Zdjęcie w tle
Rafau

Rafau

Inspirator
  • 19wpisy
  • 352komentarzy
  • 2obserwujących

No i super wyniki kwalifikacji. Top 4 z różnych zespołów, Leclerc i Verstappen dadzą sporo wyprzedzania i emocji już od początku wyścigu.

#f1

A_a

@Rafau dwa sc jak nic będą

2

Zaloguj się aby komentować

Ojej, ver out? Jakże mi przykro xD

Przynajmniej może będą jakieś emocje w trakcie wyścigu!

#f1

Rafau

@Robeson no a jeszcze jak dołożymy do tego Leclerka z pozycji 11-13 (jeszcze nie wiadomo) to będzie ciekawie!

1
Niggauke

@Rafau dopiero kwali a już się zesrałeś.

0
Rafau

@Niggauke no piękny poziom dyskusji, piękny, winszuję kunsztu posługiwania się słowem, wnoszenia wartościowej traci do rozmowy.

0

Zaloguj się aby komentować

Oj coś słabo McLaren w tym sezonie, słabo. Żeby Lando z Q1 nie wyjechał?

#f1

Rokenrolla

Rok temu też się długo rozkręcali, chociaż i tak wciągnęli zespół zaledwie na 5 miejsce na koniec sezonu, w tym wygląda że nawet o to może być ciężko

2

Zaloguj się aby komentować

28

Uszanowanie,

Chciałem się z Wami podzielić prostym sposobem na pozbycie się zaschniętych plam po owadach z kasku, czy owiewki motocykla.

Co najważniejsze sposób ten nie kosztuje w zasadzie nic, zajmuje kwadrans, a efekty daje takie same jak agresywna chemia do usuwania resztek organicznych. Nie rysujemy przy tym powłoki kasku, jak to ma miejsce przy szorowaniu gąbką, i nie narażamy się na wsiąknięcie chemicznych specyfików do wnętrza kasku.

 

Bierzemy zwykły ręcznik papierowy i namaczamy go bieżącą wodą. Następnie kładziemy na kasku na zaschniętych trupach i zostawiamy na ok. 10 minut.

Po tym czasie zdejmujemy ręcznik i przecieramy delikatnie zabrudzenia. W razie konieczności czynność można powtórzyć, pamiętając przy tym, żeby nie trzeć za bardzo samej powierzchni wizjera, bo możemy go porysować.

 

Działa także w przypadku zabrudzeń z zeszłego sezonu. W załączniku wrzucam zdjęcia z procesu, który dzisiaj przeprowadziłem na kasku, którego nie umyłem po zakończeniu jazdy na jesieni. Patent sprzedał mi parę lat temu znajomy motocyklista, zaskoczyło mnie jak bardzo skuteczna jest ta metoda. Nie jest to żadne Rocket science i pewnie większość z Was tak czyści swoje graty, ale uważam że użyteczną, prostą wiedzą warto się dzielić nie wychodząc z założenia, że jest to dla wszystkich oczywiste.

#motocykle #porady

d92a3a9a-1098-425f-9148-7131887dcafe
7cc1ae7b-1954-44e4-8236-976fadae91a9
4aaaea09-80ef-4af5-825f-4cdc87bfffff
d.vil

Zasada nr 1 - czyść hełm po każdej jeździe - psiknąć dobrym środkiem do czyszczenia (np. Motul ma taki w ofercie), poczekać moment, wytrzeć. Dosłownie minuta roboty a sprzęt gotowy do jazdy

0
Rafau

@d.vil pewno że są w sklepach różne specyfiki. I pewno, że najłatwiej za każdym razem przeczyscic na świeżo. Ale czasem się zapomni, albo odłoży "jutro". A za te same pieniądze, co za spray z logiem firmy motocyklowej można kupić butelkę dobrego wina i wypić wieczorem z żoną, żeby zrewanżować się jej za wolne od rodzinnych obowiązków w postaci wypadu na Moto co kto woli, co komu pasuje.

