Zdjęcie w tle
Zielonywewszystkim

Zielonywewszystkim

Zawodowiec
  • 7wpisy
  • 66komentarzy
Uwaga, jeśli Twoje #mirabelki są małe twarde i kwaśne jak u Pietrzykowskiego, a wcale nie masz drzewek ogrodzonych drutem kolczastym, to w tym roku masz ostatnią szansę aby to zmienić.

Klikbajt na miarę Onetu. Tak dałem z siebie całe 30% i jestem z tego dumny.
Szybki temat cięcia drzewek owocowych na weekend. Wiadomo zawsze można było zrobić to zimą ale czas zapierdala "jak skurwol po mięsnym" a w tym momencie jeszcze przed kwitnieniem mamy chwilę czasu aby zająć się swoimi drzewkami.
Kilkuletnie #drzewka #drzewaowocowe czy to będą ziarnkowe typu, jabłoń, grusza czy pestkowe wiśnia, czereśnia, śliwka i już wspomniana mirabelka, warto regularnie co roku ciąć. A jak ciąć? .... No. bardzo dobre pytanie. Najważniejsze aby w ogóle je ciąć i to od chwili posadzenia, w którym to momencie skracamy wszystkie pędy łącznie z przewodnikiem przynajmniej o 1/3 a najlepiej do połowy ich długości. Wiadomo że szkoda ale naprawdę to procentuje. Wyprowadzając w ten sposób ładną młodą koronkę. Podstawową formą koron drzew owocowych, jest korona wrzecionowa (forma wydłużonego trójkąta) Zapewnia ona optymalną penetrację promieni słonecznych do wnętrza korony. I tego kształtu się trzymamy. W jaki sposób się trzymamy? W pierwszej kolejności boczne pędy staramy się wyprowadzać jak najbardziej poziomo, promieniście od głównego pnia. Druga sprawa, usuwamy wszystkie pędy, które wrastają do wnętrza korony lub krzyżują się zacieniając nawzajem inne gałęzie. Kolejną istotną kwestią jest utrzymanie jednego głównego przewodnika i usuwanie konkurencji tak zwanych wilków, które mogą wyrastać zarówno z przewodnika jak i z gałęzi bocznych.
Ważną sprawą jest jest też samo cięcie, wykonujemy je zawsze ostrym i czystym narzędziem, starając się ciąć bez pozostawiania czopa czyli tniemy na tak zwaną obrączkę, jak najbliżej pędu z którego wyrasta gałąź którą obcinamy.
Większe rany warto posmarować maścią ogrodniczą co pomoże w zabezpieczeniu rany i przyspieszy gojenie się miejsca cięcia.

Woadomo cięcie drzew jest tematem rzeką i można poruszać naprawdę ciekawe aspekty. Ale to ma być skoncentrowana dawka wiedzy, aby żyło nam się lepiej.

I jeszcze jedno, pąki a nie pączki. Pączki to dzień po tłustym czwartku możecie sobie kupić za 2 zł za karton w sklepie, który drukuje pół metrowe paragony kupując paczkę zapałek. Pewnie narobiłem Wam smaka?...Zawsze, staramy się zwracać uwagę na to w którym, miejscu wykonujemy cięcie. Lepiej aby było dalej niż bliżej pąka, aby go nie uszkodzić przez przypadek a najlepiej 0.5-1.5 cm ale i 2.5 cm też będzie dobrze, od tego pąka.
Z reguły tniemy pod kątem w przeciwną stronę niż nasz pąk.

Chyba nie muszę mówić, że używając sekatora tniemy ostrzem od strony pąka?

I też ciekawostka. Tymi pąkami sterujemy wzrost naszej korony. Dlatego wyobraźmy sobie gdzie będzie nasza gałązka, która wyrośnie nam z pąka którego zostawimy w przyszłym lub jeszcze następnym roku.

Pewien Profesor z SGGW mawiał że dobrze przycięta jabłoń jest taka, że jak rzuci sekatorem w kierunku drzewa to ten przeleci i uderzy studenta po drugiej stronie.

