Zdjęcie w tle
Giban

Giban

Osobistość
  • 62wpisy
  • 2266komentarzy
My, urodzeni w przeszłości, z nostalgią wspominamy tamten czas. Nikt nie narzekał.

Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord i łupiliśmy okolicę. Konin, Szczecin i Oslo stały w płomieniach. Bawiliśmy się też na budowach. Czasem kogoś przywaliła zbrojona płyta, a czasem nie. Gdy w stopę wbił się gwóźdź, matka odcinała stopę i mówiła z uśmiechem, "masz, kurna, drugą, nie"? Nie drżała ze strachu, że się pozabijamy. Wiedziała, że wszyscy zginiemy. Nikt nie narzekał.

Z chorobami sezonowymi walczyła babcia. Do walki z gruźlicą, szkorbutem, nowotworem i polio służył mocz i mech. Lekarz u nas nie bywał. Chyba że u babci – po mocz i mech. Do lasu szliśmy, gdy mieliśmy na to ochotę. Jedliśmy jagody, na które wcześniej nasikały lisy i sarny. Jedliśmy muchomory sromotnikowe, na które defekowały chore na wściekliznę żubry i kuny. Nie mieliśmy hamburgerów – jedliśmy wilki. Nie mieliśmy czipsów – jedliśmy mrówki. Nie było wtedy coca-coli, była ślina niedźwiedzi. Była miesiączka żab. Nikt nie narzekał.

Gdy sąsiad złapał nas na kradzieży jabłek, sam wymierzał karę. Dół z wapnem, nóż, myśliwska flinta – różnie. Sąsiad nie obrażał się o skradzione jabłka, a ojciec o zastąpienie go w obowiązkach wychowawczych. Ojciec z sąsiadem wypijali wieczorem piwo — jak zwykle. Potem ojciec wracał do domu, a po drodze brał sobie nowe dziecko. Dzieci wtedy leżały wszędzie. Na trawnikach, w rowach melioracyjnych, obok przystanków, pod drzewami. Tak jak dzisiaj leżą papierki po batonach. Nie było wtedy batonów, dzieci leżały za to wszędzie. Nikt nie narzekał.

Latem wchodziliśmy na dachy wieżowców, nie pilnowali nas dorośli. Skakaliśmy. Nikt jednak nie rozbił się o chodnik. Każdy potrafił latać i nikt nie potrzebował specjalnych lekcji, aby się tej sztuki nauczyć. Nikt też nie narzekał.

Zimą któryś ojciec urządzał nam kulig starym fiatem, zawsze przyspieszał na zakrętach. Czasami sanki zahaczyły o drzewo lub płot. Wtedy spadaliśmy. Czasem akurat wtedy nadjeżdżał jelcz lub star. Wtedy zdychaliśmy. Nikt nie narzekał.

Siniaki i zadrapania były normalnym zjawiskiem. Podobnie jak wybite zęby, rozprute brzuchy, nagły brak oka czy amatorskie amputacje. Szkolny pedagog nie wysyłał nas z tego powodu do psychologa rodzinnego. Nikt nas nie poinformował jak wybrać numer na policję (wtedy MO), żeby zakablować rodziców. Pasek był wtedy pomocą dydaktyczną, a od pomocy, to jeszcze nikt nie umarł. Ciocia Janinka powtarzała, "lepiej lanie niż śniadanie". Nikt nie narzekał.

Gotowaliśmy sobie zupy z mazutu, azbestu i Ludwika. Jedliśmy też koks, paznokcie obcych osób, truchła zwierząt, papier ścierny, nawozy sztuczne, oset, mszyce, płody krów, odchody ryb, kogel-mogel. Jak kogoś użarła pszczoła, to pił 2 szklanki mleka i przykładał sobie zimną patelnię. Jak ktoś się zadławił, to pił 3 szklanki mleka i przykładał sobie rozgrzaną patelnię. Nikt nie narzekał.

Nikt nie latał co miesiąc do dentysty. Próchnica jest smaczna. Kiedy ktoś spuchł od bolącego zęba, graliśmy jego głową w piłkę. Mieliśmy jedną plombę na jedenaścioro. Każdy ją nosił po 2-3 dni w miesiącu. Nikt nie narzekał.