0
oreze

@Rafau ja rok temu wziąłem myjkę ciśnieniowa i umyłem w każdej szczelinie, polecam raz na długi czas xD na szczęście nic nie uszkodziłem

0

Zaloguj się aby komentować

Rafau
Rafau
Inspirator
123
9e5400f2-1d2f-41b2-8193-b18e35930ab7
xczar0

Żaden informatyk nie spędzi nas naprawie więcej niż musi - po naprawie to on ma wolne (☞ ͡° ͜ʖ ͡°)☞

62
maximilianan

Ewentualnie jak na chwilę zniknie prąd albo wi-fi, każdy już się pakuje a tu światło wraca...

7
Loginus07

@Rafau i dlatego najpierw przez godzine "próbujesz rozwiazać problem samemu", żeby na wszelki wypadek nie być stratnym na czasie ^^

7

Zaloguj się aby komentować

Rafau
Rafau
Inspirator
2

Oglądam chyba po raz pierwszy w życiu wyścig formuły 2 i dochodzę do wniosku, że wygląda to trochę jak replay z F1 w zwolnionym tempie z bolidami z 2017 roku.

#f2 #f1

Zaloguj się aby komentować

Rafau
Rafau
Inspirator
7

Roczny dostęp do F1TV kupiony, aplikacje na telefon zainstalowane, weekend zaklepany do oglądania wyścigu z żoną i koleżanką.

I tylko trzymać kciuki, żeby walka była emocjonująca - zarówno o podium, jak i dalszą część stawki, przez cały sezon.

#F1 #Forzaitalia

RA WE

CE EK

Rafau

@shack_my_kak tak, formuła pierwsza łączy i zbliża ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

1

Zaloguj się aby komentować

25

Rosa Bonheur

Orka w Nivernais_(Labourage nivernais)_

Olej na płótnie, 1849

 

Autorka została w NY Times nazwana najlepszą malarką ówczesnych czasów, a być może i wszechczasów. Obraz zdobył pierwsze miejsce na słynnych Salonach w Paryżu w 1849 roku.

 

Zachwyca detal, w szczególności zaoranej gleby, czy dokładne odwzorowanie mięśni zwierząt przy pracy. Pomimo pozornie nieciekawej tematyki, jest to jeden z popularniejszych obrazów w Musee d'Orsay w Paryżu, gdzie wisi jako stała ekspozycja.

#malarstwo #sztuka #realizm

b051c022-ee6e-4b52-a33a-1a9fc5033431

Zaloguj się aby komentować

15

Eugène Burnand 1850 – 1921

Apostołowie Piotr i Paweł wracający do grobu pańskiego po zmartwychwstaniu

Olej na płótnie (82 × 134 cm) — 1898

 

Obraz wisi w Musee d'Orsay w Paryżu. Choć nazwisko Burnanda ginie na tle innych wielkich artystów, których prace tam wiszą, to ten obraz niezmiennie chwyta i zatrzymuje widza na długie minuty. W szczególności spojrzenie św. Piotra. W jego oku wydaje się być zawarty sam cud zmartwychwstania, nadzieja, niedowierzanie i ulga. Choć to zaledwie centymetr kwadratowy płótna, to dostrzec weń można drugi obraz, odbijajacy się w spojrzeniu apostoła.

 

#malarstwo #sztuka #realizm

a9d91782-34e8-4a9f-9bc7-762d9312895d
MauveVn

To nieźli apostołowie Piotr i Paweł przy grobie Pańskim.

2

Zaloguj się aby komentować

Parę ładnych lat temu popełniłem poniższą pastę, bo zbyt dużo ludzi męczyło mnie o to dlaczego porzuciłem swoją żenującą "karierę" muzyczną. Dziś sobie o niej przypomniałem, a że nigdzie w internecie jej nie wrzucałem poza ograniczonymi kręgami, to pomyślałem że wrzucę tu. Może ktoś wypuści szybciej powietrze nosem przy porannej kawie.

