I moze w kwestii codziennego przypominania o pracy na granicy Polski. Podaje za portalem Strazy Granicznej:
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak zatrzymali czterech cudzoziemców po nielegalnym przekroczeniu polsko-litewskiej granicy.
Patrol z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak 28 kwietnia, pełniąc służbę w rejonie granicy, w gminie Rutka-Tartak ujawnił czterech cudzoziemców. Podczas przeprowadzania kontroli legalności pobytu ustalono, że obcokrajowcy nie posiadają wymaganych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Trzech obywateli Pakistanu oraz obywatel Afganistanu przekroczyli pieszo polsko-litewską granicę w miejscu niedozwolonym.
Cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji w trybie uproszczonym.
Od początku 2026 r. mundurowi z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach readmisji przekazali stronie litewskiej 178 cudzoziemców.
Lubi nas niewielu, większość nienawidzi
Boją się wszyscy, w szczególności Żydzi
Polak cię okradnie, Polak cię dopadnie
Polak nie popuści, gorsi to są tylko Ruscy
I moze cos pozytywnego - presja migracyjna ze strony Bialorusi na nasza granice wyraznie zelżała (nie zniknela, ale jest lepiej).
Wobec czego zamiast filmikow z przedzierania sie przez plot czy atakow na naszych funkcjonariuszy pojawiaja sie inne informacje, np taka:
Ukraińcy przewozili Rosjan
Dawid Siwicki
02.04.2026
Kurierzy z Ukrainy odpowiedzą za umożliwienie nielegalnego przekroczenia granicy Rosjanom. Autokarem przewozili 12 cudzoziemców, zatrzymali ich funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku.
Do zdarzenia doszło 31 marca podczas kontroli szlaków komunikacyjnych z południa Europy. Strażnicy graniczni skontrolowali autokar, którym podróżowało 12 obywateli Rosji. Podczas kontroli Rosjan okazało się, że żaden z nich nie ma dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-słowackiej oraz do pobytu w Polsce. Mundurowi z Sanoka ustalili, że cudzoziemcy starali się o pobyt na Węgrzech i tam powinni przebywać. Rosjanie przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu i zakaz wjazdu do państw Schengen. Wszyscy wyjechali już z Polski na Białoruś.
Z kolei kierowcy odpowiedzialni za podróż to 2 ob. Ukrainy. Kurierzy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Otrzymali karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.
Paliwo lotnicze drożeje, to się zastanawiają czy się opłaca. A druga kwestia, że pewnie "migranci" dostają zaszczyt wzięcia udziału w SVO i tam jest większe zapotrzebowanie niż na naszej granicy.