#heheszki #memy #humorobrazkowy #ambasadorjeja #gif
Okrupnik userbar
b58ef637-1611-49c5-838d-60ee6f2914f0
Rafau

Czekam aż te mordy odejdą w zapomnienie w ślad za me gusta, ffffuuuuu I całą resztą templatek dla leniwych.

Ale w ich miejsce przyjdą nowe malowane w paincie gówna.

Ale żeby nie było, że se stary dziad przyszedł ponarzekać, to brainlety (niektóre) spod znaku chujowej kreski są wręcz wybitne.

Pjorun

O chłopie...

Fox

Doskonałe.

Zaloguj się aby komentować

#heheszki #memy #humorobrazkowy #ambasadorjeja #gif
Okrupnik userbar
e8b242a5-45fa-4af6-bd85-1e4878ac58cf
4pietrowydrapaczchmur

@Okrupnik ponieważ dobry pomysł to już połowa sukcesu.

Ciekawe do ilu piorunów dojdzie ten wyścig.

Shivaa

U mnie synchro perfect

Bigos

@Okrupnik Niebieski portal nie powinien czasem też być na dole?

Zaloguj się aby komentować

evilonep
evilonep
Gruba ryba
Jeżeli nowy rząd zostanie powołany 13 grudnia, to zgodnie z zapewnieniami opisanymi w programie 100 konkretów (pkt. 21) na pierwsze 100 dni rządów, maksymalnie do 24 marca, zostaną przywrócone niedziele handlowe. Jak ktoś zostawił pioruna to zawołam tego dnia i się przekonamy kto obstawił dobrze. Zapisze se w kalendarzu.

#polityka #niedzielahandlowa #pytanie
efbb6285-f4b0-49e5-be6d-7d292c65b977

Czy tak się stanie?

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry.

Chciałem tylko napisac, że bardzo lubię ten portal. Jest kameralnie, ale w dobie wszędzie spływającej żółci i syfu, to akurat bardzo duży plus, bo można szybko zablokować patologie.

Życzę pysznego rosołku.

#dziendobry
SZWIERZAK

Rosołowe lobby rośnie w siłę! A takiego- pomidorowa lub śmierć! 🙃

jasiek

Odfiltrowany wykop

szajza231

@Kocurowy Żałuje bo jestem akurat osoba która woli przeglądać niż tworzyć treści i się udzielać. Więc przepraszam że nie piorunuje czy nie wstawiam 5 postów dziennie, ale jestem tu

Zaloguj się aby komentować

Siema. Jakiś czas temu zacząłem inicjatywę polegającą na wyjściu z teleskopem na miasto i pokazywaniu ludziom nieba. Spotkało się to ze sporym entuzjazmem. Zaczynałem od pokazywania Saturna, bo myślałem, że tylko ta planeta będzie robić wrażenie. Do widoku takiego księżyca niejako przywykliśmy, nie to co planeta z pierścieniami. Okazuje się jednak, że inne rzeczy na niebie też są chętnie oglądane, a moja inicjatywa trochę się rozwinęła. Cały czas inwestuję w sprzęt, żeby uatrakcyjnić pokazy, ale jeden z wydatków jest dość poważny jak na jednorazowy zakup, a bardzo chciałbym zrealizować go do wiosny. Dlatego otworzyłem zrzutkę: https://zrzutka.pl/xnn7fn

W skrócie chodzi o zakup teleskopu słonecznego, żeby jeszcze załapać się na maksimum aktywności słonecznej i móc pokazywać ciekawe rzeczy na niebie również za dnia.

Słyszałem, że na hejto ludzie lubią kontent astronomiczny, więc może znajdzie się ktoś kto wesprze moją małą inicjatywę.

Może w przyszłości się rozwinę na tyle, że będę mógł odwiedzać inne miasta
Dorzucam trochę zdjęć wypadów, oraz moich fotek kosmosu.

