Zdjęcie w tle
smierdakow

smierdakow

Fenomen
  • 404wpisy
  • 845komentarzy
  • 9obserwujących

207 + 1 = 208

Tytuł: Dinozaury odkryte na nowo. Jak rewolucja naukowa rewiduje historię
Autor: Michael J. Benton
Kategoria: popularnonaukowa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ocena: 7/10

Książka o dinozaurach, a może bardziej o tym jak wyglądały odkrycia, badania pozwalające poznać świat za czasów dinozaurów.

Autor przedstawia co naukowcy wiedzą o dinozaurach oraz jak do tego doszli za pomocą badań, hipotez, odkryć paleontologicznych. Jak powstały dinozaury, jak żyły, jak się poruszały, ewoluowały, jak wyglądały, jak wyginęły.

Do tego sporo grafik z charakterystyką poszczególnych dinozaurów czy też wykresów i schematów.

Nadaje się na pierwszą książkę o dinozaurach. Niektóre rozważania były dla mnie trochę nużące, ale całość bardzo przyjemna.

Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.vercel.app/

#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto #dinozaury

bd5c0d55-c84e-4ede-a23b-1f107b75357e
Kubilaj_Khan

Pamiętam jak była faza na te dinozaury. Wtedy to wyglądało jak obecnie badanie gender. Był na to hajp, naukowcy mieli dopalacane za badania, każde nowe odkrycie to były pieniądze. Wychodziły filmy park jurajski itp.

2

Zaloguj się aby komentować

Jak wyglądał armagedon 66 milionów lat temu?

Planetoida o średnicy 7 kilometrów uderzyła w pobliżu półwyspu Jukatan w dzisiejszym Meksyku. Energia tego uderzenia była 1000 razy większa niż ilość energii zgromadzonej w całej broni nuklearnej na świecie.

W odległości do kilkuset kilometrów od impaktu widoczny był potężny błysk, a kilka sekund później dało się odczuć silne trzęsienie ziemi, kiedy kosmiczny obiekt wbił się w skorupę ziemską i wyparował. Następnie z krateru zostały wyrzucone olbrzymie ilość materii, która pędziła, przybierając formę powiększającego się pierścienia. W strefie do 500 kilometrów impet fali uderzeniowej unicestwił wszystkie formy życia, włącznie z dinozaurami. Skały przemieszczone przez podmuch przygniotły do ziemi drzewa i zwierzęta, a fala uderzeniowa biegła tysiące kilometrów dalej. W pobliżu krateru narodziła się wielka fala tsunami; zapewne nie zaszkodziła ona organizmom morskim z wyjątkiem tych, które żyły w strefie przybrzeżnej. Tam ocean najpierw zassał wodę, odsłaniając koralowce i zdezorientowane ryby oraz gady morskie, a następnie runął na brzegi Morza Protokaraibskiego od wschodniego Meksyku przez Teksas po dzisiejszą Florydę. Wszystkie zwierzęta przebywające na brzegu zostały zatopione, a stosy ich ciał ocean wyrzucił i przemieszał z blokami skalnymi i połamanymi drzewami.

Fala uderzeniowa i przesuwający się w ślad za nią ogień prawdopodobnie ogarnęły większość Ameryki Północnej, zabijając po drodze rośliny i zwierzęta. Na innych kontynentach - w Europie, Azji i Afryce - kilka godzin po impakcie niebo zaczęło zmieniać barwę, w miarę jak wysoko w atmosferze przybywało pyłu. Żyjącym tam dinozaurom zapewne nic się nie stało pierwszego czy drugiego dnia po uderzeniu, ale pyłu w atmosferze przybywało i w końcu zmienił on dzień w noc. Ciemności trwały zapewne przez wiele tygodni.

