Zdjęcie w tle
bishop

bishop

Inspirator
  • 31wpisy
  • 322komentarzy
Czy mamy na pokładzie jakichś konsultantów #sap ? Jak z ofertami u was? Kontakt na linkedinie urus czy zmalał ostatnio? U mnie jakby ciszej ostatnich kilka miesięcy, końcówka zeszłego roku to praktycznie oferta, dwie co tydzień. Czyżby i SAPa doganiał kryzys z innych sektorów IT?
#pracbaza #it
Tomekku

@bishop hmmm tak jest ciszej, ale koniec roku to zawsze nowe budżety itp, teraz masz sezon ogórkowy. Co roku było mniej w tym okresie, choć też mam wrażenie że jest ciszej, ale u mnie w firmie cały czas zatrudniają, ale nie juniorów. Obczaj sobie raport awersona jakie są prognozy rynku. SAP i automatyzacja to standardowe kombi które nie działa bo zawsze się sypie.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Czy podwójne nazwiska u kobiet to moda czy może konieczność? Co myślicie?

Od kilkudziesięciu lat widzę narastającą modę u kobiet na zachowywanie swojego nazwiska panieńskiego i łączenie go z nazwiskiem męża. Nie do końca rozumiem po co jest to robione.

Dawniej kiedy kobiety rzadko obejmowały ważne stanowiska (doktor medycyny, profesor prawa, itp.) oraz / lub kiedy przodkowie słynęli ze swoich wcześniejszych dokonań w równie istotnych dziedzinach, zachowywały one swoje nazwisko panieńskie żeby utrzymać jego prestiż. Kompletnie to rozumiem.

W dzisiejszych czasach nazwisko panieńskie po ślubie utrzymuje ponad 10% kobiet zawierających małżeństwo rocznie. Oczywiście prestiż w wykonywanych przez nie zawodach nie zawsze jest duży. I owszem, robią to bo mogą. Czy jest jednak tego głębszy sens mając na uwadze powody dla jakich było to robione w przeszłości?

Pracując w międzynarodowym środowisku od 10 lat w żadnym innym kraju nie zauważyłem tej tendencji na tak wysokim poziomie jak u polskich kobiet. Z moich obserwacji podwójne nazwiska w Europie są wręcz rzadkością przy ilości polskich przypadków.

Wydaje mi się, że niesie to więcej komplikacji i trudności w prozaicznych sytuacjach typu wypełnianie formularzy, wzywanie kogoś po imieniu i nazwisku przez osobę obcojęzyczną lub nadawanie nazwiska dziecku a potem tłumaczenie dlaczego mama nazywa się inaczej. Dodatkowo kolejne komplikacje przy częstych w Polsce rozwodach, kolejne zmiany dowodów, druki, etc.

Czy chodzi tu o podreperowanie swojego ego i podkreślenie swojej wyjątkowości? Podejrzewam, że tak. Jest to po prostu modne i kobiety starają się być jak najbardziej jak mężczyźni, nawet kosztem śmieszności. Często bowiem są to zlepki dwóch, można powiedzieć śmiesznych, nazwisk typu Garwinek-Bryłka albo Kukułka-Leszczyna. Jak dla mnie efekt takiego nazwiska jest odwrotny od zamierzonego, uśmiecham się z politowaniem nad korpo-sarenką klepiącą tabelki w Excelu i mająca wrażenie brzmiącej poważnie jak niegdyś wyemancypowane lekarki czy prawniczki.

A może jednak mają one powody do zachowania swoich nazwisk (poza bo mogę)? Co myślicie?

#przemyslenia #dyskusje #kobiety #malzenstwo

Czy podwójne nazwiska u kobiet to moda czy konieczność/jest ku temu ważny powód?

315 Głosów
BajerOp

@bishop no moja babcia w 1948 siedziała za dużo w korpo i na tiktoku dlatego ma dwa nazwiska.

