Zdjęcie w tle

Społeczność

Finanse i biznes

39
Hejto cześć wszystkim w czwartek #biznes#dotacje#startup Cześć, jak co czwartek newsletter biznesowy Profil też na LN i TThttps://twitter.com/Biznespigula.Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawęhttps://buycoffee.to/biznespigulkalub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu (przeniesione na wpisy)https://biznespigula.pl/
Uwaga nowy kanał na whatsuphttps://whatsapp.com/channel/0029Va9OLw3Lo4hZxoQvwB0s

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza polskie firmy do udziału w Stoisku Narodowym PAIH, organizowanym w ramach MGB Smart City Summit, które odbędzie się 29 lutego 2024 r. w Mönchengladbach, Niemcy.

Wrocław Park Technologiczny Zaprasza na spotkania organizowane w grudniu w ramach Strefy Informacji Biznesowej
Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Ambasadą RP w Luksemburgu, Ambasadą Luksemburga w Polsce, Luxembourg-Poland Chamber of Commerce i Luxembourg Chamber of Commerce zapraszają polskie

przedsiębiorstwa do udziału w konferencji Cybersecurity Conference. Wydarzenie odbędzie się 29 lutego 2024 roku w Luksemburgu. Zaproszenie kierowane jest w szczególności do firm działających w sektorze cyber-bezpieczeństwa.
Gdańsk- Chcesz nawiązać nowe kontakty biznesowe z krajami azjatyckimi? Zajmujesz się obsługą inwestorów? Chcesz zbudować dobrze działający zespół wielokulturowy? A może chcesz lepiej zrozumieć, zaakceptować i zaspokoić potrzeby kulturowe swoich pracowników? Poznaj, zrozum, nawiąż kontakty biznesowe z Indiami i Bangladeszem. Weź udział w spotkaniu przybliżającym kulturę, relacje i uwarunkowania Azji. Seminarium pt. „Zrozumieć Azję” tym razem skupi się na rynkach Indii i Bangladeszu.

Webinar- Eksport łodzi do USA – jak odnieść sukces? Polska jest największym w Europie i drugim na świecie (wyprzedzają nas jedynie Stany Zjednoczone) producentem łodzi motorowych o długości 6-11 metrów. Także polski przemysł jachtowy rozwija się w bardzo szybkim tempie. Łączna produkcja wynosi około 25 000 jachtów rocznie i w 95% trafia na eksport.

Webinar-Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii – Expo Osaka 2025, Kansai

Kraków- konferencja- Jaki wpływ mają technologie kosmiczne na nasze codzienne życie?Jak rozwija się na przestrzeni czasu koncepcja Smart City?Jak transfer technologii kosmicznych zmienia sektor life science?To tylko część tematów, które poruszą eksperci podczas konferencji Cosmic Małopolska – Cosmoi in Małopolska”.

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza oraz Fecemercio International, największa federacja handlu i usług w Brazylii, zapraszają do udziału w wielosektorowej misji gospodarczej do Sao Paulo w dniach 6-11 kwietnia 2024 r.

Konkurs-Inicjatywa JPI Oceans we współpracy z agencjami finansującymi m.in. z Polski, Belgii, Niemiec, Holandii, Rumunii i Włoch oraz we współpracy z UN Decade of Ocean Science for Sustainable Development ma na celu osiągnięcie dobrego stanu środowiska europejskich mórz i oceanów działając na rzecz polityk niebieskiej gospodarki i niebieskiego wzrostu tzw. blue economy i blue growth poprzez wypracowanie systemowego podejścia w zakresie polityk i zarządzania wobec współczesnych wyzwań eksploatacji mórz i oceanów oraz wsparcie eksperymentalnych działań badawczych nad pojawiającą się kwestią zanieczyszczeń i skumulowanych skutków zaburzeń antropogenicznych w europejskich morzach i oceanach.

Konkurs nr 1/PERUN/2023 na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach programu pn. Nowe technologie w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa kr. PERUN obejmuje sprecyzowane zakresy tematyczne na bazie zapotrzebowania zgłaszanego przez podmioty ustawowo odpowiedzialne za obszar bezpieczeństwa i obronności państwa.

Konkurs-Partnerstwo ERA4Health (Fostering an European Research Area for Health) jest kontynuacją programów typu ERA-NET (m. in. ERA CVD i HDHL) w nowej perspektywie finansowej Horyzont Europa. Program angażuje 31 instytucji z 23 państw we współpracy, której celem jest stworzenie warunków do rozwoju, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz integracji źródeł finansowania badań w obszarze zdrowia w krajach partnerskich.

