Zdjęcie w tle
dildo-vaggins

dildo-vaggins

Osobistość
  • 73wpisy
  • 809komentarzy
dildo-vaggins userbar
@myoniwy jako że jesteś specem od elektryki to chciałbym zapytać o jedną rzecz - oczywiście jeśli ci się chce:

Chciałbym pod mój falownik od razu zrobić przełącznik agregat-sieć (1p+n żeby N rozłączało z opóźnieniem), instalacja u mnie w domu to TN-C-S. Wiem że agregat nie ma fazy i neutralnego, wytwarza różnicę potencjałów, jak to bezpiecznie spiąć żeby móc w przypadku zaniku prądu wpiąć agregat do domu. Czytałem że trzeba zmostkowac neutralny z PE (co wydaje mi się dość dziwne), niektórzy piszą że wystarczy połączyć PE agregatu z szyną wyrównującą potencjał w domu.

Jeśli chodzi o konkretny agregat to myślałem o inwerterowym Barracuda 7500io - jako że w firmie mam takie i służą po 10 lat bez awarii.
dildo-vaggins userbar
myoniwy

@dildo-vaggins Żeby podpiąć taki agregat musisz mieć odpowiednie SPD.

W przypadku zasilania z agregatu (zwłaszcza inwerterowego) traktujesz go jako układ sieci IT. SPD w takim przypadku musi być 1+1 lub 3+1 jeśli instalacja jest 3f. Czyli warystor między fazę i N, a między N i PE iskiernik.

myoniwy

@dildo-vaggins Agregat ma na obudowie zacisk PE, i podłączasz go do PE. Żadnego mostkowania N z PE, bo jeśli miałoby coś takiego być to producent by to zrobił lub wyraźnie zaznaczył w instrukcji żeby to zrobić.

myoniwy

Ogólnie RCD w układzie IT to jest taki element jest bo jest. Nawet jeśli będzie przebicie fazy na obudowę to wciąż obudowa powinna być doziemiona przez PE, a "sieć" jest jednopunktowo doziemiona. Zagrożenia brak. A dlaczego RCD wtedy nie koniecznie musi zadziałać? Bo prąd różnicowy będzie ograniczony rezystancją izolacji urządzenia wytwórczego (zakładamy ponad 1 megaom), i pojemność uzwojeń względem uziemionego stojana (w przypadku inwertera są jeszcze filtry itp). A żeby popłynęło przynajmniej 15mA dla wyzwolenia typowej 30mA różnicówki potrzeba impedancji 7,6k oma, czyli zakładając czystą pojemność daje to ok 420nF. Z filtrami całkiem realne osiągnąć, a samo uzwojenie nie wiem czy tyle by dało.

Zaloguj się aby komentować

#dildomajsterkuje
Dziś wbity uziom szpilkowy, 6 metrów. Teren gliniasty więc zakładam że ilość wystarczająca.

Do wbijania użyłem młota udarowego Scheppach AB1500x pierwsze trzy metry jak w masło, kolejne 3 metry szły powoli i cały uziom wbijałem trochę ponad 20minut.

Do uziomu przyłączona bedzie konstrukcja i ochronnik przepięć w rozdzielnicy DC za pomocą linki miedzianej 16mm2.

Niestety śniegu napadało i montaż paneli na konstrukcji przesunąłem na przyszły weekend.

#fotowoltaika #konstruktorelektrykamator #hobby #diy
dildo-vaggins userbar
36b1337d-b2bc-4977-abcb-bac2b107b2e0
myoniwy

@dildo-vaggins A pomiar rezystancji uziomu gdzie? Albo przynajmniej IPZ L-PE.


Aaa, i jak by kogoś tu przywiało z tagu #konstruktorelektrykamator to ogłaszam że jutro powinien pojawić się dawno temu zapowiadany wpis o synchronizacji na ciemno.

Jako że jeden obraz jest warty więcej niż 1000 słów to żeby zachować spójność nie będzie to dyskusja a artykuł.