#astronomia #lublin
89eca996-bf4e-47de-bbd5-af9dd7e87d2b
b0fb12a6-1d08-488b-be56-df28bdcd05d2
5e6aa9ee-87bc-4e5c-9066-ae7d486c8d10
0713110f-ee13-48d6-971d-47f2f1eb7423
3ad2f76f-836c-49d7-880f-864042ac2882

Zaloguj się aby komentować

Taka sytuacja w temacie zamarzniętej dziewczynki, ktorej nikt nie pomógł. Wracam sobie z roboty w poniedzialek i nad przejsciem podziemnym stoi sobie jakiś chlopak z liną przywiązaną do barierki. Przejscie dość że ruchliwe i co chwila ktoś idzie, podchodzę do niego, jeden koniec przywiązany do barierek, drugi w rece jeszcze, mocno zdenerwowany. Tak pierwsza myśl, bedzie sie wieszał no to wszedłem tam do niego i zagaduje co robi, żeby nie odpierdolił czegoś głupiego. Zaczał się denerwować, zebym dał mu spokój nie robił scen boon tu jakies węzły ćwiczy do wspinaczki czy coś. Zacząłem cos gadać, ze w środku miasta to tak dziwne miejsce a on coraz bardziej jakby zdenerwowany, zebym sie odczepił nie moja sprawa, zebym dal mu spokój bo nie chce widowiska. Tak troche mi nie grało bo ślady butów odbite z drugiej strony barierki byly a kilka metrów w doł tam wiec cos nie gra tlumaczenie. Odszedl od tych barierek wkurzony, ja tak odszedlem zebym mial go na oku w razie czego i szybki telefon na Straz Miejska bo mieli najblizej a znam chłopaków. Byli za chwile doslownie i wiecie co? Chłopak pękł, okazało sie ze miał 21 lat cos mu w życiu nie poszło i chciał ze sobą skończyć. Zabrali go do szpitala. A co najlepsze?
Ze z daleka widziałem jak tam stoi z tą liną a ludzie szli i dosłownie spuszczali głowę. Przeszło doslownie ze 30 osób i nikt sie nie zainteresował. Kilka dni temu pisalem jak sie wyjebalem na lodzie i kobiety dwie zwialy na drugą stronę ulicy zeby tylko nie pomoc. Teraz też każdy udawał ze nie widzi chociaz stojacy ktos z liną nad tunelem to raczej niezbyt normalny widok. A potem lament przechodniów do dziennikarzy w tv ze łolaboga znieczulica. Niestety tak to wyglada u nas...

A najlepsze ze prawie chłopu uwierzyłem ze wspinaczkę jakąś ćwiczy ale pomyslalem ze zadzwonie, najwyzej debila z siebie zrobie bo potem bede se w brodu pluł jakby co. Jak widać było warto...
Pozdrawiam i zwracajcie większą uwagę i reagujcie, to tylko kilka minut waszego czasu a mozecie komus zycie uratowac...
#czujedobrzeczlowiek #depresja #samobojstwo #pieklomezczyzn

Zaloguj się aby komentować

Kahzad
Kahzad
Osobistość
Przez 1200 lat, aż do roku 1871 w Japonii obowiązywał zakaz jedzenia mięsa. 18 lutego 1872 r. grupa japońskich mnichów buddyjskich włamała się do Pałacu Cesarskiego w Tokio, aby uzyskać audiencję u cesarza. Wywiązała się bójka ze strażnikami, w wyniku której połowa mnichów zginęła. Przyczyną ich złości było złamanie przez cesarza zakazu spożywania mięsa w Japonii. Cesarz Meiji, zwany również Mutsuhito, kilka tygodni wcześniej świętował Nowy Rok jedząc wołowinę. Pragnął w ten sposób zachęcić swoich poddanych do zmian w ich dietetycznych przyzwyczajeniach. Dla buddystów ten niebezpieczny precedens stał się przyczyną kryzysu duchowego mieszkańców kraju. Zarówno ze względów religijnych, jak i praktycznych Japończycy w większości unikali jedzenia mięsa przez ponad dwanaście wieków. W 675 r. cesarz Tenmu wydał pierwszy zakaz spożywania wołowiny, koniny, mięsa z psów, kurczaków i małp w szczycie sezonu rolniczego od kwietnia do września. Do tego czasu potrawy mięsne były popularne, zwłaszcza dziczyzna, wśród arystokracji. Nieliczne zwierzęta gospodarskie stanowiły cenną wartość dla Japończyków i rzadko gościły na ich stołach. Z czasem praktyka niejedzenia mięsa utrwaliła się i rozszerzyła na permanentny jego zakaz. Powszechne było przekonanie, że osoba, jedząca mięso ssaka, po śmierci odrodzi się jako czworonożne zwierzę. Kiedy w szesnastym wieku do Japonii przybyli pierwsi portugalscy misjonarze katoliccy, usłyszeli oni, że jedzenie mięsa, zwłaszcza wołowiny, jest zakazane, a picie mleka jest dla tubylców równoznaczne z piciem zwierzęcej krwi. Spożywano oczywiście owoce morza, w tym mięso delfinów i wielorybów, które zaliczane do ryb. Mięso ssaków było traktowane jako specjalny pokarm o właściwościach leczniczych i można je było dodawać do posiłków w przypadku zalecenia wydanego przez lekarza, co oczywiście nierzadko,zwłaszcza dla arystokracji, stanowiło furtkę umożliwiającą ominięcie zakazu. Konsumpcję mięsa można było tłumaczyć chorobą i decyzją lekarską.
Jednak wraz z restauracją Meiji (zmiana ustroju w 1868 r.) Japonia przyjęła zaawansowane cywilizacyjnie rozwiązania Zachodu i rozpoczęła drogę do modernizacji kraju pod hasłem „cywilizacji i oświecenia”. Zachęcano ludzi do naśladowania zwyczajów zachodnich, również kulinarnych i jedzenia mięsa, reklamując je jako środek na poprawę sylwetki i zdrowia. Z tego powodu w 1871 r. dwór cesarski podjął inicjatywę zniesienia zakazu spożywania mięsa i wprowadzenia wołowiny do pałacowej kuchni. Japończycy przekonali się do mięsa dopiero jednak po drugiej wojnie światowej.

