Zdjęcie w tle
nyszom

nyszom

Mocarz
  • 12wpisy
  • 465komentarzy
Chciałbym przy okazji dzisiejszego marszu tylko przypomnieć, że pis-po jedno zło, oni też kradli, były afery, są afery i będą afery, kaczor z tuskiem się dogadali w magdalence, polityka to opium dla mas, politycy to zwykli celebryci. Nie ma się co jarać fajnopolaki i nie ma zagrożenia demokracji, w końcu są wybory... więc drogie pisiorki-symetrysci, na jesieni oddajecie władze i wypierdalać. Przecież nie ma la was różnicy, kto siedzi przy korycie
Jason_Stafford

@nyszom o, że tego gówna jeszcze nie miałem na czarnej. Dzięki za przypomnienie.


A, i z ciekawości, jak wam tak źle za pisu, to dlaczego nic nie robiliście przez 8 lat? A teraz nagle piękny donek się obudził z letargu, i poszliście za nim.


W sumie to nie odpowiadaj, nie interesuje mnie to.

nyszom

@Jason_Stafford jakby Cię interesowało to znałbyś historię protestów wokół obrony sądów, strajku kobiet i niezlicoznych innych wyrazów obaw o stan naszego Państwa. Wielu patriotów poświeciło temu ostatnie lata.

Jason_Stafford

@nyszom i co, któryś z tych protestów coś dał? Bo chyba tak średnio.


Władza was co raz bardziej polaryzuje, i napuszcza jednych na drugich. Po skłóconymi ludźmi łatwiej sterować.

MostlyRenegade

@MiernyMirek ale tu jest społeczność o tematyce politycznej. Po co tagować? Zablokuj i nie marudź.

MiernyMirek

@MostlyRenegade nawet nie wiedziałem, że taka istnieje, prościej zablokować popularny tag, a reszta niech go stosuje.


Dużo tego politykowania dzisiaj było wrzucane do "hydepark", a szkoda mi blokować akurat tą społeczność.

MostlyRenegade

@Jason_Stafford tobie się chyba sufit na głowę spie*dolił. Nikt nie będzie protestował tylko dlatego, że w wyniku legalnych wyborów zmieniła się władza. Protestuje się przeciwko temu, co ta władza robi, a chyba ty masz słabiutką pamięć, bo protesty przeciwko poczynaniom pisu były od samego początku,. I od samego początku trolle takie jak ty usiłowały na wszelkie sposoby obrzydzić ludziom udział w protestach.

Jason_Stafford

protesty przeciwko poczynaniom pisu były od samego początku


@MostlyRenegade to coś słabo protestujecie, bo mierne te efekty są.


trolle takie jak ty


@MostlyRenegade Dziękuję za komplement


usiłowały na wszelkie sposoby obrzydzić ludziom udział w protestach


@MostlyRenegade Nikomu nie usiłuję nic obrzydzić, tylko wy myślicie, że teraz z Tuskiem się coś zmieni. Kaczor ma wyjebane na was, i na wasze protesty.

Zaloguj się aby komentować

18+

Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

lub
Wczoraj się dowiedziałem, że zapewne czeka mnie artroskopia w celu naprawienia uszkodzonej łąkotki. No cóż, gdyby kózka nie skakała... ale przeraża mnie to, że przez to kilka tygodni/miesięcy dochodzenia do siebie po zabiegu stracę formę i znowu będę słaby i gruby, jak kilka lat temu.
Kilka lat napierdalania i ogromnego jak na moje możliwości wysiłku, żeby pracować nad sobą. Wszystko może pójść się jebać.
Najlepsze, że nawet mnie nie boli i miałem olać zrobienie tego usg 😪😪😪
Inz_Heinrich

@nyszom Po artroskopii kolana (łąkotka) faktycznie można zapomnieć na jakiś czas o np. bieganiu, ale już rower dość szybko wchodzi w grę, więc to nie jest tak, że na bardzo długo kardio odpada. Poza tym lepiej mieć to z głowy i jak najszybciej wrócić do formy niż odkładać bez sensu. Kontuzje się zdarzają i tyle.

nyszom

@Inz_Heinrich wiem, akceptuje tę sytuację i traktuje po dorosłemu. ale boli, bo jestem jednym z tych, którzy za sport wzięli się zaraz przed trzydziestką, postanawiając, że nie chcą być już skinnyfat. więc wiem, jak łatwo mogę się zapuścić

nyszom

@SuperSzturmowiec jakbym był nastolatkiem, to nawet do zawodowego sportu mógłbym wrócić. w wieku 33lat modlisz się, żeby rano wstać z łóżka, nawet bez kontuzji 🤣