100mph

Nie ma co sie spinac nad tym uziomem. 4 szpilki to nie duzo ale tragedii nie bedzie. 10 Ohm to rygorystyczna wartosc, zlacza napowietrzne do niedawna do 30 Ohm sie uziemialo i bylo dobrze ;) 30 Ohm na pewno bedzie, a dobic zawsze mozna. Pomiar w zime i tak zawsze wyjdzie xD

D21h4d

Jesli podpisze się ktoś pod tym to nie widzę potrzeby żeby łączyć te uziemienia. Mi falownik nie chciał się uruchomić ze złym uziemieniem strony DC, bo miałem uszkodzony kłębek od paneli.

Zaloguj się aby komentować

#dildomajsterkuje „Kabelki” o przekroju 70mm2 zaprasowane prasą hydrauliczna 6t, podłączone do baterii i do obudowy bezpieczników oraz do falownika. Przyznam ze praca z takimi kablami nie należała do najprzyjemniejszych.

Tak wiem, 70mm2 (max 245A) to overkill, mogłem dać 50mm2(max 198A) a nawet 35mm2 (max 135A) pewnie dałoby radę, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo - wole zaokrąglić w górę, zwłaszcza jeśli w przyszłości zachce mi się dokupić drugi falownik do tej samej baterii.

Protip: jeśli będziecie łączyć styk baterii z końcówka oczkowa to pamiętajcie żeby końcówka była ocynkowana (nie z czystej niepowlekanej miedzi) - łączenie miedzi z aluminium w instalacji elektrycznej powoduje utlenianie elektrochemiczne i degradacje kabli oraz osłabienie ich przewodzenia, nie stosujecie tez past do złącz al/cu, producent baterii LiFePO4 zakazuje ich użycia.

#diy #fotowoltaika #konstruktorelektrykamator #elektryka
dildo-vaggins userbar
4384f560-cbab-4f67-b1df-61b899a6d1c7
Belzebub

Ale bydlę

To będzie off grid czy jak?

D21h4d

@dildo-vaggins Czemu dwa razy tniesz kabel zasilający pod bezpieczniki?

D21h4d

Ja mam tylko bezpiecznik na +, po co Ci dwa bezpieczniki do aku? Jeden na + drugi na -? Dużo zakuwania, dodatkowo straty na zlączu i możlowość utlenienia w czasie. Mi się wydaje że to już taka nadgorliwość. Chyba ze nie rozumiem.

Zaloguj się aby komentować

Coś mi mówiło ze mam covida, i faktycznie. Na szczescie po gorączce jak ręka odjął, dużo lepiej się czuje. Jeśli dobrze pójdzie to w przyszły weekend relacja z uruchomienia falownika.

#chorujzhejto
dildo-vaggins userbar
27a2001b-18d2-4bd4-89d9-369c65dc586e
Jarem

@dildo-vaggins

Też chyba ostatnio miałem, bo 2 dni wyjęte z życia. Plus gorączka, a tą miewam raz na x lat.


Ale testu nie robiłem. Wziąłem tylko wolne w pracy

s_____

Komentarz usunięty

Harry29

Jesteś w ciąży! Gratulacje!

Zaloguj się aby komentować

#dildomajsterkuje <<< zainteresował cię temat, możesz obserwować tag

Bateria trafiła już do obudowy w docelowym miejscu w garażu, elektronika podłączona. Inwerter wisi na swoim miejscu. W przyszłą sobotę jak będzie mniej wiało mam zaplanowane wieszanie paneli na konstrukcji, kuzyn zadeklarował się mi pomoc jako ze zawodowo pracuje na wysokościach.

Składając ogniwa w baterie pamiętajcie o ważnej sprawie - zawsze ale to zawsze narzędzia metalowe owijajcie izolacją aby zminimalizować ryzyko zwarcia!

Rękawiczki miłe widziane, ale jako ze operujecie w ramach napięcia tzw. bezpiecznego - to ryzyko porażenia jest mniejsze, jeśli zachowujecie zdrowy rozsądek.

