Dziękuję wszystkim za pioruny! Akcja generalnie zakończyła się sukcesem.
"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" — jak w Baldur's Gate
Po pierwsze — chciałem zaznaczyć, że jeśli ktoś ma ochotę, projekt jest cały czas otwarty i będę szczęśliwy, jeśli zgłoszą się nowe osoby. Z rzeczy organizacyjnych: zapraszam na Discord projektu, jest cały czas otwarty — jeśli ktoś chce dołączyć, to zapraszam: https://discord.gg/3YETasxr
Udało nam się nawet przypadkiem odbyć pierwsze spotkanie głosowe, gdzie zdążyliśmy sobie porozmawiać, czym jest ten projekt i jak go używać. Pokazałem też swój tajemniczy plugin, tylko dla wybranych
Jak widać, aplikacja żyje, da się ją zainstalować i uruchomić, a nawet można odpalić sobie darmową wersję Copilota
Dziękuję wszystkim za udział w piorunowaniu. Kolega @malodobry niestety nie odezwał się jak do tej pory po odbiór picki
---
Ok, a teraz dla uczestników — osób, które się zgłosiły:
@Taxidriver, @Nimaskalisto, @bandziorek, @tomasz-frankowski, @wombatDaiquiri, @DanielYT — witajcie na pokładzie
Już pojawiły się wątpliwości — czy ja oczekuję od was zaangażowania? Nie! Oczekuję przede wszystkim, że będziemy tu robić coś fajnego. To nie jest żaden obowiązek.
Po pierwsze: nie traktujcie tego jako czegoś, co trzeba robić w określonych godzinach albo że cokolwiek trzeba zrobić — to już zależy od was. Ja na pewno będę się cieszył z każdego wkładu w projekt, bo to jest mój pet-project, którego po prostu intensywnie używam do pracy. Będę szczęśliwy, jeśli będziecie zgłaszać bugi, jeśli podzielicie się swoimi przemyśleniami i potrzebami.
Jestem tutaj dla was, technicznie dostępny. Jeśli macie pytania, problemy albo rozterki — jestem po to, żeby mieć z wami kontakt i pomagać. W momencie, kiedy zdecydujecie się dostarczyć commitment, projekt staje się "nasz", a nie "mój".
Pomóc można na różne sposoby — jeśli ktoś chce od strony managerskiej, marketingowej, mentorskiej, to proszę bardzo. Moja rola tutaj to tylko trzymać porządek, żeby to działało: będę obserwował kanał na Discordzie, nadawał rangi i integrował kod, żeby to się spinało.
Także śmiało — używajcie, testujcie, łapcie bugi, naprawiajcie, twórzcie pluginy i dzielcie się swoją pracą. Środowisko, które ja zapoczątkowałem, a które możemy stworzyć razem, może być doskonałym narzędziem do popularyzacji AI, do nauki itd.
---
Ze swojej strony mogę obiecać, że przygotuję co najmniej 2 prezentacje/szkolenia, na których pokażę:
1. jak używać BTerminala,
2. jak pisać do niego własne pluginy (tak, żeby było tanio i dobrze
3. w jaki sposób tworzyć semi-automatyczne, pół-deterministyczne oprogramowanie agenturalne do automatyzacji działań — bez żadnych skomplikowanych narzędzi i miliona frameworków.
Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach
Pozdrawiam ciepło!
#bterminal #dexterslaboratory #programowanie