Zdjęcie w tle
Sielski_Chlop

Sielski_Chlop

Kosmonauta
  • 82wpisy
  • 587komentarzy

obecnie czytam: "Powieści Piastowskie (tom I): Dzikowy skarb" Karola Bunscha

"Widoczny po drugiej stronie placu Teatr Wielki był oświetlony od portyku do fronton. Bolszewicy, jak zwykle ubrani niczym obsada Cyganerii, korzystali z wieczornego ciepła, tłocząc się wśród kolumn. Nagle światła w holu zamrugały. Gasząc papierosy, mężczyźni wzięli swoje panie pod łokcie. Gdy ostatni goście znikali za drzwiami, do chodnika podjechała taksówka, jej drzwi gwałtownie się otworzyły i po schodach wbiegła kobieta w czerwieni, trzymając rąbek sukienki.

Nina pochyliła się, przystawiając dłonie do szyby i zmrużyła oczy.
- Szkoda, że ja nie jestem tam, a ona tu - westchnęła.

Oto bolączka całej ludzkości, pomyślał hrabia."

Dżentelmen w Moskwie. Amor Towles

#ksiazki #cytaty
63c0975e-bab1-40f9-bcba-e257e9e2043d

Zaloguj się aby komentować

Spodnie treningowe od #zalando

#heheszki #hejtokoksy
8ea0f3f3-e621-4e53-8479-276ef313a168
GazelkaFarelka

@Sielski_Chlop nowy na Zalando? Życia by nie starczyło na wrzucanie idiotycznych stylizacji, ta jeszcze nie jest najgorsza.


Wyobraź sobie typa ubranego w spodnie dzwony długości do połowy łydki, z wysokim stanem podciągnięte prawie pod pachy i do tego wyciągnięte na maksa długie skarpety. I lakierki albo mokasyny. Bo czemu nie.

Zaloguj się aby komentować

"Rozkaszlał się i usiłował oczyścić gardło, ale kaszel zmienił się w bolesne, szarpiące rzężenie.
- Musisz rzucić palenie i picie, Didier. I od czasu do czasu trochę potrenować.
- Proszę cię! - Wzdrygnął się, zgniótł papierosa i wygrzebał następnego z paczki. Spazm minął. - Nie ma nic bardziej przygnębiającego od dobrej rady i byłbym ci wdzięczny, gdybyś mnie nimi nie prześladował. Szczerze mówiąc, jestem wstrząśnięty. Z pewnością o tym wiesz. Parę lat temu potraktowano mnie tak obraźliwie dobrą radą, że potem przez pół roku miałem depresję. Niewiele brakowało, a nigdy bym nie doszedł do siebie.
- Przepraszam. - Uśmiechnąłem się. - Nie wiem, co mnie napadło.
- Wybaczam - oznajmił, prychnął i jednym łykiem osuszył szklaneczkę whisky w chwili, gdy kelner przyniósł następną.
- Wiesz - powiedziałem karcąco - Karla twierdzi, że depresja dopada tylko tych, którzy nie potrafią być smutni.
- Więc się myli! Jestem ekspertem od tristesse. To idealna, wyłącznie ludzka właściwość. Wiele zwierząt potrafi wyrażać radość, lecz tylko ludzkie zwierzę ma dość geniuszu, by wyrazić wspaniały smutek. A dla mnie to coś wyjątkowego, jak codzienna medytacja. Smutek to moja jedyna sztuka."

#cytaty #shantaram #smutek #ksiazki
a9057559-cee0-47d1-a56a-43296f9e0105

Zaloguj się aby komentować

"- Czarne rynki istnieją - powiedział takim tonem, jakby mi powierzał osobistą tajemnicę, a nie informację gospodarczą - bo białe rynki są zbyt zasadnicze.
W tym wypadku rząd i Indyjski Bank Rezerw kontrolują białe rynki i są zbyt surowe. To kwestia chciwości i kontroli. To dwa elementy, które doprowadzają do powstawania przestępstw gospodarczych. Każdy z osobna nie wystarcza. Chciwość pozbawiona kontroli lub kontrola pozbawiona chciwości nie zaowocuje czarnym rynkiem. Ludzie są chciwi zysków, powiedzmy, z pieczywa, ale jeśli nikt nie będzie ściśle kontrolował piekarni, nie będzie czarnego rynku na struclę jabłkową. A rząd bardzo surowo kontroluje utylizację ścieków, ale bez chciwości zysków nie będzie czarnego rynku na gówno.
Kiedy chciwość spotyka się z kontrolą, otrzymujemy czarny rynek."

