
Społeczność
Rower
Wszystko co związane z rowerami. https://www.strava.com/clubs/hejto Rowerowy równik: https://www.hejto.pl/spolecznosc/rowerowy-rownik Kontakt: mejwen

Społeczność
Wszystko co związane z rowerami. https://www.strava.com/clubs/hejto Rowerowy równik: https://www.hejto.pl/spolecznosc/rowerowy-rownik Kontakt: mejwen
Zaloguj się aby komentować
Czy takie uszkodzenie opony w szosie kwalifikuje ją do wymiany na nową? Nakleiłem łatkę od środka, ale jak widać od zewnątrz się rozchodzi trochę...
Chłop chciał sprawdzić jak to jest na szosie, pożyczył rower od brata i po 7km jak ledwo co się rozgrzał znalazł oponą okruch szkła ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)
#rower

czy ja wiem? ja bym jeździł. wklejałem tu już kiedyś zdjęcia oponek z dziurami po szkłach, jedna to nawet ma jeszcze szkło wewśrodku, do tej pory codziennie na nich latam...
edit: a cyknąłem fotkę, w szczególności że szkło wypadło. To są CONTI contact speed, opony które producent zaleca pompować na minimum 4,5bar, ja wbijam 5,5, ważę 110kg, widoczna dziura ma już rok lekko.

Zaloguj się aby komentować
Ujęcie Czarnej Wdy. Kropi, ale w końcu sprzęt przeciwdeszczowy jest nie tylko po to, żeby siedzieć w plecaku #rower #ktoranowstajetenidziepobulki

Zaloguj się aby komentować
Hej, na wykopie jest taki wątek: https://wykop.pl/wpis/86432705/rower-zna-sie-ktos-na-rowerach-moje-pedala-sie-kre
Wygląda na to, że chłopak ma rower z korbą jednoczęściową i poluzowała się nakrętka trzymająca tryby. I dlatego może kręcić pedałami, a tarcza nie obraca się. Czy ktoś z Was kto ma tam konto mógłby mu pokazać te filmy:
Bo oni już mu każą ściagacz do korb kupić, a przecież na filmie, który nagał https://www.youtube.com/shorts/faD99C37qqo widać, że lewe ramię korby wchodzi do środka ramy
#rower #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Wygrzebałem złomka z czeluści komórki, to chyba Jubilat 2. Skubany miał nawet jakieś powietrze w oponach, mimo że co najmniej 3 lata leżał nie ruszany, aż wrósł.
Poland Stronk!
LoL to w Bydgoszczy robili. I to na Frondronie, gdzie twarogowa bestia teraz grasuje!
#rower #prl #nostalgia #lata70 #lata80 #romet #perlapulnocy


