Zdjęcie w tle
MarianoaItaliano

MarianoaItaliano

Autorytet
  • 273wpisy
  • 1881komentarzy

UK, muzyka, lata 90, bloki w simsach, winyle, ośmiobitowce, jedzenie, radom i tak dalej

Arłukowicz o invitro mistrz, szkoda że pisiorów nie ma na sali xD
#polityka #sejmowyspam
maximilianan

@MarianoaItaliano pisowiec twierdzi, że źle wypadł xD

Zaloguj się aby komentować

Znowu zaczyna się płacz o niedziele handlowe ''uciemiężonych'' pracowników marketów podkręcany przez Solidaruchów. Ale już niedługo - daję maksymalnie 10 lat i może się okazać że żaden kasjer nie jest potrzebny ani w niedzielę ani w inne dni tygodnia i taniej wyposażyć sklepy w rozwiązania rodem z Żabki Nano albo zwyczajnie przejściowo postawić ciecia do pilnowania kas samoobsługowych, chociaż to też można rozwiązać dopracowaniem oprogramowania. Większość tych błędów to z mojego doświadczenia to pochodne braku tolerancji wagowej dla produktów, wystarczy zwiększyć o kilka procent i kasa już się nie zatnie. Weryfikacja alkoholu, fajek i tego typu rzeczy +18 w skrajnej wersji może używać chipa w dowodzie osobistym, raczej na zasadzie tokenu niż gromadzenia danych kto co kupił, w bardziej optymistycznej kamery na podstawie AI - zresztą to ostatnie rozwiązanie jest już testowane.

Zresztą nie zapominajmy że są już rozwiązania RFID, tak jak w Decathlonie czy Croppie gdzie wystarczy że produkt znajdzie się w strefie pakowania a maszyna sama szczyta co to za produkt bez przykładania do czytnika nawet. W miarę jak technologia będzie tanieć będzie się je opłacało przyklejać nie tylko na ciuchy czy akcesoria ale na karton mleka czy opakowanie parówek. A nawet jak sprytni Janusze wykorzystają luki w oprogramowaniu to wydaje mi się że i tak taniej chyba zapłacić za straty niż opłacić etat kasjerce. Tak myślę generalnie.

#zakazhandlu #polska #rozkminy
Dudleus

W tym miesiącu u mnie w robocie na stacji była o tym rozmowa xd laska i moja kierowniczka mówiły jak to dobrze, że są nie handlowe bo można odpocząć. Ja mówię, że niech se będą bo ludzie do pracy się znajdą( mam na myśli młodych uczących się chcących dorobić) a one do mnie, że " ale tu nie chodzi o to czy będzie ktoś do pracy tylko żeby spędzić czas z rodziną posiedzieć czy wyjść gdzieś a nie na zakupy chodzić". Ja już się poddałem, ale pomyślałem że ci co chcą to znajdą czas na rodzinę a ci co nie chcą to nie poza tym w kinach, na stacjach czy knajpach tez pracują ludzie mający rodziny xD

Wyrocznia

@MarianoaItaliano pamiętajcie kasjer (który to zawód był do niedawna synonimem porażki życiowej) nową kastą w Polsce. Oni mają rodziny lepsze od rodzin pielęgniarek chociażby. Z tym, że taka pielęgniarka się musi uczyć obecnie 5 lat do zawodu i nikt jej niedziel wolnych nie da. Zmiana zawodu przez pielęgniarkę też nie wchodzi w rachubę z wiadomych względów.


Za to PANI KASJERKA, która się nie chciała uczyć i zdobywać kwafilikacji którą może zastąpić KAŻDA osoba z ulicy, która ma dwie ręce i nogi już pracy zmienić nie może i jest tak uciemiężona pracą że musi w niedzielę przebywać z rodziną.


Butne, roszczeniowe nieudaczniki życiowe.

Wyrocznia

Weryfikacja alkoholu, fajek i tego typu rzeczy +18 w skrajnej wersji może używać chipa w dowodzie osobistym, raczej na zasadzie tokenu niż gromadzenia danych kto co kupił, w bardziej optymistycznej kamery na podstawie AI - zresztą to ostatnie rozwiązanie jest już testowane.


