Zdjęcie w tle
SzubiDubiDU

SzubiDubiDU

Osobistość
 • 197wpisy
 • 634komentarzy
Siedząc w oczekiwaniu na GTA6 wpadłem na pomysł listy filmów, które klimatem, akcją, lokalizacją pasują do Grand Theft Auto VI. Odkopałem zarówno filmy akcji, dramat, komedię i horror oraz wypisałem potencjalne EasterEggi nawiązujące do każdego z filmów.

A wy możecie zgadywać z miniaturki jakie filmy wybrałem do opisania Możecie też kliknąć ten LINK DO BLOGA i przeczytać moje zestawienie. Enjoy

#gta #gta6 #gtavi #filmy #ciekawostki
2d201555-d27b-4824-9b6a-5d7e6c6b56f4

Zaloguj się aby komentować

Mała ciekawostka na piątek. Teledysk do Mint Royale - Blue Song jest pierwowzorem filmu Baby Driver.

Teledysk wyreżyserował Edgar Wright, który 20 lat później reżyserował Baby Driver. Połączenie jest oczywiste gdy porównamy muzyczne wideło z pierwszą sceną filmu o młodym gniewnym chłopaku z talentem do kierownicy.

#muzyka  #ciekawostki  #motoryzacja  

https://www.youtube.com/watch?v=dfrcZsKcVxU
teetx

@SzubiDubiDU A wiedziałem, wiedziałem.

Mam nawet na playliście :)

Wyśmienite ciekawostki

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Pierwsza video-recenzja na naszym kanale czyli krótkie omówienie Fiata 125p nazywanego też dużym fiatem/kredensiem/kanciakiem/bandziorem. Drobna recenzja razem z kilkoma ciekawostkami o jednym z najpopularniejszych samochodów PRLu.

#motoryzacja  #ciekawostki  #gruparatowaniapoziomu  #fiat  #prl #recenzex

https://www.youtube.com/watch?v=w_ZKnY0IXmg
RECENZEX NEWSLETTER - WEEKEND OFFROADOWY

Akurat wpadły dwa wpisy na radosne poczytanie z rana w robocie. Możecie przeczytać recenzję posiadacza pioniera segmentu SUVów - Jeep Cheeroke. Indiańsko brzmiący przodek miejskich suvów, który uwielbia taplanie w błocie. Pod maską mamy piec wywodzący się konstrukcyjnie jeszcze z lat 60, który napędzał zarówno pickupy jak i maszyny rolnicze. A jak to się sprawuje na codzień? Czy jest wygodnie? Czy czuć bogactwo w środku? Czy daje radę w terenie? To już doczytanie na naszej stronie
[ LINK ]

Niech wszystkie narody wiedzą, że Czesi nie gęsi i swoje buggy też mają! Oto historia taplania się w błocie według Skody. Tylnonapędowe potworki plażowe z kraju gdzie nawet nie ma plaż ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oto historia Skody, której nigdy nie spotkaliście:
[ LINK ]

#motoryzacja #ciekawostki #jeep #skoda
6819d20f-f094-45cb-ac47-63003b212a68
7caf477c-de5c-4c32-89d2-6ea141e18ffa
9b904abe-2386-4ee6-ac4b-6fa46f918612
18598f78-2b79-43b6-a847-2f8ce8587d7f
eb046f06-9c49-4ce2-b69a-2cdda2bf4b1a

Zaloguj się aby komentować

Mam dopiero 26 lvl i jestem wypalony zawodowo jak janusze 40-50 lat.

Pracuję od 19 lvlu jako grafik. Jestem samoukiem bez papierka. Teraz od ~5/6 lat utknąłem w chujowej agencji. Na 10 osób są trzy osoby w tym ja, które robią różne rzeczy. Reszta firmy od 20 lat w kółko robi te same gazetki i nic po za tym. Nie chcą się uczyć nowych rzeczy, nie chcą przyjmować nowych obowiązków. Dodatkowo jako jedyny rozumiem cokolwiek z obsługi komputerów więc jeszcze zrobili ze mnie prowizoryczny helpdesk do "mniejszych" problemów (do większych jest zdalna firma zewnętrzna). Więc nie dość że większość się opierdala bo nie ma dla nich roboty (bo jest zbyt skomplikowana) to ja mam zapierdol z projektami + jeszcze muszę część czasu poświęcać na np. zacięty papier w drukarce, wymieniane spalonej kostki ram, podpinanie kabli ethernet.

