Zdjęcie w tle
wombatDaiquiri

wombatDaiquiri

Fenomen
  • 263wpisy
  • 3519komentarzy

Tech enthusiast. Not a real human.

pytanie do #carrefour i #uokik, ale może to ja jestem logicznie upośledzony, pomóżcie xD

jakim cudem obniżka jest z ceny niższej niż najniższa na 30 dni przed obniżką? jeśli przed obniżką kosztowały 12.99, no to chyba najniższa cena z ostatnich 30 dni to 12.99 a nie 14.99 ??? #codokurwy #gownowpis
a5dae7ed-7403-49c0-b37d-199ec4432ddf
Bajo-Jajo

bo cena 7,99 jest za pol kilo

14,99 bylo za kilogram wiec carrefour tradycyjnie chce klienta wyruchac

Zaloguj się aby komentować

program #lochaplus ma śmieszną nazwę i to chyba tyle plusów wypowiedzi o sytuacji w rolnictwie xD

rzucamy pieniędzmi, wszystko wina UE i Rosji, rolnicy cieszcie się, dlaczego się nie cieszycie

#polityka #jebacpis #sejmowyspam #sejmowedaiquiri
Semicolon

Wszystkie problemy rozwiązujemy dotacjami

Zaloguj się aby komentować

akurat pytanie o to kto podpisywał umowy z pośrednikami jest moim zdaniem zasadne. jest coś o czym nie wiem, czy KO leci na przypale licząc że nikt nie zapyta? #polityka #sejmowyspam #sejmowedaiquiri

Zaloguj się aby komentować

najbardziej nierealne w większości filmów futurystycznych jest dla mnie jak niezawodny jest sprzęt którego używają bohaterowie.

bo u mnie to zawsze coś się spierdoli

  • a to zły kabel HDMI zjada całą pamięć na macu
  • a to instalując linuxa popierdolę coś z ustawieniami i wychodzi coś co "trochę działa, w sumie komendy w terminalu te co potrzebuję akurat działają"
  • a to setup dysków w jakimś systemie do zarządzania VMkami tak rozjebię, że nie bedę w stanie zuploadować obrazu systemu (xD)
  • a to nie zarejestrowałem się w usługach Microsoftu pomimo tego że w końcu stać mnie na oryginalnego Windowsa (xDˣᴰ) przypomnij za 3 dni pozdrawiam.

czekam na bohatera z którym będę się mógł utożsamić;

  • kabel niekompatybilny jak chce się podłączyć do prastarego systemu
  • kurwa subskrypcja wygasła
  • jakie było hasło jprdl

#anime #programowanie #gownowpis
Jarosuaf

A ro znasz? "Siły kosmiczne" 😃

https://youtu.be/xDLvUqhwHZc

Zaloguj się aby komentować

I cyk 1.5h wyjebane do kosza, jutro zabawa z konfigurowaniem serwera od nowa. Jak ja nienawidzę #ops z #devops. Ale tak to już jest, że moja pasja #programowanie i projekt #lajko stanęły na długo przez właśnie perspektywę kilku dni kręcenia się w kółko xD

Żeby wpis miał wartość merytoryczną, to tutaj link do tutoriala za którym podążam: https://github.com/ehlesp/smallab-k8s-pve-guide/blob/main/G000%20-%20Table%20Of%20Contents.md
UncleFester

@wombatDaiquiri Ciekawa ścieżka zdrowia, może się pobawię.

BilboBagosz

@wombatDaiquiri Fajne repo

tmg

wygląda na wypasiony tutorial

Zaloguj się aby komentować

Bardzo ciekawy filmik od Pana Doktora Sławomira Mentzena https://youtu.be/VGtoEtDb2EY?si=3Lg32OyNvPbQR5Vv w którym Pan Doktor najpierw czyni trafne obserwacje (np. hejtu w internecie nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi) i wyciąga błędne wnioski, tworząc sztuczne podziały albo-albo (albo ludzie pod twoją twórczością cię wyzywają bez ograniczeń albo wypierdalaj z internetu) z dzikimi anegdotami (bo Beckhama też wyzywali - no Beckhama wyzywali jednak za dużo większe pieniądze niż niszowych youtuberów w Polsce i defacto nic mu nie groziło, bo stać go na np. ochronę).

