Hejto.pl
Zdjęcie w tle

Rozpierpapierduchacz

GURU
  • 1653wpisów
  • 12357komentarzy
Rozpierpapierduchacz userbar

Gbur od piór. I pokemonów.

Atrament na dziś:

KWZ Złota Kaczka


Mówi się, że “nie wszystko złoto co się świeci” - ale ten atrament nie dość, że się świeci, jest złoty, to jeszcze JAKIE TO JEST K⁎⁎WA ZŁOTO! No ale dobra, po kolei.


KWZ to, jak już wiemy, polska marka atramentów. Jak może pamiętamy, a może nie, nawiązała współpracę z polskimi sklepami zajmującymi się sprzedażą piór wiecznych i wypuściła dla nich dedykowane kolorystyki. Kaczucha jest właśnie jedną z nich.


Ten atrament jest złoty. Po prostu. Nie da się go określić inaczej, nie jest żółty, nie jest pomarańczowy, nie jest nawet rzułty. On jest k⁎⁎wa złoty. Jest też upakowany shimmerem do tego stopnia, że jestem zaskoczony, że w ogóle płynie. A płynie świetnie - i wygląda jeszcze lepiej.


Szybciutko trafił do grona moich ulubionych atramentów. No k⁎⁎wa złoto, w dodatku złote.


Cena: 49 zł/60ml

Tyle ode mnie!

#piorawieczne

a00b8a07-76a4-4dc5-affb-48ffb13d18bc
f1d7a717-20f6-47e9-a522-6813cc59ee31
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

Życie może i r⁎⁎ha bez wytchnienia, ale czasami chociaż da buziaczka


Lamy Safari Candy Mango

Nie wiem, kto mój wpis o Lamy przyjął bardziej jak wyzwanie, Zalando, które od razu zrobiło na nie promocje, czy @fonfi który jak zwykle automatycznie o niej zameldował. W moim najbliższym środowisku z tej promocji zeszło, niech policzę na palcach... 8 sztuk?


Mój stosunek do Lamy znacie, nie jestem fanem, nie lubię mojego Al-Stara i zdecydowanie nie planowałem Safari, ale k⁎⁎wa... za 34 złote? Ja więcej na raz przejadam i droższe pióra już do śmietnika wypierdalałem XD


Gimi XD


Tknęło mnie akurwat jedno rzułte, papieskie. Nie wiem, dlaczego akurat to i pewnie się nie dowiem, ale akurat to. Zgadywać mi pozostaje, że wyniuchałem tym swoim żydowskim nosem pieniądz, bo to nie jest jakieś tam pomarańczowe Safari. To jest, moi mili, edycja specjalna z roku pandemicznego 2020 XD


Bardzo mnie ten uśmiech losu cieszy w tym tygodniu XD

Atrament którym zalałem Safari jest DOPIERDOLONY i nie mogę się doczekać, żeby go wam pokazać.

Ale najpierw mango XD


Tyle ode mnie!

#piorawieczne

0862d64f-c74d-474f-aaa8-51f02014657b
c26c69c9-36ec-4823-9906-100f6c8f41aa
1c671d2c-09a3-4d6c-9414-1b2772d263e3
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Jakoś tak się w moim życiu ułożyło, że znalazła się w nim kobieta, która była gotowa powiedzieć “Możesz sobie podotykać, możesz nawet zalać, tylko powiedz potem kolegom, czy fajne.”


Sprawa tyczy się co prawda piór wiecznych, które odbierałem w ramach wspólnego zamówienia, ale rzeczywiście podotykałem, zalałem i przychodzę powiedzieć, czy fajne XD


Sheaffer VFM Expressions - perłowo-niebieski

Tego to ja jeszcze w płetwach nie miał, to je dla mnie nowe. O VFM wiem tyle, że jest i że ma jedną wersję kolorystyczną, która mi się bardzo podoba. O losie przewrotny tę właśnie mam w rękach. Gradient od ciemnego fioletu do turkusu, no w sam raz żeby w niego załadować KWZ Sheen Machine, który z zasady jest granatowy, niemal czarny, z czerwonym sheenem, a rozmazuje się na turkusowo XD. 

Stalówka jest prosta, bez specjalnych kombinacji czy upiększeń, po te niestety trzeba się uśmiechnąć do droższych modeli sheaffera. Jest za to dość cienka jak na Fkę. Daje spory feedback, ale bardzo sucha nie jest. Jest za to sztywna i o żadnej wariacji linii mowy nie ma.