Oczekują ode mnie siedzenia po godzinach bo np. grażyny mają chore dzieci i muszą wyjść wcześniej a na mnie spadają ich obowiązki. Oczywiście w drugą stronę są opory bo po co mi wolne skoro nie mam dzieci. Dodatkowo kierownictwo polega na przekazywaniu maili od klienta gdzie 90% spraw nie wolno mi się kontaktować z klientem aby dopytać o szczegóły "bo to pokaże że się nie znamy" więc mam czytać w myślać i po kilka razy robić to samo gdy projekty są odrzucane bo nie mogłem zadać pytań aby przyśpieszyć pracę. A no i dobija mnie to, że jedyny jestem przed 30stką a reszta firmy średnia wieku to ok. 45 lat więc nawet ciężko gębę do kogoś otworzyć.

Czy praca w prawdziwym helpdesku jest bardzo przejebana? Już i tak w robocie mam mniejsze problemy techniczne do rozwiązywania. Więc skoro muszę się jebać z mini helpdeskiem to nie wiem czy nie przeskoczyć tylko na helpdesk. Jestem wypalony tym, że mam na głowie sprawy kreatywne jak i ścisłe-techniczne.

Poszedłem też niedawno na studia zaoczne informatyka z profilem grafik ale na razie wszystkie przedmioty to głównie sieci komputerowe, podstawy programowania, grzebanie w linuxie itp. więc to wszystko i tak jest bliższe helpdeskowaniu niż grafice, którą pierwotnie chciałem robić.

#pracbaza  #studbaza  #zalesie  #helpdesk  #it
VonTrupka

Dopiero dojrzewasz do pomysłu zmiany zakładu pracy?

Czy już dojrzałeś i to kwestia 1-3 miesięcy?


Im szybciej skończysz z obecnym pierdolnikiem, tym więcej nerwów zachowasz.

Nikt nie ma ochoty pracować z nowym, który ma wszystko w dupie bo poprzednia robota wyssała z niego wszystkie siły witalne.

Boltzman

@SzubiDubiDU jak pocisk zwalaj. Potem będziesz gadał ze dobrze ze po 6 latach a nie po 8

GitHub

@SzubiDubiDU czy powiedziałeś chociaż o tym co nam napisałeś szefostwu? Może udało by się wyrwać dużą podwyżkę. Oczywiście jak inna praca była by na wyciągnięcie ręki to jeszcze na odchodne bym się z nimi potargował, kto wie. Może znajdą się pieniądze ;)

Zaloguj się aby komentować

URBEX W POSZUKIWANIU STARYCH AUT
RECENZEX NEWSLETTER

Pod stolicą znajduje się uroczy pierdolnik, który postanowiliśmy zwiedzić. Gratka dla urbexiarzy i graciarzy - cmentarzysko aut. Wstęp może nie jest najprostszy bo zdarza się spotkać strażników ale i tak warto tu zajrzeć . OSTROŻNIE BARDZO DUŻA GALERIA ZDJĘĆ

LINK DO BLOGA

#recenzex  #motoryzacja  #ciekawostki #urbex
72802c50-e3f6-44bc-ae3a-7a3350805ae2
f6b1c85a-c864-46f0-8888-dfaeea344140
9abc9fca-96a4-449b-b35e-cc8765a1b879
6b6327b3-1d82-4064-97c5-ac7201a9b5d2
bbb457cf-842e-47f4-a37a-f290f12bd7f8
lubieplackijohn

@SzubiDubiDU Zajebiste focziszcze!

Nuszek

@SzubiDubiDU ciekawe czy udało by się jeszcze jakieś wskrzesić do życia

maciekawski

@SzubiDubiDU syrenka bardzo ładnie pomalowana

Zaloguj się aby komentować

Ostatnio słuchałem sobie starszego już przeboju Beck - Loser. I zwróciłem uwagę na jedno określenie

About a shotgun wedding and a stain on my shirt
Don't believe everything that you breathe
You get a parking violation and a maggot on your sleeve
So shave your face with some mace in the dark

Czym jest shotgun wedding?

Okazuje się, że to bardzo stary typ wesel, który polega na tym, że... dziewczyna jest w ciąży i żeby nie było wstydu to na szybko robione jest wesele. Dobra... dobra... ale skąd tu się wzięła strzelba (shotgun)? To akurat zasługa XVIII oraz XIX wieku, w USA oraz na bliskim wschodzie i kilku innych krajach. Aby być pewnym, że pan młody nie ucieknie sprzed ołtarza i nie zostawi zaciążonej dziewczyny to ojciec panny młodej stał ze strzelbą za nimi aby zastrzelić gnojka w razie ucieczki.

