Cały dzień miało padać, nie padało.
W końcu myślę, "dobra c⁎⁎j, nie będzie już padać, idę na rower".
Po 10 minutach wróciłem k⁎⁎wa mokry.
#rower #pogoda #deszcz


Cały dzień miało padać, nie padało.
W końcu myślę, "dobra c⁎⁎j, nie będzie już padać, idę na rower".
Po 10 minutach wróciłem k⁎⁎wa mokry.
#rower #pogoda #deszcz

Zaloguj się aby komentować
Co myślicie o takich tworach?
Zaskakująco dużo tego się buduje, więc widocznie jest sporo chętnych.
Dla mnie to niepojęte, że można takie gówno kupić i spłacać potem kredyt przez pół życia. Gdybym miał wymienić top5 przyczyn dużej ilości samobójstw w Polsce, to na pewno zamieściłbym tam jedno z tych zdjęć XD
Domek przy domku, w środku pola, zapewne w promieniu 2-3km zero sklepów/czegokolwiek. Gdziekolwiek się ruszyć, to trzeba samochodem, a nawet garażu nie ma (chyba). Cena też nie jakaś atrakcyjna, bo dokładając pewnie 10-15% więcej można kupić normalny dom.
Czy może to ja jestem jebnięty i się czepiam, a takie domki mają masę zalet, których nie dostrzegam.
#domy #polskiedomy #patodeweloperka #polskieosiedla


Nie każdy potrzebje mieszkanie przy przystanku, ani 1200m2 działkę, gdzie trzeba zainwestować w bramę i w samą nieruchomość sporo więcej. Ot, mieszkanio-dom dla rodziny 2+1. Imo dobra alternatywa, niskie koszty utrzymania. No, ale mówię to jako ktoś, kto mieszkał ponad dekadę w UK więc mam inną perspektywę bo trochę pomieszkałem w takich, a wolnostojące były raczej sferą marzeń jak będę już upper class.
Zaloguj się aby komentować
Widziałem już dzisiaj kilka postów na temat suszy w Polsce.
Niby starzy ludzie, a nic na życiu się nie znają. Wystarczy jeden prosty trik.
Wsiadacie do samochodu, jedziecie na myjnie, myjecie samochód i macie gwarantowane, że w ciągu 24h zacznie padać.
Testowane wielokrotnie, zawsze działa. A jak nie działa, to niedokładnie umyliście i procedurę trzeba powtórzyć, najlepiej z innym samochodem.
#heheszki #zmianyklimatu #ekologia #globalneocieplenie

Zaloguj się aby komentować
Jakaś k⁎⁎wa spaliła opony, albo inną gumę.
#zalesie #ekologia #opony

Zaloguj się aby komentować
Chciałbym oficjalnie i serdecznie podziękować @nobodys za cukierki z #japonia.
Przed chwilą odebrałem paczkę.
Nie spodziewałem się aż tylu opakowań (14 + kawa).
Będzie jedzone.
Niestety owy jegomość odmówił przyjęcia zapłaty. Dlatego w ramach podziękowania wysłałem symboliczną kwotę na lokalne schronisko dla zwierząt w moim mieście. Nie wiem czy to stosowne, natomiast chciałem w jakiś sposób "puścić dobro dalej".
#podziekowania #cukierki

