Zdjęcie w tle
tosiu

tosiu

Inspirator
  • 88wpisy
  • 536komentarzy
Po tym co dziś się wydarzyło w Poznaniu, jestem przekonany, że konflikt Petru - Mentzen to ustawka żeby wycisnąć max poparcie Konfederacji.

#polityka
Tylko_Seweryn

@tosiu to był szczyt cringów xD

Zaloguj się aby komentować

Chciałbym zapytać się osoby czytające regularnie #ksiazki o to czy według Was jest sens pisania czegoś nowego? Czy sięgacie tylko po autorów znanych typu Mróz czy też interesują Was debiutanci?
Od dawna chodzi mi po głowie łotrzykowsko-pijacka powieść podróżnicza w czasach Wiedźmina ale bez fantasy. Ale demotywuje mnie fakt, że w Polsce nie czyta się książek, a jak już to tylko znanych autorów.
Proszę o Wasze opinie.
Jarosuaf

Pisz, publikuj i daj znać, a ocenimy i doradzimy co dalej ;-)

grubshy

@tosiu Ja tylko pozwolę sobie zapytać, co to Twoim zdaniem są 'czasy Wiedźmina' a już szczególnie 'czasy Wiedźmina ale bez fantasy'.

smierdakow

@tosiu napisz z 5 książek do szuflady, może gdzieś z szósta będzie już dobra

Zaloguj się aby komentować

Mam pytanie do osób prowadzących własne firmy. Czy też zauważyliście, że wszystko się jebie jak nigdy?

Współpracuje z wieloma branżami i zauważyłem, że od maja do tej pory rzetelni kontrahenci zaczęli opóźniać płatności, anulować zamówienia, przestać odbierać telefony, mówić wprost że nie mają kasy. Dla przykładu w poprzednich dwóch latach zamawiali jak pojebani i nawet nie pytali o cenę.

Z drugiej strony widzę też mega desperację innych firm, jak próbują robić prawie za darmo, byleby cokolwiek złapać do roboty.

Natomiast jak pytam księgową czy inni jej Klienci się też skarżą, to mówi że nie.

Jak to jest u Was?

#firma #wlasnafirma #biznes
Bankrut.pl

Podobnie, jeden klient którego wczoraj nazwałem „miernikiem rynku” ma opoznienia w płatnościach ponad 40 dni kiedy to był zawsze na czas z płatnościami. Kilku takich mamy, niektórzy przez cała historię płaconych faktur mieli średnią do 10 dni po terminie a teraz o drugi narzeka, płacze i żali sie do słuchawki jak to ciężko itp. U nas tez ciężko i w sumie nie wiadomo jak to się potoczy za rok dwa. Czuć mocne schłodzenie gospodarki, ludzie mocno dostali po portfelach i tną niepotrzebne zakupy, wojna tez nie pomogła ale już ma dużo mniejszy wpływ niż przez pierwsze miesiące.

Kolanin

@tosiu Pracuje w fabryce. Branża jest specyficzna więc nie będę pisał jaka, ale robimy na 40-50% tego co robiliśmy rok temu. Obecnie jeszcze są cięcia w produkcji. Efekt - nieprzedłużanie umów, pracownicy zatrudnieni przez agencje pracy out, nie zatrudnianie nikogo. Poleciało kilku liderów i kierowników. Plus szukanie oszczędności. Praca z 3 zmian przeszła w tryb dwuzmianowy.


Rozmawiałem z kolegą z innej fabryki - u nich już w marcu były redukcje, robi dużo mniej ludzi i sporo mniej produktów wyjeżdża.

U trzeciego produkcja idzie na 10% możliwości. Oczywiście cięcia zatrudnienia też były.


Fabryki z różnych branż - produkty w większości szły na eksport.

Więc spadki zamówień i recesja to nie tylko problem małych przedsiębiorców.

Szykuje się ciężki czas dla gospodarki i Polaków, podejrzewam, że bezrobocie będzie szybko rosnąć.


