Zdjęcie w tle
nbzwdsdzbcps

nbzwdsdzbcps

Sum
  • 53wpisy
  • 648komentarzy
Mam szacunek do ludzi, którzy własne wybory polityczne są w stanie uargumentować i dokonują nawet godzinnego przeglądu dostępnych kandydatów wybranej przez siebie listy. Chciałbym opowiedzieć o swoich wnioskach z poszukiwania kandydata wybranej wcześniej partii oraz kilku wnioskach, z którymi jestem ciekawy czy byście się zgodzili bez względu na sympatie czy antypatie polityczne.

Zapoznając się z listą dostępnych kandydatów ostatnich wyborów miałem nie lada problem znaleźć takich, którym rzeczywiście chciało się przedstawić samego siebie w dostępnych źródłach internetowych. Widziałem potencjalną kandydatkę gdzie obok wpisu na facebooku o startowaniu do Europarlamentu wrzucane były zdjęcia w bikini z wakacji jako wiadomość publiczna. Kandydatów, którzy nie uzupełnili własnej podstrony na stronie partii. I trudności w zweryfikowaniu poziomu wiedzy większości z nich. Na szczęście udało się znaleźć kogoś kogo znałem z poprzednich działań i stworzył na tyle obszerny opis samego siebie bym mógł podjąć tę decyzję bez wstydu.

Niestety głównym wnioskiem jest to, że ubolewam nad brakiem wymogów co do doświadczenia, edukacji najważniejszych stanowisk w Państwie czy Europie. Same wybory do Europarlamentu pokazały jaki blady strach pada na kandydatów gdy trzeba się wypowiedzieć pełnym zdaniem po angielsku w pracy, w tak różnym środowisku gdzie powszechnie zdecydowano się na tę formę komunikacji. Jeżeli tak prosto weryfikowalnych umiejętności nie sprawdzamy i ich nie oczekujemy to gdzie wymagać profesjonalnej znajomości ekonomii, finansów publicznych, dyplomacji czy różnego rodzaju eksperckich zagadnień dla których będą tworzyć prawo.

Podsumowując, mimo, że mamy w kraju ogrom świetnych menedżerów średniego i wyższego szczebla to polityka ich odrzuca. Ile bym dał za zdefiniowanie głównych wskaźników dobrobytu obywateli naszego kraju z uwzględnieniem każdej grupy i zatrudnienie, nie wybranie, menedżera z najwyższymi kwalifikacjami jako człowieka mającego dokonać reform. Chciałbym się odciąć od traktowania polityki jako miejsca gdzie jest społeczne przyzwolenie na złodziejstwo, niedotrzymywanie obietnic i zerowe kwalifikacje.
#polityka #eurowybory
MostlyRenegade

@nbzwdsdzbcps gdybym robił takie przeglądy kandydatów, to bym nigdy nie poszedł na wybory

nbzwdsdzbcps

@MostlyRenegade W takim razie uważasz, że lepiej jest nie wiedzieć? Myślę, że zawsze trzeba jakiś kompromis z samym sobą wypracować by wybrać to co uznasz samemu za lepszy wybór. Trudno jest znaleźć idealnego kandydata jeżeli to w ogóle możliwe.

MostlyRenegade

@nbzwdsdzbcps uważam, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. W kluczowych sprawach posłowie i tak zwykle głosują zgodnie z interesem własnej partii, a nie z tym, co nagadali wyborcom.

Zaloguj się aby komentować

Czy ktoś wie o co chodzi z członkami Konfederacji, że tak często się wstrzymują podczas głosowań w sejmie czy w komisjach? Tłumaczyli to jakoś? Osobiście gdyby poseł, którego wybrałem nie potrafił zdecydować czy jest za czy przeciw w zdecydowanej większości omawianych tematów czułbym się oszukany. Co wy myślicie?
#polityka #konfederacja
smierdakow

Nie no zawsze tłumaczą, fundament to zawsze PiS PO jedno zło, często nawet mają rację patrząc z ich perspektywy

nbzwdsdzbcps

@smierdakow Rozumiem, że możesz być przeciwny obu partią ale zakładam, że ustawa może być dobra lub zła, powołanie kogoś na świadka może zgadzać się z własnym przekonaniem lub nie. Trudno nie mieć żadnego zdania.