Co do instalacji, stosuje kable wejściowe i wyjściowe (230v do i z falownika) o przekroju 3x6mm2. W przyszłości być może wymienię na 3x10mm2, chociaż obciążalność prądowa 6mm2 to około 7kw pracy ciągłej, nie wiem co musiałbym robić żeby taką moc używać. Na ten moment ciężko dostać w sensownej cenie taki kabel, a ziemny graniczy z cudem żeby go ułożyć bez siłowania się.

To na baterii to rozłącznik RBK, przez niego będzie przechodziła bateria do falownika, w rozłączniku bezpieczniki topikowe 160A.

Na ten moment tyle, wrzucę coś jeszcze po założeniu paneli No i po uruchomieniu instalacji.

#fotowoltaika #konstruktorelektrykamator #diy
dildo-vaggins userbar
d2397c73-01d6-41b1-b0b2-5d76e6b10deb
moderacja_sie_nie_myje

@dildo-vaggins Ty na pewno wiesz co robisz?

Zaloguj się aby komentować

#dildomajsterkuje <<< zainteresował cię temat, możesz obserwować tag

Postępów ciąg dalszy, obudowa baterii została pomalowana na czarno farbą trudnopalną.

BMS uruchomiony w celu sprawdzenia działania no i zapoznania się z układem podłączenia ogniw w całość. W rogu zdjęcia z baterią widać dokupiony wyświetlacz LCD pokazujący podstawowe dane baterii.

Na ostatnim zdjęciu cieniutki kabelek 70mm2, końcówka oczkowa m8 i zapalniczka dla skali - 1m takiego kabla kosztuje 50zl, ale nie warto oszczędzać, kabel ten może pracować pod natężeniem ciągłym ponad 200A, a to daje nam większe bezpieczeństwo przed pożarem.
Pamiętajcie nigdy nie zaokrąglać w dół grubości kabla, zwłaszcza przy instalacji 48V która chwilowo moze takie prądy osiągać.

Drugie zdjęcie to zrzut ekranu z BMSa który ma komunikacje po Bluetooth (ma tez CAN/RS485). Jak widać ogniwa przyszły do mnie idealnie zbalansowane o roznicy w napięciu na poziomie 0.002V.

#majsterkowanie #diy #fotowoltaika #konstruktorelektrykamator
dildo-vaggins userbar
60045443-cc0f-4b2c-91d1-c3b1e1690183
f952e045-27bf-48ac-b2f6-dfb51e2c2058
3746b16b-1789-4f77-bf16-db7521a7a011
Pjorun

@dildo-vaggins Jak to wychodzi cenowo do gotowych magazynów (np. Huawei)? Bo poziom skomplikowania czegoś takiego jest dość średni dla rozgarniętego elektronika/programisty. A podejrzewam, że są nawet jakieś softy open source, więc i kodzić nie trzeba potrafić


Podpinasz to potem do inwertera czy dalej coś customowego masz?

qatrach

@dildo-vaggins ten BMS komunikuje się w jakiś sposób z falownikiem, czy wystarczy podłączyć przewody napięciowe z BMS do falownika i będzie działać?

DexterFromLab

@dildo-vaggins panie to są poważne ampery a nie jakaś popierdułka.

Zaloguj się aby komentować

Zakładam tag #dildomajsterkuje w którym będę relacjonował postępy z budowy instalacji offgrid.

Dziś chwale się zrobieniem obudowy na baterie, jeszcze pewnie pomaluje to i dodam jakiś zamek albo kłódkę. Całość to około 240zl i godzina pracy. W środku będzie miejsce na bms oraz okablowanie, z tylu zostawiłem kilka cm miejsca na przeciągnięcie kabli od baterii o przekroju 70mm2 - solidne pytony wytrzymujące ponad 200A pracy ciągłej.

Jeśli chodzi o ogniwa to nawet przy pracy ciągłej 150-200A nie będą cieplejsze niż 35-45 stopni wiec mogą być w zamknięciu, ja nie robiłem szczelnie bo wole jakiś ruch powietrza mieć.

