#kajaki #splywkajakowy #turystyka
Mieliśmy jechać w weekend w Bory Tucholskie, ale na 90% będzie lało.
Widzę, że południowy-zachód ma być OK pogoda.
Polecicie jakąś łatwą trasę kajakową na 5-6h spływu w tym rejonie, czyli dolny śląsk/lubuskie?
#kajaki #splywkajakowy #turystyka
Mieliśmy jechać w weekend w Bory Tucholskie, ale na 90% będzie lało.
Widzę, że południowy-zachód ma być OK pogoda.
Polecicie jakąś łatwą trasę kajakową na 5-6h spływu w tym rejonie, czyli dolny śląsk/lubuskie?
Zaloguj się aby komentować

W Dolinie Pomarańczy, jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych regionów Majorki, sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Po raz pierwszy od 25 lat mieszkańcy i przedsiębiorcy z okolic Sóller mogą stanąć w obliczu czasowych przerw w dostawie wody pitnej. Problem dotyka także inne...
Leżymy nad basenem. Trochę czasu zajęło nam ustawienie leżaków w taki sposób, aby były w zacienionym miejscu. Wychodząc na słońce lub idąc do wody psikamy się filtrem spf50. Kilka reaplikacji w ciągu dnia, żeby chronić skórę, szczególnie na twarzy. Od wielu lat mówi się o tym, jak ważne jest stosowanie kremów z filtrem. Widzę jednak sporo osób, zwłaszcza w wieku emerytalnym, które dosłownie smażą się na pełnym słońcu, a część z nich (wnioskując po kolorze opakowań) dodatkowo używa środków wzmacniających opalanie.
Jak jest u was? Chronicie się przed słońcem, smażycie się czy macie to gdzieś?
Pozdrowienia z Cypru
#turystyka #podroze #ankieta
@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta warto zaznaczyć, że wzrost ochrony pomiędzy SPF30 a S0F50 nie jest jakoś znaczący, a cenowo bywa. Tak czysto informacyjnie, by ktoś samodzielnie zdecydował mając tego świadomość :)
Z mojej strony uważam, że warto używać jeżeli się eksponujemy na mocne słońce. Sam za mało stosuję kremów z filtrem na twarz, ale jak tylko użyję coś tłustego to zaraz mam problemy skórne
@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta też byłem zdziwiony gdy pierwszy raz zagłębiłem się w temat, ale różnice są marginalne i warto dopasowywać to też pod kątem jak sami reagujemy na słońce.
Załączony wykres może obrazuje to lepiej. Pochodzi ze strony https://guavahealth.com/article/decoding-spf-what-you-need-to-know-about-sunscreen-protection

Zaloguj się aby komentować
Jeśli ktoś lubi zwierzęta i akurat jest na Cyprze, to polecam Zoo Pafos. Samo zoo jest całkiem fajne (18,50€), ale prawdziwą atrakcją jest karmienie lemurów (+5€). Gnoje całą bandą obsiadają człowieka, cisną się wszędzie, ale przede wszystkim do kubka z jedzeniem. Strasznie śmieszne stworzenia. Zdecydowanie warto było dopłacić.
Pozdrowienia z Cypru
#turystyka #podroze

Zaloguj się aby komentować

Zaledwie dwie minuty wystarczyły, by Podlaskie Bony Turystyczne na wypoczynek we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu rozeszły się wśród internautów. W ramach programu ci, którzy zdążyli wygenerować bony, otrzymają 300 zł na nocleg w wybranych obiektach. [...]
Dziś około godziny 12:20...

