Zdjęcie w tle
kodyak

kodyak

Autorytet
  • 68wpisy
  • 4127komentarzy
Ja pierdole. Afera bilbordowa na 65 mln w lasach państwowych od ludzi z suwerennej polski, a teraz kasa z funduszu sprawiedliwości na jakas fundację profeto znajomkow ziobry. Nic dziwnego że ziobro spierdolił z kraju

#polityka #jebacpis
KLH2

@kodyak Jak możesz?? Biedaczek jest poważnie chory!

bejonse

Wystarczy wpisać "gdzie jest z" i już samo podpowiada xd.

Nie ma nic na temat, że wyjechał z kraju.

Przy okazji się dowiedziałem niechcąc, że żonka upchnięta niedawno w europarlamencie na pół etetu

0jciecPijo

@KLH2 mam nadzieję że skończy jak pewien rosyjski opozycjonista. Nigdy nie powininna wrócić do polityki ta mściwa karykatura człowieka.

Zaloguj się aby komentować

Skoro jest tu tyle trolli odnośnie cpk to ja też zrobię sobie gówno ankiete

#cpk

po co nam cpk

pol-scot

@kodyak idealny przykład gówno ankiety i gówno wpisu...

kodyak

@pol-scot tak a o co chodzi XD

MiernyMirek

@kodyak jestem z okolicy, ludzie PiS wcale nie pokupowali. To nie autostrady stawiane za poprzedniej PO.


Wybieram opcję odpowiednio dużego pomnika.

rebe-szunis

@MiernyMirek A jak głosował na PiSiorów, to się liczy?

MiernyMirek

@rebe-szunis ale co? Jak głosowali? Różnie, nie znam statystyk.

rebe-szunis

@kodyak Głosowałem na dom Jarka.

Zaloguj się aby komentować

Tucker Carlson. Człowiek oportunista pilnujący oglądalności i pewnej grupy osób nazwijmy lekko, podatnych na spiski, bzdury twierdzenie bez dowodów, brednie, no generalnie kretyni.

Żeby dobrze zrozumieć te zarzuty trzeba przypomnieć sobie sprawę wyborów w 2020 gdzie Trump zarzucał firmie produkującej maszyny do liczenia głosów ze brała udział w fałszowaniu tychże wyborów na rzecz bidena.

Tucker jak i część tv Fox trzepala ten temat mocno. Firma produkująca te maszyny pozwala za kłamstwa i w procesie zaczęto pokazywać smsy tych pseudo dziennikarzy w tym właśnie tuckera gdzie pisali że to wszystko co mówią to ściema dla idiotów żeby nie zmieniali kanału. Że wszystko to tylko kwestia pieniędzy. Tucker został wywalony z Fox choć wiadomo że to tylko pokazówka. Teraz robi karierę w internecie. Może pierdolić co chce

I teraz spójrzmy na nasze podwórko. Podam kilka haseł, tv republika, rachonie, stanowski, rzesza pisowcow pierdolacych głupoty

#polityka #jebacpis
zboinek

@kodyak teraz kolejny propagandzista Graczak też założył kanał na YT i mówi jaki to nie będzie bezstronny. Ha tfu na nich. Ale najgorzej to ten Stanowisku bo nawet wśród moich znajomych anty PiS widać, że im imponuje i łykają wszystko jak leci

kodyak

@zboinek znaczy ja bym nie powiedział że stanowski jest jakiś pro PiS choć pewnie sympatyzuje. Raczej kwestia mamony jest dla niego interesująca. Coś co ludzi chwyci cos co spowoduje że ludzie będą dalej udostępniać, co wywoła burze, a teraz elektorat PiS który był zagospodarowany przez propagandową PiS jest do wzięcia itd itp

zboinek

@kodyak w sumie możesz mieć rację

Zaloguj się aby komentować

Wielkie projekty bezmyslnie czerpiace z dumy narodowej sa typowe dla sowieckiego myślenia. Wezmy taka rdzenna rosje ktora wrecz wielbi wielkie narodowe projekty, ktory zwykly biedny obywatel zobaczy sobie przez szkielko zwane tv. Każdy produkt rosyjski jak czolg i inna super bron zaczyna się od tego jak to niewyobrazalna maszyna śmierci jest. Tak jest z t14 tak było z migiem 25 su 57 kolejnymi projektami 6 generacji samolotow ktore wyprzedzaja amerykanow o mile. W gospodarce mamy dokładnie tak samo. Są niesamowite wzrosty aż tak wysokie że aż dziwne że rosja nie zaczela tej wojny wcześniej i tak samo jest z super projektami. Wszystko jest cudowanie dopóki nie dochodzi do weryfikacji z rzeczywistością.