Bogatsi o tę wiedzę nie bądźcie jak Pietrzykowski,

#ogrodnictwo
c91c501d-73f8-4766-8480-8655c37419e8
d979e73a-250b-4168-ba6e-57693988e2f4
ee43e281-8fd7-4cc0-8c4d-b3c66e925f5b
0632e8f7-5bdc-41e3-b6af-e907a219e97c
2d4101cd-23ec-4a74-8178-2c1965a73f76
vredo

Ni cholery się nie znam na drzewkach ale samym wstępem (walaszkowym) zachęciłeś do przeczytania wpisu. I jest git.

myoniwy

No to teraz tylko szczawiu nasiać w pobliżu i spiżarnia gotowa.

wiatrodewsi

@Zielonywewszystkim A idź Pan... Właśnie wczoraj skończyłem ciąć wiśnie. 4 dni jebania z rzedu, a przecież cialem ze 3 tygodnie już latem... Teraz jeszcze jabłonie zostały. Dobrze że tylko 5, gorzej że takie ogromne...

Zaloguj się aby komentować

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie po dłuuugiej przerwie. Ale jak to mówią człowiek dla #pieniadze zrobi wszystko, nawet pójdzie do pracy.
Ale nie o tym dzisiaj.
Krótka, może ciekawa może nie, opowiastka w temacie #ogrodnictwo
Jakiś czas temu na pół leśnej działce prowadziłem prace, zagospodarowania terenu zieleni. Było tam sporo starych drzew owocowych jakieś samosiejki oczywiście małe. Na wycinki większych drzew było odpowiednie zezwolenie. Trafiło się również kilka fajnych dębów o średnicy pnia około 15 cm.
Długo nie myśląc pogadałem z inwestorem czy kilka takich dębów mogę sobie wykopać. Bez problemu się zgodził a poniżej mamy tego efekt.
Wiadomo gdzieś tam niedaleko jest jeszcze jakaś wierzba wkopana, ale wszystko w słusznym celu...
Niestety koparkowy gdy je wykopywał, dość mocno otrząsnął bryłę korzeniową z ziemi. Musiałem mocno skrócić korony aby zwiększyć szanse na przeżycie drzew.
Zamówione są już preparaty mające na celu polepszenie ukorzeniania oraz stymulacje wzrostu korzeni.
A i też jakby ktoś był ciekawy w jaki sposób wozi się takie duże drzewa. Najdłuższe miało łącznie z bryłą korzeniową około 11 m. To też jest zdjęcie do wglądu.

To tak na szybko...
33561971-96d7-4e4d-b684-48d1e358d133
fc9ddb8f-8299-4577-b805-ab60326b71df
160a6940-2b89-43c7-9683-c062ee8b102c
a67578c5-556c-4f25-8968-63361749e178
myoniwy

W sumie dobrze że nie miały ziemi na korzeniach bo byśmy ich nie przywieźli.

Opornik

@Zielonywewszystkim Przyjęły się wszystkie?


Czyli jak korzenie trochę się uszkodzą, przycięcie drzewa u góry zwiększa szanse przeżycia?

VonTrupka

Czytając a nie widząc fotek miałem wrażenie że zabrakło ci opału i zwietrzyłeś szansę zabezpieczyć kilka kubików (´・ᴗ・ ` )