Gregory Davids Roberts "Shantaram"

#cytaty #ksiazki #czarnyrynek
3bba696f-5eee-4b60-bcfe-e57a226e68a1
HolenderskiWafel

Cytat fajny, ale mnie ta książka rozczarowała. Kilka osób ją bardzo polecało, że to niby święty graal literatury, o okazało się że to zestaw wynurzeń jakiegoś typa, który od początku mnie irytował stylem opowieści plus trochę pseudofilozoficznych cytatów

Zaloguj się aby komentować

#niemieckieobozykoncentracyjne #heheszki #logikaniebieskichpaskow
16c0e39c-3b1d-4283-81d2-0d5e70be9f0a
maximilianan

@Sielski_Chlop spalarnie chyba pracowały 24/7, a przemiał był ogromny

conradowl

„Według Paula Johnsona, brytyjskiego historyka, w latach 1933-1945 istniały 1634 obozy koncentracyjne oraz ich filie i ponad 900 obozów pracy. Sześć z obozów koncentracyjnych zyskało ponure miano obozu zagłady.

Były to obozy KL Kulmhof w Chełmnie i Auschwitz w Oświęcimiu na polskich terytoriach przyłączonych do Rzeszy, oraz w Treblince, Sobiborze, Majdanku i Bełżcu w Generalnym Gubernatorstwie. 


Niektórzy historycy kwestionują jednak ten podział, podkreślając, że wszystkie te obozy były w istocie obozami zagłady, ponieważ więźniowie umierali tam z powodu wygłodzenia, obciążenia nadmierną pracą, czy też w wyniku egzekucji. Jednak tych sześć obozów - zwanych obozami zagłady - zostało założonych lub rozbudowanych przede wszystkim w celu przeprowadzenia masowego mordu na skalę przemysłową. "


Wystarczy tylko sprawdzić liczby, ale łatwiej sobie uroić „czy ktokolwiek to weryfikował"? W każdym obozie umierali ludzie, a w 6 umierali masowo. Więc liczby mogą być jak najbardziej realne. Niechby w 1634 obozach umierała jedna osoba dziennie z głodu. To w rok jest blisko 600tys. Przy jednej osobie na jeden obóz.

bori

@Sielski_Chlop Były też masakry, w których w ciągu kilku dni mordowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi, np. Babi Jar, rzeź Woli, Piaśnica.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Babi_Jar?wprov=sfla1


W samym Auschwitz krematoria mogły w ciągu doby spalić prawie 4,5 tys. ciał, a i tak w czasie mordowania Żydów z Węgier musiano posiłkować się paleniem ciał w dołach, bo nie nadążano.


https://www.auschwitz.org/historia/zaglada/komory-gazowe/


Tak więc średnia 100 osób na dobę naprawdę nie jest duża.

Zaloguj się aby komentować

#cytaty #stieglarsson

"Erika siedziała w skupieniu przez dłuższą chwilę. A potem zrobiła coś, co zaskoczyło Mikaela, zszokowało Lisabeth i zdziwiło nawet ją samą. Siedziąc przy stole, cały czas czuła na sobie wrogie spojrzenie milczącej dziewczyny. Nagle wstała, obeszła stół i wzięła ją w ramiona. Lisabeth stawiała opór jak nadziewany na haczyk robak."
737774e8-75e7-446a-ae32-6e6ac8e1bc1d
dsol17

Nagle wstała, obeszła stół i wzięła ją w ramiona. Lisabeth stawiała opór jak nadziewany na haczyk robak."