@MarianoaItaliano w Niemczech stoją od bardzo dawna w różnych miejscach budki z fajkami. Skanujesz dowód , płacisz i masz.

Zaloguj się aby komentować

Pan Memcen pozamiatał ws. Pegasusa. Będziemy sobie to za 10 lat przeklejać tak jak słynne '8 minut które zniszczyło Andrzeja Leppera ''
https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1729564624159183227

#polityka #sejmowyspam
5tgbnhy6

wątpię żeby zmiana władzy coś w tej kwestii poprawiła, jeszcze o takim przypadku na świecie nie słyszałem żeby z biegem czasu skala inwigilacji zmalała

GordonLameman

Jak go nie lubię to 100% racji.

the_good_the_bad_the_ugly

@MarianoaItaliano tak jak za gościem nie przepadam tak w pełni się zgadzam z jego wypowiedzią.

Zaloguj się aby komentować

Czyta definicje sasinizmu z PWN xD
> planować osiągnięcie sukcesu, pozytywnego wyniku, jednak w efekcie zrobić coś źle, byle jak lub nieudolnie

#polityka #sejmowyspam

Zaloguj się aby komentować

W sumie to szkoda że te wybory się nie odbyły, przecież ta porażka nie miało prawa się udać xD Poczta zwykłego poleconego nie potrafi na czas dostarczyć a myślcie że dostarczyłaby tylu milionom Polaków koperty? Ciekawe co by było z liczeniem, jakie cyrki i uczciwość całego procesu w warunkach pandemicznych xD To byłoby piękne dopełnienie wypierdolenia się państwa polskiego pod panowaniem pisu z rowerka.

#polityka #sejmowyspam

Zaloguj się aby komentować

Zapomniałem swoich słuchawek z domu (zostały we wczorajszych spodniach), ale tak mnie korciło że wyskoczyłem po jakieś tanie słuchawki do sklepu żeby tego w pracy posłuchać. Myślę że angielski parlament by ze mną współpracownicy może i pooglądali ale polski to tak głupio na głośnikach trochę xD Musiałbym im symultanicznie ten cyrk tłumaczyć.

Nie, raczej się nie zachowam jak Kuźniar i nie oddam jutro jak znajde swoje xD

#sejmowyspam #polityka
7aeb0127-c792-41a7-9161-698a59426f51

Zaloguj się aby komentować

Trzeba napisać do Hołowni o napisy live, przydałby się i jest to do zrobienia live bo widziałem w różnych krajach a nawet u nas w PL jak tańczyła w Polsacie taka jedna głuchoniema. Można to podpiąć pod ustawę o dostępnośći, tak jak telewizje które emitują język migowy itd.

#polityka #sejmowyspam
libertarianin

Kanał z szotami z sejmu jeszcze może co? XD

Zaloguj się aby komentować

- Mamo, możemy kupić płytę Power Rangers?
- Przecież mamy w domu
- Power Rangers w domu:

PS: Nawet nie wiecie ile się tego naszukałem żeby znaleźć w oryginale po niemiecku. Kupiłem chyba 3 różne na discogsie i się okazywało że to angielska wersja (błąd sprzedawców) i w końcu trafiłem to niemieckie wydanie na carboocie przypadkiem za 50p xD Muszę sobie jeszcze sprawić albo LP z kompilacją albo dokupić single z Pistolero i Moskau ofc w niemieckiej wersji językowej

PS2: Für Deutschland xD

#muzyka #winyle
c00117de-1230-4360-8cb2-377281bb225f
Wlacza

Chyba zbyt ciężki to temat

ruhypnol

Oświetlenie twarzy niczym słynna grafika papaja. Skrajni panowie nawet podobni, a nawet jeśli nie, to mój mózg mnie oszukuje i sam próbuje wkleić tam "rzułtą"

GrandFaterAnona

@MarianoaItaliano@MarianoaItaliano pozdro z niemieckim wydaniem od Jupiter Records. Muzycznie gdzies pomiędzy Boney M a ABBA, gdzie Boney M oceniam pozytywnie, a ABBA wrecz przeciwnie