fajnie że mają szansę na długie życie a nie pójdą docelowo pod siekierkę

Zaloguj się aby komentować

Jak to mawiają pierwsze koty za płoty, teraz lecimy dalej z tematem, ponieważ mamy sporo do nadrobienia. 
Co to za pomysł w ogóle takiego wykonania i tej technologii... I projektu? 
Po batalii przeprowadzonej ze Starostwem Powiatowym, postawiliśmy na mały #apartament35mkw na zgłoszenie, który na chwilę obecną ma służyć jako tymczasowe lokum, aby zaczerpnąć odrobiny spokoju i zażyć własnego ogniska domowego, oby nie dosłownie. A w międzyczasie rozpocząć budowę może czegoś innego lub ewentualnie rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady. 
I co wtedy z domkiem? Odpowiedzią jest stalowa rama na, której będzie posadowiony cały szkielet a sama będzie spoczywała na fundamentach punktowych w ilości 10 sztuk po pięć na stronę wyciągniętych do poziomu przy użyciu bloczków fundamentowych, klejonych, klejem poliuretanowym do bloczków betonowych i pustaka. Rama stalowa została tak policzona i skonstruowana aby móc przenieść domek w całości, dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce. Dodatkową sztywność konstrukcji, zapewnia również sam szkielet budynku a przede wszystkim płyta konstrukcyjna na ścianach. 
Sama rama wykonana została z profilu zamkniętego 120x60x3 mm , wewnątrz znajdują się dodatkowe belki z profilu zamkniętego 60x60x2 mm, od strony wewnętrznej znajdują się uchwyty montażowe dla drewnianej podłogi. Całość stalowej konstrukcji została oczyszczona oraz pomalowana dwa razy farbą podkładową antykorozyjną przy pomocy pistoletu lakierniczego. 
Pomiędzy bloczkami a stalową ramą za sprawą rady @michal-g-1 Znajduje się już papa, co nie było prostym zadaniem. Czemu? 
A no temu, że fizycznie ściany już stoją i są obite dwoma rzędami płyty OSB 12mm do łącznej wysokości 2.5m. A cala konstrukcja okazała się na tyle sztywna że podnosząc lewarkiem z jednej strony podnosił się cały bok. Trzeba było użyć lepszego narzędzia, znacznie lepszego. 
Tyle pisania o domku z drewna a tu jak narazie sam beton i stal. I już płynnie przechodzimy do drewnianej podłogi. 
Sam szkielet podłogi skręcony z drewna o przekroju 145x45mm. 
Bezpośrednio na ramie leży poziomo podwalina dla podłogi, ma to na celu równomierne obciążenie samej rany podłogi. 
Wieniec oraz belki wewnętrzne z desek o tych samych wymiarach, przy czym warto zauważyć że belki wewnętrzne nie są kręcone od tak na oko tylko pod wymiar płyty OSB.
Na dno podłogi poszły jeszcze dwie laty 45x45mm a pomiędzy nie 50mm grubości wełny, na to pomiędzy belkami konstrukcji została wsadzona wełna 150mm a wszystko od góry zamknięte płyta OSB 22 mm. 
Ciekawostką jest to że używam do cięcia wełny piły do tego Bahco chyba za 50 zł. I naprawdę daje radę. 
Czekajcie to jeszcze nie wszystko w temacie podłogi. Ponieważ od spodu nie możemy zostawić wełny na wierzchu, ponieważ zaraz byśmy mieli mnóstwo "ocupas". Od dołu całość obita została membraną wiatroizolacyjną a na nią poszła jeszcze dodatkowo siatka z dostatkiem włókna szklanego. 
#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno

Wołam
@tyle_slow
426c1cb1-228d-4601-808b-83ca96321cd7
5f69d0f3-81f5-4859-8ec0-5418a84d7690
1c691212-b240-4002-b311-0d19d221d13d
3ed65339-5041-46bf-a149-c794681cc33e
547ceaae-30fa-42ee-9708-d5e7b68b2cbe
wombatDaiquiri

@Zielonywewszystkim 


dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce

Czy można to traktować jako camper premium? Mieszkałem w takim mieszkaniu w Warszawie, gdybym mógł nim jeździć po świecie z dowolną prędkością to by w sumie było zajebiście.


Swoją drogą, super tag, nie wiem czy to nie jebnie bo nie moja działka, ale będę śledził

Freddy

@Zielonywewszystkim skad pomysl na 2 rozne warstwy welny? taki miales material czy to cos daje? mam u siebie domek gospodarczy z drewutnia do zbudowania, tez na stopach betonowych i szukam pomyslu na izolacje ;)

VonTrupka

@Zielonywewszystkim o co była batalia i co sprawiło że tylko 35mkw?

to wgl liczona kubatura wewnętrzna czy po obrysie zewnętrznym?

bo jak to drugie, to wyjdzie strasznie ciasna klita

postawienie 60-70mkw to już tylko większy koszt materiałowy, bo robocizny i czasu wcale więcej nie przybędzie.