smierdakow

@nbzwdsdzbcps w sejmie to często głosowania w sprawach, które poruszają wiele aspektów, no i oni wtedy oni mówią, no to i to spoko, ale tamtego nie poprzemy, no i się wstrzymują xd

bizonsky

Tłumacze: głosują dokładnie tak jak PiS


koniec wyjaśnienia.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Nie spodziewałem się takiego szybkiego działania ale muszę przyznać jestem pod wrażeniem nie tylko jak sprawnie potrafią zmienić tak ważne rzeczy jak telewizję publiczną. Rzeczywiście dzieje się.
Drugą rzeczą jaka mnie niesamowicie dziwi to w ogóle partactwo gdzie prawo łaski wykorzystano na nie skazanych prawomocnie posłach PiS, zatrudnianie ludzi w błędnym trybie co sprawia, że znacznie łatwiej ich odwołać niż byłoby gdyby był tam ktoś kompetentny.
Ponadto chciałbym polecić aplikację jeśli jeszcze jej nie znacie:
Aplikacja Demokracja
Dobrze wiedzieć co wybrany przez siebie poseł robi w sejmie, jak głosuje, dostawać powiadomienia po głosowaniach.
Najbardziej to nie spodziewałem się tego jak bardzo polityka zyskuje na popularności, gdzie większa ilość świadomych wyborców może sprawić, że w następnych wyborach nie będziemy zakładnikami wyboru jednej partii lub drugiej. Pojawią się programy wyborcze opisujące skąd wziąć pieniądze na obietnice, będzie więcej merytoryki niż te obrzucanie się wyzwiskami i może znowu będę dumny, że płacę podatki w kraju mimo, że są bardzo wysokie.
#polityka
paulusll_2

@nbzwdsdzbcps gdyby nie to szybkie ułaskawienie mariusz.K nie zostałby ministerem odpowiedzialnym za spec służby... tylko nie podumali bo nie można ułaskawić niewinnego człowieka...

Zaloguj się aby komentować

Chciałbym założyć IKZE z inwestycją w akcje giełd zagranicznych z brakiem podwójnego opodatkowania giełdy amerykańskiej oraz bym mógł mieć "obok" konto maklerskie do tych samych giełd zagranicznych w tym samym miejscu.
Ostatnio polecono mi BOSSE ze względu na warunki jakie mi odpowiadały ale po zapoznaniu się z tym jak wygląda obsługa tego konta / aplikacja mobilna / notowania niestety jest tak toporna i nieprzyjemna w użytku, że nie chcę mieć nic z nią do czynienia.
Przeglądam porównywarki IKZE jak i kont maklerskich dla giełd zagranicznych ale jestem ciekawy czy ktoś z was korzysta z czegoś co spełnia moje wymagania i może to polecić z czystym sumieniem?
#gielda #ikze #inwestycje #bossa
vinclav

@nbzwdsdzbcps nie wystarczy ci fundusz TFI?

nbzwdsdzbcps

@vinclav Nie, zależy mi na odliczeniu podatku z tytułu IKZE. Najlepiej jakbym miał możliwość trzymać pieniądze na zagranicznych indeksach by tym się zbytnio nie interesować tylko mało ufam naszej giełdzie.

Zaloguj się aby komentować

Myślę, że dość prostą jest wiedza co robić gdy człowiek jest alkoholikiem czy narkomanem. Są dedykowane odwyki, ośrodki, grupy wsparcia. Jak to wygląda z pracoholizmem? Uznawane jest to w ogóle za problem? Wydaje mi się, że jest sporo posad gdzie nie da się inaczej niż będąc pracoholikiem. Z minusów to pewnie dla życia rodzinnego ale dla społeczeństwa chyba pracoholizm jest pożyteczny. Czy pracoholizm jest odwrotnością neetu?
#pracoholizm #praca #rozkminy #pytanie
otoczenie_sieciowe

Może "po prostu pracuj mniej" i klasyczne "idź pobiegaj"?


Na serio to nie wiem. Czasem sobie lubię popracować dłużej, ale pracoholizm mi nie grozi, gdy zdaje sobie sprawę, że moja praca dla ludzkości gówno znaczy i nic nie przynosi oprócz zysku korpo

nbzwdsdzbcps

@otoczenie_sieciowe Widzę u siebie potencjalne objawy ale nie jestem pewny czy to nie po prostu pasja do tego co robię. Byłem właśnie ciekawy czy dla was to problem czy raczej tym byście się w swoim przypadku nie martwili.

otoczenie_sieciowe

@nbzwdsdzbcps pasja w nadmiarze skończy się wypaleniem.


