Zdjęcie w tle
Programowanie

Społeczność

Programowanie

221
AryoOsobistość

Pracuję w IT i jestem entuzjastą Rusta, chociaż nie było mi dane pracować z tym komercyjnie. Pamiętam moje pierwsze próby pracy z tym językiem kilka miesięcy temu.

Polecam ten tutorial na stronie Microsoftu. Jest dobrze napisany i dobrze wprowadza do pierwszej konfiguracji środowiska, więc człowiek nie czuje się zagubiony jak ten debil.

https://learn.microsoft.com/en-us/training/paths/rust-first-steps/

Chwilowo wstydzę się, aby dodać jakiś mój kod związany z tym językiem, ale mam z tyłu głowy kilka pomysłów na wykorzystanie Rusta. W pracy niby też koduję w Javie i C#, ale to są takie nudy i tak oderwane od zastosowań zwykłego człowieka, że nie ma nawet czym się pochwalić.

cf897e29-37ac-4da7-8c61-47f46f5d211d
DEAFCON_ONE2 dni temu

Chwilowo wstydzę się, aby dodać jakiś mój kod związany z tym językiem, ale mam z tyłu głowy kilka pomysłów na wykorzystanie Rusta. W pracy niby też koduję w Javie i C#, ale to są takie nudy i tak oderwane od zastosowań zwykłego człowieka, że nie ma nawet czym się pochwalić.

Ostatnio w wolnym czasie po pracy skrobałem demo wykorzystania patternu ECS (entity-component-system) w godocie, z GOAPem na dokładkę – aktualnie piszę dokumentację (chciałem przede wszystkim opisać rozwiązania problemów na które trafiłem – żeby kolejna osoba nie musiała wynajdować koła na nowo, tylko mogła wspomóc się moim doświadczeniem), mogę wrzucić jak w końcu skończę

0
Aryo2 dni temu

@Grievous Po prawej na górze masz przycisk "Dodaj wpis". Pojawi ci się okno dodawania wpisu i tam wybrać musisz społeczność, w jakiej chcesz pisać i napisać post, a potem dodać tagi związane z tym o czym piszesz

0
aso8241 dzień temu

zasadnicze pytanie: czy Rust jest w stanie zastąpić na rynku C/C++/C#/Java? Nie chcę studzić zapału, ale ciągle mam wrażenie, że nic lepszego nie wynaleziono. Po części ze względu na koszty przesiadki na nową technologię.

@MostlyRenegade ja na przykład widzę dla niego miejsce tam, gdzie Python/Node być nie powinno, a C++ powoduje zbyt dużo komplikacji. Próbuje sobie wydłubać adaptację pewnej usługi na Raspberry Pi, która jest dostępna w Node, i wydaje mi się że Rust pasuje tutaj jak ulał. W C/C++ zbyt ciężkie do modyfikacji, a w wysokopoziomowych z kolei mniejsza stabilność i większe zużycie pamięci

0

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry „Hello world”

Mam parę uwag być może wartych zaadresowania dla twórcy/twórców portalu Hejto
Jedną z nich jest brak apki mobilnej co wymusza używanie przeglądarki (to w sumie nie jest duży problem), lecz brak aplikacji przekłada się na czasami dziwne zachowanie frontendu: Dynamicznie ładowana tablica chwyta za każdym razem dolną cześć jako pierwszą, wiec przy ponownym otworzeniu cachowanej w pamięci co za każdym razem powoduje otworzenie klawiatury xD Tak sobie gdybam, że to jest pewnie element statyczny, a treści dynamiczne, wiec zostają przeładowane?

PS Jako, że nie ma obecnie (albo nie znalazłem) społeczności ku temu wpisowi lepszej użyłem po prostu programowania jako ogólny zbiornik

PPS I tak lepiej działa niż na dziura-w-ziemii.pl

libertarianin3 dni temu

wejdź na discorda, tam jest zakładka od bugów i feedbacku, link z prawej strony

lgbt3 dni temu

@libertarianin: Nie uzywam discorda, ale chyba czas się przekonać

lubieplackijohn3 dni temu

@lgbt uruchomimy specjalna społeczność dla tych osób, które nie używają discorda

Zaloguj się aby komentować

Czy hejto zintegruje się kiedyś z #fediverse? Mam swój server pleromy a powstaje coraz więcej takich w polskiej sieci. Ostatnio szmer, karab.in zintegrował wpisy, to może być droga dla małych portali takich jak Hejto. Można zobaczyć jak to zrobić w kodzie mastodona lub pleromy.

lubieplackijohnmiesiąc temu

@marek-witczak Dobre pytanie - @hejto
Nie wiem, czy kiedyś o tym nie rozmawialiśmy, ale zdaje się, że temat utknął w martwym punkcie.