Wido

Chodzisz sobie po świecie jako Anna Kowalska załóżmy 28 lat, tak cię wszyscy znają, tak o sobie myślisz przez całe życie i nagle masz zmienić nazwisko na Nowak bo tak, tradycja. A jak się rozwiedziesz to co, znowu Kowalska, a jak ponownie wyjdziesz za mąż to Wiśniewska? A jak masz dzieci z tych dwóch związków to co wtedy? Według mnie każdy może zostać przy swoim nazwisku, a dziecko dostać podwójne i sprawa załatwiona jeżeli chodzi o praktyczne podejście do tematu. Tylko op nie patrzy na praktyczność, tylko jest niechętny na zmianę tradycji, więc najlepiej każdą zmianę nazwać modą, bo to umniejsza i ośmiesza

Bojowy_Agrest

Imo zmiana nazwiska po ślubie to jakiś archaizm. A dwuczłonowe nazwisko elegancko ten "problem" rozwiązuje.

Zaloguj się aby komentować

Doświadczenia przy oddawaniu rzeczy za darmo są gorsze od tych przy sprzedawaniu. Mam do oddania sporą roślinę domową za darmo bo kupować "używanych" roślin "niekolekcjonerskich" nikt nie chce. Nie rozumiem co jest nie tak z ludźmi bo od tygodnia nie jestem w stanie znaleźć słownej osoby, która przyjdzie w terminie na jaki się umawia. Chętnych dziesiątki ale przyjechać i odebrać na konkretną godzinę nikt nie potrafi

Zdjęcie dla atencji

#rosliny #olx #polska #problemypierwszegoswiata
69be794a-be7c-4b69-a44e-9f4f735deaef
cebulaZrosolu

@bishop ty chamie, stać Cię, za darmo chcesz oddać to byś podwiózł od razu do miasta 20km od Ciebie! Jestem mamą 3 bombelków i nie mogę sobie jeździć po mieście od tak, a brajamek bardzo chce tego kaktusa i już mu obiecałam. Powiedział, że będzie muchy nadziewał na kolce. A teraz płacze, co ja mu mam powiedzieć człowieku bez serca

VonTrupka

>Nie rozumiem co jest nie tak z ludźmi bo od tygodnia nie jestem w stanie znaleźć słownej osoby, która przyjdzie w terminie na jaki się umawia.


wszystko jest nie tak

jak z octem, bo za darmo to jeszcze pretensje że nie słodki (´・ᴗ・ ` )


jeśli chcesz zachować resztki zdrowej psychiki nie wystawiaj nigdy za darmo na olx

po prostu za przysłowiową piątkę, dychę, czy flaszku

żadnego umawiania się, kto pierwszy przyjdzie ten zabiera, dopóki ogłoszenie jest widoczne, dopóty aktualne


ale zdjęcie kwiaciora to byś wstawił, a nie suchaktusa <_<

bishop

@lagun Wrocław

@VonTrupka taki o skrzydłokwiat. Rozrósł się tak, że mi światła brakuje w pokoju

ba9ec297-41d3-42e6-90ac-ae0a3cc7517c
cebulaZrosolu

@bishop skrzydlokwiat to akurat poczciwy kwiatek, wyjmij go z doniczki i spokojnie możesz rozdzielić korzenie na mniejsze kawałki, zostawisz sobie tyle ile Ci trzeba :)

bishop

@cebulaZrosolu tak też zrobiłem więc żalu nie będzie

Zaloguj się aby komentować

Siemanko. Pomyślałem, że czasem wrzucę post z kawałkami wykorzystującymi #fajnesample . Będzie trochę jazzu, trochę funku, soulu, itp.
Dziś na głośnikach polecam wam sampel z utworu Warszafski Deszcz vs. O.S.T.R. - Mógłby być już piątek. W tym remiksie Adam Ostrowski wykorzystał chórki z cudownego utworu Street 2000 autorstwa Jerzego Miliana. Tym samym polecam cały album z 1975 roku pana Jerzego pt. Orkiestra Rozrywkowa PRiTV W Katowicach nagrany z tą właśnie orkiestrą. W komentarzu remiks Ostrego.
#muzyka #hiphop #produkcjamuzyki #sampling
https://www.youtube.com/watch?v=4J4lgBvj8Io
bishop

https://www.youtube.com/watch?v=9p_6dN8Ogec - Warszafski Deszcz vs. O.S.T.R. - Mógłby być już piątek

