Zdjęcie w tle
TRPEnjoyer

TRPEnjoyer

Tytan
  • 74wpisy
  • 780komentarzy
#polityka

Wątek z politykami, którzy padali ofiarą szykan za mówienia prawdy. Ja zacznę chyba od lidera rankingu: Bieńkowskiej.

„Pasażerom to można tylko powiedzieć jakby: sorry, mamy taki klimat, no niestety”

Komentarz w sprawie tego, że tory zamarzły i były wielkie opóźnienia w PKP.

"(...)ja dostawałam, powiem ci 6 tysięcy... 6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował"

O zarobkach na stanowisku chyba wiceministra w rządzie 38 mln państwa.

I mniej znane

„Gdzie są bramki, tam są korki”

W sprawie tego, skąd się biorą korki na autostradach.

Potwierdza się, że trzeba być przezornym, trzeba być zapobiegliwym, trzeba się ubezpieczać

Cimoszewicz o wypłatach odszkodować dla powodzian. Później wyjaśniał:

"Trochę zapomniałem, że jestem politykiem, bo odpowiedziałem, jakby mnie na zajęciach zapytał student, czy powodzianom należą się odszkodowania. No, nie należą się, skoro się nie ubezpieczyli..." – wspominał po latach Włodzimierz Cimoszewicz, z wykształcenia doktor nauk prawnych.
jajkosadzone

Niestety,ale ludzie chca zeby politycy mowili prawde.

Jak juz mowia to jednak wola takich,ktorzy ladnie klamia

BapitanKomba

@TRPEnjoyerPieniędzy po prostu nie ma. I nie będzie. - Rostowski w 2015, gdy komentował rozdawnictwo PiS. I pieniędzy faktycznie nie było. Potem się "znalazły", bo rząd zrobił 20% inflację, ograbiając nas z ciężko zarobionych pieniędzy...

wielkaberta

@TRPEnjoyer

>Cimoszewicz o wypłatach odszkodować dla powodzian.

A to przedwieczny ból dupy #wroclaw i Wrocławiaków, ha tfu na nich.

Zaloguj się aby komentować

#polityka #media

Wg mainstreamowych mediów prawica nie istnieje. Jest tylko "far-right" jak jest jakaś partia prawicowa, albo "extreme right", gdy są dwie i ta druga jest bardziej na prawo. Co ciekawe, partia ludzi nie będących w stanie odpowiedzieć na pytanie "what is a woman", już "far-left" nie jest, takiego czegoś nie ma. Ciekawe gdzie wpadali by fundamentaliści religijni, którzy de facto sprawują władzę w kilku miejscach na świecie? Far-far-far-far-right, coś jak XXXXL w rozmiarówce, która zaczyna się od 'emki'?

Media są absolutnie żenujące https://x.com/elonmusk/status/1812602944975782245 i wszyscy mówiący o muh divide powinni najpierw spojrzeć jak establiszmentowe szczekaczki w USA relacjonowały zamach na byłego, a może i przyszłego prezydenta kraju. Na szczęście Polska jest w awangardzie i kontr-kulturowy PiS ma własne gadzinówki obrzucające gównem ludzi, których nie lubią, przynajmniej jakiś "balans" (lol) jest zachowany.

You don’t hate journalists enough
61bade29-ea3e-4676-843b-ddf77e3fac5e
b8040c2a-56ce-4e6f-889a-9d34afd92447
NiebieskiSzpadelNihilizmu

@TRPEnjoyer to tak jak u nas- "pis to prawica, za nimi nie ma już nic". Potem długo nie ma nic. A potem jest konfa xD

jonas

Jak "prawica", to obowiązkowo "skrajna", żeby się z fanatykami i oszołomami kojarzyło. No i z NSDAP oczywiście, choć w tej nazwie jest i socjalizm, i robotnicy.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
#przemyslenia #polska #budzetowka

Tak się zastanawiam, czy jest coś w tym kraju coś państwowego, co działa dobrze (albo lepiej)? Zaczynając od głupich WORDów/MORDów, poczta, wojsko, większość uczelni wyższych, NFZ i tak dalej. I jak się zastanawiałem, to na myśl przychodziły mi tylko usługi związane z cyfryzacją jak np geoportal, czy płacenie PITu pojedynczymi kliknięciami to też XXI wiek. Nawet jeśli w bebechach tego mieszka ten słynny isPies(), z wierzchu tego nie widać.