A gdyby ktoś się nudził to jest świetna komedia "Czarny kot, biały kot" z motywem shotgun wedding, co prawda z innych powodów niż ciąża ale też niezłych. Film produkcji bałkanskiej z 1998 roku. Strzelby nie ma ale jest ganster z karabinem maszynowym. ( ͡º ͜ʖ͡º) Dla tych co kojarzą - tak to ten film w którym świnia zjada trabanta.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #muzyka
fef04cce-5fc4-48f2-9a04-3c0f58640e67
pol-scot

@SzubiDubiDU za Becka zawsze piorun

Piechur

Czarny kot, biały kot to jest jazda bez trzymanki, muszę sobie odświeżyć

trixx.420

Al Bundy też kilkukrotnie wspominał, że ojciec Peg na ślubie stał za nim ze strzelbą :)

Zaloguj się aby komentować

Nie wiem czy ktoś jara się kulturą wyścigów ulicznych japonii z lat 90-2000 ale własnie wyszło demo gry w klimacie nocnych wyścigów Wangan Midnight.

Więc jeżeli pamiętasz Midnight Club, Underground 1&2 i Tokyo Xtreme Racer to pewnie cię zainteresuje:

https://www.youtube.com/watch?v=m79E9hoPRJ0

#motoryzacja #jdm #gry
Rudolf

@SzubiDubiDU całkiem ciekawe, jednak czy będzie jak gry z tamtej ery? nostalgia też dużo robi i kompletnie zapomina się o niektórych ogromnych wadach poszczególnych produktów

Zaloguj się aby komentować

Graty są po to aby nimi jeździć

-taki stary złom, ty i koledzy nie boicie się tym jeździć?
-po prostu jesteśmy bardzo... głupi [wideło]

#motoryzacja #ford #pokazauto
9af1bf27-834d-4d39-8e96-97ac30e6aabc
SuperSzturmowiec

ford gówno wort.

co za model?

30ohm

Odstawiłem takiego do zgniatarki lata temu

Zaloguj się aby komentować

Mam lekki katar i w trakcie jazdy przez przypadek zamiast użyć zwykłej chusteczki złapałem za tą, którą przecierałem bagnet od skrzyni biegów. No i teraz cudownie jebię olejem ATF ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis
koszotorobur

@SzubiDubiDU - mogłeś chwycić za chusteczkę którą ten inny bagnet przecierałeś i jebać czymś innym - więc mogło być gorzej

pigoku

@SzubiDubiDU w jednej kieszeni nosisz chustkę do nosa, a drugiej do bagnetu. Logiczne, każdy tak robi tylko trzeba pamiętać która w której kieszeni.

Czyżby mondeo 1.8 benzyna że trzeba dolać co rano? 😁

cebulaZrosolu

@SzubiDubiDU musisz mieć zajebisty porządek w aucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Pierwszy pomysł na nazwę - PRLcity ale to się może jeszcze zmienić. Jeżeli masz lepszą nazwę to pisz.

Oczywiście waluta narodowa Cebuliony / Onioncoins. Tym razem porobiłem kilk budynków z usługami jak sklepiki, stacja paliw, warsztat. Dorobiłem jeszcze jeden pojazd, który widać na mapie ale jest taki brzydki, że nie będę mówił co to za auto abyście zgadnęli to wtedy będę wiedział czy dobrze narysowałem.

https://streamable.com/7rf9ch

#citiesskylines  #simcity  #openttd  #tworczoscwlasna  #pixelart
Felonious_Gru

@SzubiDubiDU Commucity

DexterFromLab

@SzubiDubiDU jest żuk z plandeką, kilka polonezów, duży fiat i ciągnik ursus.

DexterFromLab

@SzubiDubiDU możesz połączyć obszar rolniczy ze strefą mieszkalną. Ludzie mieszkali na wsiach, każdy miał kawałek pola na jakąś przenice, kawałek ogrodu na warzywa, sąd i rozlatujący się dom. Często jeszcze krowę albo kiilkan i oczywiście jakiś drób. No i to były stare i rozlatującw się chałupy a nie piękne kwadraciki.

Zaloguj się aby komentować

TA KURWA WCIĄŻ ŻYJE!

to była moja pierwsza myśl gdy zobaczyłem, że na sprzedaż jest najgorsze auto jakie kiedykolwiek miałem. Ledwo 11 dni temu opisywałem moje perypetie z Chryslerem Neon 2.0 z 2001 roku a tu się okazuje, że auto w tym czasie wylądowało na OLX na sprzedaż.

Do tego w komisie. Jest to podwójnie zabawne ponieważ auto już wcześniej było z komisu. Odkupiłem od emeryta, który dostał je w rozliczeniu w komisie za inny wózek. Potem ja sprzedałem komuś a ten ktoś albo okazał się pracownikiem komisu albo wysłał tą kupę złomu do komisu xD.

