Zdjęcie w tle
M_B_A

M_B_A

Inspirator
  • 8wpisy
  • 339komentarzy
Kadencja sejmu zbliża się ku końcowi, więc nadchodzi czas podsumowań. Pytanie do zwolenników #Konfederacja, co uważacie za największe osiągnięcia posłów tego ugrupowania w czasie dobiegającejdo końca kadencji?
Proszę o powstrzymanie się od ironicznych komentarzy, chcę poznać perspektywę zwolnienników konfederacji, stosunek przeciwników znam bardzo dobrze.
#polityka
anonekzforczana

@M_B_A Nice datamining thread glownigger.

engelsmann

@M_B_A Mogę też odpowiedzieć co mnie zniechęca do oddania głosu na nich, zbyt mocny odchył religijny większości członków.

Matkojebca_Jones

@M_B_A Czy ty uważasz że zwolennicy konfederacji to są osoby myślące? Toż to absurd.


Konfa złożyła tylko jeden projekt ustawy, wpisujący się w jeden z punktów piątki Menztena "Nie chcemy Żydów". Otóż była to ustawa w sumie nie zmieniająca obecnego stanu wcale, ale mająca w przyszłości zapobiec roszczeniom Żydowskim. No więc ustawa została odrzucona przez wszystkich jako bubel prawy, a i bez niej Żydzi nie dostali żadnych pieniędzy.

Tyle zrobiła k0nfederacja.

A tak poza tym, jako osoby mające jakiś autorytet, tzn medialne i opiniotwórcze, no to udaje im się robić ludzi w kuca, to znaczy przeciągać okno owertona w prawo (nawet PiS nazywają lewicą i socjalistami), przyczynili się do śmierci na granicy Polski z Białorusią, wzbudzali niechęć do szczepionek, promowali olanie problemu smogu i antynaukowe treści co do globalnego ocieplenie, promowali niechęć do mniejszości narodowych głównie Ukraińców, ale też mniejszości seksualnych, promowali niepłacenie podatków oraz pogardę dla ludzi żyjących z socjalu jednocześnie czasem wychwalając elity finansowe (Muska przykładowo). Promowali religię i teorie spiskowe, odrzucali naukę. Wystawili kandydata na prezydenta bez wykształcenia. Sprowadzili debatę publiczną do całkowitego rynsztoku (policzkowanie, obrażanie, wynoszenie choinki itd). Poprzez skrajność tego co już w Polsce mamy (katolicyzm, kapitalizm) oraz dodanie szurskich treści zagospodarowali młodzież o potencjale buntowniczym, to znaczy są fałszywą alternatywą dla antysystemowców.

Promują akceptację nierówności społecznych i brak roszczeniowości klasy niższej, normalizują patodeweloperkę, januszerkę, odrzucenie strajków pracowniczych popierając strajki przedsiębiorców. Promują patrzenie na świat oczami przedsiębiorców, odrzucają perspektywy pracownicze. Kontynuują politykę Balcerowicza, pod innymi mordami. Hamują nas przed rozwiązaniami z krajów zachodniej Europy, w szczególności Skandynawskimi (najlepsze miejsca do życia na świecie) i promują rozwiązania Rosyjskie, amerykańskie i trochę islamskie. Są bardzo poważnym zagrożeniem dla Polski w UE.

Generalnie - nie zrobili nic poza zatruwaniem umysłów młodzieży podatnej na to.


Tak wiem, nie pytałeś o przeciwników. Nie mogłem się powstrzymać, to był odruch

Prawda jest taka że Konfa ma poczucie humoru więc fajnie się ogląda. Poczycie humoru miał Korwin, ma je i Mentzen (Menzten jest sprytny i wie co z Korwina należy wyciągnąć, tzn co było atutem Korwina a co nie). I tak oglądają tik-toki bo się fajnie ogląda. To po prostu treści mające gówno wspólnego z realiami, ale bajki czasem są fajniejsze niż film dokumentalny. Więc co zrobili? Zrobili fajnie oglądające się filmiki przy których dobrze leci czas, promując w ten sposób najgorsze możliwe poglądy, wszystko co złe.

To tak jako przykład powodu dlaczego te szkodliwe treści są tak chętnie oglądane i mają taką moc.

Taki Ator np. ma pół miliona subskrybcji na youtube. Tak to działa. k0nfederacja to taki kabaret połączony z clickbajtowymi populistycznymi treściami...

engelsmann

@Matkojebca_Jones Jak to nie zrobili nic, a akcje Brauna w parlamencie i hasło "będziesz pan wisiał" to mało?

Matkojebca_Jones

@engelsmann Opisałem to. Sprowadzili debatę publiczną do rynsztoku. Jak już wydaje się że gorzej być nie może, to przychodzi Konfederacja i mówi "potrzymajcie mi różaniec" i się zaczyna.

k0nfa nie ma mocy jakiś większych zmian bezpośrednio, ale wpływa na umysły ludzi. Tym co w szczególności promuje to jest.... zamordyzm, brak empatii, przemoc.