Kiedy nastał mrok, dinozaury stały się apatyczne, polegiwały na ziemi, przysypiały jak zwykle w porze nocnej. Jednak tym razem ciepło wschodzącego słońca nie pojawiło się, więc spały dalej, a wiele z nich już wtedy zapewne zakończyło życie. Ciemności zabiły większość zwierząt, a także roślin, które nie mogły przeprowadzać fotosyntezy.

Bezpośrednio po impakcie temperatura podniosła się o 5 stopni Celsjusza w ciągu następnych 100 tysięcy lat. Wzrost temperatury był prawdopodobnie konsekwencją pojawienia się w atmosferze dodatkowych ilości dwutlenku węgla pochodzącego z wapieni stopionych podczas impaktu oraz z pożarów lasów, które wybuchły nieco później.

Taki umiarkowany wzrost temperatury mógł zagrozić przetrwaniu niektórych gatunków tropikalnych próbujących się odrodzić po kryzysie, ale zmiana nie była na tyle duża, by zainicjować kolejną falę wymierania. Wszystkie dowody wskazują, że kryzys był nagły i brutalny, a impakt uruchomił wiele długotrwałych zmian środowiskowych. Jednak Ziemia i życie na niej odżyły zdumiewająco szybko w geologicznej skali czasu - wystarczyło około 100 tysięcy lat z tą podwyższoną temperaturą, a zwycięzcami katastrofy zostały ssaki i ptaki.

Na podstawie książki Dinozaury odkryte na nowo. Jak rewolucja naukowa rewiduje historię.

#ciekawostki #dinozaury

1827d138-e5b0-4057-bff9-efdd14209db8
thechips

@nobodys Dzięki 👍

3
watrix

Dla takich treści zaglądam na Hejto! Dzięki!

3

Zaloguj się aby komentować

#nowosciksiazkowe

A może komuś przyda się też taka informacja.

Nowego wydania doczekało się (chyba)kultowe repetytorium do nauki języka niemieckiego Stanisława Bęzy. Do kupienia w wydawnictwie PWN, cena ok. 80 zł

#ksiazki #niemiecki #naukajezykow

c90d0b84-f5c9-43dd-b052-dc5f5d6daf8a
yeebhany

Jak ktos nigdy nie uczyl sie niemieckiego, to taka ksiazka pomoze? Moja wiedza konczy sie na slowie achtung xD

2
jestem_na_dworzu

@yeebhany Nie pomoże, bo niemiecki jest bezużyteczny xD Angielski króluje w świecie. Jak Niemiec czegoś chce, to niech się uczy i rozmawia jak równy z równym.

2
Macer

@jestem_na_dworzu niemiecki ma duzo dobrej literatury filozoficznej i technicznej

1

Zaloguj się aby komentować

#nowosciksiazkowe

W wydawnictwie Replika 4 kwietnia pojawi się nowe wydanie książki Marka Koprowskiego Łemkowie. Losy zaginionego narodu. Cena ok. 30 zł.

Jest to książka przybliżająca historię Łemków-Rusinów. Naród ten, żyjący od wieków w Karpatach, po przesiedleniu do ZSRR i na polskie Ziemie Odzyskane, utracił swoją ojczyznę. Owe,,góry" są dla nich tym, czym dla Polaków Kresy - utraconą „Arkadią", gdzie wszystko było lepsze, bo swoje.

Choć nadal istnieje szansa na renesans tej narodowości, wciąż napotyka ona liczne przeszkody. Ukraińcy starają się zukrainizować wszystko, co zawsze kojarzyło się z Łemkami. Uważają bowiem, że jest to co najwyżej grupa etniczna i miano narodu jej nie przysługuje. W swych staraniach osiągają jednak tylko częściowy sukces.

#ksiazki #historia #lemkowie #czytajzhejto

5cced404-782c-4356-a758-9a33de8d685f
TheLastOfPierogi

@smierdakow dzięki za info! Książka zdecydowanie do kupienia, z żalem muszę powiedzieć, że nie wiem praktycznie nic o kulturze łemkowskiej.

