Zdjęcie w tle
Wiadomości Świat

Społeczność

Wiadomości Świat

5k+
Ruskie straty na dzień 01.12.2023r.

+1280 żołdaków (pękło 330k), 13 czołgów, 32 BWP, 22 systemów artylerii (w tym moździerze, granatniki, działa holowane itp.), 2 MLRS, 2 OPL, 22 dronów, 38 wozów logistyki, 13 specjalnego uzbrojenia (radary, systemy walki elektronicznej, anteny itp.)

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskiestraty
64721d43-a1ba-43b9-80c7-ba850840dd4d
dsol17

Ukraińskie straty: nadal "nieznane". A publikacja ruskich źródeł twierdzących,że rzekomo natłukli ukraińców 3 razy tyle - nawet w ramach śmieszkowania z tych źródeł jako równie nieobiektywnych jak powyższe: niedozwolona na hejto

kodyak

Generalnie jak słuchałem ostatnich zasadzek i puszczania samej piechoty przez ruskich to tak spodziewałem się na dniach większych liczb


Trochę tak mi to wygląda że te liczby to też podliczanie sprzed kilku dni

Stashqo

@inty kurwa a rakiety dalekiego zasięgu ciągle chomikują. Coś czuję, że na święta pierdolną z 500 w tydzień, do tego w obstawie dronów ;/

Zaloguj się aby komentować

Ruskie straty na dzień 30.11.2023r.

+1180 żołdaków, 13 czołgów, 28 BWP, 1 system artylerii (w tym moździerze, granatniki, działa holowane itp.), 10 dronów, 13 wozów logistyki, 2 specjalnego uzbrojenia (radary, systemy walki elektronicznej, anteny itp.)

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskiestraty
7f011415-61a0-4036-8c46-28cc7562c46d
Politico pieje z zachwytu nad Tuskiem, który ma odbudować silną Polskę, a jego zwycięstwo ma być przełomem w naprawie Europy

https://www.politico.eu/list/politico-28-class-of-2024/donald-tusk/

#wiadomosciswiat #polityka
b21e82ab-86a6-466e-ab66-84ea09554926
Helio09.

Sorry ale przy mojej nienawiści do PISu nie mam też złudzeń co do Tuska.....

To on przecież podarował swymi rządami władzę Pisowcom....

A historia lubi się powtarzać....

rakokuc

@Helio09. czy historia lubi się powtarzać to nie wiem, ale wiem na pewno, że ludzie analizują i wyciągają wnioski.


Nie zakładałbym, że Tusk nie wyciągnął żadnej lekcji ze swoich poprzednich rządów, bo co jak co, ale głupi na pewno nie jest.

Zaloguj się aby komentować

Ruskie straty na dzień 29.11.2023r. - dzisiaj już o wiele ciekawiej

+1140 żołdaków, 15 czołgów, 27 BWP, 32 systemów artylerii (w tym moździerze, granatniki, działa holowane itp.), 3 MLRS, 3 OPL, 39 dronów, 2 rakiety manewrujące, 46 wozów logistyki, 8 specjalnego uzbrojenia (radary, systemy walki elektronicznej, anteny itp.)

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskiestraty
1af464ca-bf1d-4c07-9d35-4b7a84648042
Gamtaro2

@inty są gdzieś aktualne mapy linii frontu? Te ilości utraconego sprzętu i ludzi przekładają się jakoś na zdobycze terytorialne?

Majonezowy

nie przekładają się

beetroot

Jedni i drudzy siedzą w okopach i czekają aż dowódca pośle ich aby zginęli szturmując kupę gruzu lub zagajnik.

Zaloguj się aby komentować

Skrót z irlandzkich wydarzeń w ciągu ostatnich dni.

Dla szerszego kontekstu: troje mieszkańców Irlandii, różnego pochodzenia zatrzymało i pobiło agresywnego muzułmanina który zaatakował nożem dziecko. Niewiele później zaczęły się spontaniczne zamieszki antyislamskie, z powodu braku koordynacji po prostu zniszczyły okoliczne sklepy.

Premier Irlandii w reakcji na te wydarzenia w jednym zdaniu potępił napastnika który atakował dziecko e dosyć neutralnym tonie po czym skupił się na w swojej przemowie tylko i wyłącznie na atakowaniu Irlandczyków za zamieszki bagatelizując sprawę rosnącej przemocy ze strony imigrantów muzułmańskich. Ludzie ze środowiska premiera są właścicielami hoteli które biorą dotacje by opłacać kwaterunek migrantów, wszystko to przy olbrzymim problemie mieszkaniowym zwykłych Irlandczyków. W dodatku zostały użyte prawa cenzury tzw. "Hate Speech" tłumaczące to interesem społecznym, rząd uważa, że ignorowanie przemocy ze strony muzułman leży w najlepszym interesie społeczństwa irlandzkiego.

Oliwy do ognia dodał komentarz boksera z tego kraju, Conors McGregora nawołujący do rozprawienia się z rządem. Reakcja rządu na te wszystkie działania to podjęcie tematu zaostrzenia praw do cenzury "Hate Speech".

