Zdjęcie w tle
Wiadomości Polska

Społeczność

Wiadomości Polska

5k+
Typ wpisu

  Obejrzałem wiadomości uprzejmie donoszę, iż materiał na temat WOŚP składał się ze zdań: trwa 31 final Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierają na pomoc małym i dużym. Zbiórka prowadzona jest pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Zbieramy dla wszystkich!”.

   

  Material trwał około 15 sekund, dziękuje i pozdrawiam

  Zaloguj się aby komentować

  Właśnie trwa największa charytatywna impreza w tym kraju. W większości mediów jest to temat nr 1 lub jeden z ważniejszych tematów dnia. Dla TVP Info jest to temat tabu - skur***** nie napisali o WOŚP ani słowa, nawet jednej wzmianki.

  Ważniejszym info od WOŚP był Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych "Żywieckie Gody"... Gdzie my żyjemy?!

  #wosp #tvpis #tvpinfo #propaganda #bekazpisu

  3eca52c1-e347-4187-b502-68bf26dcc139

  Zaloguj się aby komentować

  Sąsiad zamurował mu klatkę. Do mieszkania wchodził po drabinie
  Błaszczak demaskuje manipulacje Onetu. Pokazał twarde dane ws. liczebności armii
  „Ile pieniędzy wpompowała Rosja w przedstawicieli UE żeby osłabić Polskę”
  Obajtkowskie gazety i portale a WOŚP
  Patowynajem rośnie w siłę. 6-metrowy pokój za 1900 zł

  "Stan Odry jest bardzo zły, a parametry pokazują, że może się powtórzyć sierpniowy śmiercionośny zakwit glonów. Tak wynika z badań wody - od Nowej Soli - aż po Bałtyk, które prowadzone są przez naukowców ze Szczecina. Jak podkreślił profesor Robert Czerniawski z Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego koordynujący badania, to, co słyszymy z różnych instytucji, że stan wody jest stabilny wcale nie znaczy, że taki jest. To tak jak z pacjentem, stan stabilny, ale krytyczny. To, że ona wygląda w tej chwili stabilnie, to oznaka pory roku niczego więcej, natomiast ta katastrofa trwa ciągle. Zasolenie, przewodność elektrolityczna i wszystkie inne parametry, które wskazują na zanieczyszczenie tych wód - one są ciągle wysokie. Wszystkie parametry pokazują, że Odra nie wygląda jak rzeka, to jest takie można powiedzieć jezioro w otoczeniu jakiegoś osiedla w dużym mieście - zaznaczył. 

   

  Analizy wody mają potrwać co najmniej do czerwca."

   

  z RMF24.pl

  LINK

  Sytuacja z Odrą idealnie opisuje politykę partii rządzącej w tym kraju. Afera na cały kraj i na Niemcy. Brak komunikacji, Zamiatanie pod dywan. Dla winnego 25 lat więzienia lub 100zł grzywny. I teraz creme de la crem czyli prezez Wód Polskich, Przemysław Daca, wyrzucony ze stanowiska (w celach PRowych) tylko po to by zostać wicedyrektorem w Instytucie Ochrony Środowiska który bada sprawe zatrucia Odry XDDD Monty Phyton by tego nie wymyślili

  Zaloguj się aby komentować

  Sytuacja samotnych mężczyzn w Polsce jest nieporównywalnie gorsza niż w innych krajach.

  Święta, święta i po świętach. A to oznacza, że mamy WOŚP. A to natomiast oznacza, że zaczynają się ataki na tę instytucję. Po latach prób obrzydzenia samej osoby Owsiaka i sugerowania (nieskutecznie) jakichś przewałów w fundacji w ostatnich latach pojawiła się nowa narracja.

   

  Ta narracja ma na celu sugerowanie, że WOŚP nie ma żadnego znaczenia w kontekście naszej Służby Zdrowia, bo zbiera grosze w porównaniu do budzetu NFZ...) W końcu WOŚP zbiera ledwo paręset milionów, a roczny budżet NFZ to ponad 100 miliardów, więc o czym w ogóle tu rozmawiać! 