#majsterkowanie #diy
dildo-vaggins userbar
d5783101-9440-4eae-ad7f-21e1dad23171
303ca100-1cbf-40e0-a144-093488b557d1
kubex_to_ja

@dildo-vaggins ile wydałeś na baterie? Na alegro widzę, że po pare tysi chodzą takie

Barta55ko

Wrzuć linki do potrzebnych rzeczy, zapiszę sobie w zakładce i w przyszłym roku zacznę zabawę

qatrach

@dildo-vaggins jaki falownik planujesz do tych akumulatorów?

Zaloguj się aby komentować

Postanowiłem dalej pisać o pracach związanych z offgridem. Dziś poruszę temat magazynu energii i ogniw LiFePO4.

W moim przypadku są to ogniwa EVE 304Ah, podobno jedne z lepszych na rynku.

LiFePO4 ma kilka zalet, oprócz dużej ilosci cykli również krzywa napięcia jest dobra (załączony wykres) - prawie przez cały czas napięcie ogniwa utrzymuje się na stałym poziomie około 3,2V. Jest to tez w pewnym sensie wada - trudniej jest na podstawie napięcia określić dokładny poziom naładowania (3,2V może być przy 20% jak również przy 75%), powoduje to konieczność balansowania baterii i regularnego (raz na rok lub dwa) tzw. top balancingu.

Top balancing to nic innego jak naładowanie każdego ogniwa do tego samego gornego napięcia, w tym przypadku 3,65V co daje nam pewność ze każde ogniwo rozładowuje się równomiernie a dzięki temu możemy korzystać z pełnej pojemności (po więcej odsyłam na YT).

Po odbiorze ogniw od kuriera wszystkie powinny mieć napięcie w okolicach 2,75-3V (ze względów bezpieczeństwa w transporcie). Do Top balancingu polecam zwykły zasilacz laboratoryjny, najlepiej 60V. Możemy każde ogniwo ładować osobno, mozemy ładować rownolegle lub w szeregu, co kto woli. Jeśli zamawiamy ogniwa w okresie zimowym należy się upewnić ze ich temperatura jest dodatnia - ladowanie LiFePO4 w ujemnych temperaturach uszkadza je (wolno tylko rozładowywać).

Po czym można poznać kiepskiej jakości ogniwa?
Jest kilka takich rzeczy:
po pierwsze cena: jeśli jedno ogniwo 280Ah lub 304Ah kosztuje poniżej 70-90USD, może to oznaczać ogniwo używane.
Po drugie, wygląd - nowe, oryginalne ogniwa mają na obudowie wygrawerowany laserowo kod QR i numer seryjny, pozwala on sprawdzić datę produkcji, pojemność czy producenta. Ogniwa używane zwykle maja zdrapany laserowy kod i naklejony kod podrobiony lub nie mają kodów wcale.
Kolejna rzecz: pytajcie sprzedawcę o tabele z kodami i pojemnościami ogniw (taka żółto zielona tabelka w excelu), producenci dostarczają dystrybutorom wykaz ogniw, ich parametry takie jak napięcie, rezystancja wewnętrzna i pojemność - warto prosić o taki wykaz, zwiększa to pewność ze sprzedawca jest Ok.
dildo-vaggins userbar
a0a9f90e-d8bc-4412-aa07-b4ba592ff7f7
10498d28-8c5c-405e-ba7f-18c1aa6d649b
33bd29b0-d375-48a1-873c-41824c9df2a5
panek

Masz jakiś tag?

myoniwy

@dildo-vaggins Ja gdybym miał robić magazyn to wybrałbym NiMH. Liczba cykli największa z dostępnych ogniw.

CzaplaCzarna

@dildo-vaggins a czy rozwazales magazynowanie w wodorze? Jest to w ogóle sensowne w małej skali?

