Zdjęcie w tle
Deykun

Deykun

Inspirator

Dołączył/a: 29.09.2022

Being a Powerpuff Girl isn't about getting your way, or having the best stuff, or being popular or powerful.

  • 82Wpisy
  • 137Komentarzy
  • 6Obserwujących

W ogóle to wiedziałem coś tam wcześniej, że kopalnie węglowe i radioaktywność to podobny problem do co do atomowych - taki nieintuicyjny fakt dla każdego.

 

I ostatnio mi mignęło, że jakieś konsorcjum przerabia węglowe na atomowe wykorzystując infrastrukturę:

https://www.tiktok.com/@hankgreen1/video/7191686475975609606

 

I wczoraj mi mignęło, że to się nie sprzedaje dobrze, bo elektrownie atomowe jeśli chodzi o lokalizacje mają wymogi radioaktywności które kopalnie psują:

https://www.tiktok.com/@cunningham.kaylee/video/7191839916169448746

 

#elektrowniaatomowa #energetyka

Zaloguj się aby komentować

O tym jak RED Digital Cinema wykorzystuje swój abusywny patent uniemożliwiając innym kompresowanie RAW
"Oddychający" aparat szparkowy

Użytkownik @Tylko_ogladam dodał znalezisko ( https://www.hejto.pl/wpis/w-swiat-poszla-informacja-o-prawie-zmienionym-dla-kaczynskiego ) w opisie twierdzi, że Anne Applebaun (prywatnie żona Radosława Sikorskiego i dziennikarka The Atlantic) jest doradczynią prezydenta Bidena.

 

Skomentowałem, że prześledziłęm jej biografię i nigdzie nie ma tej informacji o doradzaniu Bidenowi (nawet na jej własnej stronie), są tylko informację, że pracowała co najwyzej w jakiś komisjach (przed Bidenem).

 

Nazwał mnie furiatem i wrzucił ten wywiad w cnn.com jako dowód czegoś:

https://www.cnn.com/videos/tv/2022/11/13/exp-gps-1113-bremmer-and-applebaum-midterm-global-reaction.cnn

 

Na pewno nie tego, że w opisie zwyczajnie się myli, bo w jego własnym źródle mamy:

Bianna Golodryga talks with Eurasia Group President Ian Bremmer and The Atlantic Staff Writer Anne Applebaum about President Joe Biden's first in-person meeting as president with Chinese leader Xi Jinping

 

A wywiadzie dziennikarka przestawia ją jako zdobywczynie Pulitzera, dziennikarkę i historyczkę (z jakiegoś powodu mi napisał "posłuchaj sobie jak ją przedstawiają" może go przerosło zrozumienie, że najpierw przedstawia Iana Bremmera).

 

A, że mnie zablokował to oczywiście tego nie można wytknąć tam.

 

CC: @utvikler komentowałeś, że pierwszy raz słyszysz, pierwszy raz słyszysz, bo to nieprawda.

@Deykun A to ciekawe, chamskie komentarze o czyiś wartościach z dupy są twoim zdaniem obrazem wychowania i kultury? Ponieważ ad personam jest przejawem zwyczajnego grubiaństwa i prostactwa.

@Thereforee
Dam ci jeszcze kilka minut na poedytowanie tego co napisałeś, żeby brzmiało milej i jednak nie wychodziło, że tak kto tu ma problem z prostactwem.

@Deykun Mam prawo być oburzony na obelgi i utyskiwanie moim wartościom. Ty masz prawo spłakać się na wyrzucenie na czarną przez jakiegoś matoła.

 

Nie jesteśmy tacy sami.

Zaloguj się aby komentować

Kiedyś jak się na Hejto Pejto dodało nagranie we wpisie z YT czy Streamable to był player, z streamable to wyglądało jakby odtwarzali video w własnym playerze. A teraz nawet nie generuje najprostrzego embeda tylko link na zewnątrz, bardzo niefajnie.

 

#hejto

36049f20-85b1-4407-91aa-e3bad20d8888

Zaloguj się aby komentować

Deykun
DeykunInspirator

W ogóle w temacie developerskiej roboty na wykopie.

 

To jak się wejdzie na profil to są obserwowane profile i zepsuli endpoint, bo jak ktoś ma ich kilka stron to na każdej API zwraca dokładnie te same nicki.

 

No i trudno - zepsuta tylko jakaś lista. Otóż nie, jak się wejdzie w po lewej w "Obserwowane" - "Profile" czyli coś co miało zastąpić "Mój wykop" to pokazuje tylko profile z tej jednej zdublowanej strony. Jak ktoś kiedyś obserwował 100+ użytkowników, to na tej stronie mu pokazuje chyba 32 i widzi tylko ich aktywność czyli jedną trzecią tego co wcześniej.

 

A w zakładce tagi mimo, że nie zepsuli stronicowania w profilu ja widzie tylko treści z pierwszej strony czyli tagi które obserwuje do litery d, bo jest alfabetyczna ta lista.

A w zakładce tagi mimo, że nie zepsuli stronicowania w profilu ja widzie tylko treści z pierwszej strony czyli tagi które obserwuje do litery d, bo jest alfabetyczna ta lista.

 

@Deykun U mnie tam są prawie same wpisy z #2137 xD Myślałam, że Michau przerzucił się z rogali na kremówki, bo nikt nigdzie o tym problemie nie pisał.

Zaloguj się aby komentować

O tym jak Tolkien tworząc krasnoludów nawiązał do Żydów i dlaczego z tego zrezygnował

https://streamable.com/58lie5

 

Źródło: https://www.tiktok.com/@funcomfortable/video/7188395567532510510?

Artykuł o tym: https://www.timesofisrael.com/are-tolkiens-dwarves-an-allegory-for-the-jews/

 

Fragment z artykułu:

Several years after writing “The Hobbit,” Tolkien had an exchange with publishers who wanted to translate his book into German. In responding to their request that Tolkien confirm his Aryan ancestry, the South African-born author took issue with Nazi policy.

“If I am to understand that you are enquiring whether I am of Jewish origin, I can only reply that I regret that I appear to have no ancestors of that gifted people,” wrote Tolkien in an oft-quoted draft. He went on to call Nazi race doctrine “wholly pernicious and unscientific.”

Zaloguj się aby komentować