Zdjęcie w tle
tyle_slow

tyle_slow

Mocarz
  • 56wpisy
  • 1625komentarzy
Był tu User który montuje wiatraki chyba w norwegii? Ale może ktoś inny wie?

Na jaka odległośc wiatraki rzucaja cienie?

Kiedys widziałem nagranie z domu obok wiatrakow i tam co chwila skrzydla rzucaly cienie i whorrorze super klimat, ale do życia srednio. Zastanawiam się czy te 300 metrów, sprawi, że ten problem znika i cieni brak przez cały rok?

Spotkalem się też z informacją, że u Niemców odleglosci sa wyższe? Ale nie znalazlem potwierdzenia.

ktoś coś wie na ten temat?

#oze #ekologia
Jodzi

Wiatraki jak wiatraki ale w PV jak liczysz na szybko to jest zasada ze jak masz przeszkode to odsuwasz sie od niej 2x wysokosc by nie rzucala cienia nawet w zimowych miesiacach, zalezy to oczywiscie gdzie w polsce jestes i od terenu, pory dnia itp ale w przypadku jak gondola jest na wysokosci 100m to lopaty doloza kolejne 50m to podstawiajac do wzoru: pi razy drzwi to 300m wystarczy zeby uniknac cienia

A ze sie nie znam to moge miec racje tylko przez przypadek

zed123

Wejdź sobie na stronę:

www.suncalc.org

Wybierz miejsce, dla którego chcesz sprawdzić długość cienia, po lewej masz okienko do wpisania wysokości obiektu, którego cień chcesz znać. Potem jeździsz sobie "suwakiem-słoneczkiem" na górze. Tuz nad okienkiem, gdzie wpisałeś wysokość obiektu, masz obliczoną długość cienia dla danego dnia i godziny. A jak sobie odpowiednio mapę powiększysz, to masz na niej również graficznie przedstawiony zasięg cienia.

Lubiepatrzec

@jarezz zajmuje się wiatrakami.

Zaloguj się aby komentować

Ach i kolejny manipulujacy @Felonious_Gru zbanowal mnie:p bo śmiem się z nim nie zgadzać. Jego mityczny kolega z konfederacji

Pewnie za to, że musial pomyśleć, a to boli...

#bekazfeloniousa #polityka

Wielce obrażony, że niepoparta przez ko i lewice konfederacja odpowiedziała tym samym. Rozsadza mu to mózg.

Tylko poklepywać sie po pleckach.
Wrzucam screen bo tytan nie wytrzymal cisnienia
a775acbe-f6ba-4c46-8a40-3e918d972d12

Zaloguj się aby komentować

Jeszcze nei czytałem umowy koalicyjnej.

  1. Jest dobrowolny ZUS - lub jakiś konkret dla firm?
  2. Kwota wolna?
  3. Podwyżka dla nauczycieli / budżetowki?

#polityka
bartek555

@tyle_slow tak, ale moglbys po prostu przeczytac, to 3 strony

smierdakow

@tyle_slow tam nic nie ma, tylko że wszystko będzie lepiej xD


Na przykład odnośnie punktu 3:


Strony Koalicji potwierdzają pilną potrzebę podwyżek dla nauczycieli, pracowników służby publicznej, w tym administracji, sądów i prokuratury. Niskie zarobki wypychają z zawodu ludzi zapewniających ciągłość działania naszego państwa oraz edukację dzieci i młodzieży. Powstrzymamy i odwrócimy ten proces. Stosowne akty prawne zapewniające podwyżki zostaną przedłożone w ciągu pierwszych stu dni rządów.


I co to niby znaczy? Wiemy, że są potrzebne podwyżki, podpisane, pora na CSa

LordWader

"Zapewnimy niskie ceny energii gospodarstwom domowym i firmom w oparciu o mechanizmy zdrowej konkurencji oraz jasne zasady działania rynku. " Co niby tutaj mają na myśli, to będzie wolny rynek czy państwo będzie tym sterować. Bo jedno drugiemu zaprzecza.