Już od 6 grudnia br. można składać wnioski projektowe do kolejnego konkursu w obszarze ERA – „Zreformowanie i usprawnienie europejskiego systemu badań naukowych i innowacji”. W Programie Pracy WIDERA na lata 2023–2024 dostępne są opisy wszystkich tematów objętych konkursem w roku 2024.

Warszawa 12 grudnia br. wraz z Branżowym Punktem Kontaktowym – Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia NCBR zaprasza na kameralne stacjonarne spotkanie, podczas którego zaprezentują się polskie projekty B+R w obszarze technologii wodorowych.Eksperci KPK opowiedzą, gdzie szukać konkursów dla technologii wodorowych, jakie wydarzenia są planowane w 2024 r. oraz na co zwracać uwagę przy pisaniu wniosków projektowych.

Zaloguj się aby komentować

Bawi sie tutaj ktos w web3 trading?
Curumo

Ja czasem kupuję na allegro nowe skarpety jak podziurawione są stare, liczy się?

Zaloguj się aby komentować

Orlen vs Siemens. Inwestorzy coś wiedzą.
nota moderatora: więcej ciekawostek na https://dnarynkow.pl/najbardziej-absurdalne-korelacje-na-swiecie/
f2f30bcd-a937-4ff3-9427-33d88d4fc774
dsol17

@TrocheToBezSensu : tu nie ma korelacji między wykresem 1 i 2. W trzecim może być: żona oszczędza na mężu posmarowała mu kanapkę do pracy margaryną a nie masełkiem.

Globalne ocieplenie postępuje wraz ze spadkiem liczby piratów

Jak śmiesz szydzić z Pastafariańskiej prawdy wiary ?!!

Korelacja między popularnością przeglądarki Internet Explorer, a liczbą morderstw w USA

To fatalna przeglądarka,coś może być na rzeczy. Wymaga dalszych badań.

Okazuje się, że cytrusy importowane z Meksyku również mogą być niebezpieczne. Zależność między wypadkami śmiertelnymi na amerykańskich autostradach, a ilością importowanych cytrusów z Meksyku jest gigantyczna!

Może cytryny z meksyku nie zawierają witaminy C albo zawierają jakieś neurotoksyczne substancje ? Sprawdzono ?

obczaj: https://www.wired.com/2010/11/1104cbs-tv-univac-election/

MasterChef

Orlen w PLN, a Siemens w EUR, słaby z ciebie manipulant.

Budo

@LordWader a co mają wiedzieć? Wiedzą to co jest dostępne w obiegu oraz espi, podatek nadzwyczajny dla orlenu oraz siemensowa szansa na rozwiązanie problemu biznesu odnawialnego przez ratunek rządowy. Reszta to szum.

Zaloguj się aby komentować

Hejto dzień dobry w czwartk #biznes#dotacje#startup Cześć, jak co czwartek newsletter biznesowy Profil też na LN i TThttps://twitter.com/Biznespigula.Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawęhttps://buycoffee.to/biznespigulkalub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu (przeniesione na wpisy)https://biznespigula.pl/
Uwaga nowy kanał na whatsup https://whatsapp.com/channel/0029Va9OLw3Lo4hZxoQvwB0s

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy konkurs w ramach nowego Programu pk. PERUN na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Konkurs obejmuje 15 sprecyzowanych zakresów tematycznych na bazie zapotrzebowania zgłaszanego przez podmioty odpowiedzialne za obszar bezpieczeństwa i obronności. Otrzymane dofinansowanie można będzie przeznaczyć na badania naukowe lub prace rozwojowe.

Online-W dniach 4-5 grudnia br. Komisja Europejska organizuje wydarzenie Food 2030 zatytułowane: „Food 2030: zielone i odporne systemy żywnościowe”. Spotkanie, które odbędzie się w formacie hybrydowym, zgromadzi szerokie grono podmiotów i decydentów.

14 listopada br. i potrwa do lutego został otwarty konkurs na ERC Public Engagement with Research Award 2024, przeznaczony dla zdobywców grantów ERC (European Research Council), którzy z zaangażowaniem popularyzują badania prowadzone w ramach swoich projektów ERC. Nagroda w wysokości 10 000 euro zostanie przyznana najlepszym kandydatom w trzech kategoriach: Citizen Science, Public outreach, Consultation and awareness.
EIT New European Bauhaus (NEB) Community prowadzi nowy nabór do swojego pionierskiego programu Catalyze. Poszukiwane są start-upy, które w innowacjach społecznych widzą klucz do wprowadzenia zmian systemowych.