Byliśmy młodzi i twardzi. Odmawialiśmy jazdy autem. Po prostu za nim biegliśmy. Nasz pies, MURZYN, był przywiązany linką stalową do haka i biegł obok nas. I nikomu to nie przeszkadzało. Nikt nie narzekał.

Wychowywali nas gajowi, stare wiedźmy, zbiegli więźniowie, koledzy z poprawczaka, woźne i księża. Nasze matki rodziły nasze rodzeństwo normalnie – w pracy, szuwarach albo na balkonie. Prawie wszyscy przeżyliśmy, niektórzy tylko nie trafili do więzienia. Nikt nie skończył studiów, ale każdy zaznał zawodu. Niektórzy pozakładali rodziny i wychowują swoje dzieci według zaleceń psychologów. To przykre. Obecnie jest więcej batonów niż dzieci.

My, dzieci z naszego jeziora, kochamy rodziców za to, że wtedy jeszcze nie wiedzieli jak nas należy „dobrze" wychować. To dzięki nim spędziliśmy dzieciństwo bez słodyczy, szacunku, ciepłego obiadu, sensu, a niektórzy – kończyn.

Nikt nie narzekał.

#heheszki #pasta

@w0jmar O te Ci chodziło?

Zaloguj się aby komentować

Wiecie, jak to jest być ślepą uliczką ewolucji? Bo konie wiedzą. Te genialne w swej zmyślności istoty potrafią ważyć nawet tonę. Jobane 1000 kg. Więc sprytnie wymyśliły, że będą tę tonę nosić na czterech palcach.

Chwila, chwila, chyba nogach? No niby tak, ale te zwiechutronixy na kazdej nodze mają po JEDNYM (cyfrowo - 1) palcu. Bo na chuj mu więcej, jak i tak nie potrafi liczyć. Nie ma jak u krowy, że jak rozjebie sobie jeden palec, to najwyżej się amputuje i jakoś na drugim sobie poradzi, nie, koń w takim wypadku ma One Way Ticket.

I dobrze. Bo ich przemyślana budowa jest jeszcze lepsza. Co robicie, jak napierdala was ząb, i trzeba go usunąć? Idziecie do dentysty, dentysta ten ząb łapie, rwie i elo, cześć pieśni, ew. ósemkę trudniej wyjebać. A koń? No kurwa. Jakby złapać go za zęby i próbować je „ukiwać" to się uda. Kiwając tak z osiem godzin. Dziennie. Przez dwa tygodnie. Więc u tych bęcwałów zęby usuwa się od zewnątrz, przez policzki. Wyobraźcie to sobie u ludzi, jakby stomatolog (albo jakiś lekarz) Wam jebał dłutem po mordzie, żeby usunąć ósemkę.

SPRYTNY DESIGN. Ale to nie koniec. Wiecie jak się dostać najłatwiej do żołądka konia? Kurwa, przez nos. Bo łatwiej niż przez tę tępą mordę. W ogóle ich układ pokarmowy zasługuje na osobny akapit spierdolenia.

To co tam, żołądek może najpierw? No, to jak normalne, zdrowe zwierzęta mają żołądek, który im nie robi na złość, tak konie postanowiły, że będą pomyłką ewolucji. Najpierw to sobie tępaki wymyśliły, że będą miały wejście do niego pod kątem ostrym, co tylko utrudni przejście żarcia. Jakby zamiast parkować samochody prostopadle na wielkich parkingach, to wymusić parkowanie równoległe. Sprytnie, prawda? To dodajcie do tego robienie tego w tunelu, i to ciasnym, bo tak wygląda ich wjazd do żołądka. No kurwa, genialne. Jest ciekawiej, to nie koniec. Te cymbały mają tzw. worek ślepy, czyli miejsce tuż za tym wjazdem, które jest WYŻEJ niż sam wpust. Jakby zrobić wyjazd z piętrowych parkingów, ale na piętrach. W praktyce oznacza to tyle, że tam się potrafią zbierać gazy. Nie no, spoko, może wystarczy sobie beknąć i będzie po problemie, co nie? A CHUJ, KURWA! NIE! Bo ten ciasny tunel, o którym wspominałem, nie pozwala im bekać. Ani rzygać. Jak koń jest zdrowy, to nie potrafi rzygać ani bekać. Te nieparzystkopytne patałachy prędzej padną od wzdęć niż bekną. A co do rzygania, to rzygają, ale dopiero, jak już im ten jebany żołądek pęknie. Są jak te janusze, co prędzej pojadą chujowo naprawionym przez siebie wozem bez hamulców, żeby udowodnić, że zrobili dobrze, a potem zginą, niż przyznają się, że to był błąd. Tak jak ewolucja tych biegających na palcach gór mięsa. Taki skurwol się wtedy nadyma jak kardynał po obejrzeniu „Tylko nie mów nikomu". A później pęka.

