Zdjęcie w tle
Prucjusz

Prucjusz

Twórca
  • 8wpisy
  • 291komentarzy
Mam problem podczas jazdy samochodem. Chodzi o to, że w ciągu pierwszych 60-90 minut wszystko jest w porządku, jestem skupiony, widzę ostro. Po jakimś czasie czuję się tak jakbym był pijany, mimo, że w ogóle nie piję alkoholu. Żadnego. Nawet piwa 0.0% nie ruszam. Czas reakcji mi się wydłuża, obraz rozmazuje, nie dociera do mnie wszystko to co inni mówią. Stan skupienia mija i jestem rozkojarzony. No dosłownie jakbym jechał pod wpływem, a przecież nic nie piłem. Ktoś wie jak mogę sobie z tym poradzić?
#drogi #polskiedrogi #samochody #jazda #prawojazdy #pytanie
dolchus

@Prucjusz Zakładając że piszesz serio: jeżeli problem występuje w różnych autach to w złym miejscu pytasz - nie na forum tym bardziej samochodziarzy tylko biegiem do lekarza POZ. Obstawiam problemy z krążeniem/sercowe.

Prucjusz

@dolchus dam znać jak się dowiem.

Prucjusz

@argonauta w sumie mam jednego kolegę, który nie może pić i ma coś jakby autobrowar. Ciekawe.

Felonious_Gru

@Prucjusz jeszcze pytanie jak często robisz trasy. Ja tak miałem jak jeździłem sporadycznie.


A co wykazały badania wzroku?

Prucjusz

@Felonious_Gru odstawiłem słodycze i jak ręką odjął. Energetyki też bez cukru, jeśli już sięgam. Kawa bez mleka. Głównie po cukrze miałem takie objawy, a niestety mam krótkie zęby na słodycze. Jak badałem cukier to powiedzieli mi, że ledwo mieści się w akceptowalnej normie i żeby bardziej tego pilnować. No i to by się zgadzało, bo od strony ojca w rodzinie mam kilku cukrzyków.

Prucjusz

Póki co, sporadycznie. Za jakiś czas będę już codziennie jeździć.

Zaloguj się aby komentować

Jak to jest z tym Django w Pytonie? Warto poświęcić na to czas? Ktoś zna jakiś poradnik, który byłby przystępny dla nieogara(idealnie by było, gdyby był w języku polskim)?
#programowanie #django #backend #python
Prucjusz

@Giblet5280 stronki imternetowe.

Giblet5280

@Prucjusz To JSa się naucz lepiej ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Te stronki chcesz dla siebie robić, budować startupy, czy znaleźć pracę w korpo?

koszotorobur

@Prucjusz - bardzo lubię Pythona (co potwierdzają moje wpisy na tagu #python) ale od Django trzymam się z daleka bo to kobyła dla korposzczurów - i do tego zaczyna być przestarzały.

Do robienia stron to teraz SvelteKit lub Astro i deployment do Vercel na szybko przy minimum konfiguracji (lub jak ogarniasz, to wszystko skonteneryzowane i hostowane na jakiejś instancji z procesorem ARM w chmurze lub self-hosted po taniości).

Zrobiłem kilka wewnętrznych projektów gdzie frontend pisałem w SvelteKit a backend (REST API) z wykorzystaniem Pythonowego frameworka FastAPI - frontend i backend oczywiście śmigają w swoich osobnych kontenerach (gdzie base image do frontendu to Distroless Node.js a do backendu oficjalny Pythonowski Debian Slim) - i tak mi się robiło najlepiej i wszystko jest proste w utrzymaniu.

koszotorobur

@Prucjusz - naprawdę nie rozumiem dlaczego Django do swoich własnych projektów - jak już komentowałem to są o wiele prostsze rzeczy, w których można robić całkiem skomplikowane stronki.

Napisz coś więcej poza faktem, że się odbiłeś 2 razy od Django i teraz czujesz, że musisz go ogarnąć.

Prucjusz

@koszotorobur szczerze mówiąc, to głównie z ciekawości. Do prostych projektów Flask w zupełności wystarczy, albo tak jak wspomniałeś, FastAPI. Trochę też kusi funkcjonalnościami, które ma już gotowe do zaoferowania. No i gdzieś tam czasami w ofertach pracy przewija się i to też jest zachęta, żeby to objąć umysłem.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Od pewnego czasu zastanawia mnie, dlaczego tak często widuję zestawy jeden mężczyzna + dwie kobiety. Prawie nigdy nie widzę pakietu 2 mężczyzn + 1 kobieta. Wydaje mi się, że dochodzi nawet do rywalizacji między tymi dwoma koleżankami podczas tych spacerków. Ostatnim razem takiej jednej blondynce zrobiło się smutno, gdy mężczyzna poświęcał więcej uwagi tej drugiej koleżance. Ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat?

#seks #przegryw a może i trochę #wygryw ?
MarianoaItaliano

@Prucjusz Nie wiem, choć się domyślam

UmytaPacha

@Prucjusz XDD

nie mogę z was

DiscoKhan

@Prucjusz jak kliknąłeś tylko w takie zestawienia to ci głównie takie pokazuje, algorytm się dostosował.

Prucjusz

@DiscoKhan kliknąłem? Algorytm?