Zaloguj się aby komentować

Dziś prawdziwa ofensywa kulinarna na hejto, dodaję więc i swoje ulepy. Zapiekanka pasterska z mieloną jagnięciną i oponki serowe.
#gotowanie #gotujzhejto #kulinaria
b086e76b-d9cc-44ae-b5d5-185f787116c6
17f51177-2ff8-4233-a093-3fd761bff0db
1febafe4-f031-4e1e-a8a7-65f6caf9120d
wyborny

@bishop Kurde jak dawno pasterskiej nie jadłem. Jagnięcina

bishop

Pierwszy raz robiłem z jagnięciną i szczerze mówiąc to za dużej różnicy od wołowiny nie czuć 🤔

Mel

@bishop like like like za oponki serowe

Zaloguj się aby komentować

Cześć Tomeczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) łapcie paczuszkę fajnych obrazków na nadchodzące czasy w drukarko-przyjaznej czarno-białej wersji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie obrazki w formatach A4 lub A5 dostępne na poniższym linku, także w archiwum zip.

https://mega.nz/folder/oB8lyQAL#OlhLV0vf7tpfzvretA_9_g

Aha i nie uwierzycie co można kupić na allegro! Sprzedają tam samoprzylepne arkusze w formatach A4 i A5! Wybierzcie sobie ofertę jaką chcecie

https://allegro.pl/kategoria/drukarki-i-skanery-papiery-folie-17252?string=arkusz%20a4%20etykiety%20samoprzylepne

#heheszki #memy #bekazpisu #bekazkonfederacji #wybory
d497d6d3-ba29-479b-8c34-c321ea98cf81
erebeuzet-tezuebere

@bishop wlepki to kolejny rak w publicznej przestrzeni.

bishop

@erebeuzet-tezuebere warta jest ona jednak poświęcenia na kilka tygodni dla wyższych celów

erebeuzet-tezuebere

@bishop wandalizm to wandalizm. Nie ma wartości. Nie czepiam sie o charakter wlepek z postu opa tylkp ogolnie krytykuje samo zjawisko.


Ale skoro juz mowa o wyzszych celach. To w tym momencie dajesz przyzwolenie na każdy przejaw wandalizmu, bo dla kazdego wyzszy cel moze byc zupelnie czym innym niz wartością dodaną dla spoleczenstwa.


Ale zem grafomansko to napisal.

RKS_Huwdu_Hooligans

@bishop pamiętaj o chowaniu żyletek pod wlepkami, aby zdrapujący mieli niespodziankę

redve123

te wlepki nic nie zmienią. Ktoś wrzucił na hejto linka do strony z masą haseł które podsumowywały afery pisu. Wlepki z nimi byłyby dużo mądrzejsze, bo te są na tym samym poziomie co "pis robi schabowe z parówek". Pomijając dyskusyjną elegancje, to nikogo to nie przekona. Zróbmy to porządnie, ja sie biore za szukanie linka

Zaloguj się aby komentować

Prawilnie przypominam zagubionym
#wybory #bekazkonfederacji #konfederacja
#polityka
7c4d3b85-38ed-4a1a-b95c-a3aed2439c80
Bajo-Jajo

a jakies dowody w koncu na to sa czy kolejny wysryw "tak to prawda bo tak napisali w Gazowni"

libertarianin

@Bajo-Jajo w pierwszym komentarzu masz pierwszy dowód, kolejne masz w ich postowanych wysrywach na twitterze, tym co mówią i robią.


Czy ty potrzebujesz żeby pociąg cię przejechał by uwierzyć że istnieją pociągi czy wystarczy jak z daleka zobaczysz że zapierdala po torach?

Capo_di_Sicilia

@Bajo-Jajo odpowiem metaforycznie. Albo ukladasz sie z mlotem, albo kowadlem. Jak nie chcesz z zadnym z nich to pomiedzy nimi nie zostanie nic

Kubilaj_Khan

@bishop takimi rzeczami tylko napędzasz im wyborców.