Źródło: Dalekowschodnie Refleksje profil X

P.S. Sporo czytam i natykam się często na ciekawostki. Stwierdziłem więc, że trzeba zacząć się nimi dzielić
Pod tagiem:
#roznoscidziwnosci

Zaloguj się aby komentować

Winter is coming. Drzewo w zamarzniętym stawie zaklęte.
#wroclaw #tworczoscwlasna #fotografia #zima
76ca05d3-a714-4c38-b9b7-08c60a77b605

Zaloguj się aby komentować

Chłop co rozwalił. Wszystkie pytania na siebie i bez pomyłki.
#jedenzdziesieciu
2eaba81b-2947-4286-a0f2-c0a5d17e99ae
Ejszyn

@Gadu_gadu O cie pieron

pol-scot

@Gadu_gadu skończył z 803 punktami bo doszło mu 30 za 3 szanse

Aksal89

Kurde, prawie 30 lat emisji i pierwszy raz taka sytuacja, szacun 😉

Zaloguj się aby komentować

Jak Hołownia teraz zapędził w kozi róg funkcjonariusza tvpis to aż mi się go szkoda zrobiło xD

#polityka

Zaloguj się aby komentować

dziki
dziki
Osobistość
Z całym szacunkiem do Pana Marszałka aka Buldożer do rozjeżdżania PiSowców. Wszyscy wpadają w zachwyt nad Panem Hołownią, i słusznie. Jednakoż ja sprawę widzę inaczej. Obserwuję ten chlew od ~20 lat, przeżyłem pierwszą kadencję PiSu, 2 kadencje PO i dwie kolejne PiSu.

Szymon Hołownia zapowiada się na świetnego marszałka sejmu, ale nie zapominajmy o jednym. To co on robi, powinien robić każdy marszałek sejmu (włącznie z oraniem PiSu). Sprawa jest dość prosta - PiS tak bardzo przesunął okno Overtona i zniszczył standardy polityczne przez te 8 lat, że my teraz postrzegamy pana Hołownię jak jakiegoś superbohatera, a jest to zwyczajnie porządny marszałek wykonujący swoją robotę i postępujący wg reguł i zasad.

#bekazpisu #polityka #holownia
0353318f-04ce-47a9-8ad5-78df8ec17bc8

Zaloguj się aby komentować

Pierwszego grudnia, czyli za dwa dni spodziewana jest zorza polarna widziana w całej Polsce.

Piszę o tym dziś, bo mam straszne pretensje do wszystkich osób z tagu #astronomia i #astrofotografia że ostatnim razem nie dały znać wcześniej

https://x.com/MeteoprognozaPL/status/1729781191249699272?s=20

#ciekawostki #zorzapolarna
Nota moderatora: Można obserwować dzisiaj (30.11/01.12) od północy :)
entropy_ userbar
5f2b5304-d282-4f68-a364-f8c14befd138

Zaloguj się aby komentować

Chcesz wiedzieć jak skończy Youtube? Włącz radio.

Mimo iż masowe psucie portali społecznościowych doczekało się już osobnej nazwy, to są powody by nie przewidywać rychłych zmian.