Niestety takie podejscie jest bardzo popularne w środowiskach narodowościowych dążących do jakiego urojonego imperium i co gorsza działa. Widać to choćby po małych Węgrzech, którzy chcą odbuwac "wielkosc cesarstwa" jak i po 8 latach pis gdzie chcemy odbuwac "Imperium pilsudskiego", tylko ktoś ciągle nam podkłada nogę.

Co ciekawe w sowieckim swiecie kazdy monumentalny projekt musi nosić imię wielkiego przodownika pracy. Gazoport Lecha Kaczyńskiego już mamy. Ktozby nie inny mógł być patronem cpk jak Jarosław Kaczyński.

Bareja się śmiał z tego podejscia w swoim kultowym filmie miś gdzie kowaleski martwił się o pieniadze przy budowie słomianego misia. Wszystko tam w nim jest ważne tylko nie zdrowy rozsądek. Ludzie to oglądają, ale nie rozumieja, że Bareja w zasadzie śmieje się z widza.

Poczekajmy na wyniki audytu bo to jest naprawdę ogromny koszt, a jak wiemy z komisji śledczych, w poprzednim rzadzie chętnie zalatwialo się na gębę a potem dopisywało dokument.

#polityka #cpk #jebacpis
pawel-boossko

Chyba mamy tu Mirka, który myśli, że jak jest tag #cpk, to wpis jest do niego

Zaloguj się aby komentować

Pozwoliłem sobie przyjrzeć się sprawie ułaskawienia bez prawomocnego wyroku. Przypadkowo wszedłem na stronę prezydent.pl gdzie widać specjalnie pod wąsika i Kamińskiego jest zakładka akt łaski. Można tam przeczytać na jakiej podstawie sobie Duduś wymyślił że może ulaskawiac nieprawomocne wyroki.

A podstawa jak zwykle u Dudusia to decyzja tk i jego interpretacji prawa a w zasadzie jednego artykułu który w zasadzie jest dość ogólny. Prezydent może wykonać akt łaski z wyjątkiem osób skazanych przez trybunał stanu. Jak widać przez jest dość ogólny i stąd tk zaczyna swój wywód tzw abolicji indywidualnej czyli właśnie ułaskawienie przed skazaniem. Tk argumentowało że skoro nie jest to zakazane i tak ogólne to można przyjąć że abolicja jest dostępna, dodatkowo powolując się na aspekt historyczny że takie prawo było wcześniej w Polsce.

Tak też trafiłem na historię abolicji indywidualnej w różnych krajach i wygląda że też prawo w zasadzie tam gdzie zostało zastosowane jest również mega kontrowersyjne i generalnie wygląda że było używane właśnie do ulaskawiania swoich ziomali. Najbardziej hardcorowy przykład pochodzi z Czech gdzie vaclaw Klaus chcąc uwolnić swoich kolesi zrobił bardzo szeroka abolicję uwalniajac przy okazji różnych rodzaji przestępców którym się po prostu upieklo. Wygląda że to był pomysł jak uwolnić swoich nie narażając się na oskarżenia że chce się wypuścić tylko swoich ziomali, ale do szczegółów odsyłam w internet.

Drugim bardzo jaskrawym przypadkiem była abolicja Richard niksona w stanach. Jego kolega z partii republikańskiej który potem został prezydentem postarał się żeby nie ciagano jego ziomala po sądach w żadnej sprawie.

Także trochę widac że ten pomysł abolicji jest potrzebny tylko na potrzeby swoich ziomali ale w wróćmy do Polski. Polsce nawet w konstytucji marcowej ( PRL-u nie biorę pod uwagę bo temat abolicji w rządach autorytarnych to dość popularny nawyk) nie było takiego pojecia. Takie pojęcie chciało wprowadzić BBWR które sympatyzowalo z Piłsudskim a ten jak wiemy lubił wsadzać opozycjonistów do więzień bo nie podobała mu się morda. Także potwierdza to rowniez wpis profesora z tamtych lat że abolicja indywidualna nosi znamię "refleksów dyktatury".