Zaloguj się aby komentować

Zarówno ja, jak i większość ludzi marzy aby stworzyć coś własnymi rękoma, na tyle poważnego aby wzbudzić respekt u innych, rozwinąć się nieco i mieć z tego odrobinę przyjemności oraz satysfakcji , ale też ci sami ludzie marzą o rzeczach bardziej przyziemnych, weźmy to dla przykładu, własny #dom Zastanówmy się teraz co by wyszło gdyby zlać do kupy obie te ścieżki? Katastrofa? Kupa zmarnowanych pieniędzy i czasu? Tak, ale jest iskierka nadziei.
A zaczniemy od początku.
Pojawił się pomysł #budowadomu Ale jak wszyscy doskonale wiemy ceny materiałów budowlanych zaczęły wariować, i nie wiadomo było w, którą stronę w ogóle uderzyć. Tak więc w teleexpressowym skrócie ( o tym kiedyś ) z 140 metrowego domu technologii konwencjonalnej, stanęło na domu całorocznym na zgłoszenie o powierzchni 35 m*2 oczywiście zabudowy w technologii szkieletowej.
Cały projekt jest dość nietypowy ponieważ z biegiem czasu oraz powstawania, również urzędy miały w tym swój wkład, na bieżąco ewoluował. Delikatnie się poszerzył a także urósł w górę. Ale to za sprawą drewna, które przyjechało, a było ciut dłuższe niż w projekcie, jakieś 50 cm może więcej, więc komisyjnie postanowiliśmy że nie będziemy go skracać a dodatkowa kubatura może się przydać. Nie że jesteśmy leniwi, a oszczędni w gospodarowaniu pracą w jednostce czasu.
Aktualnie dom posiada wymiary 10 m długości. Nie śmiać się bo z kanapy w salonie na ,której w spokoju zajadasz śliwki popijając je kefirem, do łazienki, robi się już daleko. 3.5 m szeroki oraz 5 m wysoki,
Osadzony jest na bloczkach fundamentowych na stalowej ramie z profili zamkniętych. Po co tak? Z myślą transportu całego domu w całości w inne miejsce. Ponieważ plan jest taki aby trochę w nim pomieszkać a w międzyczasie budować coś nowego. Chociaż znając jak działa prowizorka to nie wykluczone że tak zostanie.
Cały szkielet z drewna konstrukcyjnego C24 ale o szczegółach w następnych wpisach.
Wracając do tematu...
Na dole po jednej stronie będzie łazienka całkiem spora jak na taki mały domek, ponieważ zajmie powierzchnię około 5 m*2
Na środku zabudowy kuchnia a na drugim końcu salon połączony z kuchnią z dużym oknem balkonowym. Po obu końcach będą antresole każda o powierzchni około 10 m*2, jedna sypialna a druga w postaci biura czy pracowni, taki pokój dzienny, o gabinet to dobre słowo. Być może że obie te antesole będą ze sobą połączone ale to jeszcze...
Dach jednospadowy, pokryty blachą w rąbek,
A ściany z zewnątrz? Deska, blacha ta sama co na dach lub siding.
Na chwilę obecną poczynione prace są dość zaawansowane ale z każdym wpisem będę etapowo wypełniał waszą ciekawość z postępów prac a także użytej technologii oraz prawa budowlanego w moim konkretnym
przypadku.

#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno
1c8389d4-2915-40d8-8306-f29ad23e4e82
1373c22a-27ba-4599-8226-c236ead6c707
b12b4138-c6da-43cd-b61d-ed1cde58c3e1
436ada90-0208-4f7f-97c8-b3725ed6aa23
4cb95de0-0544-4ace-8f64-0f65a0756cad
Xianth

@Zielonywewszystkim czy szerokość 3.5m umożliwia ci dospawanie kół do tej ramy i jazdę tym po drogach publicznych jako przyczepka/kamper? W sensie jako taki wagon ciągnięty przez inny pojazd?

michal-g-1

@Xianth ta rama stalowa ma bardzo małe profile. Nawet jak na mały dom. Podparta jest w 6 miejscach, gdy będą koła będzie podparta w 2 miejscach. Wtedy mogą np. popękać okna od deformacji domku.

Wygląda to bardzo słabo

Zielonywewszystkim

@Xianth Absolutnie nie.