1

Zaloguj się aby komentować

#nowosciksiazkowe

W wydawnictwie Mando premierę dzisiaj ma książka Męska depresja. Jak rozbić pancerz.

Cena ok. 30 zł, ebook dostępny w Legimi.

Mężczyźni też chorują na depresję, ale udają, że jest O.K.

„Jestem silny. Jestem twardy. Będę walczył” – powtarzają sobie mężczyźni, gdy poczują się gorzej. Wkładają pancerz, który zamiast ich chronić, stanowi obciążenie, bo nie pozwala ujawnić słabości i zmierzyć się z nimi. Tymczasem depresja podtruwa, pustoszy, a nawet zabija. Bo to poważne zaburzenie, a nie „słabszy okres” czy „zły humor”.

Jak rozpoznać depresję u siebie lub bliskiej osoby? Jak skutecznie szukać pomocy? Czy psychoterapia zmienia osobowość? Czy leki od psychiatry są bezpieczne?

O być może najpoważniejszej chorobie naszych czasów – depresji – otwarcie i bez klisz rozmawiają Szymon Żyśko, dziennikarz, który sam się z nią zmagał, oraz prof. Krzysztof Krajewski-Siuda, ceniony psychiatra i psychoterapeuta. Wspólnie odkrywają mechanizmy depresji u mężczyzn i tajniki pracy nad jej zwalczeniem. Pokazują też, jak rozbić krępujący pancerz, a w zamian uzbroić się w odpowiednie narzędzia.

#ksiazki #hejtoczyta #czytajzhejto #depresja

4bb38296-56d7-41a8-8826-c292603bdeaf
ttoommakkoo

zainteresowało i już się czyta. dzięki!

3
klocus

Za jakiś czas daj znać, czy warto kupić :)

5
d.vil

@ttoommakkoo mnie też zawołaj i powiedz czy warto

1

Zaloguj się aby komentować

75 proc. wyborców opozycji chciałoby, żeby po wygranych wyborach premierem został Rafał Trzaskowski.

W przypadku Tuska 67 proc. było na tak, 31 proc. na nie. U Trzaskowskiego ten wynik to 75:17.

U Trzaskowskiego wyraźnie widać mniej negatywnie nastawionych wyborców.

#polityka #wybory

c2977caa-05fb-47fa-a8a6-458deb8a2f77
WolfAmongUs

@smierdakow Tusk premierem, Czaskoski prezydentem i Polska staje się krainą mlekiem i miodem płynącą. Opodatkowanie kościołów, konfiarze do więzienia, rekwirowanie pisowskich willi, Obajtek do więzienia i wiele innych. Pięknie będzie

3
rakokuc

@WolfAmongUs tak między bogiem a prawdą, to jeśli opozycja wygra jakimś cudem wybory i nie zacznie masowego odpisawiania kraju, to w następnych wyborach PiS powróci jak nieleczona choroba i będzie miał prawdopodobnie większość konstytucyjną.

 

Także dużo się gada o tym, że nikt nikogo nie rozliczy, a na moje, to opozycja nie będzie miała innego wyboru. I jeśli jest tam choć jedna rozsądna osoba, to zapewne zdaje sobie z tego sprawę.

1
WolfAmongUs

@rakokuc dokładnie tak jak piszesz

1
mickpl

@WolfAmongUs szkoda, ze jedyne co zapowiadają to wiecej socjalu i zmianę przy korycie xD

1
WolfAmongUs

@mickpl żyjemy w takim kraju, że bez obiecywania socjalu nikt wyborów nie wygra. Co innego po wygranej, wtedy będzie pole do manewru:)

0
mickpl

żyjemy w takim kraju, że bez obiecywania socjalu nikt wyborów nie wygra. Co innego po wygranej, wtedy będzie pole do manewru:)

 

@WolfAmongUs rozumiem, rozumiem, szachy 5D, wypowiedzi wodza ktorych nikt nie rozumie i trzeba tlumaczyc i sluchac roznych, bo rozne sa, moze zle kto uslyszal

0
festiwal_otwartego_parasola

@smierdakow ja tu widze przede wszystkim konfiarzy głosujących tak jak pisowcy - to wiele mówi

0

Zaloguj się aby komentować

Lewica ostro zaatakowała senatora Libickiego, jego partia PSL odcięła się od tej wypowiedzi i przeprasza.