Ta nazwa, znana już czytelnikom newslettera to „zgównienie” (ang. Enshittification)

Wymyślił ją pod koniec ubiegłego roku kanadyjski publicysta Cory Doctorow a cały proces ma przebiegać mniej więcej tak: na początku platforma social medialna działa przyzwoicie, bo właścicielom zależy na zdobyciu jak największej liczby użytkowników. Później uwaga przestawia się głównie na klientów biznesowych, czyli ludzi na których platforma zarabia pieniądze. W końcu, uzyskawszy pozycję podwójnego monopolisty (zarówno z punktu widzenia użytkowników jak i firm chcących wyświetlać swoje reklamy) i generując ogromne koszty wyjścia (nie można z dnia na dzień zabrać ze sobą społeczności budowanej latami na inny serwis) zamienia się w miejsce nie do życia.

Stąd też mamy serwisy społecznościowe które coraz gorzej działają i zbierają coraz więcej danych. Ale za które de facto trzeba płacić.

Ale chwileczkę… czy aby na pewno social media w takiej formie „nie działają”? Czy trzyma nas tam tylko to, że ciężko jest się po prostu wziąć i zabrać gdzie indziej? Albo, że alternatywy w warunkach monopolu nie ma? Na pierwszy rzut oka wydaje się to oczywiste. Jest jednak przykład medium które zaliczyło spektakularny upadek a mimo to ma miliony odbiorców i nic nie zanosi się na zmianę. Tym medium jest radio.

Najpopularniejsze stacje radiowe – Zetka, RMF czy ESKA to karta „na czasie” youtube na sterydach.

Memiczne już reklamy środków na hemoroidy, kilka katowanych do porzygu popowych hitów i przede wszystkim rzecz, której sensu istnienia jeszcze kilka dni temu nie potrafiłem zrozumieć: prezenterzy. Ludzie którzy sadzenie sucharów i crindżowych żartów opanowali do perfekcji, tworząc z tego jakąś formę antysztuki. Ale po co oni są? Muzyka (Czy jak kto woli „muzyka”) jest zrozumiała. Reklamy też, w końcu na czymś stacja zarabia. Ale po co trzymać tych bezbeków? Czy oni generują jakąś wartość dodaną?

Odpowiedzi na to pytanie dostarczyły mi przemyślenia na temat nudy autorstwa Marka Fishera.

Bo co to właściwie jest nuda? Nuda jeszcze kilkadziesiąt lat temu zdaniem autora wiązała się z uwagą, która nie mogła znaleźć swojego przedmiotu. Stoisz na przystanku pośrodku niczego i masz 10 minut których po prostu nie sposób czymkolwiek wypełnić. A życie człowieka na tym polega, że nie można po prostu być – trzeba czymś to bycie zająć. Wtedy było to trudne. Ale co robimy teraz? Wyciągamy telefon.

Jednak to co robimy następnie trudno określić jakimś konkretnym zajęciem

W przeciwieństwie do konkretnych czynności, np. czytania konkretnej książki przeglądanie social mediów nie tyle nas w coś angażuje, co rozprasza nudę. Dokładnie na tej samej zasadzie działa współczesne radio – większość czasu to nie są konkretne audycje lecz po prostu kakofonia bezwartościowych treści mająca na celu wypełnić ciszę dźwiękiem.  

W tej sytuacji zrozumiałe staje się zarówno istnienie prezenterów radiowych co flood gównianych informacji w social mediach. Wartością jest tu sama różnorodność (a przynajmniej jej pozór) która powoduje ciągłe rozproszenie uwagi. Współczesne media nie są w stanie (albo jest to utrudnione, względnie – nieopłacalne) dostarczyć treści autentycznie angażujących, więc nadrabiają ilością.

Fisher uważał, że mamy tu do czynienia z jakąś dziwną hybrydą znudzenia i kompulsji.

Skojarzenia z uzależnieniami są zresztą moim zdaniem słuszne, bo o ile zdrowy człowiek dostarcza sobie używek czy ekscytujących czynności w celu uzyskania różnych pozytywnych wrażeń, to osoba uzależniona pije/ćpa/gra w celu wypełnienia nieznośnej pustki. Tak samo jest z mediami – czy to radiem czy Youtubem. Słuchamy żeby słuchać – nie żeby słyszeć. Oglądamy, żeby oglądać a nie żeby obejrzeć. Równie dobrze mogłoby to wszystko być nadawane po chińsku.

I nie wiem czy nie pożałuję ostatniego zdania. Z punktu widzenia właścicieli mediów byłby to bardzo dobry pomysł. Chiński słowotok rozpraszałby pustkę tak samo jak słowotok polski. A dużo mniejsze jest ryzyko, że ktoś w chwili brużdżącej zadumy wsłucha się i zauważy, jakie to wszystko jest pozbawione sensu.