26843e84-9039-44eb-af0a-f9bf3cb83969
86efcbb7-f794-46c6-99dd-9ab034b5fda1

Zaloguj się aby komentować

W jednym z budynków mojego uniwersytetu gdzie pracuje na parterze znajduje sie gastropub prowadzony przez stowarzyszenie studentów. Za £1.10 czyli o 9p taniej niż najtańsze małe frytki w McDonald's można zjeść solidny box świeżych gorących frytek z keczupem czy czym tam sobie kto chce. I co ciekawe taka cena jest dla wszystkich, dla ludzi z zewnątrz też.
#uk #jedzenie
0e405f8f-3a55-40b1-89b8-d2135b6da501
Dudleus

U mnie na wydziale jest tani bufet i podobno dobry choć ja nigdy nie próbowałem

Marshalist

Btw...:p

09004d90-464f-44c0-8300-2a4c33c7cd7c
a5f8eae9-6e56-4d5a-872e-ee64440abb23
MarianoaItaliano

@Marshalist Kurwa ze złota czy co? Kawałek jebanego ziemniaka za cenę kiku kilogramów? xD

franaa

@MarianoaItaliano Ale bym takie fryty opierdolił

Zaloguj się aby komentować

Hołownia odnosi się właśnie w konferencji prasowej do srebrnego przycisku na YT - mówi że pogada z CIS (Centrum Informacji Sejmu) żeby o niego zawnioskować
https://www.youtube.com/watch?v=norVgZTjZW8

#polityka #sejm
peposlav

Ale zgasił jak peta typa z TVPis Info XD Nie spodziewałem się takiej erudycji

VanQuish

Podoba mi się jak Hołownia masakruje biedaka z TVP, który go chce podejść. No ale jak to komisję zawiesić do analizowania wpływu rusków... te wpływy były w służbach specjlanych w tamtych latach. A Hołownia mu Uno Reversa "To chce pan powiedzieć, że one tam były za rządów PiS i tego nie wykryto" ... XD ... Eeee eee nie ja nie sugeruję. lol.

MarianoaItaliano

@VanQuish @peposlav Piękne to było. Jeszcze do niego takie pytanie retoryczne ''chce pan powiedzieć że za rządów Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera ds. bezpieczeństwa w służbach polskich były rosyjskie wpływy'' xD Piękna orka.

peposlav

@MarianoaItaliano taką politykę to aż miło się ogląda

XyzykDX

@MarianoaItaliano w której części mówi o przycisku YT? Niestety nie mam czasu żeby obejrzeć całe

MarianoaItaliano

@XyzykDX 22:40

libertarianin

Mógłby timestampy wrzucić xD

Zaloguj się aby komentować

Mam marzenie
#tvpis #heheszki #heheszkipolityczne
0e768130-c84a-43e1-a0ff-69077396a11c
7c541f68-788c-4173-a1dd-71d9e723b3ab
26f5c7b9-ed69-4b45-bcb0-286518ba3c57
7df4b7ea-2ae6-49fa-ac44-f15262d8f9b1
01501c04-5fb8-441f-8974-6690627f51dc
bojowonastawionaowca

@MarianoaItaliano poproszę o tag #heheszkipolityczne

MarianoaItaliano

@bojowonastawionaowca Już się robi.

bojowonastawionaowca

@MarianoaItaliano Dziękuję

ciri0x5a

marzenia, a na sam koniec:

*muzyczka intro*

-jest 19:30, czas na wiadomosci, Danuta Holecka, witam i zapraszam

-wielkie zmiany w ekipie TVP, zwolnieni zostaja znani prowadzacy oraz...

-Stachu, co to za pomylka? halo, mialo byc o srebrnym przycisku Holowni a nie... poprawcie mi to. przerwac emisje!

-przepraszam panstwa, aktualnie mamy awarie promptera, bede musiala posilkowac sie notatkami

-ale jak to, tylko pierwszy news i dalej nic, pusty scenariusz?! ale co to ma byc, lapy ode mnie!