Zaloguj się aby komentować
Może mi ktoś wyjaśnić jak działa system kaucyjny?
Bo wszędzie czytam, że mają być te oznaczenia [KAUCJA x zł], ale 80% produktów, które kupuję nie ma tego oznaczenia, mimo to naliczana jest kaucja i maszyna je później przyjmuje.
No ale k⁎⁎wa.
Jak kupuję 10 produktów, naliczą mi 3 kaucje, to potem muszę iść z tymi 10 butelkami, żeby 7 mi nie przyjęło.
Ostatnio byłem z ośmioma butelkami, a przyjęło mi tylko jedną.
Nie mam bólu d⁎⁎y o wożenie tych butelek, ale chciałbym przynajmniej wiedzieć, które mam wywalić do śmieci, a które mam oddać.
#systemkaucyjny #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Butelki zwrotne
Nocne recyklomaty
Zgubiony kupon
Wiedziałem, że prędzej czy później zgubię ten j⁎⁎⁎ny świstek.
Jeszcze musiałem specjalnie dwa recyklomaty odwiedzić, bo jeden mi przyjął 3 butelki z 8, a drugi 4 z 5.
Jednej mi nie przyjął żaden, bo to była butelka po piwerku bezalkoholowym, z krótkim terminem przydatności - więc nalepiony nawy kod kreskowy na starym. Przy odlepianiu tego zniżkowego, zniszczył się ten prawdziwy - więc kaucja poszła się j⁎⁎ać.
#haiku #ekologia #recykling #butelkizwrotne
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj przypadkowo trafiłem na ofertę domu, w mojej najbliższej okolicy, wystawioną na portalu #otodom, przez jedno z lokalnych biur nieruchomości.
Dom jest całkowicie nowy, wybudowany w 2025 roku, nigdy przez nikogo nie zamieszkany, ok. 300m2, tylko za 3.5 miliona złotych. Pogrubiona informacja pojawia się kilkukrotnie w opisie i w parametrach domu.
Tak się złożyło, że w 2019 roku byłem oglądać ten nowy dom, który został wybudowany w 2025 roku.
Ten nowy dom był wtedy z lat ~1980, taka typowa kostka. W 2019 właścicielka chciała za niego ~500 tysięcy złotych. Dom był sporo za duży jak na moje wymagania, więc go nie kupiłem. Na 100% nie został zburzony i wybudowany ponownie, bo jak wspomniałem to moja najbliższa okolica i często chodzę obok tego domu na spacer. Dom jak stał, tak stoi - chyba, że udało się zburzyć i wybudować nowy w kilka dni, pod moją nieobecność.
W każdym razie, do czego zmierzam. To ogłoszenie uświadomiło mi jak patologiczna i oszukańcza jest branża nieruchomości. Myślałem, że handlarzy samochodowych nic nie przebije, ale jednak udało się. Nawet nie będę wspominał, że dojazd do centrum, dojazd do autostrady, najbliższe sklepy są również oszukane - 8 minut to faktycznie 30 minut, a 1km do autostrady, to tak naprawdę 9km - nawet jeśli liczyli to w linii prostej, to k⁎⁎wa nie ma szans, żeby takie odległości powstały.
Zawód, agent nieruchomości oficjalnie wskakuje na moje top3 pod względem najbardziej znienawidzonej grupy społecznej. Jeszcze chujki przerabiają obrazki AI i wstawiają to na główne zdjęcie. Wchodzisz potem w resztę zdjęć i okazuje się, że dom faktycznie wygląda jak gówno.
#nieruchomosci #kupnodomu #jebacagentownieruchomosci
@HmmJakiWybracNick i taki „agent” najebie się miesiącami tracąc kupe czasu swojego jak i sprzedającego i i tak nic nie osiągnie. Niestety w tej branży jest sporo patalachow co myślą, że oszukując klientów odniosą sukces. Przykre to, bo to psuje ogólny wizreunek branży i nie dziwie się, że masz takie podejście. Co najmniej połowa „kolegów” z branży nie powinna w ogóle w niej pracować i mówię to jako agent.
Zaloguj się aby komentować
#jebacpocztepolska
Byłem cały dzień w domu, a i tak czekało w skrzynce #awizo - podatek za mieszkanie XD
Pewnie chujkom nie chciało się sprawdzać, czy ktoś jest, tylko jak leci wyjebali każdemu świstek i cyk pora na cs'a.