Finansowany z Horyzontu Europa projekt FIDAL uruchomił konkurs dla stron trzecich/ FSTP (Open Call #1) dotyczący zastosowań technologii 5G. Proponowane w ramach konkursu zastosowania technologii 5G powinny odnosić się do jednego z głównych obszarów zidentyfikowanych w projekcie: Media, Rozrywka, Służby ratunkowe, Aplikacje i Usługi krytyczne czasowo

W ramach partnerstwa ERA4Health 3 listopada br. otwarty został międzynarodowy konkurs pt. „Modulation of brain ageing through nutrition and healthy lifestyle (NutriBrain)”

NCBR Zachęca do zapoznania się z ofertą projektów Path2Resilience i CLIMAAX finansowanych z Programu Ramowego Horyzont Europa w ramach Misji Adaptacja do Zmian Klimatu.

W ramach dziewiątej rundy naboru ORLEN wspólnie ze spółkami z Grupy ORLEN poszukuje startupów, odpowiadających na prawie dwadzieścia wyzwań technologicznych i biznesowych. Zgłoszenia do 4 grudnia.
Śląsk- Regionalna baza ofert inwestycyjnych. Zainteresowane podmioty, w tym potencjalni inwestorzy, w intuicyjny sposób mogą wyszukiwać ofert nieruchomości według wskazanych parametrów. Baza zapewnia przy tym dodatkową promocję gmin i miast z terenu województwa, które mogą przedstawić swoją pełną ofertę inwestycyjną.

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH we Frankfurcie zaprasza polskie firmy oferujące produkty, usługi i technologie z szeroko pojętego sektora smart city do zaprezentowania swojej oferty w ramach stoiska narodowego.

Jesteś zainteresowana/-y nawiązaniem kontaktu z osobami i organizacjami, które podzielają Twoje cele projektowe? Weź udział w nadchodzących wydarzeniach brokerskich objętych dofinansowaniem NCBR

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w największych targach branży produkcyjnej w Meksyku – Expo Manufactura. Wydarzenie odbędzie się w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2024 roku w Monterrey (stan Nuevo León).
Kraków- KPT zaprasza na konferencję „Doing business in Italy”, która odbędzie się 6 grudnia 2023 r. w godzinach 1130, w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego (Kraków, ul. Podole 60) w sali konferencyjnej: Enterprise.

Darmowy kurs online “Elements of AI” Uniwersytetu Helsińskiego z certyfikatem – dodatkowe 2 punkty ECTS dla studentów

Chcesz wiedzieć, jak przebiega proces inwestycji w start-up? Obawiasz się rozmów z inwestorem? Zobacz nagranie rozmowy, która pozwoli Ci lepiej zrozumieć relację pomiędzy startupem, a inwestorem.

W bezpłatnej bazie ofert „Partnering Opportunities”, prowadzonej przez sieć Enterprise Europe Network, pojawiła się nowa oferta współpracy międzynarodowej. Serbski dystrybutor innowacyjnych farmaceutyków i wyrobów medycznych nawiąże współpracę z nowymi dostawcami zainteresowanymi wejściem na rynek serbski

Zaloguj się aby komentować

Hejto dzień dobry w czwartk #biznes#dotacje#startup Cześć, jak co czwartek newsletter biznesowy Profil też na LN i TThttps://twitter.com/Biznespigula.Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawęhttps://buycoffee.to/biznespigulkalub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu (przeniesione na wpisy)https://biznespigula.pl/

Trwa nabór do konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”, który realizujemy w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Głównym celem konkursu jest wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców z sektora MŚP na rynkach międzynarodowych. Wnioski można składać do 30 listopada 2023 r.

Do 19 grudnia br. można ubiegać się o dotację w pierwszym etapie konkursu „Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Dzięki realizacji programu, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej otrzymają wsparcie szkoleniowo – doradcze w opracowaniu modelu biznesowego GOZ-transformacji w swoich firmach.

Przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, działający na rzecz rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw i gospodarki, będą mogli zapoznać się zasadami naboru i oceny wniosków w trwającym naborze do działania „Laboratorium Innowatora”, realizowanym w ramach programu FENG. Trwa rejestracja na webinarium zaplanowane na 28 listopada br.
Radom i Łódź Prowadzimy zapisy na przedostatnie już spotkanie regionalne pt.: “Rozwijaj się z funduszami europejskimi. Nowe programy dla przedsiębiorców”. Spotkanie będzie idealną okazją do poznania programów realizowanych przez PARP w ramach Funduszy Europejskich 2021-2027, a także przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami PARP.