Jedynie transport na przyczepie niskopodwoziwej jako transport ponad gabarytowy.

michal-g-1

Przyjąłeś w obliczeniach 3 kN/m profilu... przyjmijmy ze ściana wys 2.5m jest z desek 3cm drewna o gęstości 16kN/m3 + profil zbiera obciążenia z 1.75m podłogi 5cm, grubości + dach 2cm grubości 2m = 3.24 kN/m profilu. A gdzie instalacje, krokwie, meble, obc. użytkowe?

Zielonywewszystkim

@michal-g-1 Jakoś tak było. Tylko mamy jeszcze na tym ramę drewnianą w podłodze.

A dodatkowym usztywnieniem będzie jeszcze płyta konstrukcyjna na ścianach więc moment łamania na samej ramie będzie jeszcze mniejszy. Niż zakładałem. Przynajmniej tak myślę. A jeżeli nie to usłyszycie o mnie w RMF 24 XD

syriusz

@Zielonywewszystkim ten cień wygląda jakbyś był ortodoksyjnym żydem xd

Zielonywewszystkim

@syriusz Już liczę oszczędności z budowy.

Zaloguj się aby komentować

Jakiś czas temu znajomi planowali remont małej kawalerki w stolicy, więc zaczęli poszukiwania ekipy remontowej. Po małym rozeznaniu się na rynku fachowców, wzięli średnią półkę cenową z polecenia znajomych. Podobno wybitni eksperci w dziedzinie wykończeń i nowoczesnych trendów w budownictwie i architekturze wnętrz. Ekipa składała się z dwóch Panów w tym jeden Ukrainiec oraz ktoś z typ zewnątrz do układania płytek. Po ustaleniu szczegółów oraz terminów a także przekazaniu pierwszej zaliczki, prace ruszyły z kopyta. Na początek wyniesienie starych już mebli, zabezpieczenie sprzętów RTV i AGD, które miały zostać oraz prac wyburzeniowych (kawałek ścianki działowej). Lecz na tym już etapie wydłużający się czas poszczególnych czynności przygotowawczych wzbudził u inwestorów podejrzenia, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Po rozmowie z wykonawcami, zapewnili oni że wszystko jest dobrze a prace postępują zgodnie z planem. Po kolejnej zaliczce na pracę oraz materiały, przyszedł czas na wyrównanie ścian pod płytki oraz przygotowanie do malowania. Tu po kilkudniowej nieobecności inwestorów w miejscu prowadzenia prac wiele się zadziało, ściany przygotowane, płytki już leżą w łazience i w kuchni, nawet elektryka położona. Zajebiście, co? Oj tak. Zwłaszcza dla znajomych, gdy fachowcy powiedzieli im że to już koniec wystarczy pomalować, wnieść meble i zamieszkać. To co zastali aż trudno opisać słowami to trzeba przeżyć, doświadczyć... nowych trendów w architekturze? Łęcina czy Bogdan Boner mogli by się od nich uczyć. Ściany nie dość że nie trzymają pionów to zaciągnięte zaprawą wypełniająca z widocznymi zaciągnięciami po pacy. Nie odkręcili do tego żyrandoli czy kontaktów o domofonie nie wspominając. Surowy beton po usuniętej ścianie działowej, jako tako ochlapany zaprawą i łatkami z płyty GK, a elektryka? O ja per...dole. kabelki poskręcane palcami i zawinięte tasiemką.
Właściciele, szybki telefon do wykonawcy, spotkanie, rozmowy. Dobra mają to poprawić bo to tak na chwilę przed dalszymi pracami a dla poprawy relacji z klientem zamontują meble w łazience, prysznic, kaloryfer, obsadzą gniazdka i kontakty.
Kolejna zaliczka na materiały i robotę, nie wiem po co ale ich sprawa, podobno fachowcy mieli dobrą gadkę i chęci do pracy.
Po kolejnych kilku dniach efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich ale najbardziej to właścicieli. Ściany wyrównane tak że trzeba to skuć i nakładać na nowo, bo nawet gładzi nie położyli a gdzie mowa o malowaniu. W łazience wszystko co mogło ciec to ciekło, prysznic, grzejnik, syfon od umywalki, muszla klozetowa. Kontakty i gniazdka ledwo się trzymają ścian, wklejone na silikon a w niektórych włącznikach nie działają klawisze. Nad muszlą ulepione coś z płyt GK i kleju do płytek niczym nie zakotwione maskowanie rur od ogrzewania, no spadło by na łeb to by zabiło. Jedynie jakościowo płytki są dobrze zrobione i zgodnie z planem ale to chyba dlatego że to inna zupełnie firma kładła.
Po rozmowach, fachowcy stwierdzili że nic nie da się więcej zrobić ... to to trzeba już pomalować i będzie nawet lepiej jak dobrze. No szok.
To co na zdjęciach to naprawdę według ekipy już koniec remontu i mogą jedynie coś tam jeszcze poprawić.