Jednak najistotniejsze jak dla mnie w tym temacie jest czy taka interpretacja konstytucyjnego prawa łaski miesci się w konstytucji. Ja jako programista totalny laik prawa zawsze jak coś zmieniam w kodzie muszę liczyć się z regresja która w prawach studenckich powiedzmy jest troche olewana. Ma działać i żeby za dużo czasu na to nie poswiecac to prawo mlodych. Nie stety mam wrażenie że w tym wypadku tk zachowało się tak samo. Chcieliśmy mieć takie prawo to se je tak zinterpretowalismy. Jednak jak spojrzymy szerzej na całą konstytucję to jest tam prawo do sprawiedliwego wyroku co ta właśnie abolicje podwaza i jest sprzeczna. Weźmy właśnie takie spór gdzie próbuje sądzić się z kolega prezydenta. Pan prezydent mówi o nie kolezko ty nie możesz się z nim sadzic bo to mój ziomal ja go znam i to dobry człowiek jest i tyle z twoich konstytucyjnych praw. Ewidetnie TK miało bardzo dużo złej woli tak interpretując prawo trzymając się tylko jednego ogólnego zdania jak student czepiający się jednego słówka który mówi że ma rację nie widząc ogółu.

Mój wpis jest totalnie laicki. Można krytykować ile wlezie

#polityka #trybunalprzylebskiej #adrian
ElektrolizatorDwuczlonowy

Jednak jak spojrzymy szerzej na całą konstytucję to jest tam prawo do sprawiedliwego wyroku co ta właśnie abolicje podwaza i jest sprzeczna

W jaki sposób jedno drugie wyklucza? Akt łaski bez względu na resztę prawa musi być ponad władzą sądowniczą w Polsce żeby mógł być skuteczny. Jeśli prezydent może zlikwidować przez akt łaski wyrok sądu to znaczy, że z definicji musi być ponad nim.

kodyak

@ElektrolizatorDwuczlonowy właśnie chodzi o to że nie ma wyroku sądu. Może to zrobić kiedy chce. Na tym polega abolicja. Tłumaczyłem że nawet w trakcie procesu może rozstrzygnąć za sąd sprawę choć zupelnie jej nie zna.


Co oznacza że w zasadzie ja jako pokrzywdzony co do pewnych osób nawet nie mam prawa procesu bo są ludzie uświęceni przez prezydenta choc niby w konstytucji jest zapisane że mam

ElektrolizatorDwuczlonowy

@kodyak według mnie posłowie powinni przegłosować poprawkę konstytucji ale oni mają w dupie zwykłych ludzi i nie uzbiera sie 75%.

Wolą żeby byky wiecznie kłótnie i żeby to partia decydowała niż żeby było jasno zapisane w konstytucji.

Zaloguj się aby komentować

No cóż cały ten cyrk z ułaskawieniem przestępców był jakiś dziwnie wnerwiajacy. I nie chodzi tu o Adriana. On miał prawo to zrobić co wszyscy wiedzieli że zrobi. Cyrkiem była jego rozgrywka szachowa która chyba w sumie rozgrywal ze swoimi urojeniami lub po prostu było to zwykłe upodlenie się do poziomu wykonywania rozkazów prezesa. Jak tylko prezes powiedzial że powinien to zrobić od razu, nie mailem wątpliwości, że kancelaria prezydenta jeszcze nie wiedziała co zrobi prezydent zaprzeczając tym pogłoskom o ułaskawieniu.

A to wszystko pięknie ubrane w cyrk lamentujących niewiast, gdzie jedna robiła sobie z tego jaja, a druga udawała że jest pokrzywdzona schylając głowie jakby to wręcz ona była winna.

Posłowie PiSu jak w jakiejs matni szczekali na wszystkie strony świata że 2 przestępców siedzi w więzieniu za to co zrobili zamiast zwyczajnie poprosić prezydenta o szybkie ułaskawienie. Panie Musk niech pan ratuje naszych przestepcow, krzyczał czarnek. Naprawdę myślałem że teoria chaosu to cos co rozumieją dość dobrze. Jednak wyglada że oni po porstu mają jakieś urojenia maniakalne.