Siedlce (pierwszy raz w zestawieniu) Wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP zainteresowanych tematyką restrukturyzacji, upadłości oraz wsparcia dla firm w kryzysie zapraszamy na konferencję, podczas której podsumujemy dotychczasową pomoc dla polskich przedsiębiorstw wynikającą z Dyrektywy Drugiej Szansy oraz zaprezentujemy plany kontynuacji wsparcia w ramach nowej perspektywy finansowej UE. Wydarzenie odbędzie się w 7 grudnia 2023 r. Siedlcach. Trwa rejestracja.

W bezpłatnej bazie ofert „Partnering Opportunities”, prowadzonej przez sieć Enterprise Europe Network, pojawiła się nowa oferta współpracy międzynarodowej. Włoski startup opracowuje platformę do zdalnego wspierania treningów i poszukuje rozwiązań z zakresu analizy ruchu i rozpoznawania obrazu opartych na sztucznej inteligencji.
Webinar Strategie importu produktów halal dla rynku ZEA

Warszawa Przekonaj się podczas warsztatów Microsoft, na których pokażą jak wygląda AI i chmura, w wydaniu ERP od Microsoft.

Kraków- Czas ucieka, a z nim ostatnie chwile na dołączenie do AHAthonu- rozwiązań dla życia seniorów Termin zgłoszeń: Ostatni dzień na zapisy to 26 listopada 2023 roku. Nie przegap szansy, dołącz do naszej społeczności twórców zmiany

Webinar organizowany przez PPNT Poznań INNO-MOB: Jak pomóc przedsiębiorstwom sektora transportu w dostosowaniu się do wymogów ESG?” to interaktywny webinar dotyczący wymagań jakie ESG stawia przed firmami. Celem jest wypracowanie pomysłów na usługę wsparcia przedsiębiorstw.

Zaloguj się aby komentować

Moich przebojów z #mbank ciąg dalszy ... generowanie PDF z listą operacji poprawili prawie tydzień po tym jak pisałem. Dzisiaj inna sprawa.

Musiałem zapłacić za OLX przelewem na telefon. A żeby zrobić głupi przelew na głupi numer telefonu muszę mieć zainstalowaną aplikację. Dlaczego? Nie wiem, nie pytam, ale jakimś cudem bank wie na jaki numer przysyłać mi SMSy, ale nie wie z jakiego numeru robiłbym przelewy na gdybym korzystał z przeglądarki internetowej. (° ͜ʖ °)
A więc instaluję aplikację, paruję, robię przelew, odinstalowuję aplikację usuwam urządzenie w serwisie online i idę robić przelewy.. Okazuje się że nie mogę, ponieważ nie mam aktywnego urządzenia do "autoryzacji mobilnej". WTF? Przecież miałem SMSy.. no właśnie - miałem, bo system albo aplikacja mobilna przy aktywacji mi to zmieniła. Bez potwierdzenia tego innym sposobem autoryzacji. (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)

Miałem szczęście, że jeszcze byłem zalogowany to na #mlinia po powiedzieli, żeby dodać parę od nowa, zainstalować aplikację i przełączyć autoryzację na SMSy. No świetnie, tylko dlaczego w drugą stronę (sms > apka) nie wymagają tej samej procedury? Nie wnikam. Dzwonek do drzwi, kurier. Wracam do kompa, jestem wylogowany.

Drugi telefon tego dnia na #mlinia, tym razem miła Pani mówi, że pomoże sparować telefon. Uruchamia swój magiczny system, ale klops, proces parowania został rozpoczęty więc nie może mi pomóc, ponieważ musi minąć 15 minut od poprzedniej próby. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Teraz sobie czekam na to, aż będę mógł zadzwonić na #mlinia trzeci raz. A wszystko przez jeden k*** przelew "na numer telefonu". Albo jestem dzbanem i kliknąłem coś nieopatrznie na ekranie swojego chińskiego kalkulatora, albo procedury w mbanku są z czapy. Oczywiście  #zalesie.
KLH2

Przelew na telefon to jest przelew BLIK. Żeby móc zrobić przelew BLIK musisz mieć w danym banku skojarzony nr telefonu z BLIKiem. Tylko w jednym banku możesz mieć BLIK na dany numer. Dlaczego tylko w jednym - tego nie wiem, ale w tej sytuacji nie ma to znaczenia. Skojarzenie numeru z BLIK to kwestia systemu BLIK, a nie banku, więc to że znają Twój numer telefonu nie powoduje, że automatycznie ten numer jest skojarzony z BLIK w tym banku.