Bo u Larsona Liz najwyraźniej też może być we spektrum #autyzm . A sporo osób ze spektrum nie lubi takich nienaturalnych cudów jak bycie obejmowanym - z wielu przyczyn np: nowa nie kontrolowana sytuacja z którą nie miało się do czynienia, nadwrażliwość sensoryczna, czy nawet zwykłe normickie skrępowanie.


Ciekawostka: jak ktoś czytał książki których była bohaterką to się okazuje,że jest zbuntowaną córką ruskiego agenta nienawidzącą szczerze "kochanego tatusia".

Z wzajemością zresztą, a tutejsze ukry mogą być zachwycone tym,że "grillowała orka zanim to było modne"...

Zaloguj się aby komentować

A czy ty widzisz tu przemoc?
I oczywiście nie mogli sobie pozwolić, żeby ową "przemocową" kwestię wypowiedziała matka xd

#heheszki #nothehe #sexeducation #clownworld

https://streamable.com/f6nsxc
Jarem

@Sielski_Chlop

Tak, widać tu przemoc. Ona nie zawsze jest fizyczna.


Ale prawda, mogli też to obrócić, ale stereotypy są łatwiejsze w odbiorze

VanQuish

"Sprawujesz przemoc, pomożemy zadzwoń" - Eeeee ... To można różnie interpretować. Szczególnie, że gada to ten sam koleś co grał jako sprawca w domu. Brzmi, trochę jakby on zadzwonił też, to przyjechała ekipa by wyrównać siły w tym całym sporze.

grappas

Do wszystkiego dzisiaj są potrzebni urzędnicy, fundacje, psycholodzy... nawet do układania sobie życia. Jak ktoś nie potrafi się dogadać w związku, to niech w niego nie wchodzi, bo nie dojrzał do tego.

Zaloguj się aby komentować

Rudolf

@Sielski_Chlop to już pare lat temu było przecież, karachan jak dobrze pamiętam. z resztą tylko tam panuje zwrot "jebać X, X skurwysyn robi mi loda"

bizonsky

Nie rozumiem, a jak by nie były publiczne to by nie było inby? Przecież ktoś im chyba potem wystawiał ocenę ze zrobionych zadań i widział te strony. Nie czaje o co tu chodzi do końca.

PanNiepoprawny

Szybka lekcja testowania na produkcji

Zaloguj się aby komentować

Witam, otworzyło się połowicznie.
Próbowałem oderwać osobno tę druga część, która się nie otworzyła...
Ale jako, że zamiast technologii zgrzewania do produkcji owego opakowania została wykorzystana KOSMICZNA TECHNOLOGIA HIPERSPAWANIA JEBANYCH WSZECHŚWIATÓW...
Pogodziłem się z porażką i poniżeniem, konsumenta robaka.
krainio wędlin - nie pozdrawiam
#jaktosiekurwanieotwiera #heheszki
c226c387-6b60-43e9-9916-b76924af55ae

Zaloguj się aby komentować

Skoro już panuje powszechna zgoda na psychiczne przyczyny anoreksji czy bulimii, to może czas w końcu szczerze porozmawiać o otyłości? #heheszki #chocniedokonca #zdrowie #bodyshaming
ccc45573-ebef-4521-a8fa-ae8958348ebe
Konto_serwisowe

Jest gruba, bo jest ciągle głodna. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

SlavedWizard

Ale ze ona to wszystko zjadla i tam takie glod?

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

#gonciarz #afera #me2 #bestiaztokio #heheszki
https://youtu.be/MRsMdyBHk7c
jiim

@Sielski_Chlop stop making stupid People famous.


Polski youtube jest jak polskie reggae, powinien zostać zdelegalizowany.

Sielski_Chlop

Spójrz, ten post ma jednego like'a, czy chcesz czy nie oni i tak są już "famous". Dla mnie to interesujące, bo interesujące jest dla mnie społeczeństwo w jakimś żyję. A takie sprawy traktuję jako papierki lakmusowe.

Zaloguj się aby komentować

Następna