 

Wyjaśnienie od senatora Libickiego (oczywiście bez przeprosin i wycofania się):

 

Redaktor Tomasz Terlikowski na swoim twitterze napisał: że przypadki pedofilii w Kościele "miały miejsce w kazdej parafii, w kazdej wspólnocie, w kazdym zakonie i zgromadzeniu, w kazdym seminarium".

.

Uważam bowiem takie stwierdzenie za nieprawdziwe. Co więcej, uważam, że formułowanie takich opinii powoduje, że przytępia się wrażliwość opinii publicznej na te przypadki kościelnej pedofilii, które rzeczywiście miały miejsce. I tego właśnie dotyczył mój tweet.

 

#polityka #kosciol #psl

adae3025-4905-4174-901b-072f1658a248
Macer

@smierdakow przede wszystkim to kiedy w koncu ten Terlikowski zostanie wypierdolony w kosmos?

0
smierdakow

Coś przeskrobał?

0
rzuf

@smierdakow odważył się nie mówić tylko dobrze o kościółku, a to przecież bezpardonowy atak na uczucia religijne!

1

Zaloguj się aby komentować

Słucham sobie od rana TOK FM i audycji Żakowskiego i kolejno byli gośćmi poseł Lewicy, Hołownia i Mentzen.

Rozmowy były fajne, bo każdego traktował dość ostro, ale Mentzen zdecydowanie najlepiej wypada w samej rozmowie, kompletnie nie daje się zmanipulować i prosto odpowiada na wszystko.

#polityka #konfederacja #lewica #tokfm

Suodka_Monia

Mentzena fajnie się słucha puki nie popiera naszego wroga

4
John_polack

Były pytania o aborcje i podejście konfederacji w tej kwestii?

4
smierdakow

Były, o aborcję, o Żydów, o wyjście z UE, o lgbt

0
Kubilaj_Khan

@smierdakow co o Żydów? Było coś o roszczeniach i 447?

0
Jim_Morrison

Może i odpowiada prosto ale za to głupio.

0

Zaloguj się aby komentować

Fajna aplikacja, ale jest problem z przeglądaniem. Jak jest wpis z jakimś filmem, to nie da się przejść dalej, przy przewijaniu cały czas jest szare tło. U wszystkich tak?

#hejto #aplikacja @hejto

Edit: jednak nie wszystkie filmy, z tymi od @mikuuuus jest jakiś problem

1212e02f-060e-4be2-9cb2-8091ae0299f7
a35afbf6-1fd8-40b7-b0d8-42e992139826
Blask

@smierdakow potwierdzam, na ios mam tak samo.

0
Mjelon

Też tak mam, apke instalowałem dziś rano ze sklepu Google

0
0

Zaloguj się aby komentować

Honduras i Tajwan zerwały stosunki dyplomatyczne, przedstawiciele Tajwanu ujawnili o co chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi:

 

szef tajwańskiego MSZ Joseph Wu ujawnił prośby, które Honduras złożył w liście z 13 marca, w tym 90 mln USD pożyczki na szpital, 350 mln USD na tamę, a także 2 mld USD na pomoc Hondurasowi w spłacie długu narodowego.

 

No i Chińczycy dali więcej

 

#tajwan #chiny #honduras #swiat

e84309ff-9f32-475d-9f69-f2483ace5d44
Atarax

@smierdakow zawsze chodzi o jedno

0

Zaloguj się aby komentować

Dlaczego zwisają nam jądra?