#pasta #tworczoscwlasna

 

Zapewne zastanawia Was jak to się stało, że przestałem grać na basie. Brak czasu, czy ludzi do gry - to wszystko bujda, którą musiałem wymyśleć, bo uraz był zbyt głęboki, a historia zbyt nieprawdopodobna, aby ktokolwiek w nią uwierzył. Ale zacznijmy od początku, bo tak podobno najlepiej.

Pewnej jesiennej nocy w roku 2011, zaraz po próbie, czekałem na autobus powrotny z okolic ronda Matecznego w Krakowie. Było już kawałek po północy, wszędzie pusto, żadnych ludzi poza mną, od czasu do czasu cisze przerywała jedynie jakaś przejeżdżająca taksówka. Ciężkie chmury zajmowały cale niebo i zdawały się kroczyć po chodniku, zasnuwając okolice mgłą, która z minuty na minutę stawała się coraz gęstsza. Do autobusu miałem jakieś 40 minut (pozdrawiamy mpk), siedziałem wiec na ławce na przystanku, obok mnie zaś mój plecak, bo się zmęczył. Nagle, jakby spod ziemi, pojawił się nie kto inny, jak Zygmunt Hajzer – prowadzący najlepsze teleturnieje znamienity artysta, aktor reklamowy. Wystraszyłem się, bo nie słyszałem, żeby ktokolwiek podchodził. Rozpoznałem go po uśmiechu wykutym botoksem na twarzy, oraz śnieżnobiałym garniturze. Nie odezwałem się słowem, bo wciąż byłem trochę zszokowany - skąd on się tu wziął, do cholery? I co tu w ogóle robi tak znamienita postać polskiej sceny show biznesu? Nie miałem czasu długo nad tym dywagować, bowiem Pan Zygmunt zagaił przepitym głosem:

- Masz peta, kierowniku?

Automatycznym ruchem sięgnąłem po paczkę do kieszeni, nie chciałem bowiem wyjść na polskiego cebulaka, co to sławie szluga żałuje.

- Proszę się poczęstować. – rzekłem.

- Dzięki. Zygmnut. - przedstawił się wyciągając lewą rękę po papierosa, a prawą aby się przywitać - Dla przyjaciół Hejzi. - też się przedstawiłem, potrzasnąłem jego dłoń. Sympatyczny czlowiek, pomyślałem wtedy.

- Co tam targasz w tym futerale, zwłoki, HEHE? - skinął głową na mój pokrowiec z basem.

- Heh, nie, panie Zygmuncie, gitarę basową. - dodałem z wymuszonym uśmiechem, bo jego żart uznałem za średnio śmieszny. Nie takich żartów oczekuje się od gwiazd show biznesu.

- Oho, czyli muzyk. Doskonale… - powiedział jakby bardziej do siębie niz. do mnie. - Zapraszam - powiedział i wskazał otwartą dłonią na czarną furgonetkę marki Nysa, która pojawiła się, tak jak on, dosłownie znikąd. Pomyślałem, że oho, coś jest nie tak, coś jest nie halo. Kiedy próbowałem zrozumieć zaistniałą sytuację, która wykroczyła ponad szarość codzienności, arcydzieło motoryzacyjne PRLu zatrzymało się z piskiem opon, zaś drzwi furgonetki rozchyliły się i w środku dostrzegłem wypasione wnętrze – niebieskie, trącające wsią podświetlenie, mini-barek otoczony dwoma wygodnymi sofami obitymi białą skórą, zaś na tej ustawionej tyłem do kierunku jazdy siedziała postać, której twarz wydawała się jakby znajoma, lecz nie mówiąca wszystkiego - nie rozpoznałem od razu kto to.

- Wskakuj, Hejzi, balujmy! Kogo tam prowadzisz? - spojrzał na mnie. 

- Muzyka, mój drogi, muzyka! - odpowiedział Zygmunt, po czym zwrócił się do mnie - Wskakuj! 