To łączy korwinistów, braunistów, narodowców. To się przewija regularnie. To tym ludziom w duszy gra. Dlatego część z nich jest nazywama faszystami i są faszystami. Dzięki takim ludziom społeczeństwu łatwiej dokonywać czynów brutalnych - ma w dupie że na granicy Polsko - Białoruskiej zginął Afgańczyk, że są jacyś bezdomni itd. To są ludzie którzy promują skakanie sobie nawzajem do gardeł w imię czegokolwiek. To podpalacze Polski i świata, bezwzględni niszczyciele cywilizacji. Taki Joker Polskiej polityki (ten z Batmana), gdzie frustracje (te uzasadnione i te nieuzasadnione) znajdują ujście we wszystkim co złe.

Ludzie nie mają żadnej korzyści z k0nfederacji, poza taką w pewnym sensie psychiczną ulgą, jakie daje przynależność do sekty. Gdyż k0nfa to jest taka sekta, ma takie cechy bardzo mocno.

Zaloguj się aby komentować

Strefa ciszy to jedna z lepszych rzeczy jakie odkryłem ostatnio w #pkp
M_B_A

@Zapster Ale i tak przynajmniej wagon jest dużo mniejszy, więc mniejsza szansa że ktoś będzie głośno

choochoomotherfucker

@M_B_A Dla mnie nie jest jedną z lepszych, jest n a j l e p s z a ♥ Jeszcze mogłaby być w składach wagonowych.

Cybulion

@M_B_A mi za to przypadl do gustu wagon combo, male przedzialy dla matek z dziecmi, ekipa konduktorow i same miejsca z stolikami. No i miejsce na maszyne vendingową, ale tutaj pykapy dało dupy

Zaloguj się aby komentować

Gorące zawalone wpisami o aferze i kręceniem gównoburzy, ale po kliknięciu "Najnowsze" oczom ukazuje się mnóstwo bardziej lub mniej ciekawych wpisów z bardzo różnych dziedzin. Milutko Tak chciałem się tylko podzielić swoim zachwytem, możecie przewijać dalej
#gownowpis

Zaloguj się aby komentować

M_B_A
M_B_A
Inspirator
Kolejny pomysł co można zrobić lepiej na #hejto.
Co myślicie o u usunięciu zbyt ogólnej społeczności "Dyskusje", do którego trafia 90% wpisów? Wydaje mi się, że można by zastąpić to bardziej wyspecjalizowanymi społecznościami w stylu "Dyskusje o wszystkim i o niczym", "Poważne dyskusje", "Gównodyskusje" itp., lists jest otwarta.
Myślę że wraz z czarnolistami takie rozwiązanie ograniczyłoby trochę widoczność niechcianych wpsiów dla tych którzy nie chcą widzieć spamu gównowpisami.
Nadgryziony_Kalafior

@M_B_A Dobry pomysł, przy obecnej liczba użytkowników Dyskusje się nie sprawdzają, praktycznie wszystko można pod to podczepić.

Zaloguj się aby komentować

M_B_A
M_B_A
Inspirator
Myślę, że najprostsze rozwiązanie "na teraz" zanim zostaną wypracowane jakieś bardziej ogólne polityki albo bardziej kompleksowe rozwiązania czy zmiany w społecznościach, bo większe zmiany wymagają czasu.
#hejto

Czy uważasz, że powinno powstać ograniczenie, że każdy wpis należy otagować przynajmniej jednym tagiem?

Exodus30

Tagowanie załatwia sprawę. Robisz sobie czarnolistę i po temacie.

Papiez

Martwe prawo, łatwo to obejść dodając losowy nowy tag za każdym razem. Obowiązkowe tagi powinny być tylko do nsfw

