Zdjęcie w tle
Wiadomości Świat

Społeczność

Wiadomości Świat

5k+
Palestyński instytut przeprowadził w czerwcu 2024 ankietę wśród Palestyńczyków, zarówno w Strefie Gazy jak i na Zachodnim Brzegu. Wyniki są bardzo ciekawe, tutaj garść wybranych:

 1. 75% uważa, że zamach z 7 października był słuszny.
 2. 88% uważa, że Hamas nie popełnił żadnych zbrodni wojennych (97% uważa, że Izrael je popełnił).
 3. 67% uważa, że Hamas zwycięży i pokona Izrael.
 4. 61% chce by Hamas kontrolował Strefę Gazy.
 5. W pytaniu z reakcji którego zewnętrznego podmiotu są najbardziej zadowoleni, najpopularniejsza była rosja (26% vs ONZ 12%, USA 3%).
 6. 65% nie chce tzw. two-state solution. 63% uważa, że wymagane są zbrojne działania w tym kierunku (Intifada).
 7. 52% uważa, że preferowanym sposobem zakończenia konfliktu jest zbrojna walka, 26% preferuje negocjacje.

Jakby ktoś nie wiedział to głównym punktem "programu" Hamasu jest unicestwienie Izraela i ustanowienie Muzułmańskiej teokracji na terenie całej Palestyny. Ich doktryną jest "nieograniczony" Jihad.

Tak brzmi preambuła listu założycielskiego Hamasu:
Israel will exist and will continue to exist until Islam will obliterate it, just as it obliterated others before it

Ankieta przeprowadzona na 1570 osobach dorosłych w ponad 150 miejscach, źródło: https://pcpsr.org/en/node/980

#izrael #palestyna #islam
spinorbital

jakbyś w Polsce stanął pod 150 kościołami i zapytał po 10 osób wychodzących z mszy czy popierają PiS to też otrzymałbyś wynik na poziomie 90% na tak. Jakoś nie ufam takim ankietom

Naczelnyhejterkacapow

Temat Palestyny I izreala to mała skala tego co zrobią z Europą.


Widzisz, kiedyś byłeś zwykłym pastuchem z Palestyny, nie obchodził cie bóg, tylko pasles I jadłeś, nagle przychodzą jakieś typy i mówią ci ze tu będzie miejsce Religi Y, mówisz chuj no, wyboru nie mam, niech sobie będą.


Mija parędziesiąt lat, po kryjomu ta Y religia widzi w tobie problem i wroga, a więc wmawia ci ze ty w sumie to jesteś jihadzysta, religia X, no i co głupsi w twojej wiosce w sumie zaczynają to łapać.


Mrugasz oczami, 20lat później wiekszosc twojej wioski uznaje ze "wierzy" w religie X, a religia Y jest wrogą.


Ty sobie spokojnie żyłeś, ale komuś było w biznesie cie stamtąd wyplewić.


Teraz sprawdzcie najpopularniejsze imię dla dziecka - Berlin, Paryż, Londyn, Madrid 😉

John_polack

Będąc w zachodnim brzegu i rozmawiając z ludźmi to odnosiłem wrażenie że większość ludzi ma dosyć tych pojebow radykałów i chcą spokojnie żyć- ale nie powiedzą tego głośno z powodu właśnie tych pojebow

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
maximilianan

@LordWader jakieś polskie przepisy już to regulują? Bo przecież wiesz czym jest dyrektywa i wcale nie chcesz manipulować, prawda?

Bajo-Jajo

już wole tych z lewa wiza ktorych mozna wydalic z kraju pod byle pretekstem.

GordonLameman

Czego Wam pisowskie jełopy nie powiedzą o tej dyrektywie?


 1. Termin transpozycji do prawa krajowego: Czerwiec 2026 (art. 35)

 2. Zadania z tej dyrektywy będą wykonywane z wykorzystaniem środków z Funduszu Migracji i Azylu z UE (motyw 6 preambuły)

 3. Celem tej dyrektywy jest zaadresowanie problemu uciekania poza kraj po złożeniu wniosku o azyl czy innego. I to jest good point. Jesteśmy granicą zewnętrzna UE, zgodnei z dyrektywą możemy jak chcemy ustalić zasady przyjmowania takich wniosków i inne, dostaniemy na to kasę, ale te osoby do czasu rozpoznania wniosku mają zostać u nas i ta dyrektywa daje nam prawo do nakazania im pozostawiania w wyznaczonym obszarze geograficznym. (art. 9.)