Wtedy jest lipa, bo musisz się do tego potem zmuszać, więc tracisz coś co było super układem dla Ciebie, bo zmiana branży nie brzmi jak lepszy pomysł niż zmuszanie się do tego, co się umie i co się tak lubiło

Zaloguj się aby komentować

Jakie polecacie sklepy online z butami? Interesują mnie zwykłe codzienne/miejskie buty.
#buty #sklepy
nbzwdsdzbcps

@Anhed Sprawdzę, dzięki.

nbzwdsdzbcps

@marcel-zet Niestety za wielu sprzedawców, trudno mieć pewność co do wszystkich i nie wiem jakbym miał szukać odpowiednich butów gdy rozmiarówka może się zupełnie różnić.

Zaloguj się aby komentować

Gdyby ktoś tydzień temu mi powiedział, że będzie tutaj taki ruch to nie uwierzyłbym. Nie nadążam czytać, taki tutaj ogrom nowych treści. Świetnie być tego świadkiem pamiętając czasy gdy było się w stanie przeczytać wszystkie najnowsze wpisy z każdego dnia. Dziękuję wszystkim
#rozwoj #obytakdalej

Zaloguj się aby komentować

Jestem już trochę czasu na hejto ale nadal były powody dla których odwiedzałem wykop. Po tej ostatniej aferze i wzrostach nie ma co się więcej hamować. Wierzę w nasz nowy serwis, a co za tym idzie usunąłem konto z wykopu i rezygnuję z niego na dobre by zrobić tak dużo jak to tylko możliwe by hejto się wybiło.
#usunkontonawykopie
Właśnie przeczytałem, że na służbę zdrowia w roku 2023 będzie o 13 mld mniej niż w tym roku i nie mogę zasnąć. Kiedyś byłem dumny z płaconych podatków i uczciwej pracy jako ktoś kto dokłada cegiełkę do poprawy naszego wspólnego bytu, a teraz mi wstyd, że sponsoruję miernoty na wysokich stanowiskach. Jak pomyślę ile ja muszę pracować na wszystko i porównam to z milionerami w spółkach skarbu państwa czy rządzie to już mi się nie chce niczego.
tmg

@nbzwdsdzbcps jest Korwin, Wolnościowcy i fajna niedoszła inicjatywa Roberta Gwiazdowskiego. Na partii Korwin postawiłem krzyżyk w związku z JKM ale nowy wódz Sławomir trochę tchnął nadzieję w ten ruch. Ale masz rację, teraz trwa apogeum Sanacji 2.0, wielkie słomiane projekty jak CPK, 12 elektrowni jądrowych od 12 dostawców, dziki przerost biurokracji, nepotyzmu i całej masy patologii autorytarnego państwa etatystycznego. Oby to nie skończyło się takim wynikiem jak w '39.

lexico

@nbzwdsdzbcps uczciwi ludzie nie garną się do polityki, bo polityka to bagno.

Zaloguj się aby komentować

Macie jakiś sposób na oszacowanie odstępnego dla danego metrażu, standardu i lokalizacji mieszkania inny niż sprawdzanie podobnych ofert? Może są jakieś agregatory jakich nie jestem świadomy? Sam kilka lat temu wynajmowałem jako najemca i jestem w szoku, że ceny są tak wysokie bo nie udało mi się znaleźć niższego odstępnego niż 2400 za ~60m mieszkanie w Poznaniu nawet w zapuszczonym babcinym standardzie.

Zaloguj się aby komentować

Szukam trzeci dzień zestawów mysz + klawiatura bezprzewodowych. Na początku szukałem czegoś głównie do grania w gry ale zdziwiłem się, że tak trudno znaleźć takie gamingowe zestawy. Ma ktoś z was taki bezprzewodowy zestaw by polecić?
Z gamingowych zestawów znalazłem jedynie absurdalnie drogie bo 1k+ i nie wiem czy mam aż takie potrzeby. Najlepszy zestaw taki bardziej codzienny jaki znalazłem to:
logitech mk850 performance - z opcją łatwego przełączania się między 3 urządzeniami i bardzo chciałbym taką funkcjonalność nawet tylko dla dwóch urządzeń bo często korzystam z dwóch laptopów w jednym momencie.
nbzwdsdzbcps

@panKrzysztofKrawczyk Może to była klawiatura na akumulator? Z tego co wiem gamingowe bezprzewodowe sprzęty dają znać jakiś czas przed rozładowaniem i wersje na baterie wytrzymują na prawdę długo.

panKrzysztofKrawczyk

@nbzwdsdzbcps bodajże Logitech K270 - nie dawała znać

muskutanin

@nbzwdsdzbcps szczerze mówiąc nie wiem. Musisz sam poszukać

Zaloguj się aby komentować

Zmieniam właśnie telefon i zastanawiam się nad dwoma modelami. Jest tutaj może ktoś kto może napisać kilka słów jeśli posiada?
  1. Realme GT Neo 3
  2. Realme GT 2 Pro
b906126b-fe94-493e-aec6-06084418a72d
Jerema

@nbzwdsdzbcps ja mam realme GT, więc bezpośrednio nie pomogę, ale ogólnie bałem się tego chińczyka, po roku nic w nim nie zwolniło, nie rozpadł się działa całkiem oki.

