Zdjęcie w tle
nbzwdsdzbcps

nbzwdsdzbcps

Inspirator
  • 49wpisy
  • 462komentarzy
Chciałbym założyć IKZE z inwestycją w akcje giełd zagranicznych z brakiem podwójnego opodatkowania giełdy amerykańskiej oraz bym mógł mieć "obok" konto maklerskie do tych samych giełd zagranicznych w tym samym miejscu.
Ostatnio polecono mi BOSSE ze względu na warunki jakie mi odpowiadały ale po zapoznaniu się z tym jak wygląda obsługa tego konta / aplikacja mobilna / notowania niestety jest tak toporna i nieprzyjemna w użytku, że nie chcę mieć nic z nią do czynienia.
Przeglądam porównywarki IKZE jak i kont maklerskich dla giełd zagranicznych ale jestem ciekawy czy ktoś z was korzysta z czegoś co spełnia moje wymagania i może to polecić z czystym sumieniem?
#gielda #ikze #inwestycje #bossa
vinclav

@nbzwdsdzbcps nie wystarczy ci fundusz TFI?

nbzwdsdzbcps

@vinclav Nie, zależy mi na odliczeniu podatku z tytułu IKZE. Najlepiej jakbym miał możliwość trzymać pieniądze na zagranicznych indeksach by tym się zbytnio nie interesować tylko mało ufam naszej giełdzie.

Zaloguj się aby komentować

Myślę, że dość prostą jest wiedza co robić gdy człowiek jest alkoholikiem czy narkomanem. Są dedykowane odwyki, ośrodki, grupy wsparcia. Jak to wygląda z pracoholizmem? Uznawane jest to w ogóle za problem? Wydaje mi się, że jest sporo posad gdzie nie da się inaczej niż będąc pracoholikiem. Z minusów to pewnie dla życia rodzinnego ale dla społeczeństwa chyba pracoholizm jest pożyteczny. Czy pracoholizm jest odwrotnością neetu?
#pracoholizm #praca #rozkminy #pytanie
otoczenie_sieciowe

Może "po prostu pracuj mniej" i klasyczne "idź pobiegaj"?


Na serio to nie wiem. Czasem sobie lubię popracować dłużej, ale pracoholizm mi nie grozi, gdy zdaje sobie sprawę, że moja praca dla ludzkości gówno znaczy i nic nie przynosi oprócz zysku korpo

nbzwdsdzbcps

@otoczenie_sieciowe Widzę u siebie potencjalne objawy ale nie jestem pewny czy to nie po prostu pasja do tego co robię. Byłem właśnie ciekawy czy dla was to problem czy raczej tym byście się w swoim przypadku nie martwili.

otoczenie_sieciowe

@nbzwdsdzbcps pasja w nadmiarze skończy się wypaleniem.


Wtedy jest lipa, bo musisz się do tego potem zmuszać, więc tracisz coś co było super układem dla Ciebie, bo zmiana branży nie brzmi jak lepszy pomysł niż zmuszanie się do tego, co się umie i co się tak lubiło

Zaloguj się aby komentować

Jakie polecacie sklepy online z butami? Interesują mnie zwykłe codzienne/miejskie buty.
#buty #sklepy
marcel-zet

ja kupuje na allegro

nbzwdsdzbcps

@Anhed Sprawdzę, dzięki.

nbzwdsdzbcps

@marcel-zet Niestety za wielu sprzedawców, trudno mieć pewność co do wszystkich i nie wiem jakbym miał szukać odpowiednich butów gdy rozmiarówka może się zupełnie różnić.