Nie miałeś wcześniej BLIKa?

Panie Prezesie, to Pan??

splatch

@GtotheG przyzwyczajenie plus prosty fakt, że mam aktywne "produkty", których przeniesienie to więcej problemów niż otwarcie drugiego rachunku.

splatch

Mojej epopei z odzyskaniem dostępu ciąg dalszy.. dzwonię, bot nie rozumie hasła "wyłączenie autoryzacji mobilnej" i chce mi zmieniać hasło do serwisu online więc łączę się raz jeszcze. Miły Pan rozumie problem, przełącza mnie do kolegi, który się tym zajmuje gdzie słyszę że nie może mi pomóc bo nie minęło 15 minut od poprzedniej próby. No ja )(*!@#(*)@#!, uruchomiłem aplikację, kliknąłem sobie aktywację przez PESEL w trakcie czekania na połączenie żeby sprawdzić czy się da. NIE DA SIĘ.

Pytam dlaczego była zmiana metody autoryzacji, więc Pan mi uprzejmie tłumaczy, że zmiana metody autoryzacji (apka > sms) wymaga potwierdzenia. Pytam więc dlaczego w drugą stronę procedura nie jest taka sama? Otóż - DOMYŚLNIE po instalacji aplikacji następuje zmiana metody autoryzacji na mobilną. Świetnie, tylko dlaczego nie ma autoryzacji np. hasłem SMS? Bo aktywacja aplikacji jest już potwierdzona. Kurtyna.


A ja sobie czekam kolejne 15 minut...

Zaloguj się aby komentować

Hejto dzień dobry w czwartk #biznes#dotacje#startup Cześć, jak co czwartek newsletter biznesowy Profil też na LN i TThttps://twitter.com/Biznespigula.Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawęhttps://buycoffee.to/biznespigulkalub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu (przeniesione na wpisy)https://biznespigula.pl/

NCBR-Nevada Acceleration Program (NCBR-NAP) jest pierwszym ogólnopolskim działaniem akceleracyjnym, realizowanym na podstawie Memorandum o Współpracy pomiędzy Polską a stanem Nevada, adresowanym do firm z całej Polski. Dzięki wspólnej inicjatywie z ekosystemem wsparcia start-upów w Nevadzie, NCBR już po raz trzeci daje możliwość dostosowania swoich pomysłów biznesowych do wymagań tego rynku, a co za tym idzie, otwarcia działalności za oceanem i pozyskania nowych funduszy na rozwój działalności biznesowej na terenie USA.
Webinar- Branża spożywcza w Chile – szanse i perspektywy dla polskich firm

Webinar- Strategie importu produktów halal dla rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Webinar- Rozwiń swój biznes w Szwecji: inwestycje budowlane i technologiczne w Business Region Göteborg
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza polskie przedsiębiorstwa do udziału w targach budowlanych Big 5 Global 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-7 grudnia 2023 r. w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza przedsiębiorców branży rolniczo-sadowniczej do udziału w 9. edycji Fruit Business Conference 2023. Wydarzenie odbędzie się w Kiszyniowie w dniach 7-8 grudnia 2023 r.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Luksemburgu i Luxemburg-Poland Chamber of Commerce zapraszają przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej „Polish Apple Christmas Fest” do Luksemburga odbywającej się w dniu 13 grudnia 2023 r. Wydarzenie kierowane jest do firm z sektora spożywczego, przemysłowego oraz kosmetycznego specjalizującego się w produkcji wyrobów opartych na jabłkach.

Taiwan Trade Center (znam i działają dosyć dobrze), Warsaw – polskie przedstawicielstwo Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zapraszają do udziału w Tajwańskiej Misji Handlowej – bezpłatnych spotkaniach B2B z 25 tajwańskimi dostawcami reprezentującymi konkurencyjne sektory tamtejszej gospodarki.
Jeszcze tylko do końca miesiąca przedstawiciele sektora rowerowego mogą zgłaszać swoje firmy do katalogu promującego polskie marki w Beneluksie.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w Forum Green and Modern Smartcity Technologies in Urban Development. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w Tbilisi (Gruzja) w Pullman Tbilisi Axis Towers.

Spotkanie online- Ekspansja zagraniczna pod lupą – współpraca z partnerami z krajów trzecich (spoza UE)
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), wspólnie z Industrial and Technology Research Institute (ITRI) oraz Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) zaprasza na Tajwańsko-Polskie Forum dla firm sektora medycznego 2023, organizowane w dniach 22-23 listopada 2023 r.

