Zdjęcie w tle
Polska

Społeczność

Polska

18

wszystko co w Polsce i o Polsce

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Jak ja gardzę Piotrem Kraśko, nie wiem kto mu dał prowadzenie zespołu faktów, jego dowcipy Strasburgera traktujące widza jak idiotę, może to jest faktycznie dobry plan tvn na dotarcie do większej liczby Polaków.

Być albo nie być hehe, bo Obajtka nie było na komisji, rozumiecie. Ja pierdolę.

I jeszcze widzę, że Kajdanowicz czy inni próbują czasami naśladować ten poziom janusza, ciekawe czy ten dzban Kraśko ich zachęca do tego, bo to "dobre bezpośrednie dziennikarstwo".

Ja nie mam problemu z tym, że media są opiniotwórcze, mają myć. Ja na przykład cały czas utwierdzam się w opinii, że Kraśko to idiota.

#faktytvn #dziennikarstwo #tvn #ranty

Zaloguj się aby komentować

TIL: Dziś się dowiedziałem na czym polega wielki biznes Macieja Kaczmarskiego wielkiego pana biznesmena z telewizji!

Dostałem swój pierwszy list od Kaczmarski Group jak na polską szkołę biznesu przystało i biznes zrodzony w chaosie lat dziewięćdziesiątych firma żyje między innymi z wysyłania listów jako Krajowy Rejestr Długów - zadzwoń do nas to się dowiesz o chuj nam chodzi i wycenimy cenę naszej wyceny twojej wiarygodności.

W ogóle na Wikipedii ktoś powinien dostać bana na pysk.
Wkrótce w gronie klientów pojawiły się banki. W 1992 roku Kaczmarski Inkasso zatrudniała 16 pracowników a 6 lat później miała 13 oddziałów terenowych w całej Polsce. Przy Kaczmarski Inkasso powstał też pierwszy w Polsce sąd arbitrażowy, w którym toczyły się mediacje między wierzycielami i dłużnikami. Dzięki takiemu podejściu Kaczmarski Inkasso jest jedną z czołowych firm na rynku windykacji na zlecenie[3].
To nie jest tekst z ich ulotki dla klientów tylko cytat z artykułu na Wikipedii o tym wielkim biznesmenie, a jest tam takich jakościowy encyklopedycznych treści jeszcze więcej.

AFAIK obecnie firmę prowadzi syn Martin, i dba o ten jakże polski brand.

#polskaszkolabiznesu #lata90 #rekinybiznesu #jdg #krd
45d893b3-298d-4fe1-99cd-a0655c1dcb09
ulsterboy

Też to dostałem, jakbym nie wiedział jakie mam dlugi

kermelanik

też dostałem. w sam czas, bo w niedzielę potem było zamknięte i papier się skończył.

dez_

A ilu ludzi myśli że KRD to instytucja państwowa to szok i niedowierzanie. Słyszałem takie stwierdzenie, że jak Kaczmarski sobie poradzi to każdy sobie poradzi. Tyle w kwestii jakości ich usług

Zaloguj się aby komentować

#bekazkatoli #polska #heheszki i trochę #polityka #pdk
03846f97-920f-41f7-9079-863a83d5efa7
festiwal_otwartego_parasola

takie mapki najlepiej pokazują jaką nietrzymającą się kupy farsą jest każda religia

Shotsel

Ej a to obowiazuje na danym terenie i wystarczy podjechac kawalek, zeby ojebac kielbaske, czy jest przypisane do parafii, do ktorej sie nalezy?

Zaloguj się aby komentować

Podbudowany moim wczorajszym ekonomicznym wpisem i cennymi uwagami od @bojowonastawionaowca postanowiłem kontynuować swoje wysrywy na tematy różne, pokazujące moje spostrzeżenia i uproszczony model świata, w którym funkcjonuję i pewnie dzięki temu przeczytam wiele ciekawych komentarzy i ktoś pokaże gdzie mam braki.

Dzisiaj będzie o Polsce i Polakach, z której wyjechałem 4 lata temu, ale planuje wrócić i o tym, gdybym mógł zmienić w Polakach jedną cechę to co to by było. PS. Żeby nie było na końcu kończę pozytywnie, bo tak naprawdę lubię Polskę.

Tą cechą byłaby zawiść.

Uważam, że Polska nie stanie się wielkim narodem w historii świata dopóki jesteśmy tak zawistni jak obecnie. Co więcej uważam, że historyczne turbulencje Polski były w znacznej mierze spowodowane zawiścią - jak na przykład Targowica czy rozbiory w ogóle. Zawiść jest tak głęboko zakorzeniona, że nawet doczekała się własnych memów z nosaczem, wielu adaptacji filmowych i animowanych - Wałaszek wręcz czerpie z niej w każdym odcinku czy opisów w książkach.

Zawiść jest też tym na czym PiS buduje swój elektorat, bo ich wyborcy tak naprawdę głeboko zazdroszczą tym, których nazywają Fajnopolakami, bądź ostatnio usłyszane moje ulubione hasło Uśmiechniętymi Polakami! A przypominjmy, że PiS to jest partia, która wygrała 9 wyborów z rzędu.

Dlaczego zawiść jest zła dla społeczeństwa?
Pomyśly tutaj o sąsiedzie, który ma nowy dom, samochód, jest w dobrej formie. Logicznym się wydaje, że to co powinniśmy robić to dowiedzieć się jak osiągnął to co ma i czego możemy się nauczyć by owy sukces powtórzyć. Jako ktoś kto dorobił się sam i obserwując ludzi wokoł mnie uważam, że 80% ludzi osiąga sukces dzięki mądrej pracy, jedyne 20% to krętactwa, odziedziczenie albo zwykłe szczęście. Także mieć takiego sąsiada to skarb i powinno pokazać się mu, że docenia co się ma i zapytać czego mógłbym się nauczyć. Tymczasem zawiść wywołuje emocje, które nie pozwalają nic zrobić ze swoim życiem.