Jak zwykle w konserwatyzmie - nie róbmy nic, dobrze jest, wszystko gituwa, zawsze tak było i zawsze tak będzie. Dzięki za pół godziny contentu. Bo treścią ten film ciężko nazwać.

Ten film jest tak uroczo nieporadny w zrozumieniu czym jest kultura, społeczeństwo, emocje, "kapitał ludzki" że może w końcu się przełamię do nagrania filmu commentary. Trzymajcie kciuki, bo w chuj mnie stresuje właśnie perspektywa szansy zostania osobą rozpoznawalną z wymienionych w filmie powodów xD

#polityka #konfederacja #bekazkonfederacji #youtube
niepopularna_opinia

@wombatDaiquiri Jak zawsze fetyszyzowanie wolności jako wartości samej w sobie. Mylenie wolności z samowolą. Rozmywanie słowa hejt (jako krytyka), a jest to wulgarne obrażanie kogoś i groźby. Trzeba zmodyfikować prawo, żeby takie osoby były karane, lub procedury żeby temat był traktowany poważnie. Sugerowanie komuś zmiany pracy, kiedy żyje z twórczości w internecie i interakcji ze społecznością jest słabe. Nie każdy ma komfort "usunięcia konta". Brak anonimowości w sieci doprowadziłby do braku hejtu, bo w realnym życiu ludzie się nie hejtują (jest to zjawisko skrajnie mniejsze). W USA ludzie są mili, bo wiedzą, że jakiś szaleniec może im sprzedać serię z broni palnej, gdy przekroczą pewne granice.(pomijam pewne przypadki ludzi niestabilnych psychicznie).

Matkojebca_Jones

@wombatDaiquiri Popieram hejt na Mentzena.

tyle_slow

@wombatDaiquiri ten film porusza konkretny temat.


1. Albo wolność słowa albo ja tracimy bo hejt... i godzimy się aby korporacje miały nasze dane.


2. Słusznie zauważa, że wszyscy są hejtowani. Jest to cena popularnosci. Chyba nawet Maklowicza hejtuja. Tak bylo zawsze. Rozwiązaniem nie jest odarcie nas z prywatnosci. Argumentuje to tym, ze na ulicy nie nosisz tabliczki.


3. Ogólnie zauważa że jeśli tu ustąpimy akurat gdy unia gmera przy prywatnosci to za pare lat zapomnimy o wolnosci slowa.


4. No i zauwaza ze korpo juz maja narzedzia aby namierzyc hejterow, tych ktorych nie mozna namierzyc i tak znajda obejscia, a szary user bedzie sledzony.


Nie tedy droga.

Zaloguj się aby komentować

Liczy się jako jeden.

Model był strasznie krzywy. Cześć nosa przeszła właściwie operację całkowitej rekonstrukcji względem tego co przyszło w częściach xD no i ilość kolorów, farb, technik i efektów które chciałem użyć na takiej powierzchni sprawiał wrażenie, że w ogóle nie przybliżam się do końca mimo wielu godzin nad modelem.

A jednak udało mi się do końca dotrzeć. Wygląda moim zdaniem całkiem efektownie, jestem zadowolony.

#modelarstwo #malowaniefigurek #memylotr #wombatmaluje #warhammer40k #tworczoscwlasna
5a66e9d8-7815-40ea-acc8-87187a5c4775
939b5a08-f928-4f84-95f4-6f7bbda19726
df275fcd-6f0a-4681-9e8d-e204c9553cff
f574975e-d9a0-4e78-bf5a-978ec310200c
Hoszin

fajne.

nie chcesz orków kupić do władcy?

KKLKK

@wombatDaiquiri to oliphaumty z lotra?

Budo

@wombatDaiquiri piętrowy olifant xD


ps. trochę niespójne te figurki wg. mnie, typy na słoniu mają trawę na podstawkach, no jak to. Oprócz tego wszystko takie czyste i sterylne, aż dziwnie

Ale efekt zacny, figurka robi wrażenie. Gratulacje!