Nowy kurs Akademii PARP: „Polityka cenowa przedsiębiorstwa”. Ogólnie w ostatnich tygodniach dochodziły też inne kursy

Kraków- Jak skutecznie wykorzystać dobrodziejstwa starzejącego się społeczeństwa, zwłaszcza w kontekście regionów miejskich? Czas na kreatywną eksplozję myśli! Na tegorocznym AHAthonie stawiamy przed Wami wyzwanie, które może zmienić oblicze naszych społeczności.

znowu Kraków- Szukasz nowego materiału lub chcesz ulepszyć obecny? W swoim przedsiębiorstwie wykorzystujesz metalowe elementy, odlewy, konstrukcje prototypowe? To spotkanie dla Ciebie i inżynierów od Ciebie z firmy
Warszawa, technologie kosmiczne-Wprowadź swoją firmę w erę kosmicznych innowacji na SPACE.CONNECT: ESA Technology Transfer, 7 grudnia w Warszawie!

Planujesz nowe inwestycje w swojej fabryce? A może zastanawiasz się nad rozbudową hali produkcyjnej? Jeśli tak, to koniecznie dołącz do naszej jednodniowej konferencji online poświęconej Building Information Modeling (BIM) dla przemysłu

Gdynia 21.11.23- Weźcie udział w warsztatach Customer Journey Map, które pomogą Wam poprawić jakość obsługi klienta na poszczególnych etapach interakcji z Waszą marką oraz wskażą drogę do optymalizacji procesów sprzedaży.

Wielkopolska, Konin warsztaty 6.12.2023 Design Thinking: odkrywanie potrzeb i testowanie rozwiązań.

Zaloguj się aby komentować

ING zrobiło update aplikacji i to jest skandal jak teraz wygląda ekran główny. Nic się teraz na nim nie mieści, ale reklama Playera czy innego badziewia na 1/3 ekrany jak najbardziej. A długo byłem zadowolony z tego jak wyglądała w porównaniu z innymi bankami. Tfu na tych artystów od udziwnień.
#ing #pieniadze
libertarianin

bro jaka reklama, ja nie mam żadnych reklam - nowy ekran jest zajebisty bo jest bardziej przejrzysty i wreszcie będize moduł maklera w appce


a jak ktoś chce poczytać co po za wyglądem się zmieniło to polecam niebezpiecznika:

https://niebezpiecznik.pl/post/istotne-zmiany-w-aplikacji-mobilnej-ing/


mam kilka banków i ing jest na razie 10/10, nie ma lepszej aplikacji


edit: drobne sprostowanie, nie dodali modułu maklera w appce, nadal jest ten głupi link bo to dwa serwisy

ElektrolizatorDwuczlonowy

@libertarianin najpierw zrobili maklera jako osobną apke potem ją wyjebali

Mogli zostawić tę apke, ona dosyć spoko była.

Guma888

@mordaJakZiemniaczek To byś widzioł co ostatnio Santander odjebał. Oceny na sklepie Play mówią wszystko.

utede

@mordaJakZiemniaczek u mnie nic nie ma. Tylko to co ustawię że ma się wystwietlac i elo

Zaloguj się aby komentować

Gdzie trzymacie swoją finansową "poduszkę bezpieczeństwa", tzn. pieniądze gdyby was z pracy wyrzucili albo byście złamali nogę na b2b? Jak szybko można ją fizycznie "spieniężyć"?
panek

Zwykle konto żeby było to łatwo dostępne w razie potrzeby

wombatDaiquiri

@panek to już mam, zastanawiam się czy można lepiej

Kolanin

Ja kaskę z PPK traktuje jako poduszkę finansową. Pieniądze sobie pracują, co miesiąc kwota jest większa a w razie czego w ciągu 2 dni można mieć ją na koncie (co prawda trochę pomniejszoną ale dalej ok). Plus trochę gotówki, ale tylko kilka tysięcy, żeby było na nagłe wypadki ale też mam ok 1 wypłaty zawsze na koncie.

wombatDaiquiri

@Kolanin jesteś samozatrudniony czy UoP? Jeśli samozatrudnienie to czy porównywałeś z np. kontami w banku/lokatami/cokolwiek? Jeśli UoP to pewnie dobra rada ale nie dla mnie.

Kolanin

@wombatDaiquiri  Jestem na UoP.

KasiaJ

@wombatDaiquiri A po co "gdzieś" trzymać i mieć póżniej problemy z wyjęciem, kiedy można po prostu na zwykłe konto, ew. lokatę krótkoterminową?