Zaloguj się aby komentować
Przepraszam, ale muszę wylać swoje żale, bo przyzwyczaiłem się do "dobrej" infrastruktury rowerowej w GZM.
JA PI⁎⁎⁎⁎LE #końskie drogi rowerowe green velo na terenie powiatu to jakieś k⁎⁎wa nieporozumienie, już h⁎j że kostka, bo całe szczęście niefazowana, ale te k⁎⁎wa hopki przy wyjazdach z posesji to k⁎⁎wa żart, ja się zastanawiam czy dalej się tak robi trasy.
W samych Końskich już kij z infrastrukturą rowerową której brak, ale sama infrastruktura dla pieszych jest do d⁎⁎y, jak ja się cieszę że już tam nie pracuje i odwiedzam to miasto tylko raz na miesiąc.
Jak nie masz samochodu to h⁎j ci w d⁎⁎ę. a jak masz to stój w korkach i zaparkuj na nielegalu, bo i tak każdy ma to gdzieś.
#rower #zalesie
@Sosnowiczanin
ale te k⁎⁎wa hopki przy wyjazdach z posesji to k⁎⁎wa żart, ja się zastanawiam czy dalej się tak robi trasy.
Tak, dużo podwrocławskich wioch j⁎⁎⁎ie cpr na istniejącym chodniku wzdłuż posesji i w papierach infrastruktura jest, a ty zapierdalasz góra-dół jak Jack Sparrow podczas sztormu.
Zaloguj się aby komentować
Witajcie.
Potrzebuję porady prawnej na temat rękojmi/gwarancji.
28.03.2026r. zakupiłem dla syna rower w salonie Martes Sport. 03.06.2026r. zatarła się piasta tylnego koła. Wiedząc o dziwnych zapisach w karcie gwarancyjnej producenta m.in. obowiązkowy płatny przegląd techniczny w autoryzowanym serwisie w ciągu 30 dni od zakupienia roweru, postanowiłem zgłosić reklamację w trybie rękojmi z żądaniem naprawienia produktu.
Reklamacja została przyjęta w salonie i wyznaczono termin 30 dni na jej rozpatrzenie. Po chwili jednak zadzwonił pan sprzedawca informując mnie iż lepiej będzie jak wycofam zgłoszenie ponieważ nie ma wpisu w karcie gwarancyjnej. Według niego powinienem odebrać rower wraz z kartą gwarancyjną i przekazać go do serwisu celem dokonania wpisu pierwszego przeglądu. Według jego słów każdy sprzęt sportowy, a rower takowym jest, podlega obowiązkowemu przeglądowi "zerowemu" w ciągu 30 dni od daty zakupu. Poinformował mnie również, że jeżeli nie wycofam zgłoszenia to ono na pewno zostanie rozpatrzone negatywnie.
Na to ja odpowiedziałem iż ze względu na rękojmię stronami postępowania jesteśmy: ja oraz sprzedawca a nie producent roweru, ponieważ nie zgłaszam usterki w ramach gwarancji. Z powyższego względu nie wycofałem zgłoszenia. Sprzedawca poinformował iż oni i tak wysyłają rower do producenta i to od niego przyjdzie odpowiedź odmowna.
Teraz mam wątpliwości czy dobrze postąpiłem. Termin wykonania pierwszego przeglądu i tak już dawno minął ale może udało by się "dogadać" w autoryzowanym serwisie odnośnie wpisu do karty gwarancyjnej.
#rower #pytanie
Zaloguj się aby komentować
#rower #szosa #chwalesie
Zeby sie Eskerowi 4 nie nudzilo w piwnicy to dokupilem kompana, skuszony promocja.
Wyregulowane, nasmarowane, jutro test w plenerze. Oczywiscie nie wszystko moze być cacy i pipy z Krossa nie dokrecili śruby od przewodu hamulcowego na tyle i plyn wyciekał, no ale nic dokreconez dolane

Zaloguj się aby komentować
Taka sytuacja jak poszedlem odebrac paczki z paczkomatu. Ale hipsterka!
Te sprzety to z chin?
#rower

@musimury każdy jeździ tym czym lubi. Można też i tak.
https://www.facebook.com/share/v/17Z6vKRrzC/?mibextid=wwXIfr
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w kierunku zachodnim #rower #ktoranowstajetenidziepobulki a najlepsze w tym miejscu było to, że nie było zasięgu ani Play, ani Orange #wymarzonemiejsce