Szereg absurdów i idiotyzmow. A wszystko to dla ciemnego elektoratu TV Republika. Żenada sytuacji i całego PiSu.

#polityka #jebacpis
VanQuish

Utwierdziło to tylko PiSowców w przeświadczeniu, że przy kolejnej turze wyborów mogą ruchać obywateli bez wazelinki.

Wrrr

Po prostu Adrian nie podejmuje sam decyzji, jego przekaz był wynikiem tego czy danego dnia głośniej krzyczał mastalerek, kaczyński czy żony tych dwóch zbirów.

5tgbnhy6

stracili lacznosc ze swoim elektoratem, wiec uzyli tego cyrku zeby okupowac anteny przez caly tydzien

Zaloguj się aby komentować

#azovek

Czemu mnie zablokowałes. Przecież ja tylko opisuje brzydka prawdę ale prawdę.

Musisz znaleźć sobie inną dziewczynę najprawdopodobniej bo przy tej będziesz nieszczesliwy. Przy kłótniach może ci się zbyt ulac co leży ci na sercu i wtedy będzie jeszcze gorzej. No chyba że się zmienisz.
Albo z nią to wyjaśnisz albo będzie to lezalo aż się kiedyś wyleje

Najprawdopodobniej o dziwo jesteś chyba wrażliwy bo boisz się jej to powiedzieć wprost żeby jej nie urazić?
e5aar

Też jestem zablokowany bo zwróciłem uwagę, że jest zwykłym bucem. Imho głęboki narcyzm, który pewnie jest w takim stadium już nie uleczalny. I mam podejrzenia że chyba te idealne warunki to on sobie wykreował w głowie, a mordę ma nie wyjściową totalnie. W przeciwnym wypadku dużo więcej dziewczyn by się złapało zanim by się skapnęły z czym mają doczynienia. Lub po prostu zwykły troll.

Opornik

@e5aar Może to spasierb @StepujacyBudowlaniec

Ten koleś też jest toksyk i jeszcze arogancki kutas.

Modrak

@e5aar chyba nie, tylko nie może pojąć jak to możliwe, że on wkłada w swoj wygląd tyle pracy a to nie działa. Jego zdaniem, zainteresowanie dziewczyn powinno być wprost proporcjonalne do ilości włożonej w wygląd pracy. I zawsze odbija się od tematu, że inni tacy niewyćwiczeni a mają dziewczyny. I jak to możliwe, że jak dziewczyna z nim pogada, to nagle nie chce go znać. No ciekawe, gdyby tylko ktoś chciał podpowiedzieć - co robi nie tak?

No toksyczny zakochany w sobie narcyz, od ktorego każda normalna dziewczyna chce trzymać się jak najdalej.

smieszneobrazkijuzniesmiesza

@kodyak tldr; ktos cie zablokowal a ty placzesz jak pizda i probujesz go wolac? xD

kodyak

@smieszneobrazkijuzniesmiesza po porstu chce to wyjaśnić. Jakoś specjalnie chyba go nie obraziłem. Nie napisalem że jest chujem itd. Wydaje mi się że to nieorozumienie po prostu

smieszneobrazkijuzniesmiesza

@kodyak niezle uwazasz ze powienien jeszcze cokolwiek wyjasniac po zablokowaniu niezly platek snigu z ciebie xD

vinclav

Taguj to gówno, nie chce tego widzieć.

pawel-boossko

@vinclav a ty taguj swoje, też nie chcę widziec

vinclav

@pawel-boossko @bojowonastawionaowca zapraszam, kawa już się parzy

Zaloguj się aby komentować

No cóż. Jestem niestety zawiedziony brakiem wygłupów dzisiaj w sejmie. No może tam trochę czarnek trzyma poziom głupoty, ale tak ogólnie to chyba pis zajrzało w sondaze i wychodzi że chyba tracą na robieniu z siebie błaznów, bo zaczyna wszystko wracać do porządku.

#polityka #jebacpis #sejmowyspam
Basement-Chad

Bo PiS był mocny jak miał na swoje skinienie maszynę propagandową za 2 miliardy rocznie. Nie bez powodu przejęcie telewizji było pierwszą rzeczą jaką zrobili po wygranych wyborach 8 lat temu

Zaloguj się aby komentować

Witam wszystkich. Posmalismy sie troche z weekendowych wystapien pana dudusia, jutro zaś wracamy do zarzynania tlustych świń i jest wielce prawdpodobne ze bedzie to całodniowy festiwal spierdolenia, okrzyków, inwektyw, chaosu i wszystkiego co się da. Mnóstwo przerw po przerwach itd itp. Już nie mogę się doczekac polecałbym stronie rządzącej robić swoje bez zbędnego komentarza . Nie ma nic bardziej wkurwiajcego dla dzieciaczków niz całkowita ich ignorancja.