Zaloguj się aby komentować

Jest 10.11, ostatni dzień na wysłanie papierów do księgowego żeby nie zebrać srogich cięgów. Wchodzę na #mbank, dodaję opisy transakcji (nr. faktur) i chcę wygenerować zestawienie operacji. Takiego wała! Nie działa - zamiast kompletnej listy są 3 transakcje z losowych dni na pierwszej stronie. Jeszcze żeby były one z jakiegoś sensownego klucza, ale nie - to po prostu coś z czapy. Nie są one według kolejności, ani według wielkości kwot.

Przerzucam się na drugą firmę żeby sprawdzić - tam też nie działa. Halo, czy jest @ZespolmBanku? #pdk (° ͜ʖ °)

Trochę #zalesie.
splatch

@ErwinoRommelo uroki małych firm w których dużo obowiązków spada na właściciela. Ogólnie ostatnia rzecz której bym się spodziewał to to, że bank nie będzie umiał wygenerować PDF, którego generował bezbłędnie od niepamiętnych czasów. Ale jak widać, zgodnie z prawem Murphy’ego, nawet to może pójść źle.

@Nuszek korzystam z usług tego samego księgowego od 13 lat. Co więcej, obsługuje mnie w praktycznie niezmienionej stawce przez minione 8 lat, przeszliśmy niejeden zwrot VAT, więc cięgi zazwyczaj ograniczają się do pisemnego upomnienia (a nie kar jak co u niektórych)! Aczkolwiek jak mu dostarczyłem papiery 16 dnia miesiąca to miał prawo być wkurzony.

ErwinoRommelo

@splatch no wlasnie o prawie murphyego myslalem Xd dales mu mozliwosc dziabniecia cie i niestety wyszlo jak wyszlo, moze tylko skrypt do tego sie zjebal i jak sie dodzwonisz to ktos ci to manualnie ogarnie.

DirtDiver

Podziwiam ludzi z działalnością i kontem w mBanku. Wy chyba lubicie robić sobie pod górkę, albo przynajmniej żyć w świadomości że jest duża szansa, że to Wam wkrótce zrobią problem

splatch

@DirtDiver Lata przyzwyczajeń robią swoje, najnormalniej w świecie nie chce mi się zmieniać, po tym jak zacząłem się odnajdywać w nowym interfejsie. A Pamiętam stary wygląd mbanku, starego inteligo, pko, ing oraz millenium. Nawet Bank Pocztowy kojarzę. Z popularnych banków to chyba jeszcze nie widziałem santandera.

szmakul

Jak ktos ma konto w mbanku po ostatnich akcjach to pozdro

Zaloguj się aby komentować

Hejto czwartek dziś dłuższy wpis niż tydzień temu po wolnym #biznes#dotacje#startup Cześć, jak co czwartek newsletter biznesowy Profil też na LN i TThttps://twitter.com/Biznespigula.Jak co czwartek #biznesinfo#biznespigula#biznes#startup czyli info o dotacjach, szkoleniach, Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawęhttps://buycoffee.to/biznespigulkalub wesprzyj mnie na patronite, dodatkowe info mailowo. Linki na blogu (przeniesione na wpisy)https://biznespigula.pl/

Teraz newsletter w szybkiej formie na kanałach Whatshup (nowa opcja w komunikatorze Whatsup) https://whatsapp.com/channel/0029Va9OLw3Lo4hZxoQvwB0s

Można już się rejestrować na webinarium dotyczące zasad naboru i kryteriów oceny wniosków o dofinansowanie w ramach trwającego konkursu „Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP-etap I”, w ramach programu FEPW, które odbędzie się 21 listopada. Na spotkanie online zapraszamy przede wszystkim przedsiębiorców z sektora MŚP, prowadzących działalność gospodarczą w Polsce Wschodniej, obejmującej województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz mazowieckie z wyłączeniem regionu warszawskiego.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP, wspólnie z Industrial and Technology Research Institute (ITRI) oraz Taiwan External Trade Development Council (TAITRA), zaprasza na Tajwańsko-Polskie Forum dla firm sektora medycznego 2023, organizowane w dniach 22-23 listopada 2023 r. w formule online. Program Forum obejmie zarówno webinarium z udziałem przedstawicieli przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu z Polski i Tajwanu, jak i dwustronne spotkania biznesowe. Rejestracja potrwa do 20 listopada.