Nie myślałem wtedy zbyt trzeźwo - ciekawość, a przede wszystkim niepowtarzalna charyzma Pana Hajzera przezwyciężyła strach i zdrowy rozsadek. Chwyciłem plecak, bas, i wskoczyłem do fury, siadając obok mojego nowego przyjaciela, pana Zygmunta. Miałem wtedy szanse bliżej przyjrzeć się człowiekowi-zagadce siędzącemu naprzeciwko i wtedy właśnie doznałem olśnienia - mała, łysawa główka, pedalska bródka, święcące głupotą oczy – bez dwóch zdań był to obecny radny Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, artysta muzyk Jacek Łaszczok, który w swej twórczości określa się jako Stachursky, czterysta czterdzieści i cztery, Żółta Magnetyczna Gwiazda, która otacza centralny, zielony Zamek Symbolizacji, któremu przewodnikiem Żółty Samoistny Człowiek. Drzwi za mną się zatrzasnęły, zaś furgon ruszył.

- Sypnij! - powiedział Stachursky do Zygmunta. Ten zza pazuchy wyjął kartonowe, kilogramowe opakowanie Viziru i wysypał z 20 gram na przygotowana wcześniej okrągłą tackę z lustrzaną powierzchnią. Stachurski przygotował na prędce osięm ścieżek proszku, po czym sięgnął do kieszeni po banknot jednodolarowy. Zwinął go zwinnie w palcach i wciągnął za jego pośrednictwem do nosa usypany proszek. Jego źrenice rozszerzyły się nagle do rozmiaru pięciozłotówek – dziwna sprawa, bo dolar stał wtedy w okolicach 3,60 zł. Resztki proszku do prania osiadly mu na wargach, brodzie i dobrze skrojonym garniturze. - Chłostaaaaa!!!! - zaczął śpiewać i tańczyć do muzyki, która najwyraźniej zaczęła grać w jego głowie.

- Hehe, ten to zawsze cos odpierdoli! - zaczął się śmiać Hejzi.

- CHŁOSTAAA!!! - krzyczał dalej Jacek, i upadł ciężko na kanapę, wymachując w powietrzu pięściami. - nie ma kto Persila czasem? Kopie mocniej! - spytał zebranych, dalej tańcząc, już na siedząco. Przypomniałem sobie, ze robiłem zakupy tego poranka i miałem przy sobie małą saszetkę Vanisha, który doskonale usuwa plamy, a akurat jedna mi się na ulubionych spodniach zalęgła. Postanowiłem się pochwalić swoim zakupem, troszkę tez ciekawiło mnie jak zadziała on na tego radosnego człowieka w garniturze.

- A mam cos takiego - wyjąłem z plecaka różową saszetkę. Na jej widok Stachurskyemu o mało co oczy nie wyskoczyły z orbit.- Ooooo, dawaj stary, dziekóweczka! - niemalże rzucił się na mnie, wyrywając z reki saszetkę. Natychmiast ją rozerwał, rozszerzył palcami dziurkę w nosię i wsypał całą zawartość do nosa.- CO TY ROBISZ?! - Zaczął na niego wrzeszczeć Zygmunt – to wybielacz!.

Jacek chwycił się za głowę - o cholera Faktycznie! O kurwa!Co ja zrobiłem! Zaraz mnie walnie! – i w tym momencie jakby zgiął się w pół, zaczęły nim miotać drgawki. Upadł na podłogę. Jego oczy szukały w panice ratunku, kręcąc się niezależnie od siebie, jak pranie w dwóch pralkach. Byłem przerażony - może i muzyka Stachurskyego nie miała nic wspólnego z muzyką, a teksty z sensem, ale był to jednak człowiek! Po kilku chwilach, ku mojej ogromnej uldze, atak ustąpił. Trzęsący się z wycieńczenia Jacek usiadł na kanapie, rozglądnął się nieprzytomnym wzrokiem i powiedział:

- Muszę zostać politykiem.