Zaloguj się aby komentować

koncepcja tego że ludzie są cały czas grzeszni wydaje mi się strasznie OP środkiem narracyjnym w każdej religii

jeśli człowiek jest zawsze grzeszny, to w każdym momencie Bóg może okazać mu łaskę lub ukarać go za jego przewiny.

czyli no zawsze może być dobrze albo źle. bardzo wygodny przewód dowodowy "bóg tak chciał" xD ciekaw jestem czy znacie jakieś #gry #filmy pokazujące tę perspektywę, z góry dzięki

#gamedev #ksiazki #sztukadlasprawiedliwych
BilboBagosz

@wombatDaiquiri Interesuje Cię w tym kontekście tylko beletrystyka, czy też coś na kształt poradnika? Nie wiem, jak w innych religiach, ale jeżeli chodzi o chrześcijaństwo to też są różne koncepcje "radzenia sobie w życiu z grzechem". Pierwsze co mi do głowy przychodzi to "Chata" - jest książka, jest też film na jej podstawie, ale ma swoisty klimat, przez który może się ciężko oglądać (jak chyba sporo innych ideologicznych produkcji :P)

marksizm_kulturowy

@wombatDaiquiri 

Imo koncept tego, że zawsze jesteś grzeszny mógł zostać stworzony po to, żebyś cały czas pracował nad sobą. Grzeszysz, czyli popełniasz zły uczynek, musisz pokutować. Czyli przeprosić, zastanowić się nad sobą (czemu popełniłeś grzech), starać się więcej nie grzeszyć.

Jestem niewierzący, ale ostatnio wpadła mi taka myśl do głowy i wydaje mi się, że to może być całkiem dobra praktyka.

Chętnie bym coś poczytał w tym temacie swoją drogą, pewnie jest to banał poruszony na podstawach filozofii, ale czytam tylko powieści.

chmielus_93

@wombatDaiquiri  8 lutego wychodzi Inkwizytor od TheDust na podstawie książek Jacka Piekary. Dużo tematów o Inkwizycji i tym świecie się przewija, też alternatywna wersja świata z religią chrześcijańską i dużą Bogobojnościa.

Zaloguj się aby komentować

Super film od Uwaga Naukowy Bełkot: https://youtu.be/YX1X_MBZcv8?si=7rJ7zhuf37tngU0s

Rozumiem i zgadzam się z konkluzjami poza jedną - że filmy Pana Dawida powinny być promowane przez algorytm.

Otóż cała idea informatycznych megakorporacji to bycie "obiektywnymi aktorami rynku". Na tym polega dystopia cyberpunka.

Odzwyczailiśmy się od myślenia, że treści które są nam serwowane nie powinny dla naszego dobra wyłącznie generować jak największego zysku z reklam, sponsorów i akcji otaczających znaną personę.

Bo czy Pan Dawid tego chce czy nie, większość społeczeństwa ma w dupie poszerzanie wiedzy o świecie. Jego treści generują mniej pieniędzy na minutę? No to nie będą promowane.

Czy algorytm YouTube powinien być misyjny? Kontrolowany przez kogo? Czy filmy z teoriami religijnymi negującymi ewolucję też powinny być promowane? To nie jest takie "hop siup" żeby po prostu "promować dobre treści".

Ale jeśli to do Pana dotrze, to polecam swoim subskrybentom zasugerować podawanie Pana treści dalej, na inne portale. Być może z własnym komentarzem, żeby zachęcić nowe osoby do zapoznania się z Pana twórczością.

Z wyrazami szacunku,
wombatDaiquiri z hejto.pl

#youtube #programowanie bo w sumie jestem ciekaw czy ktoś ma pomysł na lepszy algorytm niż cokolwiek teraz jest w YT #socjologia #filozofia #antykapitalizm
emdet

@wombatDaiquiri jedna kwestia którą poruszył jest wg mnie bardzo ważna - na YT nie mamy podziału na kategorie. A raczej na wystarczającą ilość kategorii. Przez to trudniej po prostu na bardziej niszowe filmy popularnonaukowe trafić, bo algorytm ich nie zaproponuje a samemu się nie znajdzie.