Jeśli myślicie, że tylko żołądek mają spierdolony, to iks-kurwa-de. Konie jedzo gów… znaczy rośliny, więc gdzieś to muszą sobie sfermentować. Krowy mają swój rozum, więc ewoluowały o wiele sprawniej, i robią to w przedżołądkach. ALE NIE KOŃ! KOŃ MUSI PO SWOJEMU COŚ SPIERDOLIĆ. Więc im to fermentuje w okrężnicy. Zajebista jest, taka dwupiętrowa, z poduszeczkami w środku, i w ogóle. No fajnie, tylko żeby to w jego dupie upakować, to trzeba to jakoś złożyć lub zgiąć. I dokładnie każde miejsce, w którym się zgina, tam może się zatkać lub dostać jakiegoś zapalenia. Bo czemu nie, w końcu jak być zjebem, to po całości. Konie też są świetnym porzekadłem, „być zdrowym jak koń", i tak dalej bułki czy wędliny. Jasne. Zajeb takiemu w słabiznę (miejsce między zjebanymi żebrami a tylnym zjebanym palcem), to jeszcze mu tę okrężnicę rozjebiesz i się wysra do środka brzucha. Zdrowo, w chuj. Nie ogarniają też, że da się srać w jednym miejscu, po prostu srają gdzie popadnie i jak im wygodnie. Takie mądre. Takie majestatyczne gówno robią. Mało Wam? Koń potrafi popełnić jedzeniowe samobójstwo. Jak się nażre tak, że mu tę dupę wezdnie, a następnie uzna, że warto zgłębić Tajemnice Magiczne i postanowi zrobić „hip", a potem „hop" to tak mu zarzuci tym gównem w środku, że aż uderzy w aortę i ona pęknie. No debil. A, jeszcze bonus: w tej dupie noszą normalnie tężca, bo tak.

Jeszcze ich fanklub. No kurwa mać. AJ TITI JAKI ŚLICZNY KONIK, JAK ŁADNIE PACHNIE. JAK KURWA CUDOWNIE GO UJEŻDŻAĆ MMMMM, TAKIE PIĘKNE ZWIERZĘTA, CHLIP, CHLIP. A powiedz takiej, że koń nie jest specjalnie inteligentny, albo, że nie lubisz ich zapachu, to zobaczysz w ich oczach jak włącza im się rewolucja i zaraz będziesz robił to samo, co robili w Katyniu. Tylko Ty będziesz po złej stronie lufy. O JAK MY SI ROZUMIEMY Z NIM, ON JEST TAKI ZMYŚLNY, TAKI CUDOWNY. Jasne, dlatego Cię zrzuca i łamie Ci kilka kręgów, bo tak zajebiście Cię zrozumiał, koniaro. HURR DURR ON PO PROSTU WIE, ŻE MAM MYŚLI SAMOBÓJCZE, NIE ZROZUMIESZ. Potem sie pewnie z nimi ruchają na smutno.

I tyle spierdolenia dostało w spadku od natury rozmiary pozwalające osiągnąć 1000 kg. Tysiąc, kurwa, kilogramów. I te końskie paluszki, z kopytkiem na końcu, jak przyjebią, to nie ma chuja we wsi. Już widywałem, jak klacz miała być połączona z ogierem. Wiecie, SEKS RUCHANIE. No, ale klacz była wybredna. Ona nie potrafi zarżeć „anon, zostańmy przyjaciółmi", jak cywilizowane gatunki, nie, nie, nie. Ona musi zajebać z kopyta ogierowi w mordę, bo przecież musi być stanowczo. No to ogierowi z nudów pęka czaszka. Składa się wtedy lepiej jak Popiełuszko do bagażnika.

Wycieczka do skupu „Kucyk" powinna być obowiązkową częścią rytuału dojrzewania u koni, słowo daję.

