-moldawii-gazprom-chcial-oszukac-zazadal-splaty-800-mln-dol-dlugu

#rosja #moldawia #wojna #ukraina
259ae813-20ff-4ca8-a485-ad980f51cd48
Pan_Buk

@xniorvox Ta Maia Sandu mi się coraz bardziej podoba. Jeśli jeszcze zrobi porządek z kacapami w Naddniestrzu, to będzie miała pomniki w Mołdawii. Naprawdę, jak nigdy od czasów I Rzeczpospolitej, Mołdawia ma teraz szansę na rozwój i zamożność.

szajza231

@Pan_Buk No niestety ale nie zrobi A szkoda, bo jako osoba która zwiedziła dość dokładnie ten zakątek świata, uważam że Mołdawia byłaby realnym kandydatem do UE. Mołdawianie i sam kraj, zrobili na mnie o niebo lepsze wrażenie niż Ukraina czy chociażby będąca w Unii Rumunia.

xniorvox

No niestety ale nie zrobi 


@szajza231 A skąd takie przekonanie? Nikt nie powiedział, że to będzie łatwe i szybkie (oprócz Naddniestrza jest też przecież prorosyjska Gagauzja), ale moim zdaniem wykonalne. Z jednej strony jest Rumunia – członek UE i NATO, z drugiej Ukraina – aspirująca do obu tych organizacji i samodzielnie też będąca znaczącym krajem, Polska również macza tam swoje palce (m.in. zaopatrzyła miejscowe służby siłowe w broń i amunicję), większość mołdawskiego społeczeństwa obrała kurs proeuropejski, a do przekonania pozostałych potrzebne są właściwie tylko pieniądze, których UE – na pokrycie potrzeb transformacji tak małego kraju – ma jak lodu. To po prostu trzeba zrobić, póki Rosja jest słaba.

Zaloguj się aby komentować

Wszystko się wyjaśniło. Papież Franciszek, mówiąc do młodych Rosjan o wielkiej Rosji Piotra I i Katarzyny II, nie miał na myśli imperializmu, tylko... kulturę. A te postacie przyszły mu do głowy, ponieważ... uczył się o nich w szkole.

Nie no, naprawdę. Tak powiedział.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-papiez-franciszek-tlumaczy-sie-ze-slow-o-wielkiej-rosji,nId,7004824

#ukraina #wojna #rosja #kosciol
ZygoteNeverborn

@xniorvox Szkoda, że wdzięczne kacapy nie przypierdoliły mu z buka albo S300 w drodze powrotnej w ramach podziękowania. Mógłby się zapoznać z rosyjską kulturą z bliska.

Javax

@ZygoteNeverborn Oni do swych przydatnych "przyjaciół" nie strzelają.

jimmy_gonzale

Jprdl. Mogli by zrobić zamach rakietą tenisową. Wiecie, killerów dwóch.

jaczyliktoo

@xniorvox Papież Franciszek jest idiotą. Cieszę z czasów kiedy można od tak, merytorycznie, oceniać głowę kościoła katolickiego.

Zaloguj się aby komentować

powodzenia

czasami wydaje mi się, że u kacapów takie akcje to mogą odwalić tylko orkowie mający potężne plecy w stylu ojca oligarchy. Wtedy i tak im z głowy włos nie spadnie. Nie chce mi się wierzyć, że takie akcje robią normalni orkowie.

Zaloguj się aby komentować

Erdogan już teasery puszcza. RMF podaje:

Odblokowanie porozumienia zbożowego, umożliwiającego eksport produktów żywnościowych przez Morze Czarne, jest najważniejszym tematem moich poniedziałkowych rozmów z Władimirem Putinem - oznajmił prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który spotyka się z rosyjskim dyktatorem w Soczi.
Wierzę, że wiadomość, (która zostanie ogłoszona) podczas konferencji prasowej, będzie bardzo ważna zwłaszcza dla słabiej rozwiniętych państw Afryki - powiedział turecki przywódca, cytowany przez agencję Reutera.

Czyli, zgodnie z przewidywaniami, ma tę swoją umowę w kieszeni i już się rozgląda za widownią podziwiającą jego sukces w walce z głodem na świecie. Chociaż złośliwi zapytają, dlaczego musiał się osobiście pofatygować do Rosji (skoro już nawet Ukraińcy się odgrażali, że siłą wyegzekwują swobodę żeglugi) i co obiecał Putinowi.