Finalnie znajomi mają teraz mieszkanie do generalnego remontu, który zrobią już sami. W weekend coś im tam pomogłem z mediami wyciekami i GK oraz dałem wskazówki jak mają ściany wyprowadzić.
A dla ekipy remontowej szykują pozew czy coś takiego w celu pociągnięcia ich do odpowiedzialności.
Zdjęcia dla wglądu na jednym z nich poprawiona elektryka za szafkami.
Miłego dnia
#remont
#budownictwo
#elektryka
#fuszerka
78f5e664-8271-449c-9e82-40d9ccb23840
a2fb5f9f-ad0e-4c5b-b38b-774235fcf8d1
9857163d-9f76-497a-bf54-be5cdbca37f0
d5c2ca84-0f85-4f57-b48c-2c7702499967
476ca125-7b3f-4cd1-8a86-126f45d39b88
Daanielinho

Schludnie, choć nasrane

RACO

Odjebane perfekcyjnie

wiatrodewsi

Powiem tak: jestem pewien że zrobił bym to lepiej, a nigdy tego nie robiłem.

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry wszystkim, 
a żeby dzień był jeszcze lepszy, ponieważ czwartek to taki mały piątek więc niema co psuć sobie humoru, chcę się z Wami czymś podzielić. 
W teleekspresowym skrócie i bez owijania w bawełnę, przechodzę do sedna sprawy. 

Zamykam własną, małą szkółkę roślin ozdobnych. A co się z tym wiąże? Tak, zgadza się #wyprzedaż

A w ofercie cała gama host oraz traw ozdobnych a także derenie białe, pęcherznice oraz złotlin japoński nawet trochę jagodowych się znajdzie,
Uwaga ważne
Rdest już się wyprzedał, przyjechał jakiś ktoś, powiedział że lepszej rośliny to na oczy nie widział bo wszystko można z niej zrobić i zabrał co do sztuki... Pomyślałem, debil... 

Co do samych roślin, rośliny są duże dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, byliny znajdują się w doniczkach od 1,5 do 3 litra natomiast krzewy od 3 do 7 l 
Niestety z racji braku czasu są delikatne zarośnięte chwastem, niemniej jednak nie ujmuje im co uroku. 

Kilka kluczowych informacji:
Dla wścibskich jestem pod nadzorem PIORiN.
Odbiór osobisty
Kobyla Wola koło Garwolina pod Warszawą, niemniej jednak jest możliwość zorganizowania transportu
Ze względów oczywistych brak możliwości wysyłki.
Gdybym czegoś nie dowiedział to pytajcie.

No i jeszcze rzecz najważniejsza cena, wiadomo że gratis to uczciwa, ale chciałbym żeby zwróciły się chociaż materiały, 

Wszystko z wyjątkami 8-12 zł 
Wyjątki:
Hibiskus bagienny 40 zł
Żywotnikowiec 25 zł
Zioła 5 zł

Poniżej znajduje się cała lista roślin w ofercie
Oraz kilka poglądowych zdjęć, wrzucę jeszcze kilka w komentarzach.