Zaloguj się aby komentować

Gdyby ktoś tydzień temu mi powiedział, że będzie tutaj taki ruch to nie uwierzyłbym. Nie nadążam czytać, taki tutaj ogrom nowych treści. Świetnie być tego świadkiem pamiętając czasy gdy było się w stanie przeczytać wszystkie najnowsze wpisy z każdego dnia. Dziękuję wszystkim
#rozwoj #obytakdalej

Zaloguj się aby komentować

Jestem już trochę czasu na hejto ale nadal były powody dla których odwiedzałem wykop. Po tej ostatniej aferze i wzrostach nie ma co się więcej hamować. Wierzę w nasz nowy serwis, a co za tym idzie usunąłem konto z wykopu i rezygnuję z niego na dobre by zrobić tak dużo jak to tylko możliwe by hejto się wybiło.
#usunkontonawykopie
nbzwdsdzbcps
nbzwdsdzbcps
Inspirator
Święta się zbliżają, coraz częściej słyszę tę piosenkę, która od czasu tego mema kojarzy mi się tylko z HOMM3. ♫♫ Kto wie czy za rogiem nie czeka ... ♫♫
8ac54fee-3eee-492a-bbc1-a2999b5abb3e

Zaloguj się aby komentować

Właśnie przeczytałem, że na służbę zdrowia w roku 2023 będzie o 13 mld mniej niż w tym roku i nie mogę zasnąć. Kiedyś byłem dumny z płaconych podatków i uczciwej pracy jako ktoś kto dokłada cegiełkę do poprawy naszego wspólnego bytu, a teraz mi wstyd, że sponsoruję miernoty na wysokich stanowiskach. Jak pomyślę ile ja muszę pracować na wszystko i porównam to z milionerami w spółkach skarbu państwa czy rządzie to już mi się nie chce niczego.
tmg

@nbzwdsdzbcps jest Korwin, Wolnościowcy i fajna niedoszła inicjatywa Roberta Gwiazdowskiego. Na partii Korwin postawiłem krzyżyk w związku z JKM ale nowy wódz Sławomir trochę tchnął nadzieję w ten ruch. Ale masz rację, teraz trwa apogeum Sanacji 2.0, wielkie słomiane projekty jak CPK, 12 elektrowni jądrowych od 12 dostawców, dziki przerost biurokracji, nepotyzmu i całej masy patologii autorytarnego państwa etatystycznego. Oby to nie skończyło się takim wynikiem jak w '39.

lexico

@nbzwdsdzbcps uczciwi ludzie nie garną się do polityki, bo polityka to bagno.

Zaloguj się aby komentować

Macie jakiś sposób na oszacowanie odstępnego dla danego metrażu, standardu i lokalizacji mieszkania inny niż sprawdzanie podobnych ofert? Może są jakieś agregatory jakich nie jestem świadomy? Sam kilka lat temu wynajmowałem jako najemca i jestem w szoku, że ceny są tak wysokie bo nie udało mi się znaleźć niższego odstępnego niż 2400 za ~60m mieszkanie w Poznaniu nawet w zapuszczonym babcinym standardzie.

Zaloguj się aby komentować

Szukam trzeci dzień zestawów mysz + klawiatura bezprzewodowych. Na początku szukałem czegoś głównie do grania w gry ale zdziwiłem się, że tak trudno znaleźć takie gamingowe zestawy. Ma ktoś z was taki bezprzewodowy zestaw by polecić?
Z gamingowych zestawów znalazłem jedynie absurdalnie drogie bo 1k+ i nie wiem czy mam aż takie potrzeby. Najlepszy zestaw taki bardziej codzienny jaki znalazłem to:
logitech mk850 performance - z opcją łatwego przełączania się między 3 urządzeniami i bardzo chciałbym taką funkcjonalność nawet tylko dla dwóch urządzeń bo często korzystam z dwóch laptopów w jednym momencie.
nbzwdsdzbcps

@panKrzysztofKrawczyk Może to była klawiatura na akumulator? Z tego co wiem gamingowe bezprzewodowe sprzęty dają znać jakiś czas przed rozładowaniem i wersje na baterie wytrzymują na prawdę długo.

panKrzysztofKrawczyk

@nbzwdsdzbcps bodajże Logitech K270 - nie dawała znać

muskutanin

@nbzwdsdzbcps szczerze mówiąc nie wiem. Musisz sam poszukać

Zaloguj się aby komentować

Zmieniam właśnie telefon i zastanawiam się nad dwoma modelami. Jest tutaj może ktoś kto może napisać kilka słów jeśli posiada?
  1. Realme GT Neo 3
  2. Realme GT 2 Pro
b906126b-fe94-493e-aec6-06084418a72d
Jerema

@nbzwdsdzbcps ja mam realme GT, więc bezpośrednio nie pomogę, ale ogólnie bałem się tego chińczyka, po roku nic w nim nie zwolniło, nie rozpadł się działa całkiem oki.

