Jestem na greckiej wyspie Samos śladami wielkiego, wspanialego człowieka który kiedyś stąpał po tej wysepce. Człowiek ikona, legenda może nawet geniusz. Zgadza się chodzi o Roberta Makłowicza
Dodaje filmik jak Robercik opowiada o pitagorasie. Dlaczego Makłowicz opowiada o pitagorasie a nie na odwrot? Bo Makłowicza każdy zna
wołam @green-greq panucku takie czipsy upolowałem, nie lejsy ale też spoko i potwierdzam smaczne oreganowe
Nie ma to jak wstać w niedzielę rano i zarządzić wycieczkę na spontanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Córce dwa razy nie musiałem powtarzać, żona 'musiała' się dostosować ¯\_(ツ)_/¯
Spływ rzeką Marózka (to nad nią przed bitwą pod Grunwaldem miał swoje obozowisko Jagiełło o czym już tam kiedyś wspominałem, zapraszam do opisu rzeki - https://www.hejto.pl/wpis/splyw-kajakowy-marozka-etap-swaderki-kurki )
Stopień trudności nieco się zwiększył, w wypożyczalni twierdzili, że to rekordowe stany wody i faktycznie, dno kajaka już nie szoruje, a nurt jest momentami naprawdę wartki. Stety/niestety (co kto lubi) pojawiło się więcej zwałek, kilka trzeba przepływać kładąc się w kajaku - na pierwszy raz bym jej aktualnie nie polecił, ale do ćwiczenia manewrowania perfekcyjna
Ciąg dalszy płaczów Januszów albo bajtów które dobrze sie klikają w sezonie
Okuninka to takie Mielno - łączy wszystkie wady typowych miejscowości turystycznych z jednoczesnym brakiem jakichkolwiek zalet (morze albo góry). To, że w ogóle ktoś tam jeździ, jest dla mnie fenomenem. Właśnie sprawdziłam na booking - tydzień dla rodziny 2+2 to 3-5 tys. złotych
Centrum Warszawy czy Łodzi wygląda bardziej wypoczynkowo i przyjaźnie ludziom, niż to.
Główna ulica przeznaczona przede wszystkim dla aut -
Beton, asfalt, kostka -
Absolutny brak zieleni -
Architektura w stylu każdy sobie rzepkę skrobie, prowizorki z blachy i ceraty -
Zawalone chodniki że ciężko przejść -
Brak sensownego ciągu dla pieszych i rowerów -
Puste domki, pusta plaża, pusta smażalnia ryb, płacz i zgrzytanie zębów. Turyści zamiast Jeziora Białego na Lubelszczyźnie wybrali wczasy na Riwierze Tureckiej.
Bo Polak potrafi liczyć. - Za tydzień w czteroosobowym domku w Okunince ze śniadaniami i obiadokolacjami musiałbym zapłacić prawie sześć tysięcy. Do tego dwie stówy dziennie na gofry, lody, frytki, czy piwko. Podejrzewam, że w ośmiu tysiach bym się nie zmieścił - porównuje Mateusz spod Lublina, który po raz pierwszy zamienił Jezioro Białe na kurort niedaleko Alanyi.
@GazelkaFarelka @WatluszPierwszy Obok Okuninki i Mielna jest jeszcze inna perła polskiej turystyki - Skorzęcin koło Wrześni. Ośrodek wybudowany nad jeziorem:
wąskie uliczki pełniące funkcje chodników i jednocześnie jezdni,
królują prymitywne domki wypoczynkowe,
każdy wolny kąt pozatykany samochodami,
główne "arterie" poobstawiane budami z żarciem, sklepami z tandetą i automatami,
@GazelkaFarelka do Zakopanego wybrałem się pierwszy raz w życiu z ciekawości w 2021. Spotkałem tam nagle sporo znajomych z podstawówki.
Mój wniosek był generalnie taki, że w takie miejsca jeżdżą głównie ludzie, którzy nie znają języka angielskiego i "boją się" zrobić booking I zamówić przeloty.
@GazelkaFarelka to możne znowu podniosą ceny i zaczną jeszcze głośniej grać, w końcu powinno sie udać
Przy okazji odniose się do manipulacji w poście głównym, bo jak może i na głównej ulicy tak jest, tak przy jeziorze jest zrobiony deptak gdzie spokojnie można np rowerem jezioro objechać czy pospacerować. A że ulica za linią zabudowy jest dla samochodów, to nie ma sie co dziwić i jako stały bywalec Okuninki nie wyobrażam sobie innej opcji, bo zwyczajnie nie byłoby jak dojechać do domków. Zieleni poza główna ulicą też jest bardzo dużo.
@rith od czasu jak mam duże dzieci, to jeżdżę w maju i wrześniu/październiku. Kiedyś Rzym w listopadzie nawet. Mniej ludzi, to jeden z argumentów. Natomiast mam świadomość, że wiele osób jest "przywiązanych" terminami do wakacji.
@arteczek no, ja nie mam i uwielbiam turystyczne miasta na początku Grudnia. Mam zdjęcia z Wenecji, z Placu gdzie jestem tylko ja i jakieś dwie grupki na drugim końcu xD
Dolina Wangxian znajduje się w prowincji Yunnan w południowo-zachodnich Chinach. Miejsce to znane jest z malowniczych krajobrazów, skalistych gór i zielonych pól herbacianych. Dolina Wangxian to miejsce, gdzie produkuje się jedną z najlepszych chińskich herbat – pu erh – uprawianą na wysokości ponad 1000 metrów.