Zdjęcie w tle
DexterFromLab

DexterFromLab

Autorytet
 • 184wpisy
 • 2484komentarzy
Dla wielu z nas przyjdzie taki moment, że będziemy liczyć ostatnie tygodnie, dni i godziny życia, które nam pozostały. Co wtedy zrobić? Niestety wiem, co to oznacza. Jeśli kiedyś dopadnie Cię ciężka choroba lub starość, umieranie może być długotrwałym procesem. Może trwać dni lub miesiące, a świadomość, że jest to nieuniknione, jest trudna do przyjęcia. Jeśli masz bliskich, warto spisać testament u notariusza. To oszczędzi im później wiele pracy z urzędami, oświadczeniami, umowami i być może kłótniami. Trzeba się z tym pogodzić.Jeżeli żyło się z kimś przez wiele lat i nigdy się nie okłamywaliście, nie warto teraz tego zmieniać. Jeśli wierzysz w coś, warto skontaktować się z zaufanym duchownym – księdzem, rabinem czy nauczycielem buddyjskim, w zależności od wyznania. Warto poszukać wsparcia w tej sferze. Jeśli jesteś niewierzący, warto przemyśleć kilka spraw, które mogą być dla Ciebie ważne.Ciesz się ostatnimi dniami i rób to, co sprawiało Ci przyjemność, na przykład zorganizuj ognisko. Moment śmierci jeszcze nie nadszedł, więc spędzaj czas z rodziną i rozmawiaj o tym, w co wierzycie i co może czekać po drugiej stronie. Zachowaj spokój – panika i tak nic nie zmieni. Umieranie może być bolesne, ale są leki uśmierzające ból, o których warto pamiętać. Każdy wtedy czuje strach – nie ma na to mocnych.Zastanów się, z kim chciałbyś się pożegnać, poproś starych przyjaciół o odwiedziny i pożegnaj się z nimi. Przemyśl, jakie informacje mogą przydać się innym po Twojej śmierci, i zbierz je w jednym miejscu. Odejść z godnością jest ważne, zwłaszcza jeśli możesz być z kimś bliskim w ostatnich chwilach. Nie zabieramy ze sobą nic z tego świata – żadnych rzeczy ani pieniędzy. Wszystko zostawiamy za sobą. Warto walczyć do momentu, gdy cierpienie jest jeszcze znośne. Kiedy staje się nie do zniesienia, warto odejść – umierający ma ogromny wpływ na to, kiedy odejdzie. Siłą woli można czasem jeszcze zyskać kilka godzin, ale czy warto? Moim zdaniem nie.

Wszystkim wam życzę spokojnej śmierci, bez cierpienia w odpowiednim czasie, ale przede wszystkim dobrego życia pełnego miłości i mądrości.

#zalesie #rozkminy

Zaloguj się aby komentować

Kurcze, powiem szczerze że zakochałem się w ptasiorach. Bardzo podoba mi się ich natura, psychika, wygląd i zachowanie. Wszystkie są wspaniałe. A zaczęło się od tego że podniosłem z betonu pisklaka co wypadł z gniazda. Powiem że było warto, budzić się w nocy i dokarmiać go. Wspaniałe było jak na mnie reagował i jak przylatywał. Jestem pewien że zawsze kiedy znajdę ptaka w potrzebie to mu pomogę. Siedzę teraz i oglądam filmy o ptakach. Teraz wpadł mi na tapetę emu i jestem zachwycony. Żałuję że nie mieszkam na wsi.

#ptaki

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Siedzi wróbel na gałęzi, 
I coś pod nosem rzęzi. 

Cierka, że brzydka pogoda, 
Że w parku niewygoda. 

Że mu nie dają ziarna, 
Że krzywo patrzy sarna. 

Siedzi wróbel na gałęzi, 
I coś pod nosem ględzi. 

Że nie lubi, gdy rosa jest zimna, 
Że go ciśnie, gdy potrzeba silna. 

Że sąsiad ćwierka od rana, 
Że ma już dość tego barana. 

Wróbel zaćwierkał radośnie, 
Rozgościł się na sośnie. 

Pojadł świeżych odrostów, 
Podrapał się trochę o ostów. 

Wpadł wróbel na pomysł taki, 
Żeby narobić draki. 

By świergotać aż do nocy, 
Akrobacje wyczyniać co w mocy. 

Podenerwować kota, 
Co młode ptaszki łomota. 

Być wolnym ptaszkiem radosnym, 
Mieć władzę nad losem własnym. 

I by odchować młode, 
I młodym ptakom dać swobodę. 

I tak się kręci życia treść, 
By życie zgodnie z sobą wieść. 

Takie jest wróble przeznaczenie, 
By doświadczyć życia spełnienie. 