Zaloguj się aby komentować

Czy ktoś mi może wyjaśnić czemu nam się wciska #KPO jako jakieś cudowne pieniądze?

Z tego co mi się obiło o uszy, to całe kpo to równowartość około 3-4 k kredytu dla każdego mieszkanca polski. Fakt, że dotacji to 112 miliardow...

Ale pieniądze niosą za sobą ogromna biurokracje, regulacje, szereg podatków i niekorzystnych reform (ozusowanie wszystkich umow to w zasadzie jedna za ktora zaplacimy wiecej niz to 3-4k) i cholera wie co jeszcze.

Wyglada na to że wielu z nas rocznie placic bedzie więcej w podatkach niż gdyby tego KPO nie bylo.

Samo ozusowanie wszystkich umow i podatki od samochodów, to w zasadzie pewnie wystarczy aby dojechac przecietnego kowalskiego na dużo wieksze kwoty niż to 3-4k.

Czemu zamiast wziąć kredyty celowe i np. Jednorazowo pobrac 1k zl w roku na cos tam. Wmawia nam się że KPO to będzie jakiś ratunek? Odnoszę wrażenie że w naszym interesie jest, nie brać tych pieniędzy? Jakie są argumenty za tymi środkami? One są wyłącznie na wymuszone zmiany, trzeba to dokumentować brukseli, masa kasy przy tym wycieknie w obsłudze...

Alternatywa to, cyk kredycik, byle raty wpływały i jedynie musi powstawać to na co wzięli kasę?
Pomijam złodziejskie zapędy rządzących ktorzy by pobierali a nie budowali...

#polityka #gospodarka #konfederacja #tusk #lewica #prawica #ue
Matkojebca_Jones

@tyle_slow Pieniądze z KPO idą do Polski. A pieniądze z podatków ("koszt" o jakim mówisz) nie idą do unii, tylko zostają w Polsce.

Innym słowy, żeby Polska dostała kasę z Unii, nie musi zapłacić Unii, tylko sama sobie. To żaden koszt dla Polski, to korzystne, takie przynajmniej jest saldo. W uproszczeniu.

tyle_slow

Dla zainteresowanych to w sumie jest krotkie opracowanie, na co wydadza srodki, brzmi ok. W ogolnikach


https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/109762/KPO.pdf

ColonelWalterKurtz

Myślisz że nawet jak byśmy zaciągnęli kredyt na taką kwotę to pożyczkodawca nie będzie miał żadnych warunków? Zresztą takie pieniądze 'tworzy' się obligacjami które trzeba spłacać na wyższy procent.

Zaloguj się aby komentować

#polityka #wybory #trzaskowski

Ej, to skoro wygrała kolorowa koalicja, a ostatnim razem nie wolno było głosować na Dudę bo prezydent powinien być z innej partii niż rządzący. Ten zarzut #mimowszystkoduda

To czy teraz w wyborach prezydenckich Ci co tak pisali będą głosować na #konfederacja Albo #pis ? czy teraz prezydent już może być z tej samej partii?

Edit: zapomnialem, kolorowi maja też senat, więc w ogóle już odpowiedź jedna
smierdakow

@tyle_slow


bo prezydent powinien być z innej partii niż rządzący


Raczej nie o to chodziło, pis nie ukrywał swoich zapędów autorytarnych, więc chodziło o ograniczenie tego


Jak Tusk zacznie rządzić samodzielnie bez szacunku dla demokracji to tak, wszystko zależy od tego jak wyglądać będą te rządu przez najbliższe półtora roku

Tylko_Seweryn

@tyle_slow Dziendobry, mój ulubiony pisowski symetrysto

TytusBomba

ostatnim razem nie wolno było głosować na Dudę bo prezydent powinien być z innej partii niż rządzący. Ten zarzut #mimowszystkoduda

@tyle_slow nie kłam, zarzutem było to że osoba piastująca stanowisko prezydenta chodzi na bardzo krótkiej smyczy partii i wypełnia jej wolę nie potrafiąc w żadnej kwestii wyrazić swojego zdania, konfedepisowcom to odpowiadało, reszcie nie bardzo, miejmy nadzieję że po wyborach prezydenckich już nie będzie długopisa ochronnego i przestępcy jak choćby wąsik czy kamiński wylądują tam gdzie ich miejsce

Zaloguj się aby komentować

Wrzucę tu bo bizonsky mnie zbanował;)
Rozmawialiśmy na temat jego decyzji o banowaniu wszystkich ktorzy jak widzę nie myślą według niego poprawnie.

no ale to chcesz czystek i jednomysli?