Między tymi co wymieniłeś różnica jest w procesach.

GT 2 pro powinien być chyba solidniej wykonany

nbzwdsdzbcps

@Grievous Tak wygląda lepiej i ma praktycznie wszystko lepsze od super szybkiego ładowania, dobry design i flagowiec realme także aktualizacje oraz wykonanie powinno być lepsze. Zgadzam się z opinią.

nbzwdsdzbcps

@Jerema Wygląda solidniej to racja, sam nie boję się chińczyka jeżeli ma zapowiedziane aktualizacje bo rzeczywiście nie ma dobrego wyboru telefonów nie chińczyków bo każdy ma masę chińskich podzespołów.

Zaloguj się aby komentować

Co myślicie o dzisiejszej decyzji o nie podnoszeniu stóp procentowych?
Moim zdaniem tak długo jak rząd nie będzie ograniczał wydatków socjalnych, tarczy, pomocy tak długo podnoszenie stóp tylko zaciśnie pętle kredytobiorcom, zwolni wzrost gospodarczy i zrujnuje więcej firm. Oczywiście stopy mogły być podnoszone wcześniej ale przez brak jakiejkolwiek kooperacji ze strony rządu nawet lepszy prezes nie mógłby podnosić stóp w nieskończoność.
d2ca1346-58e1-4445-aaf6-893b8e093059
Dookie

@bbwieli17 Może krótkofalowo, Euro nas też ciągnie w dół w stosunku do USD.

Frasad

@nbzwdsdzbcps PiSowcy mają to do siebie, że robią nic dla ludzi niegłosujących na nich. Co ich tak obchodzą młodzi na dorobku, bardziej zamożni, właściwie firm itd.? Najważniejsze by Jurek z Maryną z powiatowego zagłosowali na nich bo 13, 14 czy tam 18. Będą wspierać swój elektorat nawet kosztem przyszłości kraju.

S2k0

@bbwieli17 inwestorzy by i tak stwierdzili ,że za mało i warunki do inwestowania nie są korzystne.


Przy obecnych wysokich stopach. Prezes nbp powinien zakomunikować, że stopy trzymamy na wysokim poziomie o ile nie pojawia się jakieś przesłanki do zmiany teraz niech rząd podejmie kroki, wtedy by to był sygnał ,że jest jakiś plan i jak się na Ukrainie uspokoi i minie zima to powoli zacznie wracać do normy i trzeba myśleć o inwestowaniu. Gdyby premier wyszedł przedstawił cięcia oraz dogadali by się w sprawie KPO to by bardziej pomogło niż podwyższenie stóp.

Zaloguj się aby komentować

Ostatnio udało mi się obejrzeć pierwszy sezon Severance (Rozdzielenie), który został mi polecony w pracy. Dawno się tak dobrze nie bawiłem, jeśli ktoś z Was jest zainteresowany filmami/serialami gdzie jest spora dawka tajemniczości, postawienia dużego nacisku na szczegóły, odkrywania nowych rzeczy oglądając te same odcinki ponownie to nie zawiedziecie się. Myślę, że największą zabawą jest obejrzenie serialu bez czytania podstawowych informacji o tym dlaczego właśnie taki jest tytuł i na szczęście oszczędzono mi jakichkolwiek spoilerów. Na pewno jest to jeden z głównych powodów do sprawdzenia platformy Apple Tv Plus, szczególnie, że mają bodajże 7 dniowy trial, a po samym założeniu konta możecie obejrzeć pierwszy odcinek za darmo.
nbzwdsdzbcps

@lubieplackijohn Zdecydowanie warto jeżeli lubiłeś filmy z motywem przewodnim tajemniczości i lubisz oglądać to samo więcej niż raz bo cały czas udało mi się znaleźć szczegóły dotyczące samego otoczenia jakie miały znaczenie.