#ukraina #rosja #turcja #wojna
dc8871f0-28f6-48d1-b673-da946919f692
smierdakow

@xniorvox może też do swoich to kieruje, bo po wyborach wymienił ludzi od gospodarki, niby zaczęło się poprawiać, a jednak teraz znowu im inflacja rośnie

xniorvox

@smierdakow Jak najbardziej tak, Turcy są bardzo ambitni i interesują się sprawami międzynarodowymi. Docenią sukces i więcej Erdoganowi wybaczą.

Zaloguj się aby komentować

Ot, ciekawostka – Ukraińcy twierdzą, że dwa ruskie drony eksplodowały dziś w nocy u Rumunów, a Rumuni temu zaprzeczają. Aż się przypomina historia z Przewodowem, gdzie Ukraińcy na początku też zarzekali się, że to ruska rakieta.

Czy Ukraina zbyt usilnie chce wciągnąć NATO do wojny, czy może NATO zbyt usilnie się przed wojną wzbrania?

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-rosyjskie-drony-eksplodowaly-na-terytorium-nato-jest-komenta,nId,7004435#crp_state=1

#ukraina #wojna #rosja #rumunia
Javax

Pomimo, że Ukraina ma raczej dobrze wyczuty PR międzynarodowy to jednak tego typu nadmierne wysiłki krzyczenia o tym, że "patrzcie już u was w NATO ruskie pociski lądują" nie są pozytywnie odbierane i wątpie, że przynoszą im korzyści wizerunkowe.

entropy_

@xniorvox może tam też musi grzybiarz znaleźć miejsce eksplozji żeby ktoś się zainteresował?


Turcy sobie poradzili z takimi zaczepkami. Jak się ruskim z liścia nie wypłaci to będą naginali gumę, bo mogą.

xniorvox

@entropy_ Turcy też nie od razu sobie "poradzili" i zanim zestrzelili ruski samolot, wielokrotnie ostrzegali. Nikt nie strzela na dzień dobry, a tym bardziej nie przystępuje do wojny.

Aczkolwiek prawdą jest, że kacapy innego języka poza siłą nie rozumieją.

entropy_

@xniorvox no to też nie jest pierwszy przypadek przylotu bojowego bezzałogowca nad terytorium NATO.

Obsrają się a nie przystąpią do wojny, Turcy to już by się z nimi strzelali za ten samolot gdyby tak miało być.

Ljopkelsej

@xniorvox Jeśli chodzi o Przewodów, to sprawa nie jest rozwiązana (opublikowana gdzieś raport z wyników ekspertyzy ? ). Natomiast jest to zbyt poważna sprawa, żeby prawda miała decydujące znaczenie..

Zaloguj się aby komentować

Tydzień temu, w kilka dni po wizycie Putina, Ukraińcy zaatakowali lotnisko w Kursku i uszkodzili kilka samolotów bojowych. A dzisiaj wieczorem zaatakowali i podpalili budynek FSB w pobliskim Kurczatowie.

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/9289493,dron-uderzyl-w-budynek-fsb.html

Ciekawe, co myślą sobie miejscowe orki na temat stanu obronności państwa, które pozwala się tym ukraińskim cieniasom tak siarczyście prać po mordzie.

#ukraina #rosja #wojna
JaktologinniepoprawnyWTF

Ataki 70km w głąb Rosjii to proszenie się o kilka rakiet w odwecie w tereny zamieszkane przez ukraińską ludność cywilną a może nawet coś gorszego.

Hejto_nie_dziala

@JaktologinniepoprawnyWTF ale ruskie i tak arakują rakietami. A tak to może ruskie społeczeństwo się nieco ogarnie co to takiego ta wojna

JaktologinniepoprawnyWTF

@Hejto_nie_dziala ruskie społeczeństwo jak wychodzi na ulice to jest zgarniane do paki a do powiedzenia ma tyle co nic.

Zaloguj się aby komentować

Erdogan własną osobą jedzie do kacapii, żeby spotkać się z Putinem. Chyba naprawdę mu zależy na tej umowie zbożowej. I chyba ją faktycznie uzyska, bo jakie niby kacapy mają inne wyjście? Ukraińcy już sami się odgrażają, że siłą wyegzekwują swobodę żeglugi, a gdyby taką decyzję podjęło NATO (lub chociażby sama Turcja, która ma najsilniejszą flotę na Morzu Czarnym), to ruscy mogliby tę swoją flotę czarnomorską wetknąć sobie w żopę.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-w-poniedzialek-spotkanie-erdogan-putin-stawka-umowa-zbozowa,nId,7002817

