Zdjęcie w tle
paulusll

paulusll

Tytan
  • 18wpisy
  • 707komentarzy
  • 2obserwujących

Ukradziony komentarz z defence24, odnośnie dezercji rosjan..

 

Rosjanie jeszcze chyba nie łapią jakie będą długoterminowe konswękwencje tego konfliktu. Wojna się kiedyś skończy, do domów wrócą zarówno poborowi, jak i żołnierze z kontraktów, którzy zakładam pozwalniają się masowo, ale także ta czerń powyciągana z więzień. Ci pierwsi wrócą z PTSD, półbiedy (dla nich) jak w Rosji zrobią z tego sukces i wrócą w glorii chwały. Jak nie to już widzę jak wrócą na łono społeczne, jako siła robocza, członkowie rodzin itp. Część z nich wróci rozczarowana, do tego tysiące zeków. Nie to, że to bandyci, to jeszcze teraz jako weterani z podniesionymi umiejętnościami. Na to dołóżmy dostęp do broni, która zacznie przeciekać do światka przestępczego. Brawo, szachy 5D.

#wojna #ukraina #rosja

Zaloguj się aby komentować

Chciałbym się pochwalić miejscem w którym mieszkam, jestem autochtonem. Mieszkam na wsi, (fakt faktem dużej i zwartej ok 6tys mieszkańców ) ale super skomunikowanej autobusy do Tychów 30min , Katowice centrum ok 1h. Samochodem to już bajka centrum Katowic do 30min , Tychy 15min, Kraków 1h, Bielsko tez blisko a będzie szybciej

 

Nie wiem dlaczego piszę ten post, ale w wieku 33lat coraz więcej rzeczy mnie irytuje (starość chyba) .

 

Mam dobra sytuacją finansową , dwójkę wspaniałych dzieci i mam ochotę zacząć coś zmieniać, jestem zirytowany sposobem zarządzania tym miejscem. Tak więc szykuję się na radnego!!. Tak dla przykładu mojej irytacji już nie mówię o ośrodku zdrowia, wójt mi powiedział Paweł uspokój sie bo coś znajdziemy na ciebie. Wójta mam dwa domy dalej ,stary komuch xD. Ale chce sobie wziąć za swój główny cel świetlice, wyobraźcie sobie 200tyś na lodowisko pod gołym niebem które nie powstało.....pogoda (nikt tego lodowiska nie chciał). Pani "dyrektor" świetlicy wychodzi z założenia nic się nie da zrobic, jest dobrze jak jest.....pieniędzy brak ( na lodowisko 200tys było ). I mam plan dla dzieci i młodzieży nauka mechaniki, robotyki LEGO technics, super 10 zestawów na początek 30 tys, plus jakiś chłopak jako nauczyciel. Tylko nie mam pomysłu co można dziewczyną zaproponować..... jakieś propozycję ??

 

#polityka #polska #wies

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Jakieś nowe zwierzaki mają się pojawić na Ukrainie . Zgoda Fińskiej Patri była wymagana.

Tak więc będziemy mieli Rosomaki na Ukrainie . Ciekawe w jakiej konfiguracji i czy nie będą to już służące w wojsku Polskim ...? Co obstawiacie test zssw-30? czy może Rak ?:)

#wojna #ukraina #rosja

e28ad1b2-1345-4e1c-ac65-2088a2a54c95
389b4f11-f2c1-4b1a-bf10-59223eef4809

Zaloguj się aby komentować

W Polsce narody Rzeczypospolitej mogą wyrażać swoją opinie, chodzić ze swoimi flagami, manifestować i ludzie (Polacy) biją im brawo, Na drugim krańcu mamy federacje rosyjka, gdzie za wyrażenie swojej opini, flagę Ukrainy czy wolnej Białorusi idzie się do wiezienia . To jest smutne, ale jestem dumny z naszego soft power.

https://twitter.com/i/status/1639624552756944896

Był film który chciałem wrzucić, gdzie Ukraińcy śpiewają hymn Ukrainy w Warszawie na początku wojny ,ale nie potrafię znaleźć

#wojna #rosja #ukraina #bialorus

Zaloguj się aby komentować

Czas zacząć wędzenie , obecnie przy otwartej wędzarni w celu obsuszenia. Za ok godzinkę pozamykam , 3/4 h na zimnym dymie i podpiekanie na sam koniec Skończyło się na 4 dniach peklowania (temperatura na zewnątrz zbyt wysoka ) Drewno okorowana śliwa i wiśnia .