Zaloguj się aby komentować

Jak radzicie sobie ze stresem? We wcześniejszym miejscu pracy przegrałem konkurs o awans kierowniczy tylko dlatego, że zjadł mnie stres. Miałem bardzo dobrego kontrkandydata ale z całą surowością we wszystkim byłem obiektywnie lepszy poza tym. Jestem na tyle obiektywny, że również przez całokształt wybrałbym wtedy go. To był taki wstęp do nakreślenia kontekstu.
Sama sytuacja była już dość dawno, teraz pracuję w innym miejscu, rozwijam się jako fachowiec w swojej dziedzinie co bardzo lubię ale gdy nadarzy się okazja chciałbym wykorzystać swoją szansę i zdobyć doświadczenie kierownicze. Zastanawiam się czy może ktoś z was jest kierownikiem, zarządza ludźmi i miałby rady odnośnie przygotowania się do takiej roli? Z przydatnych cech jestem zorganizowany, dobrze planuję, poznaję ludzi i wiem kto do jakich zadań się nadaje.
Może jakieś książki by przygotować się merytorycznie? W jaki sposób trenować trudne rozmowy?
afa1fe7f-34b1-41ad-ab6f-6f5743843a00
nbzwdsdzbcps

@alq Dzięki, sprawdzę

NinomaeInanis

@nbzwdsdzbcps jesli wiedzialem ze cos jest do zrobienia to robilem to jak najszybciej, zeby ten stres mnie zostawil, nie wiem czy da sie wiecej

GAB

@nbzwdsdzbcps podstawą jest oddech, jeśli to wyćwiczysz mniej będziesz emocjonalnie podchodził do pewnych rzeczy, potem medytacja (która da ci siłę i zrozumienie że to co cię otacza jest iluzją, która za chwilę i tak się skończy), potem ćwiczenia fizyczne dadzą Ci większą pewność siebie, oddech jest kluczem do tych dwóch rzeczy które wymieniłem także ps. różnego rodzaju używki, cukier, alko etc.. dają fałszywe poczucie odstresowania warto to pamiętać.. bo jakieś 80 procent populacji ludzi dorosłych tego nie rozumie.

Zaloguj się aby komentować

nbzwdsdzbcps
nbzwdsdzbcps
Inspirator
Testowy link nie do youtube. Ciekawy jestem czy działa. Przykładowy meme z serii bilet do piekła. https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a43g2zd_460svvp9.webm
lubieplackijohn

@nbzwdsdzbcps Chyba nie bałdzo

nbzwdsdzbcps

@lubieplackijohn No niestety ale warto próbować czegoś nowego będę pamiętał, że aktualnie tylko youtube działa

lubieplackijohn

@nbzwdsdzbcps I jeszcze streamable. I coś tam jeszcze, już nie pamiętam, trzeba @hejto wołać

Zaloguj się aby komentować

nbzwdsdzbcps
nbzwdsdzbcps
Inspirator
Co myślicie o Diablo 2 Ressurected po becie? Jak wam się podoba, spróbujecie? Jestem osobiście zawiedziony po tym co zrobili z Warcraftem 3 ale mam dość sporo pieniędzy na portfelu BNet i w sumie raczej nie widzę lepszego sposobu by je wydać. Mają być jakieś zmiany balansu, umiejętności, przedmiotów co mogłoby zmienić buildy?
bbe7e78e-99d1-408f-86c9-ea903c9aee70
nbzwdsdzbcps

@Morrak Też jestem fanem dwójki, szczególnie tego w jaki sposób grało się nekromantą.

pescyn

@nbzwdsdzbcps jeżeli rimejk D2 dostosują do pada tak jak w przypadku D3 to jestem spokojny. D3 na PC wcale mi nie podeszło, na switchu chyba najczęściej odpalana gra

robert-zabel

@Morrak i jak tam, co na to żona? Podoba jej się odświeżona dwójka?

Zaloguj się aby komentować

Następna