#wrobeldextera #zafirewallem

Zaloguj się aby komentować

Mam widaomość z ośrodka pomocy dzikim ptakom Otórz nasz wróbelek ma się dobrze, ranki sie pogoiły, i Pani mówi że uda się go wypuścić na wolność.

Doszedłem do tego jak to się stało, że śmierdziuch go dziabnął. Otóż jest tak że ptaszek usiadł sobie na siatce i nie spodziewając się obrotu spraw został złapany zębami przez kota. Pani z ośrodka potwierdziła że mają ten sam problem, i często się zdaża, że jednak jakaś kuna kot czy lis dopadnie im jakiegoś ptaka.

Co do kotów dostałem namiar na osobę w moim mieście która zajmuje się zdziczałymi kotami, i może uda się coś z tym zrobić. Koty tutaj grasują i wyjadają ptaszki, a ja mam tutaj przed balkonem wróbelki, kosy, kawki, grzywacze, sroki a koty po prostu na nie polują.

#wrobeldextera

Zaloguj się aby komentować

Oddałem wróbla do ośrodka Doszedłem do wniosku że jak nie mogę go trzymac w wolierze bo zasrańce się zlatują a i tak już jest dziabnięty, trzeba ogarnąć antybiotyk i srebro to niech już się nim ośrodek zajmie.

Był taki plan że ogarnę większą wolierę w lesie przed wypuszczeniem u znajomego. Ale no niestety los tak chciał.

Jak go oddawałem to wróbel był najedzony, ruchliwy. No ale niestety robił sie obrzęk wokół rany. Jutro zadzwonię spytać jak się miewa.

#wrobeldextera
Iknifeburncat

@DexterFromLab niech się wróblowi wiedzie, dobra robota Panie Dexter.

pi0t

Będę się musiał powtórzyć ale dobry z Ciebie człowiek. Olbrzymi szacunek i chętnie przybiłbym z tobą piątkę. Uważam że to może dobra decyzja dla wróbla.

madhouze

No cóż, przynajmniej został najsłynniejszym Brooblem zaraz po Elemelku

Zaloguj się aby komentować

Wrzucam jeszcze raz wiersz o kleszczu bo pewnie większość odfiltruje i nie zobaczy mojej nocnej poezji.

Wierszyk o kleszczu, czytajcie do końca:

Ostatnio życie mnie nie rozpieszcza,
Byłem dziś w lesie i złapałem kleszcza.

Dupa mu spuchła, bo opił się krwi,
W dziwnym letargu ten kleszcz teraz tkwi.

Zaczął jęczeć, że boli go dupa,
Jęczy i sapie, wygląda na trupa.

Współczuję tej bestii z całych mych sił,
Teraz ze smutkiem będzie się bił.

Krew moja zatruta przez różne zmartwienia,
Kleszcz coraz mocniej popada w cierpienia.

Po coś, biedaku, pił mojej krwi,
Teraz już tylko żal zostanie ci.

Szukałeś posiłku, znalazłeś sromotę,
Do końca życia popadniesz w biedotę.

Ukąsić w lesie chciałeś jelenia,
Lecz zamiast tego masz teraz cierpienia.

Idź, kleszczu drogi, krzyż ci na drogę,
Napij się teraz na drugą nogę.

Biednemu piach w oczy, i chuj mu w dupę,
Kleszcz zdechnie ze smutku i padnie trupem.

A ja tak siedzę, i koń z walony,
Ty czytasz wiersz ten, popierdolony.

Nie będzie puenty tej opowieści,
Nie znajdziesz głębi w tej durnej treści.

Straciłeś czas na głupot czytanie,
Po tym już nigdy ci pindol nie stanie.

#wiersz
voy.Wu

"Biednemu piach w oczy, i chuj mu w dupę" , piękne są nasze Polskie przysłowia

Zaloguj się aby komentować

Dla wszystkich którzy zmartwili się losem wróbelka. Zjadł, jest silny i staje na nóżki. Ranki pozasychały. Będzie dobrze.

#wrobeldextera
Belzebub

No i w sumie nie ma tego złego... Tak już wie że koty to skurwysyny i będzie trzymał się z dala

Zaloguj się aby komentować

Jakoś go dziabnął kot przez siatkę. Ma ranę na brzuchu. Nie wiem jak mu się to udało ale zrobił to. Gonie te głupie sierściuchy jak mogę. One ciągle tu przychodzą. Nie wiem czy się wyliżę, na razie przemywamy to octaniseptem.