 4. Potem jest trochę pierdół o dostępie do rynku pracy i świadczeń.


Zaloguj się aby komentować

Oto kilka najmocniejszych cytatów z pierwszego dnia Szczytu Pokoju dla Ukrainy.
Wypowiedź prezydenta Dudy jest najczęściej cytowaną i komentowaną.

https://x.com/uatv\_en/status/1802035023270359127?s=46

Reszta w komentarzach.

#wiadomosciswiat #rosja #wojna #polityka #ukraina #andrzejduda
221df3e8-aa35-4cc6-a5b5-405daeafaa73
Javax

Demony przeszłości? Tam rządzą demony teraźniejszości a w tym na czele lucyfer i cała jego gromadka przytakujących sług.

Mskiper

Przez to że terytorium Rosji na mapie prezentuje się jako zwarta struktura powoduje że fakt bycia przez Rosję imperium kolonialnym ma bardzo ciężko przebić się do świadomości ludzi. Kolonie kojarzą się większości z jakimś terenem daleko za morzem a nie czymś co może istnieć zaraz za granicą. Rosja to nie federacja, to kraj macierzysty z koloniami

markxvyarov

@alaMAkota gadać to sobię mogą, zobaczymy jak dużo sprzętu dostarczą Ukrainie.

Zaloguj się aby komentować

Może i ten Macron wie co robi

#wiadomosciswiat #francja #politykazagraniczna
fd98b574-59b1-43af-b183-ed982cbbfc29
Erebus

@smierdakow niech dokręcają śrubę mocniej, w Polsce też bardzo kibicuję KO, im większego syfu narobią tym z większym hukiem upadnie ten ich misternie budowany od lat "nowy ład"

BapitanKomba

@smierdakow Jak na kraj liczący więcej mieszkańców niż Polska to słabo. Tusk potrafił pół miliona ludzi przyciągnąć do Warszawy. Tylko my od ośmiu lat mieliśmy skrajną prawicę u władzy.

solly

@smierdakow te demonstracje, podobnie jak w niemczech - trudno mi zrozumiec, o co w nich chodzi. przeciwko skrajnej prawicy - jaka prawica jest skrajna? konserwatysci? nacjonalisci? szowinisci? czy chodzi o jakas partie polityczna? to wtedy wiadomo by bylo, o kogo chodzi. czy jest to skierowane do jakiejs osoby? nie wiem, to sa manifestacje przeciw wszystkim i nikomu

Zaloguj się aby komentować

Mer Paryża, Anne Hidalgo, przełożyła zapowiadaną kąpiel w Sekwanie która miała być oczyszczona na igryzska olimpijskie. Koszt oczyszczania rzeki to bagatela blisko półtora miliarda euro.

Kąpiel miała być zorganizowana 23 czerwca, razem z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem by pokazać że Sekwana została skutecznie doprowadzona do porządku. Zmiana planów nastąpiła z powodu zorganizowanej akcji Francuzów którzy zamierzali defekować do największej rzeki swojego kraju tak by ich nieczystości pojawiły się w Paryżu blisko godziny w której miała odbyć się kąpiel polityków.

Tag #JeChieDansLaSeineLe23Juin używany na platformie X miał zagrzewać i pomagać w synchronizacji wypuszczania ekstrementów do rzeki by dotarły do celu dokładnie wtedy kiedy powinny.

Ta osobliwa forma protestu miała wyrazić niezadowolenie z marnotrawienia funduszy publicznych na niezbyt cieszące się popularnością wśród samych Francuzów igrzysk.

Oficjalnie zapowiadane silne opady deszczu powinny sprawić, że bieg rzeki będzie zbyt gwałtowny dla bezpiecznej kąpieli.

https://www.lemonde.fr/en/sports/article/2024/06/13/paris-mayor-s-pre-olympics-swim-in-the-seine-postponed-until-after-elections\_6674665\_9.html

#wiadomosciswiat #francja
plemnik_w_piwie

@DiscoKhan był taki hindus co dowodził że woda w rzece jest zdatna do picia i wylądował w szpitalu