W dniach 12-15 marca 2024 r. odbędzie się kolejna edycja misji adresowana do MŚP i klastrów z branży IT zainteresowanych rynkiem japońskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest EU-Japan Centre for Industrial Cooperation (EUJCIC), członek Enterprise Europe Network. Program misji obejmie m. in. udział w spotkaniach b2b oraz we wspólnym stoisku na targach Smart Manufacturing Summit. Termin rejestracji mija 24 listopada br.

EIT New European Bauhaus (NEB) Community ogłasza nowy nabór do swojego pionierskiego programu Catalyze. Poszukiwane są start-upy, które w innowacjach społecznych widzą klucz do wprowadzenia zmian systemowych i nowych sposobów wspólnego życia.

Zapraszamy przedsiębiorców związanych z branżą spożywczą do udziału w międzynarodowych spotkaniach b2b Amsterdam Free From Food 2023, które odbędą się w Amsterdamie w dniach 21-22 listopada 2023 r. podczas targów Free From Functional & Health Ingredients. Rejestracja udziału potrwa do 22 listopada.

Moja księgowa uważa, że to nie wejdzie, ale nie wiadomo- Chcesz zrozumieć, jak działa Krajowy system faktur? Jesteś odpowiedzialny za wdrożenie KSeF w Twoje firmie? Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium na temat Krajowego Systemu e-Faktur, które zostało zorganizowane przez Centrum Rozwoju MŚ

Trwa cykl spotkań dla przedsiębiorców (najbliższe np. Szczecin i Radom), podczas których PARP opowiada o nowych programach finansowanych z Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 realizowanych przez PARP. Każde spotkanie to możliwość indywidualnych rozmów z ekspertami PARP, PIFE, EEN.

Wiedeń/ online- spotkanie IT/ Automatyka Digitalisation in manufacturing 21 listopada

Dzień otwarty notariatu – 18 listopada 2023 (sobota) godz. 1000 darmowe porady prawne, za darmo
Sięgasz po europejskie środki na badania i rozwój bezpośrednio z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont Europa lub planujesz to zrobić? NCBR Zaprasza do Warszawy na wydarzenie matchmakingowe Horizon4Poland 2023, które odbędzie się w dniach 21-22 listopada br. w Fabryce Norblina.

Za Darmo Kindle eBooks: C & C++: 5 in 1, PMP, Wok, Easy Recipes, Thanksgiving Jokes, Text Fails, No Grid Survival & More
NCBR Zaprasza na webinarium o europejskich grantach kaskadowych (FSTP) na innowacyjne rozwiązania.
Webinar- Rola Specjalnych Stref Ekonomicznych w RPA 14.11.23

EIT Manufacturing otworzył zaproszenie do składania wniosków w konkursie 2nd Call for Proposals 2024.
Finansowany z Horyzontu Europa projekt FIDAL uruchomił konkurs dla stron trzecich/ FSTP (Open Call #1) dotyczący zastosowań technologii 5G.

Olsztyn- PARP zaprasza przedsiębiorców z Polski Wschodniej do udziału w spotkaniu pt.: „Innowacyjna Polska Wschodnia. Rozwijaj się z funduszami europejskimi”, które organizujemy w Olsztynie 27 listopada br. Porozmawiamy o Funduszach Europejskich na lata 2021-2027, rozwoju startupów, a także o wdrażaniu w firmach rozwiązań opartych o gospodarkę obiegu zamkniętego. Trwa rejestracja

To jest ciekawe- pewnie będę, jeśli ktoś chce pogadać- PARP z Ministerstwem Rozwoju i Technologii zapraszamy do udziału w konferencji skierowanej do polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z poszczególnymi agencjami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego – NATO. Wydarzenie odbędzie się 21 listopada w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Rejestracja potrwa do 16 listopada.

Czym różni się model kaskadowy od przyrostowego? Czy metodologia to to samo co metodyka? Co to jest Agile, Scrum i Kanban? Wielu osobom wydaje się, że świat projektów IT jest dostępny tylko dla specjalistów z branży. W najnowszym kursie online Akademii PARP udowadniamy, że nie zawsze musi tak być. Kurs polecamy osobom planującym zostać kierownikami projektów IT oraz wszystkim pozostałych chcącym zdobyć podstawową wiedzę na temat zarządzania projektami informatycznymi.

Cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców #Idearozwojubiznesu. Tegoroczne spotkania będą dotyczyć nowych rozwiązań i regulacji prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Dowiesz się, jakie narzędzia sprzyjają rozwojowi transformacji, cyfryzacji, ekspansji zagranicznej, a także zielonej gospodarki w Twojej firmie. Najbliższe spotkania online już 13 i 15 listopada. Trwają zapisy.

Zaloguj się aby komentować

Następna