Zaloguj się aby komentować

Cześć!
Czy na Hejto są skejci, fani aggressive na rolkach? Jeżeli tak, to może wiecie, a może nie, że w zeszły weekend odbył się Winter Clash 2023. Mimo, że obecnie w Polsc nie jest to najpopuralniejszy środek transportu, ogląda się na prawdę przyjemnie.
Po raz pierwszy od trzech lat udało się przeprowadzić jedną z największych imprez-zawodów rolkowych na skejtparku (Arena 51 w Eindhoven). Skejci mierzyli się w czterech konkurencjach: amatorów, juniorów, kobiet oraz prosów. Byli też zajebiści reprezentanci Polski (linki to ich profili w komentarzu)
Dla zainteresowanych youtube jest pełen materiałów, łącznie z pełnym streemem całych zawodów. Ja wrzucam to surowe nagranie (nie mojego autorstwa, niestety nie było mnie na miejscu) z przejazdu finału PRO - fajnie oddaje klimat zawodów, gdzie wszsyscy zawodnicy jeżdżą w tym samym czasie, a publiczność często musi się pzesunąć, żeby zrobić miejsce na trick - coś zupełnie innego i mniej sterylnego niż chociażby deskorolka na Igrzyskach Olimpijskich.
❄ Winterclash 2023, PRO Finals Livestream | Aggressive Inline Skating Contest - YouTube
Starlink Group 5-4 (chyba, mówię na podstawie szybkiego researchu w necie) złapana ok 19:35 z centrum Alicante, Hiszpania. Świetny widok, ale w świetle ostatnich wydarzeń, przez moment miałem spoconą dupę
#spacex #kosmos może #ufo
https://gfycat.com/vigilantcorruptlaughingthrush
bd1c4208-a581-44ec-ab7b-2a5710b8a6f3
Wiertaliot

@nyszom Zaśmiecanie nieba.

parabole

@Wiertaliot Nie

nyszom

Widzę, że zdania ekspertów są podzielone

Jako, że nie mam wpływu na to ile satelitów znajdzie się na niebie, stwierdzam tylko, że taki widok robi na mnie niesamowite wrażenie, może dlatego, że to dopiero drugi raz jak miałem okazję zobaczyć przelot konstelacji w zwartym szyku.

Zaloguj się aby komentować

Czy znacie jakieś narzędzie, które przygotowuje kod przed publikacją w publicnzym miejscu, jak Stack, blog. Chodzi mi o to, żeby z kodu, który potencjalnie może zawierać wrażliwe informacje, wyrzucić np. komentarze, zmienić nazwy zmiennych/klas/metod na takie bardziej generyczne.
Często same nazwy mogą zdradzić za dużo o wewnętrznej architekurze systemu i widzę ryzyko np. kiedy chciałbym poprosić chatGTP o refactor jakiegoś kodu.
Może ktoś ma własne praktyki, albo czytał jak się powinno podchodzić do takich tematów.
nyszom

@SluchamPsaJakGra dzięki Kolego, obfuscation - tego słowa nie mogłem sobie przypomnieć przez cały ranek, a wiedziałem, że już gdzieś, kiedyś, coś!

666

@nyszom wszystko zalezy od srodowiska programistycznego i jego specyfiki. Masz kod kompilowany, interpretowany itp Najlepiej wpisz w google "nazwa jezyka prog" + obfuscating

nyszom

@666 dzięki, tak na prawdę nie mogłem sobie przypomnieć zwrotu zaciemnianie/obfuscating i tak szukałem na około

Zaloguj się aby komentować

czy z apki na andka da się zaobserwować społeczności? czy z tejże apki tylko u mnie coś co powinno być linkiem, jest tylko miniaturką?
czy tagi w ogóle można przeglądać?
nyszom

@hejto spoko, chodziło mi o Hejttera, który jest niezłą apką, fajnie się korzysta, akurat to już tam poprawili, więc nie ma tematu. Czekam na oficjalną wersję i mam nadzieję, że jakoś połączycie siły z autorem Hejttera, bo chyba w tak małej społeczności szkoda marnować zasobów na rozwijanie dwóch wersji naraz

Zaloguj się aby komentować

Potrzebuje pomocy w temacie sieci: chciałbym ogarnąć modem mobilny (internet z sim) z routerem, do którego podepnę kilka urządzeń. Problem w tym, że chcę, żeby wszystkie z nich łączył się z siecią przez vpn. Na tych urządzeniach nie mogę zainstalować vpn bezpośrednio, więc zakładam, że potrzebuję to jakoś ustawić na routerze.
Czy ktoś wie jak się do tego zabrać i jakie urządzenie i vpn wybrać, w wersji budżetowej?
ps. już użyłem opcji szukaj 😆
#it #internet #elektroda
nyszom

@karol-zieba zdaję sobie sprawę z ograniczeń ochrony, która daje vpn. chodzi o ograniczenie ograniczeń terytorialnych przy jakiś pierdołach IoT + zabezpieczenie przed światem info o tym gdzie mieszkam 😉

nyszom

@karol-zieba dzięki za pomoc, ciężko znaleźć takie informacje podane wporst 🙂

karol-zieba

@nyszom


Wtedy spoko, bedzie gitarra. Schowasz się przed światem za vpnem, ale dostawca vpna będzie wiedział wszystko. Jeżeli mu ufasz to będzie ok.