Cześć,
W sierpniu odwiedziliśmy Szydłów niewielkie miasteczko w województwie świętokrzyskim. Zaskoczyło nas to, że mimo iż tak małe, niepozorne, pełne jest unikatowych średniowiecznych zabytków, a szczególnie cenny jest najlepiej zachowany w Polsce średniowieczny zamek królewski, gdzie lubił bywać...
Ci troglodyci powinni zdzierać to zębami. Lecą kilka tysięcy kilometrów od domu ze swoimi gównianymi wlepami, bo przecież każdego interesuje jakaś mierna polska drużyna, która znana jest w Europie głównie z wbierania wpierdolu od pastuchów.
Pozdrowienia z Cypru. Ale nie dla podludzi od wlep.
#podroze #turystyka


@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta Musimy pogodzić się z tym, że jest część społeczeństwa która nie szanuje nic i nikogo. Mają wszystko gdzieś. Kiedyś też się denerwowałem, ale stwierdziłem, że tylko niepotrzebnie się wkurzam
Zaloguj się aby komentować
Jestem ciekaw ile zgromadzonych tutaj osób zdobyło Koronę Gór Polskich lub chciałoby ją zdobyć?
#turystyka #gory

@TenTypTakMa dzień dobry. Końcówka 2020 roku, skończone. A zacząłem zdobywać jak kiedyś był o tym artykuł na joemonster. Kiedyś nie było tak ładnie, że na kazdym szczycie skrzyneczka z pieczątką a trzeba było szukać.
A teraz z moją ładniejszą połówką robimy Diadem - 80 szczytów. Już ponad połowa ładnie zdobyta.

Zaloguj się aby komentować

Kończący się sezon wakacyjny w Tatrach był udany pod względem frekwencji turystycznej - ocenił Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Mimo kapryśnej pogody większość hotelarzy odnotowała wzrosty obłożenia wobec ubiegłego roku - podał Wagner.
Przyszedłem tu pić herbatę i napierdalać ludzi. Właśnie kończy mi się herbata
XD.
Pozdrowienia z Cypru
#podroze #turystyka #heheszki

Zaloguj się aby komentować

Zakopane zrezygnowało z pobierania opłaty turystycznej po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 26 sierpnia 2025 roku, który uznał ją za niezgodną z prawem. W odpowiedzi na tę decyzję rząd rozważa wprowadzenie ogólnopolskiego podatku turystycznego, który miałby wesprzeć samorządy w utrzymaniu...
#turystyka #wakacje #psy
Szukam ogrodzonego miejsca bezpośrednio nad jakimś jeziorkiem. Chce zabrać psiaka na krótki wyjazd, a ma bzika na punkcie wody.
Wystarczy pusta działka, kimniemy się w kamperze. Chodzi o to aby nie było innych ludzi ani psów, tak aby mógł swobodnie sobie latać.
jak szukać takiego miejsca? Albo może polecicie coś?
@Millionth_Visitor jest camping przy jeziorze srebrnym w Turawie. Akceptują psy, camping jest ogrodzony. Bardzo mało tam ludzi. Można zarówno wynająć domek jak i przyjechać swoim kamperem.
Polecam też jeśli ci bliżej nad morze "camp na wydmie" w Łebie. 80m od plaży, koniec miejscowości. Mają psi prysznic i są dog friendly.
Jeśli zagranica to polecam okolice Szwedzkiego Jonkoping i ogromne jezioro nad którym campingów jak mrówków. Większość dog friendly.
Jeśli morze to moje chyba top 3 z ostatniej dekady to DK Thorup Strand miałem domek 40m od plaży, do około cicho pusto, pies mega szczęśliwy
Jeśli ciepełko to Chorwacja i Cam Strasko. Mają psią strefę i psią plaże z reguły pustą. We wrześniu a byłem tam 14 razy głównie wiatr hula.
Zaloguj się aby komentować

