Zdjęcie w tle
cyber_biker

cyber_biker

Specjalista

Dołączył/a: 28.10.2022

 • 16Wpisy
 • 50Komentarzy
 • 2Obserwujących
Broken Ranks ⚔️ polskie MMORPG nawiązujące do straych RPG, zapowiada się klimatyczna rozgrywka
Norwegia: Rosjanin z grupy Wagnera zwolniony z aresztu
"Zielona kometa" coraz bliżej Ziemi - pierwszy raz od 50 tys. lat!

Życzenia noworoczne od programisty z Nowej Zelandii

 

https://www.youtube.com/watch?v=qfCpo_R7jtI

 

(ciekawostka: miał kiedyś konto i wykopie, ale usunął stwierdzając, że ten portal schodzi na psy : ) zaczynał jako propagator weganizmu, a skończył jako myśliwy/triatlonista/ fotograf. Ciekawa postać.

 

#nowazelandia #nowyrok

Kiedyś nawet go lubiłem, za czasów moich startów w zawodach. No i przeszkadzało mi to, że jego stać na taki rower, osprzęt i styl życia :⁠-⁠)
Jest trochę też zbyt pewny siebie chyba. Wyników nie można mu odebrać :⁠-⁠)

Zaloguj się aby komentować

Wskaźnik napadów w Europie na 100 tys. mieszkańców

 

Postępowy zachód vs zacofany wschód

 

#europa #przestepczosc #mapy

7aad57b7-6536-4b01-8ac7-8565c0f052e9

@cyber_biker nie martw się, to się zmieni - już u nas liczba kradzieży i rozbojów rośnie lawinowo z uwagi na inflację i rosnącą biedę. Poza tym dane są z 2019 - a to był rok lockdownu, więc trzeba brać poprawkę na to, że są zaburzone.

@Nebthtet Rok lockdownu to 2020, ale dane za 2022 na pewno będą równie ciekawe

@cyber_biker masz rację, pochrzaniło mi się... Mea culpa. Tym niemniej za '20 i '21 pewnie statystyki będą dość niskie, z kolei na Zachodzie widać było wszystkie te niepokoje społeczne. I prawdę powiedziawszy bardziej martwią mnie statystyki za 2023, bo nie zapowiada się, że będzie lepiej gospodarczo, a jeszcze jest trwająca wojna praktycznie zaraz obok.

Zaloguj się aby komentować

Czeka nas mroźna zima. Takiej pokrywy śnieżnej nie było od 56 lat

Jakie są obecnie wasze koszty stałe?

Pytam o życie w dużych, polskich miastach.

Z mojej symulacji wynika, że jest to ok. 6000 pln - dla singla bez samochodu.

Jedzenie:

 • dwa wyjścia do knajpy w tygodniu
 • 40 pln za każdy pozostały dzień miesiąca
 • Mieszkanie:
 • skromne mieszkanie w centrum miasta (Wawa/3miasto/Kraków) 3700 pln z rachunkami
 • ubezpieczenie 250 pln
 • jakieś extra wydatki, których nie da się przewidzieć: 250pln
 • Komunikacja miejsca - 200 pln

Razem = 6100 pln

(nie brałem pod uwagę kosztów okazjonalnego Ubera ani chlania w klubach, godne i raczej skromne życie). Oczywiście fajnie byłoby coś jeszcze z tego odłożyć

W kontekście tego, że ktoś tutaj cieszył się z 40 zł/h netto to raczej średni powód do radości, tym bardziej, że inflacja cały czas przyśpiesza.

Jeśli wasze wyliczenia wyglądają inaczej lub nie wziąłem czegoś pod uwagę to poproszę o korektę.

 

Konkluzja: życie i praca w tym kraju zupełnie się nie opłaca. Powiedzmy, że normalny, bezstresowy poziom życia zaczyna się powyżej 2k USD na miesiąc.

d553a173-d9e1-406c-888d-471694a44dd0

@cyber_biker ja tam nie wiem czy baitujesz czy nie ale ja jeszcze przed Covidem zrobilem sobie liste wydatkow, ile bym musial zarabiac w PL aby zachowac moj obecny standart zycia i mi wyszlo 7k na miesiac, teraz pewnie 8 lub nawet 9k PLN. I bralem pod uwage moje rodzinne Opole a nie jakies Wawy. warunki: mieszkac samemu, oszczedzac 15% wyplaty, 10% wyplaty zakladam na raty lub dodatkowo do oszczednosci, raz czasami dwa razy dobrze zjesc na miescie,

@cyber_biker Przepłacasz za życie, upierając się koniecznie na najdroższe, najmniej ekonomiczne możliwe opcje jakie tylko mogą być (wynajem w ścisłym centrum dużego miasta), dziwisz się, że tak drogo. Życie to nie tylko wynajem i nie tylko centrum miasta. Ja mieszkam w małej miejscowości, mam nowy komfortowy dom 120 m.kw., dużą działkę, aktualnie niecałe 2000 zł raty kredytu i 300 zł kosztów opłat łącznie z ogrzewaniem. Trzy auta, ubezpieczenie OC to śmieszne kwoty bo wiocha.