Skuwka i korpus jakie są każdy widzi, poza gradientem nic ciekawego tam nie ma. Ale spełnia to to swoją funkcję i wygląda za⁎⁎⁎⁎ście

Kaweco Perkeo Iridescent Pearl

Perkeo już pokazywałem, wcale nie tak dawno zresztą, więc długo na ten temat pi⁎⁎⁎⁎lił nie będę - to po prostu wygląda inaczej. Kolorek dość wyjątkowy, taka błękitna perła, jeszcze się błyszczy jak psu jaja. Gdzieś tam ten kolor przechodzi od błękitu, przez lekki róż, zależy jak światło padnie. Czyli w sam raz do Sailora Manyo Haha, który ma tego typu właśnie cieniowanie


A, no i dość wyróżnia go przezroczysty feed. Wow, fun


Więcej zdjęć w komentarzu

Tyle ode mnie!

#piorawieczne



7407d2cc-63b5-462e-bac2-10b6759bfa66
b29b37dc-355e-43f6-b160-6ecbd295c178
0bc3ea71-f6f4-4456-9dcb-e5e179ffcb8c
8e17ec34-cbd6-4207-abbf-a5b0235484bd
5d86e5e6-7f52-4662-8348-60a310f46a27
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

Atrament na dziś:


Jacques Herbin Encre Ambre

Butelki J. Herbina już znamy, więc nie będę się na ich temat rozpisywał. Ten atrament wyróżnia to, że jest zapachowy i powinien pachnieć pomarańczą. Czymś rzeczywiście pachnie, ale pomarańcza to to nie jest na 100%.


Kolor jest faktycznie bardziej bursztynowy. Ni to do końca żółty, ni całkiem pomarańczowy, a jak się go mocniej poleje to podchodzi pod czerwień.


Tak że tak. J. Herbiny uważam za otwarte po raz kolejny XD


Tyle ode mnie!

#piorawieczne

f954afed-209e-489b-b75a-347431c153c9
f72a9263-2a15-4cb2-8180-016bb76766a4
952140cb-ce0b-4b3e-a7db-cb2cc3bdf497
7a071138-a18a-4543-88e5-8a82122e202b
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

O ja pi⁎⁎⁎⁎lę jak dygnął, czyli "fajna, mokra"


Conklin 1898 Spectra Fusion Blue

Mamy rok pański 2025, 24 listopada dokładnym będąc. Pewne młodsze o pół roku manaciątko przegląda sobie internety, po czym słychać głuche puknięcie o dolną część blatu biurka. Manat zobaczył coś, co mu się bardzo, ale to bardzo podobało.


Spectra Fusion to limitowana edycja Conklina 1898 wypuszczona w 1898 egzemplarzach. Łączy ze sobą drewno i żywicę, wyglądając trochę jak plaża i oświetlone słońcem morze. Przychodzi w klasycznym pudełeczku Conklina (takie samo dostałem z Duraflexem) które, swoją drogą, jest skrajnie za⁎⁎⁎⁎ste, i w kartoniku z dopierdolonym 1898.


Jest. K⁎⁎wa. Piękne. Równie piękne na żywo, co na obrazkach. Jest też cholernie przyjemne w dotyku, "matowe" jeśli ma to dla was sens. Na końcach korpusu i skuwki żywica przechodzi w drewno. Wokół skuwki - pierścień z wzorkami i, znowu, 1898.


Na drewnianej części skuwki jest też wydrapane: LIMITED EDITION 0659/1989. He he, 6(5)9


Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak to wszystko jest spasowane i jak płynnie chodzi. Skuwka zakręca się jak świeżo nasmarowana, sekcja wkręca się jeszcze lepiej. W pakiecie jest też konwerter, również wkręcany, ale on już tak płynnie nie chodzi.


Stalówka... Mrrrr


No fajna mokra. Gładziutka, ale jaka fajna mokra. No ale gruba strasznie, niby F, a grubością to zdecydowanie M, grubość linii jest identyczna jak w Faber-Castell Grip, o ile nie ciupkę szersza. ALE JAKA FAJNA MOKRA!!! Wygląd klasyczny, jak to w stalówkach Conklinowskich, z dziuro w kształcie księżyca.


No k⁎⁎wa jaram się jak po⁎⁎⁎⁎ny.


Niemniej, co trzeba wiedzieć koniecznie przed zakupem

  • Jest wielkie. Serio, kolosalne. Wrzucę porównanie z klasycznym Vectorem i Safari w komentarzu

  • Cena aż poraża, 788 złotych po zniżkach zapłaciłem i jest to zdecydowanie najdroższe moje pióro

  • MOKRA JAK DIABLI

Chwilowo zalany Edelsteinem Apatite z poprzedniego wpisu, na co jestem trochę podkurwiony, bo we wtorek zamówiłem KWZ Syrenka z pióroteki i pasowałaby IDEALNIE. Przypadek całkowity, ale no k⁎⁎wa 100/100 i aż mnie wkurwia, że się nie spięło, bo nawet nie wyjechał.


