Majstry, jest moze apka taka co moge se na nia wrzucic mape w jpg (taka 1:10000 do bno) zeby mi ja jako warstwe pokazywalo?
#pytanie #mapy #turystyka #biegnaorientacje

Majstry, jest moze apka taka co moge se na nia wrzucic mape w jpg (taka 1:10000 do bno) zeby mi ja jako warstwe pokazywalo?
#pytanie #mapy #turystyka #biegnaorientacje

Zaloguj się aby komentować

Przedsiębiorcy znad Bałtyku uważają, że przez deszczową aurę Polacy nie przyjechali, a sezon jest zmarnowany. Owszem pogoda jest w kratkę, ale problem mogą stanowić też ceny noclegów, które - w większości są nieadekwatne do standardu kwater. Najlepiej to widać na przykładnie Dubaju i Mielna. W tym...
Na Islandii po erupcji wulkanu Sundhnúkur na Półwyspie Reykjanes, która rozpoczęła się 16 lipca, pozostał już tylko jeden aktywny krater.
https://www.ruv.is/polski/2025-07-31-pozostal-jeden-krater-449960
Natomiast nowym problemem stała się tzw. "turystyka wulkanowa" - policja ostrzega przed wchodzeniem na świeżą lawę w rejonie erupcji, lecz pomimo zakazów i ostrzeżeń służby codziennie ewakuują z niebezpiecznego terenu osoby szukające lepszych widoków. Wielu odwiedzających nie zdaje sobie sprawy z realnego zagrożenia.
https://www.ruv.is/polski/2025-07-31-nowa-strefa-zagrozenia-znaki-przy-krawedziach-lawy-449934
#wiadomosciswiat #islandia #turystyka





Zaloguj się aby komentować

Władze chorwackiej Makarskiej zdecydowały o wprowadzeniu zdecydowanych działań wobec turystów zajmujących miejsca na plaży poprzez pozostawianie na piasku swoich rzeczy. Od teraz przedmioty pozostawione w ten sposób będą uznawane za odpady i trafią do kosza.
Może warto być przetestować ten patent...

Przedsiębiorcy z Majorki alarmują o spadku liczby niemieckich turystów. Protesty przeciwko masowej turystyce odstraszają odwiedzających, co wpływa na lokalną gospodarkę. Tylko w branży gastronomicznej mówi się o... #majorka #turystyka #mialeszlotyrog
Branża turystyczna w 2024 r. zarobiła więcej niż w rekordowym 2019 r., choć było mniej (o 1%) podróży. Co się więc stało? Jest coraz drożej. Ceny w turystyce wariują na całym świecie.
#turystyka #gospodarka #pandemia #ceny #overtourism
Zaloguj się aby komentować

Mieszkańcy Zandvoort, jednego z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w Holandii, przeprowadzili nietypową akcję. W Mapach Google (Google Maps) zgłoszono fałszywe zamknięcie ulic. W ten sposób chciano ograniczyć ruch samochodowy, który utrudniał życie...

Cześć,
Na północy Albanii znajduje się jedno z piękniejszych moim zdaniem miejsc, które nazywa się Lumi i Shales. Znane jest też jako jezioro Koman i rzeka Shala. Miejsce przypomina norweskie fiordy. Jedzie się do niego starą, mocno zniszczoną drogą SH25W, która na szczęście doczekała się...

Korea Północna ogłosiła, że jej nowo otwarty nadmorski kurort nie będzie przyjmował zagranicznych turystów.
Kurort Wonsan Kalma, otwarty 1 lipca, został uznany za kluczową część ambicji przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w zakresie rozwoju turystyki.
W okresie poprzedzającym otwarcie ośrodek...
Jestem absolutnie w stanie potwierdzić, że nie da się już j⁎⁎⁎ąć wszystkiego i wyjechać w Bieszczady. Tam gdzie przez lata nie było ludzi, aktualnie jest masa. Wina oczywiście góralskiego żydostwa z Podhala, zaczęło się szukanie tańszych alternatyw. Przy czym aktualnie robi się to samo tutaj.
Jednak dzisiaj nie o tym.
Wiecie taki jest najgorszy okres w sezonie dla lokalsów w regionach turystycznych?
Wymiana turnusów. Najczęściej w weekendy.
Jednym i drugim się śpieszy. Absolutnie żadnego myślenia na drogach. C⁎⁎j że jest wąsko, są piesi. Trzeba zapierdalać. Swój wielkomiejski zapierdol na drogach przywożą że sobą. Deszcz i czasem błoto na drogach, bo przecież to są góry. Okazuje się że suv do wożenia brajanka 2 ulice do przedszkola sobie nie radzi.
Oczywiście w ciągu tygodnia też jest ciekawie. Parkowanie jak popadnie, gdzie popadnie. Skrzyżowanie, przecież na targówku tak parkujemy. Wjazd na posesje? Kaj ty chcesz pierunie, u nas na slunsku tak stawiamy obok hasioka. Samochód na zakręcie bo brajankowi zachciało się srać? Oczywiście.
O innych sytuacjach gdzie o kulturę osobistą trudno, to szkoda pisać. Niby na urlopie a napięci jak guma w majtkach.
Nie dziwią mnie ludzie, którzy wolą jechać zagranicę. Raz, że taniej a dwa mniej własnego narodu.
Poza wysokim sezonem turyści są zupełnie inni.
#gownowpis #turystyka #polskiedrogi #urlop
Zaloguj się aby komentować
Pozdrawiam hejto z Karpacza. Plan jest taki, by jutro wyjść w góry, pogoda jednak jak na razie nie sprzyja, bo zaczęło lać strasznie. Typowy wypoczynek w Polsce ;-)
#gory #turystyka #fotografiadronowa