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

#donislawdev -- Obserwuj

Minął miesiąc od ostatniego wpisu opisującego postęp prac nad grą #dieandrepeat ( ͡° ͜ʖ ͡°), pracowałem nad wizualną poprawą systemu walki + ulepszeniem tego od strony kodu, naprawiłem też troszkę błędów w systemie walki, ale pewnie więcej dodałem( ͡° ͜ʖ ͡°), a i doszedł system efektów statusowych, przeciwnik może nas zatruć i na odwrót, ale w przyszłości dojdzie więcej efektów statusowych. Na gifie możemy zobaczyć turę gracza + turę wroga.

Zacząłem też pracę nad ulepszeniem systemu głównych map, czyli doszedł system paliwa, im dalej się poruszamy, tym więcej schodzi paliwa. Zasada ruchu jest bardzo prosta, możemy lecieć do góry, w dół, do przodu, ale nigdy w tyłᶘᵒᴥᵒᶅ. W sumie jest to prosty dodatek, ale zawsze dochodzi dodatkowy element "taktyki" i planowania. Na mapie doszedł też wskaźnik lokacji naszego statku. Zostało jeszcze sporo rzeczy do zrobienia, nim pojawi się jakiś wczesny dostęp, ale prace cały czas trwają( ͡° ͜ʖ ͡°).Co chwile coś się zmienia, coś dochodzi i są dodawane nowe błędy( ͡° ͜ʖ ͡°).

TLDR o grze:
Prosty mini rouge-lite, trwa wojna między ludźmi i obcymi, jesteśmy klonem korzystającym z maszyny czasu, jako klon mamy za zadanie pokonać wielkiego latającego bossa, oczywiście po drodze często padniemy, więc tytuł gry jest takim małym spoilerem( ͡° ͜ʖ ͡°), co do rozgrywki, to będziemy mieli różne "ścieżki", czyli planety, ścieżka będzie miała jedną z kliku losowych akcji (sklep, walka, walka z mini bossem, walka z bossem, losowe wydarzenia), będziemy mieli stałe ulepszenia + ulepszenia, które tracimy, kiedy przegramy rozgrywkę. W skrócie giniemy, wracamy silniejsi, walczymy, giniemy i tak ciągle. Będziemy mieli tylko jeden statek podczas walki, system walki jest turowy. #dieandrepeat gra na PC


ZAINTERESOWANY? OBSERWUJ
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
Newsletter: https://emailoctopus.com/lists/5d4d799e-f90d-11e8-a3c9-06b79b628af2/forms/subscribe --- Zapraszam, bez spamu, ważne info i informację o premierach gier
Twitter: https://twitter.com/DonislawDev
Facebook: https://www.facebook.com/DonislawDev-432377923770925/
Discord O grze: https://discordapp.com/invite/bDTu8HX
*W przyszłości planuję robić rozdajo "Die And Repeat" na swoich social mediach + na autorskim tagu.


#gamedev #gry #tworczoscwlasna #indiegamedev

b960c52a-13fc-4efe-ab91-4dbc73e27085

Zaloguj się aby komentować

Czesc. Ogolnie to zablokowali mi konto na fb za rzecz wysłana na messengerze. Musiałem zweryfikowac konto numerem telefonu i jeb, kody nie przychodziły i dostałem bloka na 24h na kody. Potrzebuje pilnie odzyskać konto jak najszybciej, support pewnie mi nie odpisze tak predko,,, (dałem trzy zgłoszenia). Ma ktoś jakieś tipy co zrobić? Ewentualnie kontakt do jakiegoś pracownika?
Za pomoc stawiam piwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

pescyn5 miesięcy temu

tylko pomoc - nie ma pracowników - pierwsza linia to boty, robiąc zgłoszenie używaj prostych słów i krótkich zdań powinni szybko odpowiedzieć @koba