Hibiscus Fantasia  
Hibiscus Fireball  
Hibiscus Kopper King   
Hosta Big Daddy
Hosta Kiwi Spearmint
Ligularia The Rocket
Miscanthus Dronning Ingrid
Miscanthus Ghana
Miscanthus Giraffe
Miscanthus Grosse Fontaine
Miscanthus Korea
Miscanthus Krater
Miscanthus Morning Light
Miscanthus Nippon
Miscanthus Purple Fall
Miscanthus Sarahbande
Miscanthus Yaku Jhima
Miscanthus Yakushima Dwarf
Molinia Sky Racer
Panicum Squaw
Panicum Warrior
Pennisetum Moudry
Pennisetum Red Head
Phlox Ice Cream
Thalictrum Hewitt`s Double
Dicentra King of Heart
Hosta Albomarginata
Hosta Blue Angel
Hosta Blue Mouse Ears
Hosta Brim Cup
Hosta Mediovariegata
Hosta Praying Hands
Hosta Sandhill Crane
Hosta White Feather
Hosta Wolverine
Miscanthus Adagio
Miscanthus Malepartus
Miscanthus Rotsilber
Panicum Haevy Metal
Hosta Abiqua Moonbeam
Hortensja ogrodowa Izabel
Dereń biały Aurea
Dereń biały Siberian pearls
Pęcherznica kalinolistna Zdechowice
Berberys Tunberga Kórnik
Żywotnikoweic japoński
Jałowiec
Paulownia
Jagoda kamczacka
Juka ogordowa
Dąbrówka rozłogowa
Pysznogłówka ogrodowa
Kocimietka
Mieta
Odętka wirginijska
Bergenia sercowata
Bluszcz pospolity
Rozchodnik okazały mix 
Lubczyk 

#ogrodnictwo
#ogrod
#kwiaty
#rosliny
5377ec95-255e-49d0-99bd-91ec4e3b56e3
db4830b0-f190-4629-8606-0c31777146d0
f43265f3-c39d-44ba-a5ee-deee4be96a80
ae98296d-776c-4191-9ed4-d7c468be938f
288d04c8-7a0d-4340-92eb-154e3c5ee3c5
adamec

Odbiór osobisty w Ustrzykach górnych, Bogatyni, Szczecinie czy Suwałki?

Zielonywewszystkim

@adamec Dzięki już się poprawiłem, ale i dopowiem Kobyla Wola koło Garwolina pod Warszawą

Tazoo

@Zielonywewszystkim jest opcja odwiedzin w weekend?

Zielonywewszystkim

@Tazoo Jak trzeba, oczywiście.

monke

@Anteczek no ładne. Tylko jeszcze nie mam gdzie tego sadzić xD

Zaloguj się aby komentować

Witam wszystkich, oto mój pierwszy wpis więc jak coś będzie źle, nie bić tylko wytłumaczyć.
W tym roku na znacznie mniejszą i z ogromnym opóźnieniem (z pobudek prywatnych) ale mam już przygotowaną rozsadę: ogórka gruntowego oraz szklarniowego, trochę pomidorów tunelowych oraz papryki ostrej habanero, do tego różnego kalibru dynię oraz cukinię z kilkoma nasionami dyni olbrzymiej, zebranymi w zeszłym roku z owocu o masie 407 kg. (Samozapylenie)
A także rozsada cebuli, pora oraz selera (słońce, świeć nad jego liśćmi)
Poniżej kilka zdjęć jak wygląda to obecnie.
Więcej zdjęć wrzucę później.
Mam już przygotowane podłoże w niskim tunelu oraz w gruncie.
Ale co do przygotowania podłoża myślę napiszę nowy post.
#chwalesie
#ogrodnictwo
#warzywa
e0c81338-593e-41f0-a936-5f2da4b56736
86e27edc-cfc5-4310-8a24-ec30a7730eb1
876a0f24-3986-4d96-ae8c-c2e7d57403f5
276be842-b155-4f7b-9302-cb69c5bae090
Zielonywewszystkim

Jak już wspomniałem małe odświeżenie zdjęć. Seler bieda z nędzą. Sałata słabo wykiełkowała. Niestety późno i nie grzane.

9122db20-239a-4347-b89b-d2bbcd7a8ed4
0a90b638-7c41-49ea-85b1-a54d5401d0af
87f6778d-de47-40ac-b466-ea57a3b56c7d
Poborowy

@Zielonywewszystkim u mnie też dynia olbrzymia , jaskry pierwszy raz sadzę i idą okej, jeszcze kalarepa gigant i brukselka, mini szklarenki z workoa po chlebie #biedawka

39b290bb-c510-4cd8-8de3-8ad7c80b1745
ad5b4d55-7729-4583-83b0-da169e0f580f

Zaloguj się aby komentować