Dziennik „The Telegraph” przygotował zestawienie najlepszych krajów świata według swoich czytelników, którzy głosowali w plebiscycie Telegraph Travel Awards 2025. W rankingu znalazły się kraje, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy wolisz podziwiać przyrodę, poznawać...
Druga atrakcja ktora odwiedzilem w #london bylo IFS Cloud cable car. To krótka trasa, która ma w dwie strony całe 2,2km. Jest na uboczu trochę, więc trzeba sie metrem przemiescic.
Na szczescie jest tansza niz oko londynu, bo w dwie strony tylko 13 funtów, w jedną 7. To typowa kolejka linowa nad rzeką, ale również można podziwiać fajne widoki miasta.
Polecam brać w dwie strony, bo stacja metra z drugiej strony jest daleko xD (w sumie zależy z której strony przyjdziecie) #podroze #turystyka taguje chociaż w sumie zdaje sobie sprawe z tego ze pewnie każdy z Was był tam PINĆSET razy xd
Ze względu na lokację spokojnie można samemu jechać, lub w parze. To zdecydowanie nie jest zbyt popularne





@WujekAlien Powiem tak: NIE WIEM :). Byłem jedynie tam 3 dni, natomiast tak, jest ich sporo. Widzi się ich na rowerach Lime, często z włączonym alarmem, gdzie muszą pedałować by jechać (to rowery elektryczne z wspomaganiem). Na podstawie moich obserwacji powiedziałbym tak, wieczorami na pewno nie zapuszczałbym się w dalekie okolice, czy dziwne okolice/malutkie uliczki. Natomiast nie uogólniam, pecha możesz mieć w małym miasteczku czy wsi, spotykając pojeba, natomiast ze względów bezpieczeństwa na pewno w nocy nie zwiedzałbym Londynu :).
Zaloguj się aby komentować
Chłop se kupił namiot. Piąty z kolei. Niby dwuosobowy, ale raczej półtoraosobowy. W przyszły łikend planuję test. Zastanawiałem się, czy wziąć mniejszy i lżejszy o 200g, bardzo jednososobowy, ale jestem już stary i lubię luksusy. Większy, w razie czego, daje też możliwość przenocowania jakiejś zagubionej na szlaku, zziębnietej turystki.
Kielecki dla skali. Bo banana już zjadłem.
#turystyka


Zaloguj się aby komentować
Ostatni dzionek a raczej godziny na Samos
#grecja #jedzenie #turystyka





Zaloguj się aby komentować
Wpływy z turystyki międzynarodowej w 2023 w ramach #ciekawostkistatystyczne
W 2023 r. UE otrzymała 25,9% światowych wpływów z turystyki międzynarodowej: 15,2% pochodziło z turystyki międzynarodowej między krajami UE, a 10,7% od turystów spoza UE.
Biorąc pod uwagę poszczególne kraje UE, Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, Portugalia, Austria, Grecja, Holandia, Chorwacja i Polska znalazłyby się wśród krajów otrzymujących co najmniej 1% światowych wpływów z turystyki międzynarodowej.
W 2023 r. 18 krajów spoza UE otrzymało co najmniej 1,0% światowych wpływów z turystyki międzynarodowej. Stany Zjednoczone miały 12,3% udziału, który był znacznie wyższy niż udział odnotowany dla innych krajów spoza UE; Wielka Brytania miała kolejny najwyższy udział (4,8%).
Źródełko: https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-eurostat-news/w/wdn-20250804-1
#ciekawostki #turystyka #gospodarka
#owcacontent

Zaloguj się aby komentować

Przygotowaliśmy dla Was kolejne zestawienie ciekawych wydarzeń, jakie warto odwiedzić podczas weekendu. Imprez jest sporo, więc każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.
#lubelskie #lubelszczyzna #zwiedzanie #turystyka
Dożyłki dzień narkomanów
Czy był ktoś albo rozważa trekking po Pakistanie z naciskiem na góry, więc Himalaje albo Karakorum a najchętniej K2BC
#pakistan
#turystyka
#pytanie
#kiciochpyta
@Z_buta_za_horyzont byłem parę lat temu , ciekawy ale bez padania na kolana z zachwytu, samo Maroko dużo ciekawsze 😏, Himalaje i Karakorum to zupełnie inna skala zanurzenia w górach, oferta z sensownej agencji i taka cena jest do przyjęcia za kompleksowe ogarnięcie tematu od początku do końca: https://trangoadventure.com/tours/k2-and-gondogoro-la-trek/
Zaloguj się aby komentować