Matkojebca_Jones

@Kubilaj_Khan Nie, zwolenników Rosji jest mało.

Matkojebca_Jones

@bishop Jedna sprawa. Czerwona gwiazda jest symbolem komunistycznym (popularna była np. w ZSRR), tego k0nfiarskie zera nie reprezentują, tylko aktualną Federację Rosyjską z Putinem na czele.

Piotr_Chlopas

@Matkojebca_Jones Dlatego żyjesz w swojej bajce gdzie przedsiębiorca robi z tobą na taśmie XD i myślisz, że w te bajki uwierzy inny przedsiębiorca.

Zaloguj się aby komentować

Cześć Tomeczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) łapcie paczuszkę fajnych obrazków na nadchodzące czasy w drukarko-przyjaznej czarno-białej wersji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystkie obrazki w formatach A4 lub A5 dostępne na poniższym linku, także w archiwum zip.
https://mega.nz/folder/oB8lyQAL#OlhLV0vf7tpfzvretA_9_g

Aha i nie uwierzycie co można kupić na allegro! Sprzedają tam samoprzylepne arkusze w formatach A4 i A5! Wybierzcie sobie ofertę jaką chcecie
https://allegro.pl/kategoria/drukarki-i-skanery-papiery-folie-17252?string=arkusz%20a4%20etykiety%20samoprzylepne

#heheszki #memy #bekazpisu #bekazkonfederacji #wybory
bcadfd88-a94a-47cd-95ec-5858f2040691
MasterChef

Kolejny naganiacz polityczny, won na czarnolisto.

M4G33k

Daj chociaż to ze szMatim miska ryżu + w kolorze, chyba ze wszystkie Ci łatwiej to tymbardziej, nie po to kupiłem nowe kartridże do drukary żeby oszczędzać na szkalowaniu władzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) z gory bóg zapłać piękny kawalerze

Zaloguj się aby komentować

Szukam haseł lub obrazków na nalepki A4 i A5 anty PiS i Konfederuskich. Hasła powinny być krótkie żeby się zmieściły ale fajnie jak by przekazywały jakieś ich afery. Mogą też być memeski. Jakieś propozycje?

Jak zbiorę ich trochę to mogę potem udostępnić pdf/docx do druku.

#polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji #jebackonfe #jebacpis
sierzant_armii_12_malp

Może trochę cytatów?


Te pieniądze im się po prostu należały!

Narkotyki robi się z konopii? No chyba nie, przynajmniej ja nic o tym nie wiem.

Nie wiedziałem, że są maszyny pokazujące, jak człowiek wygląda w środku.

Nie zatrudniamy specjalistów, bo jak zatrudnialiśmy specjalistów, to oni nie chcieli realizować naszego programu.

Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają za****dalać za miskę ryżu.

bishop

@sierzant_armii_12_malp dobre, wykorzystam je

jonas

Oficer prowadzący będzie niepocieszony, że próbujesz odrabiać zadanie domowe za pomocą ściąg z Internetu.

5tgbnhy6

i gdzie masz zamiar te nalepki A4 naklejać, wandalu?

bishop

Komentarz usunięty przez moderatora

Zaloguj się aby komentować

Na aplikacji nie działa przechodzenie do tagów z poziomu posta. Scrollując listę postów i klikając w tagi, przechodzi się do nich. Będąc w widoku posta z komentarzami linki tagów nie działają.
Samsung S21
#bughunter #zglosbug

Zaloguj się aby komentować

Aplikacja ma problem z płynnym odświeżaniem ekranu. Pomimo 120 Hz odświeżania ekranu w telefonie, aplikacja scrollując tnie gorzej niż w standardowych 60 Hz. Najbardziej widać to w długich wątkach z wieloma komentarzami.
#bughunter #zglosbug
biker

Na iPhone 8 też czasami przycina się animacja więc to nie tylko na ekranach 60hz+

Zaloguj się aby komentować

Następna