Zaloguj się aby komentować
Świeciło słoneczko, to był się chłop przejść po wsi, pod miasteczkiem powiatowym.
Sporo domów odjebane na tip-top, konkretnie ogrodzone, a zaraz za ogrodzeniem syf.
Tyle psiego gówna, małpek, petów i martwych kotów dawno nie widziałem, a może nawet nigdy w takiej ilości.
Chciałem zażyć świeżego powietrza i ciszy, to co kawałek przejeżdżał stary diesel. Od kiedy wprowadzono sct w Krakowie, to albo wyczuliłem się na punkcie zapachu ze starych dieseli, albo mam teorię niepopartą niczym, że z okolic Krakowa ludzie posprzedawali samochody, a w mojej okolicy je kupili za grosze, bo praktycznie trzeba jeździć samochodem z wentylacją ustawioną na obieg wewnętrzny/zamknięty.
#wiosna #spacer
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
J⁎⁎ać agentów nieruchomości. To taki sam rak, jak handlarze samochodami.
Tak na pół gwizdka szukam domu. Jakieś 69.2137% ogłoszeń jest:
- albo bez ceny,
- albo bez dokładnej, lub nawet przybliżonej lokalizacji,
- albo bez powierzchni domu/działki,
- a na zdjęciach pokazują jakąś wannę, kibel i łóżko, zamiast plan całego domu + zdjęcie z drona, jak prezentuje się najbliższa okolica.
Za to muszą się znaleźć niezbędne informacje, jak np.
- świetna lokalizacja,
- dom premium,
- materiały klasy premium,
- ogromna działka (która później okazuje się 550m2),
- idealny dla rodziny,
- nowoczesny,
- wysoki standard wykończenia,
- komfortowy,
- dla osób ceniących prywatność,
- funkcjonalny,
- przemyślany,
- ponadczasowy,
- ustawny,
- kameralny.
#nieruchomosci #hejt
Jeszcze trzeba dodać, że potem na prezentacji domu, zupełnie nic o nim nie wiedzą:
Jaka to podłoga, czy jest ogrzewanie podłogowe, ile powierzchni czynnej jest zajęte przez dom to brzmi dla nich jak jakieś nieznane zaklęcia. Nie zapomne mistrza z którym fragment rozmowy wyglądał mniej więcej tak:
Agent: W aktualnej garderobie według projektu powinna być łazienka, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przerobić ją na łazienkę.
Ja: Ok, czyli są tu rury odpływowe i woda?
Agent: Nie ma
Jak trzeba rozpruć pół domu, żeby pociągnąć nowe rury to chyba jednak coś na przeszkodzie stoi.
Zaloguj się aby komentować
Późna kolacja,
jajko oraz majonez,
Tamago Sando.
Zdjęcie ukradzione - moje może nie było tak estetyczne, ale było za⁎⁎⁎⁎ście przepyszne.
Majonez Kewpie dorwałem w Auchan :>
#haiku #kolacja #jedzenie #japonia