- Co? – Spytał Hejzi. – Hehe, dobrze ci? Przed chwilą o mały włos nie wykitowałeś!

- Wszystko w porządku, proszę Pana. Muszę tylko zostać politykiem. – po tych słowach wyskoczył z pędzącej Nysy przez okno, zrzucił garnitur, pobiegł w samych skarpetkach i majtkach z napisem „dosko” przed siebie, by po chwili rozpłynąć się we mgle. Jedynie w oddali słychać było:

- Najpierw radny, później prezydent! Później Król! Później cały świat! WSZYSCY BĘDĄ SŁUCHAĆ MOJEJ MUZYKI! ZAKAŻĘ PUSZCZAĆ COKOLWIEK INNEGO! Zabiję wszystkich innych!

Korzystając z chwili nieuwagi Hajziego i czerwonego światła, otworzyłem drzwi, wziąłem graty i zacząłem spierdalać. Uciekałem długo, nie patrząc się za siebie, w obawie o własne życie. Nie pamiętam ile czasu biegłem, wiem tylko, że dobiegłem do samego domu, zamknąłem za sobą wszystkie zamki i poszedłem spać. Postanowiłem nikomu nie mówić, co mnie spotkało, myślałem, że to tylko posrany sen, który wynikł ze zmęczenia. Starałem się wyprzeć ze świadomości tą noc, lecz odkąd ostatnio dotarła do mnie informacja, że Jacek Łaszczok stał się radnym w Czechowicach-Dziedzicach, nie zmrużyłem oka. Klątwa się dopełnia. Jestem przerażony i nie sypiam po nocach – cały czas, gdy zamykam powieki, widzę obraz świata, w którym puszczana jest jedynie Jego muzyka, zaś na Tronie Świata siedzi On i niszczy wszystkich, którzy z muzyką mają cokolwiek wspólnego. Od tego czasu nie dotykam gitary i przytyłem 10 kilo.

jimmy_gonzale

@Rafau całkiem całkiem, ale przecież od samego początku wiedziałeś że jest radnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0
Rafau

@jimmy_gonzale true, historia jest retrospektywna a nie wszyscy wiedzą że jest czy tam był radnym, stąd zaznaczenie tego faktu na początku, ale chyba faktycznie jest to błąd

1
jimmy_gonzale

@Rafau popraw i dam 2/10 bo przeczytałem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

0

Zaloguj się aby komentować

2

Dzień dobry,

Smacznej kawusi przy tej środzie, której noc to wódy czas.

Kubeczek z głosów w mojej głowie pozdrawia razem ze mną. Kawa też pozdrawia, taka dobra, że jak to pisze to jej już prawie nie ma.

9e7843fe-79b8-4f72-9e2b-a5cae6a61d53

Zaloguj się aby komentować

10

Trochę myląca, bo zawierająca wyłącznie zespoły obecnie ścigające się, bez skali czasu, ale mimo wszystko, spoko infografika. Choć człowiek mógłby pomyśleć, że Haas to taki tradycyjny zespół, co to się z Ferrari ściga od połowy XX wieku

#f1

7ae7dbae-e380-4cef-bc85-f94f1a9fa05d
Nighthuntero

Coś te szerokości poszczególnych prostokatow z dupy, szczególnie u Jordana czy Minardi heh

 

@Atomus Haasa chyba szczególnie

3
nicolas_cage

@Atomus @Nighthuntero ale nie tylko, przecież Alpha Tauri nie powstało przed Mercedesem xD beka z tej grafiki

0
Atomus

@Nighthuntero haas jest ok bo cały czas był ten sam team z tej fabryki mi chodzi o proporcje . Minardi istniało dużo dłużej, jakieś 20 lat, więc dluzej niż razem AT i TR.

