Poleci ktoś jakieś dobre czujniki czadu i dymu (2w1)? Szukałem na allegro to tam jest zbyt dużo rozbieżności - w opisie aukcji, że to czujnik dymu i czadu, w specyfikacji produktu, że tylko czadu - i bądź tu mądry.
Mam zamiar kupić po kilka na każde piętro domu + do piwnicy i się zastanawiam nad produktem w miarę uniwersalnym, dostępnym cenowo. Dostęp przez apkę mile widziany, choć niekoniecznie wymagany.
@Skipper1231 No właśnie nie idź tropem 2w1. Tutaj działa fizyka. Czad (tlenek węgla) jest cięższy od powietrza i czujka dla niego powinna być nisko. Dym jest lżejszy od powietrza i czujka powinna być wysoko - bliżej sufitu. Jak coś ma obie funkcje, to nie wykryje jednego lub drugiego.
Kolejny duży pożar lasu i znów się szury odpaliły. Doprawdy z każdym newsem uświadamiam sobie, że żyjemy wśród narodu debili. To, że 100 lat temu analfabetyzm był na wysokim poziomie, to nie było przyczyną dostępności edukacji tylko byli zbyt głupi do jej przyjęcia. Teraz często ich dzieci, wnuki piszą w internecie takie głupoty. że ja bym się wstydził się pod tym podpisać. oni tego uczucia nie znają.
Przyczyna pożaru? Pewnie znów śmieci i susza. Tak na prawdę 2 miesiące nie padało.
Podsumowanie jak wygląda las w Puszczy Solskiej po pożarze. Widać jak państwo z kartonu działa. Pisałem rok temu że mi ktoś śmieci wywalił do lasu, myślicie że ktoś się zainteresował? Musiałem posprzątać sam.
Ładnie się odpaliły russkie trollownie w sianiu informacji wyssanych z d⁎⁎y, bo szamba nie mają. Mam nadzieje że im zrobią pokaz siły Ukraińcy w sobotę.
Parę dni temu pisałem, że najwięcej syfu udostępniają profile z okolic Przemyśla. Te też stamtąd latają.
@30ohm W za⁎⁎⁎⁎ście chujowych czasach żyjemy żeby, po pierwsze, coś takiego latało w sferze publicznej a po drugie żeby trzeba to było tłumaczyc jako fałszywkę.
Nareszcie deszcz i jego zapach - oby go więcej i przez dłuższy czas. Przyda się na Lubelszczyźnie i nie tylko. Susza hydrologiczna daje się we znaki już od kilku lat, chociaż jestem pozytywnie zaskoczony ilością wiosennej zielni bez deszczu w 2026 roku, wszędzie jej pełno, domyślam się, że śnieżna i mroźna zimo zrobiła (na szczęście) swoje! Burza też niczego sobie, dobra dla ziemi, ze względu na azot...
Mieszkam jakieś 40+km od tej Puszczy Solskiej. Przez noc muszę się kisić przy zamkniętych oknach. Nocą całe podwórko w dymie. W dzień tylko smród, ale dzięki wiatrowi można było raz na jakiś czas otworzyć okno. Choć i przez zamknięte okna coś czuć. Jakoś dam radę najgorzej mają ci co bliżej mieszkają.
Do pożaru lasu doszło około godziny 15:00 w okolicach miejscowości Kozaki, na terenie gminy Łukowa w powiecie biłgorajskim. Ogień pojawił się na obszarze Nadleśnictwa Józefów i objął powierzchnię około 100 hektarów.
Na miejscu od wielu godzin prowadzone są intensywne działania ratowniczo-gaśnicze. W akcji uczestniczy około 300 strażaków oraz 70 pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Do gaszenia pożaru skierowano również cztery cysterny, które dowożą wodę na teren objęty ogniem.
Działania strażaków wspierały śmigłowce oraz samoloty gaśnicze zadysponowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Podczas akcji doszło jednak do tragicznego zdarzenia. Rozbił się jeden ze samolotów typu Dromader uczestniczących w gaszeniu lasu. Jedna osoba poniosła śmierć.
Na miejscu trwa akcja służb. Strażacy nadal walczą z ogniem, a równolegle prowadzone są działania związane z katastrofą samolotu. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane przez właściwe służby.
AKTUALZIACJA: 21:44
Początkowa informacja od służb o katastrofie dotyczyła śmigłowca. Po dotarciu ratowników na miejsce okazało się, że rozbił się samolot Dromader. Pilot niestety nie przeżył.
Z mojego punktu zainteresowań zawodowych są interesujące komentarze oświeconych Mariuszów, negujące zaistniałą sytuacje. Wszędzie widzą spisek albo AI.