   

  Co ciekawe ta forma ataku ma miejsce zarówno z prawej strony, która nienawidzi Owsiaka za jego ideologię ("róbta co chceta") i Woodstock jak i z lewej strony, która chyba próbuje udowodnić, że takie PRYWATNE akcje są niczym w porównaniu do potęgi państwa.

   

  Ten sposób argumentacji pokazuje niezrozumienie jak działa, jak jest zorganizowana i jak jest finansowana Służba Zdrowia w Polsce. Więc wyjaśnijmy po krótce jak to wygląda. Przecież skoro budżet NFZ to setki miliardów to jaki problem kupić sprzęt?!

   

  1) NFZ nie kupuje szpitalom sprzętu z zasady. NFZ to ubezpieczyciel i jako taki płaci świadczenia za usługi. Jeśli mieliście kiedyś uszkodzony samochód i naprawialiście go z ubezpieczenia, to wiecie jak to działa - ubezpieczyciel płaci wam (lub mechanikowi) za naprawę samochodu i części i jego już nie obchodzi jak go naprawicie i skąd weźmiecie do tego narzędzia.

   

  2) Szpitale nie należą do NFZ. 80% Polaków uważa, że szpitale w Polsce należą do NFZ/Ministerstwa Zdrowia/ZUSu. To nieprawda - większość szpitali w Polsce należy do samorządów (województw i powiatów) i to one finansują wszelkie "nadprogramowe" wydatki, łącznie z zakupem sprzętu - nie NFZ. Budżety samorządów są osobne od NFZ i kasa w NFZ =/= kasa w samorządzie.

  https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/art12925041-polacy-nie-wiedza-kto-rzadzi-szpitalami-i-placi-za-leczenie

   

  3) Skąd więc szpitale mają sprzęt? W teorii - powinny zarabiać na tym, co zapłaci im NFZ za wykonane świadczenia. Czyli jak np. NFZ zapłaci szpitalowi 1000zł za jakiś zabieg, to szpital musi z tego pokryć kosz zużytych materiałów, pensje pracowników, rachunki za energię, rachunki za media, czynsz itp. itd. Tylko jeśli szpitalowi coś z tego zostanie, to w teorii mógłby przeznaczyć to na zakup nowego sprzętu.

   

  Problem polega na tym, że spora część stawek NFZ jest niezgodna z realiami rynkowymi i jeśli rośnie - to zbyt wolno (popatrzmy na inflację, wzrost cen mediów, oczekiwania zarobkowe lekarzy itp.). Te stawki są po prostu za niskie by pokryć koszt świadczenia i jeszcze coś odłożyć na remont lub zakup sprzętu. To sprawia, że polskie szpitale są po prostu zadłużone po uszy - łączna kwota długów to ponad 17 miliardów złotych!

  https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/szpitale-nie-maja-pieniedzy-na-ustawowe-podwyzki-rosnie-zadluzenie

   

  M.in. przez to większość szpitali po prostu nie ma pieniędzy na kupowanie nowego sprzętu, który nie jest absolutnie niezbędny bo po prostu nie ma kasy na koncie. Fanaberie takie jak "komfort pacjenta" schodzą na dalszy plan. Dla takich szpitali głównym ratunkiem jest dotacja - albo od właściciela (samorządów), albo od rządu, albo od jakiegoś prywatnego darczyńcy.

   

  https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Zadluzenie-szpitali-Lista-lecznic-z-dlugiem-to-prawie-500-placowek,237565,1.html

   

  Porównywanie budżetu WOŚP do NFZ to jakby twierdzić, że zarabiając 4000zł miesięcznie możesz sobie kupić nowy laptop za 4000zł z pensji - bo w końcu tyle wynosi twój budżet! Ale jak odejmiesz czynsz, rachunki, jedzenie, raty kredytów itp. itd to nagle jednak się okazuje, że zostaje Ci nie 4000zł ale np. 200zł, które i tak powinieneś wydać na coś innego...