 

W chwi­li na­ro­dzin ludz­kie jądra znaj­du­ją się wewnątrz pod­brzu­sza chłop­ca, w po­bli­żu narządów ukła­du mo­czo­we­go, ale w ciągu pierwsze­go roku życia mi­gru­ją przez jamę brzuszną do mosz­ny. Owa mi­gra­cja two­rzy tzw. kanał pa­chwi­no­wy – słaby punkt w ścia­nie brzucha. To samo dzie­je się u wielu in­nych ssa­ków, ale bez ne­ga­tyw­nych kon­se­kwen­cji. Po­nie­waż czło­wiek po­ru­sza się w po­sta­wie wy­pro­sto­wa­nej, gra­wi­ta­cja cią­gnie nasze wnętrz­no­ści w dół. Czasa­mi je­li­ta prze­ci­ska­ją się przez kanał pachwino­wy i zo­sta­ją od­cię­te od prze­pły­wu krwi, co koń­czy się nie­bez­piecz­ną, cza­sa­mi śmier­tel­ną dole­gli­wo­ścią.

 

Ta dziw­na droga, którą prze­by­wa­ją jądra większości ssa­ków, jest po­zo­sta­ło­ścią po ograniczeniach roz­wo­jo­wych oraz hi­sto­rii ewolucyj­nej. U niektó­rych ssa­ków, włą­cza­jąc w to del­fi­ny, sło­nie i pan­cer­ni­ki, jądra po­zo­sta­ją w jamie brzusz­nej, po­nie­waż jed­nak do pra­wi­dło­we­go funk­cjonowania i pro­duk­cji sper­my u więk­szo­ści ssaków jest po­trzeb­na niż­sza tem­pe­ra­tu­ra, ich jądra zwi­sa­ją z dala od resz­ty ciała, tam, gdzie jest chłod­niej. Ryby rów­nież mają jądra scho­wa­ne w jamie ciała. Po­nie­waż ssaki i ryby miały wspólne­go przod­ka – rybę ży­ją­cą ponad 376 milio­nów lat temu – nasze jądra za­czy­na­ją z tego sa­me­go punk­tu roz­wo­jo­we­go, we­wnątrz podbrzusza, jako po­zo­sta­łość po na­szym życiu w wo­dzie.

 

Fragmenty książki Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

#ciekawostki #czlowiek

GINandJUICE

Ewolucja nie może się cofnąć by powstało coś nowego w inny sposób, zawsze jest parcie naprzód. Dlatego mamy np nerw błędny, który u ryb miał sens, u nas, albo u żyrafy jest to niezły kabel biegnący z rdzenia przedłużonego mózgu żyłami i tętnicami, zaopatruje narządy wewnętrzne, ale także np podniebienie w "okablowanie" nerwowe. A można było zrobić wyjścia jak logika nakazuje - na wysokości narządów z rdzenia kręgowego.
Niestety ewolucja nie moze tego teraz poprawić, to co działa - zostaje.
Tak jak kolejne Elder Scrolls.

13
Miriamele

"To samo dzie­je się u wielu in­nych ssa­ków, ale bez ne­ga­tyw­nych kon­se­kwen­cji."

 

Niestety, przepukliny tego typu dotyczą nie tylko Homo sapiens ( ͡° ʖ̯ ͡°)

1
kopawdupeswiniom

@smierdakow

 

jako po­zo­sta­łość po na­szym życiu w wo­dzie.

 

To jest złe rozumienie ewolucji. Nie ma dążenia do jakiejś doskonałości. Po prostu zgodnie z obecnym stanem może dochodzić do rozmnażania. Dlatego nie jest to też "pozostałość", a jedynie wynika to z kolejnych instancji. Czepiam się trochę nomenklatury.

0

Zaloguj się aby komentować

Zbrodniarz na monetach NBP.