Ale z pisem jest tak, że jak czymś straszy to później to realizuje. Jak chce coś poprawić to później to oczywiście psuje


  • miał być budżet bez deficytu - będzie ponad 200 mld deficytu

  • miał być wzrost dzietności - jest katastrofa demograficzna

  • straszył imigrantami - polska przyjmuje najwięcej imigrantów muzułmańskich z krajów UE (przy czym z Ukrainy w tym czasie też napłynęły setki tysięcy)

  • przypomina o wysokim bezrobociu, więc jak wygra to to na pewno mocno podskoczy.

sebie_juki

@tosiu IT tutaj. W ostatnich tygodniach klienci mojego zleceniodawcy z paru projektów porezygnowali, ale większości znaleziono szybko nowe projekty. Płatności bez opóźnień, popyt niższy niż rok temu ale lepszy niż w grudniu/styczniu.

Rodzina - handel ubraniami w necie: zdecydowanie siadło od ponad roku, obroty to ok. 25% tego co 2-4 lata temu. Ciężko powiedzieć czy ogólna koniunktura, czy klienci uciekli do innych sprzedawców.

Zaloguj się aby komentować

Dzis o 21 w Canal+ Wieloryb. Jak nie chesz wydawać 18 ziko i masz Player z C+ to warto

#filmy
SirkkaAurinko

@tosiu o 21.05 na TV4 13 wojownik, a na polsacie 22.15 3 billboardy za Ebbing

Zaloguj się aby komentować

tosiu
tosiu
Inspirator
Tego skurwola się zawsze bałem. Oto
Vigo Von Homburg Deutschendorf

#filmy #ghostbusters
a82ebc54-4305-4ee2-b8f7-d99aa96b887f
Sielski_Chlop

Pamiętamy [']

Zaloguj się aby komentować

Jak myślicie?

#rosja

Prigożyn

vredo

Jedyne miejsce gdzie mogliby go schować w takim przypadku to... Watykan. Bo z takim ryjem to kim on mógłby być? Tajem?

cc6e9185-de59-4175-8a77-51f4790ccdd2

Zaloguj się aby komentować

Nie chciałbym gasić entuzjazmu tu zebranych, ale wyniki rubla nie mają zbytnio wpływu na rosyjską gospodarkę. Żeby nie było, nie jestem onucą, kibicuję bardzo Ukrainie, natomiast na niektóre sprawy należy patrzeć realnie.

Co oznacza słaby rubel? Ano to, że uderza w tamtejszych emerytów i ogólnie biedotę z dalekiej Syberii. Tam gdzie jest tak zwana "cywilizacja" liźnięta zachodem wszyscy rozliczają się w dolarach / euro. Idziesz do klubu na imprezkę, kupujesz samochody, elektronikę i wszystkie "nowocześności" zachodu, to nikt ci tego za ruble nie sprzeda.

Inaczej mówiąc - to co ruscy sami produkują, sprzedają za ruble, to co importują (nawet na lewo) można kupić wyłącznie za dolary. Dlatego też słaby rubel uderza wyłącznie w ludzi, którzy nie są zdolni do jakiegokolwiek sprzeciwu wobec władzy.

Wiadomo, że dobrze że ten rubel jest słaby, ale niestety nawet jak będzie warty mniej niż psi chuj, to i tak nic to nie zmieni.

#wojna #wojnanaukrainie #ukraina
slawek-borowy

i skąd biorą te dolary, drukują je sobie?

tosiu

@Suodka_Monia @paulusll @entropy_ @xniorvox @bojowonastawionaowca @bekazhejto @kodyak @danny-cot @slawek-borowy @dzangyl


Zacznijmy od podstaw.


1. Rubel tylko raz w historii był drogi w 2017 roku. Nigdy nie był liczącą się walutą na świecie.


2. PKB ruskich jest na poziomie Włoch (3 razy większa gospodarka od Polski i 2 razy słabsza od Niemiec).


Zatem utrzymanie takiej gospodarki nie należy do tak trudnego zadania jak np gospodarka USA czy Chin, gdzie dane gospodarcze jednego i drugiego trzęsą walutami na świecie. Dane gospodarcze ruskich niczym nie trzęsą.


3. Ruscy to największy kraj świata, ale poziom życia "Europejski" jest w Petersburgu i Moskwie. Pozostałe miasta i regiony są na poziomie Podkarpacia i Ukrainy oraz to co za Uralem to trzeci świat - totalne, rozpadające się gówno.