Cykl Neona

 1. komis
 2. grzyb dostaje to auto na siłę
 3. młody gniewny głupi je kupuje do zabawy
 4. mechanik handlarzyna szuka taniego auta do szybkiego zarobku
 5. znowu komus

Tutaj link z olxa:
https://www.olx.pl/d/oferta/na-sprzedaz-chrysler-neon-2-0b-alusy-hak-oszczedny-dobry-stan-CID5-IDYrqK0.html?reason=observed_ad

Tutaj moje perypetie z tym gównem:
https://recenzex.pl/spedzilem-prawie-rok-z-najgorszym-amerykanskim-autem-recenzja-bylego-posiadacza/

Tutaj SonyKrokiet przedstawia historię modelu:
https://recenzex.pl/neonowy-smietnik-moparu-czyli-chrysler-dodge-plymouth-neon/

Z jednej strony nie chcę tego auta nigdy więcej. Z drugiej jakośtak cieplej na serduszku, że jednak nie zabiłem tego trupa do końca. Z trzeciej to współczuję następcy.

PS. Proszę tylko nie hejtować komisu. Może naprawili wszystkie mankamenty, kto wie xD

#motoryzacja #heheszki #pokazauto #dziwnehistorie
4562fbc8-97b9-4d54-a88d-9d6607205882
cd9afd52-a355-436e-b1cb-bd1b764e4cad
e2fdcc01-104b-41b1-9b6f-8efbca96ab98
78ee7f8f-b8bb-49ed-b521-672df4e5494c
7b2c2448-7cdc-4027-b67e-79d9e938d9ec
Yes_Man

@SzubiDubiDU Polecę boomerem: ROTFL

Borsuk_z_boru

Chyba wystarczy podać cenę złomu + 3000 i wielu myśli, że jest super szrot do pojeżdżenia xD Kolega kupił BMW za 1,5k i zaraz sprzedał za 3k, miesiąc później stało za 4k, a za dwa u kogo innego 50 km dalej za 6000 i też poszło, bo dzwonił z ciekawości xD

Zaloguj się aby komentować

Ciekawostka. Porównanie kuponów do maka z 2013 i 2024. Dekada różnicy

#mcdonalds #fastfood #ciekawostki

Link z wieksza rozdzielczością
https://i.imgur.com/L8CjCGG.jpeg
64ca9e9f-92f4-4fce-aeb9-c12168c5634d
Topia

Za darmo bym tego gówna nie jadł.

m-q

@Topia nie musisz jeść, ale to jest bardzo dobry wskaźnik wartości pieniądza

Topia

@m-q są różne wskaźniki ekonomicze, jak np. poziom inflacji, więc nie wiem po co porównywać ceny paszy dla podludzi.

DiscoKhan

@SzubiDubiDU dla mnie to jest pewien fenomen, że ludzie wolą płacić normalne ceny za produkt mając dodatkowo tego typu kupon zamiast domagać się normalnych cen bez kuponów.


Podobnie jest w Biedronce, odkąd zaczęli wymagać te swoje karty które wydłużają proces zakupów w zkaian dając ceny podobne do tego zanim te karty klienckie wprowadzono to omijam Biedronki szerokim łukiem, bo to jest jednak obraza ludzkiej inteligencji.


W Polsce generalnie jest jakiś dziwny kult dookoła płacenia za towary.

otoczenie_sieciowe

@DiscoKhan a w jakim sklepie masz zawsze "promocyjne" ceny, bez promocji?

DiscoKhan

@otoczenie_sieciowe No ja w Netto kupuję.


I promocje są, po prostu nie trzeba mieć do niej karty/apki klienckiej.

Dzban3Waza

pamiętam jak żywiłem się mcchickenami za 5 zł i kokolino xD Justyna ty ku&wo

Zaloguj się aby komentować

Pomysł na katastrofę w Polskim Simcity - protest rolników.

#citiesskylines  #simcity  #openttd  #tworczoscwlasna  #pixelart  #protest
c6a4a008-2fda-4d99-aa42-85d5a6da626b
MarianoaItaliano

@SzubiDubiDU Eee, fajne Też kiedyś bawiłem się pixelarty za czasów jak byłem wziętym MKM-em

Projektowałem nawet fikcyjne autobusy, ech fajne to było - mam więcej na którymś pendrivie

https://image.ibb.co/eed0MV/fikcyjne.png

Catharsis

@SzubiDubiDU Widzę, że ktoś posłuchał moich ostatnich sugestii, szanuje xD

a2871bd3-b297-4190-85b0-c7ffdb5a7190
DexterFromLab

@SzubiDubiDU bym se pograł w takie SimCity po polsku. Jak będziesz miał to daj znać

Zaloguj się aby komentować

Mały update tekstur ulicy. Mieliście rację, że ulice są zbyt idealne a chodniki za gładkie

#citiesskylines  #simcity  #openttd  #tworczoscwlasna  #pixelart

https://streamable.com/62y26o
CzosnkowySmok

@SzubiDubiDU będzie Dino?

Felonious_Gru

@SzubiDubiDU czemu samochody jeżdżą jakby kierowcy byli trzeźwi?

BurczekStefuha

@SzubiDubiDU fajnie się zapowiada

Zaloguj się aby komentować

Następna