Zaloguj się aby komentować

Chwale się swoim szalonym planem, postanowiłem zdredukowac rachunki za prąd i buduje instalacje offgridowo hybrydową, właśnie odebrałem „paczuszkę” z panelami.

Fundamenty punktowe już stoją, w weekend stawiam konstrukcje i przeprowadzam kabel do garażu.

Dla ciekawych specyfikacji:
- Magazyn energii LiFePO4 16 ogniw 304Ah i BMS 200A (15.5kWh pojemności)
- inwerter Growatt 5000W
- 8 paneli 550w

Według wyliczeń w miesiącach słonecznych pozwoli mi to być samowystarczalnym, a dokupować prąd jedynie w 2-3 miesiace zimowe w większym stopniu.

koszt całości to niecałe 20k.
dildo-vaggins userbar
0dccc032-7875-4d90-9a64-60f783883122
bed021a9-5c5b-430b-aacc-f20e5d20850a
HomikHaosu

Pomysł naprawdę ciekawy, sam się zmagam z myślą o offgridzie. Przede wszystkim zależy mi na chociażby częściowej niezależności od lokalnej sieci. Stopa zwrotu inwestycji ma tu drugorzędne znaczenie.

ALE, chciałem się zapytać, czy myśląc o wiatrakach brałeś pod uwagę wiatraki pionowe, np:

https://www.rms.com.pl/oferta/turbiny-i-silownie-wiatrowe/turbiny-wiatrowe-o-pionowej-osi-obrotu/

??

SNCF

@dildo-vaggins za te pieniądze mogłeś kupić agregat na diesla i lac olej opałowy przez 10 lat mieć za darmo prąd i ogrzewanie, niestety ale te całe bateryjki paneliki i wiatraczki są gówno warte

Donald_Tusk

@dildo-vaggins Gratki mordeczko, jeszcze nie mam w planie budowy domu ale plan instalacji już mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poczytaj o sterownikach które są w stanie sprawdzać prognozę pogody i na tej podstawie optymalizować auto konsumpcje - czyli przez np kolejne dwa dni ma być brzydka pogoda to ładują z sieci magazyn z taryfy nocnej i w ciągu dnia lecisz z aku.

Zaloguj się aby komentować

Właśnie nastąpiła degustacja domowego boczusia wędzonego. Peklowany tydzień w worku próżniowym z dodatkiem czosnku i liścia laurowego, wędzony 3h i parzony do osiągnięcia 72 stopni w środku. Ideolo mięsko na takie chłodne jesienne dni.

#gotujzhejto #jedzenie
dildo-vaggins userbar
d94102ca-36b2-4805-a71e-3cfffcd69c57
cebulion

@dildo-vaggins kirwa elegancka robota

TrocheToBezSensu

@dildo-vaggins Wygląda świetnie

adikb

Do takiego boczusia nic tylko czysta wódeczka (może być na ziemniakach albo na zbożowa - co kto lubi) schłodzona, ale nie zmrożona. Do tego ogórek kiszony i można imprezować do rana. Styl mocno wschodnio-europejski.

Zaloguj się aby komentować

Postrzelane z małej „armaty” kalibru 54.
Po ustawieniu przyrządów jest skupienie w czarnym w końcu.

Naważka 60 grains prochu 2Fg, pocisk R.E.A.L. O wadze 300 grains.

Kula z flejtuchem znosi na boki, jak widać te strzały ledwo w tarczy to kule 530 i flejtuch 0.24mm, trzebaby zredukować ilość prochu o dobra polowe żeby nie zrywało z gwintu.

Broń to Pedersoli Hawken Hunter 54 z gwintem 1:24.

#strzelectwo #bron #strzelanie #sport
dildo-vaggins userbar
f3ca2ed4-5ede-4f49-8c55-7d4b477831fc
f481cef7-a824-4607-b3fc-f90976694c05
moll

@dildo-vaggins ile to waży? Jak patrzę na ilość żelastwa to już mnie łapki i bark bolą

Okrupnik

@dildo-vaggins

f473a8f0-380a-4051-8269-c04c1e886cc9
Belzebub

Niezłe bydle. Jaki dystans?