Tyle ode mnie!

#piorawieczne

dd711655-772a-4620-bf00-41447077c60b
ced6579b-49da-4fcf-9b4e-c79cec488bf4
58267753-6ed8-4a57-8aaa-7fb89c9a1cd3
ad856d46-ace6-44db-ac8d-d0a4a4d085ef
d55efebf-7c8b-4554-bd63-732bc95f6eee
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

@Rozpierpapierduchacz

Możesz kupić od razu lub myśleć przez kolejne kilka dni po czym i tak kupisz.

Wydłużysz tylko czas dostawy

Zaloguj się aby komentować

Atrament na dziś:


Edelstein Apatite

Jak już się drogie dzieci nauczyliśmy, Edelstein jest brandem Pelikana, który sprzedaje ich atramenty premium. Jak się też nauczyliśmy, mają specjalną serię "Ink of the year" w której wypuszczają jeden kolor rocznie. W 2022 był to właśnie Apatite.


Inspirowany kamulcem (jak wszystkie z tej serii), konkretnie apatytem, ma turkusowy/morski(?) kolor. Taki zielony z dolewką niebieskiego w każdym razie. Fiolkę Edelsteina też już wszyscy znamy, nic się w tej kwestii nie zmieniło, niemniej zdjęcie wrzucę.


Pierwszy atrament Edelsteina który kupiłem, od samego początku dzielnie zasiada w Pelikanie M200, a przez jakiś czas swoje miejsce znalazł też w Pineiderze Avatar Abalone Green. Pasował świetnie, ale Pilot Iroshizuku ku-jaku też pasuje świetnie, więc Pelikan został w Pelikanie.


Cena: 89 zł/50ml

Tyle ode mnie!

#piorawieczne

1a8bd4e4-e090-4737-ba80-d16a15037c94
ec2ecb47-84d5-4ff9-bb87-c94e2b73c526
d513c047-e201-4e4e-9e4d-b224e1d37f27
Rozpierpapierduchacz userbar

zamiast sprzedawac kolorowa wode daj jakis dobry patent na szybko wysychajace piora, albo takie co nie chca pisac od razu.


epstein apetite? w kolorze dzieci?

Zaloguj się aby komentować

Siemanko, witajcie w mojej k


URWA JAKIE TO PIÓRO JEST DOPIERDOLONE


Moonman/Majohn P136

Jak już mówiłem, nie tak zaraz dawno, dowiedziałem się, że jest Moonman ze stalówką flex. Jest obojga nazw, dla tych którzy nie wiedzą albo nie pamiętają, dlatego, że Kaweco to mściwe chujki i zaklepali sobie nazwę Moonman na europę. Niemniej na piórze widnieje Moonman, tako i będę mówił i pisał Moonman.


Ja cię pi⁎⁎⁎⁎lę jezusie chrystusie jakie to jest złoto.


Ale po kolei.


Kształt, jak każdy widzi, klasyczne cygaro. Taki Montblanco-sailoro-piloto-platinumo-chujo-mujo-dziko-wężo, no po prostu klasyk nad klasyki. Wziąłem szare, bo w sumie why not, szarości w życiu nigdy dość. Na skuwce pierścień, na pierścieniu pięknie wygrawerowany Moonman i jeszcze piękniej wydrapany P136.


P, oczywiście, bo Piston, bo jest to pióro tłoczkowe. Korpus wyposażony w paskowate okienko podglądu, działa dobrze.


No i przechodzimy do rzeczy najważniejszej, czyli stalówki.


Po pierwsze primo - jest ładna. Góry + przeszycie + dziura w kształcie księżyca.

Po drugie primo - jest dość gładka jak na taką grubość. Linia japońskiej Fki, europejskiej EFki, a jednak feedback, choć jest, to jest niewielki.


No i po trzecie primo ULTIMO - k⁎⁎wa jaka ona jest miękka. Ta stalówka jest miękka jak pedofil na uniwersytecie trzeciego wieku, no k⁎⁎wa najlepszy flex jaki mam i jaki miałem do tej pory. Startuje, jak już ustaliliśmy, w c⁎⁎j cienko, a na flexie zostawia za sobą taką rzekę, że klękajcie narody. W porównaniu do takiego na przykład Conklina ze stalówką Omniflex, to k⁎⁎wa nie ma porównania, więc go nawet nie wrzucam, bo szczerze mówiąc wstyd.


Oczywiście, żeby nie było całkiem całkiem kolorowo - jako że feed jest klasyczny, biedacki plastikowy, to na maksymalnym flexie będzie się dławić jak Sasha za najlepszych czasów. Są rzeczy, których się po prostu nie przeskoczy. Niemniej jest to najlepiej zainwestowane piórowo 140 złotych... chyba kiedykolwiek.


