Zdjęcie w tle
starebabyjebacpradem

starebabyjebacpradem

Sum

Dołączył/a: 28.01.2021

Mój nick nawiązuje do oryginalnego pomysłu na ten portal i nawiązuje do pewnego Tomasza i jego stosunku do starszych pań na przejściu dla pieszych.

  • 117Wpisy
  • 487Komentarzy
  • 3Obserwujących

Ale mnie wkurza brak słońca, cały styczeń tylko pierdolone zachmurzenie w dzień. Depresji idzie się nabawić.

 

#zimowypierdalaj #oswiadczenie #gownowpis #takaprawda

@tellet sam do szczuplych nie nie należę ale wkurza brak światła słonecznego aż się odniechciewa żyć i pracować.

@starebabyjebacpradem Sezon jesienno-zimowy w Polsce to marnowanie połowy roku i połowy życia.

@BettyLou ja tam mam pracę pół na pół pomieszczenia/zewnątrz więc tam nie odczuwam kto wie jak braku ale w tym roku wyjątkowo hujowo jest

Zaloguj się aby komentować

Tak się złożyło że lubię podróżować i przy okazji zboczylem z głównej drogi i kupiłem sobie kilka podkładek do jabłoni, tym razem wybór padł na A2 ktore ponoć wegetatywnie się da rozmnożyć co w sumie widać na podkładce skąd wypuściło korzenie.

Zobaczymy jak na niej coś ruszy a jedna sobie zostawię do produkcji podkładek.

Sobie zostawiłem 4 sztuki z 20 resztę opchnalem koledze bo ich poszukiwał, sam będę robił sobie podkładki z pestek antonówki to więcej mi ich nie trzeba.

 

#ogrodnictwo #zainteresowania #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu

e1721935-374e-4040-819a-0dd08601a4f2

@starebabyjebacpradem Gdzie sie kupuje takie podkladki?

@starebabyjebacpradem Dzięki za info. Człowiek uczy się całe życie.

@bambaleon pyta się w szkółce albo się wyhodowuje swoje z pestki, przeważnie antonówki z tą różnicą że antonówka z racji tego że rośnie z pestki nie ma takiego samego wzrostu w każdej wysianej roślinie. Cały myk w podkładce A2 polega na specjalnie traktowanej sadzonce i ukorzenianiu odrostów.

Zaloguj się aby komentować

Idę na urodziny do kolegi i robię mu prezent, jak myślicie spodoba mu się?

 

Zwykła gorzała ale zabarwiona barwnikiem spożywczym w innej butelce i własną etykietką.

 

#czarnyhumor #diy #pijzhejto #alkoholedomowe

3e237eba-88fb-4b57-8931-fa9386b6828f
430e665e-929c-42df-9434-03c7baa66859

@starebabyjebacpradem o karwa, ale pro-tip!

@starebabyjebacpradem Czuć różnicę w zapachu więc się zorientuje co tam jest

@JacekSasinPL Chyba, że OP kupił cos pokroju 1906 : D

Zaloguj się aby komentować

Nie ma lekko harmonogram prac musi być wykonany, dziś pomiary akumulatorow awaryjnego zasilania z wyłączeniem napięcia sieciowego.

 

Pomiary po 5 minutach wykonane teraz czekamy na kolejne, a później badanie gęstości elektrolitu wraz z ewentualnym uzupełnieniem wodą destylowaną.

 

#gownowpis #pracbaza #kolej

c67834b8-cb98-4288-99a5-ea666b5c5236

@starebabyjebacpradem nie nie, cri. Latam sobie dronem

@starebabyjebacpradem panie jaki sok co Pan xD

Zaloguj się aby komentować

Tuż przed sylwestrem zjadłem 3 jabłka odmiany Grochówka Wielka. Nasiona z ogryzków położyłem na wilgotnych ręcznikach papierowych i owinałem woreczkiem foliowym i dałem na górną półkę w lodówce. Właśnie puściły kiełki. Same jabłka zebrałem spod drzewa gdzie tak leżały od listopada nabierając dojrzałości konsumpcyjnej w mrozie pod śniegiem . Podejrzewam że to przyspieszyło proces stratyfikacji.

 

#ogrodnictwo #zainteresowania #stareodmiany #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu

da1f87b7-d71c-41bc-bcee-63197a7feb5c
855b86fe-d7be-497a-af66-884b4303dd2e
f35f4d02-c7ad-4e2e-aac3-a96f5471a7f9
a18d2aff-2d87-41f6-9c86-619e97a03260
dbbf3530-e0f8-40b7-b766-31c96f11242f

@starebabyjebacpradem kiełkują Ci bez problemu w lodowce? Pierwsze o tym słyszę, ja zawsze (co prawda nasiona papryk) trzymałem w łazience, gdzie mam najcieplej i jest duża wilgotności;)

@ptaszorex Chodzi o pochodzenie jabłoni domowej że jest mieszańcem miedyzgatunkowym z tego co zrozumiałem
Tu obrazkowo tłumaczy https://www.youtube.com/watch?v=pE2ZptbktPw
@nxo Papryka co innego tu przeprowadzałem próbe stratyfikacji nasion jabłoni, w jakiś sposób poprzez uprzednie wymrożenie i teraz symulacje siedzenia w chłodnej ziemi schodzą substancje zabezpieczające podróż nasion przed połknieciem i układem trawiennym i czują się jakby z pół roku leżały w ziemi i teraz mają jakby wczesną wiosnę w lodówce.
A papryka faktycznie kiełkuje w cieple.