PS: Szukasz alternatywy? Subskrybuj wartościowe newslettery! Poniżej link do mojego:

https://www.filozofiadlajanuszy.pl/newsletter/

PS2: Chcesz wesprzeć alternatywę finansowo? A proszę bardzo, to mój link :

https://buycoffee.to/filozofiadlajanuszy

#filozofia #filozofiadlajanuszy #youtube #radio #revoltagainstmodernworld
ad9478d5-ee25-47be-9176-84f2f603791c
Topia

Youtube wcale nie jest takie złe, a to dlatego, że treści tam tworzy społeczność, a nie nadawca, jak w radiu.

AntoniusBlock

@loginnahejto.pl Co do zgównienia radia, kilka lat temu takie radio Wawa nadawało polskie piosenki z lat 70-00, nadawali programy np. o lokalnej historii, w niedziele wieczorem puszczali całą płytę, prowadzący cytował wywiady z muzykami, opowiadał jak płyta została odebrana i tak dalej. Płyty były różne, Dżem, Budka Suflera ale nie bali się puścić debiutanckiej płyty Siekiery czyli Nową Aleksandrię. Ale słupki nie rosły i Wawa została radiem Vox, czyli discopolo przez całą dobę.

Teraz też zdarzają się dobre programy, na przykład Marka Sierockiego w radiu Plus czy w lokalnych stacjah.

Ale generalnie teraz wszystkie stacje puszczają to samo. Rozumiem jakby nie mięli z czego wybierać, ale zespoły jak Fletwood Mac mają kilkanaście dobrych piosenek a tłuką cały czas "Little Lies", albo Spandau Ballet i "True" czy Tears For Fears i 'Shout" gdzie to ich słabsza piosenka i mają lepsze. Ale dyrektor muzyczny nie puści nic innego czego pani Halinka i pan Józek nie znają bo jeszcze przełączą stacje i w badaniach spadnie słupek słuchalności o 0,00001 %.

Maciek

@loginnahejto.pl O powodach wyciągania telefonu z kieszeni mimowolnie mówi m.in. książka "Skuszeni. Jak tworzyć produkty kształtujące nawyki konsumenckie". Napisał ją gość który pomógł wielu znanym platformom stać się takimi magnesami na ludzi, w książce w przystępny sposób tłumaczy proces przywiązywania ludzi do produktu.

Zaloguj się aby komentować

O 17:00 zawyją syreny radiowozów w całej Polsce, na cześć policjantów którzy wczoraj zmarli.
Szkoda, że nie zawyły ku pamięci Natalki, która zmarła w wyniku ich skrajnej niekompetencji. Szkoda, że nie zostały uruchomione także ku pamięci Igora Stachowiaka, Dmytra Nikiforenki, Łukasza Łągiewki, Bartosza Sokołowskiego, a także Pani Natalii F. - zamordowanych na wrocławskich komisariatach.
008b3be4-1aac-40fc-87a0-f921b010a785

Zaloguj się aby komentować

Jeszcze w temacie policji, w ciągu tygodnia:

- w Andrychowie umiera 14-latka, ponieważ policja zwleka z rozpoczęciem poszukiwań

- w Koszalinie wychowawca w internacie czeka godzinę na przyjazd policji próbując uspokoić gościa, który wyszedł z więzienia i chce kogoś zabić

- dwóch policjantów we Wrocławiu przewozi przestępcę bez przeszukania go, a ten strzela w samochodzie do obu i ucieka

- Polsat ujawnia, że kilka miesięcy temu w areszcie wrocławskim zmarła kobieta, być może została pobita, a policja ukrywała to przez 2 miesiące

Coś jeszcze?

#wiadomoscipolska #policja
05d7c90b-d64e-478b-8374-367ff18cf541

Zaloguj się aby komentować

Hejterzy, pijcie ze mną kompot. Właśnie dostałem informację, że firma przydziela mi największy projekt w regionie nordyckim, jak będzie realizowany w 2024 roku. Będzie to też największy projekt w mojej dotychczasowej karierze jeśli chodzi o budowę nowej farmy wiatrowej - 57 turbin.

#pracbaza #sukces
franaa

@jarezz No fajnie, ja jem ziemniaczki pieczone z szarpaną świnią i suróweczką. Pozdro i z fartem

kopawdupeswiniom

Zamów mi ten kompot na delivery, najlepiej od razu z obiadem to wypiję xD

dolchus

@jarezz To pamiętaj kazać im żeby ustawiali wiatraki w stronę północy, tak żeby wyciągało ciepło z południa i było cieplej w PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Następna