Zapomniałem dodać, że wychodzę czasem na miasto. XD

DiscoKhan

@Prucjusz no ja właśnie najpierw chciałem się zapytać o co dokładnie tutaj chodzi ale później stwierdziłem że chyba z siebie głupka robię, bo jak ktoś w taki zawoalowany sposób mówi to wiadomo o co chodzi xD


A tak to nie mam pojęcia, chyba zawsze tak było? Dwóch facetów i jedna kobieta to prędzej czy później kończy się mordobiciem po prostu? xd

Zaloguj się aby komentować

Czasami słyszę gdzieś w radiu jakiś utwór, który jest inny niż te które znam, wykonawcy inni, tytuł inny, i jak sobie sięgnę pamięcią to okazuje się, że nowi wykonawcy pożyczyli tak z 90% innego utworu. Wiem, że prawo antyplagiatowe jest bardzo liberalne w kwestii muzyki, ale bez przesady. Weźmy np.: David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray - Baby don't hurt me - https://youtu.be/vIhAJ3iUpsU?si=IJWu5nHHHDk3JMty

Przecież to niemal ten sam utwór, co Haddaway - What Is Love - https://youtu.be/HEXWRTEbj1I?si=Llu10AflS8Vmt92C

I w tym "nowym" utworze nie ma żadnej wzmianki o tym, że jest to remix innego utworu, nie ma nic.

Naprawdę nikt nie ma z tym żadnego problemu?
SuperSzturmowiec

a po co skoro pewnie jest umowa pomiędzy nimi. Wykupił prawa do tego by zrobić remiks itp a w umowie nie ma zapisu że musi być taki zapis xD

acgp

Akurat to nie nazywa się remiksem tylko jest samodzielnym utworem. To jest śmieszne, ale może pamiętacie takie kosze w marketach z płytami CD po 10 zł a tam same znane kawałki... tyle że zagrane i zaśpiewane od nowa przez kogoś nieznanego.

Prucjusz

@acgp no właśnie to jest dla mnie dziwne. Gdyby student napisał w ten sposób pracę dyplomową, to poprostu by nie przeszło. A tutaj nikt nie ma z tym problemu, ludzie się do tego bawią. Chyba jest tak jak mówisz, ktoś się próbuje wybić na już znanym utworze. I tak jak koledzy napisali wyżej, $$$.

Neq

@Prucjusz ciekawe, dlaczego media expert sobie używa melodii zagranicznych do swoich reklam. Teraz lecą w melodie Rythm od The Night - Corona.

Prucjusz

@Neq Nie wiem, ale robi to chujowo i chyba każdego szlag trafia gdy słyszy te ich reklamy. Tak teraz przyszło mi do głowy, że Cypis jest dobry w tym i da się tego słuchać, ale jego utworów nie puszczą w radiu. xD


https://youtu.be/FQq6Mwv_jpw?si=Ld-n2sDT9lOCXh91

Zaloguj się aby komentować

Była sobie @Suodka_Monia , pojechała do Niemiec jakieś dwa miesiące temu i od tamtej pory cisza. Ciekawe co tam u niej. Może znalazła sobie niemieckie Hejto i tam postuje?
DiscoKhan

@Prucjusz "Był sobie", wystarczyło jeden jego post przeczytać żeby widzieć, że to facet xD


Pewnie po zapierdzielu nie ma siły na nic jak pojechał do pierwszej fizycznej pracy i nie internetowanie mu głowie.

sawa12721

@DiscoKhanAlbo mu się atencja nie zgadzała na hejto. Ja debila miałem na czarnej.

Prucjusz

Hm. Czyli nic mu nie jest. Jej. Nie mam więcej pytań.

Zaloguj się aby komentować

Są jakieś fajne miejsca, gdzie można kupić duży dom z dużym ogrodem i w miarę bezstresowo żyć? Myślałem o przeprowadzce do Niemiec, ale wschodnie Niemcy to straszna dziura podobno, a im dalej na zachód tym trudniej o własny dom i drożej. Dobrze wspominam Hiszpanię, gdzie było tanie i bardzo dobre jedzenie oraz wino , ich język jest stosunkowo łatwo przyswajalny, a w Katalonii Polacy są szczególnie mile widziani. Tylko tam coś dziwnego się dzieje z ich prawem i mają problemy z dzikimi lokatorami. Poza tym to niewiele świata widziałem i niewiele wiem. Macie jakieś pomysły?
1a3567cb-92a4-4e45-9238-08a40b57088e
A_a

@Prucjusz Hiszpania, jakaś mniejsza miejscowość. Generalnie im dalej od morza tym taniej, jeśli chodzi o nieruchomości.

Prucjusz

@Kubilaj_Khan Jest to opcja do rozważenia. Trochę martwi mnie to, że leży poza granicami Unii.

Kubilaj_Khan

@Prucjusz a no tak, zapomniałem bo sam mieszkam w UK. Właśnie wróciliśmy z okolic Inverness. Pięknie, czysto, niedrogie nieruchomości (w porównaniu do Birmingham).

KierownikW10

@Prucjusz dla mnie Hiszpania się nie podoba. Kuchnia jest co najwyżej średnia, prowincja jest biedna a duże miasta są drogie. Dodatkowo klimat jest turbo upalny latem. Ja wybrałbym północ Włoch, jakieś mniejsze miasto w Toskanii. Tam jest turbo pięknie, miasteczka są urokliwe, infrastruktura jest znośna, ludzie mili, język piękny i dosyć łatwy w nauce i jedzenie bardzo smaczne. Wg mnie to bardzo dobry region do życia, tylko nie wiem jak z cenami nieruchomości.

Zaloguj się aby komentować