@cyber_biker Rozwinę jeszcze moją myśl. Wyobraź sobie że idziesz do kina i masz do wyboru mały popkorn 300g za 3zł (1zł za 100g), średni popkorn 500g za 15zł (3 zł za 100g) i duży popkorn 1kg za 10zł (1zł za 100g). Z wszystkich popkornów wybierasz ten średni, uważając że wybrałeś "skromnie", nie najmniejszy ale też przecież nie największy popkorn. I dziwisz się, że popkorn strasznie drogi. Twój wybór oparł się na pojęciu tego, co uważasz za godne ale skromne, a nie na kalkulacjach wynikających z ekonomii i wpadłeś w pułapkę, przepłacając wielokrotnie.

 

Kolejna sprawa - zakładam, że w tym Gdańsku będziesz gdzieś pracował. Czy twoja praca oby na pewno będzie znajdowała się w centrum? Niekoniecznie. Wiele firm ze względu na kosmiczne ceny nieruchomości w centrum mieści się na obrzeżach. Tak więc mieszkanie w centrum nie wyeliminuje ci konieczności dojazdów. Czy tylko w centrum miasta masz sklepy spożywcze itp. potrzebne do codziennego życia? Nie, takie sklepy znajdują się wszędzie, nie musisz dojeżdżać do centrum żeby zrobić zakupy na obiad. Co więc jest takiego w centrum, że warto przepłacać za wynajem? Knajpy, restauracje, owszem. Ile razy w tygodniu będziesz balował w knajpach? Zakładając, że będziesz pracował, to maksymalnie raz na tydzień. Ile będzie cię kosztowała taksówka 4 razy w miesiącu? Na pewno taniej, niż różnica w kosztach wynajmu. Pewnie ta różnica wystarczyłaby nawet na utrzymanie własnego samochodu i okazjonalne wyjazdy nim na większe zakupy czy wypady na miasto.

Zaloguj się aby komentować

Kopyr masakruje Bezprawnik.pl, który ubolewa, że Polacy wolą piwo niż wódkę #1000ibu

 

Czy to, że Polacy piją coraz mniej wódki jest problemem?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ol3il2evrYE

@bobikkufel W jakiś sposób podziwiam tych, którzy go jeszcze oglądają/słuchają. Otworzył mi oczy na piwny świat jakieś 8-9 lat temu i chwała mu za to. Ale smutne było oglądać jego kolejne pijackie streamy, gadanie o polityce i wielu tematach, na których niekoniecznie się zna...

Zaloguj się aby komentować

Fragment streamu z wybuchu paniki w czasie imprezy halloweenowej na ulicach Seulu - najnowsze dane mówią o 149 ofiarach, 150 zostało rannych. Ludzie stratowani na śmierć przez niekontrolowaną panikę tłumu. To musiała być straszna śmierć. :x

 

https://streamable.com/kjuze8

 

 

"W czasie imprezy halloweenowej na ulicach Seulu w Korei Południowej doszło do wybuchu paniki. Przebywający w ścisku ludzie tratowali się. Śmierć poniosło 149 osób, a 150 zostało rannych - przekazały w niedzielę nad ranem czasu miejscowego lokalne służby. Służby zastrzegają, że liczba ofiar może nie być ostateczna. Media piszą o nagłym popłochu, jaki wybuchł wśród uczestników zabawy. Jego przyczyny nie są znane. MSZ w Warszawie przekazało, że do sobotniej nocy nie było informacji o Polakach będących wśród poszkodowanych."

 

https://tvn24.pl/swiat/korea-poludniowa-seul-halloween-ponad-100-ofiar-smiertelnych-paniki-ponad-100-osob-rannych-6185854

Dzień dobry państwu, przybywam ze Strimsa, portalu, który był kiedyś blisko zdeklasowania wykopu w czasie afery zbożowej. Mam nadzieję, że tym razem się uda oraz że nikt z Hejto team nie ma na imię Sebastian

 

Przy okazji chciałbym zaproponować powrót do strimsowej tradycji zgodnie z którą dev team publikowałby regularne statystyki aktywności razem z wykresami - raz / dwa razy w miesiącu: liczba nowych użytkowników, liczba odsłon, łączna liczba użytkowników, zmiana % względem poprzedniego miesiąca etc. Dzięki takim update'om cała społczność czuje jak wzrasta i ma jeszcze więcej motywacji do działania.

 

Chętnie poznam też sugestie pozostałych użytkowniów, jakie zmiany z waszego punktu widzenia są najbardziej pożądane?

 

Tymczasem trochę się tutaj rozejrzę.

 

PS Czy jest tutaj kogoś ze starego Strimsa?

8e75eae0-d541-4e35-9d25-485b20b7710d

Zaloguj się aby komentować