Zdjęcie w tle
SzubiDubiDU

SzubiDubiDU

Inspirator

Dołączył/a: 09.10.2022

  • 73Wpisy
  • 195Komentarzy
  • 10Obserwujących

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie stracił motywację do zakupów?

 

Zwykle lubiłem komsumpcjonizm i centra handlowe. Zawsze miałem potrzebę po coś wejść i coś kupić. Jedzenie, szpargał do domu, prezent dla kogoś.

Dawno temu jak miałem jakieś koleżanki to uwielbiałem szopping. Byłem chyba jedynym facetem, który lubił jak go baby wyciągały na doradzanie szmat xD No ale dobra, oprócz szmat zwiedzałem większość sklepów jaka była i zwykle zawsze znalazło się coś na co miałem ochotę kupić. Szlajanie się po centrach to był mój taki rytuał co kilka tygodni.

 

No ale od niedawna (chyba kilka miesięcy) to zdechło we mnie. Szlajanie się pozostało ale nic na sprzedaż mnie nie interesuje. Jeżeli już wchodzę to aby zjeść i zmusić się do kupna tego co jest potrzebne bo jest potrzebne a nie bo chcę. Wszystko stało się nieciekawe, tandetne, niepotrzebne

 

#przemyslenia #przemysleniazdupy

 

Dla atencji wrzucam swoje spontaniczne zdjęcie centrum King Cross Praga bo budzi we mnie lekkie uczucie #liminalspace

3f132c76-73ab-4007-8b62-3f94e66c7737

@SzubiDubiDU ja tam lubię, zakupy pierdół to jedna z niewielu rzeczy która daje mi realny strzał dopaminowy, na krótko co prawda ale daje. Jest zima, może brak słońca, witamin, zbadaj krew itd bo takie proste symptomy potrafią być oznaką czegoś grubszego.

@SzubiDubiDU koleżanek nie ma i to problem

@SzubiDubiDU kazdy nalog z czasem przestaje cieszyc

Zaloguj się aby komentować

Walczyłem ze sobą dzielnie ale w końcu złamałem się i kupiłem

 

HONDA CITY + MOTOCOMPO

 

W wersji japońska policja. Pewnie szybko zgadniecie czemu wybrałem akurat taką muzykę xD

 

To jest mój pierwszy model Inno64 i trochę jestem zdziwiony, bo ten modelik jest strasznie delikatny. Przy samym ustawianiu udało mi się uszkodzić antenkę, która jest teoretycznie zwykłym drutem. Oraz tylne drzwi musiałem uważać bo da się je otworzyć krzywo i przy większej sile można je wyrwać

 

https://streamable.com/ewlq71

 

A w ogóle to Hondę City opisywałem [tutaj] a Motocompo [tutaj]

 

#resoraki #hobby #modelarstwo

@SzubiDubiDU bardzo interesujące ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

a137274a-d282-4035-8044-94cf3819836d

Zaloguj się aby komentować

Często miewam dziwne sny ale tak pojebanego to w sumie nie miałem więc opowiem wam, żeby wam też zryło beret

 

Śnilo mi się, że jestem w lesie/parku krajobrazowym latem. Drzewa głównie iglaste, ścieżki gruntowe oraz asfaltowe. Dookoła chodzą sobie ludzie. I nad wszystkim leci samolot, leciał bardzo nisko, że można było rozpoznać malowanie Fly Emirates. I było coś nie tak bo podczas zawracania samolot stracił nośność i zaczął spadać kręcąć się wokół siebie. Ludzie pokazywali sobie palcami co się dzieje a ja uciekłem jak najdalej. Wtedy samolot spadł na środek tego parku gdzie był tłum ludzi. Wybuch i mnóstwo szczątków. Pobiegłem patrzeć czy ktoś przeżył ale wszędzie leżały tylko rozerwane części ciała na większe kawałki jak np. ręce czy nogi oraz same strzępki skóry i mięsa. W snach nigdy nie miewam węchu ale w tym jednym był niesamowity smród surowego mięsa na słońcu.

 

Z jeszcze dziwniejszych rzeczy to próbowałem dzwonić po pomoc i normalnie liczby i litery są niewykonalne w snach ale tutaj udało mi się wpisać w telefon 911 (czemu nie 112 to nie wiem) i zadzwonić niestety obsługa uważała, że to żart więc mnie zlewała.

 

Potem służba sprzątająca parku zaczęła jakby nigdy nic zamiatać te szczątki ludzkie z głównych alei ale na trawnikach wciąż było ich pełno i dalej smród był niesamowity ale nie było już tego galaretowatego dźwięku gdy się nadepnęło na mięso.

 

Obudziłem się szybko narysowałem w paintcie co widziałem aby nie zapomnieć ale ten smród mięsa dalej mi siedzi w głowie.

 

#sny #pojebane #gownowpis

4866d9b3-d4c4-4323-87c3-5b1bdd54ce3e

Infekcja zatok, ropa zatyka ci nos i stąd wrażenie "galaretowości" i zapachu zepsutego mięsa.

@Alky pół życia mam katar więc raczej to nie to

@SzubiDubiDU mi czasem elektronika działa w snach

Zaloguj się aby komentować

Wątek z muzyką, która jest zła* do szpiku kości.

 

*zła w sensie evil, nie że zła=bad tylko zła=evil/złowieszcza

 

#muzyka #creepy #glupiehejtozabawy

 

Na start klasyka: Resident Evil

https://www.youtube.com/watch?v=9L7mZH2u3Qc

A co mi tam, też pokażę gruza. Milf lat 28

 

#pokazauto

#toyota

#motoryzacja

565ed55b-deef-4e9a-9f2e-0ed230b3abd2

Mój dawny mechanik miał taką Camry 3.0 w manualu. Nie wiem ile w tym prawdy, ale twierdził, że ponoć wyprodukowano ich tylko nieco ponad 900 sztuk, a skrzynia była od jakiejś Celici - może nawet zaślepiona od GT-four.