Patataj, skurwysyny.

#heheszki #konie #pasta
w0jmar

@Giban


Gienialna!


A masz gdzies zapisana paste o tym jak kiedys bylo zle?

Cos w stylu:

Jak bylo źle to łaziliśmy oglądać ryby.

I najslabszego wrzucaliśmy na przynęte - ALE NIKT NIE NARZEKAŁ!


Tez było w tym stylu... .

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
#heheszki #bekazkatoli

Zrobiłem go w ramach komentarza, ale jest tak słaby, że aż jestem z niego dumny :D
2ca32a75-c39a-4b21-9cc2-3ff713fb2653
DexterFromLab

@Giban jestem za wprowadzeniem codziennie zajęć z religii. W kościele, dla chętnych.

Erebus

@Giban jeszcze wam ten antyklerykalizm bokiem wyjdzie

Giban

@Erebus Jakoś do tej pory to nie powstrzymuje ludzi. Wolę jednak, żeby za swoje przewinienia na swój sad ostateczny cześć kali w więzieniu.

Z drugiej strony, ja nie mam bata nad głową i jakoś nie kradnę, nie morduje ludzi... Może to jednak nie religia jest potrzebna, a wystarczy nie robić drugiemu tego co mi nie mile... Ale to wymaga samodzielnego myslenia


tusk jest Polakiem bo ma obywatelstwo polskie

Dokładnie tak jest, to jest fakt

Zaloguj się aby komentować

#heheszki #memy #wiedzmin
0b9159d2-3afb-45aa-aee8-8a99b74a2ab4
Jarem

@prosto_w_srodek_dupy

Polski (214)


@Giban

W czasach młodocianych bez internetu to resetowałem komputer, bo nie wiedziałem od czego to :p

meciasek

@Giban nie chce psuć zabawy ale z tego co wiem to w W10/W11 zmienisz układ klawiatury WIN+SPACEBAR 🤔

Giban

@prosto_w_srodek_dupy @meciasek @otoczenie_sieciowe Panowie, to tylko mem :p

Zaloguj się aby komentować

#ciekawostki #francja

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem, jest to bardzo krzywdzące. Nie każde dziecko jest powijane z miłości, często są to wpadki i to jest fakt. Jednakże to prawo jest jawnie krzywdzace dla mężczyzn, ponieważ obca nam kobieta z klubu, którą poznaliśmy w kabinie toaletowej okolicznego klubu pokazuje na nas palcem i już staliśmy się ojcem. Nieważne czy nim faktycznie jesteśmy
b32085dc-fd48-4147-a17a-d200b364df36
bizonsky

Jak zwykle jakiś kawałek zdania napisany w głupi sposób na wikipedii zinterpretowany tak żeby wszyscy myśleli że to niepodważalny fakt.


Normalnie zakładasz sprawę w sądzie i sprawdzają. Nie można tylko sprawdzić tego samemu.

W Polsce też jak sam sprawdzisz to co ci to da? I tak musisz iść z tym do sądu XD


Ja pierdole, SENSACJA.

Ja wiem że jest jeszcze ciepło jak na wrzesień ale już po sezonie ogórkowym.


I OP jeszcze se dopowiada bajki.

Klopsztanga

@Giban dyskryminacja. A testy na matkę, to pewnie tam są w 100% legalne #pdk

AureliaNova

@Giban logika pewnie dotyczy sytuacji, gdy facet po 20 latach postanawia powiedzieć "sprawdzam". Wtedy faktycznie się robi syf, a ten Francuzi lubią tylko na ulicy Akcja w kiblu pewnie i tak wymaga sądowego określenia ojcostwa z testem.

Zaloguj się aby komentować

W Tatrach zapanowała nowa moda – dumni zdobywcy robią zdjęcia z karteczkami, na których jest nazwa szczytu wraz z datą. To samo w sobie nie stanowi problemu, ale okazało się, że te karteczki dla wielu osób są zbyt ciężkie, żeby je zabrać ze sobą. Zwróciła na to uwagę przewodniczka tatrzańska Maja Sindalska na swoim profilu na Facebooku, która podobnie jak osoby komentujące była przekonana, że ludzie potem po sobie sprzątają. Jednocześnie wystosowała apel do organizacji zrzeszających osoby, które weszły na najwyższy szczyt Polski o nagłośnienie sprawy. Jak podkreślił serwis „Korona Gór Polski”, nie wymagają oni dowodu w takiej postaci, że ktoś gdzieś wszedł. Jednocześnie jest prośba do osób, które zobaczą takie karteczki, żeby je sprzątnąć i zabrać ze sobą.