Mnie glowna tego portalu irytuje mnóstwo jest manipulacji, ale... Koniec rozmowy sprawi, że zostanie nam "gwałt ", zbrojne konflikty domowe?

Oczywiście Twój wybór, ale ja polecam łykać magnez i jednak nie zamykać się w bańce;)

Głos w czarną listę, bo bizonsky się okopal. nie wiem dokąd zmierzamy, jeżeli przestajemy rozmawiać.

A później czytam, że to k9nfederacja jest zamordystyczna. Jak rozumiem "tolerancyjni" uważają że mam prawo umrzeć albo myśleć jak oni. To ja jednak wolę konfederacką wymianę poglądów Z praktycznie każdym kto mnie nie obraża, czy trzyma poziom dyskusji. Chociaż rozumiem że nie zawsze chce się gadać. No nic.

#konfederacja #polityka #dyskusje
Matkojebca_Jones

@tyle_slow Akurat czarnolistowanie jest podobnie znamienne dla kuców z k0nfederacji jak i kuców symatyzujących z KO/Trzecią Drogą/PSL - dwie największe sekty hejto, obydwie kucowate.

Naprawdę ocean kuców już mnie zbanował. Ja z zasady nie czarnolistuję.

W niedawnej rozmowie ze mną zakończyłeś dyskusję nazwaniem mnie zwolennikiem kradzieży, czyli obelżywy i kłamliwy całkowity brak merytoryki, a i tak cię nie zbanowałem.

k0nfiarze cię nie czarnolistują nie dlatego że są otwarci na dyskusję (bo nie są) tylko dlatego że ich nie obrażasz oraz sam jesteś k0nfiarzem i wypowiadasz ich poglądy.

sireplama

Konfa jestvzamordystyczna ale niezmiennie działanie #czarnolisto na @hejto jest idiotyczne.

jimmy_gonzale

Ja nie mam nikogo na czarno. No tego jamuhe czy jak mu tam i biznes pigułę. Przyznaje, że dopiero po wyborach wyczyściłem. Za to wiem, że mnie ma sporo na czarnej. Pewnie zasłużyłem.


¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Zaloguj się aby komentować

Jak robią to liderzy. #cpk
"Następca Jeffa Bezosa dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, komentując wyniki wielokrotnie mówił o optymalizacji. Spółka przekształciła w tym roku swoją sieć wysyłkową rezygnując krajowych oddziałów i zamieniając je w osiem regionalnych centrów. To pozwoliło zredukować koszty i zmniejszyć liczbę pracowników."

Ale Polsce nie opłaca się dążyć do jednego na 40 mln mieszkańców hubu logistycznego. Za 10 lat. Początkowo małego.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Amazon-pokazal-wyniki-za-III-kw-Akcje-koncernu-wzrosly-8636452.html

#polityka #cpk #biznes
b3041ee2-97cc-4a6b-94b6-2022e20e144e
kodyak

O kurwa koleś. Ale żeś zrobił fikołka. Koleś zrobił optymalizacja podatkowa zostawiając centra w krajach z najniższymi podatkami i innymi dotacjami a ty wciskasz w to jedno lotnisko w polsce

Zaloguj się aby komentować

Czy Koalicja ogłosiła umowę koalicyjną? Czy tylko Tusk jako premier?

#polityka

@smierdakow może wiesz?
smierdakow

@tyle_slow tylko Tusk jako premier

Zaloguj się aby komentować

Następna