M_B_A

@Papiez Niby tak, ale po to są takie tagi jak #gownowpis

Zaloguj się aby komentować

Witam wszystkie Kasie i Tomeczków z #programowanie i #bazydanych !
Wiem, że dzisiaj jest już trochę przesyt tematem portalu na W, ale chciałem zacząć trochę poważniejszą dyskusję na gorąco zanim emocje opadną, bo jutro już raczej mi się nie będzie chciało. Wiadomo, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach dlatego proponuję pochylić się nad case study (czy może Post Mortem?) tej wczorajszej udanej aktualizacji portalu kojarzonego z rogalami i Poznaniem żeby wypunktować największe grzechy oraz zastanowić się jak można to było zrobić prawilnie. Także zapraszam do zabawy w panów z obrazka poniżej.
To może zacznę:
  • Testy UI/UX strony w wersji mobilnej. Tyle się mówi o mobile first, etc., a ten portal to przecież nie jest strona w stylu wejdź i zapomnij (typu jakaś wizytówka firmy) tylko portal, na któym właściciel chcę żeby użytkownicy spędzali czas. Sam traktowałem to jako "ten serwis do przeglądania podczas siedzenia na toalecie" i obstawiam z dużą pewnością, że to podsumowuje znaczną część użytkowników. Tymczasem ta aktualizacja to splunięcie takim użytkownikom w twarz. Można się załamać patrząc na te dwie belki u góry i dołu, przyciski w lewym dolnym rogu zasłaniające przyciski i kontent i te marginesy, które pozwalają zobczyć maksymalnie dwa jednolinijkowe komentarze w jednym momencie na moim ekranie.
  • Kto w ogóle wpadł na pomysł żeby ubić całą starą aplikacje, zmigrować bazę i postawić zupełnie nową? Ja rozumiem, ze pewnie tak wyszło dużo taniej i wygodniej bo nie trzeba ciągnąć za sobą legacy, ale to trzeba nie mieć wyobraźni żeby nie pomyśleć że taka droga w jedną stronę to trochę słaba opcja w przypadku większych błędów
  • Kilkugodzinny downtime, prawdopodobnie ze względu na migrację danych. Nikt w tych czasach już chyba tak nie robi w przypadku serwisów działających 24h/7. Nie miałem do czynienia z aż tak dużymi migracjami, najczęściej dotyczyły maksymalnie jednej tabeli ale wydaje mi się że dałoby się to zrobić, wystarczyłoby rozbić migrację na kilka kroków. Jeśli jest jakaś niekompatybilna wstecz zmiana na jednej tabeli to wystarczy zrobić migrację do nowej tabeli i dodać jakiś proces, który będzie automatycznie dodawał wszystkie nowe dane trafiające do starej tabeli również do tej nowej w nowym formacie. Później wypuszczamy apkę czytającą z nowej tablei i gitara, a starą tabelę usuwamy. Jeśli jest jakieś bardziej eleganckie rozwiązanie to chętnie poczytam.
  • Jak oni mogli wgrać starą kopię bazy? A przynajmniej tak się wydaje patrząc po tym, że stare konta zostawały przywaracane itp. Przecież po to był cały ten downtime żeby chyba migrować wszystkie dane, a nie jakiś backup. Aż ciężko mi w to uwierzyć i mam jakąś teorię spiskową, że to może jakiś inny błąd? Coś w stylu zapomnieli podmienić połączenie na produkcyjną bazę i leciały jakieś dane z UATów czy coś. Chociaż nie wiem czy takie coś nie byłoby nawet jeszcze bardziej kompromitujące.
  • Ubicie APIv2 i wszystkich aplikacji, które z niego korzystały bez żadnej komunikacji. Przecież nawet w wersji z ubiciem całego starego kodu można było zrobić jakieś ogłoszenia i ewentualnie parę miesięcy temu wystawić nowe endpointy, które początkowo wołają pod spodem nawet stare API. To nie jest prawilne wersjonowanie i pewnie byłyby problemy z kompatybilnością wstecz, ale lepsze to niż całkowite ubicie.
Zapraszam do dyskusji co was najbardziej bije w oczy i jak można było to zrobić lepiej.
57bc4837-8681-48ce-a9ff-f8dfe81b7ac7
mickpl

Moim zdaniem @mickpl dobrze pisze - gasząc cały portal masz go w jasnym, określonym stanie - "NIE DZIAŁA".


@tellet to tez, ale chodzilo mi o prosta kalkulacje. Portal offline przez, nie wiem, 6h to powiedzmy 6000zl starty. Programista ktory spedzi miesiac pracujac nad migracjami w realtime bedzie kosztowal pewnie trzy razy tyle, albo i cztery jak sie wszystkie koszty uwzgledni.

A pewnie trzebaby uwzglednic pare wiecej osob, jakiegos testera. Wiec zwykly ekonomiczny rachunek

Mecenas

@mickpl wykop do tej pory nie miał realnej konkurencji, więc mając taką rynkową pozycję mogli sobie pozwolić na takie niezbyt ładne wdrożenie zmian. Nie działają stare projekty? No trudno, na pewno wkrótce ich autorzy się dopasują do nowego API. Ale takiej migracji na hejto to chyba nikt się nie spodziewał.

rorschachx

@M_B_A mnie zabiło to jak zrobili paginację (randomowy string zamiast numeru strony), podejrzewam dlaczego (wydajność i żeby było taniej to utrzymywać), ale nim użyje się jakiegoś rozwiązania trzeba sprawdzić jaki to ma wpływ na UX. O czytelności nowego portalu to nawet nie wspomnę, naprawdę trzeba mieć dodatkowy chromosom, aby klepnąć te wszystkie zmiany i sądzić że ludzie będą klaskać z radości.

Zaloguj się aby komentować