Zaloguj się aby komentować

#donislawdev --- Obserwuj

Minął miesiąc od ostatniego wpisu opisującego postęp nad grą #dieandrepeat gra jest cały czas rozwijana, w sumie możemy już wygrać walkę, przegrać grę (to jest najważniejsze), możemy atakować przeciwników, przeciwnicy nas atakują, więc w sumie gra jest niby skończona( ͡° ͜ʖ ͡°). Cały czas mój mini rouge-lite jest rozwijany, na gifie widać wybieranie ataków (możemy wybrać siebie, jednego wroga, są też ataki, które atakują wszystkich wrogów), widać też paski życia + atak wrogów. Oczywiście trzeba będzie, to wszystko udoskonalić pod względem grafiki( ͡° ͜ʖ ͡°). Cały czas dużo zmienia się pod maską gry, poprawiam kod, działanie systemu walki. Na ten moment wciąż dużo eksperymentuje z rozgrywką, więc jakoś nie skupiam się na grafice. Obecnie pracuję nad dodaniem ataków statusowych, mam już część ataków, które chce dodać do gry, ale wciąż myślę nad nowymi atakami/przeciwnikami. No i muszę jeszcze dodać system ulepszeń statku, losowe wydarzenia i inne rzeczy.

TLDR o grze:
Prosty mini rouge-lite, trwa wojna między ludźmi i obcymi, jesteśmy klonem korzystającym z maszyny czasu, jako klon mamy za zadanie pokonać wielkiego latającego bossa, oczywiście po drodze często padniemy, więc tytuł gry jest takim małym spoilerem( ͡° ͜ʖ ͡°), co do rozgrywki, to będziemy mieli różne "ścieżki", czyli planety, ścieżka będzie miała jedną z kliku losowych akcji (sklep, walka, walka z mini bossem, walka z bossem, losowe wydarzenia), będziemy mieli stałe ulepszenia + ulepszenia, które tracimy, kiedy przegramy rozgrywkę. W skrócie giniemy, wracamy silniejsi, walczymy, giniemy i tak ciągle. Będziemy mieli tylko jeden statek podczas walki, system walki jest turowy. #dieandrepeat

ZAINTERESOWANY? OBSERWUJ:
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
Newsletter: https://emailoctopus.com/lists/5d4d799e-f90d-11e8-a3c9-06b79b628af2/forms/subscribe <--- Zapraszam (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
Twitter: https://twitter.com/DonislawDev
Facebook: https://www.facebook.com/DonislawDev-432377923770925/
Discord O grze: https://discordapp.com/invite/bDTu8HX
*W przyszłości planuję robić rozdajo "Die And Repeat" na swoich social mediach + na autorskim tagu.

#gamedev #gry #tworczoscwlasna #indiegamedev

1dcec12f-0bc6-4369-a4fa-6c725c04f421

Zaloguj się aby komentować

Czy chce ktoś z Was współtworzyć "polski Bitcoin"?
Pierwsza Polska Kryptowaluta Polscoin istniejaca nieprzerwanie od 2014 roku.

Poszukujemy osób z własnymi grami, którzy chcą wzbogacić swoją grę o prawdziwą kryptowalutę - dysponujemy własnym blockchainem. Dzięki nam możesz rozbudować swoją aplkację w grę typu Play to Earn.

W tej chwili każdy może stać sie częścią zespołu lub wydobywać monety starymi urządzeniami od wydobycia Bitcoina.

Jedyny polski projekt kryptowalutowy który może budować każdy!
Postanowiliśmy uświadomić Was tutaj o istnieniu takiego projektu
Zapraszamy. www.polcoin.pl / www.polcoin.eu / t.me/Polcoin

Nebthtet7 miesięcy temu

@Polcoin mhm, tak jak myślałam. Zero sensownych argumentów, same pobożne życzenia. Ja mam przynajmniej kota do głaskania, wy macie bezwartościowy crap coin. Chyba to jednak ja mam lepiej

Aha, NFT = rak toczący rynek gier. Obyście splajtowali za niszczenie tej pięknej rozrywki gównianym "play to earn". Gówno, a nie się na tym zarabia. I nie udawajcie, że jest inaczej.

maciej-kozlowski7 miesięcy temu

@Polcoin domena .pl nie działa ?