https://x.com/ashoswai/status/1550105958747197440

Zaloguj się aby komentować

W ciągu ostatnich 3 dni Macron zdążył rozwiązać parlament, z terminem wyborów na 30/06, w sondażach prowadzi Marine Le Pen (RN), potencjalnym premierem jest Bardella (RN), lewica formuje Front Narodowy, ale nie wiadomo czy uformuje, Zemmour (Reconquête) chce aliansu z RN, Ciotti (LR) chce aliansu z RN, Marion Maréchal Le Pen (siostrzenica Marine) wylatuje z partii Zemmoura za zdradę, bo namawia do głosowanie na RN, szef LR Ciotti wylatuje z LR za zdradę, co odrzuca i barykaduje się w biurze LR, konto LR na X wspiera Ciotti, a to na FB odwrotnie, konto LR na X zostaje usunięte, działacze LR chcą fizycznie usunąć Ciotti z biura, sekretarz gen. LR otwiera siedzibę partii drugimi kluczami, w wielu miastach protestuje skrajna lewica, oficjalnie przeciw faszyzmowi, ale zrywa flagi republiki, politycy wyrzucajacy i wyrzucani oraz ich koledzy chodzą po mediach i opowiadają kulisy cyrku, politycy obecnego rządu robią kampanię, Macron wierzy w mądrość Francuzów, którzy mieliby nigdy nie oddać władzy w ręce faszystów, Le Pen już oswaja opinię publiczną z informacją, że ew. rząd RN nie będzie mógł realizować programu.

https://x.com/NocnaZ/status/1801095983368941704?t=zSg013IyjCl4cZP4nLKLeQ&s=19

#francja #politykazagraniczna
MostlyRenegade

@smierdakow to który jest synem kogo?

bojowonastawionaowca

@smierdakow taa, potencjalny premier z RN, ewentualny rząd RN, ziew. Macron samodzielnie mianuje premiera I może mieć w nosie opinię parlamentu

Zaloguj się aby komentować

DiscoKhan

@smierdakow ciekawe czy Francja będzie w ogóle zainteresowana.

FoxtrotLima

@DiscoKhan dziwne by było jakby nie była.

DiscoKhan

@FoxtrotLima pieniędzy żadnych tam nie ma dla niej to zarobienia, przy okazji Niemcy czysto politycznie patrząc powinny naciskać na nie wtrącenie się w to co się tam dzieje żeby utrzymywać dobre stosunki z Azerbejdżanem co może przekładać się nw ceny gazu. W dodatku logistycznie ciężko w ogóle tam sprzęt przerzucić, trzeba zgody państw ościennych, to też za darmo nie nastąpi i generalnie nie wydaje mi się, że Turcja i Iran w ogóle chcą mieć Francuzów w regionie. Gruzja też jest mocno niepewna... Nie ma rzeczy niemożliwych ale to podbija koszty takiej bazy w górę w zamian za... Nic? Co Armenia ma w ogóle do zaoferowania?


W sumie są w takiej pozycji że nie powinni szczędzić pieniędzy na przedsięwzięcie ale tutaj jest konflikt wielu interesów i założenie takiej bazy nie jest fizycznie osiągalne na porozumieniu tylko pomiędzy Armenią i Francją.

xniorvox

Dziwny jest ten świat. Armenia się zorientowała, że ruski mir to syf, a Rosja to gówno i zaczyna wyraźnie dryfować w stronę zachodu, a sąsiednia Gruzja była już niemalże pewniakiem, ale nagle zaczęła dryfować w stronę Moskwy. Mam nadzieję, że Gruzini wezmą sprawy w swoje ręce i wypierdolą tego całego Bidzinę w kosmos, bo aż wstyd normalnie.

Rozpierpapierduchacz

@xniorvox w międzyczasie Słowacja, Francja i Polska w wyborach przepycha prorosyjskie opcje polityczne XD

Dziwny jest ten świat rzeczywiście XD

DiscoKhan

@xniorvox Armenia się zorientowała?


Armenia to nie miała żadnego innego wyboru, bo wszyscy mieli ją w dupie i poza tym ma beznadziejne położenie.


Jak Francuzi tam będą chciel bazę założyć to sprzęt będą przerzucać albo przez Gruzję (wątpliwe) albo przez Turcję (na pewno nie za darmo i Turcy raczej będą chcieli więcej niż to będzie warte dla Francuzów) albo przez Iran (pojęcia nie mam jak intetesy na tej osi by się układały).


Armenia ma beznadziejną pozycję, przy okazji to biedny kraj bez żadnych znaczących surowiców, generalnie nie ma żadnych kart przetargowych i wszyscy ich sąsiedzi mają z nimi słabe stosunki.


Wyjście Armenii na zachód to jest zwyczajna desperacja i jedyna opcja jaka im pozostała, a nie jakieś idealistyczne podejście, bo nie mają już żadnych innych manewrów politycznych tak naprawdę.

lagun

@smierdakow rozkład jazdy znany

Zaloguj się aby komentować

Następna