Matkojebca_Jones

@wombatDaiquiri Nie oglądałem całości jego żali, ale w tym co obejrzałem to mówił że nie oczekuje żeby promować jego filmy, ale raczej żeby było jakieś narzędzie żeby się wybić inne nić click bajt.


Osobiście mam to gdzieś, niech ludzie sobie oglądają co chcą, przy czym reklamy to rak.

No, może możliwość wyszukiwania w kategoriach by się przydała, ale jakoś nie przekonuje mnie koleś mający 700 tys subskrybcji że z filmami popularnonaukowymi się nie da.

Sam film wygląda mi jak jeden wielki click bajt. Tak się jakoś "przypadkiem" złożyło że ma znacznie więcej wyświetleń niż wcześniejsze jego film i to ten film akurat sam podajesz dalej.

marianmarcin

@wombatDaiquiri niektórzy twórcy wpadają w pułapkę ciągłego rozwoju i zwiększania jakości. Kończą się krótsze i prostsze formaty, które przyciągają większość widzów, a twórcy sami przenoszą swoje życie zawodowe na youtuba, bo widzą, że pieniądze się zgadzają.


Twórcy nie są gotowi na pracę poprzez ciągłe pokazywanie swojej twarzy i jednocześnie nie mają drogi wyjścia, bo wszystko inne co mogą robić nie przyniesie tyle siana co youtube. Dodatkowo rosną koszty produkcji, bo zwiększanie jakości niesie za sobą potrzebę zatrudniania wielu osób. Rozrastają się szybko, jednocześnie nie ogarniając jak przy zachowaniu zdrowia psychicznego kontynuować pracę w mediach.


Bycie rozpoznawalnym niesie za sobą masę konsekwencji i oni pewnie sobie myślą, że spoko, poradzą sobie, a w sumie to nawet fajnie. Potem ich dzieciak jest przez to gdzieś gnojony i smutna żaba, co się dzieje.


Ciągły rozwój to nie tylko większe pieniądze, ale też większa odpowiedzialność i konsekwencje pokazywania się ciągle w internecie, i wydawałoby się, że to dość oczywiste, ale mnóstwo osób ma parcie na bycie popularnym i chyba to ignoruje. Więc no mi jest trochę szkoda, a trochę nie.


A ten płacz, że yt nie daje mu narzędzi, bo on chce być w karcie na czasie - no kurwa każdy chce, bo to się przelicza na szekle


Edit: no np ten ostatni film o ołowicy - musiał jechać do szwecji żeby takie coś nakręcić? gówno, nie musiał i nikt by nie płakał. Ciągle chcą więcej, większa jakość i większe oczekiwania, bo się przecież do tej pory się napędzało... to przez poprawę jakości... prawda? where my money

Zaloguj się aby komentować

Gdzie trzymacie swoją finansową "poduszkę bezpieczeństwa", tzn. pieniądze gdyby was z pracy wyrzucili albo byście złamali nogę na b2b? Jak szybko można ją fizycznie "spieniężyć"?
panek

Zwykle konto żeby było to łatwo dostępne w razie potrzeby

Kolanin

Ja kaskę z PPK traktuje jako poduszkę finansową. Pieniądze sobie pracują, co miesiąc kwota jest większa a w razie czego w ciągu 2 dni można mieć ją na koncie (co prawda trochę pomniejszoną ale dalej ok). Plus trochę gotówki, ale tylko kilka tysięcy, żeby było na nagłe wypadki ale też mam ok 1 wypłaty zawsze na koncie.

KasiaJ

@wombatDaiquiri A po co "gdzieś" trzymać i mieć póżniej problemy z wyjęciem, kiedy można po prostu na zwykłe konto, ew. lokatę krótkoterminową?