Czyli Polak Zwyczajny nadaje się tylko do klepania w klawiaturę? Ja bym powiedział raczej, że te działające rozwiązania zostały wprowadzone niedawno przez względnie młodych ludzi i okazuje się, że się da. Wystarczy nie mieć ogona i tradycji sięgających minimum PRLu z mieszaniną stosunków feudalnych i homo sovieticus prowadzoną przez leśnych dziadków (ew. bagienne baby).
matips

@TRPEnjoyer GIDKiA? Dość jestem zadowolony z jakości drogowej infrastruktury międzymiastowej. Są rzeczy, które spieprzyli (np. kontrakty ze Stalexport), które mogliby poprawić (np. minimalizowanie dotkliwości prac remontowych) ale w ogólnym rozrachunku to jestem zadowolony z rozwoju sieci autostrad i ekspresówek.


Jak rozumiesz słowo "albo lepiej"? Np. IMHO uczelnie wyższe państwowe działają lepiej od prywatnych. Są w Polsce pojedyncze, dobre prywatne uczelnie (głównie ekonomiczne) których dyplom coś znaczy, ale generalnie to państwówki są lepsze.


Opinia na temat polskiego paszportu? Mimo lat rządów PiS polski paszport wysoko wypada w rankingu, co oznacza, ze Polacy mogą dość swobodnie podróżować po świecie.


Poczucie bezpieczeństwa co do przestępczości pospolitej? Nie czuję się w PL zagrożony przez zwykłe rozboje albo bandyterkę. Co innego oczywiście korupcja, przekręty finansowe i nepotyzm na najwyższym szczeblu, ale nie o tym mówię.

pigoku

@TRPEnjoyer jest dużo patologii w państwowym sektorze a sam pracowałem w pewnym instytucie więc coś tam wiem.

Ale lubi narzekać a żyjemy w bardzo dobrym państwie, w którym pomimo tych patologii, jest dobrze. A dowiedzieć się o tym można wyjeżdżając na mały tour po Europie. Pewnie, jest wiele rzeczy które chciałbym żeby działały jak gdzies za granicą ale w bardzo wielu przypadkach mozna się cieszyć z tego jak w Polsce się żyje.

pszemek

@TRPEnjoyer w sumie cyfryzacja służby zdrowia, z perspektywy obywatela, moim zdaniem bardzo spoko. Recepty, skierowania, historia wizyt, wszystko w jednym miejscu.

Cały profil zaufany, mobywatel itd bardzo elegancko działają z mojej perspektywy

Zaloguj się aby komentować

#produktywnosc #pytaniedoeksperta no i może #programista15k będą wiedzieć, bo powiązanie:

Będę robić sobie giga-przegląd co umiem, co nie i co muszę jeszcze przeglądnąć na planowane rozmowy rekrutacyjne do zmiany roboty. Potrzebowałbym więc doj**anego narzędzia do robienia notatek, jest coś zauważalnie lepszego od zwykłego google docs? Może być płatne.
slawek-borowy

luźno zaproponuję Obsidian, chociaż sam nie do końca ogarnąłem

koszotorobur

@TRPEnjoyer - Notepad++ i notatki w wielu tabach - plusem jest możliwość instalacji spell checka do języka polskiego i angielskiego i wyszukiwanie po słowie we wszystkich otwartych tabach.

Albo VSC co posiada te same funkcje ale można pisać w markdown i otwierać sobie podgląd w nowym tabie.

Oba programy mają możliwość automatycznego zapisu plików przy zamknięciu programu.

A pliki tekstowe z notatkami można synchronizować do dowolnej chmury.

Może trochę hardkor - ale się sprawdza

M4G33k

Może board w Miro? Fajnie można wszystko umieścić w jednej przestrzeni, darmowe konto daje 3 boardy

Zaloguj się aby komentować

#hejtoheheszki #zalesie

Nie udało mi się konto, zmarnowałem.

Miałem pójść na emeryturę jak będę mieć 69 wpisów i 2137 komentarzy, ale coś poszło nie tak, a tym wpisem rujnuje sobie szansę na to niewątpliwe osiągnięcie życiowe.