*pielegniarze probuja obezwladnic prowadzaca, wsadzajac ja w kaftan bezpieczenstwa*

-KOMUCHY, NAZISCI, ATEISCI CHCO MNIE UCISZYC! POWINNO WYJSC INACZEJ! JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA... OWSIAK RATATUJ JAK WOŚP MEGO SYNA!

-dzien dobry, Ewa Zielińska, zapraszam na pierwsze wydanie wiadomosci w tej dekadzie.

sleep-devir

Moje marzenie jest dużo prostsze do zrealizowania : wyjebać Danusie z roboty z wilczym biletem

Zaloguj się aby komentować

O jak prychłem z rana xD I nie tyle bawi mnie co robią co kontekst kto przegląda tego mema z Pinokiem xD
za Ruch Ośmiu Gwiazd na TT. https://twitter.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1727369239089295751/photo/1
Zastanawialiście się kiedyś, co podczas posiedzenia Sejmu robią posłowie PiS?
No na przykład Henryk Kowalczyk ogląda sobie memy wyśmiewające Morawieckiego.
Za hajs podatników.

#polityka #heheszki #sejm
5f8b4c46-5486-414d-add7-e34fe87f3c3f
DexterFromLab

@MarianoaItaliano prawdę mówiąc ich jedynym zadaniem tam jest naciskanie przycisków do głosowania w odpowiedniej kolejności. Nic więcej robić nie muszą. Słuchać tego gadania z mównicy godzinami też słabo. Nie dziwię się wcale, nie wiem czy kiedykolwiek ktoś zagłosował inaczej bo czyjeś wystąpienie go przekonało.

Zaloguj się aby komentować

Usiadłem dzisiaj do przesłuchania niewielkiego pudełka singli które miałem w szopce od lata a nie było czasu żeby je dokładnie poopisywać i przesłuchać i natrafiłem na piosenkę ''Velvet Mornings'' śp. Demisa Roussosa. Był to jeden z jego największych przebojów tuż obok piosenki ''Goodbye my love'', ''Forever and ever'' czy ''My firend the wind''. Znany był z tego że współpracował z Vangelisem, również grekiem tyle że od elektroniki - przy niektórych jego projektach w tym popularnym w latach 60 zespole ''Aphrodite's Child''.

Z anegdotek - był to chłop o posturze hipopotama z głosem jak mały chłopiec, robił furorę w Europie w latach 70. Jak występował w Sopocie na festiwalu w 1979 roku to zażądał pokoju z klimatyzacją a że takie cudo nie było dostępne w naszym komunistycznym ówcześnie kraju to przynoszono mu do pokoju wiadra z lodem żeby mógł schłodzić swój dwustukilowy odwłok xD Generalnie w latach 80 kariera Demisa trochę przygasła, nie licząc zapraszania go na ''Sylwestra z Dwójką'' i tego typu eventy dla emerytowanych gwiazd estrady. Zmarł w wieku 69 lat w 2015 roku.

#muzyka #grecja

Jako #pdk podrzuce hasło "Prezydent Clinton w nocnej audycji" a resztę sobie wyszukajcie na YT to skojarzycie o co chodzi z tą piosenką
https://streamable.com/6livzt
MarianoaItaliano

Ale żeby nie było że go nie szanuję czy coś, mam wszystkie najważniejsze 4 albumy pana Demisa. Anglicy się chyba aż tak jak my na jego talencie nie poznali bo jest ich mnóstwo i można je dość niedrogo dostać Chociaż z drugiej strony - skoro tyle tego sprzedał to może jednak był tam lubiany?

c04eaf9d-bf16-4540-9730-d854345086bd

Zaloguj się aby komentować

Dobra cieszy mnie że jest ta debata, że każdy ma głos, tylko że mam obawy że jak każdą ustawę będą debatować po 4 godziny to nie wiem czy starczy im czasu na naprawę tego co zjebał PiS. Przypominam że oni przepychali ustawy w 15 minut, nierzadko bez jakiekolwiek dyskusji, bloki głosowań były jak taśmociąg, po kilka tak na raz tak że oni się sami czasem w tym gubili głosując przeciwko swoim poprawkom (czy chociażby pamiętna reasumpcja) więc jak opozycja w takim tempie będzie to procedować to czarno to widzę Nie wystarczyłoby żeby w takich kwestiach swoje stanowisko przedstawiła każda partia poprzez reprezentanta? Przecież oni od kilku godzin i tak mówią jedno i to samo tylko ubierają w inne słowa. O tych 100tys. rzekomo nienarodzonych dzieciach mówi już chyba 10 poseł opozycji z rzędu a o niegodziwości in-vitro 10 pisior z rzędu.