Między tymi co wymieniłeś różnica jest w procesach.

GT 2 pro powinien być chyba solidniej wykonany

nbzwdsdzbcps

@Grievous Tak wygląda lepiej i ma praktycznie wszystko lepsze od super szybkiego ładowania, dobry design i flagowiec realme także aktualizacje oraz wykonanie powinno być lepsze. Zgadzam się z opinią.

nbzwdsdzbcps

@Jerema Wygląda solidniej to racja, sam nie boję się chińczyka jeżeli ma zapowiedziane aktualizacje bo rzeczywiście nie ma dobrego wyboru telefonów nie chińczyków bo każdy ma masę chińskich podzespołów.

Zaloguj się aby komentować

Co myślicie o dzisiejszej decyzji o nie podnoszeniu stóp procentowych?
Moim zdaniem tak długo jak rząd nie będzie ograniczał wydatków socjalnych, tarczy, pomocy tak długo podnoszenie stóp tylko zaciśnie pętle kredytobiorcom, zwolni wzrost gospodarczy i zrujnuje więcej firm. Oczywiście stopy mogły być podnoszone wcześniej ale przez brak jakiejkolwiek kooperacji ze strony rządu nawet lepszy prezes nie mógłby podnosić stóp w nieskończoność.
d2ca1346-58e1-4445-aaf6-893b8e093059
Dookie

@bbwieli17 Może krótkofalowo, Euro nas też ciągnie w dół w stosunku do USD.

Frasad

@nbzwdsdzbcps PiSowcy mają to do siebie, że robią nic dla ludzi niegłosujących na nich. Co ich tak obchodzą młodzi na dorobku, bardziej zamożni, właściwie firm itd.? Najważniejsze by Jurek z Maryną z powiatowego zagłosowali na nich bo 13, 14 czy tam 18. Będą wspierać swój elektorat nawet kosztem przyszłości kraju.

S2k0

@bbwieli17 inwestorzy by i tak stwierdzili ,że za mało i warunki do inwestowania nie są korzystne.


Przy obecnych wysokich stopach. Prezes nbp powinien zakomunikować, że stopy trzymamy na wysokim poziomie o ile nie pojawia się jakieś przesłanki do zmiany teraz niech rząd podejmie kroki, wtedy by to był sygnał ,że jest jakiś plan i jak się na Ukrainie uspokoi i minie zima to powoli zacznie wracać do normy i trzeba myśleć o inwestowaniu. Gdyby premier wyszedł przedstawił cięcia oraz dogadali by się w sprawie KPO to by bardziej pomogło niż podwyższenie stóp.

Zaloguj się aby komentować

Ostatnio udało mi się obejrzeć pierwszy sezon Severance (Rozdzielenie), który został mi polecony w pracy. Dawno się tak dobrze nie bawiłem, jeśli ktoś z Was jest zainteresowany filmami/serialami gdzie jest spora dawka tajemniczości, postawienia dużego nacisku na szczegóły, odkrywania nowych rzeczy oglądając te same odcinki ponownie to nie zawiedziecie się. Myślę, że największą zabawą jest obejrzenie serialu bez czytania podstawowych informacji o tym dlaczego właśnie taki jest tytuł i na szczęście oszczędzono mi jakichkolwiek spoilerów. Na pewno jest to jeden z głównych powodów do sprawdzenia platformy Apple Tv Plus, szczególnie, że mają bodajże 7 dniowy trial, a po samym założeniu konta możecie obejrzeć pierwszy odcinek za darmo.
nbzwdsdzbcps

@lubieplackijohn Zdecydowanie warto jeżeli lubiłeś filmy z motywem przewodnim tajemniczości i lubisz oglądać to samo więcej niż raz bo cały czas udało mi się znaleźć szczegóły dotyczące samego otoczenia jakie miały znaczenie.

Zaloguj się aby komentować

Następna