   

  No i tu wchodzi WOŚP. WOŚP, który nie zbiera na pensje dla lekarzy czy rachunki za prąd, ale skupia się na jednym - na zakupie sprzętu. I w tym konkretnym temacie może ZAUWAŻALNIE pomóc. W 2019 roku dziennikarze zapytali Ministerstwo Zdrowia ile wydano na zakup sprzętu medycznego i było to 718 milionów złotych. WOŚP w tym samym roku wydał 158 milionów złotych. To oznacza, że WOŚP wydał 22% tego co wydał rząd (a nie 0.01%).

  https://businessinsider.com.pl/finanse/wosp-ile-wielka-orkiestra-jurka-owsiaka-wydaje-na-sprzet-medyczny-w-szpitalach/pvedrmf

   

  Strategia WOŚP, pozwalająca zmaksymalizować ich efekt, polega na tym, że nie kupują wszystkiego wszystkim, tylko w każdym roku wybierają jedną chorobę (np. w tym roku to walka z sepsą) i po konsultacjach ze szpitalami kupują konkretny sprzęt pod ten cel. To sprawia, że w przypadku walki z daną chorobą szpitale i pacjenci mogą liczyć na konkretne wsparcie.

   

  Dodatkowo skupiają się również na sprzęcie poprawiającym komfort pacjenta (jak np. rozkładane fotelo-łóżka, które pozwalają rodzicom spać przy dzieciach, zamiast na podłodze), co ma zdecydowanie znaczenie dla najmłodszych - a o czym ciężko myśleć zadłużonym szpitalom, gdzie każda złotówka najpierw idzie na ratowanie życia.

   

  Chcecie coś krytykować? Znajdziecie bez problemu tysiące rzeczy, które są autentycznie złe i szkodliwe w Polsce. WOŚP do nich nie należy.

   

  #polska #neuropa #4konserwy #wosp #wielkaorkiestra #wosp2023

   

  (P.S. Sorry jeśli coś zepsułem przy formatowaniu/dodawaniu, ale to mój pierwszy wpis na hejto).

  52906ff0-5b12-4e69-8e16-76d28b1bf63a

  @elrzepo
  A owsiak na tym zarabia i to jest skandal...
  A tak całkowicie powaznie- po prostu musi byc ogromny medialny szum,zeby ludzie chcieli wspomoc organizacje charytatywna. Dodatkowo jest w tym taka okropna atencja darczyncow,ze moze to wzbudzac zle emocje...
  Nie zmienia to faktu,ze wosp zrobil naprawde wiele dobrego,nie tylko w przypadku zakupu sprzetu,ale rowniez organizuja kursy np. pierwszej pomocy.

  @pawel-wu

   

  @elrzepo Hej rzep atencją na wykopie przestała się zgadzać czy po prostu listy przestały działać i już nie można udawać że tysiąca osób popiera twoje wypociny? Jurka szkaluje tylko za fałszywe udawanie jąkania żeby zjednać sobie ludzi. Przed pierwszą orkiestra mówił płynnie i wyraźnie ale potem ktoś mu doradził chwyt dla gawiedzi.

   

  To jest jeden z najgorszych hot take'ów, jakie widziałem od dłuższego czasu, dobra robota.

   

  @elrzepo mój ojciec pracował w firmie gdzie rozwoził towary do szpitali, 90% osób z ktorymi mial styczność mówiła że to co Owsiak kupuje to zazwyczaj szmelc który leży nie używany.. z drogim sprzętem było tak że nie ma komu go obsługiwać a z tańszym (jak np, proste łóżka) nie ma gdzie wstawić...i tak leżał latami

   

  @Xand A moja babcia widziała, jak Jurek Owsiak własnymi rękami obalał komunę...

  "róbta co chceta"

   

  @elrzepo chyba ze jest epidemia kaszlu to wtedy trzeba grzecznie słuchać pana wladzy.
  ma niestety ten sam problem co każdy celebryta - zaczął całować but na walce z którym stał sie znany.

  Zaloguj się aby komentować