#polityka #sejm
panek

Nie wiem czy to dobrze że działało jak taśmociąg. Partie nie są tak jednorodne jak się wydaje i często ludzie mają nieco inne zdania na dany temat. Ale tak czy siak rozwlekaja się raczej tylko niektóre tematy, takich które przejdą w godzinę będzie większość tak jak w kazdej kadencji

MarianoaItaliano

@panek Pewnie że niedobrze - mówię tylko że oni głosowali znacznie szybciej więc odkręcanie tego według standardów demokratycznych potrwa dłużej choćby z powodu proceduralnych. Być może tak jak mówisz jest to efekt pierwszego posiedzenia i jak się wygadają i pocieszą dzisiaj to następne dyskusje będą bardziej zwięzłe Od kilku godzin słucham tej debaty i bardzo monotonna póki co, jedno i samo w kółko. Kolejne wypowiedzi nic nowego nie wnoszą do dyskusji.

Zaloguj się aby komentować

E, krótki dzisiaj odcinek ale fajnie Hołownia orał Markiem Suskim. No i jak nie po drodze mi z poglądami Grzegorza Brauna to ma w głosie coś tak hipnotyzującego że nawet największych bredni które czasami wygaduje słucha się jak dobrego audiobooka Nikt chyba spośród posłów nie operuje tak pięknie polszczyzną jak pan Grzegorz
#sejm #polityka
03f34f5d-9b99-4a0c-a118-8a54cf37fc68
Kaligula_Minus

Braun dobre dokumenty o komunizmie kręcił, gdzie sam był lektorem. Bardziej hipnotyzował mnie jego głos niż interesowała treść filmu dokumentalnego xD

MarianoaItaliano

@Kaligula_Minus Rzepa chyba dołączała je do gazety, mam gdzieś w gratach DVD z filmem "Marsz Wyzwolicieli" o życiu w latach 30 w ZSRR i przygotowaniach do II wojny światowej. Stąd go właściwie kojarzę.

Zaloguj się aby komentować

Poważny Sejm a zachowują się jak dzieci, sprostowania, wypowiedzi, wnioski formalne o to o tamto xD Kurwa co za burdel, zero jakiejkolwiek kultury xD A to dopiero początek, wiem na co grają - żeby wyprowadzić Hamownię z równowagi ale on się nie da.

#polityka #sejm
MarianoaItaliano

Szanownego pana marszałka rotacyjnego Szymona Holownie :D

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj na obiad krokiety z pieczarkami i barszczyk czerwony, pychota tylko kolor naturalny z buraków a nie od Winiarego więc dlatego tak wygląda, niby dodałem octu trochę a i tak rdzawy zamiast czerwonego, widać takie buroki były... Ale za to krokiety mi ładne wyszli dzisiaj, dobre ciasto na naleśniki było bo się nie rozwalają
#jedzenie
1371fc98-1063-46fe-8a45-158ee9e98db6
Opornik

@MarianoaItaliano aż musiałem se barszcz kupić.

Pumbi

Tutaj hejtowy technolog żywności. Ocet nie ma wpływu na barwę. Zacząłem się już nawet rozpisywać na temat barwy barszczu, ale pomyślałem, że jutro z rana napiszę posta, by wszyscy wiedzieli jak ugotować zajebisty barszczyk!

MarianoaItaliano

@Pumbi O, to wołaj. Cenny protip przed świętami!

Pumbi

@MarianoaItaliano się wie! Jutro jednak dopiero wrzucę

franaa

@MarianoaItaliano Za długo gotowałeś, stąd rdzawy kolor. Jak podgrzewasz to też trzeba uważać żeby się nie zagotował bo efekt ten sam. Na smak to nie ma wpływu, ale je się też oczami

Zaloguj się aby komentować

Następna