No to nagłaśniam, bo ludzie to brudasy i bezmózgi

#wspinaczka #tatry
52dfc619-ec5a-49ca-934f-408914cd14fc
Petrolhead

Niewyobrażalne kurwa XD Niosą to gówno 2500 metrów w górę, ale w dół już nie potrafią. Ten gatunek już dawno powinien zdechnąć

Karonon

@Giban polska na jednym obrazku

Zaloguj się aby komentować

Za co poleciał Wyrocznia?
bojowonastawionaowca

@Giban Sam zdecydował o usunięciu konta.


Tutaj znajdziesz jego ostatni wpis: https://www.hejto.pl/wpis/dzien-dobry-serdecznie-nie-polecam-hejto-to-taka-troche-biedniejsza-stronka-pokr


A tutaj mój komentarz wyjaśniający https://www.hejto.pl/wpis/dzien-dobry-serdecznie-nie-polecam-hejto-to-taka-troche-biedniejsza-stronka-pokr?commentId=f1981615-fe02-4826-9519-c090e80133bb

Quake

@Giban taki dobry chłopak, zawsze mówił dzień dobry.

konto_na_wykop_pl

@Giban Ktos pisał, że podobno chłop się powiesił…

Zaloguj się aby komentować

#szkola #zalesie
Wszystkim równo, wszystkim gówno. Nie można już nagradzać jednostek wybitnych, bo kretyni się gniewajo
23ea4fe2-ae62-403e-ad02-70bbd5084086
LeonardoDaWincyj

Różowy pasek za bycie dziewczynką?

CzosnkowySmok

@Giban a mo sie podoba. Oceny w polskiej szkole są bez sensu i nie świadczą o niczym tylko o tym, że ktoś nauczył sie dobrze na pamięć.

UmytaPacha

@Giban uwaga #niepopularnaopinia te paski i tak nie mają znaczenia, ale dla mnie fajnie.

Wykuć na kartkówkę z czegokolwiek i zdać na 5 każdy głupi potrafi przy odrobinie chęci. Zamiast skupiać się na średniej rocznej powinno się zachęcać, by rozwijano się w swoich ulubionych dziedzinach i np. być w wojewódzkiej topce z chemii i geografii, a z pozostałych przedmiotów wystarczy zdać.

Na studia też biorą oceny tylko z przedmiotów powiązanych z kierunkiem, a nie z ogółu - i słusznie.


edit: dobra, myślałam że te paski są sensowne np. za talenty muzyczne, humanistyczne, sportowe, a tam takie odznaczenia jak "morsowanie z babcią" xD

b8b2fbab-0f59-4f73-97c6-14b561455a38
Poji

@UmytaPacha jestem technologicznym hakerem xD

UmytaPacha

@Poji powinien być jeszcze pasek patriotyczny za obrażanie wrogów narodu w CSie xD

Zaloguj się aby komentować

#ciekawostki #faktopedia
To ja poczekam, aż ktoś poleci klasykiem :p
5370ea61-873d-4dd3-9647-d54a98d50fd6
BapitanKomba

@Giban Za Wikipedią: "W 1983, kiedy [Mandy Smith] miała 13 lat związała się z 48-letnim wówczas Billem Wymanem[2], basistą zespołu The Rolling Stones. Poznali się w północnym Londynie podczas zabawy w nocnym klubie z jej starszą siostrą. Przez dwa lata ich związek pozostał w ścisłej tajemnicy. Ale kiedy informacja została podana do wiadomości publicznej, stała się największym skandalem show-biznesu dekady. Jej matka zaakceptowała ten związek."


Co za patologia

nima_logina

Co, ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo xd

Tapporauta

@Giabeu no coś mi tu nie pasuje, albo ktoś dał dupy na tłumaczeniu, albo u mnie logika szwankuje. Jak na moje to Bill stał się max dziadkiem swojej byłej żony, inaczej nie widzę tu sensu. Grandfather to dziadek, a nie pradziadek.

Zaloguj się aby komentować

Następna