#polityka #jebacpis

Zaloguj się aby komentować

Jablonski: czy może Pan sobie przypomnieć szczegóły
Gowin: nie pamiętam
Jablonski: rozumiem ze może Pan nie pamiętać ale czy mógłby Pan coś więcej powiedzieć
Gowin: nie pamiętam nic więcej oprócz tej daty

XD

#sejmowyspam #polityka

Zaloguj się aby komentować

Co ten czarnek ciągle z tą Bawaria. Polska to nie Niemcy chyba nie?

#sejmowyspam
#polityka
maximilianan

@kodyak jest debilem, mam nadzieję że pomogłem

rakokuc

@maximilianan w Polsce to dość popularna przypadłość wśród ludzi z doktoratem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczk

@kodyak do sejmowyspam dorzucaj także #polityka pls

Zaloguj się aby komentować

Pan Kamiński mówi że na doradców Duda powołał ich najblizszych wspolpracownikow. Czy to oznacza że oni też są winni przestepstw przez nich dokonanych XD czy będą pilnować zeby Duda miał odpowiednie doradztwo w zakresie chronienia tych przestępców?

#jebacpis #polityka

Zaloguj się aby komentować

Szok jaki krzyk wydają świnie odciągane od koryta. Wscieklosc jest tak duża że chcą podpalić cały kraj, który w zasadzie wybrał przeciwna drogą. Totalne zdumienie zaczyna mnie ogarniać jak w tv republika pan Pietrzak zaczyna polakow porównywać do nazistow mówiąc o obozach w Oświęcimiu i sugerując co zrobi z imigrantami. Wscieklosc zaczyna zjadać ich samych. Jak orban który robi krecia robotę pod federalizacje i głosowanie wiekszosciowe w UE blokując wszystko co się da

To juz podchodzi pod zabranie koncesji temu kanałowi.

#jebacpis #polityka #tvrepublika
Tuniex

@kodyak dostaną bana na yt i im się zasięgi skończą

bleblebator-bombambulator

@Tuniex Za co? Za powielenie pomysłu niemców, którzy chcieli umieścić nielegałów na terenie jednego z podobozów buchenwaldu?

Tuniex

@bleblebator-bombambulator za gadanie głupot

bleblebator-bombambulator

@kodyak budowniczowie tych baraków uczą nas praworządności jednocześnie wspierając organizacje terrorystyczne destabilizują europę. Nie uważasz, że to hipokryzja?

kodyak

@bleblebator-bombambulator nie symetryzuj kretynsko. Nie mówimy tu o hipokryzji niemcow

bleblebator-bombambulator

@kodyak a kto celowo wywołał kryzys? Reptilianie?

Zaloguj się aby komentować

Już nie mogę się doczekać czasu po świętach, gdzie nie będę musiał ciągle jeździc i rozkmniac gdzie ile godzin mam spedzic. I ciągła walka jeszcze tu i tam. Dobrze że nie muszę jeździc na wigilię w trzy cz 4 miejsca. Nikt się nie rozwiodl. Oczywcie każdy byłby obrażony gdybym nie przyjechal. I ten zabobon że jak mnie nie będzie to tak będzie cały rok. xD

Wesołych świąt

#swieta
entropy_

@kodyak bo to trzeba uciąć sprawę i krótko postawić na swoim: przyjedzcie do mnie i nie chcę słyszeć marudzenia.

Ja nie mogę z tego samego powodu co Wy.

Też jeździłem jak głupi cały dzień po całym mieście i zawsze było że za wcześnie, że za późno, że za bardzo w sam raz.

Zrobisz się święta u siebie to będziesz na wygranej pozycji.

bartek555

@entropy_ o to to. Ja za rok robie swieta u siebie dla wszystkich i jak ktos nie przyjedzie to niech spierdala 😂 i caly rok tez moze spierdalac

Zaloguj się aby komentować

Następna