Zaloguj się aby komentować

Nudzi mi się a w była łopatka w promocji to robię kiełbasianke w słoikach.

Najpierw słoiki umyłem w zmywarce a później wyprażylem w 250°C w piekarniku, jeżeli tego się nie zrobi to słoiki mimo trzykrotnego gotowania w odstępach dobowych się popsują i całą robotę szlag trafi.

Przy prawidłowym przygotowaniu spokojnie polezy w spiżarni 2 lata (wiem o tym bo mam jeden słoik z poczatku lutego 2021 )

 

#jedzenie #zainteresowania #survival #ciekawostki #diy #chwalesie

Edit: ooo to mój setny wpis, mały jubileusz xD

7c28ec72-e8c2-4f31-b5e9-7fa677582d8d
82b4b01a-7b37-48ad-bc5a-a4886e3ea809

@starebabyjebacpradem Wiem, że średnio wręcz bardzo drogo ale prosto od hodowcy mangalic z wolnego wybiegu.

@Dzienpachniejakpoczatek teraz programowo niszczą właśnie małych hodowców mitycznym asf i koniec końców będziemy robaki żreć bo jeszcze CO2 wymyślają do każdego kg mięsa

Zaloguj się aby komentować

Robię sobie sterowanie do szuszaki słonecznej do warzyw i owoców które będzie podążało za słońcem w osi x i y. (na chwile obecną oś X mam na stole, do y jeszcze konstrukcję wsporczą będe miał ale to sie w sterowaniu nie bedzie praktycznie niczym różniło)

Może i odkrywam koło na nowo bo mógłbym użyć Arduino albo inna atmege do tego i konfigurować programowo czułość ale jestem zdania że lepiej się też czego innego nauczyć.

Do wykrywania przesunięcia się ziemi wokół słońca użyłem komparatora lm393 z fotorezytorami, do wykluczenia stanów zabronionych bramkę XOR i AND do zamiany kierunku ale to w celu sprawdzenia działania na stole. Zmiana kierunku odbywa się poprzez mostek H na przekaźnikach.

Powrót już mam rozrysowany i będzie na zatrzasku, dwóch krancówkach i bramce logicznej wraz z fotorezystorem i kolejnym kompatatrem do wykrycia ciemności.

Napęd będzie zrealizowany na dwóch silnikach od wycieraczek które kilkanaście lat leżały w garażu oraz konstrukcji że złomu który kiedyś się przydał leżąc koło domu xD

Ten układ jeżeli się sprawdzi wykorzystam do trackera do panelu słonecznego i zwierciadła z anteny satelitarnej do grzania wody w basenie czy co tam sobie wymyślę. Ale to najpierw muszę sprawdzić czy to będzie funkcjonowało jak będę chciał.

 

#ciekawostki #ogrodnictwo #zainteresowania #diy

 

https://youtu.be/qv4GZR_jvkU

@CzarnyMat nauczyłem się też trochę eagle i próbuje swoich sił w robieniu płytek drukowanych https://youtu.be/EH-NNLA3KMc

@starebabyjebacpradem Eagle jest spoko, inżynierkę robilem w altiumie i wyszło całkiem zgrabnie, ale wszystko i tak się sypie jak się zaczynam bawić z wyższymi częstotliwościami

@CzarnyMat tego chciałbym się nauczyć, mało o tym jest materiałów przejrzystych

Zaloguj się aby komentować

Polać proszę administarcji Hejto za czytelność strony

baa52de4-d1c4-4c26-96fc-c6edf30da46c

@starebabyjebacpradem nie porównuj hejto z chlewem obsranym guwnem, bo mam wrażenie, że stąd ta wysoka ocena( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tau_Y nie no przed modernizacją wykop miał dobrą przejrzystość a teraz to gówno. Hejto ma za to highquality content i cenię za to bo jest duzo ciekawostek bez zbędnego pierdolenia, a teraz duzo lepiej się czyta jak wczesniej wymieniony wykop.

@starebabyjebacpradem miał to fakt, bo był archaiczny i na muj boomerski umysł idealny ale teraz to guwno i przy nim najgorszy wysryw ze starego wykopu nie był taki zły

Zaloguj się aby komentować