#wedzenie #wedlinydomowe #gotujzhejto

baa1b259-24d0-49bc-8709-33bc005b5943
Mr.Mars

@paulusll Ile kg będziesz miał tej kiełbaski?

lipa13

@paulusll Ależ bym taką kiełbasę z wędzarni opitolił W jakim celu korujesz drewno przed wędzeniem?

paulusll

Koloru nabierają powoli , cały czas ok 40 stopni

038442f4-aee4-4240-9823-a63371b7d27f

Zaloguj się aby komentować

I nasz kochany kartoflany imperator przemówił .

 

Amerykanie tam siedzieli. Nie ma tam suwerenności ani niezależności. Nie ma wolnych wyborów. Polacy nie są głupimi ludźmi. Ale kto ich słucha? Państwo jest tak totalitarne, że nie rozwinie się dalej. Pierwszą kwestią, którą omówimy z Putinem, jest to, jak Polskę ustawimy na swoim miejscu. To jest hiena Europy. Oni szykują się do walki z nami. A niech tylko spróbują

#wojna #ukraina #rosja #bialorus

Javax

Ten sam bębenek ciągle - zrobić wroga zewnętrznego i próbować nim straszyć naród. Najśmieszniejsze jest to, że jak od niego to wychodzi to jakoś tak żałośnie i wręcz komicznie to wszystko brzmi.

kodyak

@paulusll weee nic nowego. WIdac skomle bo juz nie tak latwo o przemyt do unii.

Zaloguj się aby komentować

Paczelok mnie zbanował to ci nie fajna onuca .

#wojna

Kubilaj_Khan

@paulusll to ten troll który wrzuca papieza bez tagów?

Sawa3114

@paulusll A tam od razu onuca. Przegryw po prostu się przekwalifikował, bo tagi o wojnie są popularne, a na innych nie zdobywał odpowiedniej ilości atencji i piorunów.

lubieplackijohn

@paulusll Nic, tylko się cieszyć!

Zaloguj się aby komentować

Również się pochwalę swoim wyrobem, podejście nr 3. do tej kiełbasy, cały czas ulepszam i zmieniam proporcje .

Mięso na kiełbasę 4kg łopatki wieprzowej , 4 kg golonki , 3 kg wołowiny , 1kg słoniny.

Przyprawy: 80 dag młotkowanego pieprzu , 3 dag ziela angielskiego mielonego , kilka lisci laurowych (wyciągam je przed mieleniem mięsa ), 5 główek czosnku , szklanka spirytusu , 160 dag peklosoli. Teraz tydzień będzie się peklować.

 

#wedzenie #gotujzhejto #wedlinydomowe

97d8a82c-ae00-404a-bb67-546e278c54d1
1cd880d4-36de-4eee-8f68-e17394e28ae4
paulusll

Komentarz usunięty

Zielonypomidor

@paulusll Po co aż tydzień peklowania? To będzie jakaś gruba kiełbasa typu krakowska?

hujto

@paulusll

 

szklanka spirytusu

 

dla miesa czy kucharza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Zauważyliście , że od czasu wielkiej zimowej ofensywy rossyjskiej , gdzie rossjia zdobywała rozległe tereny Ukraińskiej ziemi z wielkimi miastami pokroju Soledaru (artykułów i innej maści map, o tym było kolosalnie dużo ) , narracja się zmienia . Ukraina jest słaba , straty są potężne , kontrofensywa nie ma prawa bytu, gospodarki europy się rozpadają , klik bajty, i nic więcej. Ukraina dalej sie trzyma, ofensywa mobikami ugrzęzła, a jaką niespodziankę szykuje wiosna/lato NATO wspólnie z Ukrainą to będzie ciekawe:)

#ukraina #rosja #wojna

jotoslaw

Jakby wypowiadał się major i wyżej, może być z rezerwy ale kurwa jakiś wolski

paulusll

@jotoslaw No podobno spec , ale fakt nie było tematu .

jotoslaw

Spec czego? Absolwent SGWG (szkoła główna wywozu gówna) na kierunku Alfonsologia?