0

Zaloguj się aby komentować

Muszę powiedzieć, że ilość powiadomień po zasubskrybowaniu zaledwie kilku tagów przyprawia o ból głowy niesamowite jak upadek moralny i fizyczny wypoku przyczynił się do rozwoju tutejszej społeczności i przełożył się na absurdalnie dużą liczbę wpisów. Coś pięknego, w życiu bym nie przypuszczał, że w dobie fejsbuka jakiś portal społecznościowy może zaliczyć taki skok popularności - oby tak dalej i oby poziom nie spadł zbytnio, choć na pewno za parę miesięcy będzie KIEDYŚ TO BYŁO HEJTO TERAZ TO JUŻ NIE TO SAMO SYNEK

Zaloguj się aby komentować

20

Siema,

Na razie grupa/społeczność motocykle jest dość uboga w użytkowników, ale i tak wpis wrzucam tutaj, bo robi to najwięcej sensu. Mam nadzieję że tagi zrobią swoje jeśli chodzi o zasięgi, a poza tym - dyskusję trzeba rozpocząć

 

Na wiosnę zamierzam spełnić swoje długoletnie marzenie o podróży na dwóch kółkach do Włoch. Przez wiele lat ten cel mi przyświecał, ale zawsze coś stało ma przeszkodzie - a to hajs, a to brak odpowiedniej maszyny, na której w komforcie można zrobić więcej niż 300km w ciągu dnia, a to pandemia, a to w końcu złamana ręka, która wykluczyła mnie z poprzedniego sezonu.

W końcu, mam nadzieję, w tym roku uda się marzenie spełnić i może życie nie spłata mi znów figla.

 

Cel - jezioro Como i przejazd dookoła. Byłem tam raz z małżonką parę lat temu na weekend, wspaniałe miejsce do wykąpania oczu widokami. I wtedy też stwierdziłem, że muszę tam wrócić na dwóch kółkach aby zrobić kółko (jedno) wokół jeziora.

 

Ale to podróż ma być celem samym w sobie. Chodzi jedynie o nadanie kierunku, aby do czegoś dążyć. A magia, która będzie się działa po drodze, ma wypełnić głowę wspomnieniami.

 

I tu pojawia się moje pytanie - co polecilibyście do zwiedzenia po drodze? Znacie jakieś drogi, które są warte przejechania? Jakieś knajpki, czy miejscowości, które skradły Wam serca? Dojechać na miejsce można w 2-3 dni, celujemy w 5-6, bez pośpiechu, bez autostrad. Jedziemy na dwa motocykle, z moim dobrym przyjacielem, wyjazd zapewne w maju lub czerwcu.

Droga wciąż jeszcze do ustalenia - może Czechy i Brno, może Austria i Wiedeń, może Triest i Wenecja, a może nic z tych rzeczy i tylko małe miejscowości. Wyjazd na pewno z Krakowa. Zbieramy pomysły!

 

#podroze #wlochy #europa #motocykle

5a8c1bca-8007-439d-9b99-8c6817387fdd
GrandFaterAnona

@Rafau Wjazd na przełęcz Stelvio był ciekawym i wymagającym doświadczeniem. Bardzo wąskie nawroty na trawersach, mróz i umiarkowanie duży ruch. Za to na górze smażona kiełbasa z sarny z kapustą w bułce wynagrodziła trud.

2
Rafau

@GrandFaterAnona a powiedz mi jeszcze o ile się orientujesz - w okresie maja bardzo odczuwalne są różnice temperatur w trasie? Drogi np przez Austrię prowadzą dolinami, ale zdarzają się oblodzenia lub zalega śnieg na drogach w wyższych partiach?

1
GrandFaterAnona

@Rafau bylem w maju wlasnie i mroz byl bardziej odczuwalny gdzies tam powyzej 2500 dopiero. A tak to standardowo jak to w gorach -0,5st C co kazde 100m w gore, wiec jak robisz podjazdy i zjazdy to bedziesz sie ubieral i rozbieral. Ale snieg nie zalegal juz nigdzie, lodu nie bylo.

2

Zaloguj się aby komentować