A, zalane Diamine Masquerade, bo j⁎⁎ać biedę i niech się błyszczy. Tym samym BiC wypierdala z rotacji. I tak długo sie utrzymał. Z pozostałych newsów - Waterman Expert znowu zdechł, podmieniłem atrament na J. Herbina Encre Bleue, jak to zdechnie to nie ma nadziei XD


Tyle ode mnie!

#piorawieczne

6611be26-8408-4dde-a890-2135999c8426
d21adb67-806d-416b-8d7a-88d9ea23207b
1032d8cf-d353-4344-8add-902beb091808
05bf9cd5-7564-402d-aec5-825733b37be8
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

@Rozpierpapierduchacz pingwina z d⁎⁎y wyjmij, bo chyba się zamelinował u ciebie skoro non stop o nim piszesz… a nie czekaj. Ty musisz z niego wyjść skoro tak mu radzisz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Właśnie się dowiedziałem, że Majohn ma pióra ze stalówką soft/flex i w ogóle stalówki soft/flex.

Chwilę później z mojego konta spierdoliło 140 złotych. Wydaje mi się, że jest jakaś zbieżność zdarzeń, ale płetwy sobie nie dam uciąć.

#piorawieczne

bf7981c4-3021-45b7-b4c8-132cde8e5843
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Z minusów:

- Śmieć z pióropuszka dołożył sobie 3 opinie po 5 gwiazdek. Całkowitym przypadkiem wszystkie 3 są z 17.


Z plusów:

+Art na hejto jest 3 pozycją w googlu na pióropuszek opinie XD


Satysfakcja jak sk⁎⁎⁎⁎syn, manata się nie wkurwia XDD

Że pozwolę sobie zacytować siebie sprzed kilku miesięcy:


AAAAAAAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA

SSIJCIE MI JAJA XD

#manacieopowiesci #piorawieczne

b2340bc4-80b1-4f71-be8e-2dff315938d0
Rozpierpapierduchacz userbar

U mnie nawet na 2 pozycji xD

Ale cóż poradzić, skoro nie brak opinii, że sklep pioropiszek.pl oszukuje swoich klientów sprzedając w zawyżonych cenach pióra chińskich producentów jedynie zmieniając ich nazwy.

63b8e840-4004-45be-a696-b9b69a5a0433

Zaloguj się aby komentować

Ależ ja mam dzisiaj k⁎⁎wa dobry dzień. Wstałem przed budzikiem, wyspany, wypoczęty, zjadłem sobie śniadanko na spokojnie, nawet auto zdążyłem umyć. No humor mam jak 150 i jak mi go żaden C⁎⁎J do wieczora NIE SPIERDOLI to będę przeszczęśliwy :DDD


Pozdrowienia dla @deafone który wrzucił dzisiaj pic rel, bo czuję się personalnie zaatakowany XDD

#manacieopowiesci

947ddc96-4be4-4bd1-a9e4-cb3c85bae413
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować

@Rozpierpapierduchacz co to za pisadło tam razem z nabojem leży?


A dobra. W innym wpisie jest. Kaweco Parkeo. Manat to jednak solidna firma jest.

Zaloguj się aby komentować

Dzień święty należy święcić, a każda wypłata to małe święto. Zwłaszcza, jak się podpisało nową umowę i kolejna będzie wyższa. I tak oto właśnie wszedłem w posiadanie


Kaweco Perkeo

No co? Chyba nie myśleliście, że mi odjebało od pieniędzy? Jakich pieniędzy? XD


75 zeta za ten konkretny model, bo ja jak to ja wymyśliłem sobie jedną konkretną wersję kolorystyczną. Jest to "Cotton Candy" i nie wiem, czemu tak mi przypadło do gustu, ale no to i c⁎⁎j. I tak oto właśnie to mam w rękach.


Korpus w kształcie heksadekagonu (16 boków ma, liczyłem. Tak, musiałem googlować jak to się będzie nazywało) skuwka już klasycznie, jak na kaweco przystało, ma tych boków osiem. Sekcja profilowana, dość agresywnie, ale nie wadzi i nie wkurwia.


Stalówka i emblemat na skuwce srebrne, pozostałych zdobień i metali brak, wszystko jest w matowym, dość szorstkim plastiku. Sama stalówka pisze średnio sucho i daje całkiem spory feedback, co nie jest jakimś szczególnym zaskoczeniem.


No i co, chciałem, mam, dużo nie zbiedniałem. Brzmi nieźle

Tyle ode mnie!

#piorawieczne

3b723ffb-8098-464e-ba94-a4d2a637b9fa
09f83be2-18a0-40c4-9cbe-5330ba6f6959
Rozpierpapierduchacz userbar

Zaloguj się aby komentować