 

W razie wojny Słowacy nie powinni nam pomagać, bo czcimy zbrodniarza.

 

Działając w imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa Słowaków w Polsce oświadczam, iż wybicie przez NBP srebrnej monety z wizerunkiem Józefa Kurasia "Ognia", osoby odpowiedzialnej za liczne zbrodnie, mordy, tortury, samowolne wyroki śmierci, nakazy wysiedlenia, prześladowania, rabunki i inne przestępstwa pospolite jest wyrazem negacji elementarych norm etycznych, postanowień przedwojennego Kodeksu karnego, a także Dekalogu.

 

W imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa Słowaków w Polsce wzywam p. prof. Adama Glapińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego, do zaprzestania gloryfikacji osoby odpowiedzialnej za zabijanie bezbronnej ludności cywilnej, Slowaków, Rusinów, Żydów, jak również ich polskich sąsiadów.

 

#polska #slowacja #bekazpisu #wojna

484857cb-0851-41fb-88ec-bb48ebc81540
Alky

›wracamy do biedanominałów typu 10-20 cebul wybijanych na monetach
Eh.

3
lechaim

@smierdakow fragment listu środowisk protestujących wybicie monety z Kurasiem:
"Pod pojęciem "Żołnierzy Niezłomnych" kryje się zarówno działalność tych, którzy nie godząc się na dyktat Związku Sowieckiego nie rzucili broni i walczyli dalej z przedstawicielami komunistycznej władzy, jak i osób, które w imię nacjonalistycznych haseł mordowały przedstawicieli wszelkich mniejszości narodowych żyjących od wieków w Polsce. Mają oni na sumieniu śmierć niewinnych cywili."

 

Nie wiem jak szanowni hejtowicze, ale ja się w 100% z owym fragmentem zgadzam.
Ciężko się ogląda od lat zupełny brak sensownej debaty historycznej w tej kwestii.

5
Belzebub

@lechaim bo tu w zasadzie nie ma o czym debatować. Samemu Kurasiowi praktycznie nic nie udowodniono z wielu zarzutów. Dodatkowo podkomendni Ognia mieli dosyć dużą swobodę w swojej działalności w tym sensie,że mieli swoje rewiry i wiedzieli co mieli robić natomiast niektóre działania podejmowane były bez rozkazu Ognia i obciążanie go za to, że jego ludzie np. bez jego wiedzy dali czapę szpiclowi wyznania Mojżeszowego jest po prostu absurdalne. Dziwnym trafem okopress czy wyborcza chętnie wspomina o morderstwach na żydach a zapomina dodać, że ci ludzie byli zazwyczaj pozbawiani życia za swoją działalność a nie za pochodzenie czy wiarę xD ale o tym nie wolno mówić,to niedobra jest

0
Belzebub

Dowody albo nie ma o czym gadać. Większość tych informacji, które dziś podnosi się przeciwko Ogniowi pochodzi z książek i pamiętników byłych ubeków świadomie jebiących prawdę historyczną więc to zwykły farmazon.

0
lechaim

@Belzebub to może jeszcze raz zerknij na fragment listu, bo zesrales się, jakbyśmy jebali temat wyklętych na poziomie GW, a rozmawiamy ogólnie. I chyba niewiele zrozumiałeś z przytoczonego fragmentu listu, przynajmniej tak wynika z odpowiedzi. Spokojnie, wkleję Ci drugi raz, może tym razem zatrybi:

 

"Pod pojęciem "Żołnierzy Niezłomnych" kryje się zarówno działalność tych, którzy nie godząc się na dyktat Związku Sowieckiego nie rzucili broni i walczyli dalej z przedstawicielami komunistycznej władzy, jak i osób, które w imię nacjonalistycznych haseł mordowały przedstawicieli wszelkich mniejszości narodowych żyjących od wieków w Polsce. Mają oni na sumieniu śmierć niewinnych cywili."