Zaloguj się aby komentować
Dziś w pracy koleżanka mnie zainspirowała do wyjazdu nad polskie morze i się zacząłem zastanawiać. Dawno nie byłem, a może by się wybrać na 3-4 dni? Jak bym znalazł nocleg w spoko cenie to serio można się wybrać… był ktoś ostatnio? Posłucham waszych doświadczeń bo wole sie uczyć na cudzych błędach #turystyka
Zaloguj się aby komentować

Cześć,
Dziś historyczna ciekawostka z Mazur. Wiecie, że lasy Mamrzańskie, na północno-zachodnim skraju jeziora Mamry kryją jeden z największych i najlepiej zachowanych kompleksów bunkrów Wermachtu w tej części Europy? Dziś w Mamerkach można zwiedzać 30 bunkrów, z których największy waży 15 tys....
Skoro można zakazywać dzieci, to można i w drugą stronę... #lgbt #turystyka #polska #dzieci #psy

Zaloguj się aby komentować
"Icon of the Seas" to prawdziwy gigant i największy statek wycieczkowy na świecie pod względem tonażu brutto. Należy do floty Royal Caribbean International i zadebiutował w styczniu 2024 roku z portu w Miami.
Ten kolos ma 20 pokładów i może pomieścić nawet 7600 pasażerów (przy maksymalnym obłożeniu) oraz 2350 członków załogi. Jest to pływający kurort, który ma oferować mnóstwo atrakcji dla rodzin i nie tylko.
Kluczowe cechy i atrakcje "Icon of the Seas":
* Największy park wodny na morzu: Nazywa się "Category 6" i posiada sześć rekordowych zjeżdżalni, w tym najwyższą zjeżdżalnię i pierwszą otwartą zjeżdżalnię typu "free-fall" na statku wycieczkowym.
* Siedem basenów i dziewięć jacuzzi: Wśród nich znajduje się "The Hideaway", czyli pierwszy podwieszany basen infinity na morzu.
* "Aquadome": Kopuła ze szkła, która pełni funkcję miejsca do nurkowania i pokazów.
* "Absolute Zero": Największe lodowisko na flocie Royal Caribbean, gdzie odbywają się spektakularne pokazy.
* Różnorodna oferta gastronomiczna i rozrywkowa: Statek oferuje ponad 20 opcji kulinarnych i 15 miejsc rozrywki, od teatrów po bary.
* Zrównoważony rozwój: Jest to pierwszy statek Royal Caribbean napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG), choć organizacje ekologiczne zwracają uwagę na wyzwania związane z emisjami metanu z tego paliwa. Statek wykorzystuje również technologię przetwarzania odpadów w energię.
#ciekawostki #turystyka #wakacje
#ankieta
Zaloguj się aby komentować

Władze Barcelony oraz Portu w Barcelonie podjęły decyzję o ograniczeniu od lipca 2025 r. liczby wycieczkowców w porcie w celu zmniejszenia negatywnego wpływu masowej turystyki na miast. Z kolei na greckich wyspach od 1 lipca obowiązuje wysoka opłata za "zejście ze statku", nawet 20 Euro...
Według badań Eurostatu 25% Polaków powyżej 16r. życia nie jest w stanie pozwolić sobie na tydzień wakacji poza domem. Średnia unijna 27%.
#ciekawostki #polska #europa #podroze #turystyka

@mordaJakZiemniaczek sądzę, że ważne by też było wyjaśnienie, co to znaczy “tydzień wakacji”
Tydzień u babci, gdzie się będzie jeździło na rowerze, kapało w lokalnym basenie i jadło na koszt działów (miło wspominam takie wakacje), czy wyjazd grupka do wynajętego domu z basenem w turystycznej okolicy?
Zaloguj się aby komentować
Szukam namiot 3 os. - im lżejszy tym lepszy. Docelowo na wielodniowe wyprawy rowerowe.
Raczej nie będzie używana w niepogodę
Nie musi być wysoki - tylko do spania
Nie może być dłuższy niż standardowe cargoprzyczepy rowerowe 50-80cm długości - ale to już sobie sam sprawdzę
Tagi
#wyprawy #namiot #turystykarowerowa #turystyka #biwakowanie
@Bjordhallen Ja szukałem na wyprawy rowerowe z żoną (bez przyczepki) I wybraliśmy Husky Bronder Extreme Lite 3 osobowy (dla nas dwoje). Niska waga, stosunkowo małe wymiary po złożeniu, ma przedsionek z podłoga, spełnia nasze niewygórowane wymagania. Używaliśmy go póki co tylko na dwóch wyjazdach - czyli niezbyt dużo, więc nie wiem jak będzie z trwałością, ale póki co mogę polecić.
Zaloguj się aby komentować