#ukraina #rosja #turcja #wojna
festiwal_otwartego_parasola

@xniorvox "flota czarnomorska" tylko brzmi groźnie, a w rzeczywistości to przestarzała kupa złomu która ledwie porusza się o własnych siłach (stoi w sewastopolu XD), co dopiero mówiąc o wartości bojowej, niech najlepszym przykładem będzie giga turbo potężny i niezniszczalny krążownik moskwa

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry, miłego weekendu życzy Mondaine Evo, MSX.4211B.LB

Fajna rzecz, klasyczny design szwajcarskiego zegara kolejowego. Co ciekawe - rozstaw uszu jest mniejszy niż średnica koperty, więc zegarek nosi się jak znacznie mniejszy niż swoje 42 mm. Ja mam duży nadgarstek, ale na mniejszy też wejdzie bez problemu. Poza tym luma z tyłu wskazówek, żeby nie zakłócać designu – to jest świeże

O paskach NATO albo innych przewlekanych zapomnij, szczelina wewnątrz ucha jest zbyt mała. Wejdą tam tylko takie osadzane na teleskopach. Natomiast nad wyraz wygodnie się wymienia paski "quick release" bo idealnie trafiają w tę "szufladkę" w kopercie. Fabrycznie jest dostarczony na czarnym "genuine leather", który od razu poszedł do szuflady razem z pudełkiem, bo był dla mnie zbyt sztywny (chociaż fajny z wyglądu). Dałem go na brązową skórę zdjętą z Fossila, czarny i srebrny mesh też moim zdaniem pasuje. Może też coś czerwonego albo bordo, jak myślicie?

Z wad, to koronka jest zdecydowanie za mała i bardzo niewygodna w obsłudze. Nie kupuj czegoś takiego w automacie, bo się umęczysz i zniechęcisz. W kwarcu natomiast wskazówka sekundowa nie trafia w indeksy ale dzięki kształtowi lizaka, nie jest to tak oczywiste, a już na pewno nie tak upierdliwe. I szkiełko tylko mineralne (za to ładne, wypukłe).

Z zalet, to napis "Swiss Made", świetny i oryginalny wygląd (dostępny w wielu wariantach w tej serii) oraz przystępna cena

#zegarki #kontrolanadgarstkow #modameska
6809a3a7-6e1c-43df-a4da-1629cba1ec0d
e7846cb7-a988-4480-b9cf-3e7da6e7498a
ebb63080-2baa-49ba-85dd-d79a891f8622
399cee3b-6a69-4bb7-a48e-ae4fb4df2e99
ee34b2fa-523a-47d2-9878-d4095d112436
Parigot

Na pasku wygląda fajniej jak na meshu. Nosiłbym. Bateria czy automat?

xniorvox

@Parigot Bateria. Dzięki!

MPTH

fajny :)

nocnyfilm

Spoko, nie wiedziałem że są zegarki kolejowe. Btw brakuje mi zegarków rowerowych. Tissot ostatnio wypuścił niby coś rowerowego, ale ze skalą tachymetru najmniej 60 km/h :D

Zaloguj się aby komentować

Presja ma sens. Doprawdy nie rozumiem, co oficjele reprezentujący reżimy, które kompletnie nie zgadzają się z ideałami noblowskimi, mieliby robić na uroczystościach. Tłumaczenie, że to niby ma wspomóc dialog, jest śmieszne i naiwne; nawet dziecko rozumie, że kanałów komunikacji jest więcej niż wystarczająco i nie w tym leży problem, a zapraszanie przedstawicieli bandyckich krajów na prestiżowe imprezy (w tym sportowe) służy tylko legitymizacji ich działań i wspomaga zbrodniczą propagandę.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-fundacja-nobla-ugiela-sie-pod-presja-bez-zaproszen-dla-rosja,nId,7001285

#ukraina #rosja #wojna
Javax

...ugięła się pod presją


Ja pier*!%*, gdyby nie presja to by na to nie wpadli sami !?!!

conradowl

@Javax oni dają nagrody, nie są na tyle inteligentni by na Nobla zasłużyć

jonas

Przynależność do kręgu cywilizacji białego człowieka to przywilej, a nie coś oczywistego, danego raz na zawsze. Skoro kacapy się na własne życzenie z tego kręgu wypisały, to o żadnej presji nie ma mowy.

redemptor

no i jak putin odbierze pokojową nagrodę Nobla?

vredo

@redemptor Zrzuci mu się z B-52

Zaloguj się aby komentować

Następna