@wonsz osobiście chciałbym zobaczyć nagranie ze Stodoły 1995 - jeśli oczywiście istnieje. W "Tylko Rock" napisali że jak Clawfinger zagrał na koniec "Ni****", to towarzyszył mu Till z miotaczem płomieni
Putin, Navalny, Trump, CIA, NSA, War, Politics & Freedom
Mam mieszane uczucia, chwilami wydaje się, że jest totalnym debilem, a w innym momencie udaje debila. Irytująca maniera mówienia, ale jest kilka ciekawych wątków
Właściwie kilka opcji jest prawidłowe. To GRIFTER. Nie wyznaje ideologii tylko frajerów głównie prawicowców trzepie na kasę. Jest pełno np. Ateistów co wyskoczyli, że nagle wierzą w boga i pełno Chrześcijan kase im sypie z tego faktu. Jak masz wywalone to Prawica to idealne miejsce zarobku na naiwniakach.
Tucker pracowal najpierw w CNN, przez niemal 6 lat. Potem 3 w MSNBC, ktore tez ma znaczny odchyl w lewo. Mysle, ze on raczej w nic nie wierzy, nawet w wilkolaka.
Pożyteczny idiota Kremla, któremu chodzi tylko o hajs. Tak naprawdę to jest bardzo bogaty człowiek i właściwie cynik, który wali zwolenników MAGA na grubą kasę. Szkoda tylko, że ktoś taki ma wpływ na miliony ludzi przy urnach
Taguję polityka, żeby nie denerwować nikogo, kto chce się izolować od różnych wydarzeń, na które nie ma wpływu. Zwykła praca w programie paint. Taki sobie obrazek artystyczny.
Patrząc na timeline (poniżej) też to tak wygląda. Diabeł jednak tkwi jak zwykle w szczegółach (o których później) a cały ten opis jest szczerze mówiąc bardzo orientacyjny i źle napisany.
Początkowo otrzymujemy dość długi wykład z historii w wykonaniu Putina. Wykład ten oczywiście uderza w Polskę jako sojusznika Hitlera w kwestii Czechosłowackiej i ślizga się nad współpracą Stalina z Hitlerem mówi też o ciemiężeniu i próbie polonizacji ludności ruskiej. Nie jest to nic nowego w porównaniu z narracją historyczną takiej choćby Białorusi którą omawia o ile dobrze pamiętam w jednym ze swoich wideo @Andromeda .Ale poza interpretacją historii na rosyjską modłę zamiast na modłę naszej polskiej polityki zagranicznej - nie jest to NIC niespodziewanego. Chmielnicki proszący Rosję o opiekę ? Fakt. Propozycja Rosji w międzywojniu odnośnie sojuszu przeciw Niemcom z Czechosłowacją i/lub przepuszczenia wojsk Sowieckich na pomoc Czechosłowakom ? Fakt.
Dalsza część wywiadu to rosyjskie spojrzenie na to wszystko. Putin nie porusza absolutnie niczego co nie trzyma się mainstreamowej rosyjskiej narracji, sugestie o laboratoriach na ukrainie ? Broń atomowa ? Dowody na Amerykę wysadzającą Nord Stream ? Nic,nic,nic z tych rzeczy - zero prawdziwych kontrowersji,zero rzeczy o których nie słyszeliśmy czy nie czytaliśmy. Jako powód inwazji przedstawione jest odejście od porozumień Mińskich. Rosja jest oczywiście gotowa do rozmów od zaraz itd itp. Zero dowodów na cokolwiek współczesnego - Tucker dostał teczkę rzekomo z materiałami historycznymi.Tyle.
Prawdziwe smaczki jednak są jak być uważnym. Zaczynają się już pod koniec odnośnie ekspansji NATO i historii najnowszej. Putin rzecz jasna zarzuca wielokrotne łamanie umów przez stronę zachodnią i przypomina o tym,że Rosja próbowała dołączyć do NATO oraz do tarczy antyrakietowej i włączyć się w globalną współpracę z zachodem. I tu pojawia się kluczowy smaczek tego wywiadu:
Putin nie wini przywódców amerykańskich,ale wielokrotnie tu i w dalszej części wywiadu sugeruje samowolę CIA i nie wybranych członków administracji w "nieprzejrzystym" amerykańskim systemie politycznym. Wielokrotnie sugeruje,że pomimo początkowej woli współpracy ze strony kolejnych Amerykańskich przywódców wszystko potem było torpedowane. Podaje przykład jednego z prezydentów odnośnie Czeczeni który najpierw nie dowierzał odnośnie Amerykańskiego wsparcia tamtejszych Islamistów a po przedstawieniu twardych dowodów miał się wściec i obiecać,że coś z tym zrobi.Rzecz jasna nie zrobił a po wielu naciskach Rosjan na CIA w sprawie tej obietnicy prezydenta USA... CIA odpowiedziała Rosjanom buńczucznie,że wspiera "opozycję" (islamistyczną) i że ruskim nic do tego... W trakcie wywiadu Putin sugeruje też,że prezydenci i dyplomaci USA nie są decyzyjnymi partnerami do rozmowy i Rosjanie nie wiedzą już z kim maja rozmawiać w USA, nie wiedzą KTO FAKTYCZNIE JEST DECYZYJNY.