Zaloguj się aby komentować
Śmiechy, hihy, a dzisiaj o 9 rozpoczął się Trans Balkan Race 2026. Jakoś 1400 km i blisko 30 km przewyższeń. Bierze w nim udział kilku Polaków, jak chociażby nasz sympatyczny wariat @Wagabundowy
(tym razem jedzie z siodełkiem xD) oraz Radek Gołębiewski.
Link do pchania kropek:
https://www.transbalkanrace.com/
Setup wagabundowego zobaczycie na jego fb: https://www.facebook.com/wagabundowy/photos/trans-balkan-race-1400km-30-000m-setupframeset-lauf-seiglawheelset-vinci-grv-rac/964182706401686/
Więcej ciekawych rzeczy znajdziecie ogólnie na fb Radka i Marcina, a także na YT.
#rower #ultra #rowerowyrownik
Zaloguj się aby komentować
Cześć. Czy ktoś mi może wyjaśnić fenomen hałasujących wolnobiegow/kaset?. Kiedyś te zapadki charakterystycznie delikatnie cykały, a teraz, w niektórych rowerach, to grzechotnika słychać z 50- 70 metrów. To kwestia mechanizmu l, ilości zapadek i "suchszego" smaru czy sposób zwrócenia uwagi na rower? #rower #pytanie
Abstrahując od tego co @Stashqo wyjaśnił w kontekście fizyko-chemicznym, prawdziwy kolarz odcina dopływ krwi do zbędnych narządów, np. do mózgu zaciskając mocno zapięcie kasku (stąd patologiczne zachowania na drodze), ale wtedy musi mieć mocny/głośny bodziec który przypomni mu że przestał kręcić.
Nie wiem na ile to też trolling, ale widywałem już dyskusje o tym że jak chcesz być k⁎⁎wa kiiiimś to terkotka musi być głośna. Też nie rozumiem fenomenu, najwyraźniej jestem rowerowym szarakiem bo nie potrzebuję takiej zaawansowanej teknolodżi.
Miałem ponad 20 lat temu piastę XT, która była opus magnum dla mojego autystycznego ucha. Potem jedna z zapadek się rozpadła. Aktualne cykadełka doprowadzają mnie do obłędu. Jak można z takim hałasem jeździć? Po co zanieczyszczać otoczenie zbędnym dźwiękiem? Wstydziłbym się niepokoić zwierzęta w lesie.
Zaloguj się aby komentować
Wyjątkowo przy niedzieli... są bunkry i jest za⁎⁎⁎⁎ście :) #rower #pdk #ktoranowstajetenidziepobulki

Zaloguj się aby komentować
Siemandero rowerowe świry!
Kontekst: Zrobiłem sobie ostatnio z młodzieżą niezobowiązującą trasę rozgrzewkową na 50km, głównie asfalt, ale bylo też trochę szutrów. O ile moja d⁎⁎a jakoś sobie poradziła to na 30 kilometrze u młodzieży juz była w strzępach. Wiem, że wynika to z braku "objeżdzenia" głównie, ale są jakieś metody na złagodzenie tego stanu...poza oczywistą "maścią na ból d⁎⁎y". ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Pytania:
1. Czy wymiana sztycy siodła na amortyzowaną ma sens i dla jakiego typu roweru? A jesli tak to na co zwracać uwagę (jakies polecane modele w rozsądnej cenie)?
2. Ja jechałem Gravelem a młody Trekingiem w którym siodełko jest "kanapowe" w porównaniu do Gravela - czy w tym przypadku wymiana siodła na smutniejsze coś by wniosła do komfortu na dystansach do 100km (nie planujemy wiecej)? Załączam fotki obu taboretów.
3. Polećcie jakieś błotniki do Gravela (żebym nie wyglądał jak "Pan Draska" jak popada🙃), pls tak żeby nie podwozić wartości rowerka.
Taak, jestem rowerowym ignorantem, wiem tylko jak nie spaść z rowerka #pdk ...nawet nazwę "sztyca" musiałem potwierdzić bo dla mnie to jakaś zwykla rurka była (nie wspominając o blatach, mostkach, saportach i całym tym szpeju od rowerów). ¯\_(ツ)_/¯
#rower #kiciochpyta


Na start bierzesz karton, kładziesz na twardej podłodze. Siadasz gołym dupskiem na nim, żeby odcisnąć ślady po kościach miednicy.
Mierzysz suwmiarką rozstaw między środkami dołków w kartonie, dodajesz 2 cm i tej szerokości całkowitej siodełka szukasz.
Jak postawisz rower na poziomym, na kołach, to siodło ma być poziomo.
Pozostaje jeszcze regulacja przód-tył, ale to powiedzą kolana i mięśnie
@AndrzejZupa To jest proste jak cep i szkoda czasu na internet. Kazdego d⁎⁎a boli jak nie jeździ. Nic ale to nic tego nie zmieni. Wymienisz 10 siodełek i przestanie, ale nie przez siodełka tylko przez to, że będziesz na nich jeździł. A jak już pojeździsz to sam bedziesz wiedział co ci nie pasuje i również z tego powodu nie będziesz musiał nikogo o to pytać.
A odpowiedź na dosłownie dowolne pytanie zaczynające się od "czy warto kupić" żeby się po prostu przejechać brzmi: jeżeli to co masz jest sprawne to nie warto. Jak się nie jeździ to złej baletnicy i tak dalej i patrz wyżej
Było, użyj lupki, zasilacz z czarnej listy, zamykam wątek.
Zaloguj się aby komentować
Wrzucałem tutaj kiedyś taki żart, jak to rybak złowił złotą rybkę, poprosił o "interes" do ziemi, a z wody wyskoczył rekin i odgryzł mu nogi.
No więc naszła mnie właśnie taka refleksja, że ironią losu w tym stylu jest fakt, że zastanawiałem się kiedy znajdę czas umyć rower i ogarnąć napęd, a następnego dnia wyjebałem się na nim, w wyniku czego nie mogę nawet złapać kierownicy przez pozdzierane dłonie.
Rower już czysty, pozostało nałożyć wosk xD
#rower
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
To dziwne uczucie jak po prawie 20 latach wsiadasz na swoj rower, widziales ostatni raz ponad 15 lat temu...
#rower #feels