Zaloguj się aby komentować

No to mamy jakąś tam rocznicę nowego POLSKIEGO ładu , Zajmijmy się jedną kwestią podatek zdrowotny 4,9% dla przedsiębiorców ( jestem na liniowym 19%) . Mam małą firmę staram sie zatrudniać i inwestować (nie lubie kredytów ) to mi dowalili . Gdy zarobie 10tyś netto na czysto (powiedzmy taki miesiąc) muszę oddać państwu ok 40 % swojego zarobku. A idea tego podatku to to, żeby nie płacić za służbę zdrowia , i tak żeby leczyć dzieci trzeba płacić (jeśli zależy na czasie i żeby dziecko było zdrowe) Nienawidze PIS, mam teścia ale to emeryt górnik 45 lat emerytura i popiera PIS tak jak wszyscy emeryci 13/14/15/16 emerytura , mam dość tego populizmu i panstwa które rozdaję pieniądze na lewo i prawo . (mam 500+x2 i 1000+ na rok ale i tak jestem zły bo jeszcze więcej podpierdalaja w podatkach).

#polska #pis #gospodarka

dotevo

@rakokuc no ale wtedy powinna być nieobowiązkowa bo jakoś na uczelniach wykładają profesorowie po 80 lat i dają radę. Zresztą w obecnych czasach mniej ludzi pracuje fizycznie to i pracować mogą nawet do 80.

rakokuc

@dotevo pełna zgoda. Mało tego, nie powinno być czegoś takiego, że sobie dorabiasz i dodatkowo dostajesz emeryturę, bo to prowadzi do patologii w stylu policjantów/wojskowych w sile wieku, którzy z emerytury robią sobie drugą pensję. Albo jesteś w stanie pracować i nie masz emerytury albo odwrotnie.

 

I oczywiście jakaś umowna granicą wieku od którego możesz przejść na emeryturę musi być, bo alternatywą są kompletnie skompromitowane komisje lekarskie.

 

Tylko to i tak są wszystko pobożne życzenia, bo system emerytalny został kompletnie spieprzony i nikt go nigdy nie naprawi.

Grewest

@dotevo

 

Teraz już chyba na nich nie planuje głosować tylko wybierze jakąś niszową partię

 

Byle nie solidarną polskę, republikanów(Bielana), czy odnowęRP(Ociepy)

Zaloguj się aby komentować

Rossjia chcę mnie wykończyć tutaj w w Polsce ... Jak wiemy namiętnie niszczą transformatory na Ukrainie, a jednak prąd dalej jest . Mam mała firmę produkującą części dla trafo i od początku surowikina i jego wspaniałej taktyki, terminy i szybkość wysyłki gotowych skorup trafo wzrosła drastycznie . Nie płakałbym bym zbytnio z tego powodu (pieniądze, obłożenie maszyn) , ale jestest suuuuuper sezon chorobowy (mam 2 małych dzieci z tego to mniejsze z zapaleniem płuc w szpitalu ) i mam dość ALe nie dam wygrać na tej płaszczyźnie kacapom !

 

#ukraina #rosja #wojna

ptak_powszedni

@paulusll co prawda działam w innej branży ale podobny "Ordnung" wpoił mi pierwszy pracodawca który lata pracował w Niemczech i Austrii. "Nie ważne że na rysunku się pomylisz ale jak będzie wyglądał zajebiście to nikt nawet nie pomyśli że coś jest nie tak." Działam już kilka lat na własny rachunek a zapytań z budów mam jak na lekarstwo czyli podejście działa

CzosnkowySmok

@mati3654 elastyczność pracy to problem całej Europy a podatki sa wszędzie.
Natomiast ta elastyczność na rynku amerykańskim tez jest pewnym problemem dla pracodawców. Pracownik, który nie jest zadowolony z pracy i płacy po prostu sie zwalnia z dnia na dzień a to wymusza wzrost wynagrodzeń. Oczywiście to dotyczy glownie specjalistów.

xczar0

@paulusll Kacapów należy yebać piorunami! Takie z trafo też mogą być!