Tylko jezeli "przypadkiem" złamałbyś prawo używając vpna to nie licz, że będą kryć Twój tyłek przed milicją narażającą samych siebie.

Zaloguj się aby komentować

Jako pacyfiscie ignorantowi, niech mi ktoś powie jak dużo asów w rękawie ma jeszcze Zachód w kwestii wysyłania sprzętu?
Ostatnio widzę newsy w stylu kraj A da Ukrainie wszystkie swoje zapasy X jakie ma.
Żeby nie było, to nie jest tendencyjne pytanie, tylko zastanawiam się jak długo można tak eskalować, jeżeli na wiosnę UA nie doprowadzi do względnego zwycięstwa.
#Ukraina #wojna
walus002

@nyszom pokończyły się zapasy post komunistycznego sprzętu z byłych demoludów. Teraz ruszyła machina wysyłania nowoczesnego sprzętu ale jak wiadomo na to potrzeba czasu.

Taka Dania bo to ona wyśle wszystkie zapasy artylerii Caesar(19szt) raczej nigdy nie miała dużego wojska więc dla nich 19 to cały zapas.

I co ciekawe te 19 kupiła niedawno więc dlatego wysyła cały zapas. Ten zakup był typowo pod przekazanie Ukrainie.


Dania w ciągu pół roku ma otrzymać od francuskiego koncernu Nexter 19 sztuk kołowych armatohaubice Caesar 8 × 8 i wszystkie zostaną przekazane Ukrainie


https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/dania-przekaze-wszystkie-nowe-haubice-ukrainie

internauta

@nyszom To nie jest eskalowanie, tylko próba umożliwienia Ukrainie dalszej obrony w warunkach zalewu nie kończącym się ruskim mięsem i znacznie większych możliwości produkcyjnych ruskiej zbrojeniówki. Bez tego UA się wykrwawi, i to pewnie jeszcze w tym roku, i skończy się przymusowym objęciem jej kacapskim „nadzorem”.

Aynn

@nyszom Bardzo dużo. Wystarczy powiedzieć, że większość wysłanych zabawek jest sprzed ponad 20 lat. Przykładem niech będzie system typu HiMARS, który robi bardzo dobrą robotę (a mogą lepszą, z innymi pakietami rakiet).

Zaloguj się aby komentować

przez ostatnie dni było to spoko, nie widziałem praktycznie nic z tagów przegryw, mma, patostemów. Najwidoczniej takie treści się tu nie przebijały.
Za to dzisiaj gorące zasrane wpisami o tym kto i dlaczego nie jest tutaj mile widziany.
ps. jeżeli moderacja będzie pilnować, żeby treści były odpowiednio tagowane i w odpowiednich społecznościach, to dla każdego znajdzie się miejsce. Na reddicie jest na przykład masa dziwnego porno, ale nie wylewa się poza śliskie suby i jest spokój. Za to nie chciałbym tutaj cenzury poglądów jak na Reddit.

Zaloguj się aby komentować

Wykopki, dlaczego porzuciliście Wykop i staliście się Hejterami, Tomkami, czy jak nas tu będą nazywać?
Ja osobiście dlatego, że bałem się tam cokolwiek napisać, bo prawie zawsze kończyło się to agresją i atakiem od którejś z grupek.
Myślicie, że Hejto może coś zrobić, żeby w krótkim czasie nie zejść na psy? Jakiej moderacji tutaj oczekujecie: bardziej jak na Reddit, czy jak na chanach?
nyszom

@Fenek_Pustynny myślałem, że bany za plusy to był mit. Sam plusowalem rumuna kilka razy i nie miałem przypału.

nyszom

@NieTakiCebulak wyobrażasz sobie taki portal bez polityki, a politykę bez tej wojenki prawo/lewo?

Fenek_Pustynny

@nyszom nie to nie mit. Stwierdzili ze plusujac propaguje pornografii, banda idiotow.

Zaloguj się aby komentować

od dziś siedząc na kiblu odpalam Hejto. nie spierdolcie tego.
nyszom

na kibelku tylko dwójeczka, szanujmy się

Zaloguj się aby komentować