Hejto.pl

#granica

0
182

I moze w kwestii codziennego przypominania o pracy na granicy Polski. Podaje za portalem Strazy Granicznej:


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak zatrzymali czterech cudzoziemców po nielegalnym przekroczeniu polsko-litewskiej granicy.

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak 28 kwietnia, pełniąc służbę w rejonie granicy, w gminie Rutka-Tartak ujawnił czterech cudzoziemców. Podczas przeprowadzania kontroli legalności pobytu ustalono, że obcokrajowcy nie posiadają wymaganych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Trzech obywateli Pakistanu oraz obywatel Afganistanu przekroczyli pieszo polsko-litewską granicę w miejscu niedozwolonym. 

Cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji w trybie uproszczonym.

Od początku 2026 r. mundurowi z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach readmisji przekazali stronie litewskiej 178 cudzoziemców.

#granica #strazgraniczna #imigranci #polska

f50d9fff-2adb-4d2f-ac91-4cebc0aff0f8

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

@bori

Lubi nas niewielu, większość nienawidzi
Boją się wszyscy, w szczególności Żydzi
Polak cię okradnie, Polak cię dopadnie
Polak nie popuści, gorsi to są tylko Ruscy

Zaloguj się aby komentować

I moze cos pozytywnego - presja migracyjna ze strony Bialorusi na nasza granice wyraznie zelżała (nie zniknela, ale jest lepiej).

Wobec czego zamiast filmikow z przedzierania sie przez plot czy atakow na naszych funkcjonariuszy pojawiaja sie inne informacje, np taka:


Ukraińcy przewozili Rosjan

Dawid Siwicki

02.04.2026

Kurierzy z Ukrainy odpowiedzą za umożliwienie nielegalnego przekroczenia granicy Rosjanom. Autokarem przewozili 12 cudzoziemców, zatrzymali ich funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku.

Do zdarzenia doszło 31 marca podczas kontroli szlaków komunikacyjnych z południa Europy. Strażnicy graniczni skontrolowali autokar, którym podróżowało 12 obywateli Rosji. Podczas kontroli Rosjan okazało się, że żaden z nich nie ma dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-słowackiej oraz do pobytu w Polsce. Mundurowi z Sanoka ustalili, że cudzoziemcy starali się o pobyt na Węgrzech i tam powinni przebywać. Rosjanie przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu i zakaz wjazdu do państw Schengen. Wszyscy wyjechali już z Polski na Białoruś.

Z kolei kierowcy odpowiedzialni za podróż to 2 ob. Ukrainy. Kurierzy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Otrzymali karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

#bialorus #granica #rosja #strazgraniczna

Zrodlo:

https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/15506,Ukraincy-przewozili-Rosjan.html

Paliwo lotnicze drożeje, to się zastanawiają czy się opłaca. A druga kwestia, że pewnie "migranci" dostają zaszczyt wzięcia udziału w SVO i tam jest większe zapotrzebowanie niż na naszej granicy.

Zaloguj się aby komentować