0
maciej-kozlowski7 miesięcy temu

@Polcoin maj 2021 i projekt od tamtej pory stoi ?

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

#donislawdev --- Obserwuj

Hejka, jest to pierwszy "oficjalny" wpis z na temat mojej nowej gry #DieAndRepeat "Die And Repeat" będzie prostą grą inspirowaną gatunkiem rouge-lite, w skrócie:

Tra wojna między ludźmi i obcymi, jesteśmy klonem korzystającym z maszyny czasu, jako klon mamy za zadanie pokonać wielkiego latającego bossa, oczywiście po drodze często padniemy, więc tytuł gry jest takim małym spoilerem( ͡° ͜ʖ ͡°), co do rozgrywki, to będziemy mieli różne "ścieżki", czyli planety, ścieżka będzie miała jedną z kliku losowych akcji:
- Walka
- Decyzja/wydarzenie
- Sklep
- Mini boss
- Główny boss (to akurat co jakiś czas)

Co do systemu walki, będzie to system turowy, będziemy "walczyć" tylko jednym statkiem (coby nie przedłużać zbytnio rozgrywki), sam system walki będzie bardzo prosty, jednakże postaram się go urozmaicić masą ataków do wyboru, walki/sklep pozwolą nam się zaopatrzyć w nowe ataki + jednorazowe przedmioty, oprócz tego może też będą jakieś artefakty do zbierania? No i w sklepie będzie można też ulepszyć/naprawić swój statek. Myślałem nad tym, aby przegrana = utrata wszystkiego, jednakże w grze będą dwie waluty i dwa rodzaje ulepszeń, ulepszenia, która są ważne podczas aktualnej rozgrywki + ulepszenia, które są stałe.

Trzeba przyznać, iż pomysł brzmi nieciekawie, jednakże jakoś tak po Yerba Mate Tycoon chciałem stworzyć coś innego, w przyszłości pewnie jeszcze stworzę jakiegoś tycoona, ale nigdy nie stworzyłem żadnej gry inspirowanej rouge-lite, więc w sumie postanowiłem, że stworzę taką grę, zawsze warto się rozwijać. Jeśli chodzi o datę premiery, to nie wiem, gra jest w bardzo wczesnym etapie produkcji, być może nigdy nie uda mi się ukończyć tego projektu, ale co tam( ͡° ͜ʖ ͡°). Gra będzie na PC, co do platform to będzie Windows/Linux/MacOS, wyjątkowo w planach nie mam wersji mobilnej. A i standardowo, jeśli grę będę wydawał sam, to podzielę się statystykami/informacjami na temat zysków z gry pod tagiem #donislawdev (tym bardziej nie warto obserwować).

A i dla atencji wrzucam cudowne planety, czuć ten pieniądz i budżet produkcji oraz moje umiejętności programistyczne, #DieAndRepeat

ZAINTERESOWANY?
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:

Newsletter: https://emailoctopus.com/lists/5d4d799e-f90d-11e8-a3c9-06b79b628af2/forms/subscribe - bez spamu, ważne info i informację o premierach gier/postach z podsumowaniami z wydawania gry.

Twitter: https://twitter.com/DonislawDev
Discord o grze i nie tylko: https://discord.gg/xhNHWQYpba
Facebook: https://www.facebook.com/DonislawDev-432377923770925/
*W przyszłości planuję robić rozdajo gry na swoich social media + na autorskim tagu.

PS: Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-}

#gry #gamedev #tworczoscwlasna

746edb7a-1045-40c1-ad97-a8c243a71eee
Nebthtet7 miesięcy temu

Fajne te planety, ma to swój klimacik. Informuj, co dalej.

Zaloguj się aby komentować

Cześć wszystkim,

Poszukuję jakiegokolwiek edytora lub przeglądarki do logów która pozwoliła by na przeglądanie pliku txt i kolorowanie całych lini zawierających określony tekst. Mam logi w pliku tekstowym w formacie

Timestamp Log
[14 25.123] Treść loga

I chciałbym mieć możliwość podkolorwania kolejnych (całych) linii zawierających określony tekst w logu (np. określone ID itp) oraz by była możliwość wielokrotnego kolorowania różnych wyrazów (tzn. bym mógł wskazać wiele tekstów które mogło by być pokolorowane na różne kolory). Z góry dziękuję za pomoc!:)

12