Zaloguj się aby komentować

Chciałbym się z wami podzielić moja historią związaną ze służbą zdrowia i pewnym wspaniałym ośrodkiem zdrowia gdzieś na Śląsku.

 

Zacznę od tego, mam 2 dzieci syn 4,5 (przedszkolak) córka 1,5 , mieszkam w jednej z najbogatszych miejscowości w Polsce pod względem dochodów (czyli pieniądze są , ok 6/7 tys mieszkańców ) .

 

Więc historia tegoż wspaniałego przytułku ( zwanego przychodnią zdrowia) zaczyna się 4 lata temu . Wtedy przybył nowy PAN Dyrektor wcześniej był Dyrektorem szpitala MSWiA w Katowicach (wojskowy jegomość) lub podobna funkcja . (pewny nie jestem sam tego nie sprawdzałem ) No ale tam nie wytrzymali psychicznie i go wywalili . No i przybył na białym koniu do nas i się zaczęło .

 

W pierwszym roku na stanowisku wojskowy dryl ! Młody miał wtedy pół roku, szczepienia i te sprawy. Pierwsze dziecko do tego syn to przy każdym wbiciu igły musiałem być ! i cierpieć tak samo jak mój syn ! I w poczekalni Pan Dyrektor podszedł stwierdził za zimno ! dlaczego tu są kaloryfery poprzykręcane tu są dzieci ! Na wszystkich nakrzyczał , myślę spoko gość . Noo

 

Po szczepieniach nie miałem styczności ze służbą zdrowia . Zapomniałem dodać. że jest u nas 2 ośrodek zdrowia bardzo dobry ale prywatny i tam jesteśmy zapisani my jako dorośli ale tam dzieci nie chcą zapisywać ze względu na szczepienia i brak pediatry .

 

No i zaczęła sie pandemia , Pan dyrektor wyremontował cały ośrodek(nawet TV jest w poczekalni aby umilić czas LUX) , oczywiście w czasie pandemii zamknięty na 4 spusty Lekarze którzy byli przed przyjściem PANA DYREKTORA zwolnili się, Pediatra został na 4h w tyg ze względu na dzieci....No i zostało nam jedna lekarka alkoholiczka która dzieci absolutnie nie bo się nie zna , PAN DYREKTOR i pediatra na 4 h w tyg.

 

No i moja historia (ogólnie mamy super lekarza dla dzieci ale prywatnie nie zawsze jest dostępna ) No i Rok temu młody (poszedł do przedszkola) miał 39,6 stopni gorączki moja żona dzwoni do ośrodka w poniedziałek a pielęgniarka,że mogą go przyjąć w czwartek .... (udało się znaleźć innego pediatrę tego samego dnia ale prywatnie) Krew jak to krew lubi się zagotować pojechałem wygarnąć co mi się nie podoba PANU Dyrektorowi , skończyło się na wezwaniu policji dostałem mandat za niszczenie mienia publicznego (zamknąłem zbyt energicznie drzwi wychodząc ) Później wójta męczyłem co to ma być ale mnie zlał (myśliwi na polowania razem jeżdżą ) . Do prawnika poszedłem dostał Pan Dyrektor pismo , ale musiałem odpuścić powiedziałem , że mam nagranie , że odmawiają przyjęcia chorego dziecka którego w gruncie rzeczy nie miałem (chyba nikt nie myśli o nagrywaniu rozmów gdy dziecko chore ) .