Zaloguj się aby komentować

Co sądzicie o takiej konstrukcji na 8 paneli każdy 550W mocy? Niższe podpory mają 2m, wyższe 4,2m, liczone żeby mieć okolice 35 stopni. Wytrzyma to na profilach stalowych 60x40 i 6 fundamentach punktowych fi20cm?

Instalacja będzie offgrid.

Muszę zrobić tak wysoko bo to jest przy ogrodzeniu i byłby cień.

#stepujacybudowlaniec #budownictwo #elektryka
dildo-vaggins userbar
86bf991a-63bf-474e-8764-243688239979
d5c07682-0de5-436d-b4cc-7d6ea49dd574
spawaczatomowy

Zastrzały to tak na bogato widzę. Rachitycznie trochę, podstawy brak, wbijesz to kafarem w glebę?

Czy dobrze widze, że profile zastrzałów są węższą stroną do ramy poustawiane? Ma to zmniejszyć żagiel?

No i te łączenia xD


Jakieś to takie, niewiem..

a00de4ee-4b87-42da-b305-6c28df1fa5cb
spawaczatomowy

Od połowy wysokości (czyli końca zastrzałów na dłuższej stronie) będzie się gibać, nawet jak położysz panel. Profile na takiej długości mocno pracują


Dorzuć te czerwone, a kierunek profili przegadaj z kimś kto ramki do bramy chociaż raz w życiu robił i będzie git.


No i pomyśl jak zakotwiczyć ten żaglowiec

2dabe35a-f5dc-44e3-aa30-cd36986b2c44
SuperSzturmowiec

W poniedziałek dam zdjęcie jak tylko wygląda u mnie dla 50kW. Bo jutro wcześnie wychodzę i późno wracam a oświetlenia brak

Zastrzały również w poprzek polecane

Zaloguj się aby komentować

Żona zaufania XD
Onetowi i lewactwu się już we łbie pojebalo.

Mąż zaufania nie znaczy męża w znaczeniu małżonka ale męża w sensie człowieka.

Wszyscy jak jeden mąż oznacza „wszyscy razem”. Robienie na sile feminatywow jest śmieszne.

#heheszki
dildo-vaggins userbar
9556b9c2-cb36-4ed3-a59a-c528690ec5b9
mordaJakZiemniaczek

Nie byłoby problemu i można by używać określenia Dama Zaufania, gdyby grubas Walaszek tak nie nacechował pejoratywnie tego słowa w swoim utworze Świnki i Damy

boogie

Kurwa, ale prychłem xD

Zaloguj się aby komentować

Muszę się pochwalić ze pierwszy raz od początku III RP moi rodzice poszli zagłosować, ich wkurwienie w końcu sięgnęło zenitu i poszli coś zmienić, jestem z nich dumny!

#wybory #polityka
dildo-vaggins userbar
sone

Piorun dla rodziców

dildo-vaggins

Dostałem smsa od mamy wiec tata w końcu się wybrał xD

d9ec801e-8621-4398-99ef-e0e5d4e73eed
PanNiepoprawny

@dildo-vaggins z całym szacunkiem. A właściwie nie z całym.. Jednak w ogóle bez szacunku - mają kurwa zapłon.

Zaloguj się aby komentować

Właśnie skończyłem odlewać z ołowiu swoje pierwsze pociski typu R.E.A.L. (Rifling Engraved At Loading) kalibru .54

Dziś jeszcze smarowanie a jutro na strzelnicy pierwsze testy w karabinie czarnoprochowym z szybkim gwintem.

Jak ktoś się zna to wie ze przegrzalem ołów i cyna w postaci tlenku utleniła się na powierzchni pocisków przez co są matowe.

#strzelectwo #bron #bronpalna
dildo-vaggins userbar
28fae8d5-0d02-4033-b0cb-c9a5e2c46fd4
Lubiepatrzec

@dildo-vaggins defekt wizualny czy coś więcej?

dildo-vaggins

@Lubiepatrzec podobno ani to dobre ani zle, ot przegrzany stop ołowiu, mówią ze warto sprawdzić wymiary takich pocisków bo podobno inaczej się kurczą przy zastyganiu.