 

Polecam odejście od zerojedynkowych schematów i usilnego szufladkowania.

0
Belzebub

@lechaim jakiś anonim z neta będzie mi mówił co ja zrozumiałem xD no kurde gościu. ZROZUMIAŁEM ale się nie zgadzam ponieważ do tej pory Buremu czy Ogniowi nie udowodniono w twardy sposób,że mordowali cywili ze względu na narodowość. Niewinni cywile byli przypadkowymi ofiarami po każdej ze stron ale robienie z kogoś mordercy który z zimną krwią mordował ponieważ ktoś był innej narodowości jest absurdem. Pomijam już kwestię Żydów którzy byli Polakami notabene xD i najlepsze jest to-Bury i Ogień w swoich szeregach mieli Żydów, Białorusinów a nawet Rosjan i jak to wytłumaczysz? Przecież to jest farmazon do kwadratu - "w imię nacjonalistycznych haseł mordowali przedstawicieli mniejszości narodowych" XD

0

Zaloguj się aby komentować

Zawiedziony TLoU wziąłem się znowu za The Walking Dead i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kiedyś oglądałem na bieżąco, ale się pogubiłem i przestałem.

 

No i po tylu złych opiniach myślałem, że obejrzę z 3 sezony i dam sobie spokój, ale obecnie jestem na 8 i jestem pod dużym wrażeniem.

 

Te 7 sezonów trzyma naprawdę wysoki poziom, ma swoje głupotki, dużo powtarzających się, ale jako prosta rozrywka sprawdza się idealnie, mało kiedy nudzi, fabuła była ciągle ciekawa, prawie wszyscy bohaterowie wyraziści.

 

W 8 sezonie poszło to w trochę przegiętą stronę, ale i tak będę oglądał dalej i 7 dobrych sezonów jest imponujących.

 

Moim zdaniem zdecydowanie warto dać szansę, jak ktoś szuka czegoś lekkiego na dłużej.

 

#seriale #thewalkingdead #twd

0cc90dd5-5b92-4786-8374-c1805883b8f0
BraTNeW

@smierdakow "głupotki" tam robią kurwę z logiki, a nie głupotki xd

9
Tami

TWD pierwsze sezony najlepsze, jak przez kraj podróżowali, walczyli, unikali zombie jak mogli. W późniejszych sezonach byli wszyscy nieśmiertelni, zombie to było tło, zero zagrożenia praktycznie.

4
smierdakow

@Tami a ja się nie do końca zgodzę, Gubernator czy Negan to rewelacyjne postacie

0
Tami

@smierdakow No właśnie mniej-więcej po Gubernatorze to była kaplica. Przy Neganie znowu serial na dobre tory skręcił, ale potem po śmierci Carla, czy jak już Ricka nie było to znowu słabizna. Tak do więzienia/gubernatora serial był sztos.

0
Niggauke

@smierdakow wysoki poziom xD. Cos sie dzieje>idą/gadaja>babka daje dupy kazdemu>idą>cos sie dzieje>koniec. Kazdy odcinek tak wyglada

3
smierdakow

@Niggauke baaardzo mało dawania dupy w tym serialu

1
smierdakow

@Niggauke poza tym w każdym serialu tasiemcu tak to działa, przez wysoki poziom w serialu tego typu rozumiem to, że fabuła, bohaterowie, relacje, dialogi utrzymują cię przy serialu, mimo że schemat jest dość wtórny

 

No i w TWD fabuła i bohaterowie zdecydowanie trzymają poziom

0

Zaloguj się aby komentować

Prof. Bogdan Góralczyk powiedział, że wizyta Łukaszenki w Chinach była po to, żeby wzmocnić Łukaszenkę i oddalić możliwość zjednoczenia się z Rosją i odbudowy imperium.

 

Chiny grają w szachy na wielu planszach.

 

#chiny #bialorus #rosja #swiat

Zaloguj się aby komentować