Zaloguj się aby komentować

Co robiliście przez większość dnia? Szukam inspiracji. #gownowpis #depresja
cweliat

@wombatDaiquiri lekcja duńskiego, przejebanie 3h w ikea, kolacja na street foodzie, serial z piwkiem na wieczór

wombatDaiquiri

@cweliat 


lekcja duńskiego


Pod emigrację? Co z Ikei przytargales?

cweliat

@wombatDaiquiri już na emigracji, ale strasznie ciężki język i nie pomaga fakt, ze wszyscy mówią świetnie po angielsku


co do ikei, jakieś klamoty do przedpokoju


A tobie udało się w końcu jakieś zajęcie znaleźć?

bimberman

@wombatDaiquiri rżnełe dzewe u kogoś na polu przez jakieś 7h dziś , bolo mnie nogi rece i wszystko i chce umzeć dzien jak codzień pzdr

wombatDaiquiri

@bimberman żeby zarobić pieniądze? Oceniasz że było warto?

bimberman

@wombatDaiquiri aktywność fizyczna podstawą zdrowego ...;)

bimberman

@wombatDaiquiri hehe #alkoholowykosmos +0,7 + zgon

Zaloguj się aby komentować

Z wakacji w święto. Z tej okazji - model z największą ilością patriotycznych barw jaki mam w kolekcji. Choć zbieżność jest oczywiście przypadkowa.

#wombatmaluje #modelarstwo #warhammer40k (tak naprawdę to tylko #warhammer ale zasięgi to zasięgi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #tworczoscwlasna
3fc771c1-585e-443c-9ce1-ec568d11acd1
9f2a04a3-e385-4a6a-b14c-f64b7edc6517

Zaloguj się aby komentować

Nie wstydźcie się że byliście ignorantami, ale też nie szczyćcie się jeśli planujecie nimi pozostać. #filozofia #polityka #gownowpis
szukajek

Jestem potomkiem imigrantów. Mój dziadek przyjechał do wroclawskiego z pod Lwowa w wagonie jak pawlaki ,przez parę lat mieszkali z Niemcami póki ich nie zabrali, miał radio jedno w kuchni, tak zwana szczekaczke ,głośnik partyjny z lokalnego radia, drogie radio miał na strychu takie na pokrętła drewniane , był leśniczym, ojciec wiele przygód przeżył w tych lasach, a to prastare wierzenia ślęzan , głazy na szczycie, posągi niedźwiedzi,kamienne kręgi, poniemieckie kopalnie uranu, no nic młody głupi wpalował junakiem ojca w głaz i go rozbił, stary się wnetwil a ojciec poszedł do roboty,akurat Mostostal budował maszt na górze.wiec tam znalazł pracę, pomagał przy budowie,a że się sprawdził to go zabrali w drogę, silosy zbożowe w Iraku fabryka forda dworzec Wrocław, rafineria itp... i tak powstałem ja. On tworzył przyszłość a ja stukam w chiński ekranik... Po co to komu a na co to ,nawet nie mam kasy żeby mu pomnik nagrobek zwykły postawić mam 4k na rękę po studiach, on po podstawowce wyjechał z swojej wsi zwiedził Irak i był w stanie kupić mieszkanie na Śląsku z znikomym wykształceniem,ale miał to coś fach wyuczony praktyką hmm

wombatDaiquiri

@szukajek a co umiesz praktycznego? Może masz tylko problem ze sprzedażą swoich umiejętności? Bardzo piękna historia!

Zaloguj się aby komentować

No i dzięki Bogu już chyba trzeci dzień słyszę tylko pierdolenie o tym kto będzie premierem. Znaczy się sezon ogórkowy, bo kto będzie to będzie i mnie to mało szczerze mówiąc obchodzi. To technikalia.

Czekam na pierwszy sejm, potem może coś się zacznie dziać jak faktycznie opozycja utworzy rząd. Fajnie, dobrze mi zrobi odpoczynek.

Współczuję publicystom roboty xD #polityka #wiadomoscipolska #dziennikarstwo

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj nie mam Wam ani nic ciekawego do powiedzenia, ani do pokazania.

To jeden z chyba ośmiu szkieletów z cursed city. To taka planszówka od Games Workshop z figurkami. Każdy jest trochę inny, wszystkie nijakie.

Ta figurka jest tak samo nijaka i nieistotna jak ten post i ten dzień.

Ten i przyszłe posty będę tagował #wombatMaluje pozdrawiam.

#malowaniefigurek #warhammer #hobby #gownowpis
3a308cd8-8cb2-48c3-9dea-2bd8ce08fdb1
ZygoteNeverborn

Dzisiaj nie mam Wam ani nic ciekawego do powiedzenia, ani do pokazania.