Zaloguj się aby komentować
Niech mnie ktoś oświeci, bo nie mam już pomysłów.
Potrzebuję wybrać jedną z dwóch toreb podsiodłowych, ale obie nie są idealne i mają swoje mankamenty. Rzecz się głównie rozbija o tylne oświetlenie.
Co byście wybrali?
#rower #rowerowyrownik #bikepacking



Jeżeli ten evoc potrafi zluzować paski w trakcie jazdy to coś jest nie tak, bo mój majfrendowy rhinowalk, załadowany kilkoma kilogramami mięsa, na trasie powrotnej z mięsnego do Wrocławia w części po ujebach nie zmienia geometrii. No i ten stabilizator co @fonfi dał robi robotę, plus do mojego majfrendowego można jeszcze koszyki na bidony dokręcić. Za to mocowanie tego givi za⁎⁎⁎⁎ste, tylko wygląda na mniejszy...
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do rowerowych państwa. Używa ktoś przerzuztki elektronicznej może? Jak to sie ewentualnie sprawuje, jak dlugo dziala bateria, czy to odporne na jazde w terenie (jesli ktos tak uzywa - gravel, mtb)?
#rower #pytanie
@ostrynacienkim Hmm. Myślę że dopóki nie masz problemów z prowadzeniem linki w ramie to najlepszą opcją jest przerzutka na linkę. W innym wypadku bierz bezprzewodową. Oba rodzaje właściwie działają bardzo dobrze. Co do tego parcia na przerzutkę bezprzewodową chodzi mi raczej że dopóki nie jesteś zmuszony do korzystania z niej to nie warto na nią przechodzić. Dla mnie to raczej zbędny ficzer który w dłuższej perspektywie może okazać się bardziej kłopotliwy.
@ostrynacienkim
W szosie mam Di2 od bodaj 2018 roku, 2 x 11 czyli jeszcze full kabelkowe. Wspaniałe. Wymieniłem po drodze tylko tylną przerzutkę na GRX żeby mniej latała na dziurach niż Ultegra. Ładować trzeba... a nie wiem, raz na kwartał pewnie sobie przypomnę i podłączę tak profilaktycznie. Bateria od tego 2018 nadal ta sama. Nie planuję wymieniać nigdy bo i po co. Najwyżej z rowerem.
W gravelu mam AXS mullet, czyli przerzutkę MTB i klamkomanetki szosowe. Też wspaniałe. Działa. Ale te dziadowskie baterie w klamkomanetkach zdarzyło się rozładować bez ostrzeżenia w trakcie jazdy. Trzeba pamiętać o nich. O tej przy przerzutce trudno zapomnieć.
W MTB Miałem bo już nie mam AXS. Też dzialało wspaniale, też zdarzyło się rozładować baterię w manetce, pechowo akurat w połowie wyścigu więc DNF. Ale działało cudnie aż coś skrzywiłem i przestało cudnie działać. Ceny tego są tak zwariowane ostatnio, że wsadziłem linkowe XT i mam to w nosie. Działa tak samo wspaniale za drobny ułamek ceny tego butikowego czegoś + nie muszę ładować a ten jeden pancerz więcej przy kierze różnicy mi nie robi.
Kilka lat temu IMO warto było kupić. Dzisiaj w MTB ani trochę nie warto.
Zaloguj się aby komentować