To co chciałem napisać w pierwotnym wpisie, to to, że wartość rubla uderza właśnie w te rozpadające się gówno, które jest zbyt słabe na secesje, więc w takim sensie niewiele ten kurs zmienia i dlatego nie ma czym się podniecać. Moskwa i Petersburg to świat zero jedynkowy - bardzo bogaci i bardzo biedni. Nie ma tam ani biednych, ani średnich, ani bogatych. Bardzo bogaci - czyli ci od których zależy los wojny - totalnie mają w piździe po ile jest rubel, bo nie używają go jako głównej waluty, od której zależy ich byt. Natomiast bardzo biedni żyją w skrajnych warunkach na dalekich obrzeżach i w lepiankach i także nie mają żadnego wpływu na wojnę. Tyle że mogą jechać na front (lub już tam są).

Zaloguj się aby komentować

Hej @hejto jak tu
coś pisać?

#hejto
53ae02e9-5e51-477e-8b98-142cefe0812f
Vargtimmen

@tosiu źle to robisz. Rób inaczej. Najlepiej wcale nic nie rób, kiedy nie wiesz jak.

bojowonastawionaowca

@tosiu zgłosiłem problem

sn0w

To jest sprytna sztuczka, zachęcająca do ściągnięcia apki 😊

Zaloguj się aby komentować

szczekoscisk

Jeśli humor podobny jak w "Jabłkach Adama" to muszę obejrzeć

Klamra

Zajebiste. Oglądałem ostatnio. (° ͜ʖ °)

Zaloguj się aby komentować

tosiu
tosiu
Inspirator
Czy tylko ja nie czaje tego hajpu na Barbie? No jest film? Jest. Spoko, niech se będzie. Ale dlaczego cały świat dostał takiego pierdolca na jego punkcie to nie rozumiem. Wszyscy nagle wszystko na różowo, firmy zmieniają brandy, ludzie dyskutują. Gdyby to było jeszcze jakieś wybitne dzieło. Normalny film i tyle.

#barbie #niewiemjaktootagowac #ludziedostalipierdolca #dyskusja
rakokuc

@tosiu musisz być bardziej niezależny. Ja np. raz przypadkiem zobaczyłem trailer Barbie, potem sam film i dzisiaj pierwszy raz przeczytałem coś o nim w mediach społecznościowych, konkretnie to twój wpis.


Zwiększ swoją niezależność, return to Monke.

pawel-boossko

@tosiu wydajesz się być częścią tego zjawiska

tosiu

@pawel-boossko mnie to raczej śmieszy, ale fakt pytam o zbiorowe zidiocenie i podbijam im zainteresowanie

Dybala

Nie lubię takich filmów i nie zamierzam oglądać. Marketing ch#j mnie obchodzi.

Zaloguj się aby komentować

W tej całej patologii PiS nie potrafię zrozumieć jednego. Dlaczego ci wszyscy pisowcy tak skaczą wokół jednego dziada. Prezydent, Premier, Marszałek, posłowie itd. Wbrew pozorom mają taką niezależność, że nie muszą odprawiać jakichś rytuałów, a jak jakiś dziennikarz zapyta kto ważniejszy czy premier czy wicepremier Kaczyński to panicznie boją się powiedzieć, że w Polsce ważniejszy jest premier.
Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego oni tak paranoicznie skaczą wokól dziada? Jest jakieś sensowne wytłumaczenie? Bo tu nawet nie chodzi by być nielojalnym, tu chodzi o to by się tak nie poniżać przed dziadem.
#bekazpisu #jebacpis #kiciochpyta #polityka
motokate

@tosiu Dziad ma na nich teczki. Ale i niektórzy z nich mają teczki na dziada (bo jak inaczej wyjaśnić np. utrzymywanie się Ziobry na stanowisku, mimo że poparcie jego partyjki oscyluje wokół zera, więc z wyborczego punktu widzenia ta koalicja nie jest nic warta).

Zaloguj się aby komentować

Hej mam pytanko. Jak ktoś wystawia czek w USA, to jak go można przyjąć w Polsce?
#usa #bankowosc #kiciochpyta
SuperSzturmowiec

Komentarz usunięty

John_polack

W PKO kiedyś była opcja ale spore fee było

Zaloguj się aby komentować

Coś będzie? Mam 3 browary i gierki w planach, ale może warto tu czekać na dalszy rozwój sytuacji. Jak obstawiacie?
#ukraina
danny-cot

@tosiu ja wyciągnąłem whisky i czekam

tosiu

@danny-cot do 1 w nocy czekałem, a tu dopiero rano spłynęło najwięcej info

danny-cot

@tosiu ja usnułem z telefonem w ręku koło 2iej

Zaloguj się aby komentować

Następna