Zaloguj się aby komentować
Ale trudno żyje się z debilami, którzy nie wiedzą, że są debilami i nie są świadomi, że swoją głupotą wpływają niekorzystnie na dobrostan pozostałych ludzi :C
Mamy takiego Asa w bloku.
Ostatnio kupił samochód i zaczął parkować na czyimś miejscu w garażu podziemnym - oczywiście miejsca są przypisane do mieszkania i kupowało się je za pieniążki, oraz płaci się co miesiąc wyższy czynsz.
Facet, któremu zaczął zajmować miejsce, napisał na grupce, żeby As spadał z jego miejsca.
Jakoś po tygodniu As przeczytał post i zaczął ściemniać, że on wynajmuje miejsce od kogoś i myślał, że może tu stawać, bo było puste XD
Miejsca są numerowane, więc nie ma opcji, że wynajmuje miejsce i nie wie, na którym ma stawać.
Dzisiaj przuważyłem, że zaczął stawać pod blokiem - czyli jednak nie wynajmuje żadnego miejsca XD.
Na miejscu dla niepołnosprawnych (chyba k⁎⁎wa umyśłowo), mimo że sporo jest wolnych normalnych miejsc - a miejsca pod blokiem nie są już numerowane i może każdy stawac.
Z drugiej strony na jego usprawiedliwienie, nasze miejsce dla niepełnosprawnych nie ma znaku pionowego, więc niby jest, ale w praktyce pewnie nie da się nikogo ukarać za nieuprawnione zaparkowanie. Mimo wszystko, takie parkowanie jest wątpiwe moralnie, bo wiadomo jakie jest przeznaczenie takiego miejsca. Aleee moralność jest dla frajerów, nie dla Panów.
Dodam jeszcze, że to nie kwestia, tylko tego miejsca. Typek od samego początku coś odwala od czasu do czasu. A to prąd podbierał z części wspólnej; a to motor parkuje w wspólnej komórce, którą usyfiłił olejem; a to zabrał sobie jakieś rzeczy z części wspólnej, bo myślał, że to niczyje. I to tylko to co wiem, a ile rzeczy przeszło bez echa, albo człowiek zapomniał.
#niewiemjaktotagowac #ludzietodebile
@HmmJakiWybracNick pasowałby do naszego bloku. Tutaj ładowanie akumulatorów i odkurzanie aut odbywa się przy pomocy gniazdka w garażu, a chyba nie muszę dodawać, że na prąd z części wspólnych składa się cała wspólnota. Jak spytałam czy tak się godzi otrzymałam odpowiedź że prąd w garażu jest wspólny czyli niczyj
Zaloguj się aby komentować
Ależ się striggerowałem dzisiaj. Nagminnie widzę, jak śmiecie wyrzucają pety jadąc samochodem.
Nie dość, że chujki j⁎⁎ią; smrodzą paląc to gówno; robią syf na chodnikach; to robią też syf na drodze.
Zdałem sobie właśnie sprawdzę, że mogę stworzyć top3 najbardziej znienawidzonych przeze mnie grup społecznych: patusy, bemiarze i palacze. A najlepsze, że często jak taki delikwent należy do jednej z tych grup, to resztę otrzymuje bonusowo.
Jak ktoś się czuje urażony moim wpisem, to k⁎⁎wa bardzo dobrze.
#palenie #palacze #chujwamwdupe

@HmmJakiWybracNick tacy debile nie potrzebują nawet auta
palacze w jakichs 99,9% przypadkow sa ku⁎⁎⁎⁎ko samolubni. w d⁎⁎ie maja, czy smrodza innym, czy ich truja i czy smieca. maja swoje uzaleznienie, trzeba je zaspokoic, a reszta ma to znosic, wraz ze wszystkimi skutkami ubocznymi ich problemu. najbardziej mnie to rozwala, ze palacz nie umie korzystac ze smietnika, bo kiedy konczy palic, to najlepsze, na co go stac, to zgaszenie kiepa na pokrywie od smietnika i zostawienie go w tym miejscu. ale wiadomo, najpowszechniejszym sposobem gaszenia jest wywalenie na ziemie z opcjonalnym przydeptaniem, zeby chociaz przestalo capic
Zaloguj się aby komentować
#facebook to gówno odcinek 2137.
Jakiś czas temu szukałem małym kociakom nowego opiekuna i stałego domu.
Po kilku tygodniach udało mi się znaleźć, i poprosiłem dziewczynę, która wzieła jednego, żeby za jakiś czas podesłała fotki (kota). No i czasami podesłała + wymieniliśmy kilka wiadomości.
Tylko mam 2x PC, telefon i laptopa - pisałem z nią na różnych urządzeniach. A facebook teraz nie synchronizuje tych wiadomości między urządzeniami z automatu - chyba, że się ustawi PIN.
Dzisiaj mama chciała żeby podesłać jej fotkę tych kotów. Wchodzę na chat z tą dziewczyną, a tam tylko jedno zdjęcie i to info, że ustaw PIN, żeby synchronizować historię czatu. Pomyślałem "ustawię, to będę miał spokój" - no i ustawiłem. A facebook mi wy⁎⁎⁎⁎⁎olił całą historię czatu i zesynchronizował na pozostałe urządzenia XD

