Zdjęcie w tle
Nauka

Społeczność

Nauka

1k+

Społeczność dla wszystkich zainteresowanych nauką, jej zdobyczami, rozwojem, sukcesami i porażkami. Dla głodnych wiedzy i sprawdzonych informacji!

#spacex
02.12.2023 o 0800 z wyrzutni SLC-40 na Cape Canaveral wystrzelona zostanie RNFalcon-9R. Wyniesie ona na orbitę 23 satelity telekomunikacyjne Starlink mini (misja Starlink 6-31). Pierwszy stopień RN (B1078.6) w T+8' 26" wyląduje na barce ASDS ASOG na Atlantyku.
Tymczasem amazon podpisuje umowę z spacex na dostawy swoich satelitów :x
https://edition.cnn.com/2023/12/01/business/amazon-spacex-kuiper-launch-scn/index.html

Zaloguj się aby komentować

Frog
Frog
Osobistość
Dzięki Franko, tak, temu z Hiszpanii) można było przeprowadzić badania, jak edukacja wpływa na rozwój IQ. W Hiszpanii była powszechna edukacja szkolna, ale nie obowiązkowa. Zwyczajowo najstarsza dziewczynka nie uczyła się, tylko pozostawała w domu, aby pomagać w domu. Dzięki temu otrzymano dość duża grupę osób z tego samego środowiska, które różniły się tylko edukacją lub jej brakiem. Wynik badania był taki, że osoby nieobjęte edukacją miały mniejsze IQ.
Inne badanie zrobili zaś w USA na dzieciach imigrantów chińskich. Większość nich ma większe uzdolnienia matematyczne niż dzieci Amerykanów. Grupą kontrolną były dzieci z Chin adoptowane przez Amerykanów. Ich zdolności są już na takim samym poziomie, jak typowy Amerykanin ma.
Ragnarokk

@Frog Zawsze

20725a64-1723-4599-8cd7-796bc61cb34f

Zaloguj się aby komentować

Pan z Holandii po angielsku wyjaśnia tajniki optyki. Dlaczego dla dobrej ostrości obrazu trzeba mieć dużej średnicy soczewki.
Jak długość fali światła wpływa na jakość.
Ogólnie to co powinni wiedzieć wszyscy zainteresowani #fotografia #astronomia #optyka
https://www.youtube.com/watch?v=SS2AbZVdk2A
nxo

@myoniwy ale dlaczego obiektywy i soczewki są okrągłe, a zdjęcia prostokątne to nie powiedział?! #pdk

Zaloguj się aby komentować

Następna