Zdjęcie w tle
Wiadomości Świat

Społeczność

Wiadomości Świat

4k+
Sztos
Kompan
Dziś Japonia zatwierdzi szczepionki Moderny i Astra Zeneca do użycia. Mimo wszystko szczepienia idą bardzo wolno. Ustalona przez Premiera dzienna ilość szczepień na poziomie 1 miliona to czysta fikcja. Obecnie zaszczepiono około 2.8% populacji. Od tego tygodnia także wojskowi lekarze i pielęgniarki będą szczepić obywateli. Przygotowano także nowe, większe punkty szczepień zamiast małych klinik czy szpitali. System rezerwacji szczepień dalej kuleje. Rezerwacje telefoniczne i faxem okazały się totalną porażką. Nie wiadomo czemu rząd zamiast zlecić to firmie call center, zmusza lokalne władze by same odbierały na zwykłych telefonach połączenia, na papierze rejestrowali zgłoszenia a potem wprowadzali do Excel czy Access. Niektóre prefektury zrobiły własne systemy online, ale większość padła w chwilę po uruchomieniu ze względu na zbyt wielki ruch. Osoby starsze 75+ nieumiejące obsługiwać komputera mają problem by się dodzwonić i zarejestrować. Dla nich zrobiono punkty w urzędzie miasta, gdzie pracownik wyklikuje za nich na tablecie rejestrację on-line. Kolejki są na kilka godzin czekania. Info po angielsku https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-20/japan-approves-moderna-astra-covid-shots-report-says
pescynmiesiąc temu
Buduj Gundamy rozbij się o elektroniczna rejestracje …. Kurde trochę słabe to - nie tego bym się spodziewał po Japonii
Nanmiesiąc temu
Japończycy mają bardzo małe zaufanie do szczepionek nie pochodzących z Japonii.
Ama-Japanmiesiąc temu
@arcy dobry pomysł na temat podcastu! No temat złożony i to bardzo. Papierologia w firmach czy urzędach to ciągle jest XIX wiek czasami.

Zaloguj się aby komentować

Sztos
Zawodowiec
Z ostatniej chwili - w okolicach Denver doszło do kolizji w powietrzu pomiędzy samolotem towarowym Swearingen Fairchild Metroliner II należącym do przewoźnika Key Lime Air i prywatnym Cirrusem SR-22. W wypadku Metrolinera pilot lądował awaryjnie na lotnisku w Denver, a wypadku Cirrusa pilot uruchomił spadochron awaryjny, przez co maszyna bezpiecznie opadła na ziemię. Nikomu nic się nie stało, NTSB rozpoczęło oficjalne śledztwo.
417c7c9d-8fc8-453e-8cd2-e995731baabb
8a96bbda-9596-4861-afcd-fd383902a69c
a3565dae-ad78-4bc9-9b3c-fa660dcac6ee
krismiesiąc temu
Tyle miejsca mają te samoloty a i tak zdarzają się kolizje
0

Zaloguj się aby komentować

Kompan
W położonym u stóp góry Fuji mieście Fujiyoshida w prefekturze Yamanashi ruszyła budowa pierwszej w Japonii komercyjnej elektrowni wodorowej. Więcej po polsku: https://www.wnp.pl/energetyka/japonia-szykuje-sie-do-startu-pierwszej-elektrowni-wodorowej,467552.html Informacja prasowa od eREX https://www.erex.co.jp/news/pressrelease/1476/
Ama-Japanmiesiąc temu
@arcy w Japonii też nie jest aż tak kolorowo. Po prostu państwo mniej się wtrąca w biznes.
0

Zaloguj się aby komentować

Sztos
Kompan
Witam wszystkich na hejto! Zobaczymy jak ta społeczność się rozwinie, ale jestem pełen dobrych myśli. Więc jeśli macie jakieś pytania o Japonii i nie tylko to chętnie odpowiem. Zapraszam także do słuchania naszego podcastu i dyskusji. Na razie będę pisał w Wiadomościach ze świata, z czasem pewnie pojawi się Japonia!
ma1or2 miesiące temu
@Ama-Japan cześć, nigdy nie myślałem o Japonii jako np cel Podróży, znajomy byl juz dwa razy i mowi, ze z checia bedzie tam wracal. Gdzie najlepiej sie wybrac na pierwszy raz tak na tydzien- moze dwa?;)
hejto2 miesiące temu
@Ama-Japan Witamy na Hejto! Mamy nadzieję, że spędzisz tu miło czas z nami!
Ama-Japan2 miesiące temu
@ma1or tydzień lub dwa to spora różnica. Jak na tydzień to proponuję Tokyo, Yokohama i okolice z wypadem np na 2 dni do Kyoto. Wszystko zależy od tego co Ciebie interesuje. Na samo Tokyo 2 tygodnie to za mało, tak samo jak na Kyoto. Musiałbyś doprecyzować to mógłbym coś doradzić.

Zaloguj się aby komentować

Sztos
Tytan
Conor McGregor sprzedał udziały w Proper Twelve za 600 mln dolarów czyli prawie 2,4 miliarda złotych. Warto wspomnieć, że wspomnianą markę whisky założył zaledwie trzy lata temu.
20175bac-db97-481c-a427-2bfad1cf50a8
kris2 miesiące temu
Nie słyszałem o tym whisky
0

Zaloguj się aby komentować