Drugim smaczkiem jest kwestia wojny nuklearnej:
Putin oficjalnie ZAPRZECZA CHĘCI ROZPĘTANIA WOJNY NUKLEARNEJ i określa dość żywiołowo sugestie o tym,że Rosja miałaby zaatakować Polskę i inne kraje jako absurd, a możliwość wojny nuklearnej - przedstawia jako absolutną katastrofę. Być może to jest tylko propaganda ? Ale odnośnie tej kwestii wyjątkowo był on (Putin) bardzo emocjonalnie zaangażowany. Możliwe,że rzeczywiście nie jest on świrem dążącym do wojny nuklearnej. Co w sumie... nie jest przecież dziwne.
Trzecim smaczkiem jest szpila kilkakrotnie wbita Tuckerowi Carlsonowi:
Putin najpierw wspomina o tym,że Tucker aplikował do CIA,a potem wypowiada sie o nim w kwestii Nord Stream tak, że pośrednio sugeruje (nie mówiąc tego oczywiście wprost) że jest on (TUCKER) CZŁOWIEKIEM CIA. Smakowita jest tu za każdym reakcja Tuckera. Bardzo emocjonalna. Wręcz zbyt emocjonalna jak na kogoś kto się nie dostał na dane stanowisko i to są stare dzieje. Czyżby Tucker Carlson był "kontrolowaną opozycją" prowadzoną przez CIA/agentem CIA ?
Czwartym i ostatnim smaczkiem jest to,że w działania o które można by obwiniać administrację USA Putin sugeruje inne siły:
Putin sugeruje,że sankcje w formie dedolaryzacji transakcji z Rosją uderzają w petrodolara i spowodowała korzyści dla Chin.
Putin Sugeruje,że za porażką negocjacji Stambulskich i odejściem od nich Ukrainy stała nie Amerykańska administracja a ówczesny Brytyjski premier Boris Johnson.
Czyli nic na temat, nikogo to nie obchodzi, taki wywiad by miał sens przed wojną, teraz powinien dostać pytania dotyczące nieuzasadnionej wojny i zbrodni wojennych, tfu na Carlsona
@smierdakow No właśnie nie do końca - dojdź do smaczków,one robią sprawę bardziej ciekawą.
Powtórzę jeszcze raz:
Teza,że Ameryką nie rządzą demokratycznie wybrane władze tylko jakieś urzędnicze nie zidentyfikowane koterie a CIA robi co chce mając w dupie prezydentów. Czyli mamy chyba rosyjskie potwierdzenie istnienia Amerykańskiego "Deep State".
Wyparcie się jakichkolwiek chęci rozpętania wojny nuklearnej przez Putina (czy wojny z Polską). Żywiołowe.
Sugestie,że Tucker jest agentem CIA. I reakcja Tuckera.
Sugestia,że niektóre "działania USA" są tak naprawdę działaniami w interesie innych sił,niż Amerykańskie.
Dodatkowo doszedłem do wniosku,że kwestia nagłośnienia tego wywiadu to było też odwrócenie uwagi prasy od głosowania w sprawie pomocy dla Ukrainy w Senacie USA. Prasa skupiła się na Tuckerze a nie na Senacie i Republikanach. Co prawda jakaś pomoc dla Ukrainy przeszła przez Senat,ale wychodzi na to,że to są raczej mniejsze kwoty niż były początkowo oczekiwane.
"W momencie w którym formuje się w Polsce „Ministerstwo ds. Równości”, zapraszam państwa na najnowszy film dokumentalny Piotra Zwiefki – „Jaka ja byłam wtedy ładna”. Film dotyka bardzo trudnego problemu współczesności, który nabiera rozpędu niczym kula śniegowa. Mowa o tranzycji, jej skutkach i ideologii jaka się za nią kryje. Poznajcie Magdę, niebywale odważną kobietę, która podzieliła się z nami swoją historią."
@Pszczelarz problem jest taki, że teraz wszystkie inne zaburzenia postrzegania siebie to się wrzuca do worka "transseksualizm" , kiedy w rzeczywistości transseksualistów to mamy pewnie w społeczeństwie mniej niż 0,5%. Reszta to ludzie nie akceptujący swojej seksualności, bo społeczeństwo nie akceptuje homoseksualizmu, ludzie po traumach typu gwałty, jak w tym przypadku itd. Obojnactwo to całkiem inny problem, a też się wrzuca niestety często do worka z transseksualizmem, chociaż nie ma z tym nic do czynienia.
Ja tam czekam i na nowe gry od Nintendo (szczególnie takie przy, których maczał paluchy Pani Miyamoto) i na ich nową konsolę (bo mój Switch mi się w rękach rozpada od ciągłego katowania od daty premiery).
PiS to sekta o znamionach zorganizowanej grupy przestępczej i mafii. Z tym, że w mafii mają jakieś zasady - tutaj nie ma żadnych. Atakuje się przeciwników politycznych poprzez atak na ich dzieci, fałszywe oskarżenie, matactwa etc.
Re we la cyj ny wywiad z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim w didaskaliach. 1.5h i dopiero początek przesłuchałem ale z rigczem mówi o sytuacji w #polityka u nas i za granicą.