Do tej pory parlament europejski nie wyraził żadnego mocnego stanowiska bądź chęci ograniczenia funduszy europejskich z powodu załamania mechanizmów demokratycznych w Irlandii.

https://youtu.be/BCfimTNJbjM?si=NvLz0IpyXzTWfGvY

#wiadomosciswiat #irlandia #europa
the_good_the_bad_the_ugly

@DiscoKhan no niezły pierdolnik. Czy cała sprawa nie ma drugiego dna i to jest kolejna celowa destabilizacja państwa europejskiego przy użyciu imigrantów?

DiscoKhan

@the_good_the_bad_the_ugly aż tak dobrze sytuacji nie znam, nie będę zgrywać eksperta, z żadnym Irlandczykiem też nie gadałem na ten temat co by temat lepiej od środka znał. Jedynie co to właśnie z tymi hotelami właśnie udało mi się ogarnąć.


Ale sam PM Irlandi oczywiście powiązania z WEF ale nie kopałem w tamtą stronę także nic oszukiwać nie chcę na ten temat.


Ale same zamieszki oraz zapobieżenie atakowi nożownika (dziecko w stanie ciężkim w szpitalu wraz z jednym Irlandczykiem w takim samym stanie) wyglądają na w pełni spontaniczne. Ot, podpici patrioci, zresztą rozgłos korupcji irlandzkiej zwrócenie uwagi na sytuację szerszej opinii publicznej raczej nikomu tam nie jest na rękę. Muzułmańskie ataki normalnie zamiatało się pod dywan Hate Speechem a tutaj wygląda, że zwyczajna ludzka odwaga po prostu trochę tutaj namieszała.


Zaś korupcja przy lokowaniu migrantów to chyba wszędzie miała miejsce, od Szwecji po Włochy. Tylko europarlament i instytucje Unii jakimś cudem są na to ślepe, ale tutaj to wnioski chyba każdy sam może wyprowadzić. Jak PISu nie lubię to punkt zapalny relacji Polska-UE to były właśnie relokacje muzułman a nie żadne tam demokracje jak oficjalnie twierdzono.


Muszę poszperać, bo jestem ciekaw co nowy, prawicowowy rząd Holandii mówił na temat całej sytuacji.

Hate

@DiscoKhan Jestem z Dublina i pracuję z nimi na codzień. Ci, którzy robią takie zamieszki to sebki a’la polscy „patryjoci”. Zwykli obywatele są bardziej wkurwieni na zniszczony Luas, sklepy i miasto, na co będzie iść kasa z ich podatków.


Co do sytuacji mieszkaniowej to się zgadza - korupcja, przedkładanie dotacji z unii ponad potrzeby obywateli, spółki wykupujące nowe inwestycje, tylko po to, żeby zgarniać kasę za wynajem. Dla normalnych ludzi sytuacja beznadziejna. Uwielbiam Dublin jako przykład dla ludzi, którzy się spuszczają nad podatkiem katastralnym, jaki to nie super. xD

Zaloguj się aby komentować

Finlandia zamyka całą granicę z Rosją

Rosyjskie działania zmuszają Finlandię do zamknięcia całej jej granicy z sąsiadem dla ruchu osobowego - przekazał rząd w Helsinkach. Migranci napływający w stronę Finlandii przez Rosję nie będą mogli teraz przekroczyć granicy i złożyć podań o azyl.

Z komunikatu rządu w Helsinkach wynika, że przez granicę z Rosją będą mogły przejeżdżać tylko transporty towarów.

https://tvn24.pl/swiat/finlandia-rosja-finlandia-zamyka-granice-dla-ruchu-osobowego-7458954?source=push

#wiadomosciswiat #rosja #finlandia
ZygoteNeverborn

@smierdakow Pieskow albo inny piesek już się odszczekiwał?

Ljopkelsej

Ciekawe czy z tego powodu powstanie jakiś film w stylu "Zielona granica"

by1wb

@Ljopkelsej idź być kretynem gdzieś indziej

sevenonine

@Ljopkelsej Biała granica vibe xD

conradowl

PROPAGANDA.

Wszyscy wiemy, że zachód jest zgniły, a rosja potężna. Finlandia zamknęła granice, bo ich obywatele milionami uciekali do rosji. Korespondent Ivan mówi, że już trzy miliardy Finów przekroczyło granicę. Co więcej w kolejce pod granicą stoi kolejne 5 miliardów. Po stronie fińskiej słychać strzały, płacz dorosłych i modlitwy dzieci. Albo odwrotnie. Gdzie moja wódka?

Co to ja?...

Acha.

76 miliardów fińskich obywateli znalazło azyl w Rosji, w kieszeniach przynieśli natowskie czołgi i inne maszyny oraz procesory i wyrzutnie rakiet. Złom. Wszystko złom! Sprzęt zachodni przetapiamy na puszki bo do niczego innego się nie nadaje.

Dla państwa wprost z granicy relację zdawał Ivan Ivsnowicz.

To gdzie ta wódka?

Zaloguj się aby komentować

Następna