 

i koniec historii na ten moment moja córka 1,5 roku wczoraj wieczorem jeszcze zdrowa, katar miała , dziś rano duszności ale takie lekkie w ciągu dnia zaczęły się nasilać o 11 moja żona dzwoni do ośrodka (cwany jestem ma appke do nagrywania już ) Opisuję objawy, że z każdą chwilą się pogarsza i musimy to skonsultować z lekarzem , odpowiedź o 16 ale on dzieci nie przyjmuję trzeba przyjechać i POPROSIĆ lekarza o to czy sie zgodzi zbadać ......................................................................................................................................... Moja córka obecnie jest pod 2 kroplówkami z silnym zapaleniem płuc udało nam sie dostać prywatnie do lekarza i Pani doktor powiedziała , jeszcze godzina dwie i by nie było po co jechać . I tak jutro jadę do szpitala do żony i córki , a później jadę z wizyta towarzyską do ośrodka zdrowia , tym razem nie odpuszczę bo kiedys któreś dziecko może nie mieć tyle szczęścia .

 

#zdrowie #polska

#polityka #sluzbazdrowia

paulusll

@To_Stan_Umyslu Większość mieszkańców się wypisała z tego ośrodka , w środku sezonu chorobowego jest pusty parking....Dzieci tam były zapisane ze względu na szczepienia . My mamy już 2 pediatrów prywatnych (nie zawsze i mają czas) ale to trzeba płacić za to , a jak ktoś nie ma środków finansowych ? Będę grzeczny jutro , na uspokojenie rammstein słucham:)

paulusll

@To_Stan_Umyslu Na ten przytułek płacą wszyscy mieszkańcy w podatkach, w ościennych miastach/wsiach jest wszystko ok

anervis

@paulusll Ty lepiej jutro jedź do prawnika, najlepiej samemu nie rób absolutnie nic na co on nie zezwoli. Myślę, że powinieneś złożyć oficjalną skargę na przychodnię i być może pozew o odszkodowanie jeżeli są ku temu przesłanki, ale to prawnik musiałby się wypowiedzieć.

Zaloguj się aby komentować

No nie powiem ładnie wygląda Bradley w Ukraińskich rękach Rossyjski BMP-1 lubi to ! A i T90 potraktowany TOW-2 też nie będzie narzekał .

 

#ukraina #rosja #wojna

 

https://twitter.com/i/status/1635240716342562820

paulusll

@kominiorz_sandomierz Bałbym się chorobą weneryczną zarazić ale z @Krzysztof_Listonosz możesz sie porozumieć

Krzysztof_Listonosz

@paulusll He ale cię zabolało hehehe każdemu zdarzają sie pomyłki nie przejmuj się heheh ale tak to jest jak nie wie co się wstawia heheheh ale @kominiorz_sandomierz na szczęście czuwa

paulusll

@Krzysztof_Listonosz tak mój błąd , Ukraińcy wcale w tych pojazdach nie byli

Zaloguj się aby komentować

https://youtu.be/AU7yQaHXzmY Czeczenów musimy się bać ... mają wysokie umiejętności

 

#wojna #ukraina #rosja

BattlemoveR

@paulusll Wie co go czeka, pewnie koledzy z Akhmat Kiła już wrócili bez rączek. Jak się człowiek na zapleczu przygotuje, to na froncie szok będzie mniejszy.

Javax

@BattlemoveR Albo jak będzie się wycofywać z pralką - jedną ręką ciągnie pralkę a drugą osłania swój odwrót.

jasiek

@paulusll akurat ten Czeczen należy do jednostek specjalnych. Na jego kanale można zobaczyć wyszkolenie techniczne wraz z kryzysowymi sytuacjami.

Zaloguj się aby komentować

W drugim odcinku serii ruszamy do położonego tuż przy granicy z Rosją Charkowa, a podróż tę odbędziemy wraz z Fundacją Zakres. Poznacie też Juriego, ukraińsk... #ukraina #wojna #bezsciemy #rosja https://m.youtube.com/watch?v=9WCVPJ7cNvI

paulusll

@Konto_serwisowe Ten odcinek delikatny jest, Kolejne odcinki to juz ziemie odzyskane ....po wielomiesięcznej okupacji....

Konto_serwisowe

@paulusll Właśnie skończyłem oglądać. Warto było obejrzeć dla samej brodacza (choć nie tylko). Thx man

Parker

Myślę, że te relacje są nie tylko Waszą dobrą robotą, są przede wszystkim czymś ważnym.

Zaloguj się aby komentować