#wrobeldextera
8c310dba-0a21-4908-b1be-32d41c44e674
okim

@DexterFromLab koniecznie skontaktuj się z weterynarzem. W kociej ślinie są bakterie, które zwyczajnie zabiją tego wróbla. Ptak musi dostać antybiotyk.

enkamayo

Tak jak lubię koty to jednak to polowanie na niewinne ptaki i jaszczurki mnie wk... Kot dostaje jedzenie do swojej miseczki, a te ptaki muszą cała wiosnę się starać, i to mocno, żeby wykarmić młode, a potem przyjdzie taki i dla zaspokojenia instynktu je sobie prostu zabija.

Zaloguj się aby komentować

W końcu umyłem swojego ptaka.

#wrobeldextera
07285517-ee5e-4261-89f7-fb19848942b9
enkamayo

Hej. Czym go karmiles, jak był jeszcze młodszy? U mnie wypadł dzisiaj jeden z gniazda i boję się, że mama już nie wróci. Oczywiście odczekam, ale nie chce zeby zdechł. A że kot na podwórku czuwa to nie mogę go długo zostawić samego poza gniazdem.

Zaloguj się aby komentować

Dla takiego wróbelka żółwie terrarium to ciekawe miejsce. Lubi tam sobie wskoczyć. Grzebie w ściułce z kokosa. Zabieram go do domu bo się fajnie u nas bawi i córka też super szczęśliwa.

Do klatki na balkonie dobiera się wielka sroka. Nie ma szans żeby poradziła sobie z siatką na krety ale widać było że wczoraj próbowała wyciągnąć siatkę. I dzisiaj rano przyfrunęła ale pogoniłem to ptaszysko. Dla jasności sroka zje wróbla jak go złapie.

#wrobeldextera
40d28c82-54b7-4750-aa73-6a06576fd158
Atexor

@DexterFromLab mega pilnuj z tą sroką. Siostra ma u siebie karmnik, gdzie często piszczały młode sikorki sosnówki. Z tydzień temu siostra słyszała hałas i okazało się, że sroka (albo wrona) zadziobała młode, nie zdążyła zareagować. Pod drzewem pełno piór. Gniazdo teraz puste. A jeszcze parę tygodni temu sam je nagrywałem i byłem zdumiony jak to ciągle piszczy i rodzice non stop latają wykarmić:

https://sndup.net/jwgg9/m


Ale dowiedziałem się, że w gniazdkach taki kijek przed dziuplą dla małego ptaszka jest nie tyle niepotrzebny (bo nie stoi na tym), co szkodliwy bo właśnie sroki/wrony na tym siedzą i mogą się dobrać


W ogóle srogi/wrony to niezłe skur*ole. Nie zjadły tych skórek - po prostu lubią zabijać dla samego zabijania, jak ludzie.


Dlatego uważaj na swojego bróbla!

Sielski_Chlop

Też chcę swojego wróbla!

Opornik

@DexterFromLab to ten co na ciebie nasrał?

Zaloguj się aby komentować

Bądź mną. Siedzisz na daily w robocie. Nagle przylatuje wróbel, siada ci na głowie. Ludzie w kamerze paczą i nie dowierzają. Ptak sra. Kurtyna.

#wrobeldextera
Gepard_z_Libii

Będziesz miał szczęście

tyle_slow

Myślę sobie, ale ściema... scrolluje, a tu Wróbel gagatek. Piękny content kolego!

AlvaroSoler

@DexterFromLab pics or didnt happen

Zaloguj się aby komentować

Czołem wróblowe świry

W dzisiejszym raporcie dowiecie się że:

 • Grubel uczy się latać, potrafi podskoczyć i wlecieć na obiekt nieco powyżej.
 • Odważył się wyjść ze skrzynki i poeksplorować pokój.
 • Zwiedził kilka krzaków i kilka drzewek
 • Został dwukrotnie uratowany przed kotem, który tylko czekał aż wróbel zostanie bez opieki
 • Zjadł kilka czerwi wędkarskich, ale woli jednak karmę dla rybek. Będę go przyzwyczajał teraz do ziaren i żywych owadów.
 • Odpowiada na gwizdanie i można z nim pogadać, jest bardzo rozmowny.
 • Próbuje podskakiwać na różne obiekty, ale nie zawsze trafia i wtedy od razu wraca do mnie. Raz nawet podfrunął na zawołanie.

#wrobeldextera
2ee6ffde-473f-4ea6-94c0-b781e68231a5
Anteczek

@DexterFromLab szczerze mówiąc nie sądziłem, że to wyjdzie. Myślałem, że ptaszek zemrze. Szacunek 🫡.

Catharsis

@DexterFromLab Zawsze mnie fascynuje jak szybko takie zwierzęta rosną.

VonTrupka

>Odważył się wyjść ze skrzynki i poeksplorować pokój.


ty masz las tropikalny na kwadracie? (´・ᴗ・ ` )

Zaloguj się aby komentować

Następna