Zaloguj się aby komentować

Dziś młody ma imprezkę z okazji 7. urodzin, jako ze uwielbia książki Harry Potter, to ma wszystko w motywie HP.

Zazdroszczę mu takich rodziców, sam bym chciał taki tort na urodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dzieci #chwalesie
dildo-vaggins userbar
4abb921a-ec3d-472e-a0fb-471758152e15
41b844e7-7b63-4fa2-92d9-7cd8ce639046
MasterChef

A gdzie wóda?

madhouze

@MasterChef dopiero jest wdrażanie nawyku w postaci Picollo

meinigel

Picollo ma tyle cukru ze moji po nim szaleja jak szatany

dildo-vaggins

@meinigel a daj spokój, to był dramat, jakby kokainiści się bawili na imprezie xD

GtotheG

@dildo-vaggins myslalam, ze to jest cyferka 1 i zastanawialam sie po co rocznemu dziecku cokolwiek z jakims motywem xd

Sto lat dla solenizanta!

Zaloguj się aby komentować

Jak co piątek, postrzelane. Idzie mi coraz lepiej, skupienie lepsze, nadal strzelam tez poza czarne pola ale w czarnym jest dużo więcej.

Aktualnie zbieram kasę na jakiś karabin z szybkim gwintem do pocisków REAL, najlepiej kalibru 50 lub 54.

#bron #strzelectwo #sport
dildo-vaggins userbar
0bc14ed1-9fdc-4439-b26c-b5bd7456514f
Sweet_acc_pr0sa

@dildo-vaggins z tego to jesten pod wrazeniem ze wgle trafiasz xD

dildo-vaggins

@Sweet_acc_pr0sa akurat trafienie z broni czarnoprochowej nie jest jakimś wyczynem, pod względem celności niewiele ustępuje broni współczesnej. Większość gwintowanych karabinów czarnoprochowych celnie strzela na 100-200m a te lepsze jak Sharps nawet na 300-500m. Rewolwer na 25m to nie jest nic nadzwyczajnego, na 50m robi się wyzwanie.

Armo11

Ale bym se postrzelał z kałacha.

Belzebub

No i gitara. Fajne ustrojstwo. Ja mam Navy

dildo-vaggins

@Belzebub bardzo mi się Navy podoba, ale ciężko znaleźć cały stalowy, większość dostępnych w sklepach ma mosiężną ramę której nigdy nie kupię.

Zaloguj się aby komentować

Dziś pierwsze strzelanie po regulacji celownika w moim Colt Army 1860, na czerwono skupienie 6 strzałów (w tym jeden w drugi) z 25metrow z podparcia. Oburącz stojąco miałem 4 strzały w czarnym i dwa zaraz przy krawędzi wiec jest dobrze.

Naważka 15 grains prochu 3Fg, kula 454.

#strzelectwo #bron #sport
dildo-vaggins userbar
f6cc5152-fca6-402d-8803-82fc5ec49ff2
9c31454f-9775-4f0f-92f0-b90d7406635e
FulTun

@dildo-vaggins  W mojej okolicy jeden gostek prochowca napełniał materiałem błyskowym swoją Zosie. Efekt po wystrzale imponujący jak z działa.

Po wystrzeleniu bebna w oczach były przez 10 min jasne kropki które zmieniły sie w czarne.

moll

@dildo-vaggins elegancko

Waspin

@dildo-vaggins można wiedzieć gdzie regulowałeś i za ile? Mam muszkę do spiłowania w Cattlemanie a samemu mi się trochę nie chce

dildo-vaggins

@Waspin robiłem to sam, u mnie udało się podnieść muszkę o milimetr i dzięki temu na 25m strzela już dobrze, nowy strzelał za wysoko o około 20cm.

Zaloguj się aby komentować

Następna