...mogę usuwać wpisy, ale to się nie liczy.
3b389a96-c93c-40e1-8937-525be9592f34
Cybulion

Otóż nie możesz usuwać wpisów

Zaloguj się aby komentować

#sofa #wyposazeniedomu #dom #pytaniedoeksperta

Potrzebuje wygodny mebel do salonu, na którym będę siedział dupskiem i oglądał VOD/YT na TV i czaaasem by w umiarkowanie komfortowych warunkach mógł kogoś przenocować. Jaką sofę/wersalkę wybrać, skąd i gdzie? Budżet nie wiem, do 5k PLN? (nie obrażę się jak wyjdzie mniej).
radidadi

@TRPEnjoyer mogę załatwić modalto bezpośrednio od producenta, mam kilka leżaków magazynowych w dobrej cenie

radidadi

@TRPEnjoyer nie wiem ile masz miejsca ale np coś takiego

50dd1423-0a15-405e-8eeb-0b4f5a68b870
e9ece027-030f-48ac-b112-44b686c6db0a
7be149f6-3106-4ca9-94ad-8d7625b66935
Mewtyla

Nigdy wersalkę. Sofa z długim siedziskiem i w miarę wysokimi oparciem.

Zaloguj się aby komentować

#polityka #konfederacja

W życiu mnie nigdy nikt nie pytał w żadnym pollu, na kogo będę głosował, ale gdyby do tego doszło, to odpowiem, że na konfederacje. Takie rozwiązanie ma same zalety: wyborcza się zesra, lewaki się zesrają, Memtzen będzie mówił znowu "tej siły już nie powstrzymacie", na hejto się będą kotłować.

Po czym wezmę kartę wyborczą i znowu zaznaczę inną partię. Memtzen się uśmieje, Berkowicz się uśmieje, oni lubią żarty i na pewno spodobałoby się zamiast nudnych 11% z sondaży dostać memiczne 6.9%. Takie rozwiązanie nie ma wad.
banita77

@TRPEnjoyer a masz już prawa wyborcze?

Dzban3Waza

Got us in first half not gonna lie

Cekyo

-Ty mam plan

-Jaki?

-Kurwa sprytny

Zaloguj się aby komentować

#glupiehejtozabawy

Wątek ze słowami, które wywołują u was odrazę.

Mój bezsprzeczny faworyt: psiecko.
Half_NEET_Half_Amazing

@TRPEnjoyer 

konkubina/konkubent

Wido

Flegma, żółć, łój, wydzielina, fekalia. Ogólnie wszystkie takie nazwy na obrzydliwości, bo wywołuje to we mnie skojarzenie i na przykład czuje ten smród. Meh.

Thereforee

@Wido Ekskrementy ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)

ZygoteNeverborn

@TRPEnjoyer Społecznik.

Zaloguj się aby komentować

#pytanie
Jakieś pro tipy jaki #materac kupić i gdzie? Mam tam stary, ale chcę 180x200, jeśli to ma znaczenie, mieszkanie jest w Krakowie. Budżet nie wiem, do 4k?
szymek

@TRPEnjoyer wczesniej miałem sprężynowy, obecnie pianka + warstwa pianka termo na górze, marka ELFO, chyba 26cm, bardzo polecam, do sprężynowego już nie wrócę. Za 180x200 dałem koło 5k ale można trafić jakies promki. Na pewno bardzo Ci polecam aby pójść do sklepu i na materacu się położyć przed zakupem, żebys później nie żałował zamawiania z neta itp.

Zaloguj się aby komentować

#programowanie #pracbaza

Wiecie, czym jest profesjonalizm? Profesjonalizm to powstrzymanie się od odpisania "XDDDD" babie po tym, jak skomentowała "no worries you did great" moje naprawienie w ponad pół dnia rzeczy do naprawienia w 15-30 min.
plemnik_w_piwie

@TRPEnjoyer profesjonalizm to wręczanie motywujących pochwał nieszkodliwym przygłupom, gdzie powiedzenie prawdy w oczy nic by nie dało. To jak z rodzicielstwem:

"Nic się nie stało, Krzysiu, każdemu zdarzy się obsrać spodenki. Super, że nam powiedziałeś o obsranych spodenkach, jesteś prawdziwy zuch!"

Zaloguj się aby komentować

Następna