Jebany złodziej. A niech mu się te auto zepsuje. Pewnie na kredyt. Jak ja go nienawidzę. Odziedziczył po rodzicach.

Tym samym staramy się sobie wmówić, że to co ten sąsiad ma wynika z czegoś złego. A czy my byśmy chcieli robić coś złego? Oczywiście, że nie - uważamy się więc za kogoś lepszego. Albo wynika z niesprawiedlwiości, typu spadek, szczęście, więc nic nie możemy z tym zrobić. Tym samym zamykamy sobie oczy na jakiekolwiek możliwości rozwoju, zmiany swojej sytuacji życiowej, tylko czekamy aż spadnie nam gwiazdka z nieba.

Zawiść powoduje też, że czujemy potrzebę emanacji. To co podziwiam w krajach skandynawskich i germańskich to, że człowiek nie musi być obklejony z góry na dół Guccim, Balenciagą i innymi. W Polsce sami wiecie jak z tym jest, z resztą ubrania to szczegół. To co njabardziej kłuje w oczy to "tuningowane" samochody. Z racji społeczeństwa szkodliwe, bo luksusowe ubrania i tuningowanie samochodów to pieniądze wyrzucone w błoto. Nawet przy sankcjach na Rosję śmiano się, że elementem sankcji jest, że Gucci nie wyszedł z Rosji, żeby idioci wydali resztę tego co mają na parę szmat z poliestru. Przenosząc się do Niemiec sam miałem ten problem, byłem już w wyższym kierownictwie w międzynarodowym korpo, zarabiałem w top 10%, a moze i 5% w kraju, trzeba było wyglądać. Obecnie jestem dyrektorem za granicą i ubieram się w Zarze, która jakością bije na głowę, a markowe kupuje tylko buty, jeansy i garnitur.

Jak obiecałem kończę pozytywnie: lubię Polskę i chcę do niej wrócić. 4 lata w Deutschlandzie pokazały mi, że jesteśmy świetni w podejmowaniu decyzji, jesteśmy pracowici, a w dodatku jesteśmy ekspertami w tym co robimy. Nasze towary są bardzo dobrej jakości, firmy są innowacyjne (zwłaszcza w branży IT), mamy niesamowitą obsługe klienta. Prywatnie Polacy potrafią w rozmaity sposób spędzać czas wolny, mamy wiele zainteresowań, dobre jedzenie. Polska odbudowuje się i przez ostatnie 20 lat w UE zmieniła się nie do poznania. Otwieramy się na świat, ale w mądry sposób chroniąc i pielęgnując naszą Polskość, nie dając sobie wejść na głowę. Wykluczmy zawiść i możemy naprawdę być wielkimi tego świata.

#polska #korposwiat #problemypierwszegoswiata #emigracja
pol-scot

@travel_learn_wine na pewno mamy wady ale żeby Polacy byli zawistni to bym nie powiedział...

ElegantiaGallia

@travel_learn_wine oj tak byczq +1. U mnie wśród znajomych nie ma takich ludzi ale widać tą zawiść w komentarzach na FB i na wszelakich wykopach.


Osobiście kolejnymi rzeczami które mnie irytują jest narzekanie, tłumienie pozytywnych emocji, nie chwalenie się własnymi osiągnieciami. Ile to razy słyszałem że nie jestem skromny bo po prostu lubię być z siebie dumny jak coś osiągnę i nie wstydzę się z tego cieszyć

BurczekStefuha

@travel_learn_wine mnie razi najbardziej chamstwo i brak kultury na przeróżnych płaszczyznach. O ile lepiej by się żyło w tym kraju gdyby ludzie nie byli tacy wobec siebie...

Zaloguj się aby komentować

Tak w temacie poczty: Jak wam listonosz przynosi list albo przesyłkę, to wsuwacie mu w rękę 5zł?

Wiem że trochę łapówka, ale my tak robimy i nigdy nie mamy problemów z podrzuconym awizo jak ktoś jest.
Pomaga też zamienić czasem z listonoszem słowo, poprzedniego znałem z okolicy i zawsze się witaliśmy, czasami zamienili kilka słów.

#pocztapolska #poczta #polska #polskierealia
df0bb801-69e9-4b63-9bcb-73f0034431ff

Dajesz grosz listonoszowi?

704 Głosów
sireplama

Nie przynosi, więc nie ma problemów ¯\_(ツ)_/¯

PanNiepoprawny

Trochę Was już pojebało z tymi ankietami dla atencji. Uspokójcie się.

Zaloguj się aby komentować

Oglądacie anglojęzyczne kanały na youtubie?

Czy nie odnieśliście wrażenia, że ostatnio jakoś więcej o Polsce mówią, częściej nas chwalą i częściej komentują w stylu "I love Poland"? Bo ja tak. I zastanawiam się, czy faktycznie mamy takie dobre publicity, czy to tylko kwestia moich algorytmów i bańki informacyjnej.

#polska #youtube #swiat #spoleczenstwo
aefa8f99-bbab-4673-b7a1-ec963674a5c1
jestem_na_dworzu

@xniorvox a to jest jakiś inny niż angielski? Myślałem, że pozamykali już wszystkich pedofili, co udawali, że grają w Minecrafta.

banan-smietana

@xniorvox ludzie oglądają polski YouTube!?

Felonious_Gru

@xniorvox na kanałach o memach czasem polskie wideo wskoczy, na kanałach o elektronice i rollercoaster tycoon wcale

Zaloguj się aby komentować

Następna