@R8Ozd25vIENpxJkgdG8gb2JjaG9kemk raczej bujdy na resorach. Camry 3.0 miały tą samą skrzynię co 2.2 tylko sprzęgło od 2.2 nie wytrzymywało większej mocy i często się sypało

@SzubiDubiDU Tak jak wspomniałem - nie znam szczegółów tematu. Wtedy byłem na etapie Corolli E10 i zastanawiania się czy wpakować w nią 4E-FTE ze skrzynią ze Starlet Glanza, przytarganej z UK, ale odpuściłem temat, choć do dziś żałuję, mimo posiadanej obecnie jeszcze lepszej turbo benzyny niż ta potencjalna wydumka.

Zaloguj się aby komentować

Fragment książki #tech

 

Jednym z kluczowych zagadnień definiujących system postindustrialny jest problematyka przemodelowania metod masowej produkcji. Rozwój technologii i formy zatrudnienia są ze sobą ściśle powiązane. Nowe rozwiązania technologiczne najczęściej eliminują miejsca pracy, obniżają dochody pracowników lub przenoszą ich do nowo powstałych segmentów produkcji.

 

#szury #szuryzm #nwo

7911466b-32da-4e43-a94d-d310a0c92265

Zaloguj się aby komentować

Pany i panewy mam zagadkę

 

Codziennie przejeżdżam przez skrzyżowanie równorzędne na którym trwa remont. Skręcam w prawo (niebieski) i zawsze mi się wydawało, że to ja nie mam pierwszeństwa i muszę czekać aż od tej strony aż auta przejadą przez zwężenie, żebym mógł skręcić. Ale zawsze to ci z prawej czekają aż ja przejadę. W ogóle dziwna sytuacja bo nikt się nie pcha tylko każdy przepuszcza, nowość w Polsce xD

 

Kto tu ma pierwszeństwo?

 

#motoryzacja #kiciochpyta #polskiedrogi

9c980417-d86c-42a3-8bb9-cbdc74c78ed0

@Fen "tak jakby wyprzedzał"

 

Nie, nie wyprzedzał. Wyprzedzasz wolniejszy pojazd a nie kurwa plac budowy xD

@SzubiDubiDU Dla uściślenia:

  • wyprzedzać możesz tylko inny pojazd który porusza się w tym samym kierunku z tym samym zwrotem co ty,
  • omijać możesz tylko obiekt który się nie porusza,
  • wymijać możesz tylko inny pojazd który porusza się w tym samym kierunku o przeciwnym zwrocie do twojego.

 

A ja użyłem (chyba) skrótu myślowego, może zbyt daleko zabrnąłem.

@SzubiDubiDU na mój mały chłopski rozum to jest prosta sprawa, jedzie z prawej to musisz go puścić. Tak jak wyjeżdżasz z podporządkowanej musisz puścić wszystkich którzy poruszają się po drodze z pierwszeństwem i nieważne jest czy robią to zgodnie z przepisami. Niemniej możliwe, że jak sie zagłębisz w prawo to może okazać sie inaczej.
A puszczają Cię może z wielu powodów np. dlatego że sami nie są pewni czy mają pierwszeństwo i wolą poczekać albo po prostu chcą być mili.

Zaloguj się aby komentować

Toyota Sera

 

Rok 1988 - Toyota pokazuje koncept "AXV-II". Małe ufo wywołuje szok swoimi drzwiami - podnoszą się one do gory. Ponadto są zakrzywione i służą jednocześnie jak dach. Cały wóz jest bardzo przeszklony. Ogromna tylnia szyba swoim kształtem przypomina tą z MX3 (chociaż Mazda debiutuje w 1991)

 

Rok 1990 - Toyota Sera debiutuje na rynku wewnętrznym (true JDM) Z zewnątrz wygląda jak przeszklona mydelniczka. Pod maską... Paseo. Silnik 1,5 spięty z 5biegowym manualem lub 4biegowym automatem. Wnętrze awangardowe - deska rozdzielcza "otacza kierowcę" i łączy się z boczkami drzwi. Zamiast zwykłego dachu jest cieńki pasek wzmocnień jak w tardze do którego przyczepiona jest osłona przeciwsłoneczna

 

Ze względu na kształt szyby cała nie może się chować w drzwiach, dlatego tylko jej fragment się opuszcza jak w Subaru SVX. Z tyłu pod nietypową szybą bagaznika jest dodatkowy głośnik nazywany boomboxem, który ma tryb "Funky". Po naciśnięciu przycisku głośnik się obraca w górę lub do przodu aby zmienić nagłośnienie.

 

Toyota zakończyła produkcję Sera w 1995 roku. Powstało niecałe 20,000 sztuk tego auta. Podobno Sera po włosku znaczy "wieczór" lub po francusku "machać w przyszłość" ale moim zdaniem chodziło o Edam Rycki

 

#motoryzacja #ciekawostki #jdmciekawostki

cd7c3756-923e-4d57-b158-4d881655a3e4
baeaa3f7-13e2-4b42-9896-9f1ea550fa31
e32c997c-194b-4e65-a2f4-f5fd9d6a21bb
3f8a0be2-ebee-4814-8418-fa4c13060053
019d87d5-e688-4ee7-b62c-76c01074c021

Podobno Gordon Murray zapożyczył koncept tych drzwi projektując McLarena F1

72111ce8-9bee-438a-b9b4-6303e577dacd

Zaloguj się aby komentować