Zaloguj się aby komentować
Niesamowite, że ludzie zestawiają udomowione/hodowlane zwierzęta, do dzikich zwierząt, czy nawet do ludzi xd
Ludzie łatwo mogą poprosić o pomoc i otrzymają pomoc.
Dzikie zwierzęta są na wolności, mają swoje nory/legowiska i są dostosowane do niekorzystnych warunków.
Udomowione/hodowlane zwierzęta są zależne od człowieka, na uwięzi.
Z ostatnich dni, widziałem dwa filmiki z zamarzniętymi psami, z sąsiedniego miasteczka. Psy oczywiście na łańcuchu, bez budy.
I jeszcze można by sądzić, że to jakieś boty piszą komentarza, ale natrafiłem też na dalszych, dawnych znajomych, którzy piszą takie brednie.
A tak kontekstowo to, komentarze do newsa, w skrócie:
52-letni mieszkaniec (...) zostawił na pastwę mrozu psa, pięć kotów i kilkanaście kur – bez dachu nad głową, bez jedzenia i bez kropli wody. (...) Zwierzęta od dłuższego czasu przebywały na zewnątrz, bez żadnego schronienia, pożywienia i dostępu do wody.
#facebook #japierdole #zwierzeta


Zaloguj się aby komentować
#honda będzie miała nowe logo
#samochody #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
W 2025 roku uznano nowy typ #cukrzyca typu 5 .
Cukrzyca typu 5, wcześniej nazywana cukrzycą związaną z niedożywieniem (MRDM), nie wynika z ataku układu odpornościowego (jak typ 1) ani z otyłości (jak typ 2). Jej główną przyczyną jest chroniczne niedożywienie, zwłaszcza w okresie dzieciństwa i dojrzewania, które trwale uszkadza trzustkę i zaburza jej rozwój.
#zdrowie #choroby #ciekawostki
@HmmJakiWybracNick To jest ciekawe bardzo, ja w sumie i siostra też nie dostałyśmy sensownej diagnozy do tej pory.
HOMA-IR jest 1 lub niżej (czyli nie ma insulinooporności), c-peptyd i insulina nisko, są niby przeciwciała anty-GAD ale w sumie w ilościach klinicznie nieznaczących, a jednak testy obciążenia glukozą czy pomiary 2 h po posiłku zawsze przekraczają normy.
Oczywiście dla diabetologów to wszystko cukrzyca typu 2 jak leci, ignorując fakt że ważymy po 50-55 kg przy 165-170 cm wzrostu - nieważne, najwidoczniej za dużo żresz i się odchudzaj - następny proszę XD
Zaloguj się aby komentować
Mam takie zasadnicze pytanie.
Jak jesteśmy zalogowani na #youtube.
Wchodzimy w swoje subskrypcje [https://www.youtube.com/feed/subscriptions ].
Następnie klikamy z prawej strony u góry strony w przycisk "Wszystkie subskrypcje" [https://www.youtube.com/feed/channels ]
Mamy wtedy możliwość sortowania kanałów po:
- A-Z - tutaj dość oczywiste, sortowanie po nazwie kanału alfabetycznie - nawet działa,
- Nowa aktywność - tutaj oczekiwałbym, że u góry pojawią się kanały, które dodały ostatnio nowe filmiki, albo przynajmniej nowe posty. Ale w praktyce wygląda jakby to sortowanie działało dość losowo. Przy każdym odświeżeniu strony, z odczekaniem ok. 5 sekund, kanały zmieniają kolejność - mimo, że żaden twórca nic nowego nie dodał. Mam podejrzenie, że może chodzi o to, że widzowie np. obejrzeli, ocenili, lub skomentowali filmik danego twórcy - ale, wydaje się być to mało użyteczne i bez sensu.
- Najtrafniejsze - czyli k⁎⁎wa co? Co może być k⁎⁎wa najtrafniejsze we wszystkich kanałach? Weź Ty jutub się pierdolnij w ten głupi łeb i zastanów nad sobą, a nie jakieś plany robisz płatne i firefoxa mi sztucznie i celowo spowalniasz względem chrome.
Zaloguj się aby komentować