Zdjęcie w tle
StepujacyBudowlaniec

StepujacyBudowlaniec

Autorytet
  • 65wpisy
  • 473komentarzy
  • 220obserwujących

Okazuje się, że jak zwykle jestem o krok do przodu przed resztą stada i zakończenie kariery programisty było wizjonerskim posunięciem bo już teraz najnowsza wersja chatgpt jest w stanie zastąpić juniora a w tym tempie długo nie trzeba będzie czekać na zastąpienie seniorów. Postęp w dziedzinie AI jest wykładniczy więc lada moment będzie wystarczało powiedzieć AI jaki program chcemy i po paru sekundach będziemy mieli działający produkt. Dla zwykłych ludzi zostaną prace manualne bo jednak zastąpienie biorobotów nie jest takie proste. Jakby nie było nasze ciała to miliony lat ewolucji i walki o przetrwanie. Dużo łatwiej jest jednak zastąpić nasz mózg zwłaszcza w niektórych przypadkach co widać po komentarzach pod moimi wpisami. #stepujacybudowlaniec

6c34a833-ca72-46f7-be14-9f8f1bfb475e

Zaloguj się aby komentować

Wykres jakości powietrza z moich czujników dla pyłu PM 2.5

Z lewej strony mamy podziałkę przedstawiającą procentowe przekroczenie normy, wykres sam się skaluje do wyświetlanych danych. Podziałka na dole przedstawia datę ale rok i miesiąc obciąłem podczas obróbki obrazka więc został tylko dzień i godzina.

Kolor zielony oznacza czujnik umieszczony w domu a kolor różowy to czujnik umieszczony na balkonie. Natomiast kolor brązowy to po prostu połączenie danych dla obu czujników - wykresy nachodzą na siebie. Pomiary robione są co minutę więc każda pionowa kreska odpowiada jednej minucie dzięki czemu mam dosyć wysoką rozdzielczość pomiarów. Dane zapisywane są do bazy danych SQL i teoretycznie można by je przeszukiwać i obrabiać ale do tej pory nie napisałem odpowiedniego interfejsu bo jestem leniwą bulwą. Jedyny dostępny interfejs pokazuje ostatnie 24 godziny.

Dzisiaj akurat pięknie widać co się dzieje gdy nie ma wiatry a sąsiedzi odpalają kopciuchy. Mimo rosnących temperatur w najbliższych dniach zasyfienie powietrza będzie rosnąc bo nie ma wiatru który by się tego syfu pozbył.

#stepujacybudowlaniec

7731c5b6-4f5c-4d44-9aac-198872030c7e

Zaloguj się aby komentować

Przyszła faktura za prąd - tyle zapłacę za całą zimę ogrzewania domu, grzania ciepłej wody, gotowania na indukcji i ogólnie za całość zużycia energii przez mój dom. Jednak opłacało się zamontować PV i pompę ciepła gruntową woda-woda. Wykopki miały bekę ale wiadomo, że kto się śmieje ten się śmieje ostatni czy jakoś tak. Dodatkowo dostałem 3000 PLN dodatku na biomasę do mojego kotła i oczywiście możecie mnie podpierdolić, że nie grzałem się kotłem tylko pompą ciepła bo i tak niczego mi nie udowodnicie. Pozdro 600 i z fartem mordeczki.

#stepujacybudowlaniec

6d61ee19-9516-417a-8d6f-99d9f60ef485

Zaloguj się aby komentować

Najnowszy projekt przebudowy ściany pod schody

 

Legenda:

schody - kolor niebieski

murek z pustaka - kolor czerwony

żelbet - kolor zielony

istniejące ściany - kolor biały

przejście - kolor żółty

6d73dc9a-249b-4cfc-9bf4-1cfb19419f1a

Zaloguj się aby komentować

Chcieliście schody, będziecie mieli schody #stepujacybudowlaniec

d338024d-eb5a-425e-ba7b-4961dd45de4a
ouroboros

Moją żonę kurwą nazwij, elektryczny pastuch się nie podoba? Trudno
Ale od schodów się odpierdol, bo zabiję!

0
biskitus

@StepujacyBudowlaniec wiesz co? Zawsze się chciałem zapytać… Ty tak mieszkasz?

0
DexterFromLab

@StepujacyBudowlaniec weź ogarnij jakoś żeby live puścić. Ponieważ pracy się nie boje, to chętnie popatrzę jak ktoś pracuje.

0

Zaloguj się aby komentować