@wombatDaiquiri Ja mam tak codziennie.

wombatDaiquiri

@ZygoteNeverborn ja dłubię nad czymś fajnym ale jak bym cały czas wrzucał fajne to by się skończyły szybko i ludzie byli zawiedzeni. Więc lepiej zarządzać oczekiwaniami, jak premier nauczał.

ZygoteNeverborn

ja dłubię nad czymś fajnym

@wombatDaiquiri Ja nie.

VonTrupka

>Dzisiaj nie mam Wam ani nic ciekawego do powiedzenia, ani do pokazania.


ja to nie wiem co po się wgl produkować w takim razie (´・‸・ ` )

wombatDaiquiri

@VonTrupka zawsze te siedem grzmotów wpadnie.

qweasd

@wombatDaiquiri Rozśmieszyła mnie szczerość tego posta w tak chujowy dzień. Dzięki

wombatDaiquiri

@qweasd pozdrawiam, życzę aby chociaż nic się nie spierdoliło bardziej przez pozostałą godzinę

Zaloguj się aby komentować

Jednym z najczęściej powtarzających się pytań jest "ile czasu to malowałeś".

Nie da się na nie sensownie odpowiedzieć.

Poniżej prezentuję Wam dwie figurki (i pisiont groszy dla skali). Jedną z nich malowałem ze trzy godziny. Drugą trzydzieści minut. Figurki były malowanie w odstępie około pół roku. Obie figurki pochodzą z jednego zestawu. Jedna z nich była pierwszą którą malowałem po powrocie do hobby po latach.

Morał jest prosty: jak coś Ci sprawia przyjemność, to to rób. Jak nie sprawia, to nie rób. Niedziela wieczur humor gituwa. Z fartem mordeczki.

#malowaniefigurek #warhammer40k #hobby #tworczoscwlasna
939ae6d9-7f9f-41b4-af7e-c04e4591f6c8
5d087d5a-1d53-4c92-a68c-73eed207c406
740eecc8-3853-425e-9868-0182aeec7994
vredo

Rób albo nie rób, nie ma próbowania - Yoda, mistrz Jedi

bartek555

Z taka reka to sie marnujesz, powinienes byc chirurgiem naczyniowym.

wombatDaiquiri

@bartek555 dziękuję, ale w istocie jest to dużo łatwiejsze niż się wydaje - farbę można zawsze zamalować jak się gdzieś złym kolorem maźnie, z przypadkowo przeciętą aortą wydaje mi się że byłoby dużo trudniej

DiscoKhan

@wombatDaiquiri eleganckie gretchiny.


Ile czasu je malowałeś?


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Jeśli jeszcze nie widzieliście, polecam polski serial Infamia na #netflix (8 odcinków po godzince)

Historia o cyganach, rasizmie w Polsce i konserwatyzmie z którego starają się z różnym skutkiem wyrwać ludzie niepasujący do jego ram.

Poza wątpliwej jakości rapem - fajne kostiumy, wiarygodne relacje, i fabuła która mogła się wydarzyć na moim podwórku z lat młodości.

Polecanko. https://www.filmweb.pl/serial/Infamia-2023-10011884

#filmy #seriale #notorasizm #polecanko
dsol17

Jak to netflix. Cygańska 17-latka to pewnie by miała już dwoje albo troje dzieci...

wombatDaiquiri

@dsol17 no jak obejrzysz to dokładnie tak jest xD cyganie również kradną, chleją wódę i handlują narkotykami oraz urządzają walki psów i przepierdalają życie w kasynach. Dlatego historia jest ciekawa.

dsol17

@wombatDaiquiri No nie mów ? Prawdę pokazali ? Serio ? Netflix ? Ten Netflix ? Wow.

LordWader

W której minucie ukazuje się pierwszy elgiebetek 😏

wombatDaiquiri

@LordWader gdzieś w połowie serialu jest krótki wątek epizodyczny. Wyjaśnia on widzowi zupełnie inną relację. Moim zdaniem wątek gejowski na temat i ze smakiem.

cotidiemorior

@wombatDaiquiri nie widziałem ale spotify mi puściło muzykę z niego i bardzo fajna, mam zamiar obejrzeć

Zaloguj się aby komentować

Następna