Zdjęcie w tle
Wiadomości Polska

Społeczność

Wiadomości Polska

5k+

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Zgłosiła się do nas radna sołecka i sołtys Czerlonki w gm. Białowieża, poprosiła nas o pomoc w nagłośnieniu tematu, bo nikt im nie chce pomóc.

Praktycznie codziennie, przez większość dnia na przystanku przesiadują imigranci, którym udało się nielegalnie przedostać przez granicę.

Ludzie boją się wyjść wieczorami na ulice, a przez to że przystanek jest ciągle okupowany dzieci boją się tam stanąć, by zabrał ich autobus szkolny.

Jak twierdzi radna i sołtys Białowieży, dzieję się tak przez organizację @PodlaskieOPH i inne im pomagające. Mają oni swój "alarmowy" numer WhatsApp rozsyłać na grupach imigranckich, sam numer przekazują też innym imigrantom, Ci imigranci którym pomogli.

Na WhatsApp następnie ustawiana jest mapka z pinezką wskazującą na ten przystanek (około 5 km od granicy). Zrobiono sobie więc tam nijako punkt zbiorczy. To tam imigranci wypełniają dokumenty o pełnomocnictwo i wniosek o azyl w Polsce, następnie czekają godzinami na @Straz_Graniczna z której zrobili sobie wręcz taksówkę do ośrodka.

Mamy też informację, że @PodlaskieOPH przywozi w te miejsce nielegalnych imigrantów z innych miejsc, być może zebranych z okolicznych lasów.

Według zgłoszenia @PolskaPolicja twierdzi, że nie może nic zrobić, bo są oni w miejscu publicznym, a @Straz_Graniczna robi co może, ale braki kadrowe i obłożenie zadań na granicy też robią swoje.

Będziemy do sprawy wracać. Wyślemy w tej sprawie zapytania do Rzeczników

https://x.com/Sluzby_w_akcji/status/1801903493994746320?t=lSjfc25QsSjBtN6pRmvBzg&s=19

#wiadomoscipolska
1d97dd59-b290-4762-bd97-a42ffd201e20
Guma888

Wszyscy mają te same buty??

Kr_sU

@Guma888 tak, buty i skarpety z Martesa, buty Ronn Mid Softshell.

matips

Zadzwonili po straż graniczną i czekają. Jak dla mnie to jasny sygnał, że SG daje dupy. Jeśli nie potrafią przyjechać po imigrantów co sami do nich zadzwonili, to jak mają sobie radzić z takimi co by ich unikali? Należy wymóc na straży granicznej by wydelegowała więcej personelu do zadań tego typu i reagowała natychmiastowo na zgłoszenia.

Zaloguj się aby komentować

#polityka

No, to w końcu już można powiedzieć, że jesteśmy Europą.
40d2fc4a-61e0-4c45-9361-2e4d61d78c9e
KLH2

Czy w koszulkach mają CV? To nie żart. W moim mieście mnóstwo ich pracuje. Najbardziej egzotyczny widok jaki widziałem, to kierowca dostawczaka wielkości Stara nawet nie z Bliskiego Wschodu tylko z absolutnie czarnej Afryki. I owszem, pomyślałem sobie coś w stylu, że najwyraźniej nie jesteśmy już Zachodnią Białorusią. Dodam jeszcze, że to nie jest wielkie miasto - wiki podaje, że 150 tys ludności.

Shagwest

@enderwiggin Przesiadka w Warszawie w drodze z Podkarpacia na Podlasie? Rzeczywiście może wywołać szok kulturowy, nie wychodź poza dworzec.

enderwiggin

@smierdakow Murzynek Bambo w Afryce mieszka. Skoro tam mieszka to niech tam mieszka.

Zaloguj się aby komentować

slynny_skorpion

to chyba żart? ja tym kurwom nie zapomnę tych kilku lat do końca życia.

pol-scot

@slynny_skorpion zasłużył się to i dostał...

Ragnarokk

@slynny_skorpion

W ogóle dekad, jak kłamać to kłamać z rozmachem.


@pol-scot Błędnie zakładacie, że ktokolwiek bierze sobie do serca wasze wyciągnięte z dupy i z prokremlowskich portali opinie.

Zaloguj się aby komentować

Następna